Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 327 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 327
Üye: 0
Toplam: 327

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 63,080,498
  • Bugün: 27,847
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 20, 2019
  • 08:35 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Candan Tezel
Bookmark and Share
    Geri Dön   (1863 okuma)

Candan Tezel
Candan Tezel
Candan Tezel
FOTO GALERİ

12 Şubat 1979 Kdz.Ereğli doğumlu Candan Tezel, 14 yaşında flüt ile müziğe başladı. 15 yaşında gitar çalmaya başladı. O zamanlar Kdz.Ereğli TED Koleji Orkestrası'nda çaldı. Üniversite yıllarında vokal yapmaya ve bir bar grubuyla İstanbul gecelerinde boy göstermeye başladı. YTÜ Elektrik Mühendisi.

Vokalde kendisinin yer aldığı, klavyede Ozan Yılmaz ile birlikte 2003'te, ismini Kadıköy -Taksim hattındaki -ki özellikle lise ve üniversite çağlarındaki gençler için mühim bir hattır- otobüsün numarasından alan 110 grubunu (Grup 110'nu) kurdu. Grup 2009 yılına kadar çeşitli eleman katılımlara ve değişikliklerine maruz kaldı.

Bu süre zarfından Grup 110 adına 29.04.2005 tarihinde EMI/Kent Müzik'ten "Atomların Harika Dünyası" albümünü çıkardı. Ardından 12.07.2007'de DMC tarafından grup olarak "Kontrol" adında ikinci albümü yayınladılar. Şubat 2009'da daa Taşoda Müzik etiketiyle grup olarak son albümleri olan "Sıfır" adlı albümlerini USB stick formatında çıkardılar.

Grup dağılınca Candan Tezel, 28 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ilk solo albüm kayıtlarına başladı.

‘‘Hikayeler’’den önce ‘Bir Şarkı’ çıktı, sonra…

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan Candan Tezel, müzik hayatına solo albüm ile devam ediyor.

Prodüktörlüğünü tamamen kendisinin üstlendiği ve grup sound’u dışına çıkan çalışmaların da yer aldığı bir solo albüm hazırlayan Candan Tezel, yeni albümünün çıkış şarkısı olan ‘Bir Şarkı’ ile dinleyicisinin karşısına çıkıyor.

Candan Tezel’in ‘‘Hikayeler’’ adını verdiği ilk solo albümü, EMI Müzik Türkiye etiketi ile Kasım ayı içerisinde müzik marketlerdeki yerini alacak!

‘Bir Şarkı’ önce tek bir hikayeye, sonra ‘‘Hikayeler’’e dönüşecek.

Candan Tezel’den Yeni Klip: "Rüzgarla"

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan Candan Tezel, müzik hayatına solo albüm ile devam ediyor!

Prodüktörlüğünü tamamen kendisinin üstlendiği ve grup soundu dışına çıkan çalışmaların da yer aldığı "Hikayeler" albümünü EMI Müzik etiketi ile piyasaya süren Candan Tezel, albümün çıkışından önce "Bir Şarkı" teklisini yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Sanatçı, albümün ikinci video klibini ise "Rüzgarla" adlı şarkısına çekti...

SONA EREN HER OLAY, ARKASINDA İZ BIRAKIR...

Yönetmenliğini Göksel Balaban'ın, prodüksiyonunu Pofabrika'nın üstlendiği "Rüzgarla" klibi, Galata'da özel tasarım bir çatı katında 30 kişilik bir ekip ile 14 saatte çekildi. Konu olarak ilk klibin devam hikayesi niteliğinde olan "Rüzgarlar" klibinde, geriye kalan izleri hayatından silmeye çalışan ve artık veda etmesi gerektiğini bilen bir adamın hikayesi işleniyor.

Birçok farklı hikayenin çarpıcı bir dil ile anlatıldığı albümde, tüm söz ve müzikler Candan Tezel'e ait. Hafızalara kazınan "Özledim Seni" şarkısı ise yepyeni düzenlemesi ile "Hikayeler" albümünde yerini alıyor... (Kaynak: www.sozmuzik.com / geceturk.com / www.haberimport.com - 14.01.2014)

Candan Tezel İle Hikayeler Başlıyor!

Yıllardır müzik dünyasının içerisinde bulunan Candan Tezel, grup çalışmalarını sonlandırarak müzik hayatına solo albüm ile devam ediyor.

Prodüktörlüğünü Candan Tezel'in üstlendiği ve grup sound'u dışına çıkan çalışmaların da yer aldığı "Hikayeler" albümü sürprizlerini dinleyicilerle paylaşmaya devam ediyor.

Albümün çıkışından önce "Bir Şarkı" isimli şarkısını yayımlayarak dikkatleri üzerine çeken Tezel, albümün ikinci video klibini ise "Rüzgarla" isimli şarkısına çekti.

Yönetmenliğini Göksel Balaban'ın üstlendiği "Rüzgarla" klibi, Galata'da 30 kişilik bir ekip ile 14 saatte çekildi. Albümün ilk video klibinin devam hikayesi niteliğinde olan "Rüzgarla"da, geriye kalan izleri hayatından silmeye çalışan ve artık veda etmesi gerektiğini bilen bir adamın hikayesi işleniyor.

Tüm söz ve müziklerin Candan Tezel'e ait olduğu albümde, hafızalara kazınan "Özledim Seni" şarkısı da yepyeni düzenlemesi ile yer alıyor. (Kaynak: www.ttnetmuzik.com.tr - 21.01.2014)

Candan Tezel Size "Hikayeler" Anlatacak!

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan Candan Tezel, müzik hayatına solo albüm ile devam ediyor!

Albümün ilk konseri ise Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde!

Prodüktörlüğünü tamamen kendisinin üstlendiği ve grup soundu dışına çıkan çalışmaların da yer aldığı "Hikayeler" albümünü EMI Müzik etiketi ile piyasaya süren Candan Tezel, albümün çıkışından önce "Bir Şarkı" teklisini yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Sanatçı, albümün ikinci video klibini ise "Rüzgarla" adlı şarkısına çekti.

Birçok farklı hikayenin çarpıcı bir dil ile anlatıldığı albümde, tüm söz ve müzikler Candan Tezel'e ait. Hafızalara kazınan "Özledim Seni" şarkısı ise yepyeni düzenlemesi ile "Hikayeler" albümünde yerini alıyor.

"Hikayeler" albümünün ilk canlı performansı 8 Mayıs Perşembe akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde! (Kaynak: www.sozmuzik.com - 26.04.2014)


Candan Tezel’in İlk Single Ve Klibi “Böyle Kalsın” Tüm Online Platformlarda

110’un ardından 2013 yılında “Hikayeler” albümü ile solo kariyerine devam eden Candan Tezel, ilk single’ı “Böyle Kalsın” şarkısını ve klibini yayınladı.

Tezel’in söz, müzik, düzenleme, kayıt ve miks çalışmalarını yaptığı parçanın klibi, son dönemde dünyada popüler olan "freze time" tekniği ile çekildi.

2013 yılında çıkardığı “Hikayeler” adlı solo albümünün ardından yeni şarkılar üretmeye devam eden Candan Tezel, ilk single çalışması için Böyle Kalsın parçasını seçti. “Dokunmayın hayallerime, o bende böyle kalsın. Anlatmayın kimle nerde, benim için yalnız kalsın...” nakaratıyla dikkat çeken parçanın sözleri Candan Tezel’e ait.

Akustik bir parça olan ‘Böyle Kalsın’ın sözleri dışında müzik, düzenleme, kayıt ve miks çalışmalarını da Candan Tezel kendisi hazırladı. Parçanın kayıt çalışmalarında ise gitarda Ozan Doğan Ariz, davulda Hazar Aytan ve bas gitarda Alex Tintaru isimleri dikkat çekiyor.

Klip çekiminde freeze time tekniği kullanıldı

“Bir süredir video çekim teknikleri üzerine amatör olarak araştırma yapıyordum. ‘Freeze time’ tekniği çok hoşuma gitti ve denemeye karar verdim. Nedir bu; aslında olay çok basit. Çekim boyunca herkesin hareketsiz kalarak poz verdiği bir teknik. Biz Ekim ayında klibi çekerken, bu teknik Kasım ayında Instagram ve YouTube’da ‘mannequin challenge’ adıyla popüler oldu. Bu durum bizim açımızdan şans mı yoksa şanssızlık mı bilemiyorum” diyor Candan Tezel klibi anlatırken.

“Böyle Kalsın” klibinin yönetmen koltuğunda Candan Tezel’in yakın arkadaşı, Malt grubunun eski davulcusu Güray Gürsoy var. Başrollerde ise Yağmur Vardar, Seçilay Doğan ve Onur Uysal yer alıyor. Diğer oyuncular ise 110Sözlük yazarları.

Artık sadece online müzik!

“Böyle Kalsın” ile birlikte müzik yaşamına sadece single çalışmaları ve online müzik ile devam edecek olan Candan Tezel, ilerleyen dönemde koleksiyonerler için single’ların toplanacağı bir albüm çıkarmayı planlıyor. Bunun sebebini ise şöyle anlatıyor:

“Son dönemde fiziksel albüm dönemi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kaçınılmaz olarak sona erdi. Önce YouTube arkasından Spotify, Deezer ve Apple Music gibi platformlarla beraber bu durum netleşmiş oldu. Klipler için de durum çok farklı değil. Özellikle ülkemizdeki ifade özgürlüğü problemi kliplerde de kendini göstermeye başladığından klipleri bu platformlar üzerinden dinleyiciye sunmak kaçınılmaz. En büyük avantajı ise dinleyici istediği her şeye çok daha rahat ulaşıyor ve özgürce çalışılmış şeyler izliyor. Sanatçı açısından ise çalışmalarının geri bildirimini hızlı ve kolay bir şekilde almasını sağlıyor. Ayrıca dinleyici ile kolaylıkla iletişime geçmesini sağlıyor.”
(Kaynak: www.magazinci.com - 10.01.2017)
Diskografi:
2005
Atomların Harika Dünyası (Tanıtım Maxi Single Albüm, EMI/Kent Müzik, 25.04.2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Bitti mi? - 03:31
2- Özledim Seni - 03:07
3- Gölge - 03:24
4- Bitti mi? (v2) - 03:13

Atomların Harika Dünyası / 110 (Albüm, EMI/Kent Müzik, 29.04.2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- F-1 (Intro) - 0:27
2- F-2 - 03:11
3- Özledim Seni - 3:09
4- Tuzak - 3:24
5- Önemsiz - 3:33
6- Gölge - 3:26
7- Bitti mi? - 3:33
8- Hep Beni Sevsen - 3:24
9- Bu Benim Dünyam - 2:30
10-Gitme - 4:15
11-Aramıza Hoş Geldin - 3:15
12-Bitti mi? (v2) - 4:40
Vokal: Candan Tezel
Klavye: Loop Programlama: Ozan Yılmaz
Elektro ve Akustik Gitar: Mehmet Esemen
Davul: Nedim Ruacan
Bas Gitar: Serkan Aktaş
Yapım: EMI Müzik - Türkiye

2007
Kontrol / 110 (Albüm, DMC, 12.07.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Kimse Bilmez - 03:39
2. Uyuduysan - 03:31
3. Çünkü - 04:16
4. Dünya - 03:41
5. Tek Tek - 02:08
6. Kayıp Kentin İnsanları - 04:42
7. Hayat - 04:01
8. Ağlama - 04:39
9. Düştüm - 03:42
10.Sustum - 04:15
11.Çocuk Parkı - 05:43


2009
Sıfır / 110 (USB stick Albüm, Taşoda Müzik, Şubat 2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın

2010
Sıfır (USB stick Albüm, Taşoda Müzik, 07/12.05.2010-[İkinci Basım])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
Geri Dönme - 04:17
İstediğin Buysa - 04:04
Bir Tek Sen - 04:10
4– Gitsen De Kalsan Da - 03:33
5– Her Gün - 03:40
6– Durma - 04:34
İstanbul - 02:23
8– Aynıyız - 03:38
9– Kral Çıplak - 03:55
10–Dans Et - 04:53


2013
Bir Şarkı / Hikayeler (Single Albüm, EMİ-KENT Müzik, 02.10.2013)

1- Bir Şarkı


2014
Hikayeler (Albüm, EMI Müzik, 11.02.2014)

1- Bir Şarkı - 03:10
2- İllüzyon - 03:49
3- Her Gün - 03:38
4- Rüzgarla - 03:33
5- Hiç Kimse - 03:39
6- Senin Olsun - 02:59
7- Nasıl İstersen - 03:12
8- Özledim Seni - 03:12
9- Aşık Olalım - 03:42


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.zihni.com (2.EL)
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.musicme.com

2017
Böyle Kalsın (Single Albüm, EMI - Kent Müzik, 06.01.2017)

1- Böyle Kalsın - 03:26

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
Resmi Web Site Adresi:
www.candantezel.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/candantezelofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/CandanTezel
Resmi Soundcloud Adresi:
www.soundcloud.com/candantezel
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/candantezelofficial
Resmi Vevo Adresi:
www.vevo.com/artist/candan-tezel
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/CandanTezelVEVO
Resmi Google+ Adresi:
plus.google.com/+candantezel

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (1863 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag