Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 316 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 316
Üye: 0
Toplam: 316

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 60,652,088
  • Bugün: 20,955
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 16, 2019
  • 12:28 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Grup Vitamin - Gökhan Semiz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5280 okuma)

Grup Vitamin - Gökhan Semiz
Grup Vitamin - Gökhan Semiz
Grup Vitamin - Gökhan Semiz
FOTO GALERİ

Grubun Kuruluşu: 12 Ocak 1969 doğumlu Gökhan Semiz, oyunlar dışında şarkılar not alıyordu ve mizah yeteneğini müzikte de gösteriyordu. Derslerden kalan vakitlerinde yazdığı komik sözlere melodiler yazmaya başladı. Bunları tek başına çalışıyordu. Ufak bir elektro ritm enstrümanı aldı ve gitar eşliğinde kendi yaptığı şarkıları amatörce kaydetti. "Vitamin", "Rap Beni Ramizem", "Dokundur(abilirsiniz)" gibi ilk albümlerde olacak şarkılar o basit kayıtla ortaya çıktı. Bu kaydı arkadaşlarına dinlettiğinde amacı sadece eğlenmekti. Arkadaşlarıyla eğlenceleri, bir fikirle ciddi bir proje aşamasına geldi. Bu eğlenceli çalışmanın satma olasılığının olmadığına karar verdilerse de yapmaktan bir şey kaybedilmeyeceğini, eğleneceklerini düşünerek ilk kaset albüme giriştiler.

Gökhan Semiz ve Emrah Anul, Konservatuar yıllarında Ercan Saatçi, Ufuk Yıldırım, İzel, Selçuk Aksoy, Murat Uzunal ve Sertaç Demirtaş'tan oluşturdukları pop grubuyla "Bol Vitamin" ismiyle kaset çıkardılar. Kaset Albüm piyasaya çıktığında hiç de ummadıkları şekilde milyonlar sattı ve 90'lı yıllara damgasını vurdu. 1990-91'de en çok satan kaset "Bol Vitamin" Kaseti (2.200.000 adet satarak) MÜYAP ödülünü aldı. Bu albümden sonra Murat Uzunal gruptan ayrıldı (ve 1992'de "Yangın Var" albümünü çıkardı).

Bu pop grubunun ikiye bölünmesinden sonra Gökhan Semiz, Selçuk Aksoy ve Emrah Anul ile birlikte Grup Vitamin kuruldu. 1991'de "Cezmi" kaseti olarak tanınan Grup Vitamin Kaset albümü piyasaya çıktı. Gökhan Semiz bu arada Mikrop isimli bir solo kaset albüm yaptı.

Daha sonra grup sırasıyla "Yandık Desene" (1992), "Üşüttük" (1993) albümlerini çıkardı. Bu arada inter Star (Başlangıçta Magic Box, şimdiki Star) televizyonunda dansçı Aslıhan Öncü'yle birlikte, 1992-1993 arasında Eğlence Sırılsıklam programını yaptılar. 1993'ün sonunda Sertaç Demirtaş gruptan ayrıldı ve grubun eski üyesi olan Murat Uzunal'la Bizim Çocuklar albümünü çıkardı (ve 1995'te aktif müzisyenliğe son verdi. Şimdilerde Mahsun Kırmızıgül'le müzik şirketi ortaklığı yapmaktadır. Murat Uzunal ise 2002 yılında Ispanaklı Yumurta albümünü çıkardı.)

Sertaç Demirtaş'ın ayrılmasıyla 3 kişi kalan Grup Vitamin 1994'te "Aşkın Gözyaşları" albümünü çıkardılar ve "1994 Hürriyet/Altın Kelebek" en iyi grubu seçildi. Aynı yıl "2071 Türkiye" müzikalinin müzikleri yapıp oyunculuğunda Grup Vitamin tüm üyeleri ile birlikte yer aldı.

1995'te "Zeytinyağlı Yaprak Dolması" albümünü çıkardılar. 1995'te grubun üyesi olan Selçuk Aksoy, Uras kasetçilikten "Rüzgar" adlı bir solo albüm yaptı.

1996'da "Deli Dolu-Best Of Vitamin" kaset albümlerini çıkardılar. Aynı yıl "Takmayacaksın" parçası ile en iyi "Reklam Kristal Ayı" ödülü alındı. 1996'da Yedigün sponsorluğunda eş organizasyon adı altında Türkiye'de 20 beldede ilk TIR konserleri verdiler. Selçuk Aksoy, 1995-96 yılında "Tükenmez Kalem"in senaryolaştırdığı Filma-cas yapımcılığında Losbekarosdizi çalışmasında Vitamin olarak yer aldı.

1997'de Gökhan Semiz son solo albümü "İnan ki Teksin"'i çıkarttı ve aynı yıl geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını yitirdi.

Kendinden ödün vermeyen Grup Vitamin Gökhan Semiz'in ani ayrılışından sonra iki kişi olarak yine Türkiye'nin acı dolu sorunlarını mizah ve müzikle birleştirip aynı tarzda devam etti.

1998 yılında da Prestij Müzik'e geçildi ve "İyi Günler Türkiye" kaseti çıkarıldı.

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını yitiren Gökhan Semiz'i, Grup Vitamin'deki arkadaşları Emrah Anul ve Selçuk Aksoy, ‘‘İyi Günler Türkiye’’ adlı yeni albümüyle yaşatacak ‘‘Acı bir dostluk albümü yaptılar. Albümde söz ve müziği Gökhan Semiz'e ait ‘‘İstanbul'da’’ ve Feryat’’ adlı iki şarkıya yer verildi. (Alıntı: Hürriyet) Bu albümden sonra grup, faaliyetine son verdi.

Bu albümden sonra herhangi bir albüm çalışmasında bulunmayan grup, Gökhan Semiz'in İnan Ki Teksin albümüne ve bazı Grup Vitamin albümlerine söz, beste ve düzenleme yaparak katkı sağlayan müzisyen Tolga Sunter ile birlikte 2012 yılında "Bana Bir Soygun Yaz" filminin soundtrack'i olan 'Tarraklara Gelmişiz'i yayınladı.

Bunun ardından 3 yıl sonra, hazırladıkları ve "Endopilazmik Retikulum" adını verdikleri yeni albüm, 2015'te ise Poll Production etiketiyle müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor.

Grup Üyeleri:
Gökhan Semiz : 12 Ocak 1969'da İstanbul'da doğdu. Çocuk yaşlarında eline ilk gitarını aldı. Lise çağlarında mahallesinden arkadaşlarıyla ilk ciddi gruplarının kurdular: Blasphemous adlı gruplarıyla cover çalışmalarına başladılar ve kendi şarkılarını yapmaya başladıklarında artık Gülhane Konserleri'nde baş gösteriyorlardı. Bunlardan bazıları: Bak Küserim Yinge, Head Breakers ve Lets Pogo'dur. Üniversite yıllarında müzik çalışmalarının yanında, çok sevdiği tiyatrocu arkadaşı Uğur Uludağ ile beraber komik oyun senaryoları yazmaya başladılar. Gökhan'ın notlarında Mcdonald's menülerinin üzerinde "Tükürür Kaçarım" oyununun ilk çalışmaları görülmektedir. (Daha ileride, Tükürür Kaçarım oyunu için yazdığı şarkıyı Grup Vitamin adlı ikinci albümüne koydu) Bu masa üzeri geyik muhabbeti olarak başlayan oyunlar Uğur'un yönetmenliğinde Gökhan ve arkadaşlarıyla beraber sahneye döküldü. Tiyatro grubunun adı Gökhan ve Uğur'dan yani grubun kurucularından geldi: E.S.E.K. Yani Espri Standartları Enstitüsü Kurumu. Gökhan Semiz'li ESEK grubu "Tükürür Kaçarım"(1990), "Bizi Bağlamaz"(1995) oyunlarını yazdılar ve oynadılar. Tarzları hala aynı olan E.S.E.K. ve Uğur Uludağ, 17 Ocak 1998 tarihinde vefat eden Gökhan'a olan bağlılıklarını ve vefalarını hala gösteriyor, her sene Gökhan'ı anan organizasyonlar düzenliyor ve onun adını oyunlarına koyarak yollarına başarılı bir şekilde devam ediyorlar.

Emrah ANUL : 1970 yılında İstanbul'da doğdu. Harbiye İlkokulu, Nilüfer Hatun Ortaokulu ve Taksim Atatürk Lisesi'ni bitirdikten sonra 1988 yılında Gökhan Semiz'le tanıştı ve Vitamin Grubu'nun temellerini attı. Daha sonra Ercan Saatçi, Ufuk Yıldırım, Sertaç Demirtaş'tan oluşan Vitamin grununa katılıp "Bol Vitamin" albümünde yer aldı.

Selçuk AKSOY : 1971 Yılında Almanya'da doğdu. Müzik hayatına lisede ud çalarak başladı. Kalamış Musiki Cemiyeti ve Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde fasıl heyetlerinde çaldı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Türkiye'de okudu. 1988'de İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'na girdi. Ondan önce Mimar Sinan Tekstil Bölümü'nü kazandı. Ancak Konservatuar ağır bastığından eğitimine orada devam etti. 1990'da, Gökhan Semiz ve Emrah Anul'la tanıştı.

Tolga Sunter : 29 Temmuz 1975, İstanbul doğumlu Tolga Sunter, 1989 yılında 14 yaşında iken ünlü şarkıcılarla (Ersan Erdura, Erol Büyükburç) profesyonel müzik kariyerine başlayan ve daha sonra Grup Vitamin başta olmak üzere birçok sanatçının albüm ve sahnelerinde yer aldı, film, dizi, reklam ve tiyatro müzikleri yaptı. 1997 yılında, Gökhan Semiz'in İnan ki Teksin adlı ikinci solo stüdyo albümünde aranjör ve besteci olarak yer alan sanatçı konserlerinde de beraber çaldı. 1998 yılında, Gökhan Semiz trafik kazasında ölümünden sonra grup üyeleriyle uzun süre müzik yapmadı. Grup Vitamin'in tekrar müziğe geri dönmesi için çabaladı. 2012'de Bana Bir Soygun Yaz filminin Soundtrack'ı olarak 'Tarraklara Gelmişiz' şarkısını grup adına çıkardıktan sonra grupta kalarak 2015'de yine grup adına “Endopilazmik Retikulum” adındaki albümü çıkardılar. Sonunda grubun solisti olarak grubu tekrar ayağa kaldırmış oldu.

Diskografi :
1990
Bol Vitamin (Kaset Albüm, Karnaval Plak / Raks Müzik)

A Yüzü:
1. Rap Vitamin (Bol Vitamin) - 04:48 (Söz: Gökhan Semiz)
2. Rap Beni Ramizem - 04:17 (Söz: Gökhan Semiz)
3. - 03:19 (Söz: Gökhan Semiz, Ercan Saatçi)
4. Yakışır mı - 03:39 (Söz: Ercan Saatçi)
5. Rap Beni Ramizem (Part II) - 04:17 (Söz: Gökhan Semiz)
6. Şaşırmayın - 03:52 (Söz: Gökhan Semiz, Ercan Saatçi)
B Yüzü:
1. Ayılana Rap (Gazoz) - 02:58 (Söz: Gökhan Semiz)
2. Bir Derste - 03:02 (Söz ve Müzik: Ercan Saatçi, Düzenleme: Ufuk Yıldırım)
3. Özgün Müzik - 05:51 (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
4. Rap Laz - 03:36 (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
5. Ula Hamiyet - 02:22 (Söz: Gökhan Semiz)
6. Rap's Hey Hey - 02:30 (Söz: Gökhan Semiz, Ercan Saatçi)


Vitamin 2 (Kaset Albüm,)

7. Ayı Ve O - 01:07
8. Fatoş - 02:52
(NOT: Orijinali aynı olayı işleyen Fransızca bir şarkıdır ve cover yapılmış olduğu anlaşılmaktadır)

1991
Grup Vitamin (Cezmi) (Kaset Albüm, Uras Müzik)

A Kısmı:
1- Cezmi (Söz/Okuma: Gökhan Semiz, Rap: Selçuk Aksoy, Düzenleme: Murat Ertuğrul-Ekrem Bektaş)
2- Cin Fikirlim (Söz/Müzik/Okuyan: Gökhan Semiz, Gitar: Yılmaz Karayalım, Garip Rap: Selçuk Aksoy, Düzenleme: Murat Ertuğrul)
3- Cevriye (Söz: Gökhan Semiz, Arya: Selçuk Aksoy, Flüt: Emrah Anıl, Gitar: Yılmaz Karayalım, Düzenleme: Murat Ertuğrul)
4- Lümpen Rap (Söz/Okuma: Gökhan Semiz - Emrah Anıl, Rap: Selçuk Aksoy, Düzenleme: Murat Ertuğrul-Ekrem Bektaş)
5- Sün Sün 1 (Okuyan: Sertaç Demirtaş)
6- Sün Sün 2 (Söz: Ercan Saatçi)
B Kısmı:
1- Zımba Gibi (Söz/Okuma/Flüt: Emrah Anıl, Düzenleme: Murat Ertuğrul-Ekrem Bektaş)
2- Bir Garip Rap (Söz/Okuma: Gökhan Semiz, Rap: Selçuk Aksoy, Düzenleme: Murat Ertuğrul-Ekrem Bektaş)
3- Sürtündürt (Söz: Gökhan Semiz, Okuma: Sertaç Demirtaş, Emrah Anıl, Düzenleme: Murat Ertuğrul-Ekrem Bektaş)
4- Ayılar ve O (Part 2) (Okuma: Sertaç Demirtaş, Kemençe: Kadir Verim)
5- Maganda
6- Tükürür Kaçarız Söz/Okuma: Gökhan Semiz, Düzenleme: Murat Ertuğrul, Gökhan Semiz)

1992
Mikrop (Gökhan Semiz Solo Albüm, Peker Müzik)

1- Mikrop - 4:20
2- Kara Cahil - 3:41
3- Elalarını - 4:06
4- Platonik Cintonik - 3:46
5- Zontellektüel - 4:18
6- Alakaya Mayonez - 5:34
7- Gazete - 5:37
8- Yenge - 3:40
9- Kahpe Rengi Gözlerin - 4:03
10-Zarife ile Güllü - 4:05
11-Bir Bakışın Yetti - 4:21
12-Ah Bu Türkülerin Gözü Kör Olsun - 4:01

1992
Yandık Desene (Kaset Albüm, Uras Kasetçilik / Raks Müzik)

A Yüzü:
1- İsmail
2- Helal Olsun (900 900 900 Küsür)
3- Rambo
4- Baydın Gayri
5- İşte Eyle
6- Entelim
B Yüzü:
1- Kız Hasene
2- Dünya Turu
3- Dozer Abuzer
4- Mualla
5- Balta

1993
Üşüttük (Albüm, Uras Müzik)

1. Zonta - 3:28
2. Elalarını - 3:58
3. Arabesk - 4:53
4. Ahmet - 4:25
5. Madem Öyle - 4:52
6. Allah Aşkına - 4:08
7. Üşüttük - 4:15
8. Telefon (Ula Kro Nere Orası) - 3:55
9. Yeni Nesil - 3:53
10.Dürt Beni - 3:36
11.Bayıra Karşı - 2:07

1994
Aşkın Gözyaşları (Kaset & CD Albüm, Uras Müzik)

A Yüzü:
1- Turkish Kovboylar (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
2- Ellere Var Da Bize Yok Mu? (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
3- Aşkın Gözyaşları (Aşığın Şiiri) (Şiir: Gökhan Semiz, Müzik: Feyaz Kum )
4- Acaba Bu Ne Baba Be (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
5- Canlar Sağ Olsun (Söz: Gökhan Semiz -Emrullah Anul, Müzik: Gökhan Semiz)
6- Telefonu Çektim Direkten (Söz: Gökhan Semiz, Müzik: Anonim)
B Yüzü:
1- Hayriye (Söz: Gökhan Semiz)
2- Şaşkın Demokrat (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz)
3- Kurban Olayım (Söz ve Müzik: Emrullah Anul)
4- Yok Devenin Nalı (Söz: Gökhan Semiz)
5- Son Durumlar (Söz: Gökhan Semiz-Emrullah Anul)

1995
Rüzgar (Selçuk Aksoy Solo Kaset Albüm, Uras Kasetçilik 035)

A Yüzü:
1- İn Misin Cin Misin
2- Rüzgar
3- Yıldızlarda Gezinti
4- Geri Dön
5- Kurban Olayım
6- İki Yüzlüm
B Yüzü:
1- Susma
2- Elveda
3- Seninle
4- İşte Bu Kadar
5- Dönme Bana
6- Körebe Çocuk

Zeytinyağlı Yaprak Dolması (Albüm, Raks Müzik)

1-
2- Arabesk
3- Zeytinyağlı Yaprak Dolması
4- İstanbul'da
5- Baldız
6- Takmayacaksın
7- Bir Garip Aşk
8- İnsaf Yok mudur
9- Genç Olmak
10-Endişe-i Muhabbet (Pentagram ile)

1996
Takmayacaksın (Reklam) (En iyi "Reklam Kristal Ayı" ödülü)

Deli Dolu / Best Of Vitamin (CD&MC Albüm, Uras Müzik)

1. Ramizem (Remix)
2. Hamiyet (Remix)
3. Üfürükten Teyyare
4. Deli Dolu
5. Ellere Var Da Bize Yok Mu?
6. Turkish Kovboylar
7. Al Aşkını Sok Gözüne
8. Aşkın Gözyaşları
9. Elalarını
10.İstanbul'da
11.İsmail
12.Bayıra Karşı
13.Movit

1997
İnan ki Teksin (Gökhan Semiz Solo Albüm, Peker Müzik)

1- Daha Sabaha Çok Var - 04:30
2- İnan ki Teksin - 04:24
3- Asker Mektubu - 04:37
4- RH Pozitif - 03:34
5- Bas İmzayı - 02:55
6- Yemin Etme - 03:55
7- Mavi Kuş - 04:30
8- Örümcek - 04:58

Klasikleri (Gökhan Semiz Anısına) (Albüm, Uras Müzik)

A Yüzü:
1- İstanbul'da - 3:56
2- Al Aşkını - 4:48
3- Elalarını - 3:49
4- Aşkın Gözyaşları - 3:35
5- İsmail - 3:49
6- Bayıra Karşı - 1:56
B Yüzü:
1- Ellere Var Da - 3:07
2- Hamiyet - 4:26
3- Turkish Cowboys - 4:14
4- Ramizem - 3:24
5- Üfürükten Teyyare - 3:22
6- Deli Dolu - 3:37

1998
İyi Günler Türkiye (Kaset Albüm, Prestij Müzik)

1. İstanbul'da (Gökhan'a)
2. Cep Telefonu
3. Ah Be Güzelim
4. Sepet Havası
5. Always Lili Yar
6. Tedrigin Sazan
7. Acı Feryat
8. Panther Lamia
9. Kurcalama Bozarsın
10.Sen Sevgisiz

2004
Best of Grup Vitamin - Deli Dolu (Albüm, Uras Plak [İKİNCİ BASIM])

1- Ramizem
2- Hamiyet
3- Üfürükten Teyyare
4- Deli Dolu
5- Ellere Var da
6- Turkish Cowboys
7- Al Aşkını Sok Gözüme
8- Aşkın Gözyaşları
9- Elalarını
10-İstanbul'da
11-İsmail
12-Bayıra Karşı

2012
Tarraklara Gelmişiz (Bana Bir Soygun Yaz - Soundtrack) (Single Şarkı,

1- Tarraklara Gelmişiz (Bana Bir Soygun Yaz - Soundtrack)

2014
İyi Günler Türkiye (Dijital Albüm, A 1 Müzik. 15.05.2014)
(1998'de Prestij Müzik tarafından kaset olarak basılan albümün dijital [TEKRAR BASIMI])

1. İstanbul'da (Gökhan'a)
2. Cep Telefon
3. Ah Be Güzelim
4. Sepet Havası
5. Always Lili Yar
6. Tedrigin Sazan
7. Acı Feryat
8. Panther Lamia
9. Kurcalama Bozarsın
10.Sen Sevgisiz


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcell)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.emusic.com

Best Of Vitamin (Albüm, Yaşam Müzik, 17.09.2014)
(Uras Plak tarafından 2004 yılında çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Üfürükten Teyyare - 03:20
2- Hamiyet - 04:34
3- Deli Dolu - 03:28
4- Ramizem - 03:29
5- Ellere Varda - 03:09
6- Turkish Cowboys - 04:20
7- Al Aşkını Sok Gözünü - 04:55
8- Aşkın Gözyaşları - 03:41
9- Elalarını - 03:56
10-İstanbul'da - 04:12
11-İsmail - 03:56
12-Bayıra Karşı - 01:42

Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com

2015
Endoplazmik Retikulum (Albüm, Poll Production, 30.04.2015)

1. Monakkoluyummm (Söz: Emrah Anul / Tolga Sünter - Müzik: Tolga Sünter)
2. İsmailll 2 (Söz: Gökhan Semiz / Tolga Sünter / Emrah Anul / Selçuk Aksoy, Müzik: Dag Krister Vole / Alban NWAPA)
3. Seviyoraaa (Söz: Emrah Anul / Tolga Sünter - Müzik: Joseph Foreman)
4. Külbastııı (Söz: Tolga Sünter / Emrah Anul - Müzik: Anonim)
5. Cısss (Söz ve Müzik : Tolga Sünter)
6. Apaçi Ayhannn (Söz: Emrah Anul / Tolga Sünter / Selçuk Aksoy), Müzik: Çeşitli)
7. Dingillerrr (Söz: Tolga Sünter / Emrah Anul - Müzik: Anonim)
8. Krizzz (Söz: Tolga Sünter / Emrah Anul - Müzik: Tolga Sünter)
9. Al Aşkını Sok Gözüneee (Söz ve Müzik : Gökhan Semiz / Emrah Anul)
10.Fatoşşş (Söz: Gökhan Semiz, Müzik : Anonim)
11.Şaşkın Demokrattt (Söz ve Müzik : Gökhan Semiz)
12.Cep Telefonuuu (Söz: Gökhan Semiz, Müzik : Emrah Anul / Selçuk Aksoy)
13.Türkiş Kovboylarrr (Söz ve Müzik : Gökhan Semiz)
14.Bülbül Olmuş Ötmüşüzzz (Söz: Tolga Sünter / Emrah Anul - Müzik: Tolga Sünter)

Kapat

Şarkılardan Örnekleri FlashPlayerde Dinle!Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.kitapsan.com.tr
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.emusic.com
www.amazon.de (Almanya)

Yandık Desene (Albüm, Yaşam Müzik, 30.09.2015)
(Uras Plak ve Kasetçilik tarafından 1992 yılında çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- İsmail - 03:54
2- Helal Olsun (900 900 Küsur) - 03:33
3- Rambo - 04:02
4- Baydın Gayri - 04:12
5- İşte Eyle - 01:52
6- Entelim - 03:22
7- Kız Hasene - 04:40
8- Dünya Turu - 07:05
9- Dozer Abuzer - 03:23
10-Muala - 03:12
11-Balta - 04:18

Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com

İstanbul’da (feat.Grup Vitamin) (Single, 3 / 14 Müzik Yapım, 23.11.2015)

1- İstanbul’da (Söz ve Müzik: Gökhan Semiz, Düzenleme: Tolga Sunter, Klip Yönetmeni: Derya Heper)

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcell)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

2016
Best Of [Vitamin] 2 (Albüm, Yaşam Müzik, 25.01.2016)
(1991 yılında çıkarılan Cezmi olarak da bilinen albümden başlamak üzere sonraki çıkardıkları albümlerden en iyilerinin derlendiği [DİJİTAL BASKI])

1- Cezmi - 03:39
2- Zımba Gibi - 05:25
3- Cevriye - 03:37
4- Şaşkın Demokrat - 05:42
5- Canlar Sağolsun - 03:44
6- Hayriye - 04:32
7- Takmayacaksın - 04:57
8- Şimdi Ne Olacak - 03:41
9- Baldız - 04:25
10-Al Aşkını Sok Gözüne - 04:55

Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com

Zeytinyağlı Yaprak Dolması (Albüm, Yaşam Müzik, 17.03.2016)
(1995 yılında çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Takmayacaksın
2. Sende İnsaf Yok Mu (Selçuk Aksoy)
3. Şimdi Ne Olacak
4. Genç Olmak
5. Zeytinyağlı Yaprak Dolması
6. Baldız
7. İstanbulda
8. Al Aşkını Sok Gözüne
9. Endişeyi Muhabbet
10.Bir Garip Aşk

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
open.spotify.com

2017
Bol Vitamin (Albüm, Karnaval Plak, 28.07.2017)
(1990 yılında çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1. Rap Vitamin Grup Vitamin
2. Rap Beni Ramizem Part 1
3. Dokundurabilirsiniz
4. Yakışır Mı?
5. Rap Beni Ramizem Part 2
6. Şaşırmayın
7. Ayrılana Rap
8. Bir Deste
9. Özgün Müzik
10.Rap Laz
11.Fatoş
12.Ula Hamiyet
13.Raps Hey Hey


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/sayfa.Vitamin
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/grupvitamin2015
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Grup Vitamin
Resmi Google+ Sayfa Adresi:
plus.google.com/105603976158494717482
[Resmi] YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/+VITAMIN
[Resmi] Google+ Sayfa Adresi:
plus.google.com/105603976158494717482
Fan Twitter Adresi:
www.twitter.com/tweetvitamin
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Grup_Vitamin
Diskotek.info Sayfa Adresi:
www.diskotek.info/Artist/Details/Grup Vitamin Diskografisi
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Grup_Vitamin

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5280 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag