Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 308 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 308
Üye: 0
Toplam: 308

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,959,501
  • Bugün: 21,555
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 15, 2021
  • 01:57 pm CEST
 

Fazıl Say: “Asıl Mesele Sırrı Çözemememiz!”


Tarih: 14.12.2020 Saat: 18:30 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Fazıl Say, yeni kitabı ‘Suya Yazılan’ın ardından yeni bir albümle buluştu sanatseverlerle: “Şu Dünyanın Sırrı”. Albüm, bestecinin pandemide içe döndüğü anların ürünü.

Serenad Bağcan’ın güçlü yorumuyla da öne çıkıyor. Bağcan’la daha önce de çalışmıştı Say. Birlikte Anadolu’dan bir demet sunuyorlar çağlayan misali.

Say, “Bazı dönemler ‘içinden ne geliyorsa onu yap’ diyorum kendime. Ve içimden yine şairlere dönmek, şiirlere şarkı olmak geldi” diyor. Metin Altıok’un “Kendinin Avcısı”, Aziz Nesin’in “Sivas Acısı” ve Sabahattin Ali’nin “Ruhumun Dalgaları” şiirlerine yaptığı besteler de var albümde.

Şairlere dönmekle çok iyi yapmış usta besteci, keyifle, hüzünle dinlemek düşüyor bize de...

- Albümünüz hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel... Albümün ismine gönderme yaparak hemen şunu sormak istiyorum: Nedir dünyanın/hayatın sırrı?

“Bence asıl mesele; bu dünyanın sırrına eremememiz ve sırrı çözemememiz.”

- Ömer Hayyam bin yıl önce yazdığı bir rubai ile bunun cevabını en iyi şekilde vermiş. Galiba ona kulak vermek gerek.

“Dedim: Artık bilgiden yana eksiğim yok; Şu dünyanın sırrına ermişim az çok. Derken aklım geldi başıma, bir de baktım: Ömrüm gelip geçmiş, hiçbir şey bildiğim yok.”

- Şarkıları oluştururken nasıl bir sıralama yaptınız? Nasıl bir hazırlığın ürünü bu albüm?

“Bu albüm, pandemi döneminde tamamen kendiliğinden oluşmuş bir albüm. Parçaların çoğunu pandemi döneminin ilk başladığı aylarda, Urla’daki evimizde besteledim. Yoğun bir konser ve çalışma döneminin ardından, pandemiyle birlikte kendi içime dönebildiğim ve bu anlamda kendimi özgür hissettiğim zamanda bestelendi parçalar.

İçimden yeniden şairlere dönmek geldi. Pîr Sultan gibi, Yûnus Emre, Kaygusuz Abdal gibi yüzyıllar öncesinin şairlerine dönmek istedim. Bunun yanı sıra ilk kez bestelediğim bir Sabahattin Ali şiiri de var albümde.

Hem fikir olarak ortaya çıkması hem de eserlerin bestelenmesi, kaydedilmesi ve albümün yayınlanması anlamında, pandemi döneminde kendiliğinden doğan bir albüm olduğu için; bir hazırlık süreci var diyemeyeceğim. Bu süreçte ben de öğrendim ve beslendim.”


TÜRKİYE FELSEFESİZ BİR YER DEĞİL

“Anadolu’nun acıları ve coşkusu... Bende ağır basan duygu oldu.”

- Sizin sunmak istediğiniz neydi, neyi paylaşmak istediniz Anadolu’dan...

“Türkiye’de biliyorsunuz sanattan spora siyasete kadar her konuda tartışmalar var ama bu tartışmalar yaşanırken eksik olan bir konu da var. O da felsefe…

Türkiye’nin felsefe ortamı zayıflıyor. Filozoflar eksik. Böylesi bir ortamın izdüşümü olarak şunu söyleyebilirim; bu albümdeki tüm şiirler bir felsefe içermekte.

Türkiye’de, Anadolu tarihinde felsefe yok değil, aksine hep var. Hatta alası var. Yûnus Emre’nin inancında, içine kalbine dönmesi konusunda yaşadığı kendi hesaplaşmalarında, Kaygusuz Abdal’ın ince bir mizah içeren anlatımlarında, Pîr Sultan’ın, hayatına mal olmuş onu tehdit eden öğelere karşı kendi düşüncelerini ortaya koyduğu sorgulamalarında, 20. yüzyılın yaralı şairleri diyebileceğimiz Sabahattin Ali’de, Aziz Nesin’de ve Metin Altıok’da biz bu felsefeyi fazlasıyla görüyoruz.

Türkiye, felsefesiz bir ülke değildir. Sadece biz bunları kolaylıkla unutuyoruz.

Bu albüm sadece şair hatırlatmak için yapılan bir albüm değil, biraz da felsefe hatırlatmak için yapılan bir albümdü.”


- Albümde ’benim için yeri ayrı’ dediğiniz eser hangisi?

“Besteciler için genellikle son besteleri önceliklidir. En son çocuğumuz, tabii ki değerlimizdir. Şu Dünyanın Sırrı’ndan sonra pek çok yeni beste de yaptım. Bu albümdeki parçaların hepsi benim için değerli. Bestelerden birinin yeri, diğerinden ayrı diyemem. Albümde yer alan sekiz parça arasında ayrım yapmak saçma olur.

Çünkü çok farklı şairlerin, birbirinden çok farklı felsefeleri dünyaları yer alıyor. Albümü yaparken, hit denilebilecek bir parça yapma gibi bir amaç yoktu. Burada önemli olan sunumdu. Bestecilik anlamında, teknik ve etik olarak sanatsal zarafetti.”


SAY MÜZİĞİNİN YORUMCUSU

- Serenad Bağcan’ın yorumunu nasıl buldunuz?

“Bugüne kadar Serenad Bağcan ile çok fazla çalışmamız oldu. Nâzım Oratoryosu, Hermias, Sait Faik gibi sahne eserlerimde birlikte çalıştık. İlk Şarkılar, Yeni Şarkılar albümlerinin ardından Şu Dünyanın Sırrı albümünü de yine birlikte yaptık.

Serenad Bağcan‘ın yorumu ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim; bunlar hakikaten söylemesi çok zor parçalar. Serenad, klasik kökenli bir şancıdır ve altodur. Bunun yanı sıra; Bağcan ailesinin halk müziği geleneklerindeki gırtlak kullanımını, nostaljik müzik kullanımını çok iyi kombine ederek, kendine özgü bir sentez oluşturuyor.

Benim şarkılarımı birebir, tam istediğim gibi yorumlayan, bu parçaların sesini yaratan bir yorumcudur. Fazıl Say müziğinin yorumcusudur. Bu şarkıların salt bir operacı gibi söylenmesini istemiyordum.

Ben bu şarkıların, Serenad’ın sentezindeki gibi, tonunun bulunarak hayat bulmasını istiyordum. İlk Şarkılar albümündeki parçaları 1994 yılında besteledim. Albümse neredeyse 20 yıl sonra çıktı. Yani aslında parçalar yorumcusunu yani Serenad Bağcan’ı beklemişti.

Fazıl Say deyince önce müzik tabii ki sonra da ülke meseleleriyle ilgili fikirlerinizi samimiyetle paylaşmanız benim aklıma geliyor.”


- Pek çok kişi “sadece işimi yaparım” diyebiliyor. Siz konuşmayı seçenlerdensiniz. Neden?

“Bu yüzyılın çok sallantılı başından itibaren, son yirmi yıldır öyle bir dönem yaşıyoruz ki… Bu süreç boyunca tabii ki susup akvaryumdaki balık gibi kalabilirdik. Ben de kalabilirdim, herkes kalabilirdi. Ki kalanlar da oldu. Ama bir şeyler dememiz gerekiyordu.

Güçlüyken de güçsüzken de dememiz gerekiyordu. Başımıza bela açabilirdik ya da açmayabilirdik. Her türlü riskin olmasına rağmen gerekiyordu bu! Ben gerekenleri her zaman söylediğime inanıyorum. İyi bir savunmayla, bu ülkede bazı değerleri korumakta bir faydam olduğunu da düşünüyorum. İyi ki yapmışız diye düşünüyorum.”


HEPİMİZİN MUTLU OLABİLECEĞİ BİR ÜLKE

- Türkiye’de kutuplaşma uzun zamandır konuşulan bir mesele. Bir Başkadır dizisiyle de bunu gördük. Hemen her konuda sevenler, reddedenler var. Ortası yok gibi. Siz alıştınız mı bu duruma, ortama? Nasıl görüyorsunuz toplumumuzu hem kutuplaşma konusunda hem de dinamikler açısından?

“Bu kutuplaşma ve ötekileşme sorunu; 15-20 yıldır, hatta daha da uzun, belki 30 yıldır hepimizin konusu oldu. Toplumun içerisinde farklı düşünce ve yaşayışta insanlar, farklı sosyo-kültürel yapılar mevcut. Maddi imkânlar ya da imkânsızlıklar, gelinen çevre gibi birçok neden neticesinde…

Türkiye’de her kesimi ilgilendiren sosyal sorunlar var. Türkiye’de hepimiz, hepimiz için bir şeyler düşünebilirsek var olacağız gibi bir gerçeklik var. Ben haklıyım, sen haklısın tartışmasının sonu hiçbir yere varmıyor, bir çıkmaz sokak gibi. Hepimiz, hepimizin mutlu olabileceği bir ülke ve dünya için çalışmalıyız diye düşünüyorum. Korona sürecinde bile çok şey öğrendik aslında.

Hepimiz yaşamlarımızı sorguladık. Bir virüs tüm dengeleri değiştirirken, bunun ardında neler olabileceğini, virüsün nasıl ortaya çıktığını, doğal olarak mı oluştuğunu yoksa laboratuvarda mı üretildiğini, bundan sonra neler olabileceğini, vs… düşündük.

Birçok konuda, birçok şeyi sorguladık. Aslında hayatlarımızı düşünmemiz, sorgulamamız ve yaşamımıza sahip çıkmamız için de bir fırsat, yeni bir bakış açışı oluşturdu korona.”


DÜNYA BU SİYASETÇİLERLE BİR YERE VARAMIYOR

- Müzisyen olmasaydınız, aktif siyasette olmayı düşünür müydünüz?

“Aktif siyasette var olmayı asla düşünmüyorum. Ben bir müzisyenim. Müzisyen olarak doğdum, müzisyen olarak da öleceğim. Kendimi ifade etme şeklimin müzik olduğunu düşünüyorum. İnsanlara yararlı olabilecek müzikler yapmayı istedim her zaman. Bunu yaptığıma inanıyorum. Bundan sonra da bunun için uğraşmaya devam edeceğim. Son kitabım “Suya Yazılan” ve daha önceki kitaplarımda da yazmıştım.

“Ben artık siyaset sevmiyorum. Siyasetçileri de takip etmiyorum” diye… Eminim sadece ben değil, birçok insan yeryüzünde siyasetten ve dünyayı yönetenlerden memnun değil. İnsanlar mutsuz. Demek ki dünya, bu siyasetçilerle bir yere varamıyor.”


EN ÇOK KİMİ ÇALMAYI SEVİYOR

- Beethoven, Mozart, Bach, Chopin. Bu dört isimden hangisini çalmayı en çok seviyorsunuz. Neden?

“Bakın, bizler yorumcu olarak o anda neyi çalışıyorsak, en çok onu severiz. Mesela o günlerde Bach mı çalışıyoruz, Bach severiz. Mozart mı çalışıyoruz, Mozart severiz. Çünkü hayatta bir şeyi öğrenirken, hiçbir zaman bir “tamamına ermişlik” olmuyor.

Ve her seferinde, bu dipsiz kuyuda, her şeyi yeniden keşfetmek gerekiyor. Bu besteciler, çok derin besteciler. Özünde matematik de yatan müzikleri, olabildiğine derinlemesine bir okyanustur. Keşfedecek daha çok şey barındırıyor. Elli yaşımdayım ve bir yorumcu olarak 50 cd yaptım.

Bir besteci olarak da… Yine en baştaki sorunuzun yanıtına döneceğiz, Ömer Hayyam’ın sözlerine… Bildiğimiz tek şey; aslında hiçbir şey bilmediğimiz.”


- Dünya basınında da birçok basın mensubu tarafından bana şu sorulmuştur; “Hangi besteciyi çalmayı, daha çok seviyorsunuz?”

“Bunun yanıtını vermek çok zor. Önemli olan, tüm bestecilere eşit değer vermek zorundayız. Çünkü bunları “iyi” çalmak eşit zorlukta bir şeydir. Ve eşit oranda emek gerektirir.”

Orijinal Kaynak: www.cumhuriyet.com.tr (Fotoğraf: Ece Dağıstan Say)

Kaynak: www.magazinkolik.com - 14.12.2020

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Fazıl Say: “Asıl Mesele Sırrı Çözemememiz!” | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!

Fazıl Say İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 08.05.2021->Fazıl Say’dan İmamoğlu’na Destek: “Tartışma Kapanmıştır”

 26.04.2021->Ünlülerden Joe Biden’a Büyük Tepki

 16.04.2021->Fazıl Say Çocukla Çocuk Oldu

 05.04.2021->‘Yılın Enleri’ Gecesinde Yıldızlar Geçidi

 04.04.2021->“CHP’ye Nacizane Bir Eleştiri” Diyen Fazıl Say, “Bırakın Korkuyu” Dedi...

 31.03.2021->Fazıl Say’dan Üç Konuda Hükümete Tepki

 27.03.2021->Zeynep Beşerler’den Fazıl Say Cevabı

 26.03.2021->Ece Dağıstan İle Fazıl Say’ın O Sözleri Olay Olmuştu... Destekleyen De Var Eleştiren De!

 25.03.2021->Fazıl Say’dan Eleştirilere Sevişme Sayısıyla Cevap!

 24.03.2021->Ece Dağıstan: “O Tiplerin Bizi Anlamalarını Beklemiyoruz”Sonraki Sonuçlar


 DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Buket Aydın’dan Sibel Can-Emir Sarıgül Aşkına Olay Gönderme
Haberler Sibel Can ile Emir Sarıgül aşkının belgelenmesi sonrası ünlü sunucu Buket Aydın’dan çok konuşulacak flaş bir paylaşım geldi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2486 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:59 (24 okuma)

Murat Dalkılıç İle Sezer Çakır’ın Görüntülenme Paniği!
Haberler Murat Dalkılıç, Etiler’de ‘Yakın arkadaşım’ dediği Sezer Çakır’la objektiflere takıldı. Çakır, muhabirleri fark ettiği ilk an panikleyerek yüzünü gizledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1374 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:55 (24 okuma)

Aydın Aydın, Korona’dan Hastaneye Kaldırıldı!
Haberler “Korona var öpme” klibi çeken ünlü sanatçı Aydın Aydın’dan kötü haber geldi. Korona virüse yakalanan ünlü türkücü hastaneye kaldırıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 915 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:30 (23 okuma)

Kapatma Bahane, Bacaklar Şahane!
Haberler Rol aldığı dizinin çekimleri öncesinde bacağındaki dövmeleri sildiren Hülya Avşar, “Makyöz dövmeler yüzünden kaçacak” notunu düştüğü bir paylaşım yaptı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1677 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 22:15 (26 okuma)

Billie Eilish İlham Kaynağını Açıkladı
Haberler Grammy ödüllü şarkıcı Billie Eilish sarı saçları için teknolojiden ilham aldığını itiraf etti. Yeşil-siyah saçlarıyla tanınan şarkıcı yeni imajını tamamlamasını altı hafta sürdüğünü söyledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3243 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 15:33 (29 okuma)

DJ Ömer Ali Dönmez Zirveye Oturdu
Haberler Dj Ömer Ali Dönmez, müzik severlerin beğenisine aynı anda sunduğu iki şarkıyla, iTunes'da zirvede yer aldı. Dönmez, ‘The Invitation’ ve ‘Psycho’ isimli çalışmalarıyla dijital platformda en çok dinlenenler arasına girdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1889 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 14:35 (27 okuma)

Soner Arıca’dan Yeni Single: “Esmesin Ayrılık”
Haberler Soner Arıca söz ve müziği Yudum’a ait olan “Esmesin Ayrılık” isimli yeni single’ı ile 14 Mayıs Cuma günü müzikseverlerle buluştu. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1344 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 10:57 (23 okuma)

Moralsiz Demet Akalın!
Haberler Demet Akalın ve Okan Kurt, Nişantaşı’nda görüntülendi. Telefonla konuşan Akalın soruları yanıtlamazken, Kurt ise ünlü şarkıcının Beşiktaş’ın son mağlubiyeti nedeniyle moralsiz olduğunu söyledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1585 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 10:05 (24 okuma)

Berkay-Özlem Ada Şahin Çiftinin Göcek Tatili!
Haberler Bayram tatilini fırsat bilen şarkıcı Berkay ve eşi Özlem Ada Şahin, soluğu Göcek’te aldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1978 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 08:15 (22 okuma)

Göçmen Kızı Artık Bir Dünya Yıldızı
Haberler İngiltere’de aldığı BRIT Ödülleri’yle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran şarkıcı Dua Lipa, göçmen bir Arnavut ailenin kızı olarak “hayallerinin peşinden” gitmesiyle gençliğe örnek oluyor. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2963 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 08:00 (23 okuma)

Faruk Sabancı Ve Norm Ender’den Yeni Single “Bulamazdım”
Haberler Norm Ender ve Faruk Sabancı’nın iş birliği ile ortaya çıkan “Bulamazdım” yayında... (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1406 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:59 (28 okuma)

Hülya Avşar Film Şirketini Bastı, Diziyi Kurtardı!..
Haberler Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır’ı buluşturan Masumiyet dizisi final kararı aldı. İddiaya göre; Final kararını duyan Avşar, yapım şirketini basarak tepki gösterdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1531 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:30 (34 okuma)

Romantik Kutlama!
Haberler Demet Özdemir, sosyal medya üzerinden sevgilisi Oğuzhan Koç’un doğum gününü kutladı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1439 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:27 (29 okuma)

Gülşen Acı Haberi Aldı, Türkiye'ye Dönüyor!
Haberler Bir süredir eşi Ozan Çolakoğlu ve oğluyla birlikte İspanya’da yaşayan şarkıcı Gülşen, aldığı ölüm haberiyle yıkıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1187 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:17 (42 okuma)

Sibel Can Ve Emir Sarıgül Aşkı Belgelendi!
Haberler Sibel Can ile Emir Sarıgül aşkı Göcek’te belgelendi. Çiftin, tekne tatilinden görüntüsünü TV100 Ana Haber yayınladı. Sarıgül, iddiaları kesin dille yalanlamıştı... (DEVAMI...)

Not: Video Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1659 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 22:54 (38 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag