Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.04.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 398 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 398
Üye: 0
Toplam: 398

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 144,156,740
  • Bugün: 3,375
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Apr 15, 2024
  • 01:55 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Aylin Aslım
Bookmark and Share
    Geri Dön   (8508 okuma)

Aylin Aslım
Aylin Aslım
Aylin Aslım
FOTO GALERİ

14 Şubat 1976’da Almanya’nın Lich kasabasında doğan Aylin Aslım, Lise yıllarında okul orkestrasında solistlik yapmış ve çeşitli yarışmalarda başarılar elde etmiş.

1994’ten itibaren iki yılı aşkın bir süre İstanbul’un çeşitli mekanlarında yabancı coverlar söyledi.

1996’da ilk olarak beş kız arkadaştan oluşan ‘Zeytin’ adlı bir grupla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti.

Aylin yaşamının belki de en önemli kararını Umut Gökçen ve Elce Kaslıoğlu’yla tanıştığı günlerde aldı. Artık kendi albümünü yapma zamanının geldiğine inanıyordu. O artık kendi şarkılarını söyleyecekti. Albüm çalışmaları devam ederken elektronik alt yapılı coverlar yapan ‘Süpersonik’ adlı grubu 1998’de kurdu. Oldukça alışılmadık parçalardan oluşan repertuarına karşın Süpersonik kısa sürede kendine has bir izleyici kitlesi yarattı.

1998 Roxy Müzik Günleri’nde 2.lik ve 1999 Roxy Günleri’nde de Jüri Özel Ödülü kazandı. Umut ve Elce’li ekibin Ümit Kuzer’le tanışmasıyla daha profesyonel bir süreç işlemeye başladı. Bir yılı aşkın süren çalışmaların ardından Ümit Kuzer Prodüktörlüğündeki 10 şarkıdan oluşan “Gelgit” isimli Türkçe sözlü bu alternatif elektronik pop albümü 2000’de tamamlandı.

‘Gelgit’te bir şarkı hariç tüm söz ve müzikler Aylin Aslım’a ait. Albümün atmosferi, şehir hayatını tek başına yaşamaya ayakta kalmaya ve aşkla baş etmeye çalışan genç bir kadının farklı hikayelerinden oluşuyor. Albüme çıkış şarkısı alarak seçilen ve klibi Alphan Eseli tarafından New York’ta çekilen “Senin Gibi” isimli şarkısında Giden, hiçbir zaman dönmeyecek olan, bir türlü yürekten atılamayan bir aşkı, bir sevme biçimini anlatıyor Aylin Aslım. Artık gerçeklikten bu dünyadan kopmuş gitmiş bir aşk bu... Ve ekliyor “SENİN GİBİ BENİ KİMSE SEVMEDİ...”

2000’de müzikal direktörlüğünü yaptığı ‘H2000’ organizasyonunda, BUSH, Chumbawamba, GusGus, Lamb Jay Jay Johanson gibi dünya müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaştı.

2001’den itibaren H2000, Creamfieds ve Rockistanbul gibi büyük organizasyonlarda ve Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray ve Queen Adreena gibi büyük konserlerin açılışında sahne aldı.

2003’te Mor ve Ötesi, Athena, Bülent Ortaçgil, Vega, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi ve Koray Candemir’le birlikte “Savaşa Hiç Gerek Yok” single’ında yer aldı.

Bu yıldan itibaren elektronik sound üzerine kurulu ilk albümünün şarkılarını sahnede “Süt’lü” adını verdiği proje dahilinde, sert rock versiyonlarıyla söyledi.

Yine o yıl ilk albümünde yer alan “Senin Gibi” isimli şarkısı Yunanlı pop müzik sanatçısı Teresa tarafından Yunanca yorumlandı. Teresa’nın albümü 2005 yılı içerisinde Türkiye’de de yayınlanması planlanmıştı.

2004’te Murathan Mungan’ın “Söz Vermiş Şarkılar” albümünde “Kimdi Giden Kimdi Kalan” şarkısını yeniden yorumladı. DJ Mert Yücel’le birlikte yaptıkları “Dreamer” adlı İngilizce single İngiltere’de Baroque Records UK tarafından yayınlandı ve İngiltere’de Balance Chart UK’de 3 numaraya, Amerika’da Balance Chart USA’de 1 numaraya kadar yükseldi.

O yıl Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” filminde albümünden “Senin Gibi” adlı şarkısı yer aldı.

2005’te Teoman’ın “Balans ve Manevra” filminde rol alan Aylin Aslım, filmin Pasaj Müzik tarafından yayınlanan soundtrack’inde Teoman’ın “Bazı Yalanlar” isimli parçasını yorumladı. Bulutsuzluk Özlemi’nin de “Felluce-Bağdat” adlı single albümünde “Bağdat Kafe” adlı şarkıda vokalde Nejat Yavaşoğulları’na eşlik etti. O yıl Kutluğ Ataman’ın çektiği “İki Genç Kız” filminin soundtrack’inde ilk albümünden “Keşke” adlı şarkısı yer aldı.

2005’te Aylin Aslım ve Tayfası adına “Gülyabani” isimli albümünü çıkardı.

2007’de kolektif bir albüm olan Onno Tunç Şarkıları albümünde Bir Çocuk Sevdim isimli şarkıyı yorumladı.

2009’da 4 senelik bir aradan sonra Aylin Aslım’ın “CANINI SEVEN KAÇSIN” isimli 3. Stüdyo albümü, 1 senelik yoğun çalışma sonucu müzik marketlerde nihayet yerini aldı.

Albümün prodüktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu ile paylaşan Aylin Aslım, tüm şarkıların sözlerini ve melodilerini kendi yazmış. Müzik ve tınıyı oluşturma görevini ise grubun gitaristi Övünç Dan, Safa Hendem ve Sarp Özdemiroğlu’yla paylaşmış.

Albümün enerjik, dinamik ve organik tınısını, İndie-Rock-Punk ve Riot Grrrl (İsyankar Kızlar) akımlarının alternatif, protest, feminist ve isyankar tavrını, çok hızlı ritimler, cayır cayır gitarlar, agrasif davullar, umarsız baslar, hırçın ve güçlü vokaller oluşturuyor.

Yeni şarkılarında Aylin Aslım insanı gaza getirme ve zaman doldurma amaçlı uzun introlar yerine direkt olarak hızlıca konuya girerken, gücünü faşizmin, kapitalizmin ve erkek egemen toplumun taciz ettiği, hor gördüğü sabrı taşmış kadından alıyor.

Geleneksel şarkı formlarından taşarak yaptığı bu albümle Aylin Aslım, kendine güvenen şarkı söyleme tavrıyla, isyanlarlığını bir üst noktaya taşıyan sözleriyle Türk rock sahnesindeki duruşunu perçinliyor. Bir müzik şirketine bağlı olmadan, özgürce, sabır ve samimiyetle yapılan “Canını Seven Kaçsın”, söz ve müzikleriyle Türk rock müziğinde bir devrim olarak nitelendirilebilecek bir albüm.

Albümün açılış ve aynı zamanda çıkış parçası “SEN Mİ” politik mesajını en sert şekilde uygulayan albümün en enerjik şarkılarından. Aylin Aslım ırkçılığa, faşizme karşı kadının erkek egemen toplumdaki varoluşunun savaşçısı olarak “iki göğsünü siper ediyor”.

“KIZLAR ANLAR” ve “HOŞUNA GİTMEDİ Mİ (KIZKAÇIRAN)”, içini kusan punk tavrı ile, dişi gücün kendine güvenen duruşuyla içiçe geçmiş, ard arda gelen hızlı tempolu iki şarkı. Bir feminist-Punk birlik ve sosyal akımı olan Riot Grrrl ruhuna yakın, cayır cayır gitarlar ve yakan vokalleriyle Aylin Aslım Canını Seven erkekleri güven sorunu yaşanan aşkları “Kızlar Anlar” ile duman edip, “Hoşuna Gitmedi mi” ile kıskanç erkekleri alaycı tavrıyla selamlıyor (!).

Albümün 4. Şarkısı “GÜZEL GÖZLÜ GÜZEL ÇOCUK”, aşktan korkup kaçan erkeklere “sen yanlız ben yanlız olur mu?” diye soruyor; Sadece bir öpücükle aşık olunabileceğini seksi gitarları ve vokaliyle anlatıyor.

Çiğ gitarlar, ham davullar ve aksayan ritmi ile yuvarlanıp “akabinde toparlanan” “İÇTİM İÇTİM”, yaralı ama özgür kadının yükselen ruhunu ayıplayarak seyre dalanlara haykırıyor. Derin sözleri ve Aylin’in yırtıcı vokali ile İçtim İçtim, ne istediğini, ne yaptığını bilen, dik başlı ve fazlasıyla açık sözlü bir kadının şarkısı.

Kapanışa doğru “AŞK GERİ GELİR” umutlarımızın tükenmemesini, geçmişimizden kopup hayata kucak açmamız gerektiğini yoğun ve duygulu bir anlatımla sunuyor.

Albümün en dramatik şarkısı “K.A.L.P” aynı zamanda albümün en K.ömürden karası, Aylin’in A.ynası, boş L.aflar ile P.arçalanmış kalplerin onarılamayacağını, uzak ve derin gitarların arkasına sığınarak seslendiriyor.

Son şarkı “GÜZEL GÜNLER” ise albümün yırtık tınısını ören dinamik, belkide en pozitif şarkı. Şarkıda dediği gibi, Aylin Aslım için “hayat rengini buldu, beklediğine değdi, ne güzel oldu”.

Aylin Aslım ve Teoman ‘İki Zavallı Kuş’ta buluştu!

Rock şarkıcısı Aylin Aslım, Mart ayının başında Sony Music etiketiyle raflardaki yerini alacak dördüncü solo albümü öncesi sevenlerine 14 Şubat sürprizi hazırladı.

Aslım, sözleri kendisine ait, bestesini ise Övünç Dan ile paylaştığı ‘İki Zavallı Kuş’ şarkısı için rock müziğinin bir diğer önemli ismi Teoman ile düet yaptı. “İki Zavallı Kuş”, www.deezer.com linkinden dinlenilebiliyor.
(Kaynak: www.radikal.com.tr - 14.02.2013)

Aylin Aslım “Zümrüdüanka” isimli yeni albümünü Sony Music etiketiyle yayımladı...

13 senelik müzikal kariyerinde Türk rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden ve şarkı yazarlarından biri olarak yoluna emin adımlar ile devam ederken geniş bir hayran kitlesine ulaşan Aylin Aslım, “Zümrüdüanka” isimli 4. solo albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

Prodüktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu’nun yaptığı aldümde sekiz şarkı yer alıyor. Albümde söz ve bestelerde ağırlıklı olarak Aylin Aslım imzası bulunuyor. “Af” isimli şarkıda sanatçıya Cem Adrian eşlik ederken, sanatçı bu albümünde bir de unutulmaz Atilla Özdemiroğlu ve Aysel Gürel şarkısı olan “Hasret”i yorumladı. İsmini, sözü ve bestesi Aylin Aslım’a ait olan “Zümrüdüanka” şarkısından alan albümün genel konsepti hüzün ve aşk temaları üzerine kuruldu.

Aylin Aslım yeni albümü öncesi Teoman ile düet yaptığı “İki Zavallı Kuş” isimli şarkısını 14 Şubat’da radyo ve dijital mecralardan müzikseverlerin beğenisine sundu ve tam not aldı. Şarkı yayınlandığı günden itibaren Teoman’ın müziğe dönüşü olarak büyük ses getirdi ve dijital ortamlarda çok kısa bir sürede tıklanma rekorları kırdı.
(Kaynak: sadecemuzik.org - 11 Mart 2013)

31.07.2013 tarihinde, daha önce 2000 yılında Power Records tarafından çıkarılan “Gel Git” isimli albümü yeniden basılarak bu kez Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yer aldı.

Aylin Aslım’dan Yeni Video Klip!

Geçtiğimiz aylarda yayımladığı “Zümrüdüanka” albümüyle sevenlerinin karşısına çıkan Aylin Aslım ikinci klibini “İşte Sana Bir Tango” şarkısına çekti.

13 yıllık müzikal kariyerinde sesiyle olduğu kadar başarılı sahne performansı ve yazdığı söz ve bestelerle de büyük beğeni toplayan Aylin Aslım “Zümrüdüanka” albümünün ilk video klibini Türk rock müziğin başarılı temsilcilerinden Teoman ile düet yaptığı “İki Zavallı Kuş” şarkısına çekmiş ve yine müzikseverlerden tam not almıştı. Sanatçı albümünün ikinci video klibini “İşte Sana Bir Tango” şarkısına çekti.

Zeki Müren’le ağlayıp, Müzeyyen Senar ile coştu...

Aylin Aslım’ın hepimizin hayatında yer edinen Zeki Müren ve Müzeyyen Senar’dan ilham alarak yazdığı “İşte Sana Bir Tango” şarkısının video klibi de şarkının ruhuna uygun olarak çekildi. Klip Türk filmlerinden görüntülerle, evin içinde geçmişle günümüzün hesaplaşmasını yapan Aylin Aslım’ın Zeki Müren’le birlikte rol aldığı Türk filmi görüntülerinden oluşuyor. Salih Singin yönetmenliğinde çekilen klip yaklaşık 18 saatlik bir çalışmanın ardından tamamlandı.
(Kaynak: www.kralmagazin.com.tr / www.sozmuzik.com / www.radikal.com.tr - 28.08.2013)

Eylül’de Aylin Aslım’la Festival Zamanı!

Aylin Aslım Eylül ayında birbiri ardına 3 festivalde sahne alarak müzikseverlerle buluşacak.

Son dönemde “Zümrüdüanka” isimli son albümü ve yeni klibi “İşte Sana Bir Tango” ile adından sıkça söz ettiren Türk Rock müziğinin en başarılı temsilcilerinden Aylin Aslım Eylül ayında birbiri ardına 3 festivalde sahne alarak müzikseverlerle buluşacak.

Eylül ayının gelişiyle birlikte önce 4 Eylül’de Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Apollon Tapınağı’nda sahne alacak olan sanatçı hemen ardından 8 Eylül’de İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda bu yıl sekizincisi düzenlenen Rock’n Coke’ta vereceği konserle dinleyicilerinin karşısında olacak.

Aslım 28 Eylül’de de Parkorman’da düzenlenecek Park Fest’te birbirinden güzel şarkılarını dinleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor, bu konserde Aylin Aslım hayranlarını bir de sürpriz bekliyor aynı gün sahne alacak olan Cem Adrian’da bu konserde Aylin Aslım’la düetler yapılacak. (Kaynak: www.sozmuzik.com - 04.09.2013)

Eski Albüme Yeni Klip!

Aylin Aslım, 2012 senesinde yayınladığı “Zümrüdüanka” isimli son albümünün en sevilen şarkılarından biri ‘Ölünür De’ye klip çekti.

Türk rock müziğinin en önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından Aylin Aslım, 2012 senesinde yayınladığı 'Zümrüdüanka' isimli son albümünün en sevilen şarkılarından biri ‘Ölünür De’ye klip çekti.

Etkileyici vokalinin ve yepyeni şarkılarının yer aldığı “Zümrüdüanka” albümüyle müzik eleştirmenlerinden tam not alan Aylin Aslım’ın sözü “Ölünür De” klibinin yönetmenliğini Gürcan Keltek üstlendi.

Şarkının anlatımına da göndermelerin olduğu kozmik görselller ile büyüleyici bir atmosfer yaratılan klip yeni yıl öncesi sanatçının sevenleri ile buluştu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.12.2014)

Aylin Aslım’dan Annelerle Miniklere Hediye

Aylin Aslım, bebek sahibi annelere sevilen ninniler ve çocuk şarkılarından oluşan bir Anneler Günü hediyesi ile merhaba diyor.

Beş yıl önce bir marka için hazırlanan albüm, Anneler Günü’nde Gloss Müzik etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı!

Albüm, Aylin Aslım’ın kendisini büyüten anneannesine de bir teşekkür niteliğinde.

Kapakta yer alan fotoğrafta sanatçı, anneannesinin kucağında görülüyor.

Ayrıca albümün kapağı da ruhuna uygun olarak 14 yaşındaki bir çocuk ile 7 yaşındaki kardeşi tarafından tasarlandı.

“Annelerden Çocuklara Minik Adımlar” albümünde, beş ninni ve çocuk şarkısından oluşuyor. Albümde “Uyusun da Büyüsün”, “Benim Annem Güzel Annem”, “Uyu Yavrum Uyu Yine Sabah Oluyor”, “Twinkle Twinkle Little Star” ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem’in söylediği Balkan ninnisi “Ay Lulu (Mehmed’s Lulaby)” ninnileri ile “Arı Vız Vız”, “Kırmızı Balık”, “Küçük Kurbağa”, “Mini Mini Bir Kuş” ve “Fış Fış Kayıkçı” çocuk şarkıları yer alıyor.

(Kaynak: www.magazinkolik.com - 14.05.2020)

Aylin Aslım Ve Mengene’nin Birlikte Seslendirdiği Şarkı “Kaybederken İnsan” Yayında!

Barış Atay ve Nihat Mugil’in kurucusu olduğu Mengene, Aylin Aslım ile birlikte seslendirdiği yeni teklisi ‘Kaybederken İnsanı’ı müzikseverlerle paylaştı.

Aylin Aslım’ın sesini uzun bir aradan sonra ilk defa “Kaybederken İnsan” ile duyduğumuz şarkının sözü ve müziği Evrim Mengüllüoğlu’na, düzenlemesi ise Mengene grubuna ait.

Alternatif modern rock soundunun hâkim olduğu, etnik müzikten beslenen bir tarza sahip olan grup, daha önce “İnce Memed” (2021), “Yürü Bre Hızır Paşa” (2021) teklilerini, “Değişim” (2022) albümünü ve Moğollar grubuna saygı albümü için “Issızlığın Ortasında” (2022) şarkısını müzikseverlerle buluşturdu.

Mengene, Aylin Aslım ile birlikte seslendirdiği son teklisi “Kaybederken İnsan” ile insanlığa sesleniyor.

Kısa sürede müzik listelerine giren “Kaybederken İnsan”, tüm dijital platformlardan dinlenebilir ve indirilebilir.
(Haber: www.turkpopmuzik.net - 22.11.2022)

Diskografi:
2000
Gel Git (Alternatif Elektronik Albüm, Power Records)

1. Senin Gibi
2. Dalgalar
3. Zor Günler (Umudum Var)
4. Yıldızlar Var
5. Keşke
6. 4 Gün 4 Gece
7. Birgün
8. Küçük Sevgilim
9. Aynı
10.Senin Gibi (Aylin Gibi)

2003
Savaşa Hiç Gerek Yok (Kolektif Albüm, Ada Müzik, 04.02.2003)
(Sanatçılar: Athena - Aylin Aslım - Bülent Ortaçgil - Feridun Düzağaç - Koray Candemir - Mor ve Ötesi - Nejat Yavaşoğulları - Vega)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Savaşa Hiç Gerek Yok - 03:38
2- Savaşa Hiç Gerek Yok (Burak Güven+G Point Remiks) - 05:53
3- Savaşa Hiç Gerek Yok (Akustik Versiyon) - 03:33

2004
Şözvermiş Şarkılar (Murathan Mungan Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
3. Kimdi Giden Kimdi Kalan - Aylin Aslım

2005
Gülyabani (Aylin Aslım ve Tayfası Albüm, Pasak Müzik, 03.05.2005)

1- Gülyabani (Intro...)
2- Gülyabani
3- Ben Kalendermeşrebim - 03:16 (Nurhan Damcıoğlu ile birlikte)
4- Böyledir Bu İşler - 03:44
5- Kayıp Kızlar - 03:00
6- Sokak İnsanları - 03:23
7- Olduğun Gibi - 03:41
8- Hadi Buyur - 03:29
9- Güldünya - 04:44
10-Ahh - 03:42
11-Gelinlik Şarhoşluğu (Bana Ne) - 03:23
12-Beyoğlu Kimin Oğlu? - 04:12

2006
Tanju Eren 40 (Kolektif Albüm, Pasaj Müzik, 27.03.2006)

10.Hala / Aylin Aslım - 04:32

Üç (Ogün Sanlısoy Albümü, Sony BMG, 29.03.2006)

(Bir şarkıda Konuk Vokal olarak katıldı.)

Türk Rock (Derleme Albüm, Pasaj Müzik / Sony BMG, 24.11.2006)

12.Aylin Aslım ve Tayfası / Gülyabani - 03:32

2007
Bulutsuzluk 20 Yaşında (2xCD Albüm, DMC, 02.02.2007)

(Sanatçılar: Aylin Aslım, Duman, İlk Bulutsuzluk Ekibi, Mor Ve Ötesi, Redd, Şebnem Ferah, Zuhal Olcay)

Barda - Film Müziği - Selim Demirdelen (Soundtrack Albüm, İD-101, 02.02.2007)


Onno Tunç Şarkıları (Kolektif CD Albüm, Rh Pozitif, 22 Mayıs 2007)

8. Aylin Aslım / Bir Çocuk Sevdim - 04:03

2008
Rock Sınıfı (Kolektif Albüm, Universal / Taksim Edition, 22.02.2008)

6. Madde - Aylin Aslım

2009
Dut Ağacı-Selim Demirdelen (Albüm, Id Iletişim, 11.05.2009)

2- Ben Yaptım - Aylin Aslım (Söz & Müzik/Düzenleme : Selim Demirdelen)
10-Yok Olduk - Aylin Aslım (Rubai : Ömer Hayyam, Müzik/Düzenleme: Selim Demirdelen)

Canını Seven Kaçsın (Albüm, Sony-Bmg Müzik, 10/12.06.2009)

1- Sen Mi -04:25 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Övünç)
2- Kızlar Anlar - 03:12 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Övünç)
3- Hoşuna Gitmedi mi (Kızkaçıran) - 02:51 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Övünç)
4- Güzel Gözlü Güzel Çocuk - 04:14 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Safa Hendem)
5- İçtim İçtim - 04:41 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Övünç)
6- Aşk Geri Gelir - 04:46 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Övünç)
7- K.A.L.P. - 03:09 (Söz & Müzik: Aylin Aslım)
8- Güzel Günler - 04:59 (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Safa Hendem)2013
İki Zavallı Kuş / Aylin Aslım feat. Teoman (Single Albüm, Sony Müzik, 14.02.2013)

1- İki Zavallı Kuş (feat. Teoman)Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik.turkcell.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Zümrüdüanka (Albüm, Sony Müzik, 07.03.2013)

1. İki Zavallı Kuş (feat. Teoman) - 04:47 (Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım & Övünç Dan)
2. Ölünür De - 04:24 (Söz & Beste: Övünç Dan)
3. Hasret - 04:30 (Söz: Aysel Gürel & Beste: Atilla Özdemiroğlu)
4. Küçük Bey - 03:35 (Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan)
5. Zümrüdüanka - 04:04 (Söz & Beste: Aylin Aslım)
6. Af (feat. Cem Adrian) - 04:39 (Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan)
7. İşte Sana Bir Tango - 03:37 (Söz: Aylin Aslım & Beste: Aylin Aslım - Övünç Dan)
8. Usta - 04:15 (Söz & Beste: Aylin Aslım)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Gel Git (Albüm, Pasaj Müzik, 31.07.2013)
(2000 yılında Power Records tarafından çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Senin Gibi (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
2. Dalgalar (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
3. Zor Günler (Umudum Var) (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
4. Yıldızlar Var <(Söz ve Müzik: Aylin Aslım) br>5. Keşke (Söz: Özlem Albuz, Müzik: Erce Karslıoğlu)
6. 4 Gün 4 Gece (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
7. Birgün (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
8. Küçük Sevgilim (Söz: Özlem Albuz, Müzik: Erce Karslıoğlu)
9. Aynı (Söz: Aylin Aslım, Müzik: Aylin Aslım, Erce Karslıoğlu)
12.Senin Gibi (Aylin Gibi) (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
11.4 Gün 4 Gece (Remix) (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)
12.Senin Gibi (Remix) (Söz ve Müzik: Aylin Aslım)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Hayat Güzel (Single, Gloss Musik GmbH, 20.01.2015)

1- Hayat Güzel

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Küçük Sırlar (Orijinal Dizi Müzikleri / OST) (Single, Gloss Musik GmbH, 20.01.2015)

1- Hayat Güzel

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Başka Bir Dünya (Single, 20.01.2015)

1- Başka Bir Dünya - 01:47

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2016
Bir Yangın Var / Vera (Albüm, DMC, 04.03.2016)

4- Elveda (feat. Aylin Aslım) - 03:25

2017
Bi Sen Bi Sen (Reklam Jingle, Eti Negro, 15.02.2017)

1- Bi Sen Bi SenHediyem / İlhan Şeşen (Kolektif Albüm, Sony Music, 04.10.2018)

3. Aylin Aslım - Ankara’dan Abim Geldi

2020
Akustikhane Kayıtları (Albüm, Gloss Musik GmbH, 07.02.2020)

1- Gülyabani - 01:35
2- 4 Gün 4 Gece - 04:40
3- Aşk Geri Gelir - 04:50
4- Senin Gibi - 05:31
5- Ölünür De - 04:35
6- İki Zavallı Kuş - 04:50
7- İçtim İçtim - 04:15Dijital Satış Noktaları:
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Annelerden Çocuklara Minik Adımlar (Albüm, Gloss Musik GmbH, 10.05.2020)

1- Uyusun Da Büyüsün Ninni - 04:08
2- Benim Annem Güzel Annem - 02:20
3- Uyu Yavrum Yine Sabah Oluyor - 03:21
4- Fış Fış Kayıkçı - 04:45
5- Twinkle Twinkle Little Star - 02:53
6- Ay Lulu - 03:02
7- Arı Vız Vız Vız - 02:34
8- Kırmızı Balık - 01:48
9- Küçük Kurbağa - 02:30
10-Mini Mini Bir Kuş - 03:06Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2022
Kaybederken İnsan / Mengene & Aylin Aslım (Single, Bugu Yapım, 18.11.2022)

1- Kaybederken İnsan - 04:09Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)

2023
Cambazın Düşüşü / Doğan Duru & Aylin Aslım (Single, RDD Music, 19.05.2023)

1- Cambazın Düşüşü - 04:55

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Beni Vur / Cem Adrian & Aylin Aslım (Single, GAM MÜZİK, 17.11.2023)

1- Cem Adrian & Aylin Aslım - Beni Vur - 05:04Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/AylinAslim
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/AylinAsLIM
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/aylinaslim
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/aylinaslim
LastFM ayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Aylin+Aslım
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Aylin_Aslım
Fan YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/aylinaslimfan

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (8508 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag