Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.08.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 413 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 413
Üye: 0
Toplam: 413

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 116,257,220
  • Bugün: 4,483
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 15, 2022
  • 02:01 am CEST
 

Öne Çıkan Haber: Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor


Tarih: 10.11.2021 Saat: 10:35 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Önce “Yas” teklisi ardından “Yürüyorum”, sonra da “Dinle” ve “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde”... Hazal Selçuk’tan her ay paylaşılan teklilerden yeni bir albüm geliyor.

Babası Timur Selçuk’u kaybetmesinin ardından “Belki sesler babama ulaşır” diyerek can havliyle, bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” teklisini çıkaran Sanatçı Hazal Selçuk, son olarak “Yürüyorum” ve “Dinle” single’ları ile müzikseverlere ulaştı.

Single’ları 1 yıl boyunca her ay yenileri takip edecek. 6 Kasım’da babası Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde dedesi Münir Nurettin Selçuk’un bestelediği “Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde” adlı eserini yorumlayan Hazal Selçuk’un sıradaki teklisi 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannesi Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.

Sanatını psikoloji ile birleştirme hedefiyle gittiği ve sanat terapisi ve psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini tamamladığı Amerika’da yaşamını sürdüren Sanatçı Hazal Selçuk, yeni bir single serisiyle müzikseverlere merhaba diyor.

Beste ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” single’ının ardından “Yürüyorum” ve “Dinle” adlı şarkıları da dijital müzik platformlarında dinleyici ile buluşan Hazal Selçuk, yıl boyunca her ay single’lar çıkararak albümünü paylaşmayı planlıyor.

“İçinde doğduğum aile bana müzikle ilgili çok özel bir dil aktardı” diyen Hazal Selçuk, “Yas” adlı teklisini, “Pandemi nedeniyle babamın cenazesine katılamadım. Yas sürecini müzikle hazmedebildim. Yas, babama belki ulaşır diye can havliyle çıktı. Babamla ilişkimin merkezinde müzik olduğu için, seslerin, frekansların bu dünyayı geçip öbür dünyaya ulaşabileceği hayalini sevdim” sözleriyle anlatıyor.

Hazal Selçuk’un söz, beste, düzenlemesine imza attığı şarkıları ile dedesi ve babasının eserlerini yorumladığı toplam 12 şarkının single’ları tamamlandığında bir albüm oluşacak. Ayrıca bu şarkılar videolarıyla beraber Hazal Selçuk’un youtube kanalında paylaşılacak.

Bazı videolarda Hazal Selçuk’un Bale Sanatçısı kız kardeşi Mercan Selçuk ve onun adını taşıyan Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan dansçılar da yer alıyor. Hazal Selçuk, albüm süreci için şunları söylüyor: “Pandemiyle beraber pek çoğumuz sarsıldık ve ağır kayıplar yaşadık. İnsan olmanın en kırılgan dönemeçlerinden ölüme her gün tanık olduk. Yas süreci sağlıklı yaşanabildiğinde ölümün çok önemli mesajları da var. Bunlardan biri: Öleceğim bilinci, bugünüme, geçmişime, kendime, ülkeme, dünyaya, kısacası yaşama daha geniş bir perspektiften bakmamı ve neyin gerçekten değerli olduğunu anlamamı sağlıyor. Ayrıca ölümün bir son değil, mekân değiştirmek olabileceğini bana düşündürüyor. Albüm fikri, bunları hazmetme sürecinden doğdu.”

Müzisyen aile mirasına vefa

Timur Selçuk’un ölüm yıldönümü olan 6 Kasım’da yeni bir single daha paylaşan Hazal Selçuk, önümüzdeki aylarda sırasıyla yayınlanacak şarkılarını şöyle anlatıyor: “Ölümünün 40. yılı dolayısıyla dedem Münir Nurettin Selçuk’un iki eserine düzenleme yaptım. Bu düzenlemelerde Türk müziği sazları bana eşlik etti. Eşlik edenlerin neredeyse hepsi babamın konserlerinde yıllarca ona eşlik etmiş müzisyenler. Bu eserlerden, sözleri Faruk Nafiz Çamlıbel’e bestesi dedeme ait olan “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde” 6 Kasım’da, babam Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde yayınlandı. Babamın da iki şarkısı var hazırladığım. Onları da yine tekli olarak paylaşacağım. Dedemden olan eserlerden diğeri ise 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannem Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.”

<HAZAL SELÇUK KİMDİR?

İstanbul’da Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra, lisans öğrenimini Viyana Devlet Konservatuarı daha sonra Boston Konservatuarı müzikal ve dans bölümü, yüksek lisans öğrenimini hareket tiyatrosu üzerine York Üniversitesinde tamamladı.

Sahne üzeri ve gerisinde oyuncu, yorumcu, yazar ve yönetmen olarak çalıştı. Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi, Avusturya Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi, York Üniversitesinde oyuncular için hareket, ses, performans yapımı dersleri verdi. Öğrencileriyle özgün teatral konserler düzenledi. Doğu-Batı ve bir Yağmur Damlası, Mağara Çiçekleri, Su Yeşili Hikayesi, Tek Şarkılık Konser adlı solo oyunlarını yurt içi ve yurt dışında sahneledi. Babası Timur Selçuk’la 25 yıl aynı sahneyi paylaştı. Yurt dışında çeşitli tiyatro gruplarıyla projeler yaptı. “Su Yeşili” ve “Gece” isimli iki solo CD çalışması bulunmaktadır.

Sanatı psikolojiyle birleştirme isteği, sanatsal yaratım süreci sırasında kendinde deneyimlediği fiziksel, duygusal, zihinsel farkındalıkla başladı. Dışa vurumcu sanat terapisi eğitiminin ardından, psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini California Institute of Integral Studies’de tamamladı.

Stajını Kaliforniya’da San Quentin hapishanesi, toplum ruh sağlığı kliniği, mülteci merkezi, bağımlılık rehabilitasyon merkezi, San Francisco Kaliforniya Üniversitesi Langley Porter Psikiyatri Hastanesi yetişkin acil servisinde tiyatro ve yaratıcı sanatlar terapisi uygulayarak sonlandırdı. Bu çalışmalarda erişkin bireyler ve gruplarla çalıştı. Buna ek olarak yine Kaliforniya’da çiftler için terapi eğitimini tamamladı. 3000 saat yüz yüze sadece çiftlerle seans ve grup çalışmaları yaptı. Bireylerde gelişim travması, çift terapisi ve beden ağırlıklı sanatla terapi çalışma alanlarıdır. Hazal Selçuk lisanslı psikoterapist, kayıtlı dışa vurumcu sanat terapisti, kayıtlı somatik hareket terapisti/ eğitmeni, kayıtlı drama terapisti, kayıtlı gelişim travması terapistidir.


Hazal Selçuk - Yürüyorum (Resmi Video)


Hazal Selçuk - Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde (Resmi Video)Kaynak: Basın Bülteni - Haber: www.turkpopmuzik.net - 11.11.2021

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!

Hazal Selçuk İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 10.11.2021->Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Hande Yener’in Saç Akseuarı Olay!
Haberler Hande Yener, Cher, Madonna, Rihanna gibi dünya starlarının sahnelerinde kullandıkları gösterişli başlıkların Türkiye’deki öncüsü oldu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 827 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.08.2022 Saat: 18:40 (29 okuma)

Hande Yener’den Gülşen’e Gönderme Mi?
Haberler Son dönemde sahne kıyafetleriyle dikkat çeken Hande Yener, "Gülşen senden 5 gömlek üstte yalnız" yorumunda bulunan bir sosyal medya kullanıcısına "Gömlek derken, meme ucu mu kasttettiniz?" yanıtını verdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3516 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 14.08.2022 Saat: 17:53 (26 okuma)

Nihat Doğan’dan Eşine Mesaj... Gelin Ve Kaynanadan İlk Fotoğraf
Haberler Nihat Doğan, nikah fotoğraflarını sosyal medya hesbında paylaştı... “Eşi için yazdıkları dikkatlerden kaçmadı: Sen bana Allah’ın verdiği bir ödülsün!” (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2158 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 23:58 (24 okuma)

Fazıl Say’dan Ekrem İmamoğlu’na Nagehan Alçı Tepkisi: “Orada Dur”
Haberler Piyanist Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Nagehan Alçı’ya röportaj vermesine tepki göstermiş, Alçı ise köşe yazısıyla Say’a yanıt vermişti. Say da bunun üzerine Alçı’ya “Yok röportajdı, yok otobüstü. Geç bunları. Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı” dedi. Say, Twitter hesabından yeni açıklamalarda bulundu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 4309 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 23:55 (30 okuma)

Gökhan Türkmen’den Kuruçeşme Açıkhava’da İlk Konser!
Haberler Gökhan Türkmen ve GTband Kuruçeşme Açıkhava’da iki saat süren performanslarıyla hem işitsel hem de görsel olarak unutulmaz bir gece yaşattılar. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2719 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 21:55 (27 okuma)

Dicle Olcay’dan ‘Dur Sözünde’ye Rengarenk Klip!
Haberler Son zamanlarda yayınladığı akustik coverlarla dikkat çeken Dicle Olcay yepyeni şarkısı ‘Dur Sözünde’yi DMC etiketi ile yayınladı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1777 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 18:47 (27 okuma)

Fazıl Say’dan Nagehan Alçı’ya: “Senin Bineceğin Tek Otobüs Cezaevine Giden Otobüs Olmalı”
Haberler Piyanist Fazıl Say, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Nagehan Alçı’ya röportaj vermesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstermiş, Alçı ise köşe yazısıyla Say’a yanıt vermişti. Fazıl Say, Nagehan Alçı’ya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sert cevap verdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2900 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 18:32 (27 okuma)

Gülşen’den Yine Olay Sahne, Yine Sansasyon Kıyafet!
Haberler Gülşen, İstanbul Festivali’nde sevenleriyle buluştu, heyecanlı kalabalığın saatler öncesinden doldurduğu festivalde hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2104 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 14:00 (25 okuma)

Sertab Erener Hayranları İle Coştu!
Haberler İstanbul’un ilk ve en büyük açık hava, kültür, sanat ve etkinlik alanı olan YBY - Yeni Bir Yaşam Etkinlik Alanı Sertab Erener’in şarkıları ile inledi. Sanatçı şarkılarının büyük bir bölümünü 7 bin müzik sever ile birlikte söyledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2990 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 13:45 (25 okuma)

Müzik Meslek Birliklerinden Yasaklara İlişkin Ortak Açıklama!
Haberler Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasının yankıları sürerken, tüm müzik meslek birlikleri, her türlü yasakçı zihniyete karşı ortak bir açıklamada bulundu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3041 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 13.08.2022 Saat: 12:17 (26 okuma)

Eypio Ve Forte’den Sürpriz Çalışma
Haberler Türkçe Rap’in deneyimli yorumcusu Eypio ile 2021 yılında ‘O Ses Türkiye’de finale kalarak Eypio’nun ekibine dahil olan, bir yıldır da sahnede zaman zaman Eypio’ya eşlik eden genç rapçi Forte, ortak bir çalışmaya imza attı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 2055 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 12.08.2022 Saat: 23:59 (122 okuma)

Görkem Güneş İddialı: “Göremezler”
Haberler Müziğini Kemerburgaz Üniversitesi, Güzel Sanatlar lisans eğitimiyle taçlandıran Görkem Güneş aynı üniversiteye demir atarak tünelin ardındaki ışığı güçlendiriyor. İki yıl boyunca sanat yönetmeni olarak sektörde yer etmesinin ardından tutkusuna boyun eğerek “Göremezler” isimli tekli ile müzikseverlerin karşısına çıkma cesaretini gösteriyor. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 2295 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 12.08.2022 Saat: 23:51 (193 okuma)

Mavi Gri’den Alternatif Yorum: “Sevda Yüklü Kervanlar”
Haberler “Selahattin Sarıkaya Şarkıları” albümünün yeni çalışması “Sevda Yüklü Kervanlar” başarılı ve genç müzik grubu Mavi Gri yorumuyla ByWillow Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 2142 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 12.08.2022 Saat: 23:16 (120 okuma)

Suriye’de Türk Bayrağının Yakıldığını Gören Mustafa Sandal Öfke Kustu: “Hadsiz Eller”
Haberler Şarkıcı Mustafa Sandal, Suriye’nin kuzeyinde yapılan eylemlerde Türk bayrağının yakılmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından ateş püsküren Sandal, “Uğurlarında verilen yüzlerce şehit, harcanan milyarlarca dolar ve final. Bayrağımıza uzanan hadsiz eller” dedi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2477 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 12.08.2022 Saat: 22:53 (115 okuma)

Ebru Gündeş’den Anne Acısı İle İlk Sahne, Gözyaşları Sel Oldu!
Haberler Ebru Gündeş, annesi Müjgan Bilgin'in koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından ilk kez konser verdi. Ünlü sanatçı, “Aşık” şarkısını söylediği sırada duygusal anlar yaşadı. Ebru Gündeş, önce seyirciye sırtını döndü, daha sonra sahnede hüngür hüngür ağladı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1695 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 12.08.2022 Saat: 17:15 (114 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag