Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 306 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 306
Üye: 0
Toplam: 306

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 62,972,113
  • Bugün: 15,396
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 17, 2019
  • 12:49 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Aslı (Gökyokuş)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6140 okuma)Sanatçı: Aslı (Gökyokuş)
ASLI (GÖKYOKUŞ)

FOTO GALERİ
Aslı Gökyokuş, 26.10.1977 İstanbul doğumlu. İlköğrenimini Kartal Eczacıbaşı İlkokulunda tamamladıktan sonra ortaöğrenimi için Özel Ortadoğu Lisesi'ni tercih etti. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Türk Rock müziğinin bildik bayan vokallerinin yaşı en genç olanı. Çocukluğunun ilk yıllarında yaptığı besteleri ailesine dinletirmiş. O yıllarda, İngilizce bilmediği için yaptığı besteleri uyduruk İngilizce sözlerle seslendirirmiş.

Aslı, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde öğrenim gördü. Müziğe olan ilgisi onu, ortaokul yıllarında bir grupla çalışmaya itmiş. Arkadaşlarıyla kurduğu grupla, onun bestelediği şarkıları seslendirmiş ve çeşitli festivallere katılmışlar.

Bu grup, daha sonra bazı eleman değişikliklerine uğramış ve "Mary Jane" adını almış. Grup aynı dönemde profesyonel çalışmalara da başlayarak önce Taksim Guitar Bar'da sonra da Kemancı Bar'da sahne almaya baslamış. Daha sonra da Haluk Levent ve Teoman'la çalışmalarını sürdürmüş. Lise yıllarında, bir Bon Jovi tutkunu olduğunu söylüyor.

İlk albümü, 2000 yılında çıkan "Neresindeyim"de yer alan şarkıların tümünün sözleri kendisine ait. Yedi şarkının bestesini de yine o yapmış. Albümde yer alan şarkıların sözleri, Aslı'nın duygusal yaşamının, arayışlarının, beklentilerinin sade ve doğal bir dille anlatılmış öyküsü gibiler. Albümü için, Kargo Grubu'ndan, Serkan Çeliköz ve Selim Öztürk'ten de büyük destek almış.

Müzikte de, özel yaşamında da doğallıktan yana. Şebnem Ferah'a benzetilmesini doğal karşılıyor. "Rock müzikte kadın vokal çok az. Beni mutlaka birine benzeteceklerdi. Şebnem Ferah'a benzettiler. Ne ses rengi ne yorum olarak benzediğimi sanmıyorum. Zaman içerisinde benim yorumumdaki farklılıkları insanların daha iyi ayırt edeceğine inanıyorum" diyor.

1.5 yıl birlikte çalıştiğı Teoman'dan ise hiç etkilenmediğini, onunla çalışmaya başlamadan önce müzikal kimliğini bulduğunu söylüyor. Çubuklu Hayal Kahvesi'nde sahne alıyor. Bestelerini gitarla yapıyor, ama kendisini gitar konusunda sahnede çalabilecek kadar yetkin görmüyor.

Skunk Anansie, Garbage, Tori Amos, U2, Kargo, Athena, Şebnem Ferah, Teoman onun müzikalitesini beğendiği sanatçı ve gruplar.

Aslı Gökyokuş, 9 Nisan 2010 Cuma günü İtalya'da, Como gölü kıyısında düzenlenen sade bir törenle Erdal Yıldırım ile evlendi. Evlendiği gün 4. stüdyo albümü "Büyüdük" raflarda yerini aldı. Ailelerin ve çok yakın dostların katıldığı törenin sonunda çiftin tanışmasına vesile olan yakın arkadaşları Nev de müziğiyle geceye renk kattı. Aslı ve Nev'in birlikte söylediği şarkılar ise davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. (Kaynak: mtv.com.tr - 14.04.2010)

Aslı Gökyokuş, 10 yıldır devam eden profesyonel müzik yaşantısının 4.stüdyo çalışmasını yayınlıyor. 12 Nisan 2010'da Esen Müzik etiketiyle yayınlanan "Büyüdük" isimli maxi single'da 3 şarkı yer alıyor.

Hem dinleyenlerinin hem de kendisinin büyüdüğünü, kariyerinin en olgun şarkılarını yazdığını söyleyen Aslı, bu albümle birlikte artık Gökyokuş soyadını kullanmaya karar verdi.

"Büyüdük"te yer alan, Aslı Gökyokuş, Erdal Yıldırım ve Haluk Kurosman'ın yazdığı 3 şarkı söz anlamında ortak bir dile sahipken, müzikal anlamda dinleyeni farklı yerlere götürüyor. Kendinizi, hayatı, geçen yılları ve yitip gidenleri sorgulamanıza sebep olacak sözlere, çello, viola, keman ve ud gibi farklı enstrumanların kullanımıyla zenginleşmiş bir müzik eşlik ediyor.

Haluk Kurosman ve Manga grubundan Yağmur Sarıgül'ün usta düzenlemeleri ve Aslı'nın içten ve eşsiz yorumu ile "Büyüdük" daha sade olmayı amaçlayan sanatçının "Söylediğim Şarkılarda Saklı"'dan 3 yıl sonraki ilk çalışması.

Mehmet Turgut'un fotoğraflarını çektiği çalışmanın ilk video klibi "Kırıp Döktüklerim" şarkısına çekildi. Devrin Usta'nın çektiği klip Beykoz Eski Sümerbank Fabrikasında 20 saatlik bir çalışma sonunda tamamlandı. (Kaynaklar: www.muzik.ekolay.net / www.magazinkolik.com / mtv.com.tr - 13.04.2010)

“Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar” Rock Yorumuyla Yepyeni Bir Şarkı

Aslı Gökyokuş'un müzikal çizgisinden ödün vermeden hazırladığı "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar"ı Poll Production etiketiyle sadece dijital platformlar üzerinde yayınladı.

Gökyüzüne doğru bakıp da yıldızların bile son derece küçük ve yalnız göründüğü koca evrende, kendi yalnızlığını sorgulayan çoğu insanın diline bir dönem dolanmış bir şarkıdır ''Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar''. Bu özel şarkıyı Aslı Gökyokuş'un kendine has yorumu, Serkan Çeliköz'ün usta düzenlemesi ile dinlemeye hazır mısınız?

Rock müziğinin güçlü seslerinden Aslı Gökyokuş, müzikal çizgisinden ödün vermeden hazırladığı yeni çalışması "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar"ı Poll Production etiketiyle 22 Kasım'da sadece dijital platformlar üzerinde yayınladı.

2004 yılında yayınladığı 2. albümü ''Su Gibi''de Hümeyra'nın Kördüğüm'ü ile büyük beğeni toplayan ve şarki ile özdeşleşmeyi başaran Rock müziğin başarılı ismi, yine çok ses getirecek bir cover şarkı ile karşınızda. Ses verdiği, dokunduğu her şarkıyı farklılaştıran Aslı ile ''Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar''ı dinlerken kendinizi sözlerini çok iyi bildiğiniz yepyeni bir şarkının içinde bulacaksınız.

Yalnızlığı ve insanın içine oturan o soğukluğu yansıtan piyano, çello ve kemanlar, gittikçe artan isyanıyla gitarlar ve Aslı'nın eşsiz yorumu son yılların en başarılı çalışmalarından birinin ortaya çıkmasını sağladı.

Düzenlemesi Serkan Çeliköz, kayıt ve mix'i Alen Konakoğlu ve masteringi Michael Zimmerling tarafından gerçekleşen şarkının video klibi Evren Arasıl yönetmenliğinde Tuzla'da halen kullanım halinde olan bir fabrikada çekildi. Aslı'nın etkili yorumunu, yalın bir performans klibinin en iyi yansıtabileceğini düşünen yönetmen Evren Arasıl, klip için fabrikayı bir konser sahnesi haline getirtti. 14 saatte çekimleri tamamlanan klipte Aslı'ya, senelerdir birlikte çalıştığı Selim Öztunç, Ozan Öner ve Kaan Alptekin'in yanısıra 4.5 yaşındaki Defne Diker eşlik etti. (Kaynak: www.magazinkolik.com / www.kralmagazin.com.tr - 23.11.2012)

Aslı Gökyokuş Uzun Süren Sessizliğini “Dünya” ile Bozuyor

Türk rock müziğinin en güçlü kadın vokalleri arasında yer alan Aslı Gökyokuş uzun süren sessizliğini “Dünya” ile bozuyor.

Albümünü, senelerdir büyük bir sabırsızlıkla, kendisinden yeni şarkılar bekleyen dinleyicilerine hediye ettiğini söyleyen sanatçı ‘Dünya’yı, “Ülkenin ve dünyanın içinden geçtiği zor zamanlarda her şeyden önce bir insan, kadın ve anne olarak hissettiklerinin bir yansıması” olarak yorumluyor.

Arpej Yapım etiketiyle, Alen Konakoğlu ve Aslı Gökyokuş prodüktörlüğünde hazırlanan albümde, düzenlemelerini Alen Konakoğlu, Selim Öztunç ve Gökhan Büyükkara’nın yaptığı 11’i yeni olmak üzere toplam 16 şarkı bulunuyor.

Aslı Gökyokuş’un kendi dünyasından girip, hepimizin dünyasına dokunarak çıktığı albümde, müzisyen dostları Ferman Akgül ve Nev ile birlikte seslendirdiği “Mış Gibi”, modern bir türkü olarak düzenlenen “Kara Orman” ve kızına hediye ettiği “Yaz” gibi sürprizleri de var.

Birbirinden farklı şarkıları güçlü ve modern bir sound ile birleştiren “Dünya”, Aslı Gökyokuş’un sesini özleyen dinleyicilerin beklediğine değecek bir albüm…

Albümde sanatçının “Neresindeyim” ve “Su Gibi” albümlerinden çok sevilen “Ölüm Kapımı Çalmasa da”, “Su Gibi”, “Keşf'i Alem”, “Tüm Şehir Ağladı”, “Sessizce” gibi hit şarkılarının yepyeni düzenlemeleri de bulunuyor.
(Kaynak: www.haberler.com / www.powerapp.com.tr - 23.11.2018)

Diskografi :
2000
Neresindeyim (Rock Albüm, Sony Müzik Türkiye)

1- Sessizce - 04:59 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş - Ümit Özdemir)
2- Ölüm Kapımı Çalmasa da - 03:58 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
3- Neresindeyim - 03:27 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
4- Keşf'i Alem - 03:25 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
5- Düşten Gerçeğe - 03:56 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
6- Bir Tek Seninle - 03:02 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
7- Nerdesin - 02:55 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Ümit Özdemir)
8- Anlamak Zor - 04:05 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Ümit Özdemir)
9- Uslanmak Bilmedi Hayat - 04:06 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
10-Değişen Kim - 03:26 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
11-Üzgünüm - 03:56 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Serkan Çeliköz)
12-Siz - 03:02 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)

2004
Su Gibi (Albüm, Sony Müzik Türkiye, Şubat 2004)

1. Su Gibi - 03:27 (Söz:Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Ozan Öner-Ali Karabekir)
2. Tüm Şehir Ağladı - 04:02 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
3. Ödünç Aldığım Tüm Erkeklere - 03:34 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
4. Sen de Unut - 04:35 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
5. Şampiyon - 03:34 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
6. Hayat Çok Kısa - 03:39 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
7. Kördüğüm - 04:44 (Söz: Şevket Rado, Müzik: Hümeyra)
8. İnsan Hikayesi - 4:04 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
9. İronik - 03:33 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Serkan Çeliköz)
10.Artık Sevgilim Değilsin - 04:12 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)

2007
Söylediğim Şarkılarda Saklı (Albüm, NR 1 Müzik, 05.04.2007)

1. Dans Etmeye İhtiyacım Var - 03:31 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Serkan Çeliköz)
2. Aşkların En Büyüğü - 04:27 (Söz:Selim Öztürk - Aslı Gökyokuş, Müzik:Selim Öztürk)
3. Dergiden Resmini Kopardım - 03:30 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
4. Gitmiş Gibisin - 04:06 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
5. Yardımcı Olmuyor - 04:10 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
6. Bir Ah Çeker Misin - 03:35 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
7. Yalnızlığım - 03:22 (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş - Serkan Çeliköz)
8. Uykumda Gel (Bir Düş Daha Ver) - 03:14 (Söz:Aslı Gökyokuş-Erdal Yıldırım, Müzik:Serkan Çeliköz-Aslı Gökyokuş)
9. Düğüm Düğüm - 03:48 (Söz ve Müzik: Aslı Gökyokuş)
10.Ayrılan Yollar - 03:38 (Söz-Müzik: Barlas Erinç)
11.Dünya Durulmadan - 03:37 (Söz: Aslı Gökyokuş - Erdal Yıldırım, Müzik: Serkan Çeliköz)


2010
Büyüdük (Maxi Single, Esen Müzik, 16.04.2010)

1- Kırıp Döktüklerim (Söz: Erdal Yıldırım ve Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş ve Haluk Kurosman, Düzenleme: Haluk Kurosman - Yağmur Sarıgül)
2- Sözler Tükendiğinde (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş ve Haluk Kurosman, Düzenleme: Haluk Kurosman - Yağmur Sarıgül)
3- Hayatın Anlamı (Söz ve Müzik: Erdal Yıldırım, Düzenleme: Haluk Kurosman)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2012
Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (Single, Poll Production, Dijital 23.11.2012)

1. Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar (Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu, Müzik: Teoman Alpay)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2015
Üç Cemre (Single, Gişe Yapım, 6 Mayıs 2015)

1- Üç Cemre

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2017
Büyüdük (Maxi Single, Esen Müzik, Mart 2017)
(16.04.2010 tarihinde CD olarak çıkarılan albümün dijital olarak [YENİ BASIMI])

1- Kırıp Döktüklerim (Söz: Erdal Yıldırım ve Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş ve Haluk Kurosman, Düzenleme: Haluk Kurosman - Yağmur Sarıgül)
2- Sözler Tükendiğinde (Söz: Aslı Gökyokuş, Müzik: Aslı Gökyokuş ve Haluk Kurosman, Düzenleme: Haluk Kurosman - Yağmur Sarıgül)
3- Hayatın Anlamı (Söz ve Müzik: Erdal Yıldırım, Düzenleme: Haluk Kurosman)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yıldızlara Yolculuk (Derleme Albüm, All Stars Music, 25.08.2017)
Büyütmek için TIKLAYIN Büyütmek için TIKLAYIN
3- Keşf-i Alem / Aslı Gökyokuş - 003:28

2018
Dünya (Albüm, Arpej Müzik, Dijital 23.11.2018, CD 30.11.2018)

1- Dünya - 03:32
2- Seher - 03:50
3- Kara Orman - 04:45
4- Anneler Affetmez Sizi - 04:23
5- Ütopya - 04:02
6- Durulur - 03:38
7- Yanmaya Hazırım - 04:33
8- Bilmem - 04:22
9- Yaz - 04:44
10-Kanatlarımla Dünyayı Sarsam - 03:51
11-Mış Gibi (feat. Nev & Ferman Akgül) - 05:50
12-Sessizce - 03:49
13-Ölüm Kapımı Çalmasa Da - 03:56
14-Keşf'i Alem - 03:18
15-Su Gibi - 03:21
16-Tüm Şehir Ağladı - 04:35

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.deezer.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)
Resmi Web Sitesi:
www.aslionline.com
www.asligokyokus.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/AsliGokyokus
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/asligokyokus
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/asligokyokus
Resmi Myspace Adresi:
www.myspace.com/aslionline
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Aslı Gökyokuş
Resmi Google+ Sayfa Adresi:
plus.google.com/101762203949176522533
Resmi Vimeo Kanal Adresi:
www.vimeo.com/126777764
Anatolian Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Aslı
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6140 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag