Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 301 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 301
Üye: 0
Toplam: 301

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 66,751,886
  • Bugün: 20,127
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 13, 2019
  • 01:48 pm CET
 

Takvim resmi

Etkinlik Takvimi
Bugünün Tarihi: 13 Aralık 2019 Ay: Yıl: Yazdırılabilir Versiyon

07 Aralık 2019 Tüm Etkinlikler :
08 Aralık 2019, Pazar
09 Aralık 2019


Etkinlik #368
Başlık:Patron
Kategori:Konser
Yer:Beyrut Performans, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
15:30:00
Açıklama: Yayınladığı Sosyapat albümü ve Pmc Legacy Vol 1 albümleri ile güzel çıkış yakalayan Patron, Patron turne kapsamında sevenleri ile buluşuyor.

Biletix Bilet Fiyatları:
Ayakta Sahne Önü - 68.00 TL
Normal - 39.50 TL


Etkinlik #521
Başlık:Rezonans
Kategori:Konser
Yer:Şerefiye Sarnıcı, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
17:30:00
Açıklama: Ülkemizin uluslararası alanda tanınmış korolarından Rezonans, “Dünya Koro Gününde” Şerefiye Sarnıcı’nda.

8 Aralık IFCM (International Federation for Choral Music), ACDA (American Choral Directors Association) ve UNESCO ile birlikte Dünya Koro Günü olarak ilan edilmiştir. Bu özel gün, dünyanın birçok yerinde ve merkezlerinde bugün çeşitli konserlerle kutlanmaktadır.

Ülkemizin uluslararası alanda tanınmış korolarından olan ve Grammy© ödüllü Eric Whitacre, King’s Singers üyelerinden Nigel Short, American Choral Directors Association bas¸kanlarından Jo-Michael Scheibe, Almanya’nın sayılı koro s¸eflerinden Volker Hempfling ve Georg Grün, Hollandalı koreograf Panda van Proosdij yönetiminde konserler veren Rezonans Vox Luminis başlıklı konserinde klasik müzigˆin devleri J.S. Bach ve W.A. Mozart’tan Arvo Pärt ve Eric Whitacre gibi günümüz bestecilerine uzanan, kuzey ülkelerinin bulutlu notalarını, ülkemizin saygın bestecilerinden Cenan Akın’ın ve Nedim Yıldız’ın eserlerinde parlayan tınılarla bulus¸turuyor ve dinleyenlerin uzun süre etkisinde kalacakları bir seçki sunuyor. Kadim metinler üzerine bestelenmis¸ Barok, Klasik ve Çagˆdas¸ dönem eserleri kuzeyin acı-tatlı halk melodileriyle beraber akarken, farklı zaman ve cogˆrafyalarda UMUT, BARIS¸, MERHAMET ve GÜNES¸’e dair söylenmis¸ güzel sözler, Dünya Koro Günü’nde aynı konserde bir araya geliyor. Burak Onur Erdem yönetiminde Rezonans, bu özel günde Is¸ıgˆın Sesi’ni S¸erefiye Sarnıcı’nın büyülü ortamına getiriyor.

www.biletix.com [DETAYLAR]

Biletix Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 56.50 TL
2. Kategori - 46.50 TL
3. Kategori - 26.50 TL
4. Kategori - 26.50 TL - Öğrenci


Etkinlik #72
Başlık:Karsu
Kategori:Konser
Yer:Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi, Eskişehir
Başlangıç
Zamanı:
19:30:00
Açıklama: Karsu Aralık 2019’da Türkiye turuna çıkıyor. 22 Ekim’de Zorlu PSM’de vereceği yeni albüm ilk konserinden sonra Samsun, Trabzon, Eskişehir, Denizli, Konya, Mersin, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Ankara, Bursa, İzmir ve İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Karsu, "Karsu" adındaki yeni albümünde kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devre karşı, hem Türkçe hem İngilizce dillerinde yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor.

Karsu, bu “mükemmel görünmek için çabalama” döneminde, bir karşı ses olmak istiyor: “Herkesin birbirinin hayatlarıyla ilgili fikirlerinin olduğu ve bunu internet ortamında yaratılan yüzeysel dünyada paylaşmaktan çekinmediği bir zamanda yaşıyoruz. İnsanlar kendilerine ve hayatlarına dair “kusur” olarak gördükleri şeyleri filtrelerin arkasına gizlemeye çalışıyor. Başkalarını memnun etmek, onların arasına katılmak veya önem verdiğimizi göstermek için kararlar alıyoruz ve sonra bu kişilerin onayını bekliyoruz. Ama aslında dinlememiz gereken bir tek ses var ve bu da kendi sesimiz. Sen ne istiyorsun? Kendi hayatını yaşa çünkü bu hayat başkalarının değil, senin."

Şarkıcı, piyanist, aranjör ve söz yazarı Karsu Dönmez (1990, Amsterdam), kariyerinde yirmiden fazla ülkede performanslar sergiledi, dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall'de üç kez konser verdi ve North Sea Caz Festivali'nde iki kez sahne aldı. 2015'te çıkan ikinci stüdyo albümü "Colors" ile 2016 yılında Hollanda’nın en prestijli müzik ödülleri olan Edison Ödüllerinde en iyi Caz/World sanatçısı ödülünü aldı. 2017 yılında yaylılarla sahneye çıktığı “Play My Strings” adlı turunu düzenledi. 2018'de, Hollanda ile Türkiye’nin birçok şehrinde ve Londra’da "Karsu Plays Atlantic Records" adlı, Ahmet Ertegün’ün hayatını anlatan teatral bir konser turu yaptı. Karsu, en son Litvanya Klaipeda Caz Festivali’nde sahne aldı ve ekibiyle konserler vermeye devam ediyor. Son yıllarda Türkiye’de dinleyicisi oldukça artan Karsu’nun konserleri büyük ilgi görüyor.

Kendini yeniden, yeni soundlarla keşfeden ve geliştiren Karsu, yeni şarkılarını Çin sokaklarından, Endonezya’nın Bali adasından, Los Angeles tepelerinden ve Türkiye'nin güzel doğasından ilham alarak yazdı. Kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devire hem Türkçe hem İngilizce yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor.

Konserlerinde seyirciyi bir yandan coştururken, bir yandan da sakin ve duygusal şarkılarıyla izleyiciyi melankolik bir atmosfere taşıyan Karsu Aralık ayında Türkiye turnesinde müzikseverlerle buluşacak…

Biletix Bilet Fiyatları: Genel Giriş - 56.50 TL
1. Kategori - 100.00 TL
2. Kategori - 90.00 TL
3. Kategori - 70.00 TL


Etkinlik #53
Başlık:Evgeny Grinko
Kategori:Konser
Yer:Osmangazi Salonu, Bursa
Başlangıç
Zamanı:
20:00:00
Açıklama: "Valse" adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist Evgeny Grinko, Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla 8 Aralık'ta Atatürk Kongre KM Osmangazi Salonu'nda sizlerle buluşacak.

İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan Grinko, bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasada punk onun için müziğe ilk adım. Piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlıyor.

Grinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor. Evgeny’nin Zhukovsky’de bestelediği ve tek başına kaydedip mixlediği Cinematic Melodies EP’sinin (2009) kapanış şarkısı Morning in Pripyat, Kuzey Ukrayna’da bulunan Pripyat şehrini anlatıyor. Pripyat 1970‘de Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için inşa edildi.

Son olarak kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği "Silent Like Water" adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı. Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü "Cinematic Melodies" ve "Winter Sunshine" ile kazandığı ünü, "Valse" adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube'da 10.000.000'dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor.

Moskova'nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Biletix Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 165.00 TL
2. Kategori - 132.50 TL
3. Kategori - 110.00 TL
4. Kategori - 89.00 TL - Tükendi
5. Kategori - 67.50 TL - Tükendi


Etkinlik #194
Başlık:Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü
Kategori:Konser
Yer:CRR Konser Salonu, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
20:00:00
Açıklama: Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü, CRR'de sizlerle olacak.

Luis Esnaola keman
Matthew Hunter viyola
Knut Weber viyolonsel
Markus Groh piyano

F. Bridge (1879-1941) Piyanolu Do¨rtlu¨ ic¸in Fantezi, H. 94
D. Elfman (1953) Piyanolu Do¨rtlu¨ (Berlin Filarmoni Piyanolu Do¨rtlu¨su¨ ic¸in yazıldı) Tu¨rkiye Pro¨miyeri
J. Brahms (1833-1897) Piyanolu Do¨rtlu¨ No.1, Sol mino¨r Op. 25

Berlin Filarmoni Piyanolu Do¨rtlu¨su¨ 1985 yılında Berlin Filarmoni Orkestrası'nın oda mu¨zigˆi toplulugˆu olarak kurulmus¸tur. C¸ok bas¸arılı gec¸en 30 yıldan sonra yeni bir nesil bu toplulugˆu devralmıs¸tır. Topluluk ilk kez yeni u¨yeleri ile kendini Eylu¨l 2015'te Oda Mu¨zigˆi Salonu'nda tanıtmıs¸tır. Bugu¨nku¨ do¨rtlu¨ u¨nlu¨ piyanist Markus Groh, Luis Esnaola (keman), Matthew Hunter (viyola) ve c¸ellist Knut Weber'den olus¸maktadır. Do¨rt mu¨zisyen kendilerini Piyanolu Do¨rtlu¨ tu¨ru¨ne adamıs¸lardır. Bu bu¨yu¨leyici kombinasyon Viyana Klasisizm do¨neminden bu yana hemen hemen her bu¨yu¨k besteciye ilham kaynagˆı olmus¸tur. Klasisizm, Romantizm ve Modernizm'in daha tanıdık quartetlerine ek olarak, Berlin Filarmoni Piyanolu Do¨rtlu¨su¨ repertuvarında bilinmeyen ve yeni kes¸fedilmis¸ eserler de yer almaktadır.

Lincoln'deki Lied Sahne Sanatları Merkezi tarafından yaptırılan ve bu topluluk ic¸in bes¸ bo¨lu¨mden olus¸an bir eser yazan Amerikalı film bestecisi Danny Elfman'ın eserini mu¨zisyenler son ABD turneleri sırasında dinleyicilere sunmus¸lardır. Berlin Filarmoni Piyanolu Do¨rtlu¨ bu kaydı Sony Classics tarafından 2019 baharında piyasaya su¨ru¨lmu¨s¸ olup, Almanya pro¨miyeri S¸ubat 2020'de gerc¸ekles¸ecektir.

Biletix Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 86.50 TL
2. Kategori - 56.50 TL
3. Kategori - 36.50 TL
4. Kategori 60 yaş üstü - 26.50 TL


Etkinlik #224
Başlık:Yeni Türkü
Kategori:Konser
Yer:Mall of İstanbul MOİ Sahne, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
20:00:00
Açıklama: Yeni Türkü, sevilen şarkılarını 8 Aralık'ta Mall of İstanbul MOİ Sahne'de seslendirecek.

Yeni Türkü'nün 2012'de çıkardığı son albümü "Şimdi ve Sonra" çoğunluğu Derya Köroğlu bestesi olan 10 yeni şarkıdan oluşuyor. Adını albümde bir şarkı olarak yer alan Yılmaz Erdoğan’ın "Ankara" şiirinin dizelerinden alan Şimdi ve Sonra'nın çıkış parçası "Böyle Gitmez", Cengiz Onural ve Derya Köroğlu imzalı.

Derya Köroğlu, Erkin Hadimoğlu, Serdar Barçın ve Furkan Bilgi hem yepyeni şarkılar hem de klasik Yeni Türkü repertuvarı ile sahnede olacak.

Biletix Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 70.00 TL
2. Kategori - 60.00 TL


Etkinlik #422
Başlık:Dilek Türkan Akustik ft. Erkan Oğur, Derya Türkan
Kategori:Konser
Yer:Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM), İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
20:30:00
Açıklama: Türk müziğinde bambaşka rüzgarlar estiren Dilek Türkan, Erkan Oğur ve Derya Türkan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek akustik performansı ile 8 Aralık akşamı Beylikdüzü Kültür Merkezi sahnesinde...

Sesini ilk olarak “Mazi Kalbimde Bir Yaradır” tangosu ile duyuran, müzik grupları ile yaptığı albümler hariç üç solo albümü bulunan, canlı ve stüdyo kaydı olmak üzere 2 CD’den oluşan son çalışması “An” albümü ile beste ve söz yazarlığında varlığını gösteren, günümüzde modern Türk müziğinin en başarılı temsilcilerinden Dilek Türkan, müzikte farklı tatlar arayışına devam ediyor. Dilek Türkan Akustik ft. Erkan Oğur - Derya Türkan projesiyle sevilen ve bilinen şarkıların bambaşka yorumları ve dünya müziğinin geleneksel şarkılarını, ilk kez sahneye koyacağı akustik band konseri ile 18 Ekim tarihinde Atlantis Yapım ve Zorlu PSM iş birliğiyle gerçekleştirilen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Turkcell Platinum Sahnesi’nde! Gitarlarda Erdem Sökmen, Cenk Erdoğan, kontrbasda Erdal Akyol’un eşlik edeceği performansa Erkan Oğur ve Derya Türkan konuk oluyor.

Biletix Bilet Fiyatları:
Sınırlı sayıda "1 Bilet Alana 1 Bilet Bedava" kampanyasını kaçırmayın!
1. Kategori - Tam: 90.00 TL - Öğrenci: 80.00 TL
2. Kategori - Tam: 70.00 TL - Öğrenci: 60.00 TL


Etkinlik #457
Başlık:Ekin Uzunlar
Kategori:Konser
Yer:MEB Şura Salonu, Ankara
Başlangıç
Zamanı:
20:30:00
Açıklama: Ekin Uzunlar, 8 Aralık Pazar MEB Şura Salonu'nda.

Biletix Bilet Fiyatları:
1. Kategori - 79.00 TL
2. Kategori - 67.50 TL
3. Kategori - 56.50 TL


Etkinlik #100
Başlık:Göksel
Kategori:Konser
Yer:Anemon Hotel, Hatay
Başlangıç
Zamanı:
21:00:00
Açıklama: Göksel, Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla 8 Aralık'ta Anemon Hotel'de sahne alıyor.

Biletix Bilet Fiyatları: Ayakta - 88.00 TL


Etkinlik #432
Başlık:Melike Şahin
Kategori:Konser
Yer:Tren Trabzon, Trabzon
Başlangıç
Zamanı:
21:00:00
Açıklama: Melike Şahin, 8 Aralık akşamı Tren Trabzon'da sizlerle.

Biletix Bilet Fiyatları:
4.Kişilik Bistro - 500.00 TL
2.Kişilik Bistro - 300.00 TL
Genel Giriş - 67.00 TL


Etkinlik #397
Başlık:Ahmet Evan ile Bir Kıbrıs Gecesi
Kategori:Konser
Yer:Holly Stone Performance Hall, Antalya
Başlangıç
Zamanı:
22:00:00
Açıklama: Ahmet Evan ile Bir Kıbrıs Gecesi, Holly Stone Performance Hall sahnesinde...

Biletix Bilet Fiyatları: Ayakta - 35.00 TL


Etkinlik #421
Başlık:Birlikte Güzel Sunar: Rock Off Event Series: TYR
Kategori:Konser
Yer:IF Performance Hall Beşiktaş, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
22:00:00
Açıklama: Folk ve Viking metal grubu TYR İstanbul’da..

“Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series” Faroe Adaları’ndan gelen folk ve Viking metal grubu Tyr’ı ağırlıyor.

"Danimarka Krallığı’nın bir parçası olarak özerk bir yönetime sahip olan Faroe Adaları 50.000 kişilik nüfusu olsa da soğuk ve puslu havasından bir Viking metal grubu çıkartmayı başardı. O grup Tyr. Adını İskandinav Mitolojisi’nin tek elli zafer ve adalet tanrısı Tyr’dan alan grup, 1998 yılında kuruldu. Grubun son albümü “Hel” Mart ayında piyasaya çıktı. Şarkı sözlerinde Viking kültürü, mitoloji ve tarihi konuları işleyen Tyr, canlı performansıyla da göz dolduran bir grup. Gerçek bir Viking metal konser deneyimi yaşamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir konser.

2014 yılından bu yana “Türkiye’nin en sert müzik festivali” ünvanını elinde bulunduran “Birlikte Güzel sunar: Rock Off” festivali, yazın yapılacak 6. “Birlikte Güzel sunar: Rock Off” festivali öncesi her ay IF Beşiktaş’ta “Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series” adı altında düzenlenecek organizasyonlarla müzikseverleri festivale hazırlamaya devam ediyor. Tyr konseri 8 Aralık Pazar akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta. Kaçırmayın."

Biletix Bilet Fiyatları: 1. Kategori - 99.00 TL


Etkinlik #493
Başlık:Emir Can İğrek
Kategori:Konser
Yer:Hayal Kahvesi Adana, Adana
Başlangıç
Zamanı:
22:00:00
Açıklama: Emir Can İğrek, 8 Aralık'ta Hayal Kahvesi Adana sahnesinde sizlerle.

"Son dönemde yıldızı parlayan genç besteci, söz yazarı ve vokalist Emir Can İğrek müzik yolculuğuna Tekirdağ'da kurduğu sahne gruplarıyla başladı. Nazım Hikmet Akademisi'nde şan ve solfej eğitimi aldıktan sonra Nazım Hikmet Akademi Korosu'nda 4 yıl koristlik yapan Emir Can, BiP Akustik adlı programda bestelerini sunma imkanı buldu ve sesini duyurdu. Ferhat Göçer, Funda Arar gibi ünlü isimlere beste veren genç sanatçı genellikle kendi bestelerinden oluşan repertuvarı ile sevenlerinin karşısına çıkacak."

Biletix Bilet Fiyatları: Genel Giriş - 56.50 TL


Etkinlik #495
Başlık:Ekin Uzunlar
Kategori:Konser
Yer:Mask Live Music Club - Beylikdüzü, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
22:00:00
Açıklama: Ekin Uzunlar, 6 Aralık gecesi Mask Beylikdüzü'nde!

Biletix Bilet Fiyatları:
VIP 4 kişiliktir, kişi başı bilet fiyatı 67.50 TL'dir.
Ayakta - 45.00 TL


Kategorileri Göster:
Konser

07 Aralık 2019 Tüm Etkinlikler :
08 Aralık 2019, Pazar
09 Aralık 2019


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag