Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 230 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 230
Üye: 0
Toplam: 230

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 62,081,976
  • Bugün: 25,939
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 21, 2019
  • 03:26 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Bülent Ortaçgil
Bookmark and Share
    Geri Dön   (14188 okuma)Sanatçı: Bülent Ortaçgil
BÜLENT ORTAÇGİL

FOTO GALERİ
1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi İstanbul Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı ve buradan mezun oldu.

Müzikle tanışması lise yıllarına dayanır. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar çalmaya başlamıştı. Kendi aralarında bazı gruplar kurdular. Farklı farklı isimlerle amatör müzik yapan bu gruplardan birisi de Damlalar ismini taşıyordu. Bülent Ortaçgil o yıllarda The Beatles, Cat Stevens, Donovan ve Bob Dylan’ın tarzlarından etkilendi.

İlk olarak Kimya Fakültesi’ndeyken 1971'de "Anlamsız / Yüzünü Dökme Küçük Kız" isimli 45'liğini yayımladı. İlk albümü protest müzik tarzında olan "Benimle Oynar Mısın"'ı 1974 yılında kaydetti. Hala Türk pop tarihinin en önemlilerinden birisi hatta Türk Pop Müziği'nin baş yapıtlarından biri olarak kabul edilen bu albümde Onno Tunç ve Ergun Pekakçan’la çalıştı.

Bu albümden sonra evlenen Ortaçgil, müzik kariyerine on yıllık bir ara verdi. Pfizer ve Netaş gibi şirketlerde Kimya Mühendisliği yaptı. Bu ilk evliliğinden Ege adında bir kızı olan sanatçı ikinci evliliğini Çiğdem Ortaçgil ile yaptı.

Fikret Kızılok’la beraber bir süre Kadıköy’de Çekirdek Sanat Evi’nde çaldı. Yıllarca yeni bir yapıtı yayımlanmayan Ortaçgil, 80'li yılların sonlarına doğru Çekirdek Sanat Evi'nde icra ettiği bu şarkılarını kasetlere topladı. Ortaçgil - Kızılok ortaklığı 1986 yılında ''Pencere Önü Çiçeği'' isimli albümle sonuçlandı.

Dört yıl sonra 1990’da solo kariyerine verdiği 16 yıllık aradan sonra "2. Perde" albümüyle müzik piyasalarına geri döndü. "2. Perde"de Bülent Ortaçgil’in en önemli yardımcısı bütün enstrümanları çalan Onno Tunç oldu. Ertesi yıl "Benimle Oynar Mısın"'ın devamı olarak nitelendirilebilecek ''Oyuna Devam'' isimli albüm geldi. Bu albümde Ortaçgil, on yıl boyunca beraber çalacağı müzisyen arkadaşlarını da bir araya getiriyordu. Erkan Oğur, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş ve Bülent Ortaçgil dörtlüsü bu albümde bir araya geldi.

1994’te "Bu Şarkılar Adam Olmaz" diyen Bülent Ortaçgil, 1998’de "Light" albümünü piyasaya sürdü. 1999'da ''Eski Defterler'', 2003'te "Gece Yalanları" isimli albümlerini çıkarttı.

2007'de Teoman ile verdiği konser kayıtlarından derlenen ''Konser'' isimli ortak albümü çıkarttılar. Aynı yıl Temmuz ayında da aslında bir TRT Çocuk programı için Fikret Kızılok ile birlikte hazırladıkları ''Büyükler İçin Çocuk Şarkıları'' isimli yapıtı albüm olarak müzik dünyasına sundu.

Yine Fikret Kızılok ile beraber çalışmalarından ortak ürün olan ve 1986'da LP formatında piyasaya çıkan "Pencere Önü Çiçeği" adlı albüm, 2008'de bu kez CD formatında tekrar yayınlandı.

2010 Aralık ayında "Sen" isimli stüdyo albümü Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

06.12.2011 tarihinde Poll Production etiketiyle çıkan Kurtala Ekspres'in "Göğe Selam" adlı albümüne "Unutamadım" şarkısına gitarı ve yorumuyla perdesiz gitarda Erkan Oğur ile birlikte katkıda bulundu.

20 Aralık 2012'de muzikicinefes.com ev sahipliğinde garajistanbul sahnesinde Jehan Barbur, Birsen Tezer ve Ceylan Ertem ile birlikte "Kadın Sesi Değmiş Şarkılar" ismiyle verdiği özel konser facebook.com/muzikicinefes ve “fizy” adreslerinden de canlı olarak da yayınlandı. Bu Canlı yayının kayıtlarından Ada Müzik tarafından 2013'te bir de albüm çıkarıldı. İmzalı konser CD'si konserde yapılan yarışma sonucunda kazanan dinleyecilere de sonradan dağıtıldı.

Ada Müzik'ten 5 Mart 2013'te yapılan açıklamaya göre, bu konserin Bornova Belediyesi Nikah Salonunda ücretsiz olarak tekrar yapılacağı açıklandı.

Bülent Ortaçgil’in Albümleri Plak Olarak Yayınlanmaya Devam Ediyor.

‘Bu Şarkılar Adam Olmaz’ ilk kez plak formatında…

Ülkemizin sevilen şarkı yazarı ve kent ozanı Bülent Ortaçgil’in 4.stüdyo albümü ‘Bu Şarkılar Adam Olmaz’, 22 yıl sonra Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Bülent Ortaçgil hayranlarının köşe başı albümlerinden birisi olan ve sanatçının Elektro/Akustik/Rock sound denemelerinin en başarılısı olarak kabul gören bu albüm, remastered, yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor

1991 yılında yayınladığı ‘Oyuna Devam’ albümünden 3 yıl sonra kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açan bu uzunçalarda sanatçı, beraber çaldığı müzisyen dostlarıyla ortaya çıkardığı bu yeni soundla birbirinden güzel 10 şarkıya imza attı. Mart 93 - 94 yılları arasında Serdar Ataşer’in kendi stüdyosunda kaydettiği ‘Bu Şarkılar Adam Olmaz’ albümünde, Bülent Ortaçgil’e çekirdek kadro olarak Serdar Ateşer, Cem Aksel, Akın Eldes eşlik etmiştir. Ayrıca bu albümde konuk sanatçı olarak, Erkan Oğur, Ayşe Tütüncü, İmer Demirer, Volkan Hürsever, Timuçin Gürer yer almışlardır.

Plak Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen ‘Sensiz Olmaz’, ‘Dalyan’, ‘Basit’, ‘Bu Şarkılar Adam Olmaz’, ‘İntegral’, ‘Çiçekler Su İster’ ve ‘Adaam Sen de’, ‘Mum’ gibi hit şarkılarını barındırmaktadır.
(Albüm açıklaması)

“Senfonik Ortaçgil” 13 Nisan’da Ada Müzik Etiketiyle Yayımlanıyor.

2012’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen ‘SENFONİK ORTAÇGİL’ konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan “Sen” albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor.

2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set, konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş”un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşmaktadır.

Bu konser’de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor..

14 Nisan’da İtunes üzerinden on siparişe açılacak olan albüm 21 Nisan - 28 Nisan arası sadece Apple Music üzerinde dinlemeye ve indirmeye açık olacak 28 Nisan’dan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayında olacak.
(Albüm açıklaması)

Diskografi:
1971

Anlamsız / Yüzünü Dökme Küçük Kız (45'lik, Disko DSL 5038)

1974
Benimle Oynar mısın (LP Albüm, 1 Numara A.K. 002)

A :
1- Günaydın
2- Kediler
3- Olmalı Mı Olmamalı Mı
4- Anlamsız
5- Herşey Sevgiyle Başlar
6- Suna Abla
7- Bahar Türküsü
B :
1- Benimle Oynar mısın?
2- Yağmur
3- Sen Varsın
4- Yüzünü Dökme Küçük Kız
5- Şık Latife
6- Dört Kişilik Düş
7- Günaydın II

1975

Olmalı Mı Olmamalı Mı? / Şık Latife (45'lik, 1 Numara A.K. 42)

1976
3 Masal (Albüm, 1 Numara ak 008)
(Masalları derleyen: Ferdi Yücedağ, Müzik, gitar ve sözler: Bülent Ortaçgil, Piyano, vibrafon moog: Ergun Pekakçan, Keman, flüt ve trombon: Atilla Özdemiroğlu)

A Yüzü :
1- Atını Seven Padişah
2- Büyüler Şehri
B Yüzü :
1- Aladdin'in Sihirli Lambası

Hit Parade 1976 Aranjmanlar-9 (Derleme Kaset Albüm, Türküola Almanya 0378)

Kısım 2:
5- Olmalı mı Olmalı mı - Bülent Ortaçgil

1984
Rüzgara Söylenen Şarkılar (LP Albüm, Kadıköy Çekirdek Müzikevi Stüdyosu Canlı Kayıt 003) (Bülent Ortaçgil, Yaz Baltacıgil, Erkan Oğur Çekirdek Resitali)

1- Yağmur
2- Sen Ben ve Değirmenler
3- Mum
4- Suna Abla
5- Kediler
6- Sevgi
7- Zamana Şıkışmış
8- Arada Sırada Düşünün
9- Deniz Kokusu Getiriyorum
10-Ak Kuşlar Kara Kuşlar

1985
Biz Şarkılarımızı... (Çekirdek Hatırası) (Fikret Kızılok ile birlikte, Kadıköy Çekirdek Müzikevi 013)

1- Bizim Şarkılarımız (ortak icra)
2- Deniz Kokusu (Ortaçgil)
3- Düşler (Kızılok)
4- Mum (Ortaçgil)
5- Egoist kumsal (Kızılok)
6- Nereye Sokağı (Ortaçgil)
7- Katerina (Kızılok)
8- Memurun Şarkısı (Ortaçgil)
9- Ama Babacığım (Kızılok)

1986

1-Olmasın Varsın
2-Değirmenler
3-Güneşin Aynasında
4-Uyusun da Büyüsün
5-Bir Nihavend Yalnızlık
6-Pencere Önü Çiçeği
7-Entellektüel
8-Şarkıdaki Maymun

1987
Pencere Önü Çiçeği (Rüzgara Söylenen Şarkılar) (Fikret Kızılok ile birlikte, Kaset Albüm, Çekirdek Sanat Evi – 34)
Büyütmek için T ıklay ın
A Kısmı :
1-Olmasın Varsın
2-Değirmenler
3-Güneşin Aynasında
4-Uyusun da Büyüsün
B Kısmı :
1-Bir Nihavend Yalnızlık
2-Pencere Önü Çiçeği
3-Entellektüel
4-Şarkıdaki Maymun

1987
Pencere Önü Çiçeği (Rüzgara Söylenen Şarkılar) (Fikret Kızılok ile birlikte, Kaset Albüm, Çekirdek Sanat Evi – 34)

A Kısmı :
1- Olmasın Varsın
2- Değirmenler
3- Güneşin Aynasında
4- Uyusun da Büyüsün
B Kısmı :
1- Bir Nihavend Yalnızlık
2- Pencere Önü Çiçeği
3- Entellektüel
4- Şarkıdaki Maymun

1990
İkinci Perde (Albüm, Kaynak Müzik)

1- Bu İş Çok Zor Yonca
2- Bozburun
3- Küçük Şeyler
4- Arada Sırada Düşünür
5- Saçların
6- Beni Kategorize Etme
7- Sevgi
8- Çığlık Çığlığa
9- Sıcak
10-Beyazın Şarkısı

1991
Oyuna Devam (Erkan Oğur, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş ve Konuk Leman Sam ile birlikte CD Albüm, Göksoy Plakçılık)

1- Aşk Nereye Kadar
2- Yasak
3- Bütün Sokaklarım
4- Zamana Sıkışmış
5- Kızıma Mektup
6- Bu Su Hiç Durmaz
7- Duyuyor Musun?
8- Yalnız
9- Oyuna Devam
10-Kaptan (Yolculuk Ne Zaman)

The Other Side of Turkey (Kolektif Albüm, Feuer und Eis Almanya, Şubat 1991)
Sanatçılar: Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil, Bulutsuzluk Özlemi, Mozaik

1- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Zamana Sıkışmış
4- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Yağmur
7- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Çığlık Çığlığa
11-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Sevgi
13-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Büyük Ceviz Ağacının Dibi
14-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Oyuna Devam

1993
Benimle Oynar mısın (CD Albüm, 1 Numara A.K. 1001) br>
1- Günaydın
2- Kediler
3- Olmalı Mı Olmamalı Mı
4- Anlamsız
5- Herşey Sevgiyle Başlar
6- Suna Abla
7- Bahar Türküsü
8- Benimle Oynar mısın?
9- Yağmur
10-Sen Varsın
11-Yüzünü Dökme Küçük Kız
12-Şık Latife
13-Dört Kişilik Düş
14-Günaydın II

1994
Bu Şarkılar Adam Olmaz (Albüm, Piccatura / Kaynak)

1- Bir Kuş
2- Integral
3- Adam Sen De
4- Çiçekler Su İster
5- Yolculuk
6- Sensiz Olmaz
7- Mum
8- Dalyan
9- Basit
10-Bu Şarkılar Adam Olmaz

1996
Oyuna Devam (Erkan Oğur, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş ve Konuk Leman Sam ile birlikte CD Albüm, Beğeni Müzik) (Göksoy Göksoy Plakçılık tarafından 1991 yılında çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1- Aşk Nereye Kadar
2- Yasak
3- Bütün Sokaklarım
4- Zamana Sıkışmış
5- Kızıma Mektup
6- Bu Su Hiç Durmaz
7- Duyuyor Musun?
8- Yalnız
9- Oyuna Devam
10-Kaptan (Yolculuk Ne Zaman)

The Other Side of Turkey (Kolektif Albüm, Feuer und Eis Almanya [YENİ BASIM])
Sanatçılar: Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil, Bulutsuzluk Özlemi, Mozaik

1- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Zamana Sıkışmış
4- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Yağmur
7- Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Çığlık Çığlığa
11-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Sevgi
13-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Büyük Ceviz Ağacının Dibi
14-Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Oyuna Devam

1998
Light (Albüm, Ada Müzik, 24.08.1998)

1- Bir Başka 03:32
2- Normal 03:59
3- Mavi Kuş 03:52
4- Eylül Akşamı 05:43
5- Kimseye Anlatmadım 03:53
6- Bi'şeycik Olmaz 04:03
7- Şarkılarım Senindir 04:34
8- Aşk Var 04:21
9- Olmaz 04:07
10-Biraz Umut 03:25

1999
Eski Defterler (Albüm, Ada Müzik, 30.07.1999)

1- Pencere Önü Çiçeği - 03:47
2- Olmalı Mı Olmamalı Mı - 03:33
3- Deniz Kokusu - 05:55
4- Bu İş Çok Zor Yonca - 03:16
5- Değirmenler - 03:41
6- Benimle Oynar Mısın - 02:07
7- Beyazın Şarkısı - 03:17
8- Sıcak - 03:48
9- Yağmur - 03:45
10-Şık Latife - 03:44
11-Bozburun - 03:40
12-Beni Kategorize Etme - 04:14
13-Memurun Şarkısı - 04:43

2000

1- Günaydın
2- Kediler
3- Olmalı Mı Olmamalı Mı
4- Anlamsız
5- Herşey Sevgiyle Başlar
6- Suna Abla
7- Bahar Türküsü
8- Benimle Oynar mısın?
9- Yağmur
10-Sen Varsın
11-Yüzünü Dökme Küçük Kız
12-Şık Latife
13-Dört Kişilik Düş
14-Günaydın II

Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik, 11 Mayıs)

CD 1:
1- Mirkelam - Bütün Çiçekler Su İster (4:14)
2- Şebnem Ferah - Değirmenler (4:17)
3- Nükhet Ruacan - Herşey Sevgiyle Başlar (4:05)
4- Erkan Oğur - Pencere Önü Çiçeği (5:31)
5- Mavi Sakal - Olmalı mı Olmamalı mı (3:29)
6- Levent Yüksel - Sensiz Olmaz (5:08)
7- Ayşegül Aldinç - Küçük Şeyler (3:41)
8- Mor ve Ötesi - Sen Varsın (3:01)
9- Feridun Düzağaç - Sevgi (4:04)
10-Yaşar - Bu İş Çok Zor Yonca (3:06)
11-Gürol Ağırbaş - Günaydın (2:45)
CD 2 :
1- Sezen Aksu - Yüzünü Dökme Küçük Kız (2:44)
2- Bulutsuzluk Özlemi - Normal (4:44)
3- Birsen Tezer - Çığlık Çığlığa (4:23)
4- Akın Eldes & Serhat Ersöz - Dalyan (4:38)
5- Leman Sam - Bu Su Hiç Durmaz (4:17)
6- Sibel Tüzün - Duyuyor musun (3:57)
7- Gündoğarken - Bahar Türküsü (3:47)
8- Teoman - Yağmur (4:03)
9- Yıldız İbrahimova - Yalnız (3:26)
10-Haluk Levent - Integral (4:05)
11-Zuhal Olcay - Benimle Oynar mısın (2:34)

2001
"Kaç Yıl Geçti Aradan" Türk Pop Müzik Tarihi "1960-70'li Yıllar" (Karma Albüm, Yapı Kredi Müzik)

7- Benimle Oynar mısın

2003
Savaşa Hiç Gerek Yok (Kolektif Albüm, Ada Müzik, 04.02.2003)
(Sanatçılar: Athena - Aylin Aslım - Bülent Ortaçgil - Feridun Düzağaç - Koray Candemir - Mor ve Ötesi - Nejat Yavaşoğulları - Vega)

1- Savaşa Hiç Gerek Yok - 03:38
2- Savaşa Hiç Gerek Yok (Burak Güven+G Point Remiks) - 05:53
3- Savaşa Hiç Gerek Yok (Akustik Versiyon) - 03:33

Gece Yalanları (Albüm, Ada Müzik, 18.06.2003)

1. Rastlantı Yalanı - 04:37
2. Gece Yalanları - 03:52
3. Bir Tek Sen Yalan - 04:19
4. Hiçbir Zaman - 03:22
5. Nereye Sokağı - 04:24
6. Sakın Şaşırma - 05:53
7. Çoktular Ama Hiç Yoktular - 03:06
8. Yapma Lütfen - 03:18
9. Sana Geldim - 03:22
10.Farketmeden - 05:46

2005
Başucu Şarkıları 2 (Zuhal Olcay Albümü, Ada Müzik)

2. Sus Duymasın (Zuhal Olcay ile düet)

2006
41 Kere Maşallah (Ali Kocatepe) (2xCD Albüm, Seyhan Müzik, Mayıs 2006)

20.Hayat Umutla Başlar - 4:48 (Bülent Ortaçgil)

2007
Konser - Bülent Ortaçgil & Teoman (Albüm, Avrupa Müzik, 22.02.2007)

1. Benimle Oynar Mısın? - 03:10
1. Benimle Oynar Mısın? - 03:10
2. Mavi Kuş - 04:32
3. Paramparça - 04:58
4. Değirmenler - 04:45
5. Sensiz Olmaz - 06:24
6. İstasyon İnsanları - 05:07
7. Eylül Akşamı - 06:19
8. Sessiz Eller - 04:15
9. Aşk Nereye Kadar - 04:02
10.Rüzgar Gülü - 03:51
11.Yüzünü Dökme Küçük Kız - 03:14
12.Yollar - 03:25
13.Yağmur - 04:02
14.Zampara Ölümü - Bir Tek Sen Yalanı (Medley) - 07:43
15.Olmalı Mı? Olmamalı Mı? - 05:27

Büyükler İçin Çocuk Şarkıları (Fikret Kızılok & Bülent Ortaçgil Albümü, Klit Müzik, 15.07.2007)

1. Küçük Ressam (Fikret Kızılok) - 03:13
2. İster Misiniz? (Bülent Ortaçgil) - 03:07
3. Gölgem (Fikret Kızılok) - 03:10
4. Do Re Mi (Bülent Ortaçgil) - 03:24
5. Anlatabilsek (Fikret Kızılok) - 02:40
6. Ama Babacığım (Fikret Kızılok) - 03:15
7. Sıfır Olmak (Bülent Ortaçgil) - 02:27
8. Beyaz Balık (Fikret Kızılok) - 04:19
9. Farkında Mısın? (Bülent Ortaçgil) - 02:43
10.İnanmayın Çocuklar (Fikret Kızılok) - 02:51
11.Bilmece (Bülent Ortaçgil) - 03:14
12.Denizi Seviyorum (Bülent Ortaçgil) - 02:44


2008
Pencere Önü Çiçeği (Fikret Kızılok & Bülent Ortaçgil Albüm, Piccatura Müzik, 03.09.2008)
(1986 yılında LP olarak çıkarılan albümün CD olarak [YENİ BASIMI])

1. Olmasın Varsın (Fikret Kızılok) (Söz: Bülent Ecevit, Müzik: Fikret Kızılok) - 03:58
2. Değirmenler (Bülent Ortaçgil) - 03:50
3. Güneş Aynasında (Fikret Kızılok - Bülent Ortaçgil) - 05:13
4. Uyusun da Büyüsün (Fikret Kızılok - Bülent Ortaçgil) - 03:18
5. Bir Nihavend Yalnızlık (Fikret Kızılok - Bülent Ortaçgil) - 03:09
6. Pencere Önü Çiçeği (Bülent Ortaçgil) - 03:26
7. Entelektüel (Fikret Kızılok - Bülent Ortaçgil) - 04:27
8. Şarkıdaki Maymun (Fikret Kızılok) - 04:49


2010
Sen (Albüm, Ada Müzik, 22.12.2010)

1- Hiç Canım Yanmaz - 04:08
2- Denize Doğru - 03:21
3- İstediğini Yap - 04:40
4- Sen Sorumlusun
5- Acıtır - 04:21
6- Adalar - 03:22
7- Telefon - 03:43
8- Ayrıntılar - 03:52
9- Niçin - 03:11
10-Sen - Ben - 01:51
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Bülent Ortaçgil)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

2011
Göğe Selam (Kurtalan Ekspres Albümü, Poll Production, 06.12.2011)

3. Unutamadım - Bülent Ortaçgil feat. Erkan Oğur (Perdesiz Gitar)

2013
Kadın Sesi Değmiş Şarkılar (Albüm, Ada Müzik, 21.03 / 05.04.2013)

1. Bu İş Çok Zor Yonca
2. Denize Doğru
3. Adalar
4. Benimle Oynar mısın
5. Olmalı mı Olmamalı mı
6. Değirmenler
7. Mum
8. Kızıma Mektup
9. Bir Tek Sen Yalanı
10.Bozburun (feat. Ceylan Ertem)
11.Sensiz Olmaz
12.Eylül Akşamı (feat. Jehan Barbur)
13.Hiç Canım Yanmaz (feat. Jehan Barbur)
14.Acıtır
15.Uyusun da Büyüsün
16.Çoktular Ama Hiç Yoktular
17.Normal
18.Kimseye Anlatamadım (feat. Birsen Tezer)
19.Aşk Var Mı (feat. Birsen Tezer)
20.Bu Su Hiç Durmaz (feat. Jehan Barbur, Birsen Tezer, Ceylan Ertem)
21.Oyuna Devam
22.Pencere Önü Çiçeği

2015
Benimle Oynar Mısın (LP=[Long Play] Plak Albüm, Rainbow45 Records R45R 0005-1, 14.08.2015)
(1 Numara Plak tarafından 1974'te LP ve 1993'te CD olarak çıkarılan albümün plak formatında [YENİ BASIMI])

A YÜZÜ:
1. Günaydın
2. Kediler
3. Olmalı Mı Olmamalı Mı
4. Anlamsız
5. Herşey Sevgiyle Başlar
6. Suna Abla
7. Bahar Türküsü

B YÜZÜ:
1. Benimle Oynar Mısın
2. Yağmur
3. Sen Varsın
4. Yüzünü Dökme Küçük Kız
5. Şık Latife
6. Dört Kişili Düş
7. Günaydın

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Oyuna Devam (LP=[Long Play] Plak Albüm, Rainbow45 Records R45R 0010-1, 13.11.2015)
(1991 yılında Göksoy Plakçılık tarafından ve 1996 yılında Beğeni Müzik tarafından CD olarak çıkarılan albümün plak formatında [YENİ BASIMI])

A YÜZÜ:
1. Aşk Nereye Kadar
2. Yasak
3. Bütün Sokaklarım
4. Zamana Sıkışmış
5. Kızıma Mektup

B YÜZÜ:
1. Bu Su Hiç Durmaz
2. Duyuyor Musun ?
3. Yalnız
4. Oyuna Devam
5. Kaptan (Yolculuk Ne Zaman)

Band Members – Gurup Üyeleri:
Bülent Ortaçgil: Akustik Gitar, Vokal
Erkan Oğur: Elektrik ve Perdesiz Gitar, E-Bow
Selim Atakan: Piyano
Gürol Ağırbaş: Bas Gitar
Cem Aksel: Davul, Perküsyon
Leman Sam: ''Kaptan''da ana Vokal
Tarık Sezer: Piyano, Viyolonsel
Tahsin Endersoy: Elektrik Gitar

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

2016
Bu Şarkılar Adam Olmaz (LP=[Long Play] Plak Albüm, Rainbow45 Records R45R 0012-1, 31.03.2016)
(1994'te Piccatura tarafından çıkarılan albümün LP formatında [YENİ BASIMI]

A Yüzü:
1. Bir Kuş
2. İntegral
3. Adaam Sende
4. Çiçekler Su İster
5. Yolculuk
B Yüzü:
1. Sensiz Olmaz
2. Mum
3. Dalyan
4. Basit
5. Bu Şarkılar Adam Olmaz

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online PLAK Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Sen (LP=[Long Play] Plak Albüm, Ada Müzik, 16.05.2016)

1. Hiç Canım Yanmaz - 04:06
2. Denize Doğru - 03:19
3. İstediğini Yap - 04:38
4. Sen Sorumlusun - 04:00
5. Acıtır - 04:19
1. Adalar - 03:20
2. Telefon - 03:41
3. Ayrıntılar - 03:49
4. Niçin - 03:09
5. Sen - Ben - 01:51

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com

2017
Senfonik Ortaçgil (2xCD Albüm, Ada Müzik, 13.04.2017)

CD 1

1. Niçin
2. Hiç Canım Yanmaz
3. Denize Doğru
4. Benimle oynar mısın?
5. Benimle oynar mısın?
6. Bu İş Çok Zor Yonca
7. Gece Yalanları
8. Dalyan Deltası
9. Telefon
10.Adalar
11.Oyuna Devam
CD 2
1. Değirmenler
2. Bu Su Hiç Durmaz
3. İstediğini Yap
4. Ayrıntılar
5. Acıtır
6. Acıtır
7. Çoktular Ama Hiç Yoktular
8. Sen Sorumlusun
9. Sensiz Olmaz
10.Kimseye Anlatmadım
11.Çığlık Çığlığa
(Tüm Söz ve Müzikler: Bülent Ortaçgil)

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapyurdu.com
www.opus3a.com

Kediler / Barlas Tan Özemek feat. Bülent Ortaçgil (Single Albüm, Ada Müzik, 22.09.2017)

1- Kediler

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2018
2. Perde (PLAK Albüm, Rainbow45 Records R45R 0020-1, 05.09.2018)
(1990 yılında Kaynak Müzik ve 2007 yılında Piccatura Müzik tarafından çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1- Bu İş Çok Zor Yonca
2- Bozburun
3- Küçük Şeyler
4- Arada Sırada Düşünür
5- Saçların
B Yüzü:
1- Beni Kategorize Etme
2- Sevgi
3- Çığlık Çığlığa
4- Sıcak
5- Beyazın Şarkısı

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.opus3a.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/bulentortacgil
Myspace Adresi:
www.myspace.com/blentortagil
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Bülent_Ortaçgil
LastFM Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Bülent+Ortaçgil
Wikipedia Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Bülent_Ortaçgil
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (14188 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag