Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara




   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 304 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 304
Üye: 0
Toplam: 304

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 57,062,382
  • Bugün: 28,038
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Mar 23, 2019
  • 04:11 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Hurşid Yenigün
Bookmark and Share
    Geri Dön   (9537 okuma)

Hurşid Yenigün
HURŞİD YENİGÜN
FOTO GALERİ
29 Mart 1951 Ankara doğumlu Türk müzisyen Hurşid Yenigün, müzisyen bir aileden gelmektedir. Babası Türk Sanat Müziği korolarının kurulmasına emeği geçmiş olan bestekar Hayri Yenigün'dür. Hurşid Yenigün'ün babası Tokat'ta ve 1942 yılında (evet yanlış okumadınız, Tokat'ta ve yıl 1942) Tango-Vals Orkestrası'nda kemanıyla yer almaktaydı.

İlkokul döneminde mandolin ile müziğe başlayan Hurşid Yenigün, daha sonra gitarın popüler olmasıyla birlikte gitar çalmaya başladı. Orta okul yıllarında grup kurarak müziğini profesyonel bir hale getirdi ve gece klüpleri, çayhane gibi yerlerde çalıştı. “Şanar ve Onlar” adlı orkestrada çaldı.

Ankara Devlet Konservatuarı'nda bir sene şan eğitimi gören ve daha sonra şancı olmadığını anlayarak bırakan Yenigün, o zamanlar Şanar Yurdatapan, Tufan Ünalp, Manolo Coralles, Cezmi Başeğmez, Hurşid Yenigün, Attila Özdemiroğlu, Kerim Soysal ve Metin Çotal'dan oluşan "Dün Bugün Yarın orkestrası" ile İzmir, Ankara ve İstanbul’da o dönemin en iyi gece klüplerinde çalışmaya başladı.

75’li yıllarda Türk Pop müzik tarihinde önemli bir yere sahip olan Şat yapım prodüksiyon firmasında aranjörlük ve müzisyen organizasyonları yaptı. O dönemde birkaç sanatçı dışında hemen hemen hepsiyle çalıştı. Sezen Aksu, Esmeray, Yeliz, Yeşim, İlhan İrem, Nilüfer, Melike Demirağ, Nil Burak bu isimlerden bazılarıdır.

Firma kapandıktan sonra 1977'de Sezen Aksu'nun 4ncü 45'liği olan "Allahaısmarladık" 45'liğinde bu şarkının düzenlemesini yaptı. Bunu ardından Sezen Aksu'nun çıkardığı "Kaybolan Yıllar" 45'liğinde sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait B Yüzündeki "Neye Yarar" isimli şarkının düzenlemesini yaptı. Yine Sezen Aksu'nun "Allahaısmarladık" isimli ilk LP plağındaki sözü Aysel Gürel'e, müziği Baha Boduroğlu'na ait "Allahaısmarladık" şarkısı başta olmak üzere "Haydi Söyle", "Uzun Lafın Kısası" ve "Söyle, Kimsin ?" isimli 4 şarkının düzenlemesini yaptı.

1978'de yine Sezen Aksu'nun çıkardığı plaklardaki şarkılarının düzenlemelerine devam etti. "Gölge Etme / Aşk" 45'liğindeki 2 şarkı ve Sezen Aksu'nun 2nci LP plağı, Türkiye’de ilk defa yapılan 18 şarkılık double albüm "Serçe"'yi yaptı. Bu albümde 4 şarkı hariç diğer tüm şarkıların düzenlemelerini kendisi yapmıştır.

1979'da yine bir Sezen Aksu'nun "Allahaşkına / Sensiz İçime Sinmiyor" 45'liğindeki 2 şarkının da düzenlemesini yaptı.

Daha sonra çalışmalarına tek başına devam eden Yenigün, kendi projesi "Pop Alaturka"’yı hayata geçirdi. O yıllara kadar radyoda ciddi bir şekilde söylenen fasıllar, alkışlı ve eğlenceli söylenmeye başladı.

Daha sonra da kendisi, Gizem Kömürcü, Tan Temel, Kader Kolbere'den oluşan Hurşid Yenigün ve Grubu'nu kurarak eğlenceli albümlere yöneldi. 1981 yılında kendi plak şirketini kurarak "Gırgıriye" serisine başladı. O yıllarda ünlenen Kibariye’den etkilenerek Gırgıriye ismini bulan Yenigün, İlker İnanoğlu’nun çektiği "Gırgıriye" ve serisinin özel olarak jenerik müziklerini hazırladı.

Kurduğu grubun solist elemanlarına albüm de yapıyordu. Deniz Kızı Eftalya lakabıyla "Aheste Çek Kürekleri" albümünü çıkaran, Hurşid Yenigün grubunun eski elemanı ve Gırgıriye'de Gülşen Bubikoğlu'nun sesi olan Özlem Uluğaşkun'un 1982'de ilk olarak uzunçalar olarak çıkardığı "Sevgilim" isimli 2. albümü Yenigün Prodüksiyon tarafından çıkarıldı. 1986'da da bu sanataçısına "Ölesiye Sevmek" isimli kaset albüm çıkaracaktır.

2000 yılında plakçılık sektörü düşmeye başladığı bir dönemde EMI’ye müzik direktörü olarak girdi ve o dönem yaptığı ilk iş de “Eski Dostlar” projesi oldu.

Hurşid Yenigün, yıllardır sürdürdüğü kişisel çalışmaları yanı sıra bir dönemin en popüler isimlerini bir araya getirdiği “Eski Dostlar” grubuyla bir ilke imza atmış oldu.

2000 yılında “Eski Dostlar” olarak çıktılar ve ilk albümü çıkardılar. Onlardan sonra yapanlar oldu ve orijinallerini okudular. Ama Eski Dostlar üyeleri o günkü sesleriyle şarkıları yeniden okudular. Projeye katılan 12 kişi, daha sonra da “Eski Dostlar”ı sahneye taşıdılar. Hurşid Yenigün konu ile ilgili şöyle devam ediyor: “Sahnede ilk başta 12 kişiydik ama 12 kişi kalamadı, 10 kişiye düştük. Atilla Atasoy, Melike Demirağ çeşitli nedenlerle ilk on iki arasında yer almasına rağmen bizimle birlikte olamadılar. 10 kişi olarak Televizyon programlarına katılmaya başladık. Farklı bir şey olduğu için, bir talep oluştu birden bire. Bir yıl Ataköy Marina’da, bir yıl Bakırköy’de çalıştık. İki yıl Ankara Belediyesinin organizasyonu ile her gün çalıştık. Her gün değişik yerlerde konserler verdik.”

“Eski Dostlar” ile “Eski Dostlar (1) (2000)” ve “Eski Dostlar 2 - Yanındayım” (2001) isimli iki albüm yapan Hurşid Yenigün, Türkiye’de krizin oluşmaya başlaması ve grubun kalabalık olması nedeniyle olumsuzluklar yaşamaya başlamış: “10 kişilik kalabalık bir ekip olmamız çok masraflı olmaya başladı bizim için. Gidiş dönüşlerimiz problem olmaya başladı. Ve geçen sene itibariyle artık “Eski Dostlar”'ın yürümediğine karar verdik ve ayrıldık.” diyor Hurşid Yenigün.

Eski Dostlar'ın ardından “Profesyoneller” adını verdiği yeni grubu ile müzik çalışmalarına devam etti. Çiğdem Tunç, Semiha Yankı ve İskender Doğan ile özel geceler ve kutlamalarda sahne aldı. (Alıntı: Akort Dergisi / Kasım - Aralık 2005)

Eski Dostlar grubu yıllar sonra 2010'da Hurşid Yenigün'ün 60ncı yaş gününde bazı üyeleri eksik olarak ve kızı Dicle Yenigün'ün katılımıyla bir kere daha nostalji yaşattılar.

Hurşid Yenigün'e sahnede doğum günü sürprizi

Milli Piyango'nun Kayseri'de yapılan 29 Mart çekilişi için konser veren ‘Eski Dostlar' ekibinden Hurşid Yenigün, sahnede 60'ıncı doğum günü pastasını kesti.

Coşkun Sabah da Kayserililer'e konser verdi.

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ BÖYLE KUTLANDI

Kadir Has Kongre ve Spor Kompleksi'ndeki çekilişte 1.5 milyon TL'lik büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti. ‘Talih Kuşu’nun Kayseri’de uçtuğu gecede çekiliş sonrası, ‘Eski Dostlar grubu' sahneye çıktı. Hurşid Yenigün, kızı Dicle Yenigün, İskender Doğan, Çiğdem Tunç, Semiha Yankı ve Baha Boduroğlu’ndan oluşan grup sevilen şarkıları söyledi. Konser sırasında arkadaşları Hurşid Yenigün'e doğum günü sürprizi yaptı. Sahneye getirilen pastayı kesen Yenigün, 60'ıncı yaş gününü kutladı. Şarkıcı Semiha Yankı, izleyicilerin arasına girerek 80 yaşındaki Ruziye Özdemir'in kucağında şarkı söyledi. Eski Dostlar'dan sonra Coşkun Sabah da sahne aldı. ‘Aşığım sana’ şarkısını Coşkun Sabah, salondaki tüm sevenleriyle birlikte söyledi. (Orijinal Kaynak: hurarsiv.hurriyet.com.tr - 30 Mart 2010)

O ARTIK İZNİKLİ...

2011'de İstanbul’u terk edip İznik’e yerleşerek daha mütevazi bir hayat yaşamayı seçen usta sanatçı Hurşid Yenigün, ilçede açtığı müzik okulunda da genç öğrencilerine ders veriyor.

Türk Pop Müziği’nde 70’li yıllara damga vuran Hurşid Yenigün, eşi Kıymet Hanım’la birlikte İznik’e yerleşti. Kısa süre öncesine kadar İznik’e yalnızca tatil yapmak için gelen çift, İstanbul’un giderek zorlaşan hayat şartlarından kendilerini soyutlayıp ilçede mütevazi bir yaşam sürmeyi tercih etti. Hayatlarının geri kalan kısmını burada geçirmek istediklerini söyleyen Hurşid Yenigün, “Eşim ve ben burdayı çok seviyoruz. Artık biz de İznikliyiz” diyor.

MÜZİKTEN KOPAMIYOR

Müzik sektörünün kalbinin attığı İstanbul’dan ayrılsa da sanatını şirin ilçede de devam ettirmek için kolları sıvayan Hurşid Yenigün, ilk iş olarak evinin bir odasını müzik sınıfı haline getirdi. Bugünlerde sanatsal birikiminden faydalanmak isteyen İznikli gençlere müzik dersleri veren Yenigün, “Yıllardır içimde yaşattığım müzik sevgimi ve bilgimi şimdi öğrencilerime aşılamak için burada elimden geleni yapıyorum” dedi. (Orijinal Kaynak: olay.com.tr, Kaynak: www.iznikyasam.com - 26-09-2011)

Diskografi:
1974

Vay Canına / Dinle Dostum Beni (Hit şarkı) (Aranjör: Hurşid Yenigün, Söz ve müzik: Ali Kocatepe, Dün,Bugün,Yarın Orkestrası eşliğinde) (Ali Kocatepe 45'liği, 1 Numara Plak 30)

1975
Yayınlanmaz / Esmeray (LP Albüm, Hop LP 75, Kasım 1975)

B:
1- Oylum Oylum (Söz ve Müzik: Tuğrul Dağcı, Düz.: Hurşid Yenigün)

1976

Dile Benden Ne Dilersen (Aranj.Orij.:Goodbye Goodbye-?) / HAYRET (Aranj.Orij.Müzik: Balkan Halk şarkısı, Sözler: Ali Kocatepe, Düzenlemeler: Hurşid Yenigün) (Sibel Egemen 45'liği, 1 Numara Plakçılık A.K.67)


ONLAR (Aranj.Orij.: Omar-Orietta Berti) / Pam Pam (Söz: Çiğdem Talu, Düzenleme: Hurşid Yenigün) (Neco 45'liği, 1 Numara AK 68)

Neco Mucizesi / Neco (LP Albüm, 1 Numara LP AK 013)

A Yüzü :
5.Onlar (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Hurşid Yenigün)
6.Pam Pam (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Hurşid Yenigün)


İŞTE ÖYLE BiR ŞEY (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Atilla Özdemiroğlu) / SEVDAN OLMASA (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Hurşid Yenigün) (Altın Plak) (Erol Evgin 45'liği, Ronnex Plak 1025)

1977

Allahaısmarladık (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Baha Boduroğlu, Düz.: Hurşid Yenigün) / Kaç Yıl Geçti Aradan (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Atilla Özdemiroğlu) (Sezen Aksu 45'liği, Hop Plak 529)

Kaybolan Yıllar (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Atilla Özdemiroğlu) / Neye Yarar (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün) (Sezen Aksu 45'liği, Kent Plak 1108)

Allahaısmarladık / Sezen Aksu (LP Albüm, Hop LP)

1. Allahaısmarladık (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Baha Boduroğlu, Düz.: Hurşid Yenigün)
3. Haydi Söyle (Söz: Oktay Yurdatapan, Müzik: Hadjidakis, Düz.: Hurşid Yenigün)
4. Uzun Lafın Kısası (Söz: Zeren Uluer, Müzik: Baha Boduroğlu, Düz.: Hurşid Yenigün)
8. Söyle, Kimsin ? (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Baha Boduroğlu, Düz.: Hurşid Yenigün)


Bir De Bana Sor (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Atilla Özdemiroğlu) / Etme Eyleme (Canım) (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Hurşid Yenigün) (Erol Evgin 45'liği, Ronnex Plak 1026)

İşte Öyle Bir Şey / Erol Evgin (LP Albüm, Ronnex 66)

1- Sevdan Olmasa (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Hurşid Yenigün)
5- Etme Eyleme (Söz: Çiğdem Talu, Müzik: Melih Kibar, Düz.: Hürşid Yenigün)

Tapusuz Memet / Kerem Güney (LP Albüm, Yankı Plak YP 635)

A:
1- Kanıma Girdiler (Söz: Nazım Hikmet)
2- Ali'nin Selâmı Var (Söz: Nazım Hikmet)
3- Kim Başladı (Söz: Nazım Hikmet)
4- Yanmamış Cigara (Söz: Nazım Hikmet)
5- Kıymayın Efendiler (Söz: Nazım Hikmet)
6- İt Yürür Yiğit Yakınmaz (Söz: Atilla İlhan)
7- Kelepçe (Söz: Atilla İlhan)
8- Geçmiyor Günler Geçmiyor (Söz: Sabahattin Ali)
9- Aldırma Gönül Aldırma (Söz: Sabahattin Ali)
B:
1- Türk Köylüsü (Söz: Nazım Hikmet)
2- Tapusuz Memet (Söz: Bülent Ecevit)
3- Gözüm
aşım Üstüne (Söz: Enver Gökçe)
4- Karlı Kabalaklı Dağ (Söz: Enver Gökçe)
5- Hesabı Sorulur (Söz: Atilla İlhan)
6- Bu Memleket Bizim - (Söz: Nazım Hikmet)
(Müzikler: Kerem Güney, Orkestra ve Düzenlemeler: Hurşid Yenigün)

Tapusuz Memed 'Bülent Ecevit' / Kerem Güney (Kaset Albüm, Minareci Kasetçilik, Almanya)

(Müzikler: Kerem Güney, Orkestra ve Düzenlemeler: Hurşid Yenigün)

1978

Gölge Etme (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün) / Aşk (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün) (Sezen Aksu 45'liği, Kent Plak 1114)

Serçe / Sezen Aksu (LP Albüm, Raks Müzik)

2- İçime Sinmiyor (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün)
3- Minik Serçe (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün)
4- Gölge Etme (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün)
5- Gün Gelir (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün)
6- Yorgun Akşamlar (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün)
11-Neye Yarar (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün)
12-Kime Kalmış Bu Dünya (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün)
13-Ölürsem Yazıktır (Söz: Orhan Seyfi Orhon, Müzik: Hayri Yenigün, Düz.: Hurşid Yenigün)
14-Olmaz İlaç (Söz ve Müzik: Hacı Arif Bey, Düz.: Hurşid Yenigün)
15-Akasyalar Açarken (Söz ve Müzik: Yesari Asım Arsoy, Düz.: Hurşid Yenigün)
16-Silemezler Gönlümden (Söz: Aslan Tunçata, Müzik: Selahattin Altınbaş, Düz.: Hurşid Yenigün)
17-Karam (Söz ve Müzik: Anonim, Düz.: Hurşid Yenigün)
18-Aşk (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün)
8- Gelen Gideni Aratır (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün)

1979

Allahaşkına (Söz: Sezen Aksu, Müzik ve Düz.: Hurşid Yenigün) / Sensiz İçime Sinmiyor (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün) (Sezen Aksu 45'liği, Kent Plak)

Benim Adım Şarkıcı / Nil Burak (LP Albüm, Yavuz Plak 1029)

B Yüzü:
2. Pembe Düşler (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Hurşid Yenigün)
6. Seninle Başka (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Hurşid Yenigün)

Benim Adım Şarkıcı / Nil Burak (Kaset Albüm, Türküola Kaset 1191, Almanya)

8- Seninle Başka (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Nil Burak, Düzenleme: Hurşid Yenigün)
11-Pembe Düşler (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Hurşid Yenigün)


BÜKLÜM BÜKLÜM (Söz ve Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Hurşid Yenigün) / İlk Aşk (Tülay 45'liği, Kent Plak)

1979
Alaturka Pop Fasıl - Haydi Söyleyelim Haydi Eğlenelim 1 (LP Albüm, Yankı Plak YP 657)

A- Yüzü:
Potpori I
1. Karanfil Oylum Oylum
2. Biz Heybeli'de
3. Gazel (Erhan Çulha)
4. Tel Tel Taradım Zülfünü
5. Kanun Taksimi (Halil Karaduman)
6. Pencere Açıldı Bilal Oğlan
7. Pencerenin Perdesi
Potpori II
8. Erkilet Güzeli
9. Adalardan Bir Yar Gelir Bizlere
10.Kelle
11.Koca Dünya
12.Coştum Yine Dalgalanıyorum Ben
13.Yar Saçların Lüle Lüle
14.Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece
15.Ela Gözlerine Kurban Olduğum
B- Yüzü:
Potpori III
1. Niksarın Fidanları
2. Darıldın Mı Cicim Bana?
3. Beyoğlun Da Gezersin
4. Şu Güzele Bir Bakın
5. Kara Gözlüm Efkarlanma Gül Gayrı
6. Ben Kalender Meşrebim
Potpori IV
7. Yangın Var
8. Ud Taksimi
9. Kabak
10.Otomobil Uçar Gider
11.Fındık Kurdu
12.Ufacıksın
13.Koşa Koşa-Badem Şekeri
14.Dondurmam
15.Klarnet Taksimi (Turgay Özüfler)
16.60..70..
17.Düriyemin Güğümleri Kalaylı

Akşamdan Akşama - Haydi Söyleyelim Haydi Eğlenelim 4 (LP Albüm, Yankı Plak YP 665)

A:
1. Akşamdan Akşama
2. Bu Akşam Bütün Meyhanelerini
3. Fidayda
4. Rasputin
5. Ay Doğdu Batmadı Mı?
B:
1. Dertli Ne Ağlayıp Gezersin Burda
2. Hekimoğlu Derler Benim Aslıma
3. Kalbimin Sahibi Sensin
4. Anan Var Midur Da!
5. Gözlerin Bir Içim Su
6. Can Hatice
7. Yaylalar

Pop Dingala Dingala - Haydi Söyleyelim Haydi Eğlenelim 3 (LP Albüm, Yankı Plak YP 677)

A:
1. Bir İhtimal Daha Var
2. Kadifeden Kesesi
3. Telgrafın Tellerine
4. Şu Dağları Delmeli
5. Ayva Çiçek Açmış
6. Odasına Girdim
7. Vay Sürmeli Sürmeli
8. İstanbul'dan Üsküdara Yol Gider
9. Cilveli Naciye
10.Taksim (Keman: Selçuk Tekay, Kanun: Halil Karaduman)
B:
1. Nihansın Dideden
2. Gül Ağacı Değilem
3. O Ağacın Altını
4. Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
5. Bak Yeşil Yeşil
6. Hatıra
7. Karam
8. Gazel (Söyleyen: Hakan Gülsever)
9. Ah Dingala Dingala
10.Göbek Havası

1980
Pop Yallah - Haydi Söyleyelim Haydi Eğlenelim 5 (LP Albüm, Yankı Plak LP 700)

A :
1- Tamara
2- Of Deme Oh De
3- Bağdat Yolu
4- Yalelli Yalel
5- Zennube
6- Cemile
7- Keman Taksim
8- Kavanoz Dütlü Dünya
9- Dert Ortağım Benim
10-Kahverengi Gözlerin
11-Ey Siyah Gözlü Kadın
12-Amaaan Petrol, Canım Cicim Petrol
13-Bu Ne Dünya
14-Nikahsız Aşk
15-Fesupanallah
16-Hey Gidi Günler
B :
1- Azize
2- Çok Üzgünsün Arkadaş
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- İntizar
5- Artık Sevmeyeceğim
6- Zalimin Zulmü Varsa
7- Şaşkın
8- Sabır Duası
9- Bu Ne Sevgi Ah!
10-Bir Bahar Yağmuru
11-Yaşamak Mı Hayat Mu Bu?
12-Olmaz Olmaz, N'ayır N'olamaz!
13-Elveda Meyhanesi

Lüküs Hayat - Haydi Söyleyelim Haydi Eğlenelim 6 (LP Albüm, Yankı Plak LP 756)

A :
1. Lüküs Hayat
2. Ulan Ziya
3. Para Para Para
4. Gazel
5. Satmışım Anasını
6. Yavaş Yavaş Gel Bana
7. Kanamam
8. Kalplere Vur Bir Zımba
9. Kızım Seni Ceyar'a Vereyim Mi?
10.Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar
11.Umurumda Mı Dünya
12.Göbek Havası
B :
1. Kusura Bakma
2. Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
3. Kaderimin Oyunu
4. Sevemem Artık
5. Sensiz Olmuyor
6. Kahpe Felek
7. Unuttun Beni Zalim
8. Ah İle Vah İle Geçti Bu Ömrüm
9. Benim De Canım Var
10.Sabır Taşı
11.Şeytana Uyduk Bir Kere
12.Yanıyorum
13.Başka Bir Göbek Havası Daa

1981
Gırgıriye Film Müzikleri (Soundtrack LP Albüm, Yenigün Prodüksiyon)
(Solist: Özlem Uluğaşkun)

1- Mahallemiz Sulukule
2- Sulukule Artizleri
3- Çeribaşı Seçimi
4- Güllünün Şarkısı (Ölürsem Kabrime Gelme İstemem)
5- Cilveli Gülliye
6- Kalaycılar Çalpara
7- Klarnetle Roman Havası
8- Kabadan Roman
9- Mastika
10-Yağmur Yağdı Kaç
11-Çadırımın Üstüne
12-Cam Kesti
13-Rabiyemin Göbeği
14-Mış Mış
15-Kemanla Roman Havası
16-Nonos Assolist Bayramın Şarkısı
17-Atmasyon Arapça Şarkı
18-Final - Düğün - Hepi End

Besteleriyle Ali Kocatepe / Ali Kocatepe (Enstrümantal LP Albüm, 1 Numara Plak LP 30)

6.Merhaba Mersin (Düzenleme: Hurşid Yenigün)

Pop-Gırgıriye (LP&MC Albüm, Yenigün Plakçılık LP A-8101 / MC K-8204)

1. Gırgıriye (Al Asforieh)
2. Ud Taksimi Şiş Kebap (Garsoniye)
3. Garson Bey Hesap Yazma - Gazel
4. Biraz Yaz Biraz Yazma ! - Kanun Taksimi
5. İster Yaz, İster Yazma
6. Ya Mustafa
7. For Yor İnformeyşın
8. Roman Oynayacaklara Yer Açın
9. Mastika - Naci-ye - Yağmur Yağdı Kaç,Kaç Kaç
10.Çadırımın Üstüne Şıp Dedi Damladı
11.Domatesin Çekirdeği Lacivert Lacivert
12.Cam kesti - Rabiye'min Göbeği - Mış Mış Mış
13.Selamınaleyküm ve Aleykümeselam - Gazel
14.1 Fıstık, 2 Fıstık vs...
15.Ana Beni Eversene - Kundurama Kum Doldu- Lingo Lingo Şişeler
16.Kapıdan Bacadan Kaçta Gel
17.Çarşıya Vardım Kayısıdan Aldım - Anasına Kızına Duvardaki Sazına
18.Mozart Karşılaması (13.Seranad 1.Allegro)
19.Birini de Yavrum Birini
20.40.Senfoni (Mozart)
21.Yumurtanın Sarısı, Yere Düştü Yarısı
22.Alaturka (Mozart Türk Marşı)
23.Düşeş Attık Yek Geldi, Bugün Kızlar Tek Feldi
24.Lambaya Püf De!

Pop Gırgıriye (MC Albüm, Uzelli Plak MC 796, Almanya)


1982
Pop Yallah 2 (LP Albüm, Yankı Plak 801)

A :
1. Tamaaaara
2. Of Deme Oh De
3. Bağdat Yolu
4. Yalelli Yalel....Aman Aman Yalel
5. Zennube
6. Cemile
7. Keman Taxim
8. Kavanoz Dütlü Dünya
9. Dert Ortağım Benim
10.Kahverengi Gözlerin
11.Ey Siyah Gözlü Kadın
12.Amaaaan Petrol,Canım Cicim Petrol
13.Bu Ne Dünya Kardeşim
14.Nikahsız Aşk
15.Fe.Süpanallah
16.Hey Gidi Günler
B :
1. Azize
2. Çok Üzgünsün Arkadaş
3. Kendim Ettim Kendim Buldum
4. İntizar
5. Artık Sevmeyeceğim
6. Zalimin Zulümü Varsa
7. Şaşkın
8. Sabır Duası
9. Bu Ne Sevgi Ah
10.Bir Bahar Yağmuru
11.Yaşamak Mı Hayat Mı Bu ?
12.Olmaz Olmaz N'ayır N'olamaz
13.Elveda Meyhaneci

Pop-Vırvıriye (LP&MC Albüm, Yenigün Plakçılık LP 8204 / MC K-8204)

A:
1- Mahallemiz Sulukule
    Gırgıriye, Vırvıriye, Dırdıriye, Zırzıriye
2- En Erkek Assolist Bayram'dan Dane Dane Benleri
3- (Arapça Şarkı) Yersen
4- Yaşmı da Kuru mu
5- Gazel - Kanun Taksimi
6- Final, Düğün, Hepsi End
B:
1- Seni Yakacaklar
2- Ölürsem Kabrime Gelme İstemem
3- Dönemezsin Sen
4- Kimbilir
5- Karadır Şu Bahtım
6- Artık Sevmeyeceğim

Gırgır 82 (LP Albüm, Yenigün Plakçılık LP 8205)

A:
1- Bindokuzyüzsekseniki Şarkısı
2- Sus Sus Sus Kimseler Duymasın
3- Bir Gece Ansızın Gelebilirim
4- Ceviz Oynamaya Geldim Odana
5- Halime'yi Gazinoda Assolist Yaptılar
6- Uzun Uzun Kamışlar
7- Tin Tin Tinimini Hanım
8- Oyna Yarim Oyna
9- Disco-82
10-9.Senfoni
11-Osman Abim Evdemi
12-Bazıları Böyle Ölür
13-Helvacı Helva
14-Güp Güp Kaynana
15-Dudu Sema
16-Roman Göbek Havası
B:
1- Şerefinize!..
2- Zama Zuma
3- Karpuz Kestim Yiyen Yok
4- Lemide-Heyra-Nino-Liim
5- Çayırda Buldum Seni
6- Gazel
7- Sallasana Sallasana Mendilini
8- Amanin Yalel Yalel
9- Yine Yeserdi Fındık Dalları
10-Ha, Ha Da, Yavruya Ha
11-Silifkenin Yoğurdu
12-Zeytinyağlı Yiyemem Aman
13-Leblebi Koydum Tasa
14-Konyalı
15-Adanalı
16-Kasap Havası

Sevgilim / Özlem Uluğaşkun (LP Albüm, Yenigün Prodüksiyon)

A :
1- Alışırsın Güzelim
2- Alışmak Sevmekten Zor
3- Bülbül Taşta Ne Gezer
4- Gitme Sana Muhtacım
5- Gözler
B :
1- Her Yer Karanlık (Makber)
2- Ölürsem Yazıktır
3- Sabret Gönül
4- Sevgilim
5- Yanıyor mu Yeşil Köşkün Lambası

1983
Şerefinize (LP&MC Albüm, Yenigün Plakçılık LP 8308 / MC K-8308)

A :
1. Leyla (Dolly Dots - Hurşid Yenigün)
2. Darıldın Mı Gülüm Bana?
3. Cigarası Yaldızlı
4. Yürü Dilber Yürü
5. Haticem
6. Yemeni Bağlamış Telli Başına
7. İndim Havuz Başına
8. Karam
9. Şinanay Yavrum Şinanay
10.Sıra Sıra Siniler
11.Yemenimde Hare Var
12.Elmalıya Vurgunum Aman
13.Hey Gidi Koca Dünya
14.Şerefine Sevenlerin
15.Göbek Havası
B :
1. Samanyolu
2. Gül Ağacı Değilem
3. Şarkımı Senin İçin (Yazdığımı Bilseydin)
4. Canım Benim Gülüm Benim
5. Her Gece Yollarda
6. Bak Yeşil Yeşil
7. Hatırla Sevgilim
8. Bekledim De Gelmedin
9. Gözlerin
10.Ayrılsak Da Beraberiz
11.Manolyam
12.Söyle Naz Mı Bu Kaş Çatış
13.Nazende Sevgilim
14.Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
15.Bülbülün Çilesi


Hurşit Yenigün'den Alaturka Pop Fasıl -14 (Kaset Albüm, Minareci Kasetçilik 3696, Almanya)

Kısım-1:
1- Niksarın Fidanları
2- Darıldın Mı Cicim Bana
3- Beyoğlunda Gezersin
4- Şu Güzele Bir Bakın
5- Karagözlüm
6- Ben Kalender Meşrebim
7- Yangın Var
8- Kabak
9- Otomobil Uçar Gider
10-Fındık Kurdu
11-Ufacıksın
12-Badem Şekeri
13-Dondurmam
14-Düriyemin Güğümleri
15-Dağlar Dağlar
16-Kırmızı Gül
17-Fincanı Taştan Oyarlar
18-Vardar Ovası
Kısım-2:
1- Alişimin Kaşları Kara
2- Sevdadır Her İşin Başı
3- Gidelim Arzual Verelim
4- Oyun Havası
5- Şu Karşıki Dağda Bir Yeşil Çayır
6- Ceylan
7- Allı Yemeni
8- Şekerli Misin Vay
9- Gidem Dedim
10-İnsafa Gel
11-Nenni
12-Ne Kadar Özenmiş Seni Yaradan
13-Buluşalım İstanbulun Taşında

1984
Cafer / Orta Direk (LP&MC Albüm, Yenigün Plakçılık LP 8409 / MC K-8409)

A:
1- Ortaya Cafer Ortaya (Twist Again Julie)
2- Adım Cafer Ortadirek (Chi Chi Chi Co Co Co)
3- Nereye De Gidiyon Gız Ayfer (Çiçek Dağı)
4- Bürokrasi-Bugün Git Yarın Gel (Müdür Beyin Kürkü)
5- Ortadirek Türküsü (Hem Okudum Hemi De Yazdım)
6- Dillala Dillala
B:
1- Japonez Mucize (Mastika)
2- Hoppala Yarim Zam Geldi (... Ve Hop Ninayı)
3- Enflasyon Canavarasyon (Lal Mercanlar-Konyalı)
4- Bozdur Bozdur Harca (Helvacı Helva-Mevlana)
5- Köprü Türküsü (Köprüden Geçti Gelin)
6- Tombalacık Halimem (... Ve Osman Pehlivan)

Maniki Dünya (LP&MC Albüm, Yenigün Plakçılık LP 8410 / MC K-8410)

1. A Va Ra Mu
2. Ben Kimi Seveceğim
3. Duyduk Duymadık Demeyin
4. Hayat Mı Bu?
5. Aşkımız Bitti
6. Felek (Gazelli)
7. Fakir Bir Şairim
8. Mavi Boncuk
9. Sen Bir Yana Bu Dünya Bir Yana
10.Maniki Dünya
11.Kavanoz Dipli Dünya
12.Sen Cambazsın Ben Cambaz
13.Söz Verip De Gelmezsin
14.Yansın Bu Dünya
15.Aşkın Sırrı Bilinmez
16.Ah Bu Dünya Yalan Dünya
17.Bir Bakış Baktın Bana
18.Canımın Içi
19.Düşmanlarım Çatlasın
20.Gülelim Sevelim

Anlatamıyorum / Banu [Kırbağ] (LP Albüm, Balet LP 243)

A :
1- Dostum Diye (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu)
2- Anlatamıyorum (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: Banu)
3- Dert Olur (Söz ve Müzik: Gökhan Şeşen, Düz.: Zafer Dilek)
4- Sıla (Söz: Y. Z. Ulusoy, Müzik: Hakkı Yücel)
5- Ayırdılar (Söz: Sabahattin Ali, Müzik: M. Kalaycıoğlu, Düz.: Zafer Dilek)
B :
1- Dedin mi? (Söz: Faruk Nafiz Çamlıbel, Müzik: Banu)
2- Kararsızlık (Söz: T. Aktulga, Müzik: Banu)
3- Giden Ömre (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu)
4- Böyledir Akşamları İstanbul'un (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu)
5- Nerdesin (Söz: Ahmet Kutsi Tecer, Müzik ve Düz.: Banu)
("Dert Olur", "Neredesin" ve "Ayırdılar" hariç tüm şarkılarda düzenlemeler: Hurşid Yenigün)

1979
Haydi Eğlenelim Oooh.. Oooh.. (Kaset Albüm, Nora Müzik K-8727)

A :
1- Ooh.. Oohh.. - 04:15
2- Seni Sevmeyen Ölsün & Deli Deli & Hop Hop Gelsin - 06:03
3- Yağdır Mevlam Su - 03:23
4- Kadere Bak - 03:29
5- Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne - 04:12
6- Sıktı Mı Canını - Damla Damla - 04:43
B :
1- Aman Tertip Can Tertip & Güvercinim & Zeynelim - 06:00
2- Allı Turnam - 04:18
3- Uzun İnce Bir Yoldayım - 02:59
4- Karadır Kaşların - 04:04
5- Bağa Gel Bostana Gel & Gide Gide Bir Söğüde Dayandım & Şeker Oğlan & Helal Olsun Size - 08:44

1984
Çiçek Pasajı - Pasajda Sohbet (LP Albüm, Simge Plakçılık LP 504)

A :
1. Kanaryam Güzel Kuşum
2. Yumurtanın Kulpu Yok
3. İndim Havuz Başına
4. Pasajda Sohbet
5. Ölürem Kızlar
6. Esmerim
7. Sirto
B :
1. Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var
2. Yanıyor Mu Yeşil Köşkün Lambası
3. Kar Yağar Kar Üstüne
4. Dane Dane Benleri Var
5. Nar Tanesi
6. Ölürsem Yazıktır

Pop Fıstıkiye (Kaset Albüm, Simge Plakçılık MC 3502)

A :
1. Ben Gamlı Hazan
2. Çarşambayı Sel Aldı
3. Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime
4. Manha, Manha (The Muppet Show)
5. Çayıra Serdim Postu
B :
1. Sevemez Kimse Seni
2. Bir Ateş Ver
3. O Ahu Bakışlar
4. Gemiciler
5. Pazarda Bal Var
6. Arabaya Taş Koydum

1985
Pembe Pembe (Kaset Albüm, Yenigün Prodüksiyon K-8519)

A:
1. Pembe Pembe [Mavi Mavi]
2. Size Selam Getirmişem
3. Bursalı mısın Kadifeli Gelin
4. Emine
5. Sevdalandım Sevdalandım
6. Bir Sigara İç Oğlan
6. Muallim
7. Su Gelir Güldür Güldür
8. Karanfil Deste Gider
9. Domdom Kurşunu
B:
1. Bir İlkbahar Sabahı
2. Sen Ağlama
3. Leylim Ley
4. Yalnızım (Dostlarım)
5. Geri Dön
6. Güllerin İçinden

Sulukule Göbek Havaları (LP Albüm, EMI-Kent Müzik)

1986
Sıcak Sıcak - Tatlı Tatlı - Sıkı Sıkı - Deli Deli (Hürşid Yenigün ve Grubu Kaset Albüm, Yenigün Prodüksiyon K-8625)

A:
1. Sıcak Sıcak
2. Siyah Perçemlerin
3. Sarhoş
4. Elin Neyine Gerek
5. İzmirli Kız
6. Kanun Solo
7. Cumbullu
8. Emmine
9. Gülende Yar Gülende
10.Tak Tak Takıldama
B:
1. Neyleyim
2. Sıra Sıra Dağlar
3. Şarkılara Sordum
4. Sevda
5. Güzel Güzel

Katibim (Üsküdara Gider İken) / İstanbul Geceleri (Hurşid Yenigün Ve Grubu LP Albüm, Yenigün Prodüksiyon)


Ölesiye Sevmek / Özlem Uluğaşkun (Kaset Albüm, Yenigün Prodüksiyon MC K-8623)

1. Dert Desem Keder Desem
2. Hatıram Olsun
3. Hiç Tükenmeyecek Sandığım
4. Bir Evet Yeter
5. Hani Verdiğin Sözler
6. Ölesiye Sevmek
7. Bir Gülü Sevdim
8. Sevdikten Sonra
9. Aşkımız Eski Bir Roman
10.Benim Aşklarım

1988
Unutulmayan Aranjmanlar 1 (LP&MC Albüm, EMI-Kent Müzik)

1. Bak Bir Varmış Bir Yokmuş
2. Aşk Eski Bir Yalan
3. Seni Sevmek Alnımda Yazılıymış
4. Erkekleri Tanıyın
5. Duyduk Duymadık Demeyin
6. Hoş Gör Sen
7. Ay Beyaz Deniz Mavi
8. Kim Ne Derse Desin Aşk Için
9. Bir Başka Sevgiliyi
10.Olmaz Olmaz Bu Iş Olamaz
11.Görürsün Sana Neler Edeceğim
12.Sana Gönül Verdim Diye
13.Hasret
14.Atlı Karınca Dönüyor
15.Her Yerde Kar Var
16.Kimler Geldi Kimler Geçti
17.Öyle Sarhoş Olsam Ki
18.Her Akşam Votka Rakı Şarap
19.Seviyorum
20.Tek Başına
21.Caddeden Sokaklara (Sen Nerdesin)

Unutulmayan Aranjmanlar 1 (LP&MC Albüm, EMI-Kent Müzik)

1. Bak Bir Varmış Bir Yokmuş
2. Aşk Eski Bir Yalan
3. Seni Sevmek Alnımda Yazılıymış
4. Erkekleri Tanıyın
5. Duyduk Duymadık Demeyin
6. Hoş Gör Sen
7. Ay Beyaz Deniz Mavi
8. Kim Ne Derse Desin Aşk Için
9. Bir Başka Sevgiliyi
10.Olmaz Olmaz Bu Iş Olamaz
11.Görürsün Sana Neler Edeceğim
12.Sana Gönül Verdim Diye
13.Hasret
14.Atlı Karınca Dönüyor
15.Her Yerde Kar Var
16.Kimler Geldi Kimler Geçti
17.Öyle Sarhoş Olsam Ki
18.Her Akşam Votka Rakı Şarap
19.Seviyorum
20.Tek Başına
21.Caddeden Sokaklara (Sen Nerdesin)

Kara Kartal 88 (MC Albüm, Yenigün Prodüksiyon MC K-8830)


Cim Bom Bom 88 (MC Albüm, Yenigün Prodüksiyon MC K-8831)


1990
Rumbada (Hurşid Yenigün Ve Grubu CD&MC Albüm, EMI - Kent Müzik CD / MC AEI-213)

1. Kalplere Vur Bir Zımba
2. Kanamam
3. Yavaş Yavaş Gel Bana
4. Yar Saçları Lüle Lüle
5. Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece
6. Ela Gözlerine Kurban Olduğum
7. Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar
8. Beyoğlu’nda Gezersin
9. Otomobil Uçar Gider
10.Çek Küreği Güzelim
11.Karam
12.Şinanay Yavrum Şinanay
13.Sazlar Çalınır Çamlıcanın Bahçelerinde
14.A Benim Mor Çiçeğim
15.Kalamış
16.Dok Zülfünü Meydana Gel
17.Kız Sen Geldin Çerkes’ten
18.Biz Heybeli'de
19.Pencere de Açıldı Bilal Oğlan
20.Pencerenin Perdesini
21.Ben Kalender Meşrebim
22.Fındık Kurdu
23.Ufacıksın
24.Duriye'min Güğümleri Kalaylı


1991
Unutulmayan Nostaljik Slowlar (CD&MC Albüm, EMI / Kent Müzik MC 8944 AEI 218, Ocak 1991)


1994
Küçücüğüm / Nazan Yeşiltan (Kaset Albüm, Yenigün Plakçılık – K-9437, Kent Elektronik – K-9437)

A:
1- Yağma Yok
2- Küçücüğüm
3- Seni Çok Seviyorum
4- Tak Takıştır
5- Yalan Diyorlar
6- Olsun Olsun
B:
1- Kime Kalmış Bu Dünya
2- Pişmanım
3- Of Yeter Artık (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Hurşid Yenigün)
4- Kalamış
5a- Dök Zülfünü Meydana Gel
5b- Kız Sen Geldin Çerkeşten
6- Yemeni Bağlamış
(Prodüktör, Müzik Yönetmeni, Düzenlemeler: Hurşid Yenigün)

1995
Katibim (Üsküdara Gider İken) / İstanbul Geceleri (Hurşid Yenigün Ve Grubu, EMI Müzik, Mayıs 1995 [YENİ BASIM])


Unutulmayan Nostaljik Slowlar (CD&MC Albüm, EMI / Kent Müzik AEI 218, MC 8944, Mayıs 1995)

1. Nighst In White Satin
2. Feelings
3. Sealed With A Kiss
4. Aıl Alone Am I
5. Light My Fire
6. Let It Be
7. House Of The Rising Sun
8. Save The Last Dance For Me
9. Sympathy
10.Yesterday
11.End Of The World
12.A Place Where No One Goes
13.All Hung Up In Your One Goes
14.You Mean Everything To Me
15.Hey Jude
16.El Condor Pasa

Şerefinize (CD Albüm, EMI / Kent Müzik, Mayıs 1995 [YENİ BASIM])
(Yenigün Plakçılık LP 8308 / MC K-8308 katalog no.ile 1983 çıkarılan LP ve kaset albümün CD olarak yeni basımıdır)

1. Leyla
2. Darıldın Mı Gülüm Bana?
3. Cigarası Yaldızlı
4. Yürü Dilber Yürü
5. Haticem
6. Yemeni Bağlamış Telli Başına
7. İndim Havuz Başına
8. Karam
9. Şinanay Yavrum Şinanay
10.Sıra Sıra Siniler
11.Yemenimde Hare Var
12.Elmalıya Vurgunum Aman
13.Hey Gidi Koca Dünya
14.Şerefine Sevenlerin
15.Göbek Havası
16.Samanyolu
17.Gül Ağacı Değilem
18.Şarkımı Senin Için Yazdığımı Bilseydin
19.Canım Benim Gülüm Benim
20.Her Gece Yollarda
21.Bak Yeşil Yeşil
22.Hatırla Sevgilim
23.Bekledim De Gelmedin
24.Gözlerin
25.Ayrılsak Da Beraberiz
26.Manolyam
27.Söyle Naz Mı Bu Kaş Çatış
28.Nazende Sevgilim
29.Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
30.Bülbülün Çilesi


Ne Olur Gitme / Hurşid Yenigün & Nazan Yeşiltan (CD&MC Albüm, EMI Müzik, Mayıs 1995)

1. Yüz Versem Astarını İstersin
2. Anasına Bak Kızını Al
3. Ne Olur Gitme
4. Sereserpe
5. ... ... Maydanoz
6. Hey Sen
7. Hadi Gülümse Biraz
8. Gözlerinin İçinde
9. Seninle Ben
10.Keçileri Kaçırıyoruz

Unutulmayan Sezen Aksu Şarkıları (Hurşid Yenigün Ve Grubu, EMI Müzik, Mayıs 1995)

1- Kusura Bakma
2- Kaç Yıl Geçti Aradan
3- Ne Kavgam Bitti
4- İkinci Bahar
5- Değer Mi Hiç
6- Sen Ağlama
7- Gölge Etme
8- Seni Gidi Vurdumduymaz
9- Büklüm Büklüm
10-Gidiyorum
11-Olmaz Olsun
12-Kaybolan Yıllar
13-İçime Sinmiyor
14-Hadi Bakalım

Batı Müziği Göbek Havaları (Albüm, EMI Müzik)

1. Wedding March
    La Cumparsita
2. Strangers in The Night
    Besame Mucho
    Historia De Un Amor
    Yesterday
3. Symphony no.5
    Symphony no.40
    Carmen - Habenera
    Symphony no.9
    Caprice
    Turkish March
    Nihavend Longa
4. Pasa Doble
    El Porompompero
    Viva Espana
5. Can Can
    Charleston
    O Susanna
6. Happy Birthday
    Mavi Tuna
    O Cicorniya
    Tuna Dalgaları
    Bitmeyen Symphony
7. Portofino
    Napoliten Serenade
    O Sole Mio
8. Kalinka
    If I Were A Rich Man
    Zorbas
    Casatschok
9. Kwai Köprüsü
    Lili Marlen
    Hello Dolly
    Milord
10.Rock Around The Clock
    What'd I Say
    Twist Dance

Gırgıriye Film Şarkıları (Soundtrack CD Albüm, EMI-Kent Müzik [CD olarak 2NCİ BASIM])

1- Mahallemiz Sulukule
2- Sulukule Artizleri
3- Çeribaşı Seçimi
4- Güllünün Şarkısı (Ölürsem Kabrime Gelme İstemem)
5- Cilveli Gülliye
6- Kalaycılar Çalpara
7- Klarnetle Roman Havası
8- Kabadan Roman
9- Mastika
10-Yağmur Yağdı Kaç
11-Çadırımın Üstüne
12-Cam Kesti
13-Rabiyemin Göbeği
14-Mış Mış
15-Kemanla Roman Havası
16-Nonos Assolist Bayramın Şarkısı
17-Atmasyon Arapça Şarkı
18-Final - Düğün - Hepi End

Unutulmayan `Aranjman`lar 2 (Hurşid Yenigün Ve Grubu, Kaset Albüm, EMI Müzik)

1- Sana Ne Kime Ne
2- Nasılsın İyi misin?
3- Çillibom
4- Başıma Gelenler
5- Çık Ortaya Çık
6- Vakit Yok Gemi Kalkıyor
7- Son Verdim Kalbimin İşine
8- Evet mi Hayır mı?
9- Keman Solo
10-Deniz Ve Mehtap
11-Kumsaldaki İzler
12-O Yaz
13-Sevdim Seni Bir Kere
14-Boş Sokak
15-Gönül
16-Haykıracak Nefesim
17-Sen Gidince

Çiftetelli Türkiko (Albüm, AJS Yapım / EMI-Kent Müzik)

1. Bana mı Bana mı ? [Potbori]
2. Sirtaki - Zorba
3. Vay Vay Vay (- Olmaz Olmaz - Sen Bir Yana)
4. Zeybekiko - Mi Ma Finiş
5. Bir Gün Elime Düşersin [Potbori]
6. Doğru Mu Söyle?
7. Beni Yak Kendini Yak
8. Protimera
9. Zingeralla (Çal Çingene)
10.Anla Halimden
11.Magapas
12.Ağlıyorum Yine

Kumkapı Vol. 1 (Albüm, EMI Müzik)


Kumkapı Vol. 2 (Albüm, EMI Müzik)

1- Ayva Çiçek Açmış
2- Odana Girdim Fincan Elinde
3- Vay Sürmeli
4- İstanbul'dan Üsküdar'a Yol Gider
5- Cilveli Naciye
6- Keman Solo
7- Kanun Solo
8- Alişimin Kaşları Kara
9- Köşküm Var Deryaya Karşı
10-Çıkayım Gideyim Rumeline
11-Rumeli Karşılaması
12-Keman Solo
13-Bir İhtimal Daha Var
14-Kadifeden Kesesi
15-Telgrafın Tellerine
16-Şu Dağları Delmeli
17-Dayler Dayler Viran Dayler
18-Bülbül Olsam
19-Benliyim Aldım Kaçaktan
20-Kara Bulutları Kaldır Aradan
21-Klarnet Solo
22-Kalpakçılar

Kumkapı Vol. 3 (Albüm, EMI Müzik)

1. Tamara
2. Of Deme
3. Bağdat Yolu
4. Yalelli Gazel
5. Zennube
6. Cemile
7. Keman Solu
8. Azize
9.Çok Üzgünsün
10.Arkadaş
11.Kendim Ettim Kendim Buldum
12.İntizar
13.Artık Sevmiyeceğim
14.Zalimin Zülmü
15.Bu Ne Dünya Kardeşim
16.Nikahsız Aşk
17.Fesüpanallah
18.Hey Gidi Günler
19.Fellek (Gazelli)
20.Fakir Bir Şaiirim
21.Mavi Boncuk
22.Artık İnandım Ben Şansıma
23.Maniki Dünya
24.Akordeon Solo
25.Gönül Olmaz Yaresiz
26.Canımın İçi
27.Düşmanlarım Çatlasın
28.Gülelim Sevelim
29.Kanun Solo


1998
Bellyssima (Albüm, EMI Arabia, Avrupa 02.01.1998)


Şeker Oğlan / Türkü Türkü Türküler (Albüm, EMI Müzik, Haziran 1998)

1. Şeker Oğlan
2. Muallim
3. Su Gelir Güldür Güldür
4. Karanfil Deste Gider
5. Bağa Gel Bostana Gel
6. Gide Gide Bir Söğüde Dayandım
7. Aman Karpuz Kestim
8. Aya Bak Yıldıza Bak
9. Pınarbaşı Burma Burma
10.Sallasana Sallasana Mendilini
11.Roman Havası
12.Güvercinim
13.Zeynelim
14.Tin Tin Tini Mini Hanım
15.Oyna Yarim Oyna
16.Osman Abim Evde Mi
17.Çay Benim Çeşme Benim
18.Yine Yeşerdi Fındık Dalları
19.Çıra Yaktım Yanmadı
20.Silifke'nin Yoğurdu
21.Zeytinyağlı Yiyemem Aman
22.Leblebi Koydum Tasa
23.Konyalı
24.Adanalı
25.Kasap Havası

2000
Eski Dostlar (1) (Kollektif Albüm, EMI / Kent Müzik. 01.06.2000)

1. Eski Dostlar - Kolektif - 5:09
2. Seninle Bir Dakika - Semiha Yankı - 2:58)
3. Köy Düğünü - Kartal Kaan - 3:03
4. Unutma Beni - Esmeray - 4:18
5. Ateş Böceğim - Güzin ile Baha - 2:50
6. Tövbe - Ercan Turgut - 2:35
7. Arkadaş - Melike Demirağ - 2:45
8- Dilenci - Attila Atasoy - 3:43
9- Sultan-ı Yegah - Nur Yoldaş - 3:03
10-Kan ve Gül - İskender Doğan - 3:51
11-Unutulur - Banu Kırbağ - 3:34
12-Ah Ege Ah! (Rakı-Roka) - Hurşid Yenigün - 3:34

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.tulumba.com (ABD)

2001
Eski Dostlar 2 "Yanındayım" (Kolektif Albüm, EMI / Kent)

1. Yanındayım - 04:08
2. Aranjmanlar - 12:22
   Sana Ne Kime Ne; Tri Lay Lay Li; Çilli; Başıma Gel
3. Boş Sokak - 03:43
4. Deniz ve Mehtap - 02:55
5. Şinanay - 03:52
6. Karanfil Faslı - 06:12
   Karanfil Oylum; Biz Heybeli'de; Tel Tel Taradım;
7. Fasl-ı Erkilet - 05:52
   Erkilet Güzeli; Adalardan Bir Yar; Şu Gelen Atlı Mıdır
8. Valsler ve Terennüm - 04:49
   Samanyolu; Hatırla Ey Peri; Bekledim De Gelmedin;
9. Kanto Faslı - 07:02
   Darıldın Mı Cicim Bana; Beyoğlu'nda Gezersin; Yang
10.Yanındayım (Enst.) - 04:08
Albüme Katkıda Bulunan: Kartal Kaan, Nur Yoldaş,
Düzenleme: Hurşid Yenigün
Prodüktör: Hurşid Yenigün
Albüme Katkıda Bulunan: Semiha Yankı, Esmeray,İskender Doğan, Banu Kırbağ, Ercan Turgut, Güzin İle Baha

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.tulumba.com (ABD)

2003
Eşref Saati (Albüm, EMI / Kent Müzik)

1. Mangalı Yaktın mı
2. Leyla (Laila)
3. Ah Ege Ah! (Rakı-Roka)
4. İste canımı Al
5. Affet (Tango)
6. Eşref Saati
7. Kölen Olurum
8. Söz
9. Zeynebim
10.Ayrılık
11.Hayda Bre
12.Cadı
13.Sürpriz Remix...Aaazzz...Sonra!!!


Bellyssima (CD Albüm, MP Media Almanya, 17.02.2003 )


2004
Eski Dostlar - Mediya / Yanındayım (Single Albüm, Yenigün Production)

1- Mediya - 05:50
2- Yanındayım - 04:30
(Söz, Müzik ve Düzenlemeler: Hurşid Yenigün, Vokaller: Hurşid Yenigün, Kartal Kaan, Nur Yoldaş, Dicle Yenigün, Baha Boduroğlu)

2005
Kumkapı Vol. 1 (CD Albüm, E M [MP Media] Almanya, Ağustos 2005)

İşte Öyle Bir Şey / Melih Kibar - Çiğdem Talu Şarkıları (1976 - 1980) - Erol Evgin (Albüm, EMI/Kent, 15 Aralık 2005)

1. Sevdan Olmasa - 04:14
5. Etme Eyleme - 02:52

2007
Bir Zamanlar 3 En İyileriyle Serisi / Karma 3 / Türkçe Pop / Orjinal Plak Kayıtları (Derleme Albüm, Ossi Müzik, 04.04.2007)

16-Büklüm Büklüm - TÜLAY ÖZER 1979 (Söz-Müzik:Sezen Aksu, Düzenleme: Hurşid Yenigün)

Batı Müziği Göbek Havaları (Albüm, EMI / Kent Müzik)
(1995'te çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Wedding March
    La Cumparsita
2. Strangers in The Night
    Besame Mucho
    Historia De Un Amor
    Yesterday
3. Symphony no.5
    Symphony no.40
    Carmen - Habenera
    Symphony no.9
    Caprice
    Turkish March
    Nihavend Longa
4. Pasa Doble
    El Porompompero
    Viva Espana
5. Can Can
    Charleston
    O Susanna
6. Happy Birthday
    Mavi Tuna
    O Cicorniya
    Tuna Dalgaları
    Bitmeyen Symphony
7. Portofino
    Napoliten Serenade
    O Sole Mio
8. Kalinka
    If I Were A Rich Man
    Zorbas
    Casatschok
9. Kwai Köprüsü
    Lili Marlen
    Hello Dolly
    Milord
10.Rock Around The Clock
    What'd I Say
    Twist Dance

2008
Dans Et / Demet Akalın (Albüm, Seyhan Müzik, 11 Mart 2008)

9. Gölge Etme - 03:51 (Söz: Sezen Aksu, Müzik: Hurşid Yenigün, Düzenleme: Sinan Akçıl) - 03:51

2009
En İyileriyle Banu / Banu Kırbağ (Albüm, Ossi Müzik, 05.02.2009)

CD 2 - Anlatamıyorum:
1- Dostum Diye (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu Kırbağ)
2- Anlatamıyorum (Söz: Orhan Veli Kanık, Müzik: M.Kalaycıoğlu)
3- Dert Olur (Söz & Müzik: Gökhan Şeşen)
4- Sıla (Söz: Y.Z.Ulusoy, Müzik: Hakkı Yücel)
5- Ayırdılar (Söz: Sebahattin Ali, Müzik: M.Kalaycıoğlu)
6- Dedin Mi (Üzüntü) (Söz: Faruk Nafiz Çamlıbel, Müzik: Banu Kırbağ)
7- Kararsızlık (Söz: T.Aktulga, Müzik: Banu Kırbağ)
8- Giden Ömre (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu Kırbağ)
9- Böyledir Akşamları İstanbul'un (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Banu Kırbağ)
10-Neredesin (Söz: Ahmet Kutsi Tecer, Müzik: Banu Kırbağ)
("Dert Olur", "Neredesin" ve "Ayırdılar" hariç tüm şarkılarda düzenlemeler: Hurşid Yenigün)

Nostalji / Unutulmayan Günlerin Unutulmayan Şarkıları (Albüm, Esen Müzik, 12.05.2009)

1. Karanfil Oylum Oylum (Söz & Beste: Anonim)
    Tel Tel Taradım Zülfünü (Söz & Beste: Sadettin Kaynak)
    Bilal Oğlan (Söz & Beste: Anonim)
    Pencerenin Perdesini (Söz & Beste: Muhlis Sabahattin Ezgi)
2. Ah Ege Ah (Söz & Beste: Hurşid Yenigün)
3. Çiftetelli Türkiko (Söz & Beste: Anonim)
4. Dayler Dayler Viran Dayler (Söz & Beste: Anonim)
    Kırmızı Gülün Alı Var (Söz & Beste: Anonim)
    Fincanı Taştan Oyarlar (Söz & Beste: Anonim)
    Vardar Ovası (Söz & Beste: Anonim)
5. Ayva Çiçek Açmış (Söz & Beste: Anonim)
    Odasına Girdim Fincan Elinde (Söz & Beste: Anonim)
    Vay Sürmeli Sürmeli (Söz & Beste: Anonim)
    İstanbul'dan Üsküdar Yol Gider (Söz & Beste: Anonim)
    Cilveli Naciye (Söz & Beste: Anonim)
6. Leyla (Söz: Hurşid Yenigün Beste: Anonim)
7. Darıldın Mı Gülüm Bana (Söz & Beste: Anonim)
    Beyoğlu'nda Gezersin (Söz & Beste: Anonim)
    Yangın Var (Söz & Beste: Anonim)
    Fındık Kurdu (Söz & Beste: Anonim)
    Düriye'min Gügümleri Kalayları (Söz & Beste: Anonim)
8. Şeker Oğlan (Söz & Beste: Anonim)
9. Muallim (Söz & Beste: Anonim)
    Su Gelir Güldür Güldür (Söz & Beste: Anonim)
    Karanfil Deste Gider (Söz & Beste: Anonim)
10.Gırgıriye (Söz & Beste: Hurşid Yenigün)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)

2012
Şerefe (Albüm, Esen Müzik, 20.11.2012)

1. Eşref Saati
2. Ah Ege Ah
3. Mangalı Yaktın Mı
4. Şerefe
5. Ayrılık
6. İste Canımı Al
7. Affet (Tango)
8. Kölen Olurum
9. Hayde Bre
10.Ah O Ne Cadı !
11.Söz
(Tüm şarkılarda Söz ve MüziK: Hurşid Yenigün)

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Unutulmayan Günlerin Unutulmayan Şarkıları ([LP=Longplay] Plak Albüm, Esen Müzik, 01.11.2018)

LP 1
A Yüzü
1. Karanfil Oylum Oylum
Tel Tel Taradım Zülfünü
Bilal Oğlan
Pencerenin Perdesini
2. Ah Ege Ah
3. Çiftetelli Türkiko
B Yüzü
1. Dayler Dayler Viran Dayler
Kırmızı Gülün Alı Var
Fincanı Taştan Oyarlar
Vardar Ovası
2. Ayva Çiçek Açmış
Odasına Girdim Fincan Elinde
Vay Sürmeli Sürmeli
İstanbul'dan Üsküdar Yol Gider
Cilveli Naciye

LP 2
A Yüzü
1. Leyla
2. Darıldın Mı Gülüm Bana
Beyoğlu'nda Gezersin
Yangın Var
Fındık Kurdu
Düriye'min Güğümleri Kalaylı
3. Şeker Oğlan
B Yüzü
1. Muallim
2. Su Gelir Güldür Güldür
Karanfil Deste Gider
3. Gırgıriye / Roman Muhabbeti

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.ozhizo.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/hursid.yenigun
Sinematurk.com Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/1527-hursit-yenigun
IMDB Sayfa Adresi:
www.imdb.com/name/nm0947485
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Hurşid+Yenigün
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Hurşit_Yenigün
YUKARI | TOP | OBEN






Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (9537 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag