Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 04.03.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 445 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 445
Üye: 0
Toplam: 445

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 142,775,510
  • Bugün: 25,395
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Mar 04, 2024
  • 09:40 pm CET
 

Öne Çıkan Haber: Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor


Tarih: 10.11.2021 Saat: 11:35 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Önce “Yas” teklisi ardından “Yürüyorum”, sonra da “Dinle” ve “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde”... Hazal Selçuk’tan her ay paylaşılan teklilerden yeni bir albüm geliyor.

Babası Timur Selçuk’u kaybetmesinin ardından “Belki sesler babama ulaşır” diyerek can havliyle, bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” teklisini çıkaran Sanatçı Hazal Selçuk, son olarak “Yürüyorum” ve “Dinle” single’ları ile müzikseverlere ulaştı.

Single’ları 1 yıl boyunca her ay yenileri takip edecek. 6 Kasım’da babası Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde dedesi Münir Nurettin Selçuk’un bestelediği “Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde” adlı eserini yorumlayan Hazal Selçuk’un sıradaki teklisi 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannesi Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.

Sanatını psikoloji ile birleştirme hedefiyle gittiği ve sanat terapisi ve psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini tamamladığı Amerika’da yaşamını sürdüren Sanatçı Hazal Selçuk, yeni bir single serisiyle müzikseverlere merhaba diyor.

Beste ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” single’ının ardından “Yürüyorum” ve “Dinle” adlı şarkıları da dijital müzik platformlarında dinleyici ile buluşan Hazal Selçuk, yıl boyunca her ay single’lar çıkararak albümünü paylaşmayı planlıyor.

“İçinde doğduğum aile bana müzikle ilgili çok özel bir dil aktardı” diyen Hazal Selçuk, “Yas” adlı teklisini, “Pandemi nedeniyle babamın cenazesine katılamadım. Yas sürecini müzikle hazmedebildim. Yas, babama belki ulaşır diye can havliyle çıktı. Babamla ilişkimin merkezinde müzik olduğu için, seslerin, frekansların bu dünyayı geçip öbür dünyaya ulaşabileceği hayalini sevdim” sözleriyle anlatıyor.

Hazal Selçuk’un söz, beste, düzenlemesine imza attığı şarkıları ile dedesi ve babasının eserlerini yorumladığı toplam 12 şarkının single’ları tamamlandığında bir albüm oluşacak. Ayrıca bu şarkılar videolarıyla beraber Hazal Selçuk’un youtube kanalında paylaşılacak.

Bazı videolarda Hazal Selçuk’un Bale Sanatçısı kız kardeşi Mercan Selçuk ve onun adını taşıyan Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan dansçılar da yer alıyor. Hazal Selçuk, albüm süreci için şunları söylüyor: “Pandemiyle beraber pek çoğumuz sarsıldık ve ağır kayıplar yaşadık. İnsan olmanın en kırılgan dönemeçlerinden ölüme her gün tanık olduk. Yas süreci sağlıklı yaşanabildiğinde ölümün çok önemli mesajları da var. Bunlardan biri: Öleceğim bilinci, bugünüme, geçmişime, kendime, ülkeme, dünyaya, kısacası yaşama daha geniş bir perspektiften bakmamı ve neyin gerçekten değerli olduğunu anlamamı sağlıyor. Ayrıca ölümün bir son değil, mekân değiştirmek olabileceğini bana düşündürüyor. Albüm fikri, bunları hazmetme sürecinden doğdu.”

Müzisyen aile mirasına vefa

Timur Selçuk’un ölüm yıldönümü olan 6 Kasım’da yeni bir single daha paylaşan Hazal Selçuk, önümüzdeki aylarda sırasıyla yayınlanacak şarkılarını şöyle anlatıyor: “Ölümünün 40. yılı dolayısıyla dedem Münir Nurettin Selçuk’un iki eserine düzenleme yaptım. Bu düzenlemelerde Türk müziği sazları bana eşlik etti. Eşlik edenlerin neredeyse hepsi babamın konserlerinde yıllarca ona eşlik etmiş müzisyenler. Bu eserlerden, sözleri Faruk Nafiz Çamlıbel’e bestesi dedeme ait olan “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde” 6 Kasım’da, babam Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde yayınlandı. Babamın da iki şarkısı var hazırladığım. Onları da yine tekli olarak paylaşacağım. Dedemden olan eserlerden diğeri ise 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannem Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.”

<HAZAL SELÇUK KİMDİR?

İstanbul’da Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra, lisans öğrenimini Viyana Devlet Konservatuarı daha sonra Boston Konservatuarı müzikal ve dans bölümü, yüksek lisans öğrenimini hareket tiyatrosu üzerine York Üniversitesinde tamamladı.

Sahne üzeri ve gerisinde oyuncu, yorumcu, yazar ve yönetmen olarak çalıştı. Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi, Avusturya Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi, York Üniversitesinde oyuncular için hareket, ses, performans yapımı dersleri verdi. Öğrencileriyle özgün teatral konserler düzenledi. Doğu-Batı ve bir Yağmur Damlası, Mağara Çiçekleri, Su Yeşili Hikayesi, Tek Şarkılık Konser adlı solo oyunlarını yurt içi ve yurt dışında sahneledi. Babası Timur Selçuk’la 25 yıl aynı sahneyi paylaştı. Yurt dışında çeşitli tiyatro gruplarıyla projeler yaptı. “Su Yeşili” ve “Gece” isimli iki solo CD çalışması bulunmaktadır.

Sanatı psikolojiyle birleştirme isteği, sanatsal yaratım süreci sırasında kendinde deneyimlediği fiziksel, duygusal, zihinsel farkındalıkla başladı. Dışa vurumcu sanat terapisi eğitiminin ardından, psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini California Institute of Integral Studies’de tamamladı.

Stajını Kaliforniya’da San Quentin hapishanesi, toplum ruh sağlığı kliniği, mülteci merkezi, bağımlılık rehabilitasyon merkezi, San Francisco Kaliforniya Üniversitesi Langley Porter Psikiyatri Hastanesi yetişkin acil servisinde tiyatro ve yaratıcı sanatlar terapisi uygulayarak sonlandırdı. Bu çalışmalarda erişkin bireyler ve gruplarla çalıştı. Buna ek olarak yine Kaliforniya’da çiftler için terapi eğitimini tamamladı. 3000 saat yüz yüze sadece çiftlerle seans ve grup çalışmaları yaptı. Bireylerde gelişim travması, çift terapisi ve beden ağırlıklı sanatla terapi çalışma alanlarıdır. Hazal Selçuk lisanslı psikoterapist, kayıtlı dışa vurumcu sanat terapisti, kayıtlı somatik hareket terapisti/ eğitmeni, kayıtlı drama terapisti, kayıtlı gelişim travması terapistidir.


Hazal Selçuk - Yürüyorum (Resmi Video)


Hazal Selçuk - Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde (Resmi Video)Kaynak: Basın Bülteni - Haber: www.turkpopmuzik.net - 11.11.2021

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!


SANATÇININ SİTEMİZDEKI ADRESİNE GİTMEK İÇİN AŞAĞIYA TIKLAYINIZ!
  Hazal Selçuk 


Hazal Selçuk İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 18.12.2023->Mercan Selçuk Dans Topluluğu “BİR” Eseri İle 28 Aralık'ta CKM Sahnede!

 24.10.2023->Hazal Selçuk’tan 100. Yıla özel yeni albüm “Sessiz Şarkılar”

 24.07.2023->Timur Selçuk’un ‘Lozan’ Hayali Gerçek Oldu

 10.11.2021->Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Şafak Sezer Ve İbrahim Tatlıses’ten Günay Sahnesi’nde Düet Sürprizi!
Haberler Şafak Sezer, Kolpaçino 4 x 4’lük filminde birlikte oynadıkları İbrahim Tatlıses’in İstanbul Günay sahnesinde izlemeye gitti. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1219 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 23:59 (47 okuma)

Hande Yener Ve Nilgün Belgün’ün Dolandırıcılarla Başları Dertte!
Haberler SMS dolandırıcıların hedefi bu kez de ünlü isimler oldu. Dolandırıcıların, popçu Hande Yener ile oyuncu Nilgün Belgün’ün adını kullanarak başkalarına mesaj attığı ortaya çıktı. Hande Yener soluğu savcılıkta aldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3494 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 23:55 (57 okuma)

‘İki Gözüm Ahmet- Sürgün’ Yeniden Vizyona Giriyor!
Haberler Oyuncu ve yönetmen Gani Rüzgar Şavata’nın çektiği ve Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan davalık filmi yeniden vizyona girecek. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1657 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 23:19 (60 okuma)

Gizem’den ‘Benim Hatam’a Berlin'de Klip!
Haberler Yepyeni imajıyla kamera karşısına geçen Gizem Tuncer, “Benim Hatam” adlı teklisi için Berlin’de klip çekti. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1193 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 15:23 (41 okuma)

Soner Arıca, Bin Kadınla Tek Nefes Oldu!
Haberler Pop müziğin başarılı ismi Soner Arıca, geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nin sadece kadınlardan oluşturduğu 1000 Ses Tek Nefes Korosu ile bir araya geldi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1375 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 15:15 (54 okuma)

Sıla: “Şanımız Şöhretimiz Değerli İşlere Yarasın!”
Haberler Sıla, önceki gün Nişantaşı’nda objektiflere takıldı. Sıla, sahnede giydiği 50 adet elbiselerini Kansersiz Yaşam Derneği yararına bağışlandığını açıkladı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2259 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 14:41 (38 okuma)

‘Son Şarkı Ahmet’in Türküsü’ Vizyona Girdi Mi?, Yapımcısından Açıklama Var!
Haberler Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan Son Şarkı Ahmet’in Türküsü vizyona girmeden 3 gün önce Gülten Kaya’nın şikayetiyle davalık olmuştu. Filmin durdurulması için açılan davaları kazandıklarını söyleyen filmin yapımcısı, “Tüm usulsüzlük çabalarına rağmen mahkeme tarafından haklı görüldük ve aleyhimize açılan dava reddedildi. Filmimiz planlandığı gibi vizyona girdi” dedi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3665 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 13:30 (46 okuma)

Öne Çıkan Haber: Hasan Er’den Yeni Tekli: “Yine Gelsin”
Haberler Kahramanmaraş Depreminde gözlerinin önünde kaybettiği eşine yazdığı şarkı “Yine Gelsin” yayında. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 3823 byte kaldı | yorumlar? | Öne Çıkan Haber | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 02.03.2024 Saat: 07:12 (56 okuma)

Seko, Tefo ve Kibariye Aynı Şarkıda Buluştular!
Haberler Kendine has rap tarzları ve fenomenleşen şarkılarıyla Türkçe rapin yükselen yıldızlarından biri olan Seko & Tefo, yeni şarkılarında arabeskin güçlü sesi Kibariye ile sürpriz bir çalışmaya imza attı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1842 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 20:07 (50 okuma)

Elif Buse Doğan’dan Yepyeni Bir Tarz “Yaka Yaka”
Haberler Türkçe müziğin sevilen seslerinden Elif Buse Doğan, “Yaka Yaka” adlı yeni şarkısını 1 Mart’ta sevenlerinin beğenisine sundu. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1825 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 19:00 (44 okuma)

Betül Demir’den “Demir Kapı”
Haberler Türk pop müziğinin en iyi kadın seslerinden Betül Demir, Mabel Matiz imzalı “Demir Kapı” adlı yeni projesini müzik severlerin beğenisine sundu. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1200 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 18:38 (38 okuma)

Tuğba Özerk Dedesi Adına Düzenlene Kupalı Koşu İçin Hipodromda!
Haberler Tuğba Özerk, annesi Günay Kapani ile birlikte önceki gün dedesi merhum Osman Kapani’nin adına düzenlenen at yarışına katıldı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1514 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 18:15 (38 okuma)

Petek Dinçöz, Efsane Şarkı ‘Serserim Benim’e Yeniden Hayat Verdi!
Haberler Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Petek Dinçöz, Sezen Aksu’nun dokunaklı sözleriyle ve Uzay Hepari’nin muhteşem bestesiyle buluşuyor. “Serserim Benim” adlı bu şarkı, Dinçöz’ün müzikal çizgisinde yeni bir döneme kapı aralıyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1820 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 17:54 (33 okuma)

DZO’dan Yeni Tekli: “Nevale”
Haberler Rap müziğin genç temsilcilerinden DZO’nun beşinci single çalışması “Nevale” Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanıyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1260 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 16:57 (44 okuma)

Asil Slang’ten Yeni EP: “Jamais Vu”
Haberler Asil Slang, üç şarkıdan oluşan yeni EP’si "Jamais Vu" ile dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1500 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 01.03.2024 Saat: 15:40 (39 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag