Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 300 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 300
Üye: 0
Toplam: 300

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,968,603
  • Bugün: 30,657
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 15, 2021
  • 06:42 pm CEST
 

Coşkun Sabah’tan İlyas Salman’a Tepki: “Türk Halkına Hakarettir”


Tarih: 25.01.2021 Saat: 16:45 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Sanatçı Coşkun Sabah, 24 TV’de yayınlanan Arafta Sorular programında, Star yazarı Esra Elönü’nün sorularını yanıtladı. İlyas Salman’ın ‘akılsız halk’ sözlerine tepki gösteren Sabah, “Bu çok büyük bir hakaret, büyük bir suçtur.” dedi.

Star yazarı Esra Elönü’nün moderatörlüğünde, 24TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ın bu haftaki konuğu, sanatçı Coşkun Sabah oldu…

İlyas Salman’ın ‘bu akılsız halk’ sözlerine tepki gösteren Sabah, “Bu çok büyük bir hakarettir. Türk halkına hakarettir. Ben bunu anlamak istemiyorum. Kabul etmek de istemiyorum. Bu çok büyük bir suçtur.” ifadelerini kullandı.

Esra Elönü, İlyas Salman, “Başkan Erdoğan’ın dünyanın en büyük ödülünü dahi verse gidip o ödülü almayacağını, çünkü ödülü ’bu akılsız halkın’ verdiği oylarla aldı” yönündeki sözleri hakkında Sabah’ın düşüncelerini sordu.

Sabah, Elönü’nün sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bu çok büyük bir hakarettir. Türk halkına hakarettir. Ben bunu anlamak istemiyorum. Kabul etmek de istemiyorum. Bu çok büyük bir suçtur. Biz sadece müziğimizi yapıyoruz. Sanatçı üretim yapar sanatçı müziğini yapar bunu taraf yapmak. Ben 1995 yılında bir telefon geldi.

Türk milli takımı ile Kanada milli takımıyla yapacağı maç öncesinde benim İstiklal marşını okumamı istediler. Sorduğunuz soruya bak. Tabii ki okurum. Fatih Terim ve futbolcu arkadaşlarla aynı uçakta gittik. Kanada milli marşını da Kanadalı şarkıcı okudu. Devletim benden ne isterse seve yaparım.

Giderim. Kullandığımız bir cip var. 4,5 sene önce Suriye’de operasyon başlayınca beni Etiler Karakolu’ndan çağırdılar. İhtiyaç halinde cipimi vermemi istediler. Severek veririm diye imza attım.”


MESAM’A KAYYUM ATANMA KONUSU: “KÜLTÜR BAKANLIĞI’NDAN GELEN TELEFONU REFÜZE ETME ŞANSIM YOK. VATANA İHANETTİR”

Coşkun Sabah, konuya ilişkin, “Kültür Bakanlığı tarafından 3 sene MESAM’a kayyum atandık. Bir takım şeyler tespit edilmiş. Kültür Bakanlığı tarafından arandık.

Ben bir müzisyen olarak Kültür Bakanlığı’ndan gelen telefonu refüze etme şansım yok. Vatana ihanettir. Kabul ettik. Sosyal medyada ilk linç onunla başladı.”
dedi.

MESAM’da yaşananları anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben MESAM’ın asıl üyelerinden MESAMA’a para getiren bir sanatçıyım. Çünkü MESAM da bir işletme esasında. Oteller, restoranlardan, radyolardan yani teliflerden bir para geliyor. Ondan sonra bir dağılım oluyor.

Bu bir işletmedir. Gelir gider dengesi diyelim buna. Herhalde ilk ona veya ilk onbeşe girerim. 16-17 tane hitim, 95 tane bestem var. 95 bestenin hepsi MESAM kayıtlarında vardır. Hitler çok önemlidir Çünkü hitler MESAM’a daha büyük para getirir.

Coşkun Sabah, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe büyük para getiriyor. Bunlar baş tacı edilmesi gereken sanatçılardır. Çünkü bunlar MESAM kasasını dolduranlardır. Yani 15 kişi büyük para getiriyor oradan 9442 kişi nemalanıyor. Telif dağılıyor.

Ben kayyum olmayı kabul ettiğim için büyük bir linç başlattılar. Sadece bana değil, tüm arkadaşlarıma… Arkadaşlarım Fuat Güner, İpek Acar, Vedat Çetinkaya, Turhan Taşan da var. Bunu politize etmenin bir anlamı yok.

Son 10 yılda böyle bir merak oluştu. Şiddetle kınıyorum. Biz böyle bir ortamın içerisinde bulunduğumuz için çok üzgünüz. Sanatçıları linç edilmesine şiddetle karşıyım.”


“DEVLETİM ÇAĞIRDIĞINDA İKİ ELİM KANDA OLSA GİDERİM”

Esra Elönü: “Üzerinizde Mahalle baskısı hissediyor musunuz?”

Coşkun Sabah: “Ben çağrıldığım zaman gittim. Reyhanlı’ya da gittim. Afrin’deki Mehmetçiğimize moral vermek için gittim. Ben devletçiyim. Devletim çağırdığında giderim. Devletimizi seviyorum. Bana hizmette bulunan devlet büyüklerimizi seviyorum. Askerimizi seviyorum. Türkiye’ye hizmet eden kim varsa onları seviyorum. Onların yaptıkları bütün faaliyetlere giderim. Mazeret bildirmem. İki elim kanda olsa giderim.”

“BİR ŞARKIYI TELİFSİZ KULLANMAK HIRSIZLIKTAN DAHA BÜYÜK SUÇTUR.”

Esra Elönü: “Şu an yeni şarkıcılardan şarkılarınızı isteyen çok vardır değil mi?”

Coşkun Sabah: “İstiyorlar da ben vermiyorum. Korumaya aldık.”

Esra Elönü: “Sizden habersiz alıp kullanma, öyle bir şey var mı?”

Coşkun Sabah: “Bir suç, yapamazlar.”

Esra Elönü: “Karşılaştınız mı, tabiri caizse “çalan” kişilerle?”

Coşkun Sabah: “1987 yılında bir korsan kasetim çıktı. Kuşadasın’da bir arkadaşımın oğlunun sünneti vardı, konseri yaptım. 20 gün sonra birde baktm Coşkun Sabah’ın konser albümü. Ben albüm yapmadım dedim. O zamanki şoförümü kafaya alıp tüm konseri kayda alıp sattılar.

Çok para kazandılar üzerinden. Şu anda yasalar var ve AB kriterlerine göre hep güncelleniyor. Dünyada telif çok önemlidir, bir şarkıyı telifsiz kullanmak hırsızlıktan daha büyük suçtur.”


“BESTE VE ŞARKI YAPMAYA OTURDUĞUM ZAMAN, EKONOMİNİN E’Sİ AKLIMA GELMEZ”

Esra Elönü: “Siz ülkesini seven bir sanatçı olmanın bedelini nasıl ödüyorsunuz?”

Coşkun Sabah: “Son yıllarda özellikle sanatçıları gruplaştırma sevdası da çok bariz bir şekilde oluştu. Bunu inkar edemeyiz. Halbuki hiç bir sanatçı buna muhatap değildir. Müzik ruhun gıdasıdır. Bir besteci ve şarkıcı olarak, Türk halkına verdiğimiz bir hizmet var ortada. Şarkılarımız Türk halkı için... Beste ve şarkı yapmaya oturduğum zaman, ekonominin ’e’si aklıma gelmez. Bu şarkı Türk halkının kalbine girecek mi, Türk halkı bu şarkıyla mutlu olacak mı, 82 milyon bu şarkıdan etkilenecek mi? Bunları düşünürüm. ’Para pul’, ’ne kadar gelecek?’ gibi şeyler hiç aklımızda yok.”

“MUTASYON SADECE KORONADA YOK. DEMEÇLERİN MUTASYONU VAR”

Esra Elönü: “Sanatçılar zor durumda gibi bir terim kullandınız. Bu nasıl oldu?”

Coşkun Sabah: “Mutasyon sadece koronada yok. Demeçlerin mutasyonu var. ‘Ekonomik olarak bu süreç sizi etkileyecek mi?’ diye soruldu. Gayet insani ve mantıklı bir açıklama yaptım. ‘4-5 ay etkilemez ama sonrası tabii ki etkiler. Hazıra dağ dayanmaz’ dedim.

Şimdi benim dediğime geldik. Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılara bir fon ayırdı. E ne oldu? Benim derdim konuşmamda değil. Ertesi gün, bir gün sonra bu konuşmalar mutasyona uğruyor.

Söylediklerimi ilginç hale getirmek için alıyor ‘Coşkun Sabah’tan flaş açıklama: Geçinemiyorum’ başlığı atıyor. Yok ya! Ben böyle bir kelime söylemedim.

Ama ilginç olacak ya, nasıl okutacak yoksa o haberi... Ağzımızdan çıkmayan bir kelimeyi ilginç bir hale getirmek için yapıyorlar bunu...”


“MÜZİK BİZE MİRAS”

Esra Elönü: “Evde ilk sesininizn güzelliğini kim fark etti?”

Coşkun Sabah: “Biz müzisyen bir aileyiz. Rahmetli babam amatör bir UDİ’dir. Gündeydoğu’da, Doğuda genelde hobi olarak her evde Ud veya Cümbüş vardır. Darbuka zaten her evde var. Darbukayı da Diyarbakır’da kadınlar çalar. Sonucunda bir Müzisyen aile olduğumuz için, abim Bülent Sabah Avustralya’da yaşıyor küçük kardeşim Taşkın Sabah çok değerli bir aranjördür.

Müzik bize miras. Bu söylemlerde tekrara düşüyoruz gerçi ama daha önceki söylemleri takip edenler aynı şeyi söylüyor falan da demesin çünkü her programın ayrı bir izleyici kitlesi var. Biz dünyaya müzik yapmak için gelmişiz, annemizin karnından doğarken zaten kabiliyetimizle doğmuşuz.

Udumuzla, besteciliğimizle… Üçüncü kariyerimdir Benim şarkıcılığım hep öyle adlandırırım. Birinci kariyer UDİ’liğime veririm. İkinci kariyerim besteciliğimdir. Besteciliğime toz kondurmam. 16-17 tane hit’im hayatımın en büyük gururudur…”


Coşkun Sabah, programda, 24 TV seyircilerine özel canlı performans “Sen Bambaşkasın” eserini seslendirdi.

Kaynak: www.magazinkolik.com - 25.01.2021

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Coşkun Sabah’tan İlyas Salman’a Tepki: “Türk Halkına Hakarettir” | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!

Coşkun Sabah İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 11.05.2021->Şarkılar Coşkun Sabah’ı Söyledi!

 01.05.2021->Ceyda Okay (Sabah) Garsoniyer Baskınından Ceza Aldı

 18.04.2021->Coşkun Sabah Çiftlikten Kazanıp Müziğe Yatıracak

 08.04.2021->Coşkun Sabah Yumurta Çiftliğini Şarkılarıyla Açtı!

 01.04.2021->Coşkun Sabah: “Kızımı İzmir’de Şortla Dolaştırırım Ama Mardin’de Giydirmem”

 19.03.2021->Coşkun Sabah’ın Telif Davasında Bilirkişi Raporu Çıktı!

 16.02.2021->Coşkun Sabah: “Yumurta Çiftliği Kurdum”

 12.02.2021->Yaşayan Efsane Cengiz Kurtoğlu’nun Büyük Sürprizi!

 04.02.2021->Ahmet Selçuk İlkan Beste Verdiği Sanatçıları Vefasızlıkla Suçladı

 03.02.2021->Coşkun Sabah ‘Gönlümün Kıymetlisi’ne Pastatalı KutlamaSonraki Sonuçlar

İlyas Salman İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 20.03.2021->Ünlü İsimlerden İstanbul Sözleşmesi İsyanı!

 25.01.2021->Coşkun Sabah’tan İlyas Salman’a Tepki: “Türk Halkına Hakarettir”

 25.01.2019->Ayşen Gruda Son Yolculuğuna Uğurlandı

 28.05.2017->Siyaset, Sanat Ve Medya Dünyasından Beşiktaş’a Tebrik Mesajları Yağdı

 09.05.2017->Atatürk’e Hakaret Eden Hainlere Sanat Camiasından Tepki

 01.05.2017->Ünlü İsimlerin 1 Mayıs Mesajları

 08.03.2017->Ünlülerden 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajları

 02.12.2014->Arpak Kardeşler 3. Albümü ‘Beddua’ İle Sevenleriyle Buluştu

 04.09.2014->Mustafa Ceceli, KANKA Kulübüne KatıldSonraki Sonuçlar


 DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Buket Aydın’dan Sibel Can-Emir Sarıgül Aşkına Olay Gönderme
Haberler Sibel Can ile Emir Sarıgül aşkının belgelenmesi sonrası ünlü sunucu Buket Aydın’dan çok konuşulacak flaş bir paylaşım geldi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2486 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:59 (24 okuma)

Murat Dalkılıç İle Sezer Çakır’ın Görüntülenme Paniği!
Haberler Murat Dalkılıç, Etiler’de ‘Yakın arkadaşım’ dediği Sezer Çakır’la objektiflere takıldı. Çakır, muhabirleri fark ettiği ilk an panikleyerek yüzünü gizledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1374 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:55 (24 okuma)

Aydın Aydın, Korona’dan Hastaneye Kaldırıldı!
Haberler “Korona var öpme” klibi çeken ünlü sanatçı Aydın Aydın’dan kötü haber geldi. Korona virüse yakalanan ünlü türkücü hastaneye kaldırıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 915 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 23:30 (23 okuma)

Kapatma Bahane, Bacaklar Şahane!
Haberler Rol aldığı dizinin çekimleri öncesinde bacağındaki dövmeleri sildiren Hülya Avşar, “Makyöz dövmeler yüzünden kaçacak” notunu düştüğü bir paylaşım yaptı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1677 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 22:15 (27 okuma)

Billie Eilish İlham Kaynağını Açıkladı
Haberler Grammy ödüllü şarkıcı Billie Eilish sarı saçları için teknolojiden ilham aldığını itiraf etti. Yeşil-siyah saçlarıyla tanınan şarkıcı yeni imajını tamamlamasını altı hafta sürdüğünü söyledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3243 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 15:33 (29 okuma)

DJ Ömer Ali Dönmez Zirveye Oturdu
Haberler Dj Ömer Ali Dönmez, müzik severlerin beğenisine aynı anda sunduğu iki şarkıyla, iTunes'da zirvede yer aldı. Dönmez, ‘The Invitation’ ve ‘Psycho’ isimli çalışmalarıyla dijital platformda en çok dinlenenler arasına girdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1889 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 14:35 (27 okuma)

Soner Arıca’dan Yeni Single: “Esmesin Ayrılık”
Haberler Soner Arıca söz ve müziği Yudum’a ait olan “Esmesin Ayrılık” isimli yeni single’ı ile 14 Mayıs Cuma günü müzikseverlerle buluştu. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1344 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 10:57 (23 okuma)

Moralsiz Demet Akalın!
Haberler Demet Akalın ve Okan Kurt, Nişantaşı’nda görüntülendi. Telefonla konuşan Akalın soruları yanıtlamazken, Kurt ise ünlü şarkıcının Beşiktaş’ın son mağlubiyeti nedeniyle moralsiz olduğunu söyledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1585 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 10:05 (25 okuma)

Berkay-Özlem Ada Şahin Çiftinin Göcek Tatili!
Haberler Bayram tatilini fırsat bilen şarkıcı Berkay ve eşi Özlem Ada Şahin, soluğu Göcek’te aldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1978 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 08:15 (23 okuma)

Göçmen Kızı Artık Bir Dünya Yıldızı
Haberler İngiltere’de aldığı BRIT Ödülleri’yle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran şarkıcı Dua Lipa, göçmen bir Arnavut ailenin kızı olarak “hayallerinin peşinden” gitmesiyle gençliğe örnek oluyor. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2963 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.05.2021 Saat: 08:00 (23 okuma)

Faruk Sabancı Ve Norm Ender’den Yeni Single “Bulamazdım”
Haberler Norm Ender ve Faruk Sabancı’nın iş birliği ile ortaya çıkan “Bulamazdım” yayında... (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1406 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:59 (30 okuma)

Hülya Avşar Film Şirketini Bastı, Diziyi Kurtardı!..
Haberler Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ ve Deniz Çakır’ı buluşturan Masumiyet dizisi final kararı aldı. İddiaya göre; Final kararını duyan Avşar, yapım şirketini basarak tepki gösterdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1531 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:30 (34 okuma)

Romantik Kutlama!
Haberler Demet Özdemir, sosyal medya üzerinden sevgilisi Oğuzhan Koç’un doğum gününü kutladı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1439 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:27 (29 okuma)

Gülşen Acı Haberi Aldı, Türkiye'ye Dönüyor!
Haberler Bir süredir eşi Ozan Çolakoğlu ve oğluyla birlikte İspanya’da yaşayan şarkıcı Gülşen, aldığı ölüm haberiyle yıkıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1187 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 23:17 (43 okuma)

Sibel Can Ve Emir Sarıgül Aşkı Belgelendi!
Haberler Sibel Can ile Emir Sarıgül aşkı Göcek’te belgelendi. Çiftin, tekne tatilinden görüntüsünü TV100 Ana Haber yayınladı. Sarıgül, iddiaları kesin dille yalanlamıştı... (DEVAMI...)

Not: Video Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1659 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.05.2021 Saat: 22:54 (39 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag