Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım


   Kim Online
Şu an sitede, 202 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 202
Üye: 0
Toplam: 202

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 59,763,969
  • Bugün: 13,434
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 26, 2019
  • 07:26 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Vedat Sakman
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2534 okuma)

Sanatçı: Vedat Sakman
VEDAT SAKMAN

FOTO GALERİ
1949 yılında Konya'da doğdu. Profesyonel müzik yaşamına, müzisyen bir babanın oğlu olarak, İzmir'de lise çağlarında başladı. İlk çaldığı enstrüman davul idi. Daha sonra gitarla tanıştı. 70'li yılların, bir grup oluşumu içinde şarkılar yapma ruhu, müzik yaşantısında belirleyici oldu. Önce Grup Albatros'ta yer aldı. Sonra da Grup Doğuş ile 12 yıllık beraberliği oldu. Bu dönemde aranjörlük ve armoni çalışmaları yaptı. Grup Doğuş'tan ayrıldıktan sonra reklam ve film müziklerinin yanı sıra pop müziği şarkıcılarına şarkılar verip, düzenlemeler yapmaya başladı.

İlk solo albümü olan 'Müzisyen'i 1989 yılında çıkardı. Aynı yıl Sarper Semiz, Vedat Sakman ve Arzu Ece ile birlikte oluşturdukları Grup Pan adlı müzik grubuyla "Bana Bana" adlı şarkıyla BİRİNCİ seçilerek 34. Eurovision Şarkı Yarışması'nda bu şarkı ile Türkiye'yi grup olarak temsil ettiler. “Bana Bana” şarkısı 22 ülkenin katıldığı yarışmada 21. oldu. Türkiye, yarışmayı 22 ülke arasında sondan ikinci yani 21nci sırada bitirdi. (Eurovision Maceramız, 1989: Grup Pan - Bana Bana)

1990-1991 yıllarında Zuhal Olcay'a "Küçük Bir Öykü" ve "İki Çift Laf" albümlerinin beste, söz yazarlığı ve aranjörlüğünü yaptı. 1992 yılında "Kapılar" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. 1994 yılında "Sevgileri Unutmadık" adlı üçüncü solo albümünü çıkardı.

1997'de yaptığı bir boru reklamının jingle'ı 'Tut şunun ucunu döşeyelim abi' hayranlarının tepkisiyle karşılaştı. Reklamı yapan müzisyen Sarper Semiz ile Eurovizyon'a da katılmıştı. Aynı zamanda reklamcı da olan arkadaşı Sarper Semiz'in 'Reklamın jingle'ını yapar mısın?' dediğini ve o da yaptığını söyler sanatçımız.

1998 yılında Zuhal Olcay'ın "İhanet" albümünün ve Leman Sam'ın "İlla" albümünün müzik direktörlüğü ve aranjörlüğünü yaptı. 2001 yılından itibaren kendi kurduğu Sakman Prodüksiyon şirketiyle birlikte müzik yapımcılığına başladı. 2002'de dördüncü solo albümü de kendi şirketinden "Usulca" ismiyle çıktı.

Bestelerini hep kadın sanatçılara vermesi ve onlara albüm yapmasıyla dikkat çeken ve bunu daha çok kadınların duygularına hitap etmesi'yle açıklayan Sakman, öne çıkan aşk şarkılarının yanında, çok farklı sosyal olgulara işaret eden şarkılar da besteliyor.

Konser/İkibinaltı Albümü Sony BMC firmasından çıktı. Müzikal kariyerinde hiçbir ticari ödün vermeden üreten, ender müzisyenlerden biri olan Vedat Sakman “Konser” adını verdiği albümünde on altı bestesini seslendirdi. Zuhal Olcay, Leman Sam, Hümeyra gibi özel yorumcularla çalışan Sakman İş Sanat’ta gerçekleştirdiği konserinin kaydından oluşan “Konser” albümünde “Ayrılık da Sevdaya Dahil”, “Ankara’da Aşık Olmak”, “İlla”, “Her Neyse”, “Yalnızlığım” gibi klasikleşen şarkılarını seslendirdi.

2011'de yapmış olduğu şarkılar ve albümlerle müzik dünyasında özel bir yere sahip olan Vedat Sakman suskunluğunu 6. albümüyle bozuyor.

"Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun" ismini taşıyan albüm Rec By Saatchi etiketiyle yayımlanıyor. Albümdeki 14 şarkının tüm müzik ve düzenlemeleri Vedat Sakman'a aitken sözlerde Duygu Asena, Mehmet Teoman, Atilla Birkiye, Tomris Sakman görülüyor.

Ayrıca Federico Garcia Lorca’ya ait bir şiirde yine Sakman tarafından bestelendi. Albümün ilk video klibi, albüme ismini veren “Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun’’ isimli şarkıya çekildi.

Albüm fotoğraflarının çekimini ve klibin yönetmenliğini Ercan Saatçi üstlendi. Görüntü yönetmenliğini Varol Şahin’in yaptığı klibin çekimi Sakman Club’ta sanatçının genç müzisyenlerden oluşan orkestrasının katılımıyla gerçekleştirildi.

Albümün görsel tasarımı ise geçtiğimiz günlerde "Sana Tebrikler" albümünü yayımlayan Serdar Şenel’e ait. Vedat Sakman, albümün gecikmiş olmasına rağmen, bu 5 yıllık arada değişik illerimizde sürekli konserler vererek ve haftada en az 2 kez sahneye çıkarak, her zaman sevenleriyle içeçe yaşadığını belirtti. (Kaynak: www.muzikgazetesi.com - 22.03.2011)

Vedat Sakman Dünya Şairlerini Aynı Albümde Topladı!

DMC imzası ile yayınlanan albümde Ömer Hayyam, Rainer Maria Rilke, Nazım Hikmet Ran ve Furuğ Ferruhzad gibi dünya şairlerinin şiirlerinden bestelenmiş birbirinden güzel şarkılar yer alıyor.

Vedat Sakman'ın yeni albümü "Odada İkimiz" evrensel bir şiir ve müzik şöleni...'

Vedat Sakman'ın yeni albümü "Odada İkimiz" geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı. Müzikte kalite tartışmalarının sıkça yaşandığı bir dönemde basılan bu yeni albüm, müzikal ve şiirsel derinliği ile önümüzdeki haftalarda kendisinden sıkça söz ettireceğe benziyor.

DMC imzası ile yayınlanan albümde Ömer Hayyam, Rainer Maria Rilke, Nazım Hikmet Ran ve Furuğ Ferruhzad gibi dünya şairlerinin şiirlerinden bestelenmiş birbirinden güzel şarkılar yer alıyor.

Vedat Sakman'ın son 2 yıllık çalışmalarını kapsayan albümde, sanatçıya Türkiye'nin dünya çapında tanınan başarılı müzisyenleri eşlik etmiş. Akustik ve klasik gitarda Erdem Sökmen, flüt ve saksafonda Levent Altındağ, piyanoda Serkan Özyılmaz, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Volkan Öktem, vokalde Serdar Şensezgin ile mandolinde Hüseyin Kaya albüme katkıda bulunan müzisyenlerden.

Albümdeki bestelerin tamamı ve düzenlemeler Vedat Sakman imzası taşıyor. Dünya şairlerinin yanı sıra çalışmadaki diğer şarkıların sözleri de Vedat Sakman ve kızı Tomris Sakman tarafından yazılmış. Ferda Tarakçıoğlu Erdem de bir şarkının sözlerine katkıda bulunmuş. Albümün kapağında yer alan karikatür ise ünlü karikatür sanatçısı Kamil Masaracı imzası taşıyor.

Sakman yeni albümünde ağırlıklı olarak caz ezgilerini ön plana çıkarmış. Şarkı sözleri ise müzikseverlere adeta bir dünya şairleri şöleni sunuyor... Albüme adını veren "Odada İkimiz", Nazım Hikmet Ran'ın Orada Tanıdıklarım isimli şiirinden bestelenmiş.

Giriş şarkısı Denize Dönmek İstiyorum da yine bir Nazım Hikmet'in Hasret adlı şiirinden hayat bulmuş. Kuklalar ve Aşıksan Eğer, Vedat Sakman'ın Ömer Hayyam rubailerinden bestelediği 2 şarkı. Son yıllarda bir Ömer Hayyam projesi üzerinde çalışan sanatçı, bestelediği eserlerden 2 örneği bu albümde dinleyicilerin beğenisine sunmuş.

İranlı şair Furuğ Ferruhzad'ın Pencere şiirinden bestelenen "Yolum Yok" ve Rainer Maria Rilke şiiri ile notalara dökülen "Yalnızlık Yağmura Benzer" adlı şarkılar da albümün dikkat çeken parçalarından.

Yeni albümü ile ilgili görüşlerini aldığımız Vedat Sakman, bu çalışmanın aslında birkaç değişik proje için ürettiği eserlerden örnekleri bir araya getirdiğini ve dinleyicilerin karşısına dünya kültüründen bir mozaik ile çıkmak istediğini belirtiyor.

Ömer Hayyam ve dünya şairleri projelerinden seçtiği şarkılar yanında, sözleri kendisine ve kızı Tomris Sakman'a ait şarkıları bir araya getirdiğini hatırlatan sanatçı, albümde müzik ve şiirin evrenselliğini vurgulamaya çalıştığını anlatıyor.

Hepimizin hayatında izler bırakan dünya şairlerinin uygarlığımızın gelişimindeki önemine dikkat çeken Vedat Sakman, şiir ile müziği kaynaştırmanın da kendisi için ayrı bir şans ve zevk olduğunu söylüyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 22.04.2013)

Birçok tiyatro oyunu ile sinema ve TV dizi filmlerinin müziklerini de yaptı. 2004'te Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği Horace McCoy'un eseri Şakir Gürzumar yönetmenliğinde oynanan Atları da Vururlar isimli tiyatro müzikal oyunu için bestelediği şarkılar:
° Sıcak Tatlı Bir Ölüm
° Bir Küçük Işık
° Denizi Göremedik
° Servet ve Şöhret
° Düğün Şarkısı
° Tutun Beni

Duygu Asena'nın eserinden oyunlaştırıp yöneten Metin Çoşkun yönetmenliğinde sahnelenen Kahramanlar Hep Erkek isimli tiyatro oyunu için yazdığı şarkılar:
° Kahramanlar Hep Erkek
° Bebeğim
° İdil

Müziklerini yaptığı sinema filmleri:
° Kurşun Ata Ata Biter
° Beyaz Bisiklet
° Kira Çiçek Açıyor

Müziklerini yaptığı dizi filmleri:
° Feride
° Mars Kapıdan Baktırır
° İkinci Bahar
° Kurşun Kalem
° Ay Işığı Nerdesin

Diskografi :
1989
Müzisyen (Kaset Albüm, Mas Plak)

1 - Bırak Herşeyi
2 - Süreyya
3 - Üç Damla
4 - Bilinmeyen Bir Aşk Şarkısı
5 - Anneler
6 - Tay
7 - Şarkısız Şarkıcı
8 - Şair Aşkı
9 - Müzisyen
10-Ara Sokak


Bana Bana (Grup Pan: Arzu Ece, Hazal Selçuk, Sarper Semiz ve Vedat Sakman Eurovision şarkısı-Orjinal İsveç Remix 45'lik, İsveç baskısı)

1990
Küçük Bir Öykü Bu... (Zuhal Olcay Albümü, Ada Müzik)
(Vedat Sakman: beste, söz yazarlığı ve aranjörlük)


1992
Kapılar (Albüm, Esen Müzik)

1- Kapılar (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
2- Dağ Çiçeği (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
3- Kavak Yelleri (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
4- Muammalı Hummalı Aşk (Söz: Ferhat Şensoy, Müzik: Vedat Sakman)
5- Tay (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
6- İstanbul (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan)
7- Yanlızlığım (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
8- Bırak Herşeyi (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
9- Süreyya (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
10-Sarılsam Üşür müsün (Söz: Yıldırım Türker, Müzik: Vedat Sakman)
11-Eller Eller (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
12-Kapılar (Mix) (Müzik: Vedat Sakman)


İki Çift Laf (Zuhal Olcay Albümü, Ada Müzik)
(Vedat Sakman: beste, söz yazarlığı ve aranjörlük)


1994
Sevgileri Unutmadık (Albüm, Piccatura/Esen Müzik)

1. Götürelim Abi (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
2. Ankara'da Aşık Olmak (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
3. Gramofon Sokağı (Söz: Jale Mutlu, Müzik: Vedat Sakman)
4. Seninle Olmadan Seninle Olmadan (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
5. Athena (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
6. Hayallerim (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
7. Şarkısız Şarkıcı (Söz & Müzik: Teoman Tarhan)
8. Neden (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
9. Boş Kağıt (Söz & Müzik: Vedat Sakman)


1997
Beyhude (Hümeyra Albümü, Ada Müzik)
(Vedat Sakman: Müzik direktörlüğü)


Tut Şunun Ucunu Götürelim Abi (Reklam Jingle'ı, Nepa Müzik)

Tut Şunun Ucunu Götürelim Abi

1998
İhanet (Zuhal Olcay Albümü, Ada Müzik)
(Vedat Sakman: Müzik direktörlüğü)


İlla (Leman Sam Albümü, Nepa Müzik Yapım)
(Vedat Sakman: Müzik direktörlüğü)


Kent Ozanları 1 (Kolektif Albüm, Ada Müzik)

4- Birisi Var - Vedat Sakman

2000
İkinci Bahar Film Müzikleri (Soundtrack Albüm, Mor Yapım, 2000)
(Müzikler: İncesaz Vedat Sakman)

1- Diyalog: Adem İle Havva - 0:60
2- Jenerik - Vedat Sakman - 3:09
3- İkinci Bahar - Sezen Aksu - 3:54
4- Eylül - Murat Aydemir - 3:21
5- Samatya'da Bir Sabah - Cengiz Onural - 3:13
6- Dialog: Samatya Cumhurbaşkanı - 0:16
7- Seco Geliyor - Trompet Ver. - Murat Aydemir - 2:40
8- Adem İle Havva - İnce Saz Ver. - Cengiz Onural - 3:51
9- Dialog: Vakkas'ın Kan Davası - 0:23
10-Keman Taksimi: Baki Kemancı - 1:38
11-Antep Sofrası’nda Bir Akşam: Murat Aydemir - 3:54
12-Seco Geliyor - İncesaz Ver. - Murat Aydemir - 2:41
13-Dialog: Sana Sevdalıyım - 1:39
14-Benimle Evlenir Misin? - Cengiz Onural - 3:35
15-Dialog: Afet-I Devran Neriman - 0:54
16-Adem'le Havva - Perdesiz Gitar Ver. - Cengiz Onural - 3:32
17-Dialog: Sen Beni Hiç Sevmedin - 0:34
18-Beni Hiç Sevmedin Anne: Cengiz Onural - 0:39
19-Lunapark'ta Neveser Longa - Cengiz Onural - 2:56
20-Medet, Melek'i Seviyor - Cengiz Onural - 2:51
21-Katmer Şiiri Cümbüş Taksimi - Fahri Yıldız, Mehmet Emin Bitmez - 1:52
22-Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar - Ahmet Cemil Cankat - 3:36
23-Hanım’ın Abisi - Vedat Sakman - 1:59

2001
Önce Şubat Bitti / Ece Ülker (MC&CD Solo Albüm, Sakman Production)
(Vedat Sakman: Müzik direktörlüğü)


2002
Gitarın Asi Çocukları (Derleme Albüm, Anadolu Müzik)

4- Vedat Sakman - Seninle Olmadan

Usulca (Solo Albüm, Raks Müzik)

1- Akşamlar - 3:08
2- Melekler - 4:58
3- Cennet - 5:08
4- Sevgi Kazanır - 3:46
5- Biz Bunları Birlikte Aşarız - 3:12
6- Ateş Oldum - 4:06
7- Usulca - 3:55
8- Yüreğim Var - 4:21
9- Issız Kaldım - 4:58
10-Son Öpüş - 3:39
11-Birisi Var - 3:17


2005
Yaşar Aydın - Şarkılar Yaşar (THM Albüm, Metropol Müzik, 09.11.2005)

5. Vedat Sakman - Gitmezdim Bu Şehirden

2006
Konser / İkibinaltı (Solo Albüm, Sakman Müzik, 24.07.2006 / 15.12.2006)

1- Gecenin Öteki Yüzü - 04:38
2- Ayrılık da Sevdaya Dahil - 04:29
3- Her Neyse - 04:59
4- Ankara'da Aşık Olmak - 03:18
5- İlla - 06:48
6- Deli Kuş - 03:41
7- Sarılsam Üşür müsünüz? - 05:27
8- Sevgilerde - 05:36
9- Neden - 04:43
10-Kara Güvercin - 04:43
11-Yalnızlığım - 04:06
12-Küçük Bir Öykü - 03:50
13-Yani Yani - 03:42
14-Melekler - 05:17
15-Şarkısız Şarkıcı - 04:57
16-Götürelim Abi - 03:29

2008
Homegrown İstanbul / Volume 2 (Derleme Albüm, Pozitif Müzik, 28.01.2008)

6- Vedat Sakman & Barbaros Erköse - Sarılsam Müzik: Vedat Sakman

Gülümser (Vedat Sakman Şarkıları) / Gülcan Altan (Albüm, Ada Müzik, 27.09.2008/05.10.2008)


2009
Şiiriçi Şarkılar / Haluk Çetin [Pop Albüm, Ada Müzik, Dijital 02.03.2009, CD 10.07.2009]

1. Saman Sarısı (Şiir : Nazım Hikmet, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
2. Şiiriçi Hatları Vapuru (Şiir : Sunay Akın, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
3. Günahkar Mevsim (Şiir : Cezmi Ersöz, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
4. Yalnzım (Şiir : Nihat Behram, Müzik : Haluk Çetin - İsmail Onarıcı, Düzlenme : Vedat Sakman)
5. Bu Akşam (Şiir : Gökhan Hoştürk, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
6. Unutma (Şiir : Ataol Behramoğlu, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
7. Hala Koynumda Resmin (Şiir : Ahmet Telli, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
8. Kan Sızan Tebessüm (Şiir : Cezmi Ersöz, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
9. Acıya Doyana Dek (Şiir : Cezmi Ersöz, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
10.Sana Yakın (Şiir : Sunay Akın, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
11.Devrim (Şiir : Sunay Akın, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)
12.Cellat (Şiir : Ataol Behramoğlu, Müzik : Haluk Çetin, Düzlenme : Vedat Sakman)

Kendini Saklama Çiçekleri / Cezmi Ersöz (Albüm, Arda Müzik)

1- Karanlık Kokulu Otlar (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
2- Cehennem Meleği (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
3- Eksik Evlerden Geldin Sen (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
4- Acıyla Erir Yüzüne Aşık Çoçuk (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
5- Yok Karşılığı Yüzünün (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
6- Artık Sokağa Çıkabilirim (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
7- Kendini Saklama Çiçekleri (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
9- Ölü Kelebekler (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
11-Hayalet (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
13-İki Karanlık Orman (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
14-Istırabım Sende (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)
15-Çatlamaya Koşan At (Söz: Cezmi Ersöz, Müzik: Vedat Sakman)

2011
Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun (Albüm, Rec By Saatchi, 23.03 / 04.04.2011)

1. Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun (Söz-Müzik: Vedat Sakman)
2. Aralık (Söz: Mehmet Teoman Müzik: Vedat Sakman)
3. Sizi Hatırlıyorum (Söz: Mehmet Teoman Müzik: Vedat Sakman)
4. Ağlamak (Söz-Müzik: Vedat Sakman)
5. Anlıyor Olmak Sizi (Söz: Tomris Sakman Müzik: Vedat Sakman)
6. Gözleriniz İstanbul (Söz: Atilla Birkiye Müzik: Vedat Sakman)
7. Aşkı Kaçırmayın (Söz-Müzik: Vedat Sakman)
8. Servet Şöhret (Söz-Müzik: Vedat Sakman)
9. Durgun Su Son Şarkı Şiir: Federico Garcia Lorca Müzik: Vedat Sakman)
10. Senden Sonra (Söz: Mehmet Teoman Müzik: Vedat Sakman)
11. Bir Umut Bir Yol (Söz-Müzik: Vedat Sakman)
12. Baharda Yeniden Açabilmek İçin (Söz: Mehmet Teoman Müzik: Vedat Sakman)
13. Bebeğim (Söz: Duygu Asena Müzik: Vedat Sakman)
14. Şarkılar Yıldızlar (Söz-Müzik: Vedat Sakman)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr

Kapılar (Albüm, Esen Müzik, 18/07/2011)
(1992'de o zamanki adı Bay Müzik olan Esen Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1- Kapılar (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
2- Dağ Çiçeği (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
3- Kavak Yelleri (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
4- Muammalı Hummalı Aşk (Söz: Ferhat Şensoy, Müzik: Vedat Sakman)
5- Tay (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
6- İstanbul (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan)
7- Yanlızlığım (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
8- Bırak Herşeyi (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
9- Süreyya (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
10-Sarılsam Üşür müsün (Söz: Yıldırım Türker, Müzik: Vedat Sakman)
11-Eller Eller (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Vedat Sakman)
12-Kapılar (Mix) (Müzik: Vedat Sakman)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.qobuz.com

2013
Odada İkimiz (Albüm, DMC Müzik, 09.04.2013)

1. Denize Dönmek İstiyorum (Şiir: Nazım Hikmet Ran, Müzik: Vedat Sakman)
2. Nefesim Senin (Söz: Tomris Sakman, Müzik: Vedat Sakman)
3. Ay Tutulsun (Söz: Tomris Sakman, Müzik: Vedat Sakman)
4. Yolum Yok (Şiir: Furuğ Ferruhzad, Müzik: Vedat Sakman)
5. Aşıksan Eğer (Rubailer: Ömer Hayyam, Müzik: Vedat Sakman)
6. Kuklalar (Rubailer: Ömer Hayyam, Müzik: Vedat Sakman)
7. Odada İkimiz (Şiir: Nazım Hikmet Ran, Müzik: Vedat Sakman)
8. Bir Varmış Bir Yokmuş (Söz: Tomris Sakman, Müzik: Vedat Sakman)
9. Nisan (Söz: Tomris Sakman, Müzik: Vedat Sakman)
10.Sana Ulaşmak (Söz & Müzik: Vedat Sakman)
11.Kırıldık Bir Kere (Söz: Ferda Tarakçıoğlu & Vedat Sakman, Müzik: Vedat Sakman)
12.Yalnızlık Yağmura Benzer (Şiir: Rainer Maria Rilke, Müzik: Vedat Sakman)
13.Hazırım Gelecek Baharlara (Söz & Müzik: Vedat Sakman)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
www.qobuz.com

2014
Metin Altıok Şiirlerinden Şarkılar (2 CD Albüm, Anadolu Tur Reklam, 16.07.2014)

CD 1 :
8. Vedat Sakman - Yol Şarkısı

2015
Türküola 2015’in En İyileri [Derleme Dijital Albüm, Türküola Müzik, 05.02.2016]

4- Çocuklar Ağlamasın - Beren Gökyıldız, Demet Tuncer, Eda Özülkü, Ege, Erdinç Erişmiş, Hazal, Melis Sökmen, Metin Özülkü, Orhan Devecel, Özgür Aslan, Pınar Ayhan, Vedat Sakman, Zerrin Özer - 04:12

Kaset Zamanları [Kollektif Rock Albüm, Gar Müzik Yapım, 02.04.2015]

9. Motto – Götürelim Abi (Söz & Müzik: Vedat Sakman)

En Şarkılar (2xCD Albüm, DMC, 21.04.2015)

CD 1:
1- Birisi Var - 03:37
2- Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun - 03:59
3- Ay Tutulsun - 03:15
4- Deli Kuş - 03:16
5- Melekler - 04:19
6- Seninle Olmadan - 04:21
7- Ankara'da Aşık Olmak - 02:39
8- Yani Yani - 03:51
9- Kapılar - 04:56
10-Tut Şunun Ucunu - 03:04
11-Süreyya - 02:53
CD 2:
1- Her Neyse - 04:29
2- Kuklalar - 02:48
3- Akşamlar - 02:59
4- Usulca - 03:59
5- Hayallerim - 04:36
6- Gecenin Öteki Yüzü - 05:27
7- Dağ Çiçeği - 03:41
8- Ağlamak - 03:55
9- Ateş Oldum - 04:05
10-Kandilli - 04:07
11-Kavak Yelleri - 02:32


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.eganba.com
www.arkadas.com.tr
www.amazon.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.emusic.com

Sevgileri Unutmadık (Albüm, Esen Müzik, 12.05.2015)
(1994'te Piccatura / Esen Müzik etiketiyle çıkan albümün [İKİNCİ BASIMI])

1.Götürelim Abi (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
2.Ankara'da Aşık Olmak (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
3.Gramofon Sokağı (Söz: Jale Mutlu, Müzik: Vedat Sakman)
4.Seninle Olmadan (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
5.Athena (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
6.Hayallerim (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
7.Şarkısız Şarkıcı (Söz ve Müzik: Teoman Tarhan)
8.Neden (Söz: Mehmet Teoman, Müzik. Vedat Sakman)
9.Boş Kağıt (Söz ve Müzik: Vedat Sakman)
10.Götürelim Abi (Remix)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)

Müzisyen (Maxi Single, Kulis Organizasyon, 04.06.2015)
(1989 yılında Mas Plak tarafından 10 şarkı olarak çıkarılan albümden 5 şarkının dijital maxi single olarak [YENİ BASIMI])

1- Anneler - 03:18
2- Ara Sokak - 04:20
3- Bilinmeyen - 02:50
4- Müzisyen - 03:01
5- Üç Damla - 04:50


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Aşkın On Hali / Emre Kalcı Şiirleriyle [Şiir ve Şarkı Albümü, Atölyem Production, 15.06.2015]

10- Aşk Ve Ayrılık – Jale Demirdöğen & Emre Kalcı (Şiir)
Bir Hüzün Şarkısı – Vedat Sakman

2018
Her Neyse / Evren Türeci Feat. Vedat Sakman (Albüm, Arpej Müzik, 12.03.2018)

1- Her Neyse


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2019
Nar Çiçekleri (Albüm, Razaki Müzik, Razaki Müzik. 08.03.2019)

1- Geceler Bizi Sever - 04:24
2- Nar Çiçekleri - 03:52
3- Doğum Günü - 04:28
4- Bir Şarkı Dinlersiniz Ya Bazen - 03:14
5- Gitmek Uzun Kalmak Hüzün - 02:50
6- İnanma - 03:36
7- Asla - 03:18
8- Suruç - 04:16
9- Küçük Şanslar - 02:52
10-Sevgileri Kuşlara Verdik - 03:00

Dijital Satış Noktaları:
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
Resmi Web Site Adresi:
www.vedatsakman.com
www.sakmanistanbul.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Vedat-Sakman
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Vedat_Sakman
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Vedat+Sakman
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2534 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız]
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag