Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 207 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 207
Üye: 0
Toplam: 207

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 59,763,804
  • Bugün: 13,269
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 26, 2019
  • 07:21 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Bilge Nihan
Bookmark and Share
    Geri Dön   (3844 okuma)

Bilge Nihan
Bilge Nihan
Bilge Nihan
FOTO GALERİ

Berlin doğumlu Bilge Nihan'ın müzik hayatı küçük yaşlarda piyano eğitimiyle başladı. Güzel Sanatlar Lisesi’ne giden Nihan, aynı yıllarda Berlin Klasik Türk Müziği Derneği'nde korist ve solist olarak görev aldı. TRT Avrupa Ses Yarışması'nda 2.’lik ödülünü kazandı.

Klasik batı müziği eğitimini burslu olarak tamamlayan 4 yıllık eğitimin yanı sıra Sosyal Pedagoji alanında yüksek öğrenim gördü. Eğitimi sırasında Berlin'de sahne çalışmalarına başladı. 2006 yılında Türkiye'ye yerleşti.

İlk dönem TV programlarında solistlik yapan Bilge Nihan, Ege, Tan, Bengü, Burcu Güneş gibi isimlerle çalıştı. Enbe Orkestrası ve diğer bazı orkestralarda solist olarak görev alan Nihan, pek çok seslendirme projesi de gerçekleştirdi. Sahne çalışmalarına kendi ekibiyle devam eden Bilge Nihan, sahnelerin aranan isimlerinden biri olmayı başardı.

Bilge Nihan İlk Albümü Yelkovan’la İddialı!

Sahnelerin sevilen seslerinden Bilge Nihan ilk albümü "Yelkovan"’la iddialı bir çıkışa hazırlanıyor.

Yıllarca farklı sanatçılarla bir çok projede vokalist ve solist olarak görev alarak dikkat çeken Bilge Nihan; uzun bir hazırlık döneminin ardından Yelkovan adını taşıyan ilk albümünü yayınladı. 3 Adım Müzik ve Krema Production işbirliğiyle müzikseverlerin beğenisine sunulan EP’de tamamı akustik olarak kaydedilen 4 şarkı yer alıyor. Tüm dijital platformlarla birlikte müzik marketlerde de rafa çıkan albüm büyük beğeniyle karşılandı. Bilge Nihan’ın ilk albümü Yelkovan önümüzdeki günlerin çok konuşulacak yapımları arasına girmeye aday olarak görülüyor.

Şarkılarında geçmişten esinlenerek günümüzün müzik anlayışıyla beslenen bir tarz sergileyen Bilge Nihan, güçlü sesi ve sahnedeki duruşuyla da farklı olma hedefinde. Uzun bir müzikal yolculuğa çıktığını ve albümle birlikte daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediğini belirten Bilge Nihan; heyecanını şöyle dile getiriyor: “Kendi kendimizle yarışarak albüm aşamasına geldik ve nihayet bir hayalimi gerçekleştirdim. Müzik benim için büyük bir aşk ve tabii ki vazgeçilmez! Artık kendime açtığım bu yeni yolda ilerlemeyi hedefliyorum.”

Bilge Nihan’ın ilk albümü Yelkovan’ın çıkış parçası ise "Kilit". Söz ve müziği Özgür Turgut’a, düzenlemesi Cüneyt Yamaner’e ait olan şarkı öncelikle radyolarda müzikseverlerle buluştu. Müzikseverlerden güzel yorumlar alan "Kilit" için çekilen video klip de müzik televizyonlarında ve diğer platformlarda gösterime girdi. Melih Bora yönetmenliğinde çekilen klipte hayatı ve aşkı sorgulayan, buruk ama umut dolu bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Albümdeki diğer şarkılar ise "Mutlu Son", "Yelkovan" ve "Aşk Filmi". Mutlu Son’un söz ve müziği Özgür Turgut’un, "Aşk Filmi"’nin söz ve müziği Ulaş Ünal’ın. "Yelkovan"’ın söz, müzik ve düzenlemesi ile diğer şarkıların düzenlemeleri de Cüneyt Yamaner’e ait.

Bilge Nihan, Facebook’ta Bilge Nihan resmi sayfasından ve Twitter’da da Bilge Nihan hesabından müzikseverlerle buluşuyor. (Kaynak: www.acunn.com - 10.09.2014 / www.haberturk.com - 11.09.2014)

Bilge Nihan Feat Bahadır Tatlıöz “Net” Yayında

Müziği ve aranjesi Cüneyt Yamaner’e ait olan “Net” teklisinde, sözlerin yazarı Bahadır Tatlıöz de Bilge Nihan’a eşlik ediyor.

Berlin doğumlu Bilge Nihan’ın müzik hayatı küçük yaşlarda piyano eğitimi ile başlayıp, Güzel Sanatlar Lisesi ile devam etti.

Aynı yıllarda Berlin Klasik Türk Müziği Derneği’nde görev almaya başladı ve TRT Avrupa Ses Yarışması’nda 2.lik ödülünü aldı.

Burslu olarak devam ettiği 4 senelik klasik şan eğitiminin yanısıra Sosyal Pedagoji Yüksek Öğrenimi ile eğitim hayatını tamamlarken, bir yandan da profesyonel müzik hayatına giriş yaptı.

2006’da radikal bir kararla Türkiye'ye yerleşerek, İstanbul’daki ilk yıllarında birçok pop müzik sanatçısına vokalist olarak eşlik etti. 2012 itibarıyla ise solist olarak kendi çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

Müziği ve aranjesi Cüneyt Yamaner’e ait olan “Net” teklisinde, sözlerin yazarı Bahadır Tatlıöz de Bilge Nihan’a eşlik ediyor.

Bahadır Tatlıöz ile dostlukları geçmişe dayanan Bilge Nihan, bu projede Bahadır Tatlıöz ile aynı şarkıyı seslendirmenin büyük bir keyif olduğunu belirtti.

Video klibinin yönetmenliğini Bahadır Tatlıöz ve Gülşen Aybaba'nın birlikte üstlendiği “Net” GNL Müzik etiketi ile yayında!
(Kaynak: www.magazinci.com - 07.12.2016)


Bilge Nihan’dan Yeni Single “Zehr-i Yılan”

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında çıkardığı “Net” isimli şarkısı ile uzun süre radyo ve televizyonlarda en çok çalan isimlerden olan Bilge Nihan, Sony Music Türkiye ile anlaşmasının ardından ilk projesi “Zehr-i Yılan” ile sevenleriyle buluştu!

Bilge Nihan, geçtiğimiz kış Bahadır Tatlıöz’ün eşlik ettiği “Net” şarkısı ile hayranlarından olumlu tepkiler alarak şarkısını milyonlarca kişiye dinletmeyi başardı. Hatta akustik versiyonları ile de çok kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılan şarkılar arasında da yerini aldı.

BU KEZ “ZEHR-İ YILAN” HERKESİN DİLİNE DOLANACAK!

‘Zehr-i Yılan’ın sözleri Bahadır Tatlıöz’e, müzik ve düzenlemesi ise Cüneyt Yamaner’e ait. Şarkının kayıtları Çatı Stüdyo ve Stüdyo Kaya’da tamamlanırken mix ve mastering’i ise Emre Kıral üstlendi. Dinamik ve kıpır kıpır altyapısı ile “Zehr-i Yılan” yine müzik listelerinin en üst basamaklarını zorlayacak gibi görünüyor.

BİLGE NİHAN'DAN İDDİALI VİDEO KLİP!

Yönetmen koltuğunda Gülşen Aybaba’nın oturduğu ‘Zehr-i Yılan’ın video klibinde Bilge Nihan feminen ve iddiali halleriyle sevenlerini çok şaşırtacak.

Kadın dansçıların da Bilge Nihan’a eşlik ettiği klibin çekimleri yaklaşık 16 saat sürerken, Bilge Nihan’ın klip setindeki eğlenceli ve enerjik halleri de tüm set ekibinin enerjisini yükseltti.
(Kaynak: sozmuzik.com - 09.09.2017)

Sıla Şarkısına İddialı Bir Yorum, Bilge Nihan’dan ‘Felek’ Geliyor

Geçtiğimiz yıl Bahadır Tatlıöz’le birlikte seslendirdiği “Net” şarkısı ile uzun süre müzik listelerinin en üst basamaklarından düşmeyen Bilge Nihan, yepyeni bir Sıla şarkısını sevenleriyle buluşturuyor

“Felek” şarkısının sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşırken, müziği ise Kerem Türkaydın’a ait. Şarkının düzenlemesinde ise Cüneyt Yamaner’in imzası bulunuyor.

Şansa ve kadere inat hayatın akışındaki tüm kötü tecrübelere kafa tutan herkesin şarkısı olacak “Felek” ile ilgili Bilge Nihan, Sıla Gençoğlu şarkısını yorumlamak konusunda sözlerine de;

“Bende yarattığı duygu boğazımı düğümle ten cinsten” diyerek başladı ve şöyle devam etti: “Sıla’nın müzikal kariyerimde söylediğim bir şarkıya ilk kadın olarak dokunmuş olup bana bu şarkıyı emanet etmiş olması büyük bir mutluluk ve sevenlerimle bu şarkıyla tekrar bir araya gelmek büyük bir heyecan, umarım çok seversiniz.”

PATARA ÇÖLܒNDE KLİP!

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerine ev sahipliği yapan ve adeta Mısır çöllerini aratmayan Patara Plajı, bu kez Bilge Nihan’ı ağırladı. Çekimleri yaklaşık 2 gün süren klipte yönetmen koltuğunda Serdar Börcan vardı.

Yorgun ama hayatın onu sorgusuzca dönüştürdüğü yeni halinden de memnun, hatalarından ders almış, yalnız bir kadının da ne kadar güçlü olabileceğini anlatan bir kadın görüyoruz klipte. İlk defa bir projede bir araya gelen Serdar Börcan ve Bilge Nihan ikilisini daha birçok projede yan yana göreceğiz gibi görünüyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.04.2018)
Diskografi:
2014
Yelkovan (Maxi Single Albüm, 3 Adım Müzik, 17.09.2014)

1. Mutlu Son - 03:47 (Söz ve Müzik: Özgür Turgut)
2. Kilit - 03:43 (Söz ve Müzik: Özgür Turgut)
3. Yelkovan - 04:27 (Söz ve Müzik: Cüneyt Yamaner)
4. Aşk Filmi - 03:56 (Söz ve Müzik: Ulaş Ünal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2016
Net / Bilge Nihan feat. Bahadır Tatlıöz (Single Albüm, GNL, 07.12.2016)

1- Net (Vay Haline) / Bilge Nihan feat. Bahadır Tatlıöz


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com
www.emusic.com

2017
Net (Akustik) / Bilge Nihan feat. Bahadır Tatlıöz (Single Albüm, GNL, 02.02.2017)

1- Net Akustik (Vay Haline) / Bilge Nihan feat. Bahadır Tatlıöz

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.emusic.com

Power Türk En İyiler 2017 / Çeşitli Sanatçılar [Pop Albüm, GNL Entertainment, 23.06.2017]

CD 1:
4. Bilge Nihan Ft. Bahadır Tatlıöz - Net

Zehr-i Yılan (Single Albüm, Sony Müzik, 08.09.2017)

1- Zehr-i Yılan


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yelkovan (Maxi Single Albüm, 3 Adım Müzik, 02.10.2017)
(17.09.2014 tarihinde çıkarılan albümün dijital olarak [YENİ BASIM])

1. Mutlu Son - 03:47 (Söz ve Müzik: Özgür Turgut)
2. Kilit - 03:43 (Söz ve Müzik: Özgür Turgut)
3. Yelkovan - 04:27 (Söz ve Müzik: Cüneyt Yamaner)
4. Aşk Filmi - 03:56 (Söz ve Müzik: Ulaş Ünal)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Show Radyo Hits (Derleme Albüm, Sony Music Media, 20.10.2017)

12-Zehr-i Yılan / Bilge Nihan

2018
Felek (Single, Sony Müzik, 13.04.2018)

1- Felek

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Resmi Web Site Adresi:
www.bilgenihan.com
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/BilgeNihanOfficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/BilgeNihan
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/bilgenihanim

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (3844 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag