Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 335 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 335
Üye: 0
Toplam: 335

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 103,461,048
  • Bugün: 19,567
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 27, 2021
  • 04:16 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Albümler (Kolektif, Karma veya Derleme)
Aykut Gürel Presents: Bergüzar Korel
    Geri Dön   (1331 okuma)


Aykut Gürel Presents: Bergüzar Korel [Pop Albüm, iremrecords, 15.04.2016]
Büyütmek için Tıklayın
1- Kaybolan Yıllar - 04:10
2- Güllerim Soldu - 03:46
3- Aldatıldık - 03:08
4- El Gibi - 04:53
5- Büklüm Büklüm - 05:07
6- İzmir'in Kızları - 03:56
7- Küçüğüm - 04:29 Kaç Yıl Geçti Aradan
9- Şarkı Söylemek Lazım - 04:14
10-Kaçın Kurası - 03:48
11-Seni Gidi Vurdumduymaz - 03:55
12-Hayat Sana Teşekkür Ederim - 04:10

Kapat

Şarkılardan örnekleri Sayfaya gömülü Dinle!


Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.inkilap.com
www.opus3a.com
www.ebay.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.amazon.com (ABD)

Albüm ile ilgili bilgiler / haberler / açıklamalar:

Aykut Gürel Presents Bergüzar Korel

Bazen müzikte farklılık yaratmak için üslup değiştirmek yeterli olur.

Bu anlamda kendine özgü üslubuyla evrensel bir müziğe, özgün bir projeye imza atan ünlü müzik adamı Aykut Gürel’in bu yolculuktaki ilk konuğu oyuncu Bergüzar Korel. Aykut Gürel’in “Hayallerimin ilk ürünü,” dediği bu albümde 12 Sezen Aksu şarkısı Jazz sound’uyla buluştu.

Kral POP Radyo medya sponsorluğunda,Aykut Gürel’in müzik direktörlüğünde hazırlanan albüm bir ‘band’ albümü. Ediz Hafızoğlu, Cem Tuncer, Ercüment Orkut, Siney Yılmaz ve Volkan Topakoğlu gibi profesyonel müzisyenlerin yer aldığı grup Sezen Aksu’nun 12 hit şarkısına büyüleyici bir jazz yorumu kazandırdı. “Kaybolan Yıllar”, “Büklüm Büklüm”, “Kaç Yıl Geçti Aradan” gibi her dönem dilimizde olan ikonik Sezen şarkılarının yanında “İzmir’in Kızları” ve “Hayat Sana Teşekkür Ederim” gibi güncel eserler de albümde yer alıyor.

iTunesStore’da ‘Jazz/easylistening’ kategorisinde satışa sunulan bu albüm hem her mekanda hem de günün her anı dinlenebilecek, sizi asla yormayacak bir albüm. Aykut Gürel bu albümden dinleyicinin keyif almasının onun için çok önemli olduğunu vurguluyor. “Kendim istediğim için albüm hazırlarım, ama bu albümlerin dinleyiciye keyif vermesini de isterim.”

“Güzel şeylerin hepsi yapıldı zaten, artık önemli olan tavır,” diyen Aykut Gürel yıllardır iç içe olduğu bu şarkıları farklı bir üslupla tekrar sunuyor. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmaktan asla hoşlanmayan müzik adamı için insanın devamlı ileriye gidiyor olması şart! Böylece evrensel bir dil, evrensel bir müzik yaratıyor. Üstelik bu albümün tamamında hiçbir teknolojik oyun yok! Aykut Gürel ve grup arkadaşları sahneye çıktıklarında şarkıları albümdeki halleriyle icra edecekler, çünkü bu albümü hazırlarken esas amaçları da buydu; mekanikleştirmeden, doğal olanı sunmak…Bu anlamda ‘konser gibi’ bir albüm ortaya çıkmış denilebilir.

Hayalindeki projeye jazz lezzetiyle başlayan Aykut Gürel bir sonraki albümlerde chillout, funkjazz, latinle devam edebilir. Tabi ki hala ana akımın bir parçası ama yepyeni şeyler yapan, yepyeni bir hikaye yazan müzisyen için mevcut düzenden ayrışmak, farklılaşmak, daha doğrusu özgün olmak çok önemli. “Ana akım içinde, ya da dışında… Müzik aşık olduğum bir mesele ve müziğin cömertliği sayesinde canım ne istiyorsa onu yapıyorum,” diyebilen özgür ve şanslı bir müzik adamı olarak imza attığı her projede farkını ortaya koyuyor.

Neden Bergüzar Korel?

Müziğinden üslubuna, şarkı seçiminden vokaline kadar her detayda doğal, samimi ve sıcak bir proje bu. Teknolojik oyunlardan, doğallığı bozan dokunuşlardan uzak… Bu yüzden de Aykut Gürel “Kendine ait bir sesi, bir masumiyeti var,” dediği Bergüzar Korel’i seçmiş. Projenin ruhuyla kusursuz biruyum sağlamış olan güzel oyuncunun doğallığı ve samimiyeti albümün tamamına yansımış. “Bergüzar’ın sesini profesyonelleştirmek istemedim, aksine gerçekten olduğu gibi, kendisi gibi okusun şarkıları istedim ve öyle de oldu,” diyor Aykut Gürel. Bu başarılı ve özgün projenin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde amacına ulaşması, dinleyiciyle buluşması adına Bergüzar Korel’in katkısı oldukça fazla. Artık zaman çok daha değerli, bu yüzden hızlı adımlarla hedefe ilerlemek şart! Herkesin tanıdığı, sevdiği biriyle yola çıkmış olmanın projenin hak ettiği değeri görmesinde kesinlikle çok yararı var. Bergüzar Korel de bu değerli projenin bir parçası olmaktan oldukça mutlu;“Şarkı söylemeyi hep hayal ettim ama hiçbir zaman albüm yapmaya cesaret edemezdim. Aykut Gürel bana hayalini anlattığında, ben de bunun bir parçası olarak kendi hayalimin peşinden gittim.” Albümün üslubundaki doğallık sayesinde heyecanını yendiğini ve şarkıları rahatça söylediğini itiraf eden ünlü oyuncu her fırsatta birlikte çalıştığı orkestranın başarısın altını çiziyor; “Harika müzisyenler ile özenle seçilmiş 12 harika Sezen Aksu şarkısı için stüdyoya girdiğimde çok heyecanlıydım. Şarkıların ruhu, dokusu o kadar güzel ki nasıl hissediyorsam, içimden nasıl geliyorsa öyle yorumlamaya çalıştım.”

Aykut Gürel Kimdir?

Müzik hayatında 40.yılına giren müzisyen, orkestra şefi, besteci Aykut Gürel aynı zamanda katalogunda 200’ü aşkın yapım bulunan İremrecords’ın kurucusudur.

1963 yılında İstanbul’da doğdu.Kabataş Erkek Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gördü.

Timur Selçuk Müzik okulunda Neşet Ruacan’dan jazz gitar ve orkestrasyon eğitimi aldı.

Topkapı Orkestrası’yla başlayan sahne performansları önce gitar sonra da bass gitar ile devam etti. Halen birçok müzik enstrümanını ustalıkla çalmasına rağmen ana enstrümanı bassgitardır. Kendi kurduğu MASS isimli müzik grubuyla Türkiye’nin ilk jazzfusion konserlerini yaptı. ‘Modern Electric Bass’ tekniklerini ilk icra eden bas sanatçılarından biri olarak 80’li yılların başından itibaren yoğun bir stüdyo müzisyenliği kariyerine sahip olan Gürel o dönemde yüzlerce albüm, film müziği, reklam müziği prodüksiyonunda bas ve gitar icracısı olarak yer aldı.

Aynı yıllarda Melih Kibar ile çalışmaya başlayan Gürel 300’den fazla reklam müziğine de imza atmıştır. Aynı dönemde İlhan İrem ile başlayan dostluğu ise birlikte birçok şarkı ve albüme imza atmalarını sağlamıştır.

Yine 80’li yıllarda Büyük Eurovision Orkestralarında Bas Gitar sanatçısı ve defalarca da Orkestra Şefi olarak görev yaptı. İstanbul Gelişim Orkestrası’nda ‘keyboardist’ olarak çalıştı ve aynı dönemde kendi adını taşıyan orkestrasıyla Erol Evgin, Nükhet Duru, Nilüfer gibi kıymetli sanatçılarla sahnede uzun süren birliktelikleri oldu.

Gürel 80’li yılların sonlarında Onno Tunç ve Sezen Aksu ile çalışmaya başladı. 90 yılından itibaren de Sezen Aksu’nun Orkestra Şefi ve Müzik Direktörü olarak uzun sürecek bir yolculuk başladı. Gürel, Sezen Aksu ile birlikte “Gülümse” albümünden başlayarak onlarca albüm ve düzenlemeye imza atmıştır.

Gürel, gitar, bass gitar, piyano, tuşlu çalgılar konularındaki ustalığını halen birçok albümde Vokal performansı, kayıt, mix ve mastering mühendisi olarak da sürdürmektedir.

  

Geri Dön

Kolektif, Karma veya Derleme Albümler

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (1331 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag