Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 265 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 265
Üye: 0
Toplam: 265

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 63,137,483
  • Bugün: 23,238
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 22, 2019
  • 05:32 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
BenDeniz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (4784 okuma)Sanatçı: BenDeniz
BENDENİZ
FOTO GALERİ
25 Temmuz 1973 yılında İsviçre’de doğan Bendeniz (Deniz Çelik), Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. Lise öğreniminin ardından tekrar İsviçre’ye dönerek iki yıl boyunca büro işleri alanında bir meslek yüksekokuluna devam etti. Bir süre Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı Dostlukspor’da oynadı. Bu dönemde yapmış olduğu bestelerini somut bir çalışmaya dökmek üzere bir takım olanaklar aramaya başladı.

Bu arada Harun Kolçak’la biraraya gelerek 1992'de “Biz” adlı bir single çıkardılar.

Bir arkadaş toplantısı sırasında tesadüfen orada bulunan Raks Müzik Yapım’dan bir yetkilinin kendisini dinlemesiyle şöhret kapısı aralanmış oldu. Raks ile anlaşarak 3-4 aylık yoğun bir çalışmanın ardından 1993'te kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Düzenlemelerini Garo Mafyan’ın yaptığı albümden ilk klip, “Ya Sen Ya Hiç” adlı parçaya çekildi. Neslihan Yargıcı’nın hazırladığı ilginç kostümüyle müzikseverlerin hafızalarında “Abajur Kız” olarak yer alırken, albüm, bir milyona yaklaşan tirajıyla büyük başarı kazandı. Diğer yandan “Ya Sen Ya Hiç” adlı klibiyle, dünyanın en büyük müzik televizyonlarından biri olan MTV’nin düzenlemiş olduğu yarışmanın Türkiye elemelerinde dört iddialı klibi geride bırakarak Avrupa elemelerine katılmaya hak kazandı. 19 ülkeden 19 klibin yer aldığı yarışmada Türkiye’yi temsil ederek 11. sırada yer aldı.

İlk albümün kazandığı başarının ardından “Bendeniz II” adlı ikinci albümünde de Türkiye’nin sayılı müzik adamlarıyla çalıştı. Harun Kolçak, Emel Müftüoğlu, Demet Sağıroğlu, Ümit Sayın gibi isimlerin vokalleriyle destek olduğu albümün düzenlemeleri Ozan Çolakoğlu, Murat Yeter ve yıllar önce kaybettiğimiz değerli müzik adamı Onno Tunç’un elinden çıktı. İlk albümünde olduğu gibi bu albümde de oniki şarkıdan onbirinin söz ve müziğini yazdı. İlkine kıyasla daha hareketli ama yine batı normlarına yakın parçaların yer aldığı albümden “Gönül Yareler İçinde”, “Neler Olacak” ve “80 Günde Devr-i Alem” adlı üç parçaya klip çekildi.

1996 yılında çıkardığı “Bendeniz III”de bu defa temposu yüksek parçalar yer aldı. Söz ve müzikleri tamamen Bendeniz’e ait albümün düzenlemelerini Murat Yeter ve Ahmet Özden yaptı. İlk video klip “Turnayı Gözünden Vurdum”a çekilirken bir de ilke imza atıldı. Klip çekilmeden önce albümdeki dört parçanın kırkaltı saniyelik miksine ilginç görüntülerle süslü bir tanıtım filmi çekilerek medya kuruluşlarına dağıtıldı.

Kısa sürede edindiği tecrübeleri iyi kullanan sanatçı, vokalistliğini de yapan Volkan’ın “Ve Volkan” isimli albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Biri dışında albümdeki tüm parçaların söz ve müziklerini yazan Bendeniz, iki parçada da Volkan ile düet yaptı. Bu parçalardan “Adını Ben Koydum”un klibinde de yer alarak Volkan’a destek verdi.

İki senelik ayrılığın ardından 1998 yılı basında, “yaşanmış ve ilelebet yaşayacak olan tüm aşklarına” adadığı dördüncü albümü “Bendeniz’den”, daha canlı ve romantik yapısıyla en olgun çalışması olarak değerlendirildi. Âdeti bozmayarak tüm söz ve müziklerini yazdığı albümün hazırlıklarını İsviçre’de tamamladı. Özenle çalışılmış altyapısı ve Bendeniz’in duru sesiyle takdir toplayan albümün ilk çıkış parçası ve klibi “Günahlar” oldu.

Bendeniz'in müzik kariyerindeki beşinci albümü, 1999 yılının son aylarına doğru müzik marketlerdeki yerini aldı. "Kurtulamıyorum" adlı çalışmada, yine bir parça dışında tüm söz ve müzikler kendisine ait. Onbir şarkının yer aldığı albümde düzenlemeler Alper Benli ve Ahmet Özden imzasını taşıdı. Albümle de aynı ismi taşıyan "Kurtulamıyorum", duygu yüklü sözleri ve Bendeniz'in farklı tarzıyla ilk çıkış parçası olarak düşünüldü. İlk albümünde yer alan "Ağlayayım mı?" adlı meşhur şarkısını yeni düzenlemesiyle bir daha yorumlayan Bendeniz, hayranlarına hoş bir sürpriz yapmış oldu. Renkli kişilikleriyle dikkat çeken MGM, "Ben Tazecik Ceylanım"da üflemeli çalgılarla sanatçıya eşlik etti. Bendeniz, "Sarmaşık" adlı şarkıyı ise Volkan Akyol'la birlikte seslendirdi. Volkan, böylece kendi albümüne büyük katkıları olan Bendeniz'e sıcak bir yanıt vermış oldu. Yine kendi yolunda, birikimlerini artırarak ilerleyen sanatçının albümünde yer alan diğer şarkılar ise şunlar: "Hello Papi, Hello Mama", "Ağaoğlu", "Kolay Değil", "Yalnızım", "Gece Yatarken", "Sevda Çiçeği", "Ninni, Ninni".

2000 Eylül ayında ise sanatçının en güzel 14 şarkısından oluşan "Bendeniz Şarkıları" adlı albümü piyasaya çıktı.

2001'de ''Zaman'', 2003'te ''Demedim mi'', 2005'te ''Aşk Yok mu, Aşk'' ve 2006'da da ''Değiştim'' isimli albümleri çıkarttı.

29 Mayıs 2009'da Bendeniz'in 10ncu albümü ''Olsun'' müzik marketlerde yerini aldı.

Bendeniz, 2009'da dillerden düşmeyecek, ritmi ile saracak, duygusallığıyla sarsacak şarkılarla geliyor…

Kariyerinin 10. prodüksiyonunda 11 şarkıya imza atan Bendeniz, yeni çalışmasında hareketli şarkılara ağırlık verdi.Yüreklere dokunacak, klasik tabirle vazgeçilmez Bendeniz slowları ise "Olsun"da müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Önümüzdeki günlerde RMP etiketiyle müzik marketlerde sevenleriyle buluşmayan hazırlanan Bendeniz bu çalışmasında akustik düzenlemelerle dikkat çekecek.

Albüme adını veren "Olsun", Marşandiz Stüdyolarında kaydedildi. İlk klip şarkısı "Cumadan Pazara", bu yaz herkesi saracak, dillere düşecek. "Ayışığı", "Gidemedim" gibi slow şarkılar da yürekleri yakacak, romantizmin doruğuna taşıyacak...

Volkan Akyol ile yaptığı "Gül Bahçesi" gönülleri fethedecek! "Piyango", "O Biliyor" ve "Ağlat Hadi Beni" adlı şarkılarını dinlemeye doyamayacaksınız. Bendeniz ile bu yıl, sağlığınız yerinde ritminiz doruğunda, neşeniz bol "Olsun"... (Tanıtım haberinden alıntı)

22 Şubat 2010'da, aslen 1993'te Raks Müzik / Universal Müzik'ten çıkan "BenDeniz (1)" isimli albümü, Universal Müzik'i satın alan şirket olan Avrupa Müzik'in sahibi olduğu Bonus Müzik'ten "Ya Sen Ya Hiç" ismiyle tekrar basılarak çıkarıldı. Bu albüm çıkarıldıktan iki gün sonra da yani 24 Şubat'ta, yine aslında Raks Müzik / Neşe Müzik tarafından 1995'te çıkarılan "BenDeniz II" albümü de yeniden basılmış olarak piyasaya çıkarıldı.

Yine Avrupa Müzik bünyesindeki Bonus Müzik'ten 14 Şubat 2011 tarihinde bu kez de, daha önce 1998 tarihinde Universal Müzik tarafından çıkarılmış "BenDeniz'den" isimli albüm yeniden basılmış olarak tekrar çıkarıldı. Aynı yıl yine Bonus Müzik'ten , aslen 1999 yılında Universal Müzik / Neşe Müzik tarafından çıkarılan "Kurtulamıyorum" albümü de tekrar basılarak 27.03.2011 tarihinde satışa çıkarıldı.

Bendeniz'in yeni albüm çalışması hit şarkılarına remiks versiyonlar şeklinde oldu ve "Benden İzler – 16 Hits Remix" albümü, 08.08.2011 tarihinde Seyhan Müzik etiketiyle çıktı. "O Biliyor" adlı albüm şarkısına da bir klip çekildi.

14.01.2013 tarihinde, daha önce 2000 yılında Universal / Neşe Müzik tarafından çıkarılan "Bendeniz Şarkıları" albümü Avrupa Müzik tarafından tekrar basılarak piyasaya sürüldü.

Bendeniz “O İnsan” Single’ı İle Geliyor!..

Bendeniz O İnsan isimli single’ını 8 Şubat’ta sevenleri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

4 farklı versiyonla çalıştığı maxi single’ın söz ve müziği Bendeniz’e ait. Şarkı Poll Production etiketiyle çıkacak.

Şarkıdaki 2 versiyonun mix’leri Serdar Ağrılı ve Murat Bulut tarafından yapıldı.
(Kaynak: muzikonair.com - 03.02.2017)

“O İnsan” İle Yeniden!

Bendeniz, yeni single çalışması ‘O İnsan’ı Poll Production etiketi ile bugün müzikseverler ile buluşturuyor.

Sözü ve müziği Bendeniz’e ait olan şarkının Aykut Gürel ve Suat Aydoğan’a ait 3 farklı düzenlemesi ve Tarık İster’e ait remix versiyonu bulunuyor.

Sanatçının 7 yıllık bir aradan sonra sevenleri ile buluşturduğu yeni şarkısı “O İnsan” aynı zamanda önümüzdeki aylarda yayınlanması planlanan albümünün de habercisi olma özelliğini taşıyor.

Bendeniz Nisan ayında 20 şarkıdan oluşan ve tamamen canlı, akustik kaydedilecek döneme damgasını vurmuş şarkılardan oluşan bir “Best Of” albümü de sevenleri ile buluşturacak.

Bendeniz’in yeni çalışması “O İnsan” bugün (08.02.2017) itibariyle iTunes ve müzik marketlerdeki yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 08.02.2017)

Bendeniz “Best Of” Albümü İle Müzikseverlerle Buluşuyor!

Türk Popunun önde gelen isimlerinden Bendeniz, bir döneme damga vurmuş şarkılarından oluşan “Best Of” albümü ile müzikseverlerle buluşuyor.

Müzikal kariyerinde önemli bir yer edinmiş şarkıları farklı bir formda yeniden dinleyicilerin beğenisine sunan sanatçı, seslendirdiği parçalarla herkesi o döneme götürüyor.

Müzikseverlerle 25 yıl önce ilk kez buluştuğu “Ya Sen Ya Hiç” şarkısından, klasikleşmiş “Güvendiğim Dağlara”, “Ağlayayım Mı”, “Müjdeler Ver” şarkısına kadar 12 hit parçadan oluşan “Best Of” albümü dinleyicileri eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkarıyor.

Albümde Bendeniz’i yakın dostları Ümit Sayın ve Hazal da yalnız bırakmadı. 5 şarkıda vokal yapan iki güçlü ses, yorumları ile albüme renk kattı.

Albümün çıkış parçası olan “Neler Olacak” şarkısına Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde video klip çekildi.

Dünden bugüne en iyi Bendeniz şarkılarının bulunduğu “Bendeniz Best Of” albümü için sanatçı, “Her zaman yaptığım şarkılarla farklı olmaya çalıştım. Kimseye benzemeyen değişik melodilerle, kalplere dokunan ve kalıcı olmasını istediğim şarkılara hayatımı ve tüm hayallerimi verdim. Şimdi Bendeniz şarkılarını yine, yeniden taze ruhlara tanıtma sırası geldi. Benim neler hissettiğimi onlar da anlamalı ki, beni gerçekten tanıyabilsinler” diye konuştu.
(Kaynak: www.haberturk.com / www.kralmuzik.com.tr / www.hurriyet.com.tr / www.aydinpost.com / muzikonair.com / www.magazinkolik.com - 28.11.2018)

Diskografi :
1992
Biz / BenDeniz & Harun Kolçak (Maxi Single, Fono / Raks Müzik)
(Düzenlemeler: İskender Paydaş)

1. Sev Biraz (Söz ve Müzik: BenDeniz)
2. Sev Biraz (Remix) (Söz ve Müzik: BenDeniz)
3. Elimde Değil (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
4. Elimde Değil (Remix) (Söz ve Müzik: Harun Kolçak)
5. Biri Var

1993
BenDeniz (I) (Raks/Universal Müzik)

1. Ya Sen Ya Hiç - 04:25 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)
2. Ağlayayım mı - 04:56 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
3. Hayat Bu Boşver - 04:06 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)
4. Günahkarım - 04:22 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
5. Na-Ni-Na - 4:10 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
6. Aydınlıktan Uzağım - 03:26 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
7. Müjdeler Ver - 04:58 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
8. Ah Bir Dönsen - 04:50 (Söz: Selma Çulhacı, Müzik: Özkan Turgay)
9. Kerime - 05:03 (Söz: BenDeniz, Seçil Sibel Aksoy, Müzik: Özkan Turgay)
10.Savrulmadan - 05:40 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
11.Sen Kaybettin - 04:36 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)

1995
BenDeniz II (Albüm, Raks Müzik / Neşe Müzik)
(Prodüktör: Neşe Demirkat, Vokaller: Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Ercüment Vural, Harun Kolçak, Melis Sökmen, Ufuk Bigay, Ümit Sayın)

1. Neler Olacak (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
2. Gönül Yareler İçinde (Söz ve Müzik: Ümit Sayın, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
3. Elveda Dedin (Söz: Yıldız Tilbe, BenDeniz, Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
4. Deli Yarim (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
5. Birgün Bile (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
6. Yardım Et (Söz: BenDeniz, Seçil Sibel Aksoy, Müzik ve Düz.: Murat Yeter)
7. 80 Günde Devrialem (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
8. İstemiyorum (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
9. Aradım Aradım (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
10.Kapında Günlerim (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Onno Tunç)
11.İlk Aşkım (Söz: Derya Çelik, BenDeniz, Müzik: BenDeniz)
12.Sevme (Söz ve Müzik: BenDeniz)

1996
BenDeniz III (Albüm, Universal Müzik/Neşe Müzik)
(Prodüktör: Neşe Demirkat, Vokaller: Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Ercüment Vural, Harun Kolçak, Melis Sökmen, Ufuk Bigay, Ümit Sayın)

1. Bana Bak
2. Birgün İstersin
3. Böyle Gider mi
4. Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı
5. Olmaz mı
6. Sana mı Kaldım
7. Turnayı Gözünden Vurdum
8. Tövbe Tövbe
9. İstemez miydim
10.Özledim

Aydınlık Bir Ülkede Yaşamak İstiyorsanız, Bir Işık da Siz Yakın (Kolektif CD Albüm, Raks Müzik)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
8. Sevme - Bendeniz

1997
Ve Volkan (Volkan Akyol Albümü, Tiem Müzik)
(BenDeniz albümün prodüktörlüğünü yaptı.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Nebahat
2- Milyonların İçinde Y
4- Topla Topla Gel
5- Nankör Kedi
6- Kadın Bozmuş Niyet
7- Ölenleri Özledim
8- Zir Deli Hatun
9- Kanlı Bıçaklı
10-Nefes nefese
11-Tek (Bonus TracK)

1998
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Günahlar
2. Başımın Belası
3. Manolyam
4. Yar Yanına
5. Hafta mı Ay mı
6. Ben Kızın Değil miydim
7. Bu Kadar mı Sevdin
8. Canım Yandı
9. Hayret
10.Hasret
11.Günahlar (2)

1999
Kurtulamıyorum (Albüm, Universal Müzik/Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Hello Papi, Hello Mama - 04:51
2- Kurtulamıyorum - 04:23
3- Ağaoğlu - 04:06
4- Kolay Değil - 04:14
5- Ağlayayım mı? - 04:05
6- Ben Tazecik Ceylanım - 03:35
7- Yalnızım - 04:41
8- Gece Yatarken - 03:43
9- Sarmaşık - 03:38
10-Sevda Çiçeği - 03:34
11-Ninni, Ninni - 03:11

Şıkıdım: The Best Of Turkish Pop (2xCD Albüm, Polystar Records İngiltere)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1
08 Bendeniz - Ya Sen Ya Hiç - 04:33
CD 2
07 Bendeniz - Sana Mi Kaldim - 03:00

2000
Bendeniz Şarkıları (Albüm, Universal / Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Ya Sen (Ya Hiç) - 04:25 (Söz: Zeynep Talu, Müzik ve Düz.: Garo Mafyan)
2- Neler Olacak - 04:15 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
3- Ağlayayım Mı - 04:50 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
4- Gönül Yareler İçinde - 04:03 (Söz ve Müzik: Ümit Sayın, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
5- Günahlar - 05:20 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
6- Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı - 02:54 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
7- 80 Günde Devr-i Alem - 03:38 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
8- Na-Ni-Na - 04:10 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Garo Mafyan)
9- Kolay Değil - 04:14 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
10-Başımın Belası - 04:34 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
11-Sen Kaybettin (Söz: Zeynep Talu, Müzik ve Düz.: Garo Mafyan) - 04:36
12-Turnayı Gözünden Vurdum - 03:13 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
13-Sana Mı Kaldım - 03:00 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
14-Günahkarım - 04:22 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Garo Mafyan)

2001
Zaman (Albüm, Talent Records)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Satmışım
2- Zaman
3- Helal
4- Ne şansım Var Ne Bahtım
5- İhtayacım Var
6- Güzeller Güzeli
7- Kuşlara Sordum
8- Enişte
9- Tanrım Baştan Yarat
10-Biz O Yollardan Geçeli
11-İzmir

Bendeniz Best Of (Albüm,)
1- Ya Sen Ya Hiç
2- Neler Olacak
3- Ağlayayım mı
4- Gönül Yareler İçinde
5- Günahlar
6- Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı
7- 80 Günde Devr-i Alem
8- Na-Ni-Na
9- Kolay Değil
10-Başımın Belası
11-Sen Kaybettin
12-Turnayı Gözünden Vurdum
13-Sana mı Kaldım
14-Günahkarım

2003
Demedim mi (Albüm, V&G Müzik Yapım)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Buyur Canım - 04:14
2- Zaman - 04:07
3- Onsuz - 04:16
4- Nazlı Yar - 05:09
5- Olmadı Sevgilim
6- Covino - 03:50
7- Sırf Sana İnat - 04:58
8- Demedim mi - 04:36
9- Sorulur mu
10-Demedim mi (Remix) - 04:30
11-Sırf Sana İnat (Remix) - 05:14

2005
Aşk Yok mu, Aşk (Albüm, V&G Müzik Yapım, 22.04.2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Kırmızı Biber - 4:46
2- Bu Baharda(Arabesk) - 4:30
3- Paşa Paşa - 3:58
4- Aşk Yok mu, Aşk - 3:54
5- İlk Gece - 4:11
6- Bu Baharda (Akustik) - 4:33
7- Boşver - 3:53
8- Yazlar Bitti, Kışlar Bitti - 4:22
9- Bırak Beni - 3:56
10-Kördüğüm - 4:58
11-Kaçamak - 4:35
12-Bu Baharda (Remix) - 4:23

2006
Değiştim (Albüm, V&G Müzik Yapım, 20 Kasım 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1.  Çatlat - 04:00
2.  Biri Var - 04:53
3.  Nafile - 04:14
4.  Herkes - 04:15
5.  Ayrı Telden - 05:47
6.  Check - In - 04:06
7.  Yangın Yeri - 05:35
8.  Tövbe De - 04:59
9.  İmkansız - 04:21
10.Kemancı - 03:58

Turkish Groove (Kolektif Albüm, Yeni Dünya Müzik, 2006)
Büyütmek için Tıklayın
1- Bendeniz - Kırmızı Biber - 03:36

2008
Power Türk Müzik Ödülleri 2008 (Karma Albüm, Pasaj Müzik, 25.02.2008)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
2. Bendeniz & Harun Kolçak - Biri Var - 04:52

2009
Olsun (Albüm, RMP Müzik, 26/29.05.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Cumadan Pazara - 04:24
2- Gül Bahçesi - 04:57
3- Ayışığı - 03:43
4- Ne Yıldızlar Söndü - 04:59
5- Rahat Uyuyamıyorum - 04:31
6- Olsun - 04:39
7- Ağlat Hadi Beni - 05:01
8- Mümkün Değil - 04:07
9- O Biliyor - 03:43
10-Pişman Değilim - 05:14
11-Piyango - 04:19 (Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Bendeniz)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2010
Forever / Gönül Yazar (Albüm, Ossi Müzik, 29.04.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
8- Ağlayayım Mı (Söz & Müzik: Bendeniz)

Şimdi 90’Lar, Vol. 1 (Derleme Albüm, Ossi Müzik, Mart 2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6- Neler Olacak / BenDeniz

Ya Sen Ya Hiç (Albüm, Bonus Müzik/Avrupa Müzik, 22.12.2010)
(Raks Müzik/Universal Müzik tarafından 1993'te BenDeniz (I) adıyla çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Ya Sen Ya Hiç - 04:25 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)
2. Ağlayayım mı - 04:56 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
3. Hayat Bu Boşver - 04:06 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)
4. Günahkarım - 04:22 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
5. Na-Ni-Na - 4:10 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
6. Aydınlıktan Uzağım - 03:26 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
7. Müjdeler Ver - 04:58 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
8. Ah Bir Dönsen - 04:50 (Söz: Selma Çulhacı, Müzik: Özkan Turgay)
9. Kerime - 05:03 (Söz: BenDeniz, Seçil Sibel Aksoy, Müzik: Özkan Turgay)
10.Savrulmadan - 05:40 (Söz ve Müzik: BenDeniz)
11.Sen Kaybettin - 04:36 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

BenDeniz II (Albüm, Bonus Müzik/Avrupa Müzik, 24.12.2010)
(Raks Müzik / Neşe Müzik tarafından 1995'te çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
(Prodüktör: Neşe Demirkat, Vokaller: Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Ercüment Vural, Harun Kolçak, Melis Sökmen, Ufuk Bigay, Ümit Sayın)
1. Neler Olacak (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
2. Gönül Yareler İçinde (Söz ve Müzik: Ümit Sayın, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
3. Elveda Dedin (Söz: Yıldız Tilbe, BenDeniz, Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
4. Deli Yarim (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
5. Birgün Bile (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
6. Yardım Et (Söz: BenDeniz, Seçil Sibel Aksoy, Müzik ve Düz.: Murat Yeter)
7. 80 Günde Devrialem (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
8. İstemiyorum (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
9. Aradım Aradım (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
10.Kapında Günlerim (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Onno Tunç)
11.İlk Aşkım (Söz: Derya Çelik, BenDeniz, Müzik: BenDeniz)
12.Sevme (Söz ve Müzik: BenDeniz)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)

2011
Bendeniz'den (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 14.02.2011)
(1998 tarihinde Universal Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Günahlar
2. Başımın Belası
3. Manolyam
4. Yar Yanına
5. Hafta mı Ay mı
6. Ben Kızın Değil miydim
7. Bu Kadar mı Sevdin
8. Canım Yandı
9. Hayret
10.Hasret


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)

Söz Müzik Ümit Sayın (Albüm, Poll Production, 03 / 07.03.2011)

2- Gönül Yareler İçinde (Bendeniz ile düet)

Kurtulamıyorum (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 27.03.2011)
(1999 yılında Universal Müzik / Neşe Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Hello Papi, Hello Mama - 04:51
2- Kurtulamıyorum - 04:23
3- Ağaoğlu (Söz ve Müzik: Cüneyt Çakım) - 04:06
4- Kolay Değil - 04:14
5- Ağlayayım mı? - 04:05
6- Ben Tazecik Ceylanım - 03:35
7- Yalnızım - 04:41
8- Gece Yatarken - 03:43
9- Sarmaşık - 03:38
10-Sevda Çiçeği - 03:34
11-Ninni, Ninni - 03:11


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.kitapsec.com
www.tulumba.com (ABD)

Benden İzler – 16 Hits Remix (Albüm, Seyhan Müzik, 08.08.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Satmışım
2- Güzeller Güzeli
3- Günahlar
4- Sana Mı Kaldım
5- Turnayı Gözünden Vurdum
6- Olsun
7- O Biliyor
8- Kırmızı Biber
9- Başımın Belası
10-Ne Yıldızlar Söndü
11-Ya Sen Ya Hiç
12-Neler Olacak
13-Ayışığım
14-Rahat Uyuyamıyorum
15-İstemiyorum
16-Sevme


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digltal
www.kitapsec.com
www.amazon.com (USA)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

2013
Bendeniz Şarkıları (Albüm, Avrupa Müzik, 14.01.2013)
(2000 yılında Universal / Neşe Müzik tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Ya Sen Ya Hiç - 04:25 (Söz: Zeynep Talu, Müzik ve Düz.: Garo Mafyan)
2- Neler Olacak - 04:15 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
3- Ağlayayım Mı - 04:50 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
4- Gönül Yareler İçinde - 04:03 (Söz ve Müzik: Ümit Sayın, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
5- Günahlar - 05:20 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
6- Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı - 02:54 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
7- 80 Günde Devr-i Alem - 03:38 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
8- Na-Ni-Na - 04:10 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Garo Mafyan)
9- Kolay Değil - 04:14 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
10-Başımın Belası - 04:34 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
11-Sen Kaybettin (Söz: Zeynep Talu, Müzik ve Düz.: Garo Mafyan) - 04:36
12-Turnayı Gözünden Vurdum - 03:13 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Murat Yeter)
13-Sana Mı Kaldım - 03:00 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Ahmet Özden)
14-Günahkarım - 04:22 (Söz ve Müzik: BenDeniz, Düz.: Garo Mafyan)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2014
Eelence Aşk Şarkıları Vol. 1 (Derleme Albüm, Avrupa Müzik, 27.10.2014)
Büyütmek için T ıklay ın
10-Bendeniz - Gönül Çareler İçinde

2015
Bendeniz En Iyileri (Albüm, BK International Inc, Ağustos 2015)
Büyütmek için T ıklay ın
1. 80 Günde Devrialem
2. Ağlayayım Mı?
3. Ah Bir Dönsen
4. Aradım Aradım
5. Aydınlıktan Uzağım
6. Başımın Belası
7. Ben Kızın Değil Miydim
8. Bir Gün Istersin
9. Birgün
10.Böyle Gider Mi
11.Bu Kadar Mı Sevdin
12.Canım Yandı
13.Deli Yarim
14.Elveda Dedin
15.Gönül Yareler Içinde
16.Günahkarım
17.Günahlar
18.Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı
19.Hasret
20.Hayat Bu Boşver
21.Hayret
22.İlk Aşkım
23.İstemez Miydim
24.İstemiyorum
25.Kapıda Günlerim
26.Kerime
27.Manolyam
28.Müjdeler Ver
29.Na Ni Na
30.Neler Olacak
31.Olmaz Mı
32.Özledim
33.Sana Mı Kaldım
34.Savrulmadan
35.Sen Kaybettin
36.Sevme
37.Tövbe Tövbe
38.Turnayı Gözünden Vurdum
39.Ya Sen Ya Hiç
40.Yardım Et

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com

2016
Olsun (Albüm, PYCOW, 15.10.2016)
(RMP Müzik tarafından 26/29.05.2009 tarihinde çıkarılan albümün dijital [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com

2017
O İnsan (Maxi Single, Poll Production, 08.02.2017)

1. O İnsan (Suat Aydoğan Versiyon)
2. O İnsan (Aykut Gürel Versiyon)
3. O İnsan (Aykut Gürel Akustik Versiyon)
4. O İnsan (Remix Versiyon) (Söz ve Müzik: Bendeniz)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.amazon.de (Almanya)

2018
Bendeniz Best Of Vol.1 (Albüm, Poll Production, 28.11.2018)

1. Ya Sen Ya Hiç
2. Biri Var Ft. Serkan Kaya
3. Müjdeler Ver
4. Elveda Dedin
5. Güvendiğim Dağlara Kar Yağdı
6. Manolyam
7. Neler Olacak
8. Ağlayayım mı?
9. 80 Günde Devr-i Alem
10.Günahlar
11.Satmışım
12.Zaman

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.esenshop.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
[Resmi (Fan)] Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/bendenizfan
Resmi Twitter Adresleri:
www.twitter.com/bendenizonline
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/bendenizreal/
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Bendeniz Official
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (4784 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag