Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 397 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 397
Üye: 0
Toplam: 397

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 107,373,839
  • Bugün: 15,573
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jan 24, 2022
  • 02:01 pm CET
 

Öne Çıkan Haber: Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor


Tarih: 10.11.2021 Saat: 11:35 Gönderen: mhakkiguvenc

Haberler Önce “Yas” teklisi ardından “Yürüyorum”, sonra da “Dinle” ve “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde”... Hazal Selçuk’tan her ay paylaşılan teklilerden yeni bir albüm geliyor.

Babası Timur Selçuk’u kaybetmesinin ardından “Belki sesler babama ulaşır” diyerek can havliyle, bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” teklisini çıkaran Sanatçı Hazal Selçuk, son olarak “Yürüyorum” ve “Dinle” single’ları ile müzikseverlere ulaştı.

Single’ları 1 yıl boyunca her ay yenileri takip edecek. 6 Kasım’da babası Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde dedesi Münir Nurettin Selçuk’un bestelediği “Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde” adlı eserini yorumlayan Hazal Selçuk’un sıradaki teklisi 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannesi Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.

Sanatını psikoloji ile birleştirme hedefiyle gittiği ve sanat terapisi ve psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini tamamladığı Amerika’da yaşamını sürdüren Sanatçı Hazal Selçuk, yeni bir single serisiyle müzikseverlere merhaba diyor.

Beste ve düzenlemesi kendisine ait olan “Yas” single’ının ardından “Yürüyorum” ve “Dinle” adlı şarkıları da dijital müzik platformlarında dinleyici ile buluşan Hazal Selçuk, yıl boyunca her ay single’lar çıkararak albümünü paylaşmayı planlıyor.

“İçinde doğduğum aile bana müzikle ilgili çok özel bir dil aktardı” diyen Hazal Selçuk, “Yas” adlı teklisini, “Pandemi nedeniyle babamın cenazesine katılamadım. Yas sürecini müzikle hazmedebildim. Yas, babama belki ulaşır diye can havliyle çıktı. Babamla ilişkimin merkezinde müzik olduğu için, seslerin, frekansların bu dünyayı geçip öbür dünyaya ulaşabileceği hayalini sevdim” sözleriyle anlatıyor.

Hazal Selçuk’un söz, beste, düzenlemesine imza attığı şarkıları ile dedesi ve babasının eserlerini yorumladığı toplam 12 şarkının single’ları tamamlandığında bir albüm oluşacak. Ayrıca bu şarkılar videolarıyla beraber Hazal Selçuk’un youtube kanalında paylaşılacak.

Bazı videolarda Hazal Selçuk’un Bale Sanatçısı kız kardeşi Mercan Selçuk ve onun adını taşıyan Mercan Selçuk Dans Topluluğu’ndan dansçılar da yer alıyor. Hazal Selçuk, albüm süreci için şunları söylüyor: “Pandemiyle beraber pek çoğumuz sarsıldık ve ağır kayıplar yaşadık. İnsan olmanın en kırılgan dönemeçlerinden ölüme her gün tanık olduk. Yas süreci sağlıklı yaşanabildiğinde ölümün çok önemli mesajları da var. Bunlardan biri: Öleceğim bilinci, bugünüme, geçmişime, kendime, ülkeme, dünyaya, kısacası yaşama daha geniş bir perspektiften bakmamı ve neyin gerçekten değerli olduğunu anlamamı sağlıyor. Ayrıca ölümün bir son değil, mekân değiştirmek olabileceğini bana düşündürüyor. Albüm fikri, bunları hazmetme sürecinden doğdu.”

Müzisyen aile mirasına vefa

Timur Selçuk’un ölüm yıldönümü olan 6 Kasım’da yeni bir single daha paylaşan Hazal Selçuk, önümüzdeki aylarda sırasıyla yayınlanacak şarkılarını şöyle anlatıyor: “Ölümünün 40. yılı dolayısıyla dedem Münir Nurettin Selçuk’un iki eserine düzenleme yaptım. Bu düzenlemelerde Türk müziği sazları bana eşlik etti. Eşlik edenlerin neredeyse hepsi babamın konserlerinde yıllarca ona eşlik etmiş müzisyenler. Bu eserlerden, sözleri Faruk Nafiz Çamlıbel’e bestesi dedeme ait olan “Gittin de Bıraktın beni Aylarca Kederde” 6 Kasım’da, babam Timur Selçuk’un ölüm yıldönümünde yayınlandı. Babamın da iki şarkısı var hazırladığım. Onları da yine tekli olarak paylaşacağım. Dedemden olan eserlerden diğeri ise 9 Aralık’ta tiyatro sanatçısı babaannem Şehime Erton’un ölüm yıldönümünde gelecek.”

<HAZAL SELÇUK KİMDİR?

İstanbul’da Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra, lisans öğrenimini Viyana Devlet Konservatuarı daha sonra Boston Konservatuarı müzikal ve dans bölümü, yüksek lisans öğrenimini hareket tiyatrosu üzerine York Üniversitesinde tamamladı.

Sahne üzeri ve gerisinde oyuncu, yorumcu, yazar ve yönetmen olarak çalıştı. Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi, Avusturya Lisesi, Bahçeşehir Üniversitesi, York Üniversitesinde oyuncular için hareket, ses, performans yapımı dersleri verdi. Öğrencileriyle özgün teatral konserler düzenledi. Doğu-Batı ve bir Yağmur Damlası, Mağara Çiçekleri, Su Yeşili Hikayesi, Tek Şarkılık Konser adlı solo oyunlarını yurt içi ve yurt dışında sahneledi. Babası Timur Selçuk’la 25 yıl aynı sahneyi paylaştı. Yurt dışında çeşitli tiyatro gruplarıyla projeler yaptı. “Su Yeşili” ve “Gece” isimli iki solo CD çalışması bulunmaktadır.

Sanatı psikolojiyle birleştirme isteği, sanatsal yaratım süreci sırasında kendinde deneyimlediği fiziksel, duygusal, zihinsel farkındalıkla başladı. Dışa vurumcu sanat terapisi eğitiminin ardından, psikolojik danışmanlık yüksek lisans eğitimini California Institute of Integral Studies’de tamamladı.

Stajını Kaliforniya’da San Quentin hapishanesi, toplum ruh sağlığı kliniği, mülteci merkezi, bağımlılık rehabilitasyon merkezi, San Francisco Kaliforniya Üniversitesi Langley Porter Psikiyatri Hastanesi yetişkin acil servisinde tiyatro ve yaratıcı sanatlar terapisi uygulayarak sonlandırdı. Bu çalışmalarda erişkin bireyler ve gruplarla çalıştı. Buna ek olarak yine Kaliforniya’da çiftler için terapi eğitimini tamamladı. 3000 saat yüz yüze sadece çiftlerle seans ve grup çalışmaları yaptı. Bireylerde gelişim travması, çift terapisi ve beden ağırlıklı sanatla terapi çalışma alanlarıdır. Hazal Selçuk lisanslı psikoterapist, kayıtlı dışa vurumcu sanat terapisti, kayıtlı somatik hareket terapisti/ eğitmeni, kayıtlı drama terapisti, kayıtlı gelişim travması terapistidir.


Hazal Selçuk - Yürüyorum (Resmi Video)


Hazal Selçuk - Gittin de Bıraktın Beni Aylarca Kederde (Resmi Video)Kaynak: Basın Bülteni - Haber: www.turkpopmuzik.net - 11.11.2021

click İlişkili        click Bunu oyla        click Paylaş
Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor | Giriş/Hesap Aç | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Facebook'tan Yorum Ekleyin!

Yorum:


 Geri dön!

Hazal Selçuk İle İlgili En Son 10 HaberSonucun bulunduğu Haber Başlıkları:

 10.11.2021->Hazal Selçuk’tan Yeni Bir Albüm Geliyor DİĞER HABERLER

< 1 2  3  ...   En Son Sayfa


Halk Müziği’nin Usta Şefi Yaşar Aydaş Hayatını Kaybetti!
Haberler Ankara Radyosu Yurttan Sesler Korosu’nda uzun yıllar ‘Şef’ olarak görev yapan sanatçı Yaşar Aydaş hayatını kaybetti. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3797 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 23:59 (34 okuma)

RTÜK: “Magazin Programlarında Yapılan İtibar Suikastine Göz Yumamayız!”
Haberler Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), magazin programlarını masaya yatıracak. Alo 178 RTÜK İletişim Merkezi’ne yapılan şikâyetlerin artması üzerine harekete geçen Üst Kurul, bu programlarda kamuoyuna mal olmuş ünlü kişilerle sanatçılar hakkında ortaya atılan asılsız iddiaları ve yapılan itibar suikastlarını inceleyecek. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 4809 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 23:45 (27 okuma)

Seray Sever: “Dualarınızla Beş Ayı Tamamladık!”
Haberler 2018 yılında Eray Sünbül ile dünyaevine giren Seray Sever’in bebek özlemi son bulmuş, şimdilerde Bodrum’da hayatını sürdüren sanatçı hamile olduğunu duyurmuştu. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1422 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 21:45 (24 okuma)

Alege’den Unutmayan Ve Unutulmak İstemeyenlere Emo-Trap Tınılı “Enkaz”
Haberler Çocuk yaştan beri müziğe olan tutkusu doğrultusunda kendi sözlerini yazmaya başlayan Alege, Afro-Trap tınılı ilk teklisi “Suret” ile kısa sürede dinleyicilerin dikkatini çekmişti. Şimdi ise Alege, bu sefer Artvizyon etiketiyle dinleyicilerle buluşan Emo-Trap tınılı yeni teklisi “Enkaz” ile unutmayan ve unutmak istemeyenlere sesleniyor! (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1785 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 18:04 (40 okuma)

Gaye Su Akyol: “Sorarlarsa Faşist Bir Karanlıktan Sağ Kurtuldular Dersiniz”
Haberler Ünlü şarkıcı Gaye Su Akyol, Sezen Aksu’nun 2017 yılında çıkardığı ’Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı üzerinden hedef alınmasına ilişkin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3370 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 17:13 (25 okuma)

İbrahim Tatlıses’ten Günay Sahnesi’nde 2.5 Saatlik Performans!
Haberler İstanbul Günay’da 2.5 saat sahnede kalan İbrahim Tatlıses sahne performansı ile büyük beğeni toplarken ayakta alkışlandı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 881 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 16:47 (24 okuma)

Hadise’nin Düğün Provası!
Haberler Sevgilisi Mehmet Dinçerler’in evlilik teklifini kabul eden şarkıcı Hadise, Dinçerler’in kız kardeşinin düğününde de kendi şarkısı eşliğinde doyasıya eğlendi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2000 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 16:29 (22 okuma)

Sevcan Dalkıran’dan Akustik Şarkılar
Haberler Geçtiğimiz aylarda “Deli Masalı” isimli single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sunan Sevcan Dalkıran, yeni projelerine hız kesmeden devam ediyor. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1147 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 16:11 (20 okuma)

Şad’ın Yeni Teklisi: “Dokunamadım”
Haberler Şad’ın, Garaj Müzik etiketiyle yayımladığı son teklisi “Dokunamadım” tüm dijital platformlarda yerini aldı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1342 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 14:59 (19 okuma)

Anıl Bayraktar: “Belki Yarın Güzeldir”
Haberler Anıl Bayraktar, yeni teklisi “Belki Yarın Güzeldir” ile dinleyiciyle buluştu. Söz ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Çağahan Öztürk’e ait şarkı Sony Music Türkiye etiketi ile dijital platformlarda yerini aldı. (DEVAMI...)

Not: Video Klip Haberin Detayında! İzlemek için DEVAMI...’na TIKLAYINIZ!

(DEVAMI... | 1517 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 12:59 (22 okuma)

Beren Saat: “Seni Seviyoruz Sezen!”
Haberler Başarılı oyuncu Beren Saat sosyal medya hesabından Sezen Aksu ile ilgili paylaşıma yer verdi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 1611 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 12:30 (22 okuma)

Merve Boluğur Ve Emre Kaya Kafaları Karıştırdı!
Haberler İşletmeci Erkan Şen ile ilişkisini noktalayan oyuncu Merve Boluğur, dün akşam Arnavutköy’deki bir restoranda şarkıcı Emre Kaya ile objektiflere yansıdı. Flaşların patlamasıyla şaşkınlık yaşayan ikili, birbirlerine bakıp gülmeye başladı. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3066 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 11:36 (21 okuma)

Gonca Vuslateri: “En Az Parayla, En Sevilen Karakteri Oynadım! Senaristin Suçu Mu?”
Haberler Oyuncu Gülse Birsel’in evine gelen 2 bin 550 liralık elektrik faturasını paylaşmasına tepki gösteren oyuncu Gonca Vuslateri, “Bu ülkenin en az paraya en sevilen karakterini oynamış oyunculardanım. O gelen elektrik faturasından 75 TL daha düşüktü hem de” dedi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2208 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 11:30 (20 okuma)

‘O Ses Türkiye’ Finalinde Oğuzhan Koç’a Demet Özdemir Göndermesi!
Haberler Demet Özdemir-Oğuzhan Koç ayrılığı ile ilgili ‘O Ses Türkiye’ finali ilginç bir diyaloğa sahne oldu. Oğuzhan Koç, keyifsiz olmadığına dair yapılan yorumlara “Üzücü bir hafta” yanıtını verdi. Acun Ilıcalı, Beyazıt Öztürk ve Ebru Gündeş’in art arda yorumları ise gündem oldu. İşte finalde yaşananlar... (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 3772 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 10:54 (18 okuma)

Linet’ten Gülşen Yorumu: Çok Büyük Teşhircilik Gibi Duruyor
Haberler Son dönemde giydiği sahne kıyafetleriyle bazı kesimlerce eleştiri oklarının hedefinde olan Gülşen’e, Linet’ten de bir yorum geldi. Linet, sözleriyle adeta yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. (DEVAMI...)

(DEVAMI... | 2512 byte kaldı | yorumlar? | Puan: 0)
Gönderen: mhakkiguvenc Tarih: 23.01.2022 Saat: 09:53 (19 okuma)


< 1 2  3  ...   En Son Sayfa

News ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag