Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.05.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 216 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 216
Üye: 0
Toplam: 216

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 145,444,617
  • Bugün: 8,760
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 25, 2024
  • 07:19 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Asude Cemre
Bookmark and Share
    Geri Dön   (1015 okuma)

Asude Cemre
Asude Cemre
Asude Cemre
FOTO GALERİ

Tam adıyla Asude Cemre İnci, 1994 doğumlu. Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi mezunu. 2009 yılında TRT ve MEB işbirliği ile düzenlenen GENÇ MİKROFON liselerarası Müzik Yarışmasına katılan okulunun solistlerinden birisi olarak dikkat çekti.

Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi adına KASDAV 2009 Yarışmasına katılıp EN İYİ BESTE Ödülü sahibi oldu.

İstanbul Üniversitesi Konservatuvarında Opera eğitimi alarak mezun oldu. Ulusal ve uluslararası müzik ve şan yarışmalarında sayısız dereceler elde etti. Bunların yanı sıra, oyunculuk ve dans eğitimi aldı.

2015 yılında düzenlenen, jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Murat Boz, Hadise ile Athena grubundan Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin olduğu ‘O SES TÜRKİYE’ yarışmasında “Diva Dance” performansı ile tüm jüri üyelerini döndürmeyi başarmıştı. Ek performans olarak da Hacı Arif Bey’in “Vücud İkliminin Sultanı Sensin” adlı eserini opera tarzında seslendirdi. Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşleri seçen Asude Cemre, 5-6 kişiden oluşturulan gruptan “Fifth Element Diva” şarkısını seslendirerek Düellolar’a doğrudan çıkmayı başardı. 24 Ocak 2016’da yapılan ‘O Ses Türkiye’nin 51. bölümünde iki rakibini eleyerek Düello’dan kazanarak çıktı. Ancak 29 Ocak 2016 tarihinde yapılan 56. bölümdeki Çapraz Eşleşmelerin 1.Aşamasında “Cry For The Moon” şarkısını seslendirdi ama rakibine elendi.

Müzik kariyerini başarılı bir şekilde sürdüren genç sanatçı 2018 yılında “Unutulurmuş” ve 2019 yılında da “Kara Fırtına” adında iki single çalışmasını Cenk Eroğlu prodüktörlüğünde yaptı.

Asude Cemre’den İlk Single “Unutulurmuş”


Bir dönem ‘Türkiye’nin en genç sopranosu’ olarak tanınan, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atmış olan, katıldığı ‘O Ses Türkiye’ yarışmasında sergilediği “Diva Dance” performansı ile hafızalara kazınan Asude Cemre, ilk single çalışması ‘Unutulurmuş’u, Garaj Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Kendine özgü bir müzik tarzına sahip bu çalışmanın prodüktörlüğünü yapan Cenk Eroğlu, kendi solo albümlerinin yanı sıra Kip Winger, Steven Wilson, Pat Mastelotto, Richard Page, Reb Beach gibi dünyaca tanınmış bir çok müzisyen ile çalışmış, ülkemizde ve yurtdışında daha pek çok sanatçının albümlerine aranjör, besteci ve prodüktör olarak imza atmış bir isim.

Asude Cemre’nin ilk single çalışması olan ‘Unutulurmuş’un söz, müzik ve de aranjesi Cenk Eroğlu’na ait. Şarkının hazırlık aşamasında ayrıca, uzun yıllar Kayahan’ın aranjörlüğünü yapan Cenk Eroğlu’nun babası, müzisyen ve orkestra şefi Ümit Eroğlu da yazdığı yaylılar ve senfonik öğelerle katkıda bulundu.

Şarkının klibi, Asude Cemre’nin hali hazırda öğrencisi olduğu Bilgi Üniversitesi’ndeki tarihi Santral Enerji Müzesi’nde çekildi ve klibin yönetmenliğini Barış Benice yaptı.

(Kaynak: www.magazinci.com - 08 Mayıs 2018)

Asude Cemre “Kara Fırtına” İle Adından Söz Ettirmeye Devam Ediyor


İlk single çalışması “Unutulurmuş” ile dikkatleri üzerinde toplayan Asude Cemre’nin merakla beklenen Garaj Müzik etiketli ikinci şarkısı “Kara Fırtına” klibiyle birlikte yayında.

Dijital müzik platformlarındaki yerini alan şarkının söz, müzik ve aranjesi, dünya çapında pek çok sanatçının albümlerine imza atmış olan Cenk Eroğlu’na ait.

Şarkının klibi, yakında adlarını sıkça duyacağımız Diyar Şahin ve Emre Soydaş yönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Furkan Selman’ın üstlendiği klip çalışmasının kurgusu ise, Doğukan Çetin tarafından yapıldı.

(Kaynak: www.magazinci.com - 09 Mart 2019)

Asude Cemre ‘Lady’s Rock Grooves’ Konserleriyle Dikkat Çekiyor


Bir dönem “Türkiye’nin en genç sopranosu” olarak tanınan Asude Cemre, müzik alanında birçok ulusal ve uluslararası başarıya imza attıktan sonra, Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan “Unutulurmuş” ve “Kara Fırtına” isimli teklileriyle, müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Bir dönem ‘Türkiye’nin en genç sopranosu’ olarak tanınan Asude Cemre, müzik alanında birçok ulusal ve uluslararası başarıya imza attıktan sonra, Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan “Unutulurmuş” ve “Kara Fırtına” isimli teklileriyle, müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Dünya Rock Müzik tarihinin en seçkin kadın vokalli şarkılarını, tek bir repertuar altında toplayan sanatçı, ‘Lady’s Rock Grooves’ isimli projesiyle ve izleyenlerin hayran kaldığı muhteşem sahne performansıyla, müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

LADY’S ROCK GROOVES KONSERLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Dünya Rock Tarihi’nin unutulmaz kadın vokalli şarkılarını tek bir repertuarda toplayan ve projesine “Lady’s Rock Grooves” adını veren Asude Cemre, konserlerine hız kesmeden devam ediyor. 6 Temmuz’da, proje kapsamında 5. kez sahne alacak olan Asude Cemre’yi, sonrasında 2 konser ve özellikle de Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerek Türkiye gerekse yurtdışındaki festivaller olmak üzere, yoğun bir konser maratonu bekliyor.

MÜZİK OTORİTELERİNİN ORTA GÖRÜŞÜ; ‘İMKÂNSIZ ŞARKILAR’

Her konseri sonrası müzik otoritelerinden önemli geri dönüşler alan Asude Cemre’nin sahne repertuarı için müzik otoritelerinden gelen tek ortak görüş; “Bu şarkıların tek bir vokal tarafından söylenmesi imkânsız” şeklinde.

Farklı kadın vokaller tarafından seslendirilen ve Dünya Rock Tarihi’nin unutulmazları arasına girmeyi başaran farklı tarzlardaki şarkıları tek bir vokal olarak seslendiren Asude Cemre, şarkılara arasındaki imkânsız denilen geçişleri nasıl yaptığını, aldığı opera/şan eğitimine bağlıyor.

Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Opera-Şan Bölümü mezunu olan Asude Cemre, operayla başlayan müzik kariyerini, dünya çapında tanınan bir kadın rock vokal olarak devam ettirme yolunda, emin adımlarla ilerliyor.

(Kaynak: www.odatv.com - 26 Haziran 2023)

Asude Cemre’nin Etkileyici Vokaliyle İstanbul’a Duygusal Bir Yolculuk


Müziğin büyülü dünyasına yeni bir soluk: Asude Cemre’nin etkileyici vokali, müzikseverlere duygusal bir İstanbul yolculuğu vadediyor. Sanatçı, kentin sokaklarında dolaşan bir masalın izini sürüyor.

Can Güney (gitar), Yetkin Taşkın (bas gitar) ve Aslı Polat’ın (davul) eşlik ettiği şarkının prodüktörlüğünü, aynı zamanda şarkının söz, müzik ve düzenlemesini yapan Emre Önbayraktar üstlendi.

Sanat yönetmenliğini Navid Mozaffari’nin, yönetmenliğini Altan Nuh’un yaptığı ‘Masal’ın masteringi ise Erman Aydöner’e ait.

(Kaynak: www.haberler.com - 18 Ocak 2024 / www.magazinci.com - 20 Ocak 2024)

Asude Cemre’den Yeni Şarkı: “Varlığın Yokluğunda”


Asude Cemre’nin yeni şarkısı “Varlığın Yokluğunda” başta Spotify olmak üzere tüm dijitallerde yayında...

Kısa süre önce çıkardığı “Masal” isimli teklisine çektiği kliple hatırı sayılır bir izlenme sayısına ulaşan Asude Cemre, hiç ara vermeden yeni teklisi “Varlığın Yokluğunda” ile iddiasını yine ortaya koydu. Daha önce piyasaya sürdüğü “Unutulurmuş”, “Kara Fırtına” ve “Masal” isimli şarkılarının ardından, piyasaya çıkan 4. teklisi “Varlığın Yokluğunda” DMC etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Şarkının söz – müzik ve prodüktörlüğü Emre Önbayraktar’a ait. “Varlığın Yokluğunda” şarkısının klibi, Türkiye’de ilk kez kullanılan çok özel bir kamerayla ve çok özel bir teknikle çekildi.

Bahar aylarıyla birlikte sahne çalışmalarına da ağırlık verecek olan Asude Cemre, aldığı müzik eğitimiyle de dikkat çekiyor. İstanbul Devlet Konservatuarı Opera - Şan Bölümü mezunu olan Asude Cemre, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi, Sahne Sanatları Bölümü mezunu. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen şan ağırlıklı çeşitli yarışmalarda önemli dereceler alan Asude Cemre, yurt dışından gelen bütün teklifleri tek tek geri çevirip, Türkiye’de kariyer yapmaya karar verdi ve kurduğu müzik grubuyla çıktığı sahnelerde, dikkat çeken performanslar sergiliyor.

(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 20 Ocak 2024)

Diskografi:
2009
KASDAV 2009 - EN İYİ BESTE - ASUDE CEMRE INCI - ÖZEL MODA MİMAR SİNAN GUZEL SANATLAR LİSESİ

2015
10 Kasım 2015
Asude Cemre İnci - Diva Dance (İlk Performans) O Ses Türkiye Tv8

(O Ses Türkiye’nin 10 Kasım Salı yayınlanan bölümünde Asude Cemre İnci “Fifth Element Diva” şarkısını seslendirdi.)

Asude Cemre İnci - O Ses Türkiye (Ek Performans) Vücud İkliminin Sultanı Sensin

(O Ses Türkiye’nin 10 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan bölümünde Asude Cemre İnci ek performans olarak Hacı Arif Bey’in “Vücud İkliminin Sultanı Sensin” adlı eserini opera tarzında seslendirdi.)

2018

Unutulurmuş (Single, Garaj Müzik, 27.04.2018)1- Unutulurmuş


- 04:28

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2019

Kara Fırtına (Single, Garaj Müzik, 08.03.2019)1- Kara Fırtına


- 05:06

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2024

Masal (Single, Ada Müzik, 19.01.2024)1- Masal


- 03:34

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Varlığın Yokluğunda (Single, DMC, 15.03.2024)1- Asude Cemre - Varlığın Yokluğunda


Kapat


Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (Yngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

_____________________________
Resmi Facebook Adresleri:
www.facebook.com/pg/asudecemremusic
www.facebook.com/pg/asudecemremusic
Resmi Twitter Adresi:

www.twitter.com/asudecemre'
Resmi Instagram Adresi:

www.instagram.com/asudecemreofficial
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:

www.youtube.com/@AsudeCemre

Resmi Soundcloud Adresi:
soundcloud.com/asudecemre

Resmi TikTok Adresi:
www.tiktok.com/@asudecemremusic

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (1015 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag