Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 272 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 272
Üye: 0
Toplam: 272

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 61,853,567
  • Bugün: 12,172
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 16, 2019
  • 09:04 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Egoist (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5386 okuma)

Sanatçı: Egoist (Grup)
GRUP EGOİST
FOTO GALERİ
Mayıs 1996'da 6 kişiden kurulan müzik grubu Egoist'in, kurucuları Meltem ve Eser Taşkıran'ın uluslararası müzik kariyerleri de göz önüne alınarak en büyük amacının, ortaya çıkardıkları kaliteli ve eşsiz "evrensel müzik"le "tüm dünya marketlerine girmek ve birçok ülkede dinlenmektir" denilebilir.

Egoist'in beyni olan Eser Taşkıran, görmüş olduğu klasik müzik eğitiminden de faydalanarak "Rock", "Blues", "Funk", "Etnik" ve "Popüler" müzik türlerini senfonik bir çerçevede düzenlenmiş ve herbiri farklı müzik yelpazesine sahip olan grubun elemanları ile çok farklı ve tamamıyle kendine özgü bir sentez yarattı.

Geçen zamanla birlikte hem müziklerini ve tiplerini biraz değiştirdiler, hem de kalabalık bir grupken birden iki kişi kalıverdiler.

1999'da 38'inci ödülü aldılar. Mısır'ın başkenti Kahire'deki beşinci Uluslararası Müzik Yarışması'nda Meltem Taşkıran, Mine Mucur'un bir bestesi olan "İstanbul Is My Destiny" (İstanbul Benim Kaderim) adlı şarkıyla üçüncülüğü elde etti. Fakat onların hiç değişmeyen bir özellikleri var. Egoist ikilisini oluşturan Meltem ve Eser Taşkıran kardeşler hangi müzik yarışmasına katılırlarsa katılsınlar muhakkak bir ödül kazanıyorlar.

Atölye’M Sanat Evi Açıldı

Deneyimli sanatçı kadrosuyla hizmet verecek olan atölye’M, şan, pilates destekli vokal dersleri, gitar, piyano, solfej ve ritim atölyeleri, oyuncu koçluğu bölümü, konservatuvara hazırlık çalışmaları ile herkesin içindeki sanatçıyı keşfetmeye hazırlanıyor.

Tanınmış vokal koçu ve müzisyen Meltem TAŞKIRAN, eğitmenlik hayatına 8 yıl MSM’ de (Müjdat Gezen Sanat Merkezi) Batı Müziği Bölüm Başkanı olarak, MMA’ da 3 yıl Vokal Bölümü Direktörü olarak devam etmiştir. Geçen yıl ilk sanat evini Moda’da “Pop Müzik Atölyesi” adıyla açan Taşkıran, orada şan (vokal eğitimi) ve sahne sanatları konusunda 1 yıl eğitim vermiştir.

6 yaşında keman eğitimiyle müzik hayatına İstanbul Devlet Konservatuvarında başlayan Taşkıran, daha sonra opera şarkıcılığı bölümüne girerek, eğitimini sürdürmüştür. Uzun yıllar, Egoist grubuyla rock müzik hayatında var olan Taşkıran, sırasıyla “Artık Yeter (Raks/1997), “Egoist 2 (Sony Müzik/1999)” ve “Egoist On (OnAir Müzik/2007)”isimli 3 albüme imza atmıştır.

Sanatçı, son yıllarda müzik dışında ilgi duyduğu farklı sanat dallarına da yönelmiştir. İlk kez 2004 yılında “Çizmeli Kedi (Metin Arslan/2004/Dalin Çocuk Tiyatrosu)” adlı çocuk müzikalini besteleyerek, sanat hayatına tiyatroyu da eklemiştir.

İlk başta, içindeki tiyatro aşkını müzisyenliğiyle birleştiren Taşkıran, sırasıyla “Benim Tatlı Meleğim (Metin Arslan/2006/Dalin Çocuk Tiyatrosu)”, “Tuhaf Bir Aile (Müjdat Gezen, 2006)”, “Artiz Mektebi (Müjdat Gezen, 2007)”, “Hababam Sınıfı Bunadı (Müjdat Gezen, 2007)”, “Kamp (Müjdat Gezen, 2008)”, “Kabare (Müjdat Gezen, 2007)”, “Sil Baştan (Haldun Dormen-Metin Arslan 2010)” isimli müzikal ve müzikli oyunların besteciliğini yapmış ve şarkı sözlerini yazmıştır.

Taşkıran daha sonra, oyun yazarlığına da soyunarak “Gazinoda Aşk Başkadır (2006/Aktör Studio oyuncuları)” ve ”Savaşma Seviş (2007)” adlı iki müzikalin metin yazarlığını yapmış ve müziklemiştir.

Her sanatçının kendi içindeki farklı yetenekleri ortaya çıkarması için savaş vermesi gerektiğini düşünen Taşkıran, bu amaçla her yaştan sanatçıya ve sanatçı adayına koçluk eğitimi verebileceği, bilgi ve tecrübelerini aktarabileceği yepyeni bir oluşum içinde olmaya karar verince, kendisiyle yıllardır bir arada olan ve eğitim hayatında kader birliği yaptığı değerli sanatçı dostlar onu bu yepyeni oluşumda desteklediler.
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 17.01.2011)

Grup Üyeleri:
Meltem Taşkıran:
Grubun vokalisti ve ("Egoist" dışındaki tüm parçaların) söz yazarı Meltem Taşkıran, Şişli Terakki Lisesi' in bitirdikten sonra İTÜ İşletme mühendisliğini kazanan sanatçı, "master"ını "üretim yönetimi" programında tamamladıktan sonra, 1995 yılında "yüksek mühendis" diplomasını aldı.

6 yaşında başladığı İstanbul Belediye Konservatuarı'nda önce keman, daha sonra şan eğitimi gören Meltem pop müzik hayatına, 1988-1989 yıllarında katıldığı ve Yıldız ve İTÜ Üniversiteliler Pop Müzik yarışmalarında arka arkaya iki birincilik alarak başladı. Bunların dışında 3 yıl boyunca TRT'de opera söyleyen sanatçı, başta İstanbul Festivali olmak üzere birçok konserde koristlik ve solistlik yapmıştır.

Meltem'in başarıları, kardeşi Eser Taşkıran ile birlikte (1990 yılından itibaren) katıldıkları uluslararası festivallerde almış oldukları birçok ödülle de açıkça görülebilir. Sanatçı, profesyonel müzik hayatının yanısıra halen, MSM Konservatuarında "şan teknik hocalığı" görevini de sürdürmektedir.

Arzu Ece Otyam, 25 Haziran 2011'de finali yapılan 19. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması’na “Zaman Tüneli” isimli eseriyle ilk 10 şarkı içersinde yer aldı. Finalde hastalığı dolayısiyle Amerika'da tedavide olması sebebiyle şarkısını Meltem Taşkıran seslendirdi. Kuşadası’nda gerçekleşen 19.Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda 3.lük ödülü Bronz Güvercin ve 5 bin TL’lik para ödülünü “Zaman Tüneli” adlı bestesiyle Arzu Ece Otyam kazandı. (Yarışma şarkısını izlemek için buraya yıklayınız!)

Eser Taşkıran:
EGOIST'te çok önemli görevler üstlenmiş durumdadır, hatta "Egoist" denildiği vakit akla ilk gelen isimlerden. Eser, grubun kurucusu, beyni, klavyeli çalgılar ve bilgisayar programları sorumlusu, albümdeki tüm beste ve aranjmanların sahibi, ayrıca albümün müzik direktörü ve süpervizörü.

1977 yılında sadece 4 yaşındayken İstanbul Belediye Konservatuarı Piyano Bölümünü kazanan İstanbul doğumlu sanatçı, daha çok erken yaşlarda Ercivan Saydam, Muammer Sun, Ali Darmar, Ayşegül Sarıca, Güher & Süher Pekinel gibi değerli hocalardan eğitim alma fırsatına sahip oldu.

Üstün müzik yetisi bir çok müzik adamı tarafından farkedilen Taşkıran, 11 yaşında iken (daha önce İdil Biret ve Suna Kan'ın da faydalandığı) "Altın Çocuklar Yasası" kapsamında Prof. Dr. Ahmet Adnan Saygun başkanlığındaki heyet tarafından "üstün yetenekli çocuklar" kapsamna girdi ve özel eğitim aldı.

16 yaşında iken ilk kez orkestra şefliği yapan sanatçı, "en genç şef" sıfatını kazandı ve daha sonraki yıllar içerisinde ablası Meltem Taşkıran ile birlikte bir çok ödülü de ülkemize kazandırdı. İtalyan Lisesi'ni bitiren Eser, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Keman Bölümü'nde okudu. Bunların yanısıra sanatçı, halihazırda dünyaca ünlü bir çok pop ve rock sanatçısına beste vermekte, aranjör olarak çalışmakta ve 1992 yılında girdiği "Kurtalan Ekspres" grubunda Barış Manço ile birlikte başarılı çalışmalar sürdürdü.

Ahmet Güvenç: Bas Gitar
Arif Deniz Toker: Elektrik Gitar
Engin Gökkaya: Akustik Gitar / Geri Vokal
Turgay Gülaydın: Davul

Eski üyeler:
Osman Coşkun:
Kadıköy Anadolu Lisesini bitiren sanatçı halen Marmara Üniversitesi Tekstil Bölümünde okudu. Müzisyen bir aileden gelen ve "Hard Rock" müziği kendine yakın bulan Coşkun, yıllarca "Extortion", "Random" gibi bir çok hard rock ve heavy metal grubunda bas gitaristlik yaptı. Sanatçı, Egoist'te bas gitaristliğin yanında back vokal de yapmaktaydı.

Ömer Özgür :
1970 doğumlu Ömer Özgür, grubun elektro gitaristi. Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Doğu Akdeniz Üniversitesine devam etti ve New Hampsihre College'dan MBA aldı. Arkasından uluslararası bir bankada borsa analisti olarak görev alan sanatçı, müzikle çok erken yaşlarda tanışmıştı. 7 yaşında özel piyano dersleriyle başlayan müzik hayatına, lise ve üniversite yıllarında gitar çalarak ve çeşitli tiyatro müzikalleri yaparak devam etti ve giderek blues & rock tarzını benimsedi. Meltem Taşkıran'in ilk albümünde vokal yapan Özgür, askerlik görevi bittikten sonra Egoist'e dahil olmuştu.

Barbaros Akbulut:
Egoist'in bateristi. 1970 Kırklareli doğumlu sanatçı, Suadiye Lisesini bitirdikten sonra Malatya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Akbulut, 3 yıldır davul çalmaktadır. 1,5 yıllık evli olan Akbulut, geçtiğimiz yıllar içinde "Empaty" gibi gruplarla beraber İstanbul'un ünlü mekanlarında sahne aldı. Kendisi aynı zamanda lisanslı bir antrenör basketbolcudur.

Serkan Özgen:
1972 yılında Ankara'da doğdu.6 sene Almanya'da yaşadıktan sonra yurda döndü. Özel Ata Lisesini bitirdikten sonra dil eğitimi için Viyana'ya giden Serkan, daha sonra Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesinde önce turizm sonra işletme eğitimini tamamladı. Burada Feedback isimli bir grup kurup çeşitli bar ve gece klüplerinde çaldı. Üniversitede müzik klübünü kurup başkanlık yaptı. Egoist'te ritm gitar çalan ve vokal yapan Serkan, aynı zamanda davul, vurmalı çalgılar, flüt, mızıka gibi enstrümanlar da çalmaktadır.


Meltem Taşkıran'nın Ödüllerinin bazıları :
1988 İTÜ Üniversite Şarkı Yarışması (Türkiye) 1ncilik Ödülü
1988 Yıldız Üniversitesi Şarkı Yarışması 2ncilik Ödülü
1988 TRT 25. Yıl Şarkı Yarışması 3ncülük Ödülü
1988 Blue Jean Magazin Yılın En İyi Performansı Ödülü
1989 Altın Çınar Şarkı Yarışması (Türkiye) En İyi Performans
1990 "TRT Altın Anten" Yarışması Türkiye 2nciliği;
(Kaynak: meltemtaskiran.blogcu.com)
1990 Polonya "Sopot" Festivali Performans 1nciliği;
1991 Rusya "St.Petersburg White Nights" festivali Dünya 2nciliği;
1992 Litvanya "Vilnius" Festivali Dünya 3ncülüğü;
1995 "Pamukkale Uluslararası Festivali" En İyi Yorumcu Ödülü;
1995 Mısır "Kahire" Festivali Dünya 5nciliği;
1996 Makedonya "Mak-Fest" şarkı yarışmasında Yorum Dalında 1ncilik;
1996 "Pamukkale Uluslararası Festivali" 1nciliği ve En İyi Yorumcu Ödülü
1999 Mısır'da düzenlenen Beşinci Uluslararası Müzik Yarışmasında "İstanbul Is My Destiny" (İstanbul Benim Kaderim) adlı şarkıyla 3ncülük ödülü (Kardeşi Enver ile birlikte iki kişi kalan Egoist Grubu adına alındı)
2004 Mısır'ın İskenderiye kentinde düzenlenen müzik festivalinde 1ncilik.
"Empty Rooms (Boş Odalar)" adlı eserle katılan Türk sanatçı, 30 ülke arasında birinci oldu.) (Kaynak: ntvmsnbc.com/news)

Diskografi:
1995
Mavi Boncuk / Meltem [Taşkıran] (Solo Albüm, Naz Müzik, Aralık 1995)

1- Mavi Boncuk - 04:40 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran) (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
2- Pişman Değilim - 03:30 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
3- Vur Tellere - 03:49 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
4- Unutmalısın - 04:08 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
5- Eski Modayım - 04:37 (Söz: Mete Özgencil, Müzik: Eser Taşkıran)
6- Değer Miydi? - 04:16 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
7- Serseri - 04:10 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
8- Yağma Sen Yağmur - 03:39 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)
9- Senin Bu Dudaklar - 03:27 (Söz: Necla Taşkıran, Müzik: Eser Taşkıran)
10-Dön Geri - 04:27 (Söz: Meltem [Taşkıran], Müzik: Eser Taşkıran)

1996
Artık Yeter (Albüm, Raks Müzik)

1- Artık Yeter
2- Beni Unutma
3- Bilene Sor
4- Bir Tek Sen Varsın
5- Egoist
6- Hakkın Yok
7- İnsan Olmak
8- Neden Ben
9- Üniversiteli
10-Yasak Aşk

1999
Egoist 2 (Albüm, Sony Müzik-Türkiye)

1- Töreler Aldı
2- Eyvah
3- Geç Olur
4- Tövbe
5- Suç Benim Olsun
6- Aldatamadım
7- Aşkı Öğrenmedik
8- Ne Olur Bırakma
9- Gözü Kara
10-Olmalı

Universe Talent Prague 99 - International Song Contest (Kolektif Albüm, Eso Music Production – 157 973-2, Çek Cumhuriyeti)

2– Meltem Taşkıran - Never Late

2003
Uluslarası Ödüllü "SELMİ ANDAK" Şarkıları (Kolektif Albüm, Sakman Prodüksiyon)
Büyütmek için T ıklay ın
10-Gone Forever (Meltem Taşkıran)

2007
Music For Lovers / 50 Love Songs - Ömür Göksel (4xCD Albüm, DMC Müzik, 14.02.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2: Dance With Me
1- Something Stupid (feat. [Duet] Meltem Taşkıran) - 02:40

On (Albüm, On Air Müzik, 23.11.2007)

1- Hiçim - 04:23
2- Hasret - 03:49
3- Ben Kimim - 03:49
4- Körebe feat. DJ Funky C - 03:48
5- Sebebim Yok (Harun Kolçak ile Düet) - 03:48
6- Sempatik Olamadım - 05:30
7- Sakinim - 05:06
8- Aşık Olmam Deme - 05:25
9- Yazık Sana - 04:41
10-Islak Islak - 05:18
11-Dost - 03:15
((Tüm şarkılarda Söz: Meltem Taşkıran, Müzik: Eser Taşkıran)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitapsec.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

2010
A Touch Of Disco (Albüm, DMC, 28.05.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
11-I Love You Baby (Meltem Taşkıran)

2014
Egoist 2 / Egoist (Dijital Albüm, Columbia, 13.03.2014)

1- Töreler Aldı
2- Eyvah
3- Geç Olur
4- Tövbe
5- Suç Benim Olsun
6- Aldatamadım
7- Aşkı Öğrenmedik
8- Ne Olur Bırakma
9- Gözü Kara
10-Olmalı


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Sustum / Barış (Maxi Single, Atölyem Production, CD 19.12.2014)

3. Deniz Oldum (feat. Meltem Taşkıran)

2015
Sustum / Barış (Maxi Single, Atölyem Production, Dijital 16.01.2015)

3. Deniz Oldum (feat. Meltem Taşkıran)

Aşkın On Hali (Emre Kalcı Şiirleriyle) (Kolektif Albüm, Atölyem Production, 15.06.2015)

8- Yabancı Gibi / Beni Benimle Bırak - Zuhal Topal feat. Meltem Taşkıran - 04:58

2016
Büyüyoruz (feat. Atölyem Yorumcuları) / Jenisya (Single, Meltem Taşkıran, 06.05.2016)

1- Büyüyoruz (feat. Atölyem Yorumcuları)

2018
Kimim Var? / Meltem Taşkıran (Single, DMC, 12.10.2018)

1- Kimim Var?


Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Miras / 24 Ayar (Albüm, DMC, 21.12.2018)

2- Bal Sultan / Meltem Taşkıran & Murat Çekem

2019
Sen Güçlüysen Yenilmezsin (Single, Atölyem Prod., 11.04.2019)

1- Sen Güçlüysen Yenilmezsin

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Resmi Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pages/Egoist-Meltem-Taşkıran
www.facebook.com/pg/atolyemmt
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/egoistband
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Egoist
LastFM Adresi:
www.last.fm/music/Egoist
Meltem Taşkıran
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/category/Education/ATÖLYEM-MELTEM-TAŞKIRAN
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/meltemtaskiran
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/atolyemmeltemtaskiran
LikedIn Adresi:
tr.linkedin.com/in/meltem-taskiran
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5386 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag