Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 332 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 332
Üye: 0
Toplam: 332

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 60,742,934
  • Bugün: 36,561
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 18, 2019
  • 10:39 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Erdem Yener
Bookmark and Share
    Geri Dön   (6025 okuma)

Erdem Yener
ERDEM YENER
FOTO GALERİ
08.05.1981 tarihinde İskenderun'da doğdu. Lise mezunu, sonrasında her türlü işi yapmış, bir sürü şeyle uğraşmış.

Sanatçımız 18 yaşındayken 1999 yılında Yalçın Altınkaynak adlı bir dostuyla bir grup kurdu. Adını "+4" koydular. O gün bugündür, müziği bırakmadı. Ergenlik yıllarında dans gösterileri yaptı, yerel bir radyoda DJ'lik yaptı, oyunculuk yaptı ve daha bir sürü şey... Bu zaman zarfında hayatımı idame ettirmek için hep çalıştı. Sigorta ekspertiz bürosunda hasar raporları yazmaktan, tekstil atölyesinde çalışmaya kadar uzanan geniş bir iş yelpazesinde müzikle alakasız işler yaptı. ''Sanata dair sanırım her şeyle ilgilendi ama yine de para kazanamadı. Bu yüzden para kazanmak için yapılacak her işi yaptım'' diyor sanatçımız.

2003 yılında Ankara'dan İstanbul'a taşındı ve burada her şeye sıfırdan başlamak gerektiğini çok sonra anladı. Burada kendini kabul ettirmek ve albüm yapabileceği doğru yerlere ulaşmak için büyük bedeller ödemek, büyük bir sabra sahip olmak gerekiyordu. Erdem Yener için bunların altından kalkmak da epey zaman aldı.

Kedi Müzik çatısı altında, Sunay Özgür ve Ezel Akay'ın imzasını taşıyan bazı işlerde o da söz yazarı, besteci, aranjör ve icracı sıfatlarıyla yer aldı. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Bir İhtimal Daha Var filmlerinin yanında, Müslüm Gürses (Mucize ve Buluşma), Aylin Aslim (Gulyabani) vs. gibi albümlerde görev aldı.

Kirli, işte o ayakta kalmaya çabaladığı dönemde, kendisiyle barışıp, kendisini büyüttüğü dönemin adı. Her şeyin ve herkesin kirli olduğunu kabul ettiği, her şeyden önce en büyük kirlinin önce kendisinin olduğuma ikna olduğu bir "adam olma süreci"ni anlatıyor. Bir iki şarkı hariç, bütün albümü o dönemde yazdı. (Yukarıdaki bölüm, Müzik.ekolay.net'teki bir röportajından derlenmiştir)

Erdem Yener, Avea Reklamları ile de izleyicilerin gönlünü fethetmişti.

Erdem Yener’den Rock Dünyasına “Kirli” Armağan...

10 yılı aşkın süredir müzik dünyasında birçok önemli projeye imzasını atan genç müzisyen Erdem Yener, ilk albümü “Kirli”yi takipçilerinin ve rock müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Yener’in tüm enstrümanlarını kendisinin çaldığı, söz, müzik ve düzenlemelerini üstlendiği albümü, Pasaj Müzik bünyesindeki ‘Mucize İşler’ etiketiyle Ekim ayının ortasında raflardaki yerini alacak.

Bugüne dek birçok albüm ve film müziği projesinde söz yazarı, besteci, aranjör ve icracı sıfatlarıyla karşımıza çıkan ve henüz albüm çıkarmadan sıkı takipçiler edinen genç müzisyen Erdem Yener, onları ve tüm rock müzik camiasını “Kirli” adlı albümüyle selamlıyor.

Albümünü, kirli olan her şeye kısaca hepimize ithaf eden Erdem Yener, her şarkısında farklı ruh hallerini anlatmakla birlikte, aslında hepsinde “umut”u saklıyor. Genç yaşına onlarca tecrübeyi sığdıran Yener, söz, müzik ve düzenlemelerini üstlendiği albümde, tüm enstrümanları çalmasıyla da dikkat çekiyor. Yapımcılığını Berent Baytekin’in, süpervizörlüğünü ise Tanju Eren’in üstlendiği albüme misafir müzisyenler de katkıda bulundu. Mastering’i Apocalyptica, Sentenced, Amorphis gibi dünyaca ünlü grupların da çalıştığı Finnvox Stüdyoları’nda yapılan albüm, alternatif rock, pop-rock, grunge ve elektronik soundları içerisinde barındırıyor. Kirli; Kaybeden, Belki, Sert, Öz, Geç, O, Anlama, Hayvan, Uyu ve Son adlarında 10 şarkıdan oluşuyor. Yener ilk klibini, yine umudu işlediği “Belki” isimli parçaya çekti. Yönetmenliğini Alper Özyurtlu, Caner Özyurtlu’nun üstlendiği ve Eylül sonu itibariyle ekranlara gelecek olan klip, listelerin üst sıralarında yer almaya aday.

Yener’in 10 yılı aşkın müzik geçmişinin bir ürünü olan albüm, tüm müzik marketleri “Kirletecek”. Erdem Yener 1981 yılında Iskenderun'da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Yener, ailesinin akademik anlamdaki beklentilerini oldukça yükseltti. İlkokul yıllarında ders çalışmaya ihtiyaç duymadığı için böyle bir alışkanlığı olmayan müzisyen enerjisini, ilerleyen yıllarda derslerden çok sanata yöneltince her ne kadar hayal kırıklığı yaratmış olsa da kendi yolunu çizmeye başladı. Müziğin yanı sıra; karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen müzisyen, ergenlik çağından itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı.

13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca Ankara merkez olmak üzere, bir çok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.

Erdem Yener, 2003 yılında Istanbul'a yerleşti ve Kedi Müzik'te bir süre mutfağı topladıktan sonra müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.

Yener, müziğin yanı sıra bir film prodüksiyon şirketinde cast direktörü ve oyuncu koçu olarak çalışmaktadır.

Yönetmenliğini Meltem Bozoflu, Genel Sanat Yönetmenliğini Tuğçe Akbulut yapan Murat Kepez, Nisan Hakan Özkan, Caner Karaaydın, Levent Pala tarafından kaleme alınan Star TV'de Her Perşembe Saat 22:00'de oynayan "İnsanlar Alemi" programında Ali Sunal, Alper Kul, İrem Sak, Okan Çabalar, Aylin Kontente ile birlikte Erdem Yener de rol alıyor.

Erdem Yener'den Beklenen Single!

"Kirli" albümü ile büyük hayran kitlesi oluşan Erdem Yener, uzun süreli sessizliğini yeni single'ı "Rüyalar Kızı" ile bozuyor.

Oyuncu ve müzisyen kimliği ile adından söz ettiren Erdem Yener, uzun bir aradan sonra beklenen single'ı "Rüyalar Kızı" ile geri dönüyor.

Genç sanatçının single'ı, yeni albümün habercisi niteliğinde, 2013'ün ilkbaharında yayımlanacak. Kirli albümünden "Geç", "Belki" gibi hit şarkıları ile büyük beğeni toplayan Erdem Yener, yepyeni single'ı "Rüyalar Kızı"nı dinleyicisi ile sadece dijital ortamdan paylaşacak.

Söz ve Müziği Erdem Yener'e ait olan single'ın müzik prodüktörlüğü ise Demir Demirkan'a ait. Parça ayrıca davulda Volkan Öktem, gitarda Erdem Yener, Demir Demirkan, Aytunç Savga ile bas gitarda Gürkan Bozacı imzasını taşıyor.

Erdem Yener "Rüyalar Kızı"nı, "Zamanında anlatamadığım duygularımı içeriyor. Artık daha direkt ve netim. -Neden? sorusuna veremediğim cevapları şimdi açıkça anlatıyorum. Şarkı birini çok severken terk etmenin gerçekliği ile yüzleştiriyor insanı." sözleriyle ifade ediyor. (Kaynak: ttnetmuzik.com.tr - 16.01.2013)

Erdem Yener ‘Gece’ Şarkısını Kliplendirdi!

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Erdem Yener yepyeni albümü ‘Çıplak’ın ilk klibini ‘Gece’ isimli şarkısına çekti.

Berent Baytekin’in yönetmenliği ve Firar Güney Kayran'ın görüntü yönetmenliğinde çekilen klip; toplamda iki günde Tuzla, Şile ve Ümraniye Platoları olmak üzere üç ayrı mekanda çekildi.

Erdem Yener ve müzisyen arkadaşlarının da sahnelerinin bulunduğu klipte; Onat Bulut, Doğa Bursalı, Özge Özbay, Emre Uğur Sezgin ve Sema Arslan dört yakın arkadaşın paylaştığı anıları ve platonik bir aşk hikayesini izleyici ile buluşturuyor.

Erdem Yener, ‘Çıplak’ albümü ve içerisinde bulunan 9 şarkısı ile insanlara yargılanmaktan korkmamak ve net olmak kavramını bir kez daha hatırlatmak istiyor.

Alternatif rock müziğe yeni bir soluk getiren Erdem Yener’in ‘Gece’ klibi ve ‘Çıplak’ albümü 11 Kasım'da müzikseverler ile buluştu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 18.11.2016)

Erdem Yener Kendi Yönettiği Klibinde Kendi Çocukluğunu Ve Büyümenin Hikâyesini Anlattı

Alternatif rock müziğe yeni bir soluk getiren Erdem Yener, “Çıplak” adlı son albümünün ikinci video klibini “Olsun” isimli şarkısı için çekti.

Söz ve bestesi kendisine ait olan şarkının klibi için ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Yener, kendi hayatından yola çıkarak, büyümeyi ve çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor

Erdem Yener, 2016’nın Kasım ayında müzikseverlerle buluşturduğu Çıplak adlı son albümünün ikinci video klibini, söz ve bestesi kendisine ait olan “Olsun” isimli şarkısına çekti. Yönetmenliğini Erdem Yener’in, görüntü yönetmenliğini ise Firar Güney Kayran’ın üstlendiği, çocuk oyuncu Doğan Can Sarıkaya’nın rol aldığı klipte, sanatçı kendisinden yola çıkarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor.

Erdem Yener klibin hikâyesiyle ilgili; “Kendisiyle ve hayatıyla barışık insanlar günün tadını çıkarır. Kalanının ise tek umudu ‘yarın’dır. Büyümek de böyle bir şey. Gelecekten beklentin; seni daha iyi bir yere taşımasıdır. Ama büyüyünce anlıyorsun ki hayatta varabileceğin en üst nokta çocuk olmaktır. Onu da büyüme hayaliyle geçirmişsindir. Duygusal yapısı ve sosyal konumu gereği, insanın kendi ve hayatıyla barışmaya en müsait yılları da çocukluk yıllarıdır. Ama bunun önemini anlayamayacak kadar da tecrübesizdir çocuk. Bu paradoksun çarpıcılığı beni böyle bir hikâye çekmeye itti.” açıklamasını yapıyor.

Erdem Yener, “Çıplak” albümünün, daha düz ve doğrudan bir iletişim biçimi için kendisine aldığı notlardan oluştuğunu söylüyor. Albümde, yargılanmaktan korkmamak gerektiğini anlatan müzisyen, artık çok daha düz ve net konuştuğunu söylüyor ve ekliyor: “Giyinik olanı herkes soymak ister ama çıplak olana dokunmak cesaret ister.”

Ozan Tügen’in prodüktörlüğünü üstlendiği, 9 şarkıdan oluşan “Çıplak” isimli albümde, 8 şarkının söz ve müziği Erdem Yener’in kaleminden yazıldı. Albümün mix’leri Deniz Doğançay, mastering’i ise Evren Göknar imzası taşıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.12.2017)

Erdem Yener’in ‘Film Olmuş Şarkılar’ın İkincisi Yayında

Film Olmuş Şarkılar isimli projesi ile nostalji tutkunlarını sevindiren Erdem Yener, projenin ikinci şarkısı ‘Adaletin Bu Mu Dünya’yı 26 Nisan’da dinleyici ile buluşturdu.

Döneme damga vuran ve hala en sevilen eserlerden olan “Adaletin Bu Mu Dünya” şarkısına yepyeni bir yorum ile özgün bir hava katan Erdem Yener, aynı zamanda projenin prodüktörlüğünü de üstleniyor.

1971 yılı yapımı olan ‘Adaletin Bu Mu Dünya’ filmine de ismini veren unutulmaz şarkının söz ve müziği Ali Ercan imzası taşıyor. Şarkının düzenlemesinde Erdem Yener ve Sertan İpek birlikte çalıştı.

Yapımını Yener Film ve Müşterek Görsel Hikaye Anlatıcıları’nın gerçekleştirdiği “Adaletin Bu Mu Dünya” klibi için Aykut Tanrıkulu’nun yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı, klipte 70’lerde yaşayan bir taksi şoförünü canlandırıyor.

İnsan hallerini etkileyici bir görselle izleyiciye sunuyor.

Yarattığı Film Olmuş Şarkılar konsepti ile dinleyiciyi geçmişe götüren ve döneme damga vuran efsane şarkılara kattığı farklı yorum ve şarkıların düzenlemeleri ile büyük beğeni toplayan sanatçı, serinin ikinci klibinde bir taksi şoförünün şahit olduğu insan manzaraları ve durumlarını klipte etkileyici bir şekilde işliyor.

Erdem Yener’in Film Olmuş Şarkılar projesinin ikinci teklisi “Adaletin Bu Mu Dünya”, 26 Nisan tarihinde Pop Rock Mahsülleri Ofisi (PRMO Müzik) etiketiyle tüm platformlarda ve klibi Erdem Yener YouTube kanalında yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 28.04.2019)

Erdem Yener’in Yeni Şarkısı “Bağrı Yanık Dostlara”!

Erdem Yener, Film Olmuş Şarkılar serisinin üçüncü single’ı olan “Bağrı Yanık Dostlara” şarkısını müzikseverler ile buluşturdu.

Sözleri Zihni Küçümen’e, bestesi Selmi Andak’a ait olan şarkının düzenlemesi Gürkan Bozacı ve Erdem Yener imzası taşıyor.

Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği projede, dönemin iz bırakan şarkılarından Bağrı Yanık Dostlara şarkısının klip çekimi için ekip arkadaşları ile kamera karşısına geçen Erdem Yener, eski Türk filmlerinden görüntülere yer verilen çekimde art çalışma hazırlarken klibin yönetmenliğini de kendisi üstlendi.

Erdem Yener’in Film Olmuş Şarkılar projesinin üçüncü teklisi “Bağrı Yanık Dostlara”, 31 Mayıs tarihinde PRMO (Pop Rock Mahsülleri Ofisi) etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 31.05.2019)

Diskografi
2006
Tanju Eren 40 (Kolektif Albüm, Pasaj Müzik, 27.03.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
12.Öz / Erdem Yener - 06:02
13.Aşk Yok Aslında / Erdem Yener - 05:35

2008
Kirli (Albüm, Mucize İşler, 22.10.2008)

1. Input - 00:48
2. Kaybeden - 03:17
3- Belki - 03:40
4. Sert - 03:17
5. Öz - 04:12
6. Geç - 04:02
7. O - 03:06
8. Anlama - 03:38
9. Hayvan - 03:14
10.Uyu - 03:15
11.Son - 04:19
12.Output - 03:29


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

2013
Rüyalar Kızı (Single, Esen Müzik, 16.01.2013)

1- Rüyalar Kızı

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2015
Çarşı Pazar / Erdem Yener, Ayhan Taş (Single, A1 Müzik Yapım, .12.03.2015)

1- Çarşı Pazar

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2016
Çıplak (Albüm, Avrupa Müzik, 11.11.2016)

1- Gece - 04:13
2- Dünya - 03:15
3- Olsun - 03:36
4- Ahh - 04:30
5- Yangın - 01:47
6- Aynı - 03:31
7- Sen Uyurken - 04:38
8- Hüsran - 02:49
9- Kaybeden - 02:55


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.opus3a.com
www.zihni.com (2.EL)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.musicload.de (Almanya)

2019
Belki 10 (feat. Ferman Akgül) (Single, PRMO Müzik, 07.01.2019)

1- Belki10 (feat. Ferman Akgül)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Bana Yalan Söylediler (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 15.03.2019)

1- Bana Yalan Söylediler (Film Olmuş Şarkılar)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Adaletin Bu Mu Dünya (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 26.04.2019)

1- Adaletin Bu Mu Dünya - 03:151- Erdem Yener - Bağrı Yanık Dostlara (Film Olmuş Şarkılar)

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.erdemyener.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/erdemyener
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/erdemyener
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/erdemyener
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/erdemyener
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/MrOzihancan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (6025 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag