Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 253 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 253
Üye: 0
Toplam: 253

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 63,138,189
  • Bugün: 23,944
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 22, 2019
  • 06:02 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Olcay Bolelli
Bookmark and Share
    Geri Dön   (1861 okuma)

Olcay Bolelli
Olcay Bolelli
Olcay Bolelli
FOTO GALERİ

Olcay 11 Şubat 1983’te İzmir doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı ses eğitimi bölümünden mezun olan sanatçı halen Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü'nde yüksek lisansına devam etmekte ve ayrıca Konya Selçuk Üniversite'sinde de yüksek Lisansını tamamlayan Olcay Bolelli müzik öğretmeni olup, fırsat Bulduğu takdirde tecrübelerini yeni nesillere aktarmayı amaçlamışdı. (Kaynak: web sitesinden)

Olcay Bolelli’den ilk maxi single: “Hoşgeldin”

Olcay Bolelli ilk maxi single çalışması "Hoşgeldin" ile müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Toplam dört şarkıdan oluşan bu albümde Olcay Bolelli, aranjörü Shaban Akan ve ikinci evi stüdyo BahçeKat ile Türkiye'nin en iyi müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla çalıştı. Şarkılarının sözü ve müziği kendisine ait plan Bolelli, hayatında her şeyde olduğu gibi ilk albümü "Hoşgeldin"i de aşkla, ince ince dokuyup sizler için hazırladı.

Olcay Bolelli ilk klibini "Hoşgeldin" şarkısına çekmiş, yaklaşık otuz kişilik kadroyla birçok klip ve reklam filmlerinden ödül alan yönetmen Işık Sam Saylav ile çalışmıştır. Fotoğraf çekimleri Fatih Ege, grafik Tasarımı Gökhan Cılam tarafından gerçekleştirilen bu albümde tamamen yaşanmış olması sebebi ile söz ve ezgilerdeki hassasiyet dikkat çekiyor. Arpej Yapım’dan çıkacak olan "Hoşgeldin" maxi single'ı 15 Aralık 2014 te tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda sizlerle buluşacak. (Albüm açıklaması)

Olcay Bolelli “Hoşgeldin” ile Radyolarda!

Olcay Bolelli’den ilk maxi single: “Hoşgeldin” ilk haftasında Kralpop en çok satanlar listesinden 10 numaradan giriş yaptı.

Olcay Bolelli ilk maxi single çalışması "Hoşgeldin" ile müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Toplam dört şarkıdan oluşan bu albümde Olcay Bolelli, aranjörü Shaban Akan ve ikinci evi stüdyo BahçeKat ile Türkiye'nin en iyi müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla çalıştı.

Şarkılarının sözü ve müziği kendisine ait plan Bolelli, hayatında her şeyde olduğu gibi ilk albümü "Hoşgeldin"i de aşkla, ince ince dokuyup sizler için hazırladı. (Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 29.12.2014)

Olcay Bolelli’nin Albüm Tanıtımına Yoğun İlgi!

Olcay Bolelli ilk maxi single çalışması 'Hoşgeldin'i tanıttığı konserinde müzik severlerle buluştu ve tam not aldı.

Olcay Bolelli ilk maxi single çalışması "Hoşgeldin"i tanıttığı konserinde müzik severlerle buluştu ve tam not aldı. Toplam dört şarkıdan oluşan maxi albümde Olcay Bolelli, aranjörü Shaban Akan ve Türkiye'nin en iyi müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla çalıştı.

Şarkılarının sözü ve müziği kendisine ait olan Bolelli, hayatında herşeyde olduğu gibi ilk albümü "Hoşgeldin"i de aşkla, ince ince dokuduğunu belirtiyor. Olcay Bolelli'nin maxi single albümü 'Hoşgeldin' 'Müzik Marketlerde En Çok Satan Single Albümler' listesinde şu sıralar zirveyi 3. sıradan zorluyor.

Genç sanatçı ilk albülünün lansman tanıtım konserini ise geçtiğimiz gece Beyoğlu Jolly Joker'de yaptı. Rafet El Roman gibi önemli bir ustanın da destek verdiği ve çalışmalarını beğendiği Olcay Bolelli'ye lansman tanıtım gecesinde POPSAV başkanı Baha Boduroğlu ve yönetim kurulu ile sanatçı dostları da yanlız bırakmadılar.

Kalabalık bir seyirci grubunun izlediği konserinde genç sanatçı kendi şarkılarının yanı sıra müzik dünyasına damgasını vurmuş hit şarkıları da seslendirdi.

'Annemi çok duygulandırdım'

Lise döneminde sokak düğünlerinde şarkı söyleyip kazandığı parayla ilk gitarını aldığını ve müzik hayatına başladığını belirten Olcay Bolelli, 'Bodrum'da ilk kazandığım parayla eve gelince annem çok duygulanmıştı. Bu işte iyi olduğumu herkese göstereceğim. Albümdeki iki şarkıda bana ait ve kendi yaşadığım iki aşk hikayesinin ürünü' diyor.

İlk klibi "Hoşgeldin"e

İlk klibini "Hoşgeldin" şarkısına çeken genç sanatçı, yaklaşık otuz kişilik kadroyla birçok klip ve reklam filmlerinden ödül alan yönetmen Işık Sam Saylav ile çalışmıştır.

Fotoğraf çekimleri Fatih Ege, grafik Tasarımı Gökhan Cılam tarafından gerçekleştirilen bu albümde tamamen yaşanmış olması sebebi ile söz ve ezgilerdeki hassasiyet dikkat çekiyor. Arpej Yapım'dan çıkan albüm, müzik marketlerde satışa sunulurken, dijital platformlarda da dinlenebiliyor-
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.03.2015)

Olcay Bolelli’den Rafet El Roman Yönetmenliğinde İkinci Klip

Olcay Bolelli ilk maxi single çalışması "Hoşgeldin" adını verdiği albümü ile müzik severlerle geçtiğimiz günlerde buluştu.

Toplam dört şarkıdan oluşan single albümde Olcay Bolelli, aranjörü Shaban Akan ve Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden oluşan dev bir kadroyla çalıştı.

Şarkılarının sözü ve müziği kendisine ait olan Bolelli, hayatında her şey de olduğu gibi ilk albümü "Hoşgeldin"i de aşkla, ince ince dokuduğunu belirtiyor. Olcay Bolelli’nin maxi single albümü “Hoşgeldin” Müzik Marketlerde ‘En Çok Satan Single Albümler’ listesinde şu sıralar zirveyi zorluyor… Albümde tamamen yaşanmış olması sebebi ile söz ve ezgilerdeki hassasiyet dikkat çekiyor. Arpej Yapım’dan çıkan albüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinlenebiliyor.

Genç sanatçı ilk albümünün tanıtım konserini ise kısa bir süre önce İstanbul’da önemli konserlerin ve etkinliklerin mekanı olan Beyoğlu Jolly Joker’de yapmıştı. Rafet El Roman gibi önemli bir ustanın da destek verdiği ve çalışmalarını beğendiği Olcay Bolelli’ye albümün ikinci klip çalışmasını ise 25-26 Mart tarihlerine Kıbrıs’ta yaptı.

“Seni Ben” adlı hareketli şarkıya çekilen klibin yönetmenliğini ise Rafet El Roman yapıyor. Kıbrıs’ın çeşitli tarihi mekanlarında çekilen klip için Olcay Bolelli “Albümdeki ikinci şarkım çok neşeli ve eğlenceli hareketli bir şarkı. Yaz havası bu klibe çık yakışacak diye düşündük ve klip mekanı olarak Kıbrıs’ın sıcak havasını tercih ettik. Klip çekimlerinde Kıbrıs halkı bize çok yardımcı oldu. Bu klipte aynı zamanda Kıbrıs’ın güzelliklerini de ön plana çıkartmak istedik” diyor.

Ekibi ile birlikte Olcay Bolelli’nin klibini çekmek üzere Almanya’dan İstanbul üzerinden Kıbrıs’a gelen ünlü sanatçı Rafet El Roman “Ben zamanında çok sıkıntılar çektim. Şimdi yetenekli genç müzisyenlere destek veriyorum. Olcay destek verilmesi gereken geleceği parlak bir arkadaşımız. Ben ışığını ve enerjisini görmediğim hiçbir şeye destek olmak istemedim.

Pek çok sanatçı arkadaşımızın klip çekimlerini yapmam konusunda teklifler aldım. Ancak içime sinmediği için çalışamadık. Olcay çok yetenekli ve heyecanlı bir sanatçı. Çok başarılı bir şarkı yapmış. İyi bir klip çalışması olacağını düşünüyorum. Çekimler tamamlanınca montaj Almanya’da olacak”
dedi. Klipte ayrıca KKTC’de yaşayan 17 yaşındaki manken Sonya Çetindal ile Lefkoşa Belediye Orkestrası’dan müzisyenler de Bolleli’ye eşlik ediyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 27.03.2015)

Diskografi:
2014
Hoşgeldin (Maxi Single, Arpej Müzik, [Dijital 15.12.2014] 18.12.2014)

1. Hoşgeldin - 04:03
2. Seni Ben ... - 02:56
3. Hoşgeldin (Akustik Versiyon) - 03:49
4. Seni Ben ...(Akustik Versiyon) - 02:56

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapsec.com
www.eganba.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.emusic.com
www.amazon.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Resmi Facebook Profil Adresi:
www.facebook.com/olcaybolelli
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Olcay-Bolelli
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/olcaybolelli
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/olcaybolelli
Resmi Instagram Adresi:
www.youtube.com/instagram.com/olcaybolelli

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (1861 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag