Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 595 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 595
Üye: 0
Toplam: 595

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 90,515,350
  • Bugün: 63,813
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jan 22, 2021
  • 11:38 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Attila Atasoy
Bookmark and Share
    Geri Dön   (7198 okuma)

Attila Atasoy
ATTİLA ATASOY
FOTO GALERİ
1953'te Milas'ta doğdu. Adını Hun Hükümdarı ATTİLA'dan alıyor. Bu yüzden ATİLLA yazılmaktan hoşlanmıyordu. Ancak yıllarca ad ve soyad birarada yazılırken halk ve gazeteler daha kolay ve ahenkli bulduğu için olsa gerek ATİLLA yazmaktandan vazgeçmediler. O da artık bu konuyu serbest bıraktı. Ama dogrusu ATTİLA'dır.

Attila Atasoy Çocukluğu Marmaris ve Antalya'da, ilk gençlik yılları Ankara'da geçti. Eczacılık Yüksek Okulu'nu bitirdi. Müzik dünyamızda besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak tanındı.

Müzik eğitimi almaya daha beş yaşlarında mandolin ile başladı ve ilkokulda Ses ve Oyun Gücü Yarışması'nda birinci olup "Çoban" adlı müzikalde başrol oynamasıyle ağırlık kazandı. Öğrenimi süresince de tiyatro, müzikal, Türk Sanat, Türk Halk, Halk Dansları, bale, Modern Dans çalışmalarında bulundu. Bu arada bir çok enstrüman denedikten sonra gitarda karar kıldı ve gitar ile birlikte de beste çalışmalarına başladı.

1971 yılında Hıncal Uluç'un sunduğu "Bil Bul" adlı yarışma programında ilk kez kamera ile tanışan Atasoy, 1972'de Yavuz Gökmen'in prodüktörlüğündeki müzik-eğlence programıyla besteci-şarkıcı olarak lanse edildi. Ankara Radyo ve Televizyonu ile başlayan bir çok toplu ve solo programlarda, kendi bestelerinin yanı sıra Halk Müziği modernizasyonları ve Türk Sanat Müziği orkestrasyon denemelerini sergiledi. Bu arada Selim Atakan, Pepe Cursi, Şerif Yüzbaşıoğlu, Mehmet Erenler, Erol Sayan ve Melahat Pars ile çalıştı.

"Anam / Cüce" isimli ilk plağını 1974 yılında doldurdu. Türkiye onu asıl 1975 Eurovision Türkiye elemelerinde ikinci olduğu "Dilenci" şarkısıyla tanıdı. O yıl HEY dergi'sinin Ümit Veren Şarkıcı ödülünü aldı. 1975-1977 arasında en çok tanınan şarkıları "Haberler / Kurtulamazsın" (1975), "Sitem" (1976), "Bir Gün Beni Ararsan" (1977) idi. 1978'de "Bir Gün Beni Ararsan" ve "Avare" isimli albümlerini çıkardı. 1978'den itibaren toplam 9 albüm yaptı.

Ayşe Mine ve Dağhan (Baydur) ile birlikte 1979 Eurovision Türkiye seçmelerine katılmışlardı. Finale gelemediler ve şarkılarından Hopşirinini isimli bir EP çıkarttılar. Atasoy, ardından 1979-1980 yıllarında yedek subay eczacı olarak askerliğini yaptı.

Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da (Tunus, Bulgaristan ve İsveç'te) ödüller kazandı. 6 Haziran 1982 Bulgaristan'ın Slanchev Briag kasabasında yapılan 18. Altın Orfe Müzik Festivali'nde, "Fırtına" ve "Like Bird" adlı parçalarla Türkiye'yi temsil eden Attila Atasoy iki özel ödül aldı. 1987'de "Farzet ki Ben Seni Hiç Tanımadım" şarkısı ile kendini tekrar hatırlattı.

1989'da Erdal Çelik'in yorumladığı söz ve müziği kendisine ait olan "Yaz Yağmuru" adlı bestesi Altın Güvercin Yarışması 3ncülüğü aldı.

1994-1999 arasında kısa süren bir evlilik yaptı. 1994'de evlendiği eşinden 2000 başlarında ayrıldı. Bu evlilikten 1995 doğumlu Ada adında bir kızı var.

Halen müzik ve sahne çalışmalarını zaman zaman sürdürüyor ve eczacılık yapıyor.

Atasoy’dan Koyutürk Tangoları

Atilla Atasoy Koyutürk Tangolarıyla Tekrar Albüm Piyasasına Döndü.

Atasoy başta baba Necdet Koyutürk olmak üzere oğulları Erdener ve Özdener Koyutürk’ün on tangosunu seslendirdi.

Necdet Koyutürk’ün “Papatya” ve “Dinle Sevgili” gibi ünlü eserlerinin yanı sıra Erdener Koyutürk’ün yeni bestesi “Geleceğim” ile Özdener Koyutürk’ün “Duygularım” adlı tangosu albümün ses getirecek en önemli eserleri arasında yer alıyor.
(Albüm açıklaması - 2014)

Dünyada Bir İlk! Müzikli Seyahat Kitabı “Düş Peşime” şimdi albüm olarak tüm müzik marketlerde.

Ünlü müzisyen ve Dünya Gezginler Kulübü onur üyesi Atilla Atasoy “Düş Peşime” isimli seyahat kitabının okuyucu ile buluşmasının ardından kitapla aynı adı taşıyan mini albümle de dinleyicilerini selamlıyor.

Yaklaşık 150 ülkeyi gezen Atilla Atasoy, ilk kitabı “Düş Peşime” ile gittiği birbirinden farklı ülkelere ait maceralarla dolu seyahat notlarını okuyucularla paylaştı. Dünya müziğinden etkileyici motifler taşıyan “Düş Peşime” şarkısı ile de “Hayatın her rengine yol almak” isteyenleri, yollara çağıran Atasoy, monotonlaşmış hayatlarımıza renkli pencereler açmak niyeti işe “Düş peşindeysen, düş peşime” diyor.

“Mutlu tesadüfler vardır o yollarda
Bir dünya sığar küçük bir çadıra
Aşka kanat çırpılır kırlangıç yuvalarında
Haydi bakalııımm, düş peşime, düş peşime, düş peşindeysen…”

Atilla Atasoy’un “Düş Peşime” mini albümünde ayrıca, iki farklı versiyonu ile “Zaman Meyhanesi” ve “Oynatmaya Az Kaldı” isimli şarkılar da yer almakta.

Atilla Atasoy – “Düş Peşime” albümü Yavuz Burç markasıyla tüm müzik marketlerde!
(Albüm açıklaması - 2016)

Attila Atasoy’dan “Düş Peşime”!

Ünlü müzisyen Attila Atasoy, “Düş Peşime” kitabıyla aynı ismi taşıyan şarkısına, Cankurtaran sokaklarında rengarenk bir klip çekti.

“Düş Peşime” ile “kendi şarkısı olan bir seyahat kitabı yazan ilk müzisyen” unvanı alan Attila Atasoy, müziği kendisine, düzenlemesi Selim Çaldıran’a ait şarkının sözlerini Nalan Yıldız ile birlikte yazdı.

Atasoy’un klibinde arkadaşları, Türkiye Gezginler Kulübü üyeleri, Reco Yazıcı sirtaki dans grubu, Seval Uğur-Muzaffer Mutlu tango dansçıları, oryantal Şerife ve sokak sakinleri rol aldı.

Attila Atasoy’un gezdiği ülkelere ait yerel motifleri içeren şarkısı “Düş Peşime”nin klip yönetmenliğini Erkan Çelenk üstlendi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 04.05.2018)

Attila Atasoy’dan 45. Sanat Yılına Özel Klip!

Dilenci, Haberler, Anılar, Zaman Meyhanesi, Fırtına gibi onlarca unutulmaz şarkıya, besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak imza atan Türk pop müziğinin efsane ismi Attilâ Atasoy, sahnede geçirdiği 45. Yılı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Atilla Atasoy, bu etkinlikler çerçevesinde 14 Şubat Sevgililer Günü için, en çok istek alan şarkılarından biri olan ‘Bir Gün Beni Ararsan’a yeni bir klip çekti.

Sözlerini Halil Çelikoğlu’nun, düzenlemesini Onno Tunç’un yaptığı şarkının bestesi Attilâ Atasoy’a ait.

“45. Yılımı kutlarken, bana yol arkadaşlığı yapmış çok kıymetli dostlarımı da unutmak istemedim. Bir Gün Beni Ararsan, yalnızca gerçek aşklara ve âşıklara değil, artık aramızda olmayan çok kıymetli isimlerin anılarına da özlem dolu bir selâm ve kendimce bir ahde vefa. Zaman denen evrensel sahnede hepimiz üstümüze düşen rolleri oynayıp bir gün bir yerde sahneden ayrılıyoruz. Önemli olan sahnede kaldığınız sürece sanatla, bilimle ya da edebiyatla arkamızda güzel renkler, anlamlı dokunuşlar bırakmak. Bu nedenle ‘Bâki kalan bu kubbede bir hoş sâda imiş’ sözünü çok anlamlı bulurum. Aşk, iki kişinin birbirinin kalbindeki kıymetli ev sahipliğidir. Herkesin harcı değildir. Hakkını veren, sırrını çözen herkesin Sevgililer Günü’nü kutluyorum” dedi.

Erkan Çelenk’in yönetmenliğini yaptığı, Karadeniz kıyılarında çekilen ve 14 Şubat’ta yayınlanacak “Bir Gün Beni Ararsan” klibinin ardından sanatçı, 12 Mart saat 21.00’de Zorlu PSM Touché Sahne’de “Attilâ Atasoy’la Zaman Meyhanesi” projesi ile sevenleri ile buluşacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 08.02.2020)

Attila Atasoy’dan “Hoşça Kal” Gülüm, Sana Küskünüm!

Usta müzisyen Attila Atasoy, “Hoşça Kal” isimli yepyeni şarkısını 20 Kasım Cuma günü sevenleriyle paylaşıyor.

Türk pop müziğine “Anılar”, “Dilenci” ve “Farzet ki Ben Seni Hiç Tanımadım” gibi şarkılarıyla damgasını vuran usta müzisyen Attila Atasoy, “Hoşça Kal” isimli yepyeni şarkısını 20 Kasım Cuma günü sevenleriyle paylaşıyor.

Müzikseverlerin beğenisine sunulan ‘Hoşça Kal’ın sözü başarılı sanatçı Müjdat Gezen, bestesi ise İlkim Karaca imzası taşıyor.

Şarkının düzenlemesi ise Sonay Yağız’a ait. Erkan Çelenk’in yönettiği klipte Attila Atasoy, korona günlerine uygun biçimde maskeli ve mesafeli biçimde klipte rol aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 20.11.2020)

Yeni Düzenlemeler :
1- Haberler
2- Anılar
3- Gizli Çiçek (Sitem)
4- Kurtulamazsın
5- Unuttun Beni Zalim
6- Biz
7- Büyüleyen Gözlerin
8- Dilenci
9- Yalnız Sen
10-Dön Yeter
11-Nargile
12-Biraz

Diskografi:
1974
Anam / Cüce (Sözler ve Müzikler: Attila Atasoy, 45’lik, Diskotür Plak 5147)

1975
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Dilenci (Söz ve Müzik: Attila Atasoy) (Eurovision Türkiye Elemeleri ikincisi) / İstiyorum (Şiir: Behçet Kemal Çağlar, Müzik: Attila Atasoy) (45lik, Diskotür 5184)

Büyütmek için T ıklay ın Kurtulamazsın Söz ve Müzik: Attila Atasoy / Haberler (Söz ve Müzik: Attila Atasoy, Düzenleme: Timur Selçuk) (45’lik, Diskotür Plak 5208)

Tanju Okan / Attila Atasoy (Karma Kaset Albüm, Türküola Kaset 673, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
A- Yüzü: (Tanju Okan)
(8 şarkı)
B- Yüzü : (Attila Atasoy)
1- Kurtulamazsın
2- Haberler
3- Dilenci
4- Ve İstiyorum
5- Ah Anam
6- Cüce
7- Gülmek Ya Da Gülmemek
8- Sitem

1976
Büyütmek için T ıklay ın Sitem / Gülmek Ya da Gülmemek (Sözler ve Müzikler: Attila Atasoy, Diskotür Senfonik Pop Orkestrası ile 45lik, Diskotür 5227)

1977
Büyütmek için T ıklay ın Son Pişmanlık (Söz: Halit Çelikoğlu, Müzik: Attila Atasoy) / Bir Gün Beni Ararsan (Söz ve Müzik: Attila Atasoy) (45’lik, Yankı-Nova Plak 1015)

1978
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Duygusuz (Söz ve Müzik: Attila Atasoy) / Bilinmez (Söz: R.Engin, Müzik: Attila Atasoy) (45’lik, Polydor 2085 028)

Bir Gün Beni Ararsan (LP Albüm, Nova Plak/Yankı Plak YP 670)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü :
1- Sensizlik (Söz: Baybars Çavuşçu, Müzik: Turgay Merih)
2- Yağmur (Söz: Nazan Güntürkün)
3- Bir Gün Beni Ararsan (Söz: Halit Çelikoğlu)
4- Duygusuz
5- İstiyorum (Söz: Behçet Kemal Çağlar)
6- Dilenci
7- Haberler
B Yüzü :
1- Olmaz İlaç (Söz: Hacı Arif Bey)
2- Gel Desem Gelir misin
3- Terketmedi Sevdan Beni (Söz: Ahmet Arif)
4- Bilinmez (Söz: R.Engin)
5- Büyücü
6- Son Pişmanlık

1979
Hopşirinini (Ayşe Mine, Atilla Atasoy ve Dağhan Baydur adına E.P.Albüm, Yankı Plak / Atlas 3033)
(Plağı Attila Atasoy ile birlikte doldurdu. Hopşirinini ile 1979 Eurovision Türkiye seçmelerine katılmışlardı)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Hopşirinini (Atilla Atasoy ve Ayşe Mine, Söz: Bülent Pozam, Müzik: Dağhan Baydur)
2- Hopşirinini (Enstrümantal) (Müzik: Dağhan Baydur)
B Yüzü:
1-Bir Dünya Kuralım (Dağhan Baydur)
2-Kirli Şarkı (Bir Büyük Kent Şarkısı) (Ayşe Mine, Atilla Atasoy)

1980
Büyütmek için T ıklay ın Kışla Havası (Söz: Mehmet Gökkaya, Müzik: Erol Sayan) / Günah Bende (Söz: Mehmet Erbulan, Müzik: Erol Sayan) (45’lik, Öncü Plak 0303)

1981
Avare (LP Albüm, Öncü Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Yaşanmıyor Sensiz (Söz: Turgay Merih, Müzik: Halis Türkyılmaz)
2- Ağlarım (Şiir: Kazım Vehbi Oral, Müzik: Halis Türkyılmaz)
3- Hem Aşık Hem Şaşkın (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Halis Türkyılmaz)
4- Yalnız Kalan Sevgi (Söz: Murat Uğur, Müzik: Halis Türkyılmaz)
5- Avare (Söz: Turgay Merih, Müzik: Halis Türkyılmaz)
B Yüzü:
1- Zaman Meyhanesi (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Halis Türkyılmaz)
2- İhtiyar(Beyaz Güller) (Söz: Kazım Vehbi Oral, Müzik: Halis Türkyılmaz)
3- Ben Bir Aşığım (Söz: Turgay Merih, Müzik: Halis Türkyılmaz)
4- Bir Bahar Akşamı (Söz: Kazım Vehbi Oral, Müzik: Halis Türkyılmaz)
5- Uğruna (Söz ve Müzik: Turgay Merih)

1985
Sanadır Bütün Şarkılarım (LP Albüm, Sembol Plak LP 16)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1. Sanadır Bütün Şarkılarım (Söz: Rezzan Kafalı, Müzik: Attila Atasoy)
2. Bir Rüzgar (Söz: Firuzan Eroğlu, Müzik: Attila Atasoy)
3. Fırtına
4. O Şarkıyı Henüz Yazmadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Selmi Andak)
5. Çareler
6- Kışla Havası (Söz: Mehmet Gökkaya, Müzik: Erol Sayan)
7- Mutluluk Maskesi (Söz: Mehmet Teoman, Müzik: Selmi Andak)
B Yüzü:
1. Üstüme Varma İstanbul (şiir: Ümit Yaşar)
2. Yalnız Sen (Söz: Serap Aytaç)
3. Bak Gözlerime (Söz: Özdemir Kaptan, Müzik: Selmi Andak)
4. Madalyonun Tersi
5. Yavaş Ol Arkadaş (Söz ve Müzik: Sefa Ulaştır)
6- Yağma Dur Yağmur (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Murat Uğur)

1987
Farzet ki Ben Seni Hiç Tanımadım (Kaset Albüm, Kent Plak, AIE-201)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Ümitsiz Bir Akşamda (Söz: Nalan Yıldız, Müzik: Attila Atasoy)
2- Farzet ki Ben Seni Hiç Tanımadım (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
3- Paylaşmak İstiyorum (Söz: Doğan Ümit Aksel, Müzik: Attila Atasoy)
4- Buralardan Gitmeliyim (Söz: Fergun Özelli, Müzik: Erhan Doğan)
5- Kendimden Birşeyler (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
B Yüzü:
1- Gün Olur Ya (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
2- Gör Bak Aşk Neymiş (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
3- Biri Gibi (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
4- Uğur Böceği (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
5- Marmaris (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)

Pop Tango, Necdet Koyutürk (CD Albüm, )
1- Rüzgar Gibi Geçti
9- Gözlerine Bakarken

Ayşe Mine & Atilla Atasoy (MC Albüm, Minareci 4214, Almanya)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Bilinmez - Atilla Atasoy
2. Birgün Beni Ararsan - Atilla Atasoy
3. Büyücü - Atilla Atasoy
4. Duygusuzum Ben - Atilla Atasoy
5. Gel Desem - Atilla Atasoy
6. Hop Şirinini - Atilla Atasoy
7. Olmaz İlaç - Atilla Atasoy
8. Potpori - Atilla Atasoy
9. Sensizlik - Atilla Atasoy
10.Sevdik De Ne Oldu - Ayşe Mine
11.Son Pişmanlik - Atilla Atasoy
12.Terk Etmedi Sevdan Beni - Atilla Atasoy
13.Yağmur - Atilla Atasoy
14.Yağmur - Ayşe Mine

1989
Rüyalar ve Anılar (İmkansız) (Kaset ve CD Albüm, Kent Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- İmkansız (Söz: Cemal Safi, Müzik: Zekai Tunca)
2- Adın Bahar Olsun (Söz: Erol Uzunömeroğlu, Müzik: Fethi Karamahmutoğlu)
3- Olmaz Deme (Söz: İlhan Çoşar, Müzik: Attila Atasoy)
4- İste (Söz: Aysel Gürel, (Müzik: A. Hristoveryi)
5- Ne Hale Geldim (Söz: Arslan Tunçata, Müzik: Attila Atasoy)
B Yüzü:
1- Anılar (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
2- Gök Kuşağını Geçmek (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
3- Ayrılığın Uzun Sahilleri (Söz: İlhan İrem, Müzik: Attila Atasoy)
4 -Yaz Yağmuru (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
5- Gözlerine Bakarken (Söz ve Müzik: Necdet Koyutürk)
6- Otuz Beşinde (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)

1991
Gizli Çiçek (Kaset Albüm, Kent Plak, AIE 221)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Gizli Çiçek (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
2- Gözlerin (Söz ve Müzik: Suat Adalar)
3- Biliyorum Vefalısın (Söz: Sami Derintuna, Müzik: Zeynettin Maraş)
4- Duygularım (Söz ve Müzik: Suat Adalar)
5- Güz İndi (Söz ve Müzik: Erol Aykan)
6- Alışıyorum (Söz: Aşkın Tuna, Müzik: Halil Karaduman)
B Yüzü:
1- Solgun Güller (Söz ve Müzik: Bora Ayanoğlu)
2- Veda Etmeye Geldim (Söz: Safiye Tekin, Müzik: Attila Atasoy)
3- Seviyoum Sizi Yıllar (Söz: Cansın Erol, Müzik: Bilge Ozgen)
4- Sevdamsın (Söz ve Müzik: Suat Adalar)
5- Kurtulamazsın (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
6- Ayıramazsın (Söz: Aşkın Tuna, Müzik: Esin Engin)

1994
Attila Atasoy '94 (Esslingen, Destan, CD-MS CD 192)

Attila Atasoy '94 (Kaset ve CD Albüm, Güneş Plak)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Bu Şarkı Bizim Olsun (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
2- İnanamıyorum (Söz ve Müzik: Bülent Cenkçi)
3- Yaşamam (Söz: Mihalis Kuyucu, Müzik: Kostas Haritodiplemenos)
4- Git Demeye Dilim Varmaz (Söz ve Müzik: Erdal Çelik)
5- Halim Yok (Söz: Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
B Yüzü:
1- Menekşe (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
2- Maksadın Neydi? (Söz: Abidin Atasoy, Müzik: Attila Atasoy)
3- Acele (Söz: Nur Yoldaş, Müzik: Müfit Bayraşa)
4- Duman Oldu (Söz: Bülent Cenkçi, Müzik: Vedat Akpınar)
5- Birşeyler Var Aramızda (Söz: Nurhan Gurdil, Müzik: Tolga Gürdil)
6- Ne Desem (Söz: Nurhan Girdil, Müzik: Metin Özülkü)

1996
Ayrılık Sevdaya Dahil (Maxi Single,)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ayrılık Sevdaya Dahil (Şiir: Attila İlhan, Müzik: Attila Atasoy, Düzenleme: Aykut Gürel)
2- Sen Gene Ara (Söz ve Müzik: Attila Atasoy, Düzenleme: Selim Çaldıran)
3- Gelin Havası (Söz ve Müzik: Anonim, Derleyen: Abidin Atasoy, Düzenleme: Selim Çaldıran)
4- Yıllara Küstüm (Söz: Hasan Cihat Örter, Müzik: Attila Atasoy, Düzenleme: Uğur Başar)

1997
Dünden Bugüne - Best of (Kaset Albüm, Nepa Müzik MC 880)
1- Dilenci
2- Haberler
3- Kurtulamazsın
4- Sitem
5- Bir Gün Beni Ararsan
6- Duygusuz
7- Zaman Meyhanesi
8- Fırtına
9- Kışla Havası (Enstrümantal)
10-Ümitsiz Bir Akşamda
11-Farzet ki Ben Seni Hiç Tanımadım
12-İmkansız
13-Adın Bahar Olsun senin
14-Anılar
15-Gizli Çiçek
16-Ayrılık Sevdaya Dahil

2000
Eski Dostlar (Kollektif MC & CD Albüm, Çeşitli Sanatçılar, EMI/Kent)
Büyütmek için T ıklay ın
8. Dilenci (Attila Atasoy)

2001
Kaç Yıl Geçti Aradan 70'li Yıllar Türk Pop Müzik Tarihi (Toplama CD ve MC Albüm, Çeşitli Sanatçılar, YKM 2001)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
14-Haberler (Attila Atasoy)


2002
Biraz (Albüm, Öncü Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Haberler (Söz: Attila Atasoy, Fahri Ersavaş, Müzik: Attila Atasoy)
2- Anılar (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
3- Gizli Çiçek (Sitem) (Söz:Aysel Gürel, Müzik: Attila Atasoy)
4- Kurtulamazsın (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
5- Unuttun Beni Zalim (Söz ve Müzik: Arif Sami Toker)
6- Biz (Söz: Attila Atasoy, Müzik: Yorgos Theofanous)
7- Büyüleyen Gözlerinle (Söz ve Müzik: Alaaddin Sensoy)
8- Dilenci (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)
9- Yalnız Sen (Söz: Serap Aytaç, Müzik: Attila Atasoy)
10-Dön Yeter (Söz: Bülent Cenkçi, Müzik: Anonim)
11-Nargile (Söz ve Müzik: Buzuki Erol-Erol Örter)
12-Biraz (Söz ve Müzik: Attila Atasoy)

2005
En İyileriyle Dünden Bugüne (Albüm, Ossi Müzik CD 520222, 05.05.2005)

1. Dilenci
2. Haberler
3. Kurtulamazsın
4. Sitem
5. Bir Gün Beni Ararsan
6. Duygusuz
7. Zaman Meyhanesi
8. Fırtına
9. Ümitsiz Bir Akşamda
10.Farzet Ki Ben Seni Hiç Tanımadım
11.İmkansız
12.Adın Bahar Olsun
13.Anılar
14.Gizli Çiçek
15.Ayrılık Sevdaya Dahil

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3 (Toplama Albüm, Çeşitli Sanatçılar, Odeon, 15.02.2005)
Büyütmek için T ıklay ın
5. Bir Gün Beni Ararsan (Attila Atasoy)

2007
Bir Zamanlar 3 (Toplama CD/MC Albüm, Ossi Müzik, 04.04.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
10. Attila Atasoy - Ayşe Mine / Birgün Beni Ararsan - 03:37

Düş Gezginleri-Andror (''Biraz'' Albümü Hediyeli) (Albüm, Öncü Müzik, 11.12.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Şimdi Andrapoz Zamanı (Söz & Müzik: Attila Atasoy) - 03:43
2. Geçiyordum Uğradım (Söz & Müzik: Aral Öztaşkent) - 04:29
3. Ayrılık Rüzgarı (Söz & Müzik: Kamuran Yakın) - 03:36
4. Biraz (Söz & Müzik: Attila Atasoy) - 04:05
5. Adak (Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Müzik: Attila Atasoy) - 04:26
6. Sormayın Arkadaşlar (Söz & Müzik: Dağhan Baştuğ) - 03:08
7. Yaz (Söz: Rahmi Emeç, Müzik: Erol Aykan) - 05:33
8. Şimdi Andropoz Zamanı (Remix) (Söz & Müzik: Attila Atasoy) - 03:41


2011
Orda Mısın? (Albüm, Ossi Müzik, 27.05.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Ah Anam (Söz & Müzik: Attila Atasoy)
2- Seni Sevmekten Bıkmayacağım (Söz & Müzik: Selahattin Erhan)
3- Yeminler Ettim (Söz & Müzik: Selahattin Erhan)
4- Orda Mısın? (Söz: Aysel Gürel, Attila Atasoy)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
store.unkapani.digital
www.tikla24.de (Almanya)
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2014
Atasoy’dan Koyutürk Tangoları (Dijital Albüm, Eko Koyutürk Müzik, 15.01.2013)

1. Geleceğim
2. Papatya
3. Bir Kadın Bir Erkek
4. Gözlerine Bakarken (Tango / Serenad)
5. Özlediğim
6. Duygularım
7. Dinle Sevgili
8. Aşıksın
9. Rüzgar Gibi Geçti
10.Neşeli Tango

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr

Atasoy’dan Koyutürk Tangoları (CD Albüm, Eko Koyutürk Müzik, 13.02.2013)

1. Geleceğim
2. Papatya
3. Bir Kadın Bir Erkek
4. Gözlerine Bakarken (Tango / Serenad)
5. Özlediğim
6. Duygularım
7. Dinle Sevgili
8. Aşıksın
9. Rüzgar Gibi Geçti
10.Neşeli Tango


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com

2016
Dünden Bugüne Türk Popu / Atilla Atasoy - Aydın Tansel - Hayko - Metin Ersoy [4xCD Pop Albüm, Avrupa Müzik, 04.03.2016]
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 - Atilla Atasoy :
1. Ah Anam (Atilla Atasoy & Düş Gezginleri)
2. Seni Sevmekten Bıkmayacağım
3. Yeminler Ettim
4. Orda mısın? (Atilla Atasoy & Düş Gezginleri)

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr

Tadımlık Türküler (Albüm, Yavuz Plak, 14.06.2016)

1- Ah Bir Ataş Ver - 04:09
2- İzmir’in Kavakları - 04:21

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Düş Peşime (Maxi Single, Yavuz Plak, [Dijital 10.06.2016] 24.06.2016)

1. Düş Peşime
Düş Peşime (2.klip)
2. Zaman Meyhanesi (Ilgaz Bulut Version)
3. Oynatmaya Az Kaldı (Ilgaz Bulut Version)
4. Zaman Meyhanesi (Kaan Türkyılmaz Version)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
fizy.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2020
Hoşça Kal (Single, Avrupa Müzik, 20.11.2020)

1- Hoşça Kal - 05:39

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Web Site Adresi:
www.atillaatasoy.com
Resmi Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pages/Attila-Atasoy
www.facebook.com/attila.atasoy
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/attilaatasoy
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/attilaatasoy
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (7198 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag