Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 240 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 240
Üye: 0
Toplam: 240

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 78,921,412
  • Bugün: 57,267
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 15, 2020
  • 02:53 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ayşe Özyılmazel
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2908 okuma)

Ayşe Özyılmazel
AYŞE ÖZYILMAZEL
FOTO GALERİ
Bir zamanların ünlü şarkıcısı Neco'nun kızı olan Ayşe Özyılmazel, gazetelerde köşe yazarlığı yapmakta iken magazin dünyasında aşklarıyla da gündemden düşmemekteydi. Önce Haşmet Babaoğlu ile daha sonra da 2007'de başlayıp 2008'lerde Okan Bayülgen ile Yalın yüzünden ayrılmalar yaşadığı söylenen Ayşe Özyılmazel, bu kez de Show dünyasına adım attı. Show TV'de "Şarkı Söylemek Lazım" isimli Haldun Dormen’le Aysun Kayacı'nın sunduğu yarışma programında Zeynep Talu, Özdemir Erdoğan birlikte jüride görev aldı.

Müzik dünyasında babasının yolundan giderek yorumcu olarak albüm çalışmalarna başlayan gazeteci Ayşe Özyılmazel ilk albüm çalışması "Ayşe Özyılmazel"i çıkarmak için gün sayıyor.

1 seneyi aşkın süredir müzisyen Mert Ekren'le şarkılar yazan Ayşe'nin yeni albüm kapak fotoğraflarını fotoğraf sanatçısı ablası Zeynep Özyılmazel çekti. Albümün stylingini İdil Çetin- grafik tasarımını ise Emre Erdem yaptı.

14 aralık pazartesi günü sözlerini kendisinin yazdığı müziğini Mert Ekren'in yaptığı albümünün çıkış şarkısı 'Enerji' radyolarda ve internette çalınmaya başlayacak. Ayşe'nin albümü DMC etiketiyle 21 Aralık Pazartesi günü müzik marketlerde yerini alacak.

Albümdeki 9 şarkının ikisi Ayşe Özyılmazel'e, ikisi Mert Ekren'e ait. Beş şarkı Ayşe Özyılmazel-Mert Ekren ortak çalışması. Ayşe'nin yakın dostu Yalın da 'İki Sakin'le albüme katkıda bulundu.

Ayşe Özyılmazel, kendi ismiyle hazırladığı ilk stüdyo albümünü DMC Müzik etiketiyle 22.12.2009'da çıktı.

2011 Mart ayında yeni albümü piyasaya çıkaracak olan Ayşe Özyılmazel, albümünü şifreledi ve şifresine de “SM” koydu!

“SM” şifresinin koyulduğu albüm ismiyle alakalı şimdiden merak uyandıran Özyılmazel'in hayranları tarafından şifreyle ilgili ilginç varsayımlar yapılıyor.

Süper Man'imi Arıyorum, Sülü Man, Sosyal Medya, Senfonik Müzik, Söz Müzik, Sakızlı Muhalebi, Süper Market....gibi varsayımlar için ünlü sanatçı “Albümün ismi en az içindeki şarkılar kadar iddialı, albümün ismiyle alakalı bir ipucu tamamen duygusal” dedi. (Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.michaelshow.com / www.sozmuzik.com - 01.02.2011)

Müzik yolunda şarkıcı ve besteci klimliğiyle göze çarpan sanatçı, bir yıl boyunca sürdürdüğü stüdyo çalışmasını tamamladı. Ayşe Özyılmazel ilk albümüyle müzik eleştirmenleri ve müzik severlerden tam not almıştı. Her zaman orijinal kelimeleriyle bilinen Ayşe Özyılmazel, albümünün adını da bu yüzden sır gibi saklamaya devam ediyor.

ORHAN BABA'DAN NEDEN YARDIM İSTİYOR!

Albümünün adını şifreleyip “SM” olarak duyuran sanatçının yeni çalışmasında; Mustafa Ceceli, Volga Tamöz, Mert Ali İçelli...gibi önemli isimler yer alıyor. Albümün ilk klip şarkısının yönetmenliğini ise son günlerde “Aşk Tesadüfleri Sever” filmiyle beğeni toplayan Ömer Faruk Sorak gerçekleştirdi.

“SM” albümünün ilk çıkış şarkısı “Arabesk” Söz ve Müziği Ayşe Özyılmazel'in kendisine ait.Klipten görüntülerden oluşan tanıtım videosunda ise bir başka sır saklanıyor. Ayşe Özyılmazel, şarkısında Orhan Baba'dan yardım istiyor. (Kaynak: www.magazinci.com - 27.02.2011)

En sonunda albümünün ismi “SM”'nin sırrı çözüldü. Sanatçının facebook sayfasındaki açıklamayla “SM”, "Sıfır Makyaj" anlamına gelmekteymiş. Albümün ismiyle ilgili haberler ve albüm ön kapağı bazı internet sitelerinde ortaya çıktı.

Güçlü kalemi, söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle de tanıdığımız Ayşe Özyılmazel, 'Sıfır Makyaj' ismini verdiği ikinci albümünün çalışmalarını tamamladı.

Radyolarda en çok çalan şarkıcılar arasında yer alan Ayşe Özyılmazel, şarkılarıyla şimdiden radyoların ve müzik kanalların şarkı starı.

Ayşe Özyılmazel “Kesinlikle iddialıyım” dediği 'Sıfır Makyaj'da Mustafa Ceceli, Volga Tamöz, Mert Ali İçelli, Mert Ekren gibi önemli aranjörlerle çalıştı. Albümün ilk çıkış şarkısı “Arabesk” liste başı...

Dokuzsekiz Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak albümde; Hüsnü Şenlendirici, Erdem Sökmen, Nurkan Renda, Mehmet Akatay gibi müzik dünyasının önemli müzisyenleri de enstrümanlarıyla yer aldı. “Sıfır Makyaj” 22 Mart’da Müzik marketlerde...

2012 Mayıs ayında "Su Gibi Gel" isimli şarkısını çıkarttı. Ardından şarkıya bir de klip çekti.

Ayşe Özyılmazel ‘Boru Dansı’ Klibi İle Yine Çok İddialı

Ayşe Özyılmazel, Nisan ayında piyasaya çıkacak olan albümünden hit şarkısı “Nefis”i, dijital ortamda sevenleriyle buluşturuyor.

DMC etiketiyle çıkacak albümü sabırsızlıkla beklenen Ayşe Özyılmazel, Nisan ayında piyasaya çıkacak olan albümünden 'Nefis' adlı parçasını, albümden önce dijital platformda sevenleriyle buluşturuyor.

Üçüncü albümü için Yalın, İskender Paydaş, İsra Gülümser, Yıldız Tilbe gibi birbirinden değerli isimlerle çalışan Ayşe Özyılmazel, ilk dijital şarkısıyla, yeni albümün müjdesini veriyor.

Müziği mısırlı sanatçı Amr Mostafa'ya sözleri İsra Gülümser'e düzenlemesi İskender Paydaş'a ait olan 'Nefis' Ayşe Özyılmazel'in Nisan ayında çıkacak albümden önce, dijital ortamda dinlenebiliyor olacak.

Ayşe Özyılmazel'in klibi de yepyeni şarkısı 'Nefis' kadar ilgi uyandırıyor. 8 ayrı kombinin yer aldığı klipte, Ayşe Özyılmazel' in de kendi özel takı tasarımları bulunuyor.

Zaman zaman lidyana.com'a bakıp hayallere daldığı klibinde, tüm kombinler, Ayşe Özyılmazel sevenleri için lidyana.com'da lookbook olarak satışa sunuluyor olacak.

Hayallere daldığı zaman Ayşe Özyılmazel klibinde bir çocukla basket oynadığını, bilardo oynadığını ve pole dance yaptığını görüyor. Bu renkli ve eğlenceli klip en az şarkı kadar Ayşe Özyılmazel sevenlerinden tam not alacağa benziyor.

Ayşe Özyılmazel albüm öncesi sizlere 'Nefis' bir 'Merhaba' diyor! (Kaynak: www.sabah.com.tr / haber.stargazete.com / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.sacitaslan.com / gecce.com / www.star.com.tr - 17.02.2014)

AYŞE ÖZYILMAZEL’DEN EUROVISION ŞARKISINA COVER

Bu yıl sanat hayatının 50. yılını kutlayan Neco’ya kızından güzel bir hediye geldi. Ülkemizi 1982 yılında Harrogate’te Eurovision sahnesinde “Hani?” ile temsil eden Neco’nun şarkısına kızı Ayşe Özyılmazel cover yaptı.

Şarkıda Ayşe Özyılmazel’e babası Neco da eşlik ediyor.

“Hani?” Türkiye’nin en ilginç denemelerinden biri olduğunu “Hani?” kelimesiyle İngilizce “Honey” (Bal) kelimesine çağrışım yaptırarak tatlı mı tatlı bir yarışma geçirmeyi planladıklarını söylemeden geçemiyoruz. Neco o yıl yarışmayı 20 puanla 18 ülke arasında 15. olarak tamamlamıştı. Birinciği göğüsleyen isim ise Eurovision’un klasikleri arasında olan “Ein bißchen Frieden” ile Almanya adına yarışan Nicole olmuştu.
(Kaynak: www.escapenews.org - 29.09.2014)

Ayşe Özyılmazel Roket Gibi Geliyor!

Ayşe Özyılmazel sözü ve bestesi kendisine ait olan ve albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Roket” ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Altı şarkıdan oluşan albümde kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Yıldız Tilbe, İsra Gülümser ve Oğuzhan Koç’un şarkılarını da seslendiren sanatçının albümünde aranjeler İskender Paydaş, Febyo Taşel ve Ersay Üner imzasını taşıyor.

Klipte bas, gitar, klavye ve davul çaldı!

Geçtiğimiz günlerde Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde İstanbul Tem Stüdyoları’nda çekilen video klipte müzisyen kimliğini eğlenceli performansıyla kameralara yansıtan sanatçı klipte bas, gitar, klavye ve davul çaldı. Grafik animasyon kullanılan ve renkli görüntülerden oluşan video klip yarından itibaren müzik kanallarında yayına girecek.
(Kaynak: www.magazinci.com - 02.03.2015)

Ayşe Özyılmazel “Roket” Gibi Geliyor! Klibi Yayında !

Ayşe Özyılmazel sözü ve bestesi kendisine ait olan ve albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı 'Roket' ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ayşe Özyılmazel'in yeni albümü,Yıldız Tilbe, Oğuzhan Koç, İskender Paydaş, İsra Gülümser, Febyo Taşel ve Ersay Üner'i bir araya getirdi.

Ayşe Özyılmazel sözü ve bestesi kendisine ait olan ve albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı "Roket" ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Altı şarkıdan oluşan albümde kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Yıldız Tilbe, İsra Gülümser ve Oğuzhan Koç'un şarkılarını da seslendiren sanatçının albümünde aranjeler İskender Paydaş, Febyo Taşel ve Ersay Üner imzasını taşıyor.

Klipte bas, gitar, klavye ve davul çaldı...

Geçtiğimiz günlerde Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde İstanbul Tem Stüdyoları'nda çekilen video klipte müzisyen kimliğini eğlenceli performansıyla kameralara yansıtan sanatçı klipte bas, gitar, klavye ve davul çaldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 09.03.2015)

Ayşe Özyılmazel, Sezen Aksu Dokunuşuyla Geri Döndü!

Ayşe Özyılmazel, hayatın akışının değiştiği 2020 yazını yeni şarkısı “Geri Dönülmüyor” ile karşılıyor.

Sözleri ve müziği ile adeta yılın ruh halini taşıyan “Geri Dönülmüyor”, Universal Müzik Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında!

Sözleri ve bestesini Sezen Aksu ile birlikte hazırladığı şarkıyı Ayşe Özyılmazel şöyle anlatıyor:

“Heyecanlıyım, mutluyum hem de çok mutluyum çünkü Sezen Aksu Studio Lonca’da yaklaşık bir senedir yazdığımız, söylediğimiz şarkılardan ilkini sizlerle buluşturuyoruz. Studio Lonca hayatıma ve kendime bakışımı değiştiren, hiç mezun olmak istemediğim bir okul oldu bana. Orada geçirdiğim her an çok kıymetli ve önemli. Üretmenin, duygularınla yüzleşebilmenin, en mükemmel öğretmenle çalışma şansını yakalayabilmenin, umudun, öğrenciliğin verdiği keşif duygusunun minnetiyle doluyum. ‘Geri Dönülmüyor’u hepimizin kalbine imzasını atmış en kıymetlimiz Sezen Aksu ile yazmış olmamızın hissettirdiklerine ise paha biçmem imkansız.”

‘Geri Dönülmüyor’un düzenlemeleri Okay Barış imzası taşırken, mix ve mastering işlemlerini Çağatay Kehribar üstlendi. Şarkının kemanlarında ise Onno Tunç’un kızı Ayda Tunçboyacı’nın leziz dokunuşları var.

Ayşe Özyılmazel, şarkıcı, söz yazarı ve besteci kimliklerinin yanı sıra uzun yıllar gazetecilik ve köşe yazarlığı kariyerini de sürdürdü.

Özyılmazel’in “Sana Bi’şey Olmasın” ve “Kalpten Düşme” isimli iki de kitabı bulunuyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 30.07.2020)

Diskografi:
2008
Uzay Heparı / Sonsuza (Albüm, Universal Müzik (Universal Taksim Edition), 04.12.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3- Biçare / Ayşe Özyılmaz (Söz: Şehrazat, Müzik: Uzay Heparı & Sezen Aksu)

2009
Ayşe Özyılmazel (Albüm, DMC Müzik, 22.12.2009)
Ayşe Özyılmazel (Albüm, DMC Müzik, 22.12.2009)

1- İstanbul'un Kızları (Söz: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Müzik: Mert Ekren)
2- Enerji (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Mert Ekren)
3- İki Sakin (Söz & Müzik: Yalın)
4- Evler Yansın (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren)
5- Pardon (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren)
6- Çocuk (Söz & Müzik: Mert Ekren)
7- Temmuz (Söz & Müzik: Mert Ekren)
8- Abla (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel)
9- Sevene Kadar (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel)
10-Taşıyo Baksana (Söz: Mert Ekren, Ayşe Özyılmazel, Müzik: Mert Ekren)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com www.dr.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.hepsiburada.com
www.mephisto.com.tr

2010
Gecce (Promo Single Albüm, Gecce)

1- Gecce (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik & Düzenleme : Mert Ekren)

2011
Sıfır Makyaj (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 22.03.2011)

1- Arabesk (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel, Düzenleme : Mert Ekren)
2- Sıfır Makyaj (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Volga Tamöz)
3- Tatlım (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel, Düzenleme: Mert Ekren)
4- Sabıkalı (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Mustafa Ceceli)
5- İkimiz (Söz & Müzik: Mert Ekren, Düzenleme: Mert Ekren)
6- Koptuk Mu? (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Mustafa Ceceli)
7- Hit Benim Aşkım (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Mert Ekren)
8- Halime Bir Bak (Söz: Ayşe Özyılmazel, Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Mert Ali İçelli)
9- Ekspres (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel, Mert Ekren, Düzenleme: Mert Ali İçelli)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.hepsiburada.com
www.mephisto.com.tr
www.idefix.com

DSM'de ilgili web sayfası:
www.dokuzsekiz.com.tr

2012
Su Gibi Gel (Dijital Single, Doğan Müzik Yapım, 08.05.2012)

1. Su Gibi Gel (Söz-Müzik: Ayşe Özyılmazel, Düzenleme: Mert Ali İçelli)

Dijital Satış Noktaları:
musicclub.dr.com.tr
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com

Su Gibi Gel (Maxi Single, DMC Müzik, 06.07.2012)

1. Su Gibi Gel (Söz & Müzik: Ayşe Özyılmazel)
2. Su Gibi Gel (Burak Yeter Remix)
3. Su Gibi Gel (Kaan Gökman Remix)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com (03.07.2012)
www.mephisto.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2013
Megamix - 2013 (Derleme Albüm, Avrupa Müzik, 07.01.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
13.Su Gibi Gel - Ayşe Özyılmazel

2014
Nefis (Dijital Single Albüm, DMC, 18.02.2014)


2014
Hani (Single, Doğan Müzik Yapım [DMC], 25.09.2014)

1- Hani (feat.Neco) - 03:09

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.emusic.com

Hani (Single, Doğan Müzik Yapım [DMC], 30.09.2014)

1- Hani - 03:09


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.emusic.com

2015
Roket (Albüm, Doğan Müzik Yapım [DMC], 09.03.2015)

1- RoketDijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Türkçe 20 Hit [2xCD Pop Albüm, DMC, 22.07.2015]
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
CD 2:
10.Ayşe Özyılmazel – Roket

2020
Geri Dönülmüyor (Single, Universal Müzik, 31.07.2020)

1- Geri Dönülmüyor - 03:03

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Fan Web Site Adresi:
www.ayseozyilmazel.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/ayseozyilmazel
Resmi Twitter Web Page Adresi:
www.twitter.com/Ayseozyilmazel
Resmi Instagram Web Page Adresi:
www.instagram.com/ayseozyilmazel
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/ayseozyilmazel
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2908 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag