Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 319 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 319
Üye: 0
Toplam: 319

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 63,081,166
  • Bugün: 28,515
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 20, 2019
  • 09:00 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Aynur Aydın
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6961 okuma)

Aynur Aydın
Aynur Aydın
Aynur Aydın
FOTO GALERİ

14 Aralık 1987, Almanya Münih doğumlu Aynur Aydın, 10 yaşlarında şarkı söylemeye başladı ve ilk tecrübelerini çocuk ve gençlik tiyatro sahnelerinde topladı. Yeteneğini geliştirme çabasıyla 18 yaşında ilk sahne şovlarını vermeye başladı.

En büyük tutkusunun müzik olduğunu fark ettikten sonra, bütün enerjisiyle kendisini müziğe verdi. 2000 yılında Sürpriz adlı bir gruba katıldı ve ilk albümlerini İstanbul'da kaydettiler. Bu sayede, uluslararası sahnelere de çıkmaya başladılar.

2003’te Eurovision şarkı yarışmasına Almanya adına katılmak için yarışan ve 3. seçilerek sessizliğe gömülen Aynur Aydın, uzun bir aradan sonra müzik piyasasına döndü.

Başarıyla geçen birkaç yıldan sonra Aynur gruptan ayrıldı ve kariyerine solo devam etmeye karar verdi. 2009 yılında albüm hazırlıkları için kolları sıvadı. Genç sanatçı özgüveni ve sesinin kalitesiyle hareket ederek iki yıllık yorucu çalışmalar gerçekleştirdi.

Aydın, ‘12 Çeşit Lala’ adlı ilk albümünü tamamladı. İngilizce ve Türkçe iki ayrı albüm hazırlayan Aynur Aydın, Türkçe albümünün 7 hafta içinde Türkiye’de piyasaya sürüleceğini, ardından da İngilizcesinin bu süreci takip edeceğini açıkladı. Tanınmış Alman ve Türk müzik yapımcıları ile çalışan Aydın, “Müzik dalında dünya çapında tanınan tek sanatçımız Tarkan. Ben de dişi Tarkan olmak ve en az onun kadar başarılı olmak istiyorum” dedi. (Kaynak: www.hurriyet.de 28 Nisan 2011 - Münih)

Aynur Aydın Dünya Starı Olabilmek İçin Türkiye'den Yola Çıktı!

Türkiye için iddialı, farklı, güzel, hareketli, sevimli yepyeni bir star adayı Aynur Aydın kendi müziğini Avrupa’da hazırladı Türkiye’ye getirdi.

Genç sanatçı dünya starlarıyla uzun süre birlikte çalıştığı ilk solo albümünü Türkiye’de Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya sundu.

Aynur Aydın Almanya Münih doğumlu olup müzik çalışmalarının tamamını İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleştirdi. Vatanı Türkiye’yi çok seven ve özleyen genç sanatçı müzik kariyerinin çıkış noktası olarak da Türkiye’yi tercih etti.

Aynur Aydın 2009 yılında albüm hazırlıkları için kolları sıvadı. Genç sanatçı kendine olan öz güveni ve sesinin kalitesiyle hareket ederek dünyanın en büyük müzik adamlarını bir mozaik haline getirerek iki yıllık yorucu çalışmalar gerçekleştirdi.

Aynur Aydın’ın çalışmış olduğu dünyaca ünlü müzik adamlarının yapmış olduğu starların bazıları şunlar, Britney Spears, Pink, Celine Dion, Lady Gaga, Rihanna, Joss Stone, Leona Lewis, Selena Gomez, Ace Of Base, Roxette, Anna Visi, Enrigue İglesias ve Jennifer Lopez. Aynur Aydın albüm kayıtlarını ise Dünya’nın en büyük stüdyosu olarak bilinen Cosmos stüdyoda gerçekleştirdi. Lady Gaga, Enrigue İglesisas, Roxette ve U2 halen hazırda albümlerini bu stüdyoda yapmaktalar.

Müzik ile dansı birleştiren ve kendini bu yönde iyi yetiştiren Aynur Aydın ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Çıkışını Avrupa üzerinden dünyaya açılmayı planlayan genç şarkıcı daha sonra Seyhan Müziğin sahibi Bülent Seyhan ile iletişim kurarak bu fikrinden vazgeçti. Sanatçı Dünya’ya açılacak pencerenin üssü olarak ülkesi Türkiye’yi seçti. 13 İngilizce ve aynı şarkıları Türkçeye çevirerek iki versiyonu bir albümde birleştiren Aynur Aydın’ın albümünün kalitesini onaylayan Kral Pop sanatçının medya sponsoru oldu. Bu da Türkiye’de bir ilk olmuş oldu.

Albümde ki Türkçe parçalarda başta Aşkın Tuna, Fettah Can, Günay Çoban, Süleyman Yüksel, Nihan Özen ve sanatçının da üç bestesi yer alıyor. Ayrıca genç şarkıcı dansına da çok güvendiği ve görsel şova önem verdiği için Avrupa’nın en gözde dansçılarını Türkiye’ye getirerek sahne şovlarında kullanacak.

Dünya starlarıyla çalışarak 2 yılda sabırla başarıyı yakalayan Aynur Aydın’ı dikkatle izlenmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Bütün riskleri göz önüne alarak ekibiyle birlikte Türk Pop Müziğine yeni bir sound getiriyor. Çünkü yeteneklerini bilen ve bunu kullanmaktan çekinmeyen Aynur Aydın Türkiye’den Avrupa’ya oradan da Dünya’ya açılacağından çok emin. Bu konuda her türlü imkân ve desteği sağlayan Seyhan Müziğinde genç şarkıcının arkasında sonuna kadar duracağını gösteriyor. (Kaynak: www.michaelshow.com - 30.11.2011 / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 01.12.2011)

İlk albümü ile müzik dünyasına adım attı

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı albümü "12 Çeşit La La - 12 Ways To La La" ile müzik dünyasına adım atan Münih doğumlu genç yetenek Aynur Aydın, 2009 yılında Stockholm'de başladığı albüm hazırlıklarını iki yılın sonunda tamamlayarak kariyerinin başlangıç noktası olarak Türkiye'yi seçti.

Albümünde, dünyaca ünlü yıldızlarla ortak çalışmalara imza atmış müzik adamlarıyla çalışarak Türk pop müziğine yeni soundlar kazandırmayı hedefleyen Aydın, önümüzdeki günlerde oldukça konuşulacağa benziyor.

Onüç İngilizce ve aynı şarkıların Türkçe versiyonlarını da hazırlayarak iki versiyonu bir araya getiren Aydın, Türkçe şarkılarda Aşkın Tuna, Fettah Can, Günay Çoban, Süleyman Yüksel ve Nihan Özen'in sözlerine yer verirken kendisine ait üç bestesini de albümüne ekledi. Dansına güvenen genç şarkıcı hazırlayacağı görsel şovlarla da adından söz ettirmek istiyor. Albümün ilk video klibi "Yenildim Daima" ve İngilizcesi "DNA"e çekildi. (Kaynak: www.aveamuzik.com - 06.12.2011)

Aynur Aydın “Life Goes On” İle Avrupa’ya Çıkarma Yapacak

Aynur Aydın yeni çıkacak albümü öncesi Türkiye’de ve Avrupa’da yayınlanacak olan yeni single çalışması "Life Goes On" ile tekrar dikkatleri üzerine çekiyor.

Aynur Aydın’ın yorumladığı şarkının söz ve müziği Alex James, Harry Sommerdahl, Daniel Di Presa, Whitney Phillips gibi başarılı ekip tarafından hazırlandı. Albüm kayıtları Tom Coyne ve Jared Robbins (Sterling Sound) New York ve Los Angeles Stüdyolarında Moh Denebi Prodüktörlüğünde gerçekleşti.

30 Ağustos Tarihinde Almanya, İsviçre, Avusturya başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde eş zamanlı yayınlanacak olan "Life Goes On" Türkiye’de ise Seyhan Müzik etiketi ile sunuluyor. Klip çekimleri Şenol Korkmaz tarafından gerçekleşen "Life Goes On" 18 Ağustos tarihinde dijital platformlarda yer alacak.

2011 yılında hayatımıza hızlı bir giriş yapan Aynur Aydın "12 Çeşit La La" isimli albümü ile yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı dahil olmak üzere bir çok kategoride aday gösterildi. Bir çok üniversite önde olmak üzere Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı, En İyi Şarkı ve En İyi Klip ödüllerine layık görüldü. "Yenildim Daima (DNA)", "Ayrılıklar Mevsimi (Better)", "Yanı Başıma (Measure Up)", "N’olur Gitme", "İşporta" gibi hit şarkılara imza attı. (Kaynak: www.magazinci.com - 15.08.2013)

Aynur Aydın'dan “Günah Sevap”

“12 Çeşit La La” albümü ile akıllara kazınan Aynur Aydın, yeni albümü öncesi yazı haraketli bir şarkı ile karşılıyor.

“Yanı Başıma”, “İşporta”, “Ayrılıklar Mevsimi” ve “Life Goes On”’un ardından “Günah Sevap” kolay kolay zirveden inmeyecek. Sözü Habil Ceyhan tarafından yazılan müziğini ise Murat Güneş’in yapmış olduğu “Günah Sevap”ın aranjör koltuğuna Erhan Bayrak oturdu. Belçika ve Fransa’da çekimleri gerçekleşen Günah Sevap şarkısının klibi önümüzdeki günlerde daha önce emsallerine rastlanmamış bir sürpriz ile müzik kanallarında yer almaya hazırlanıyor.

“Günah Sevap” isimli single çalışmasının ardından sanatçı “Emanet Beden” adını verdiği albümü ile hayranlarının ve müzik severlerin karşısına yeniden çıkacak.

2016 yılında Eurovizyon şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil etmesi en güçlü adaylardan biri olarak görülen Aynur Aydın, aynı zamanda tüm Avrupa’da yayınlanacak olan İngilizce albümü için de şimdiden çalışmalara başladı.

Seyhan Müzik tarafından yayınlanan “Günah Sevap” tüm dijital platformlardaki yerini aldı. (Kaynak: gozdefm.com.tr - 28.05.2015)

Aynur Aydın’dan “Bi Dakika”

2015 yılının en dikkat çeken şarkısı Günah Sevap’a imza atan Aynur Aydın, “Emanet Beden” isimli albümünün çıkış şarkısı “Bi Dakika” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Aynur Aydın Sözleri Murat Güneş'e ait olan şarkısının bestesini Dünyaca ünlü aranjör Moh Denebi ile birlikte besteledi. Önümüzdeki günlerde Seyhan Müzik Gold etiketi ile piyasaya çıkacak albümün en iddialı şarkısı “Bi Dakika” için Şenol Korkmaz yönetmenliğinde klip çekimi gerçekleştirdi. Aynur Aydın’a klip çekimlerinde altı kişilik dans ekibi eşlik etti, klibin çekimleri ise 22 saatte tamamlandı.

Günah Sevap şarkısının geçtiğimiz yıl müzik listelerini alt üst etmesinin ardından, Emanet Beden isimli albümüne kendi bestesi ile start vermenin heyecanını yaşayan Aynur Aydın; “Bu albümle size kendinizi sorgulatacağım” diyerek albümde yer alan 11 şarkının da felsefik bir bütünlük taşıdığını söyledi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com / www.haberimport.com / www.muzikgazete.com - 28.02.2016)

Aynur Aydın’dan Stockholm Metrosunda Sıra Dışı Klip!

‘Bi Dakika’ adlı şarkısı ile müzik listelerini alt üst eden Aynur Aydın, ‘Emanet Beden’ isimli albümünün ikinci video klip çalışması ‘Damla Damla’ ile müzikal yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.

Söz ve müziği Bertan Aslani ve Ahmet Kurtis’e, düzenlemesi Erhan Bayrak’a ait olan ‘Damla Damla’nın klibinin yönetmen koltuğunda ise Şenol Korkmaz oturdu.

Stockholm Metrosu ilk kez bir sanatçıya açıldı.

Klip, dünyanın en ünlü metrosu olan Stockholm (Solna Centrum) Metrosu'ndan özel izinler alınarak 24 saatte çekildi. Aynur Aydın’a çekimlerde içlerinde Beyonce’un dansçılarının da olduğu 6 kişilik bir dans grubu eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 28.10.2016)

Catwork feat. Aynur Aydın: “Siz Hepiniz Ben Tek”

Yaptıkları remiksler ve düzenlemeler ile elektronik müzikseverler ve Türk müzik endüstrisinin yakından tanıdığı “Catwork”, bir süredir hazırlıklarını sürdürdükleri ilk albümlerinin ilk teklisini su yüzüne çıkarıyor. Burak Keskin ve Baran Akın’dan oluşan prodüktör ve DJ grubu Catwork, daha önceden Ferhat Göçer, Tan Taşçı ve Atiye gibi isimlerle çalıştı...

Söz ve müziği Murat Güneş’e ait “Siz Hepiniz Ben Tek” teklisinde, gruba Aynur Aydın eşlik ediyor. Günümüz dünyası ilişkilerine kadın gözüyle bir eleştiri sunan “Siz Hepiniz Ben Tek”in düzenlemesi de Catwork’e ait. “Siz Hepiniz Ben Tek” Sony Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

MURAT JOKER YÖNETMENLİĞİNDE VİDEO KLİP

Geçtiğimiz gün “Siz Hepiniz Ben Tek”in video klibi için kamera karşısına geçen Catwork ve Aynur Aydın, çekimleri 16 saat süren video kliplerinde ise başarılı yönetmen Murat Joker ile çalıştı.
(Kaynak: www.sozmuzik.com - 22.07.2017)

Diskografi:
2011
12 Çeşit La La - 12 Ways To La La (Albüm, Seyhan Müzik, 23.11.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
1. Yanı Başıma
2. Yenildim Daima
3. Sakın Ha
4. Siyah Fırtına
5. Sorun Yok
6. N'olur Gitme
7. Güle Güle
8. Aşkın Emri
9. Ayrılıklar Mevsimi
10.Anlamadığım Şey Çok
11.Yok Oldum Ben
12.Bencil
13.Bonus Track : Sana Dönmem
CD 2:
1. Measure Up
2. DNA
3. Step Up To The Plate
4. Hurricane
5. Don't Run Me Over
6. Stay
7. Showdown
8. Headphones
9. Better
10.Stand Up
11.The World I Know
12.Fatal Attraction
13.Bonus Track : Your Love


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik
www.idefix.com

2012
Proje / Erdem Kınay (Albüm, Seyhan Müzik, 23.03.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İşporta - Erdem Kınay feat. Aynur Aydın

2013
Life Goes On (Dijital Single Albüm, One Night Recordings / BIP Records, 30.08.2013)

1- Life Goes On (Radio Edit) - 03:09

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.emusic.com (17.03.2014)

Life Goes On (Single Albüm, Seyhan Müzik, 30.08.2013)

1- Life Goes On (Radio Edit) - 03:09
2- Life Goes On (Piano Edit) - 03:26
3- Life Goes On (Hookmasters Club Mix Radio Edit) - 03:15
4- Life Goes On (Hookmasters Club Mix Extended Version) - 05:04


İnternet Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

Proje 2 / Erdem Kınay [Caz Albüm, KNY Müzik, 30.10.2013]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6. Sınır - Erdem Kınay feat. Aynur Aydın 

2015
Günah Sevap (Single Albüm, Seyhan Müzik, 15.05.2015)

1- Günah Sevap - 04:39


İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2016
Bi Dakika (Albüm, Seyhan Müzik, 29.02.2016)

1- Bi Dakika - 03:25


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr

Emanet Beden (Albüm, Seyhan Müzik, 28.04.2016)

1. Emanet Beden
2. Diğer Yarın
3. Bi Dakika
4. Çok Tatlı
5. Ninni (Feat. Belçim Bilgin)
6. Geri Dön
7. Damla Damla
8. Anlatma Bana
9. Günah Sevap
10.Yasak Aşk
11.Bi' Dakika (İskender Paydaş Version)
12.Anlatma Bana (Moh Denebi Version)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com

2017
Siz Hepiniz Ben Tek / Catwork feat. Aynur Aydın (Single Albüm, Sony Music, 21.07.2017)

1- Siz Hepiniz Ben Tek (feat. Aynur Aydın) - 03:23


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.deezer.com
play.google.com

Bana Aşk Ver (feat. Turaç Berkay) (Single Albüm, Seyhan Müzik, 01.12.2017)

1- Bana Aşk Ver (feat. Turaç Berkay)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Salla (Albüm, Seyhan Müzik, 30.10.2018)

1- Salla


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Düşüne Düşüne (Single, Seyhan Müzik, 08.04.2019)

1- Düşüne Düşüne

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresleri:
www.aynuraydinmusic.com
www.aynurofficial.com
www.aynur-music.com (Almanca site)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/aynurofficial
www.facebook.com/pages/Aynur-Aydin
Resmi Twitter Web Sayfa Adresi:
www.twitter.com/aynurofficial
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/aynuraydin
Resmi YouTUBE Kanal Adresleri:
www.youtube.com/user/AynurAydinMusic
www.youtube.com/user/aynurofficial
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Aynur_Aydın

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6961 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag