Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 229 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 229
Üye: 0
Toplam: 229

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 44,002,619
  • Bugün: 4,457
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 26, 2018
  • 02:21 am CEST
 

  En Son Çıkan 10 Albüm:
(Karma Albümler)

1-   Ne Çare / Sandra 
26.04.2018  

Ne Çare / Sandra [Albüm, DNK Müzik, 26.04.2018]

2-   Senin Hikayen / Bülent Gümüş 
25.04.2018  

Senin Hikayen / Bülent Gümüş [Pop Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 25.04.2018]

3-   Sokak Serserisi / Muşta 
25.04.2018  

Sokak Serserisi / Muşta [Hip Hop Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 25.04.2018]

4-   Biraz Sen Biraz Ben / Sinan Yıldırım 
20.04.2018  

Biraz Sen Biraz Ben / Sinan Yıldırım [Pop Albüm, Ahenk Müzik, 20.04.2018]


5-   Vasl & Fasl / Hakan Kenarda 
20.04.2018  

Vasl & Fasl / Hakan Kenarda [Enstrümental Albüm, Ahenk Müzik, 20.04.2018]

6-   Yedi Karanfil 1-2-3 [PLAK] 
19.04.2018  

Yedi Karanfil - 3 [Enstrümantal LP[=Longplay[ PLAK Albüm, Esen Müzik, 19.04.2018]

7-   Istanbul Wind Ensemble - Türk Besteciler Serisi Vol.2 
19.04.2018  

Istanbul Wind Ensemble - Türk Besteciler Serisi Vol.2 [Klasik Müzik Albümü , Ada Müzik, 19.04.2018]

8-   Bana Yeter / Fuat Şeşen 
19.04.2018  

Bana Yeter / Fuat Şeşen [Pop Albüm, Garaj Müzik, 19.04.2018]

9-   İnsan / Kara Düzen 
13.04.2018  

İnsan / Kara Düzen [Rock Albüm, Ada Müzik, 13.04.2018]

10-   Bir Zamanlar 2 / En İyileriyle Serisi / Karma / Türkçe Pop ( (PLAK) 
10.04.2018  

Bir Zamanlar 2 - En İyileriyle Serisi/Karma 2/Türkçe Pop/Orjinal Plak Kayıtları (PLAK Albüm, Ossi Müzik, 10.04.2018)
(16.12.2005 ve 23.01.2006 tarihinde 2 CD olarak çıkarılan albümün [LP=Longplay] PLAK formatında [YENİ BASIMI])
Karma Albümler

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Harun Kolçak
Bookmark and Share
    Geri Dön   (3835 okuma)

Sanatçı: Harun Kolçak
HARUN KOLÇAK

FOTO GALERİ
Harun Kolçak, sanatçı bir ailenin tek çocuğu olarak 22 Nisan 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Özellikle, babası Eşref Kolçak’ın ünlü bir sinema sanatçısı olması, sanatla içiçe büyümesine neden oldu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nde ortaöğrenimine devam ederken bas gitar çalmayı öğrendi. Sürekli kitap okuyan, Led Zeppelin dinleyen, bas gitar çalan, sakin ve başarılı öğrencisi olmasına rağmen müziğe olan aşırı tutkusu ona öğrenimini yarıda bıraktırdı.

Profesyonel müzik yaşantısına, rock müziğin Türkiye’deki kilometre taşlarından Erkin Koray’la çalışarak başladı. 1978 yılında Rıza Silahlıpoda Ritm 68 Orkestrası’na bas gitarist olarak katılan Harun Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğine yöneldi. Bu dönemde Aydın Esen, Neşet ve Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışan ve deneyimini artıran sanatçı, bir çok ünlü ismin de yer aldığı Onno Tunç Orkestrası’na katıldı. Burada, yedi yıl boyunca bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Orkestranın dağılmasının ardından bir süre daha vokalist olarak çalıştı. 1986´da Eurovision Türkiye elemeleri’nde Aşkın Nur Yengi, Harun Kolçak ve Grup Periyod´la birlikte seslendirdiği 'Haydi Söyle' isimli şarkı ile profesyonelliğe ilk adımı attı. Bu arada, 1987 yılında katıldığı 2nci Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması'nda birinci olduğu yerel bir şarkı yarışmasında yaptığı düet ile büyük beğeni topladı.

Harun Kolçak, 1991 yılında Onno Tunç ile ortak yaptıkları "Gir Kanıma" isimli albümle çok büyük bir çıkış yaptı. "Gir Kanıma, Müptelayım, Yıllar ,Bana Ellerini Ver" gibi bir çok unutulmaz eser bu büyük çıkışın ispatıdır. Bu arada BenDeniz ile biraraya gelerek 1992'de “Biz” adlı bir single çıkardılar. Onno Tunç'un vefatından sonra bu büyük boşluğu doldurabilecek bir müzisyen ararken İskender Paydaş ile çalışmaya karar verdi. İlk solo albümündeki bu büyük çıkıştan sonra müzik tarihine adını onaylamasına neden olan ikinci albüm "En Büyük Aşk" takip etti. "En Büyük Aşk, Derman Olayım, İnsan Gülerken Ağlar" gibi bir çok parça İskender Paydaş seçimini haklı çıkaran en güzel örneklerdir.

1995 yılında “Yanımda Kal” adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümde çoğunun söz ve müziği Harun Kolçak’a ait on şarkı yer aldı. Düzenlemelerini İskender Paydaş’ın yaptığıalbümden iki şarkının söz ve müzikleri Adnan Ergil imzasını taşıdı. “Korkuyorum”, “Dualarım Yoluna” ve “Yanımda Kal” gibi şarkılar ‘unutulmaz Harun Kolçak şarkıları’ arasında yerini aldı. Sanatçı, ilk iki albümünde oluşturduğu sağlam çizgiyi, yaşamından edindiği tecrübeleri de ekleyerek bir adım daha ileriye taşımasını bildi.

Kendisini bir ‘pop şarkıcısı’ndan çok, ‘müzisyen’ olarak nitelendiren Harun Kolçak’ın, ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanında bir de yurtdışı başarısı bulunuyor. 1996 yılında Litvanya’da onüç ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “Müzikos Festivalis Nerinos Vasara ’96 “ yarışmasında ülkesini başarıyla temsil ederek “En İyi İkinci Şarkıcı” seçildi.

Harun Kolçak, üç yıl sonra 1998’de çıkardığı dördüncü albümünde bambaşka bir görünümle çıktı sevenlerinin karşısına. İlk günden bu yana kendisiyle özdeşleşen uzun ve kıvırcık saçlarını kısacık kestirmesi, görüntüsünün yanında müziğinde de bir takım değişikliklerin habercisiydi aslında. “Teslim Oldum” adını taşıyan albümde, kendi çizgisinin yanı sıra pop-rock tarzının öne çıktığı dikkatleri çekti. İtalyan, Yunan ve Türk ezgileriyle süslü çalışma, elektrikli gitarların dengeli ve yerinde kullanımıyla olumlu eleştiriler aldı. Diğer yandan mistik inançlara olan ilgisinin, tanrıya teslimiyeti anlatan ve bu yönde mesajlar veren çalışmalarla albüme yansıdığı görüldü. Albümde yine kendi söz ve besteleri ağırlıkta olmakla birlikte İskender Paydaş, Eda-Metin Özülkü, Eser Taşkıran, Günay Çoban gibi isimlerde yer aldı. “Günahım Boynuna” albümün çıkış parçası olurken, sözlerini Sezen Aksu’nun, bestesini Uğur Başar’ın yaptığı “Yeniden”i Aşkın Nur Yengi’yle birlikte seslendirdi.

Ve yıl 2000... Dünya yeni milenyumu büyük bir çoşku ile karşılarken Harun Kolçak'tan da çoşku dolu beşinci albüm "Yaşasın" yeni binyıla merhaba dedi. Yeni bir albüm, yeni bir aranjör, yeni bir sound... Her alanda kendisini yenileyen sanatçı bu kezde hayranlarından tam not aldı. Sanatçı bu albümde eser düzenlemeler için Emre Irmak ile çalışırken kendi bestelerinin dışında diğer parçalardada Şehrazat, Günay Çoban, Ümit Sayın, Ercüment Vural gibi değerli insanlarla beraber albüme imza attı. "Yaşasın, Kal Benimle, Derbeder Sevdalı, Rüyalar" bu albümdeki dillerden düşmeyen melodiler oldu.

Türk Pop Müziği’nin en iyi tenorları arasına sayılan Harun Kolçak, vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu biri olarak tanınıyor. Doğal ve doğru beslenen, hayvanları, doğayı seven insanlarla birlikte bu konularda kamuoyu oluşturmak ve insanları duyarlı hale getirmek misyonunu üstlenen sanatçı, aktif olarak pek çok faaliyetin de içinde bulunuyor. Özellikle doğaya ve muhtaç insanlara yönelik çeşitli organizasyon ve konserlerde sıkça yer alıyor ve manevi duyguların insanları yücelteceğine inanıyor. Son derece mütevazi bir hayat süren Kolçak, meditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm ile de yakından ilgileniyor.

Son bir sene özellikle profesyonel yaşamdan uzak kalan sanatçı, bu devrede müzikal üretimin yanında, yaşam ve kendisi hakkında düşünmeye bol bol fırsat bulmuş. Özellikle eski radikal tutumları yok olmuş gibi. Daha hoş görülü her sohbetine vejetaryenliği, ruhsallığı katmak yerine ortak noktalar üzerine odaklanan ,toplanan dialoglarda görüyoruz artık onu. Bu değişim müziğine de yansımış Kolçak'ın. Bireyi, dünyayı, evreni BİR bütün olarak değerlendiriyor.

Pop müziğin unutulmaz sesi Harun Kolçak, yeni albümü “Yeniden Doğuyorum” ile uzun süren sessizliğini 2012'de bozuyor. Bu albümün kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu söyleyen Harun Kolçak, yıllardır biriktirdiği tüm duyguları bu albüme yansıttığını ve yaşadıklarının kendisine unutulmaz şarkılar halinde geri döndüğünü belirtiyor.

Altı yıldır albüm çalışması yapmayan Harun Kolçak, “Yeniden Doğuyorum” isimli albümüyle sevenlerine geri dönüyor. “Bahanem Yok” adlı şarkıyla çıkış yapmaya hazırlanan Harun Kolçak, yeni albümüyle birlikte hayatında yeni bir döneme girdiğini belirtiyor. Yaşadığı rahatsızlıklardan sonra sağlığına kavuşan ve bu süreçte yaşadıklarını şarkılara döken Harun Kolçak, “Yeniden Doğuyorum” adını verdiği albümünü annesine hediye ediyor.

Esen Entertainment etiketiyle çıkan albümde, Harun Kolçak’ın söz ve bestelerinin dışında; Fatih Erdemci, Garo Mafyan, Mert Ekren, Furkan Işıldar gibi müzisyenlerin de imzaları bulunuyor. Düzenlemelerin Tufan Taş, Mert Ekren ve İskender Paydaş’a ait olduğu albümün sürprizi ise şarkılardan birinin sözünün Aysel Gürel’e ait olması.

Albüm fotoğrafları için Fatih Demir’e poz veren Harun Kolçak, bu çalışmayla birlikte kendisini özleyenleri sevindirecek bir çalışmaya imza attıklarını belirtiyor. Kolçak, "Yeniden Doğuyorum" albümü hem naïf ve samimi hem de çok güçlü şarkılarla dolu; çok özel bir album oldu. İlk albümüm gibi kokuyor. Beni sevenler bu albümde ilk şarkılarımın tadını alacak”diyor.

“Yeniden Doğuyorum”, Esen Entertainment etiketiyle, müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Harun Kolçak’tan Uzun Bir Aradan Sonra Yeni Albüm Yolda...

Harun Kolçak "Deli Et Beni" şarkısının rock versiyonu ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Nü Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak albümün öncesinde Harun Kolçak Kadıköy Shaft sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

5 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek konserin tanıtımını ise Harun Kolçak özel bir video ile yayınladı. "Deli Et Beni" yeni versiyonu ile dikkat çekiyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.03.2014)

Harun Kolçak Ve Gökhan Türkmen ‘Yanımda Kal’ı Beraber Yorumladılar!

Müzik dünyamızın usta sanatçılarından Harun Kolçak, müzik sektöründeki 25.sanat yılını muhteşem bir saygı projesi ile kutluyor.

Arpej Müzik yapımcılığında hazırlanan ve Mart ayında yayınlanması planlanan 'Çeyrek Asır' isimli albüm, sanatçının en önemli unutulmaz şarkılarını ünlülerle seslendirdiği bir proje olacak.

Işın Karaca, Tan Taşçı, Aşkın Nur yengi, Kubat, Umut Kuzey, Gülçin Ergül, Zara, Bedük, Yaşar, Tuğba Yurt gibi önemli isimlerle eski şarkılarını yeniden seslendiren Harun Kolçak, albümün çıkış şarkısı 'Yanımda Kal'ı ise Gökhan Türkmen ile beraber yorumladı.

İkili önceki gün Beyoğlu'nda klip çekiminde buluştu. Gökhan Palas yönetmenliğinde çekilen klip, önümüzdeki günlerde izlenebilecek.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.02.2016)

Harun Kolçakla 'Çeyrek Asır'

Prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak, yeni albümü 'Çeyrek Asır'ı 16 Eylül'de çıkarıyor. Albüm, Kolcak'ın müzik dünyasının önemli isimleriyle yaptığı düetlerden oluşuyor.

Sağlık durumu iyiye giden ve bu albüm haberiyle sevenlerinin yüzünü güldüren Harun Kolçak'ın albümünde Aşkın Nur Yengi, Yaşar, Işın Karaca, Zara, Kubat, Gökhan Türkmen, Tan Taşcı, İrem Derici, Gülçin Ergül, Umut Kuzey, Tuğba Yurt, Bedük, Hakan Kahraman ve Alişan Göksu yer alacak.
(Kaynak: www.milliyet.com.tr - 04.09.2016)

Harun Kolçak, 2010 yılında bir süredir prostat kanseri ile mücadele ettiğini sevenlerine açıkladı. 2014 yılında prostat kanseri nedeniyle ameliyat geçirdi. “Ölüm hayatta birçok şeye anlam katıyor. Ölümsüz olsaydık, birbirimize değer vermezdik” sözleriyle hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini açıklayan Kolçak, kanseri maneviyatı ile yendiğini ve bu esnada alkali diyeti yaptığını söyledi.

22 Haziran 2016 Çarşamba günü Harun Kolçak'ın hastalığı yeniden nüksetti. Acil olarak hastaneye kaldırılan Harun Kolçak yeni bir ameliyat geçirdi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan sanatçının yakın dostları tarafından Harun Kolçak'ın bilincinin açık olduğu fakat sadece gözüyle tepki verebilmekte olduğu bildirildi. 8 Temmuz'da yoğun bakımdan çıkan Kolçak, sağlığına tekrardan kavuştu. Temmuz 2017'de hastalığı nedeniyle tekrardan hastaneye kaldırılan sanatçı, yapılan müdahelelere rağmen 19 Temmuz 2017 akşamı tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'nde 62 yaşında vefat etti. Cenazesi Teşvikiye Camii'nden kaldırılarak Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan aile mezarlığı'nda defnedildi.

“Çeyrek Asır” Albümünden Yeni Klip

Türk pop müziğinin ölümsüz ismi Harun Kolçak’ın unutulmaz şarkılarını sanatçı dostları ve genç müzisyenlerle yorumladığı “Çeyrek Asır” albümünden yeni klip geldi.

Efsane sanatçıya pop müziğin yeni nesil seslerinden Gülçin Ergül’ün eşlik ettiği ve büyük beğeni toplayan “Ağlat Beni” adlı parçanın klip hazırlıklarına başladıklarına hayattayken sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Senaryosuna Harun Kolçak ile birlikte karar verilen şarkının klibi Gökhan Palas yönetmenliğinde Haydarpaşa Garı’nda çekildi. Sanatçı klip hazırlıkları sürerken bu şarkının klibinin çok sevdiği tren garında çekilmesini istediğini, tren garları ayrılığı simgelediği için bu şarkıya çok uygun olacağını söylemişti.

Müzik dünyamızın usta sanatçılarından Harun Kolçak, müzik sektöründeki 25. sanat yılını geçtiğimiz yıl yayınlanan Çeyrek Asır albümüyle kutlamıştı. Sanatçının en önemli unutulmaz şarkılarını ünlü isimlerle seslendirdiği albüm 2016 yılın en satan albümü olma başarısını göstererek zirveye yerleşti.

Son bir yılını Türkiye’nin her köşesinde hayranlarının akın ettiği konserlerle geçiren sanatçı; 19 Temmuz 2017’de uzun süredir mücadele ettiği rahatsızlığına yenik düştü. Türk halkının gönlünde sarsılmaz bir yere sahip olan Harun Kolçak, ölümsüz eserleriyle yaşamaya devam ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.10.2017)

Çeyrek Asır’ın Son Klibi Harun Kolçak & Umut Kuzey Düetine Geldi!

Türk pop müziğinin ölümsüz ismi Harun Kolçak’ın; unutulmaz şarkılarını sanatçı dostları ve genç müzisyenlerle yorumladığı “Çeyrek Asır” albümünün son klip şarkısı Harun Kolçak ve Umut Kuzey'in birlikte seslendirdiği “Müptelayım Sana” adlı şarkıya geldi.

Klipte Harun Kolçak'ın yaşarken Umut Kuzey ile birlikte katıldığı Mehmet'in Gezegeni programından da görüntüler kullanıldı.

Müzik dünyamızın usta sanatçılarından Harun Kolçak, müzik sektöründeki 25. sanat yılını geçtiğimiz yıl Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan “Çeyrek Asır” albümüyle kutlamıştı.

Sanatçının en önemli unutulmaz şarkılarını ünlü isimlerle seslendirdiği albüm 2016 yılın en satan albümü olma başarısını göstererek zirveye yerleşti. Son bir yılını Türkiye’nin her köşesinde hayranlarının akın ettiği konserlerle geçiren sanatçı; 19 Temmuz 2017’de uzun süredir mücadele ettiği rahatsızlığına yenik düştü. Türk halkının gönlünde sarsılmaz bir yere sahip olan Harun Kolçak, ölümsüz eserleriyle yaşamaya devam ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 09.11.2017)

19 Temmuz 2017 akşamı tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde 62 yaşında vefat edenHarun Kolçak’ın cenazesi Teşvikiye Camii’nden kaldırılarak Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan aile mezarlığında defnedildi.

Diskografi:
1986
Haydi Söyle (Eurovision Türkiye elemelerinde Aşkın Nur Yengi ve Grup Periyod´la birlikte)1987
Yeniden (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Uğur Başar) (Aşkın Nur Yeni ile birlikte Kuşadası Altın Güvercin Yarışması birincisi)

1991
Beni Affet (Gir Kanıma) (Albüm, Fono Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Gir Kanıma
2- Müptelayım
3- Yıllar
4- Bana Ellerini Ver
5- Beni Affet

1992
Biz (BenDeniz & Harun Kolçak Single Albüm, Fono / Raks Müzik)
(Düzenlemeler: İskender Paydaş)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Sev Biraz (Söz ve Müzik: BenDeniz)
2. Sev Biraz (Remix) (Söz ve Müzik: BenDeniz)
3. Elimde Değil (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
4. Elimde Değil (Remix) (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
5. Biri Var

En Büyük Aşk (Solo Albüm, Fono Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. En Büyük Aşk
2. Sözümü Geri Aldım
3. Derman Olayım
4. Yazık Olur
5. İnsan Gülerken Ağlar
6. Sokul Bana
7. İstersen
8. Yalnızlığı Ben Seçtim
9. Beni Salıver
10.Dudağım Yangın Orman

1995
Yanımda Kal (Albüm, S Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Arada Kaldım
2. Dualarım Yoluna
3. Günahlar
4. Haketmedim Ayrılığı
5. Kalbime Yazdım Seni
6. Korkuyorum
7. Sevdanın Okları
8. Vermem Seni
9. Yanımda Kal

1996
Aydınlık Bir Ülkede Yaşamak İstiyorsanız, Bir Işık da Siz Yakın (Kolektif CD Albüm, Raks Müzik)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
3. Yanımda Kal - Harun Kolçak

1998
Teslim Oldum (Albüm, S Müzik / Raks Müzik / Universal Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ölürüm Elinde
2- Gitme Seviyorum
3- Günahım Boynuna
4- Doğum Günüm
5- Yetmiyor Geceler
6- Teslim Oldum
7- Benim Meselem
8- Yenidenx
9- İhanet Edemem
10-Gece

2000
Yaşasın (Albüm, İdobay Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Yaşasın (Söz ve Müzik: Şehrazat)
2- İhanet (Söz: Şehrazat, Müzik: Şehrazat, Harun Kolçak)
3- Uslandım Anne (Söz: Günay Çoban, Müzik: Mehmet Akif)
4- Derbeder Sevdalı (Söz: Günay Çoban, Müzik: Harun Kolçak)
5- Dervişin Yolu (Söz ve Müzik: Ümit Sayın)
6- Fukara Sevdası (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
7- Kal Benimle (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
8- İçim Ağlar (Söz ve Müzik: Ümit Sayın)
9- Rüyalar (Söz ve Müzik: Ercüment Vural)
10-Yeminliyim (Söz: Günay Çoban, Müzik: Mertol Şalt)

2006
Müzisyen (Albüm, Seyhan Müzik, 14 Şubat 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Karşıyım - 04:18
2- Değiştim - 04:32
3- Tanrı Hediyesi - 03:33
4- Ağlat Beni - 04:50
5- Müptelayım Sana - 06:22
6- Karşıyım (Remix) - 03:31
7- Yüreğinden Öperim - 04:57
8- Canım Sıkkın / Neden Yetmiyor - 04:41
9- Serseri - 04:35
10-Çok Şeyim Var - 04:56

(Türk Pop Müziği’nin en başarılı isimlerinden biri olan Harun Kolçak, 5 yıl aradan sonra yepyeni albümü “Müzisyen” ile müzik dünyasına geri döndü. Kolçak’ın albümünün prodüktörlüğünü Sezen Aksu üstlenmiş ve albüm Sezen Aksu’nun home studio'sunda hazırlamış. Harun Kolçak bu albümünü Onno Tunç’a ithaf ettiğini ve albümde klasikleşmiş bir Onno Tunç bestesinin de bulunduğunu söylüyor... Müzisyen, bu albümünü ilk albümünün çizgisinde hazırlamış... Harun Kolçak, 9 şarkının yer aldığı albümünde kendi bestelerinin yanı sıra başarılı birçok ismin de bestelerine yer vermiş.)

Ali Kocatepe / 41 Kere Maşallah (CD Albüm, Seyhan Müzik, 26 Mayıs 2006)
Büyütmek için T ıklay ın
22.Duy Beni Dinle Beni - 5:16 (Harun Kolçak)

Beni Affet (Albüm, Fono Müzik, 18 Ekim 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Gir Kanıma - 03:47
2- Müptelayım Sana - 05:41
3- Sensiz Olmam - 03:43
4- Beni Affet - 06:47
5- Bana Ellerini Ver - 03:58
6- Yıllar - 04:50
7- Özlüyorum - 04:28
8- Zorundayım - 03:56
9- Git İşine - 04:35
10-Yüreğimin Yangınları - 05:25


2007
En Büyük Aşk (Solo Albüm, Fono Müzik Yeni Basım, 19.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. En Büyük Aşk - Söz: Harun Kolçak, Kadir Tapucu, Müzik: Harun Kolçak, İskender Paydaş - 04:11
2. Sözümü Geri Aldım - Söz ve Müzik: Selami Şahin - 05:43
3. Derman Olayım - Söz ve Müzik: Harun Kolçak - 04:01
4. Yazık Olur - Söz: Harun Kolçak, Müzik: Doğan Canku - 05:08
5. İnsan Gülerken Ağlar - Söz ve Müzik: Harun Kolçak - 04:46
6. Sokul Bana - Söz: Harun Kolçak, Yeşim Öngül, Müzik: Harun Kolçak - 04:38
7. İstersen - Söz: Harun Kolçak, Yeşim Öngül, Müzik: Harun Kolçak - 04:30
8. Yalnızlığı Ben Seçtim - Söz: Harun Kolçak, Müzik: Doğan Canku - 05:03
9. Beni Salıver - Söz: Harun Kolçak, Müzik: Doğan Canku - 04:18
10.Dudağım Yangın Orman - Söz ve Müzik: Ümit Sayın - 04:45

Aşk Beni Hep Değiştirecek (Maxi Single Remix Albüm, Yaşar Plak, 17.09.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Aşk Beni Hep Değiştirecek (T-Ekspres Mix) (Söz: Hande Yener, Müzik & Aranje: Erol Temizel) - 5:44
2- Aşk Beni Hep Değiştirecek (Modulation Wave Mix)Aşk Beni Hep Değiştirecek (Modulation Wave Mix) (Söz: Hande Yener, Müzik & Aranje: Erol Temizel)
3- Aşk Beni Hep Değiştirecek (T-Ekspres Radyo Mix) (Söz: Hande Yener, Müzik & Aranje: Erol Temizel) - 4:39
4- Aşk Beni Hep Değiştirecek (Modulation Wave Radyo Mix) (Söz: Hande Yener, Müzik & Aranje: Erol Temizel) - 4:37


On (Albüm, On Air Müzik, 23.11.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5- Sebebim Yok (Harun Kolçak ile Düet) - 03:48

2008
Power Türk Müzik Ödülleri 2008 (Karma Albüm, Pasaj Müzik, 25.02.2008)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
3. Bendeniz & Harun Kolçak - Biri Var - 04:52

Aysel Gürel | Çınar Vol.1 (Kolektif Albüm, Aysel Gürel Production, 11.04.2008)
Büyütmek için Tıklayın
14.Bir Gece - Harun Kolçak - 04:36

2011
Yanımda Kal (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik)
(1995'te Universal bünyesindeki S Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Arada Kaldım
2. Dualarım Yoluna
3. Günahlar
4. Haketmedim Ayrılığı
5. Kalbime Yazdım Seni
6. Korkuyorum
7. Sevdanın Okları
8. Vermem Seni
9. Yanımda Kal

Teslim Oldum (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik)
(1998'de Universal Müzik bünyesindeki S Müzik ve Raks Müzik tarafından çıkarılan albümünü YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ölürüm Elinde
2- Gitme Seviyorum
3- Günahım Boynuna
4- Doğum Günüm
5- Yetmiyor Geceler
6- Teslim Oldum
7- Benim Meselem
8- Yenidenx
9- İhanet Edemem
10-Gece

2012
Bahanem Yok / Yeniden Doğuyorum (Promo Single Albüm, Esen Entertainment)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bahanem Yok (Söz & Müzik & Düzenleme: Mert Ekren)

Yeniden Doğuyorum (Albüm, Esen Entertainment, 02.04.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Yeniden Doğuyorum (Söz: Harun Kolçak, Müzik: Garo Mafyan, Düzenleme: Tufan Taş)
2. Vurgun (Söz & Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: Tufan Taş)
3. Vazgeçilmez (Söz: Harun Kolçak & Furkan Işıldar , Müzik: Harun Kolçak)
4. Kaybetmem (Söz & Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: Tufan Taş)
5. Aşık Oluyorsun (Söz & Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: Mert Ekren)
6. Biliyorum (Söz & Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: Tufan Taş)
7. Ben Ölmeden Önce (Söz & , Müzik: Fatih Erdemci, Düzenleme: Mert Ekren)
8. Bahanem Yok (Söz & Müzik & Düzenleme: Mert Ekren)
9. Anladım (Söz & , Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: Tufan Taş)
10.Öyle Bir Gece (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Harun Kolçak, Düzenleme: İskender Paydaş)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

2014
Deli Et Beni (Single Albüm, Nü Müzik / 3.14 Müzik, 10.03.2014)

1- Deli Et Beni - 04:00


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

Yanımda Kal (Albüm, Yavuz Plak, 02.12.2014)
(1995'te S Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1. Vermem Seni
2. Arada Kaldım
3. Haketmedim Ayrılığı
4. Sevdanın Okları
5. Yanımda Kal
6. Korkuyorum
7. Dualarım Yoluna
8. Günahlar
9. Kalbime Yazdım Seni
10.Mavi Dünya

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

2015
Teslim Oldum (Albüm, Avrupa Müzik, 13.02.2015)
(1998'de Universal Müzik S Müzik etiketiyle çıkan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ölürüm Elinde
2- Gitme Seviyorum
3- Günahım Boynuna
4- Doğum Günüm
5- Yetmiyor Geceler
6- Teslim Oldum
7- Benim Meselem
8- Yenidenx
9- İhanet Edemem
10-Gece

İnternet CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

Yanımda Kal (Albüm, Avrupa Müzik, 13.02.2015)
(1995'te S Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1. Vermem Seni
2. Arada Kaldım
3. Haketmedim Ayrılığı
4. Sevdanın Okları
5. Yanımda Kal
6. Korkuyorum
7. Dualarım Yoluna
8. Günahlar
9. Kalbime Yazdım Seni
10.Mavi Dünya

İnternet CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

2016
Çeyrek Asır (Albüm, Arpej Müzik, [Dijital 09.09.2016] 20.09.2016)

1- Gir Kanıma (feat. İrem Derici) - 04:19
2- Sensiz Olamam (feat. Bedük) - 03:07
3- Yanımda Kal (feat. Gökhan Türkmen) - 04:38
4- Deli Et Beni (feat. Tuğba Yurt) - 03:26
5- Haketmedim Ayrılığı (feat. Yaşar) - 04:12
6- Dualarım Yoluna (feat. Kubat) - 03:46
7- Elimde Değil (feat. Işın Karaca) - 04:09
8- Korkuyorum (feat. Zara) - 03:43
9- Bile Bile (feat. Aşkın Nur Yengi) - 05:02
10-Ölürüm Elinde (feat. Alişan Göksu)- 03:52
11-Gitme Seviyorum (feat. Tan Taşçı) - 04:28
12-Ağlat Beni (feat. Gülçin Ergül) - 04:27
13-Vermem Seni Ellere (feat. Hakan Kahraman) - 03:24
14-Müptelayım Sana (feat. Umut Kuzey) - 03:38

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.de (Almanya)
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)

2017
Beni Affet (LP=Longplay) Plak Albüm, Fono Müzik, 09.08.2017)
(Ekim 2006'da çıkan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Gir Kanıma
2- Müptelayım Sana
3- Sensiz Olmam
4- Beni Affet
5- Bana Ellerini Ver
B Yüzü:
1- Yıllar
2- Özlüyorum
3- Zorundayım
4- Git İşine
5- Yüreğimin Yangınları


Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.arkadas.com.tr
www.nadirkitap.com
www.ozzyturk.com
www.goldplak.com
Resmi Web Site Adresi: [Arpej Müzik]
www.harunkolcak.com.tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi: [Arpej Müzik]
www.facebook.com/harunkolcakmusic
Fan MySpace Adresi:
www.myspace.com/harun.kolcak
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Harun+Kolçak
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Harun_Kolçak
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (3835 okuma)

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag