Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 290 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 290
Üye: 0
Toplam: 290

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 60,744,869
  • Bugün: 38,496
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 18, 2019
  • 11:41 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Özgün (Uğurlu)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7158 okuma)

Sanatçı: Özgün (Uğurlu)
ÖZGÜN (UĞURLU)
FOTO GALERİ
Özgün Uğurlu, annesi sekreter, babası memur olarak çalışan bir anne babanın tek çocuğu olarak 19 Ekim 1979'da Eskişehir'de doğdu. Eğitimci ve yazar olan dedesi İlyas Küçükcan hayatındaki en önemli kişilerden birisidir der genç sanatçımız.

8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu'na girdi. Daha o yaştayken bile tek hayali konservatuvara gidebilmekti. Ancak babası bu konuya pek de olumlu yaklaşmıyordu. O konservatuvara torpille girilebileceğine inandığı ve de bu konuda onun üzüleceğini düşündüğü için onu sürekli bu fikirden uzaklaştırıyordu. Ama o çok direnmiş ve de sınav sabahı uyuya kalan babasını zorla uyandırarak konservatuvar sınavına girmiş. Viyola bölümünü kazandı. Annem ve babamla birlikte ansiklopediden viyolayı arayıp bulduk ve nasıl bir enstrüman olduğunu o zaman öğrenmiş.

11 yaşında tek başına Ankara’nın yolunu tuttu. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yatılı olarak okumaya başladı. Bir yandan da gitar çalıyordu kendi kendisine.

16 yaşındayken hem gitar çalıp, hem şarkı söyleyerek para kazanmaya başladı. Önce kafelerde sahneye çıkmaya başladı. İlk işinden 500 bin lira almıştım. Yatılı okuduğum için tabii ki sahneye çıkma konusunda çok zorlanıyordu. Okuldan kaçıyor, sahne programını yapıyor ve gece 03’de tekrar sessizce yatakhaneye giriyordu. Bu arada ailesi okurken çalışmasına karşı olduğu için çalıştığını onlardan da saklamıştı.

Kafelerden barlara transfer oldu. İlk bar çalışması çok beğenildi ve epey bir popülerlik kazandı. Başka barlarda iş buldu. 5 kişilik orkestrasıyla yine çok popüler oldu. Geceleri çok geç yattığı için viyola çalışmaları etkilenmeye başlamıştı. Çünkü o viyoladan çok şarkı söylemeye zaman ayırıyordu.

Mezuniyet dönemi gelip çattığında içimi “ya mezun olamazsam” korkusu sardı. Her şeyden elimi eteğimi çekti ve kendimi okulun çalışma odasına kapatıp sabahlara kadar viyola çalıştı. Bu sıkıntıları unutturacak bir sonuçla 100 üzerinden 99 alarak okuldan mezun oldu. Okulda kalması için teklif gelince kabul etti ama bir yandan da bar çalışmalarına devam ediyordu. Bu arada Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda da çalışmaya başladı. Araya bir de master sıkıştırdı ve Polonya’ya gidip master class çalışması yaptı. Polonya dönüşü okulun oda orkestrasında da çalışmaya başladı. Bir yandan da senfoni orkestrası ve dışarıda da bar çalışmaları devam ediyordu. Tam bir üçgen oluşmuştu. Bir yanda klasik müzik, öte yanda pop, tam bir ikilem yaşadı o dönemde. Tabii ki amacı senfonide kadrolu olarak yer alabilmekti ama zaman içinde bu ihtimalin zayıfladığını gördü ve sonunda klasik müzik ile yollarını ayırmaya karar verdi.

Bu arada pop müzik sanatçıları değil ama kendi sözlerini ve müziklerini yapan sanatçılar onun çok dikkatimi çekiyordu. Bu konuda kendini yokladı ve bir de baktı ki besteci kimliği onu başka bir yöne çekiyor. Artık o da söz yazıp, beste yapıyordu.

Başta “Elveda” olmak üzere şarkıları çok beğeniliyor ve isteniyor hemen orkestra arkadaşlarıyla içinde "Elveda", "Günahkar", "Yanarım", "Yıllar Yılı" ve "Eyvah"'ın olduğu 5 şarkılık bir demo kaydettiler ve onun İstanbul gelgitleri başlamış oldu. Bu dönem içerisinde bir kaç plak şirketiyle görüştü ama istediği şart ve sonuçları elde edemedi. Zaman zaman hayal kırıklıkları, üzüntüler yaşasa da bunlar onu yolundan döndüremedi tabi ki bir kere bir yola çıkmıştı, başarmadan geri dönmek söz konusu bile olamazdı...Bu sırada kayıtlarını yaptığı Volkan’ın stüdyosu Detay’da o zamanlar tanımadığı ama Volkan’ın yakın arkadaşı Ender Çabuker şans eseri şarkılarını dinlemiş ve çok beğenmiş, Fatih Yıldız’la üzerinde düşündükleri proje için çok uygun bulmuşlar. Çalışmaları hızlanmış ve ortaya “Kandırman Lazım” çıkmıştı ama proje olmadı.

Tolga Tezsevin ile tanıştı ve her şey bir anda değişti, hızlandı ve yol almaya başladı. Albüme en son eklenen “Aşk Ciçeği” ve “Yokluğunun Zulmüne” şarkılarıyla da repertuar tamamlanmış, kayıtlar bitmiş ve albüm hazır hale gelmiştir. Tanıtım sonucu, "Elveda", "Şeytan", "Yanarım", "Kandırman Lazım", "Günahkar" ve "Aşk Ciçeği" klipleriyle şarkıları tüm radyolarda ve müzik kanallarında 1 numaralara kadar yükseldi ve ona başta Altın Kelebek, Powertürk, İstanbul FM olmak üzere 40’ın üstünde ödül kazandırdı (en iyi çıkış yapan erkek, en iyi şarkı, en iyi beste, en iyi erkek şarkıcı, en iyi şarkı, en iyi video...)

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli olarak çalışan Pop müziğin yeni star adayı Özgün'ün "Elveda" isimli albümü Ekim 2005'te Seyhan Müzik etiketiyle yayınlandı.

"Elveda" şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken genç sanatçı, uzun süre Ankara'da sahne aldı. Sanatçının albümünde bulunan 7 şarkının sözleri, 5 şarkının ise besteleri sanatçının kendisine ait.

Türk Pop Müziği’nin genç sanatçılarından Özgün sonunda şehirden kaçarak huzuru doğada aradı. "Aslında bütün bunları gerçekten de yapmayı çok arzu ederdim" diyen Özgün bu hayalini çektiği 3. klibi sayesinde gerçekleştirebildi.

Söz ve müziği kendisine ait olan "Yanarım" adlı parçası için kamera karşısına geçen Özgün bu hayali ile ilgili neler söyledi: "Aslında sanırım büyük şehirlerin keşmekeşinden sıkılan herkesin hayalidir kırsal kesimde, doğa ile iç içe yaşamak. Ben de bunu hep düşünürüm; bir gün uyansam ve camdan dışarıya baktığımda yemyeşil çayırlar üzerinde otlayan koyunlar, onları yönlendiren çoban görsem diye. “Yanarım” için klip çekmeye karar verince parçanın özüne uygun olarak böyle bir ortamda çekim yapma fikri doğdu ve ben de klipte bile olsa bu hayalimi gerçekleştirebilecek olmamdan dolayı çok mutlu oldum."

Tayfun Dinçer’in yönetmenliğini üstlendiği klibin çekimleri Demirciköy’de, 4. Levent’te ve Seyrantepe’deki Midas Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Çekimlerde 20 kişilik bir ekip yaklaşık 22 saatlik bir çalışma yaptı ve pop müziğe geçmeden önce yıllarca viyola üzerine eğitim alan Özgün bu klibinde viyola da çaldı.

Klibin yönetmeni Tayfun Dinçer, Özgün ile ilgili çalışmasını şöyle yorumladı: "Öncelikle Özgün’e bu 3. klibinde daha önceki çalışmalarında olduğu gibi, kaliteli bir görsel destek vermek, resim ve düşünce olarak çizgi üstü bir kalite hedeflerken sanatçının dinleyicisinden uzaklaşmamak gerekiyordu. Bence bu çalışan ekibin de bütün gayreti ile başarıldı.
İkinci olarak seçilen eser ''Yanarım'' içinde barındırdığı ve bence şehir insanlarının temel çatışması diye algıladığım doğa, özgürlük-şehir yaşamı, kaos ikilemini resim olarak da yansıtmalıydı. İzlediğiniz zaman göreceksiniz, adı konulmayan duygusal esintilere dokunarak bunu da başardık. Eser içinde kaçınılmaz olarak hissedilen yalnız bırakılmış aşk duygusu ise, klip içindeki ağırlıklı doğa,özgürlük-şehir yaşamı, kaos temalarından tamamen farklı bir anlatımla son derece teknolojik bir sahne düzeni ve modern dans eşliğinde sunulmasına rağmen klibin ana yapısından kopmuyor."


2.albümde devreye İskender Paydaş giriyor ve İsra Gülümser, Murat Çekem ve Tolga Kılıç’ın da ekibe katılmasıyla hummalı bir çalışma dönemi başladı. 8 ay sonra Özgün, İsra, Özgün&İsra İskender, Murat ve Ender imzalı şarkılardan oluşan “Nöbetçi Aşık” isimli 2. albümü çıktı.

Özgün’ün merakla beklenen ikinci albümü “Nöbetçi Aşık” müzik marketlerdeki yerini Temmuz 2007'de aldı. İkinci albümü ile şunları söylüyor: “Yaklaşık bir buçuk yıldır durmadan bu albümün hayalini kurdum. “Elveda” çıktıktan hemen sonra ikincisi için çalışmaya başladım. “Nöbetçi Aşık” benim için ilkinden çok daha önemli. Müzikseverler “Elveda” bana destek olup, sahip çıktılar ve haklı olarak ikinci albümümde benden çok daha iyisini beklemeye başladılar. Onların bu beklentilerine karşılık verebilmek benim için çok önemliydi. Bunun için gerçekten çok çalıştım. Ben ve bana destek olan tüm müzisyen arkadaşlarım en iyiyi yapmaya kilitlendik. Sanırım hayranlarım da albümü alıp dinledikten sonra benimle aynı duyguları ve beğeniyi paylaşacaklardır.”

İlk iki albümüyle büyük başarılara imza atan ünlü müzisyen Özgün, 2009 Nisan’da Avrupa Müzik etiketiyle çıkan "Biz Ayrıldık" isimli yeni albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı.

Özgün'ün tam 13 şarkıdan oluşan yeni albümünde yine kendisine ait şarkılar bulunuyor. 1,5 yıllık uzun bir çalışmanın meyvesi olacak bu yeni albümde; Sezen Aksu, İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu, Mustafa Ceceli, Murat Çekem ve İsra Gülümser, Alper Kömürcü gibi isimler, söz, beste ve aranjeleriyle Özgün’e destek veren isimler arasında.

Albümde birbirinden değerli 13 şarkıdan öne çıkarılan ilk şarkı “Biz Ayrıldık”. Şarkı, Avrupa Müzik’in genel koordinatörü Deniz Erdem ve albümün prodüktörü Tolga Tezsevin tarafından kura çekilerek belirlendi. Yine bol klipli bir Özgün albümü Türk müzik piyasasına bomba gibi düşmeye hazırlanıyor.

Özgün'ün dinamik, eğlenceli ruhunun yanı sıra, romantik yönlerini de dinleyiciyle cesurca paylaştığı bu muhteşem albüm için Özgün hayranları gün saymaya başladı bile.

Özgün, 2010'da askerlik döneminde hazırlıklarına başladığı 4. albüm çalışmasından önce “Yeni” single’ı ile yepyeni bir başlangıç yapan sanatçı, “Yeni” ruh, “Yeni” hayat, “Yeni” Özgün! sloganıyla dinleyicilerini selamlıyor.

Yunan ve Türk müziği ezgilerinin ağırlıklı olarak hissedildiği Özgün’ün “Yeni” single’ı “İstiklal” ve “Toz” isimli iki şarkı ve “İstiklal”in 3 ayrı versiyonundan (“Buddha Version”, “Go Disco”, “McStyle”) oluşuyor.

Hüzün ve sevincin buluştuğu, yine kıpır kıpır, enerjik “Özgün şarkıları”nın dinleneceği çalışmada Özgün herkesi “İstiklal”e davet ediyor.

Single’ın çıkış şarkısı “İstiklal”in sözleri Osman Hekimoğlu, müziği ve düzenlemeleri Ender Çabuker’e ait.

2011'de Türk pop müziğinin başarılı sanatçılarından Özgün, iki şarkıdan oluşan yeni single albümü “Sen Ve Ben”i Avrupa Müzik markasıyla yayınlıyor.

14.06.2012 tarihinde Özgün, Avrupa Müzik'ten "Konu Senden Açılınca" isimli albümünü çıkardı.

Geçtiğimiz yıl “İstiklal” şarkısıyla büyük beğeni toplayan sanatçı, yeni çalışması “Sen Ve Ben” ile bu yaz da iddiasını koruyor.

Hüzün ve sevincin buluştuğu, yine kıpır kıpır, enerjik “Özgün şarkıları”nın dinleneceği albümde Özgün bu kez “Sadece Arkadaşız” diyor.

Albümün çıkış şarkısı “Sadece Arkadaşız”'ın söz ve müziği Nedim Caner Üstün’e, düzenlemesi ise Tolga Kılıç’a ait. Albüme adını veren “Sen ve Ben” isimli şarkının ise söz ve müziği Onur Koç’a, düzenlemesi Alper Komürcü’ye ait.

Yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ürünü olan “Konu Senden Açılınca”'da, 11 yeni şarkının yanı sıra; “Yıllar Sonra”, “Deli Gibi”, “İnsaf”, “Gülbeyaz”, “Dur Gitme”, “Konu Senden Açılınca”, “İstemem”, “Kalbim”, “Şike”, “Siyah Beyaz”, “Altın Kafes” Özgün’ün son single’ında yer alan “Sadece Arkadaşız” ve “Sen ve Ben” isimli sevilen şarkıları da yer alıyor.

Müzik direktörlüğünü Tolga Kılıç’ın üstlendiği albümde, Özgün’e ait 6 şarkı bulunurken Nezih Üçler, Onur Koç, Volkan Asyalı ve Nedim Caner gibi başarılı söz yazarı ve bestecilerinin de şarkıları yer almaktadır.

Özgün'den Yaza Özel Şarkı!

Başarılı popçu Özgün, yaza özel hazırladığı "Tatil" şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Türk pop müziğinin başarılı sanatçılarından Özgün, yepyeni şarkısı 'Tatil'i Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor.

Son albümündeki şarkılarıyla müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan sanatçı; kıpır kıpır, enerji dolu yeni şarkısıyla bu yaz da çok konuşulacak!..

Dijital platformlar ve tüm radyolarda dinleyicilerle buluşan, söz, müzik ve düzenlemesi Onur Koç'a ait olan “Tatil”in video klibi ise çok yakında yayınlanmaya başlayacak. (Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 03.06.2013)

Yeni Klip Ayvalık’ta!

Klip yönetmenliğini ve görüntü yönetmenliğini Burak Sesli gerçekleştirirken çekimler Ayvalık ve Cunda'da iki günde tamamlandı.

Geçtiğimiz aylarda yayımladığı 'Tatil' isimli single çalışması ile yaz boyunca listelerden düşmeyen sevilen sanatçı Özgün, Avrupa Müzik markasıyla çıkan 'Konu Senden Açılınca' albümünün 3. video klibini 'Yıllar Sonra' isimli şarkısına çekti.

'Yıllar Sonra' şarkısının söz ve müziği Özgün'e, düzenlemesi ise Alper Kömürcü' ye ait.

Klip yönetmenliğini ve görüntü yönetmenliğini Burak Sesli gerçekleştirirken; çekimler Ayvalık ve Cunda'da iki günde tamamlandı.

Özgün; şarkının hikayesinin de geçtiği ve çok sevdiği Ayvalık'ta böyle bir klip çekmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. (Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / sozmuzik.com / www.aveamuzik.com - 09.10.2013)

Özgün Yepyeni Şarkısı "Öpücem" İle Sevenleriyle Buluşuyor!..

Özgün, yenilenen tarzı ile yakın zamanda dillere dolanacak şarkısı "Öpücem"i Avrupa Müzik markasıyla hayranlarıyla buluşturuyor...

Türk pop müziğinin başarılı sanatçılarından Özgün, yenilenen tarzı ile yakın zamanda dillere dolanacak şarkısı "Öpücem"i Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor.

Yorumladığı hit şarkılarla müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan sanatçı, yine keyifli, enerji dolu bir şarkıyla dinleyicilerle buluşuyor.

Dijital platformlar ve radyolarda yayınlanacak olan şarkının söz ve müziği Onur Koç'a, düzenlemesi ise Tolga Kılıç'a ait.

"Öpücem"in video klip çalışması önümüzdeki günlerde Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilecek. (Kaynak: www.magazinkolik.com / muzikonair.com / www.medyahabercisi.com / www.kanalturkradyo.com - 09.05.2014)

Özgün'den Yepyeni Şarkı : 'Bu Kadar Mı Zor'

Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Özgün, 'Bu Kadar Mı Zor' isimli yeni single çalışması ile 2016'ya bomba gibi bir giriş yapıyor.

2015 yılında baba olan Özgün oğlu Ediz ile babalığın keyfini çıkarırken, bir yandan da yeni çıkaracağı şarkısının çalışmalarını sürdürmekte. 'Şimdi Burada Olsan', 'Öpücem', 'İstiklal', 'Elveda', 'Dur Gitme' gibi hit olmuş birbirinden güzel şarkılara imza atan yakışıklı sanatçının yeni teklisi 'Bu Kadar Mı Zor' 2016 yılının ilk projelerinden olacak.

Şarkıları ile radyo ve televizyon müzik listelerinde üst sıralardaki yerini her zaman koruyan Özgün'ün yeni şarkısı 'Bu Kadar Mı Zor'un bestesi kendisine, sözleri Oytun Karanacak'a, düzenlemesi Alper Kömürcü'ye, mix&mastering'i ise Özgür Yurtoğlu'na ait. 'Kal! gitme demek bu kadar mı zor'

'Bu Kadar Mı Zor' şarkısının video klibinde evini terk etmek üzere olan ve aşk acısı çeken bir adamın son gününü anlatılıyor. Yıllar Sonra, 'Şimdi Burada Olsan' ve 'Öpücem' şarkılarının da yönetmeni olan Burak Sesli tarafından çekilen şarkının video klibi, Andaç Şahan'ın görüntü yönetmenliği ve Tuba Sesli'nin sanat yönetmenliğinde tamamlandı.

Özgün'ün 'Bu Kadar Mı Zor' isimli yeni şarkısı ve video klibi 2016 Ocak ayında Avrupa Müzik markasıyla dijital platformlarda ve müzik kanallarında yerini alacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 04.01.2016)

Özgün’den Yaz Şarkısı: “Senden İbaret”

Pop müziğin sevilen ismi Özgün, “Senden İbaret” ismini verdiği yeni şarkısı ile hayranlarını sevindirdi.

Sözleri Özgün ve Oytun Karanacak'a, bestesi Azerbaycan'ın meşhur bestecilerinden Günel Serdarkızı'ya ait olan “Senden İbaret” şarkısının düzenlemesi ise Tolga Kılıç imzası taşıyor.

Yaza damgasını vuracak “Senden İbaret” şarkısını ATY Stüdyoları'nda kliplendiren Özgün, dansçıların oynadığı ve ünlü model Jelena Milosavljevic'in kendisine eşlik ettiği yeni klibini Burak Sesli yönetmenliği ve Andaç Şahan görüntü yönetmenliğinde tamamladı.

25 kişilik bir ekip ile çalışan Özgün'ün yeni şarkısı “Senden İbaret”in video klibi 2 farklı set-up'la yaklaşık 1 günde çekildi.

Özgün'ün yepyeni şarkısı “Senden İbaret” tüm dijital platformlar, müzik kanalları ve müzik marketlerde yerini aldı.
(Kaynak: powerturk.com - 11.07.2016)

Özgün’den Yepyeni Duygusal Bir Şarkı: “Gelmiyor Musun?”

Pop müziğin en önemli ve önde gelen isimlerinden Özgün, yepyeni çalışması ‘Gelmiyor Musun’u dinleyiciler ile buluşturdu.

Özgün’ün yepyeni şarkısı “Gelmiyor Musun?” Buray imzası taşıyor.

Yaptığı her albüm ve şarkı ile listelerdeki yerini her zaman koruyan ve bir çok ödüle layık görülen başarılı sanatçı, sözleri Gözde Ançel'e ve müziği Buray ile Gözde Ançel'e ait olan slow şarkısı “Gelmiyor Musun?” ile dört mevsim müzikseverleri saracak bir şarkıya imza atıyor.

Back vokallerde güçlü sesi ile Şelale Şehnaz Sam, İbrahim Şevki ve Buray da sevilen sanatçı Özgün’e eşlik etti.

Ayrılık acısını en saf haliyle anlatan ve ayrılığın ardından yaşanan duygulara tercüman olan şarkının düzenlemesi Bahadır Tanrıvermiş tarafından yapıldı.

Özgün’ün uzun süredir üzerinde titizlikle çalıştığı “Gelmiyor Musun?” şarkısı, 6 Mart tarihinde Avrupa Müzik markası ile tüm dijital platformlarda, klibi ise tüm müzik kanallarında yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 06.03.2017)

Özgün Yeni Şarkısı ‘Hayalet’i Yayınladı!

Özgün, yaklaşık bir yıl aradan sonra “Hayalet” ismini verdiği yeni teklisini dinleyicilerin beğenisine sundu.

Söz ve müziği Ozan Güneysu’ya, düzenlemesi Selim Öztürk’e ait olan ve geri vokallerini Bilge Nihan’ın seslendirdiği “Hayalet” şarkısı, müziğinde latin ve modern ezgiler barındıran hareketli bir yaz şarkısı olarak müzikseverlerin beğenisine sundu.

Burak Sesli yönetmenliğinde çekilen klipte Özgün’e oyuncu Aslı Tandoğan eşlik etti.

Yat sahneleri ile ilgi çeken klipte iki insanın karşılaşması ve tanışması sonrasında yaşadıkları aşk hikayesi anlatılıyor. West İstanbul Marina’da bir günde çekilen klibin stil danışmanlığını ise Emrah Fatih Kaya üstlendi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 18.05.2018)

Diskografi :
2005
Elveda (Albüm, Seyhan Müzik, 28.10.2005)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1-  Elveda - 5.21
2-  Şeytan - 4.36
3-  Yıllar Yılı - 4.15
4-  Günahkar - 4.26
5-  Aşk Çiçeği - 4.30
6-  Kandırman Lazım - 3.58
7-  Eyvah - 3.43
8-  Yanarım - 5.06
9-  Yokluğunun Zulmüne - 3.57
10-Eyvah (Remix) - 4.52
11-Kandırman Lazım (Remix) (MC Style) - 3.27


2007
Power Türk Müzik Ödülleri 2007 (CD Karma Albüm, 16.03.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10.Özgün / Elveda - 05:19

Nöbetçi Aşık (Albüm, Seyhan Müzik, 04.07.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Kıvırır (Söz & Müzik: İsra Gülümser) - 03:27
2. Nöbetçi Aşık (Söz & Müzik: Özgün Uğurlu - İsra Gülümser) - 04:11
3. Kıpır Kıpır (Söz: Özgün Uğurlu - İsra Gülümser, Müzik: İskender Paydaş) - 03:32
4. Darağacı (Söz & Müzik: Özgün Uğurlu) - 03:52
5. Yalnızlık (Söz & Müzik: Özgün Uğurlu) - 04:13
6. Acıyı Çeken Anlar (Söz: İsra Gülümser, Müzik: İsra Gülümser - Özgün Uğurlu) - 03:50
7. Kumru (Söz: İsra Gülümser, Müzik: İskender Paydaş) - 03:45
8. Bir Yaşıma Daha Girdim (Söz & Müzik: Murat Çekem) - 05:05
9. Sar Beni (Söz: Özgün Uğurlu, Müzik: Özgün Uğurlu - Murat Çekem) - 04:14
10.En Derin Acılar (Söz & Müzik: Ender Çabuker) - 04:25


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.tulumba.com (ABD)

2008
3 Hürel Şarkıları / Sonsuza Kadar (Karma Albüm, Seyhan Müzik, 11.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
15.Özgün – Gelmiyor İçimden Şarkılar Yazmak – 05:06

Radyo Klas En İyiler (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 11.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
11.Özgün - Şeytan - 04:36

2009
Biz Ayrıldık (Albüm, Avrupa Müzik, 29 Nisan 2009)

1- Biz Ayrıldık (Söz & Beste: Murat Çekem)
2- Mühür (Söz: İsra Gülümser, Beste: Den Teliosame, George Theophanous)
3- Hayret (Söz: Özgün, Beste: Özgün, Alper Kömürcü)
4- Örümcek (Söz & Beste: Sezen Aksu)
5- Tuzak (Söz & Beste: Özgün, Alper Kömürcü)
6- İki Eli Boş Kaderim (Söz: Özgün, Beste: Alper Kömürcü)
7- Zilli (Söz: Özgün, Beste: Özgün, Alper Kömürcü)
8- Yana Yana (Söz: Murat Çekem, İsra Gülümser, Beste: İskender Paylaş, Murat Çekem)
9- Çığ Gibi (Söz: Özgün, Alper Kömürcü, Beste: Alper Kömürcü)
10- Direniyorum Yokluğuna (Söz: Özgün, Beste: Özgün, İskender Paylaş)
11-Koş Koş (Söz: İsra Gülümser, Beste: Phoebus Tassopoulos)
12-Aşk Acıyı Sever (Söz & Beste: İsra Gülümser)
13-Zilli (David Şaboy & Grooveshift Club Mix) (Söz: Özgün, Beste: Özgün, Alper Kömürcü Mixing By: David Şaboy, Ozan Yılmaz, Tan Atalar)


2010
Yeni (Maxi Single, Avrupa Müzik, 25.06.2010)

1- İstiklal (Söz: Osman Hekimoğlu, Müzik: Ender Çabuker, Düzenleme: Ender Çabuker)
2- Toz (Söz: İsra Gülümser, Müzik: Phoebus Tassapoulos)
3- İstiklal (Buddha Versiyon) (Söz: Osman Hekimoğlu, Müzik: Ender Çabuker, Düzenleme: Ender Çabuker)
4- İstiklal (Go Disco) (Söz: Osman Hekimoğlu, Müzik: Ender Çabuker Düzenleme: Ender Çabuker)
5- İstiklal (Karaoke)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tulumba.com (ABD)

Milli Takım Marşı (Single, Avrupa Müzik, 07.10.2010)

1- Milli Takım Marşı - 03:16

İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr

2011
Sen ve Ben (Single, Avrupa Müzik, 17.05.2011)

1- Sadece Arkadaşız
2- Sen ve Ben


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
Avrupa Müzik ilgili sayfası:
www.avrupamuzik.com

2012
Konu Senden Açılınca (Albüm, Avrupa Müzik, 14.06.2012)

1- Yıllar Sonra
2- Deli Gibi
3- İnsaf
4- Gülbeyaz
5- Dur Gitme
6- Konu Senden Açılınca
7- İstemem
8- Kalbim
9- Şike
10-Siyah Beyaz
11-Altın Kafes
12-Sadece Arkadaşız
13-Sen ve Ben


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.cinarmuzik
www.ttnetmuzik.com.tr

2013
Tatil (Dijital Single, Avrupa Müzik, 14.05.2013)

1. Tatil


İnternet Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
Avrupa Müzik ilgili sayfası:
www.avrupamuzik.com

2014
Öpücem (Single, Avrupa Müzik, 14.05.2014)

1- Öpücem - 03:44 (Söz ve Müzik: Onur Koç, Düz.: Tolga Kılıç)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com

Beni Bilmiyorsun / Pit10 (Dijital Albüm, Ve Medya Yapım, 07.01.2014)

6- Kaç Kere (feat. Özgün)

Bayramın Kutlu Olsun (Dijital Albüm, Avrupa Müzik / Türk Telekom, 28.07.2014)

1- Bayramın Kutlu Olsun
2- Bayramın Kutlu Olsun (Versiyon)

İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr

2015
Şimdi Burada Olsan (Single, Avrupa Müzik, 23.03.2015)

1- Şimdi Burada Olsan - 04:37


İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.aveamuzik.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.de (Almanya)
www.qobuz.com

Toz Duman / Emrah Karaduman (Albüm, DMC, [Dijital 14.04.2015], 12.06.2015)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5- Bu Kalp Durmaz (feat. Özgün) - 03:55

2016
Bu Kadar Mı Zor (Single, Avrupa Müzik, 18.01.2016)

1- Bu Kadar Mı Zor - 04:09 (Söz: Oytun Karanacak, Müzik: Özgün, Düzenleme: Alper Kömürcü)


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.de (Almanya)
www.qobuz.com

Senden İbaret (Single, Avrupa Müzik, 04.07.2016)

1- Senden İbaret


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
artistxite.com

Bayramın Kutlu Olsun (Birlikte Çok Güzeliz) (Albüm, Avrupa Müzik, 12.09.2016)

1- Bayramın Kutlu Olsun (Funky Dance Versiyon) - 02:13
2- Bayramın Kutlu Olsun (Akustik Versiyon) - 02:04
3- Bayramın Kutlu Olsun - 00:48
4- Bayramın Kutlu Olsun (Bağlama Ezgi Versiyon) - 00:48
5- Bayramın Kutlu Olsun (Funky Dance Karaoke Versiyon) - 02:13
6- Bayramın Kutlu Olsun (Akustik Karaoke Versiyon) - 02:04
7- Bayramın Kutlu Olsun (Karaoke) - 00:48
8- Bayramın Kutlu Olsun (Bağlama Ezgi Karaoke Versiyon) - 00:46

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2017
Gelmiyor Musun? (Single, Avrupa Müzik, 06.03.2017)

1- Gelmiyor Musun? - 03:43


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Sevmem mi? / Onur Koç Ft. Özgün (Single, Avrupa Müzik, 08.09.2017)

1- Sevmem mi? / Onur Koç Ft. Özgün

08.09.2017 YouTUBE JPEG Fancy_video


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr

2018
Hayalet (Single, Avrupa Müzik, 18.05.2018)

1- Hayalet


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Aşık (Single, Avrupa Müzik, 04.01.2019)

1- Aşık

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Resmi Web Site Adresi:
www.ozgunonline.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/ozgun-ugurlu
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ozgunugurlu
Resmi Friendfeed Sayfa Adresi:
www.friendfeed.com/ozgunugurlu
Resmi Ilike.com Sayfa Adresi:
www.ilike.com/artist/Özgün
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/ozgunofficial
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7158 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag