Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432

Beğen ve

   Kim Online
Şu an sitede, 221 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 221
Üye: 0
Toplam: 221

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 100,110,268
  • Bugün: 29,018
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 16, 2021
  • 06:06 pm CEST
 

Takvim resmi

Etkinlik Takvimi
Bugünün Tarihi: 16 Haziran 2021 Ay: Yıl: Yazdırılabilir Versiyon

09 Haziran 2021 Tüm Etkinlikler :
10 Haziran 2021, Perşembe
11 Haziran 2021


Etkinlik #374
Başlık:Ahmet Aslan
Kategori:Konser
Yer:Şehit Kamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi, Gaziantep
Başlangıç
Zamanı:
20:00:00
Açıklama: Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte kullanan Ahmet Aslan, müzikseverlerle buluşuyor.

1993 ile 1996 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı'nda okuyan Aslan, 1996'da halen yaşamakta olduğu Almanya'ya yerleşti. Burada müzik kariyerini başlatan sanatçı, eğitim Rotterdam Dünya Müzik Akademisi'nde 2008 ile 2012 yılları arasında tamamladı.

Anadolu müziğini Batı enstrümanlarıyla bir araya getiren Ahmet Aslan; gitar, bağlama ve kendi tasarladığı La-Tar adında, klasik gitar ve bağlamanın karışımı olarak tanımlanabilecek bir enstrümanla tanındı. Martin Martin Greve, Kemal Dinç, Paco Peña, Carlo Domeniconi ve Antonis Anissegos gibi değerli müzisyenlerden görüş alınarak başlanan tasarım süreci, usta zanaatkâr Süleyman Aslan'ın (Dutar Saz Evi) elinde La-Tar adlı enstrümana dönüşerek Ahmet Aslan'ın müzikal kariyerinin eşsiz yapısının temel parçalarından biri haline geldi.

2003'te Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman) ve 2008'de Veyvé Mılaketu (Meleklerin Dansı) adlı albümleri yayınlayan Aslan, 2015'te çıkan son albümü Na-Mükemmel'de La-Tar'ın deneysel kullanımlarına yer verdi. Bu yılın MIX Festival'ında da sahne alan Ahmet Aslan, Türkçe ve Zazaca şarkılarıyla dikkat çeken isimlerden biriydi.

Bilet fiyatları: 1. Kategori - 68.00 TL


Etkinlik #37
Başlık:Büyük Sandalyeden Şarkılar - Sibel Sezal [Online Etkinlik]
Kategori:Konser
Yer:Online Etkinlik, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
23:59:00
Açıklama: Büyük Sandalyeden Şarkılar - Sibel Sezal etkinliği sizlerle buluşuyor.

"2019 yılının son çeyreğinde Event Fabric'in alternatif etkinliği olarak hayata geçirdiği ve sahnesinde alternatif müziğin değerli sanatçılarını ağırladığı sevilen projesi BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR 2020 yılında yaşanan pandemi üzerine uzun bir süreliğine ertelense de; herşeyde olduğu gibi en çok sanat ve eğlence ortamlarının etkilendiği bu benzeri sorunlarda hem kaldığımız yerden devam etmek hemde kültür sanat hayatımızın devamlılığını sağlamak; sanatçılarımıza destek olmak, dinleyici ile buluşturmak için projemizi ONLINE KONSER etkinlikleri kapsamında devam ettirmeye karar verdik.

BÜYÜK SANDALYEDEN ŞARKILAR yeni adresi OZZA GALATA'da 1 Mart'tan itibaren izlenebilecek tüm platformlardan Bilgisayarlar, Akıllı TV ve Televizyonlardan belli sürelerle izlenebilecek. Etkinliğin Online Performanslarının ilk konuğu ise HİÇ BİR KALBİN UNUTAMADIĞI seslendirdiği büyük klasik şarkılarla GÖNÜL'leri fetheden değerli sanatçı SİBEL SEZAL.

SİBEL SEZAL

İlk albümü , sözleri Fikret Kızılok , besteleri Özkan Samioğlu’na ait 9 şarkıdan oluşan, “Bu Kalp Seni Unutur mu ?” ile 1988 yılında profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.Dizeleri Aşık Veysel’e, müziği Özkan Samioğlu’na ait “Kardeşim” isimli şarkıyla 1990 yılında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması’na katılması akabinde bu şarkı , aynı yıl çıkan ikinci albümün de adı oluyor.“ Gizli Bahçe “ 1996 yılını gösteriyor. Yani, Türk Pop Müziği’nin hareketlendiği , yeni isimlerin teker teker müzik markete adım attığı bir dönem, Tempa Foneks etiketiyle müzik marketlerde yerini alıyor. Bu albümde farklı besteciler , söz yazarları , aranjörler ile pop sound a yakın şarkılar ve düzenlemeler yer alıyor. İki şarkıya klip çekiliyor , “ Gece Ay Şahit “ ve “ Yalan Değil “. Solo albümlerinin dışında , 90’larda önemli müzisyenlerle, aranjörlerle ve şarkıcılarla çalışmış; Onno Tunç, Garo Mafyan, Melih Kibar, Atilla Özdemiroğlu, Ozan Çolakoğlu, Ozan Doğulu, Uzay Heparı, Zuhal Olcay, Ajda Pekkan, Zerrin Özer, Erol Evgin, Kenan Doğulu, Burak Kut, Deniz Seki, Eda & Metin Özülkü, Emel Müftüoğlu, Gülben Ergen, Hakan Peker."

Diskografi
- 1988 / Bu Kalp Seni Unutur mu?
- 1990 / Kardeşim
- 1996 / Gizli Bahçe
- 2017 / 4 Vokal

Bilet fiyatları: Online İzle - 50.00 TL


Etkinlik #218
Başlık:Büyük Sandalyeden Şarkılar - Derya Çınar Oral [Online Etkinlik]
Kategori:Konser
Yer:Online Etkinlik, İstanbul
Başlangıç
Zamanı:
23:59:00
Açıklama:Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Nisan ayında da CRR YouTube kanalından dopdolu bir programla dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşatacak. İstanbul Alternatif müzik sahnesinin en genç etkinliği Büyük Sandalye sevdiğiniz ve tanıdığınız sanatçılarla beraber yeni ve geçen zamanla adından çok söz ettirecek yorumcuları ve sesleri sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

Büyük Sandalyeden Şarkılar’ın sıradaki konuğu Ada Müzik etiketiyle çıkan yepyeni albümünden Şarkılar ve Türkülerle Derya Çınar Oral. Sanatçı adı kadar “SADE” bir o kadar yoğun ve içli albümünde dinleyenleri her nerede olursa olsun bulunduğu coğrafyadan alıp bu türkülerin, şarkıların ait olduğu yöreye Fırat nehri havzasına götürüyor. Büyülü sesiyle o coğrafyanın ve halklarının sevincini, neşesini, acısını yaşatan değerli yorumcu albüm sonrası albüm şarkılarını seslendirdiği ilk konserini Büyük Sandalyeden Şarkılar Online Konser’ler serisi kapsamında sunuyor.

Sanatçı albümünde Anonim Halk Türküleriyle beraber aynı zamanda kendisi de müzisyen olan eşi Neyzen – Besteci Fatih Oral’a ait özgün eserlere de yer veriyor ve bu konserde canlı seslendiriyor.

Bu canlı performansta sanatçıya Klasik-Akustik Gitar’da Lütfücan Kapucu, Kontrbas’da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney’de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor.

“Sade" Albümü Hakkında

Derya Çınar Oral’ın Elazığ ve Yukarı Fırat bölgesi Türküleri yanında, Neyzen Fatih Oral’ın özgün bestelerine yer verdiği bu çalışmada; Klasik-Akustik Gitar’da Lütfücan Kapucu, Kontrbas’da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney’de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor. Seslendirilen Kırık Havalar yanında, bu bölgede yoğun olan Uzun Havalar da Türkülerin bazı bölümlerinde Sanatçı tarafından yorumlanıyor.

Geleneksel saz seçimleri dışında, Ney-Gitar-Kontrbas üçlüsüyle Akustik ve farklı bir sound arayışında olan bu çalışma; provaların ardından bir günlük stüdyo mesaisi ile Ada Stüdyo’da canlı olarak kaydedildi. Düzenlenmeleri Lütfücan Kapucu ve Fatih Oral tarafından yapılan Anonim Türküler yanında; Fatih Oral’ın yörenin havasını yansıtabileceği düşünülen özgün besteleri de seslendirildi.

Sanatçıya eşlik eden sazların Açış, Taksim, Doğaçlama performansları da çalışmayı dünden bugüne farklı bir yorumla birleştirme çabasında...

Derya Çınar Oral

Sanatçı 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü bitirdi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Müzik Terapi Uygulama Sertifikası ve Orff Müzikterapi Sertifika programlarını tamamladı. Selahaddin İçli, Alaaddin Yavaşça, Erol Uras, Doğan Dikmen, Münip Utandı, Emin Baykırık, Bircan Eroğlu, Murat Kaya ve Başak Yavuz’dan dersler aldı. Osmanlı Müziği, Anadolu Türküleri, Orta Asya Pentatonik Müziği ve farklı müzik türleri üzerine çalışmalarına devam ediyor. 2018 yılında müzik piyasasına Ada Müzik Plak Şirketi yoluyla çıkarmış olduğu ilk teklisi Canan ile giriş yapmış olup, 2019 yılında Gel Yar isimli tekli single ile müzik kariyerini devam ettirmiştir. Halen müzik öğretmenliği yapmaya devam etmektedir.

Biletix bilet fiyatları: 45.00 TL


Kategorileri Göster:
Konser

09 Haziran 2021 Tüm Etkinlikler :
10 Haziran 2021, Perşembe
11 Haziran 2021


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag