Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 430 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 430
Üye: 0
Toplam: 430

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 138,002,435
  • Bugün: 24,939
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2023
  • 02:48 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ayten Alpman
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12938 okuma)

Sanatçı: Ayten Alpman
AYTEN ALPMAN

FOTO GALERİ
20 Kasım 1930 İstanbul - Yeşilköy doğumludur. Ülkemizin önemli kadın seslerinden biridir. Nişantaşı Kız Lisesi’nin yatakhanesinde arkadaşlarına verdiği konserlerle okul çapında ünlenen Alpman, müzikle tanışması ilk defa Nişantaşı Kız Lisesi’nde öğrenci iken İlham Gencer sayesinde olur ve ilk olarak İngilizce şarkılar söyler. Daha sonra ailesi onu Erenköy Kız Lisesi’ne gönderir ve lise eğitimini orada tamamlar.

1949 yılında, liseden sonra İlham Gencer’in solistlik teklifi ile İstanbul Radyosu’nun açılışıyla birlikte şarkı söylemeye başlar. Radyoda ilk söylediği parça “You Are Always In My Heart” olur.

Sahneye ilk defa Taksim Belediye Gazinosu’nda Tıp Balosu’nda çıkar ve sahnede ilk defa söylediği parça yine “You Are Always In My Heart” olur. Daha sonra Arif Mardin ile tanışır, onun teşviği ile caz şarkıları söylemeye başlar ve ilk caz şarkıları ondan öğrenir.

1952 yılında Yeşilköy Deniz Park Oteli’nde ilk profesyonel sahne çalışmasına başlar. 3 ay çalıştıktan sonra Kervansaray Gece Kulübü tazminatını ödeyerek transfer eder.

1953 yılında İlham Gencer ile evlenir. Hayatını birleştireceği İlham Gencer’le tanışmanın kaderini böylesine etkileyeceğini elbette bilemezdi. Gencer’le piyano çalışmaları yaparak müzik alanında ilk önemli adımları atar. Eşinin Çatı Gece Kulübünü kurmasıyla birlikte Çatı’da sahne almaya başlar.

1959 yılında ilk plağı olan “Sayanora / Passion Flower” taş plak olarak yayınlanır.

1960 yılında İlham Gencer’den ayrılır. Bir süre sonra İsmet Sıral Orkestrası ile çalışmaya başlar ve 1963 yılında başarılarına başarı ekledikten sonra da caz eğitimi almak üzere İsveç’e gider. İki sene boyunca İsmet Sıral’la, bir sene de bir caz orkestrası ile sahne çalışması yapar ve daha sonra Türkiye’ye geri döner. Dönüşünde Türkiye’de caz şarkıları değil de Türkçe sözlü aranjmanlar modası başladığı için bir süre başarılı sahne çalışmaları yapamaz çünkü ısrarla caz söylemeye devam etmek ister.

1960’lı yıllarda Türkçe şarkı söyleme modasına karşı direnerek caz savaşını sürdürür. Fakat Fecri Ebcioğlu’nun ısrarları sonucu Ayten Alpman da Türkçe söylemeye başlar. İlk çalışması 1967’de “İnan Bana / Ayrıldık Yalnızım” 45’lik plak olarak yayınlanır ancak pek ilgi görmez. Sezen Cumhur Önal ile birkaç 45’lik çalışması yapar.

1968 yılında Ümit Aksu ile evlenir. “Hakkın Yok”, “Bu Sana Son Seslenişim” gibi şarkılardan sonra 1969’da Fecri Ebcioğlu ile birlikte plak yaptıkları “Sensiz Olamam” ile 1970’de ilk büyük çıkışını yapar.

1971 yılında yaptığı ve sözlerini Fikret Şenes’in yazdığı ''Bir Başkadır Benim Memleketim'' plağı o yıllarda halktan pek ilgi görmez. Seyirciden neredeyse hiç alkış almayan ve orijinal olarak Mireille Mathieu’nun Fransızca seslendirmiş olduğu Fikret Şeneş’in üzerine Türkçe sözler yazarak ''Memleketim'' ismiyle düzenlendiği bu şarkı, 1974 yılında Kıbrıs çıkartması ile TRT’de çok sık çalınmaya başlayınca tekrar 45’lik plak olarak piyasaya sürülür ve büyük satış rakamlarına ulaşır. Ülkede o yıllarda nerdeyse bir marş haline gelen şarkı, bugün Ayten Alpman’ın en önemli klasikleri arasında yer almaktadır.

Biri 1974’te ve diğeri 1976’da olmak üzere 2 adet LP çalışması yapan Alpman, son profesyonel sahne çalışmasını 1990 yılında Yeniköy Bilsak Kulübü’nde yaptı. 1995 yılında ses tellerinde oluşan nodüllerden ameliyat oldu. 1999 yılında en sevilen şarkılarından oluşan bir albümü Ada Müzik tarafından yayınlandı.

2002’de “Ülkü Aker / 35 Yılın Şarkıları” albümünde “Yanımda Olsa”şarkısını ve Akrep Nalan, Ferdi Özbeğen ve Nil Burak ile beraber “Hey Gidi Günler” şarkısını yorumlardı. Aynı yıl 50nci Sanat Yılı Anısına verdiği konser esnasında ''Memleketim'' isimli single’ı konser dinleyicilerine dağıtıldı.

2003’te Sony Müzik Türkiye’den 60’lı ve 70’li Yılların Orijinal Kayıtlarından oluşturulan “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (1)” isimli albümde Sensiz Olmaz isimli şarkısı, bir yıl sonra da yine bu albümün devamı sayılan Odeon Müzik tarafından çıkarılan aynı isimli 2 no.lu albümde de yine Ayten Alpman klasiklerinden Son Bir Defa isimli şarkıları yer aldı. 2004’te Ada Müzik tarafından yayınlanan “Murathan Mungan - Söz Vermiş Şarkılar” albümünde İstersen Hiç Başlamasın isimli şarkıyı yorumladı.

2005’te ise Ada Müzik tarafından ilk kez 1999’da CD & MC olarak “Eski 45’likler - Ayten Alpman (Türk Pop Tarihi)” adıyla çıkarılan albüm, CD olarak Ayten Alpman - Türk Pop Tarihi ismiyle yeniden piyasaya sürüldü.

2006 yılınn Eylül ayında “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 4” isimli Odeon tarafından çıkartılan kolektif albümde, ilk orijinal olarak 1969’da plağa okuduğu “Ömrüm Senindir - Bin Defa” isimli şarkısı yer alır.

2007 Mayıs ayında Ossi Müzik tarafından “Bir Başkadır Ayten Alpman” isimli albümü çıkartıldı. Aynı yıl Ağustosta çıkarılan Pop Mix isimli karma kolektif albümde “Sen Benim Şarkılarımsın” isimli şarkısı yer aldı.

2008 Nisan ayında Seyhan Müzik etiketiyle “Memleketim” isimli maxi single albümü yayınlandı. Bu albümde şarkının 4 farklı değişik versiyonu yer aldı.

Ayten Alpman’ı Kaybettik!

Türk pop ve caz müziğinin usta sesi Ayten Alpman, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ünlü sanatçı Alpman, kronik akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Osmanoğlu Kliniği’nde, bu akşam saat 21.50 sıralarında hayatını kaybetti. 82 yaşındaki Alpman’ın vefatını, eski gelini Nilgün Belgün “Ayten Alpman’ı kaybettik. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin” sözleriyle duyurdu.

AYTEN ALPMAN KİMDİR?

Ayten Alpman 20 Kasım 1930 İstanbul - Yeşilköy doğumludur. Müzikle tanışması ilk defa Nişantaşı Kız Lisesi’nde öğrenci iken İlham Gencer sayesinde olur. İlk olarak Ingilizce şarkılar söyler. Daha sonra ailesi onu Erenköy Kız Lisesi’ne gönderir ve lise eğitimini orada tamamlar. Liseden sonra İlham Gencer’in solistlik teklifi ile Istanbul Radyosu’nda programa başlar. Radyoda ilk söylediği parça “You Are Always In My Heart” olur.

Sahneye ilk defa Taksim Belediye Gazinosu’nda Tıp Balosu’nda çıkar ve sahnede ilk defa söylediği parça yine “You Are Always In My Heart” olur. Daha sonra Arif Mardin ile tanışır, onun teşviği ile caz şarkıları söylemeye başlar ve ilk caz şarkıları ondan öğrenir.

1952 yılında Yeşilköy Deniz Park Oteli’nde ilk profesyonel sahne çalışmasına başlar. 3 ay çalıştıktan sonra Kervansaray Gece Kulübü tazminatını ödeyerek transfer eder. 1953 yılında İlham Gencer ile evlenir. Eşinin Çatı Gece Kulübünü kurmasıyla birlikte Çatı’da sahne almaya başlar.

1959 yılında ilk plağı olan “Sayanora / Passion Flower” taş plak olarak yayınlanır. 1960 yılında İlham Gencer’den ayrılır. Bir süre sonra İsmet Sıral Orkestrası ile çalışmaya başlar ve 1963 yılında çalışmak için İsveç’e giderler. İki sene boyunca İsmet Sıral’la, bir sene de bir caz orkestrası ile sahne çalışması ve yapar ve daha sonra Türkiye’ye geri döner. Dönüşünde Türkiye’de caz şarkıları değil de Türkçe sözlü aranjmanların odası başladığı için bir süre başarılı sahne çalışmaları yapamaz çünkü ısrarla caz söylemeye devam etmek ister.

Fecri Ebcioğlu’nun ısrarlarıyla Türkçe söylemeye başlar ve ilk çalışması “İnan Bana / Ayrıldık Yalnızım” 45’lik plak olarak yayınlanır ancak ilk yaptığı 45’lik çalışmalar pek ilgi görmez. Sezen Cumhur Önal ile birkaç 45’lik çalışması yapar. 1968 yılında Ümit Aksu ile evlenir. Fecri Ebcioğlu ile birlikte plak yaptıkları “Sensiz Olamam” ile ilk büyük çıkışını yapar. 1972 yılında yaptığı ve sözlerini Fikret Şeneş’in yazdığı “Bir Başkadır Benim Memleketim” plağı pek ilgi görmez. 1974 yılında Kıbrıs çıkartması ile TRT’de “Memleketim” çok sık çalınmaya başlayınca şarkı tekrar 45lik plak olarak piyasaya sürülür ve büyük satış rakamlarına ulaşır. Mireille Mathieu’nun Fransızca seslendirdiği bu şarkı Fikret Şeneş’in Türkçe sözleriyle adeta Ayten Alpmanla özdeşleşir ve bir milli marş halini alır.

2 adet LP çalışması yapan Alpman, son profesyonel sahne çalışmasını 1990 yılında Yeniköy Bilsak Kulübü’nde yapar. 1995 yılında ses tellerinde oluşan nodüllerden ameliyat olur. 1999 yılında en sevilen şarkılarından oluşan bir albümü Ada müzik tarafından yayınlanır. Sahne çalışmalarına profesyonel anlamda devam etmemekte olup sadece dönem dönem caz konserleri vermektedir.
(Kaynak: muzik.ekolay.net / www.magazinci.com / www.aveamuzik.com / ttnetmuzik.com.tr / starlounge.tr.msn.com - 20.04.2012)


Filmleri:
Aşk Izdırabtır (1953)
Tek Başına (1974)

Diskografi:
1959
Büyütmek için T ıklay ın SayanoraDiNLEMEK iÇiN TIKLAYIN! / Passion Flower (Tout L'amour) (78'lik-Taş Plak, Odeon Plak LA 260)

1967
Büyütmek için T ıklay ın İnan Bana (Aranj.Orij.: Mama-Dalida ) / Ayrıldık Yalnızım (Aranj.Orij.: Ciao Amore Ciao-Dalida) (45’lik, 1029 Barclay 1029)

1969
Seni Unutmak (Senden Kaçmak) İstiyorum (Aranj.Orij.: [El Choclo-tango] Kiss Of Fire-Georgia Gibbs ) / Kim Demiş Aşk Yalandır Diye (Aranj.Orij.: Casatschok-Rika Zaraï) (45’lik, Grafson 3681)

Bu Sana Son Seslenişim / Sen Artık Beni Düşünme (Sevmedim Hayatı) (Aranj.Orij.: La Maritza-Sylvie Vartan, (45’lik, Grafson 3682)

Hakkın Yok / Beni Unutma (Aranj.Orij.: Guarda Che Luna - Milva) (45’lik, Grafson 3695)

Ve... Tanrı Aşkı Yarattı / Ömrüm Senindir (45’lik, Odeon 10254)

Sensiz Olamam (Söz: Fecri Ebcioğlu) / Aynalar Aynalar (45’lik, Philips 357367)

Büyütmek için T ıklay ın Hayal / Çağırdın Sana Koştum (45’lik, Fonex 521)

1970
Sensiz Olamam (Söz: Fecri Ebcioğlu) (HİT)

1971
Büyütmek için T ıklay ın Bir Başkadır Benim Memleketim (Aranj.Orij.: L'Aveugle (Blindman)-Mireille Mathieu, Söz: Fikret Şeneş) / Yaşamak İçin (45’lik, Philips 6009 029)

1973
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Tek Başına (Aranj.Orij.: Da Troppo Tempo-Milva) / Sevince Herşey Başka (45’lik, Ses 1)

Büyütmek için T ıklay ın Tek Başına (Aranj.Orij.: Da Troppo Tempo-Milva) / Yalnız Kadın (45’lik, Ses - San Remo 73)

Büyütmek için T ıklay ın Memleketim (Aranj.Orij.: L'Aveugle (Blindman)-Mireille Mathieu Söz: Fikret Şeneş) / Unutsana (Aranj.Orij.:Apo Sena Extartate-Tolis Voskopoulos) (45’lik, Ses 4)

1974
Büyütmek için T ıklay ın Yanımda Olsa (Aranj.Orij.: Ciao Cara Come Stai?-Iva Zannichi ) / İstersen (Aranj.Orij.: La Nave Del Olvido - Vikki Carr) (45’lik, Ses 6 - San Remo74)

Büyütmek için T ıklay ın O Sabah / Ben Varım (45’lik, Ses 7)

Büyütmek için T ıklay ın Ben Yürürüm Yana Yana / Iraktır Yolların (45’lik, İstanbul Plak 9208)

Memleketim (LP Albüm, Ses LP 1)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A yüzü:
1- Tek Başına
2- Unutsana
3- O Sabah
4- İstersen
5- Ben Yürürüm Yana Yana
B yüzü:
1- Memleketim
2- Sevince Herşey Başka
3- Ben Varım
4- Yanımda Olsa
5- Iraktır Yolların

1975
Büyütmek için T ıklay ın Birazcık Umut (Aranj.Orij.: Ragazza Del Sud-Gilda) / Kimbilir Kim Var Yaninda (Aranj.Orij.:Un Grande Addio-Valentina Greco) (45’lik, Ses 8)

Ben Böyleyim (Aranj.Orij.: Adoro-Vikki Carr) / Mutlu Olamadım (45’lik, Ses 10)

Ölünceye Kadar / O Gün (Aranj.Orij.:Dis Lui-Mike Brand) (45’lik, Ses 11)

Ayten Alpman (Kaset Albüm, Alp Kaset No. 517)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Memleketim
2- Iraktır Yolların
3- Birazcık Umut
4- Tek Başıma
5- İstersen
6- Sevince Her Şey Baska
7- Yanımda Olsa
8- Unutsana
9- Kimbilir Kim Var Yanında
10-O Sabah
11-Ben Yürürüm Yana Yana
12-Ben Varım

Karışık Aranjmanlar (Karışık LP Albüm, Grafson LP)

A Yüzü:
1- Ayten Alpman - Hakkın Yok
2- Ayten Alpman - Beni Unutma

1976
Ben Böyleyim (LP Albüm, Yonca LP 5016)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Ben Böyleyim
2- Birazcık Umut
3- Sensiz Olamam
4- Ölünceye Kadar
5- Mutlu Olamadım
6- All Of Me
7- Kimbilir Kim Var Yanında
8- Fly Me To The Moon
9- O Gün
10-Omar

1977
Büyütmek için T ıklay ın Neden Sanki Bu Dünya Dar Geliyor İnsana / Son Bir Defa(45’lik, EMI 1262)

1998
Yurttan Sesler-Yeni Türkiye'nin Ezgileri / Voices from Across the Land-The Melodies of New Turkey (Albüm, Yapı Kredi Kültür Sanat 391)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 3 - Yeni Türkiye'nin Ezgileri 3:
17-Sayanora - Ayten Gencer (Alpman) - 03:14


İnternet Satış Noktaları:
www.idefix.com

1999
Eski 45’likler - Ayten Alpman (Türk Pop Tarihi) (CD & MC Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için Tıklayın
1- Memleketim - 02:44
2- Tek Başına - 04:14
3- Ben Böyleyim - 03:19
4- Unutsana - 03:42
5- Yanımda Olsa - 04:05
6- Birazcık Umut - 03:43
7- Neden Sanki - 02:58
8- O Sabah - 03:14
9- Son Bir Defa - 03:48
10-O Gün - 03:18
11-Ve Tanrı Aşkı Yarattı - 02:03
12-Ben Varım - 03:25

2002
Ülkü Aker / 35 Yılın Şarkıları (Albüm, Universal / Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
3- Tek Başına - Ayten Alpman
7- Hey Gidi Günler - Ayten Alpman, Ferdi Özbeğen, Akrep Nalan, Nil Burak
12-Yanımda Olsa - Ayten Alpman

Memleketim (Single)
(Müzikte 50nci yılı anısına konserde dağıtıldı.)
1- Memleketim Yadigar (Orijinal versiyon)
2- Memleketim (Senfonik versiyon, CRR Senfonik Orkestrası ve Korosu ile)
3- Memleketim (Future Mix)

2003
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş (1) - 60'lı ve 70'li Yılların Orijinal Kayıtları (Albüm, Sony Müzik Türkiye)
Büyütmek için T ıklay ın
12 - Sensiz Olmam - Ayten Alpman

2004
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2 (Albüm, Odeon)
Büyütmek için T ıklay ın
6- Son Bir Defa - Ayten Alpman

Murathan Mungan - Söz Vermiş Şarkılar (Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
18- İstersen Hiç Başlamasın - Ayten Alpman

2005
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3 (Kolektif Albüm, Odeon, 15.02.2005)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
6. Ayten Alpman / Ben Böyleyim (1976)

Ayten Alpman - Türk Pop Tarihi (Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
(İlk kez 1999'da CD & MC olarak "ESKi 45’liKLER" -Eski 45’likler - Ayten Alpman (Türk Pop Tarihi) adıyla çıkarılan albüm, CD olarak yeniden piyasaya sürüldü.)

2006
Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 4 (Kolektif Albüm, Odeon, Eylül 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5. Ayten Alpman / Ömrüm Senindir - Bin Defa - (1969) - 02:23

2007
Bir Başkadır Ayten Alpman (Albüm, Ossi Müzik, 25.05.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Seninleyim (E Penso a Te) (Söz : Fikret Şenes, Müzik : Lucio Battisti) - 04:02
2. Yaz Yağmuru (Söz & Müzik : Serdar Ortaç) - 04:27
3. Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var (Söz : Fikret Şenes, Müzik : Garo Mafyan) - 04:26
4. Erkekler Ağlamaz (Söz & Müzik : Nilüfer Yumlu) - 04:15
5. Söyleyemedim (Face a Face) (Söz : Ülkü Aker, Müzik : L.De Suza) - 03:47
6. Pencere (Söz & Müzik : İskender Timur Türsen [Tual]) - 05:04
7. Sesini Duyur (Söz : Seda Akay, Müzik : Cenk Taşkan) - 04:26
8. Herkes Kendi Yolunda (Koursa Thanatou) (Söz : Ülkü Aker, Müzik : G.Parios) Sen Benim Şarkılarımdasın - 02:44
9. Sen Benim Şarkılarımsın (Söz & Müzik : İlhan Şeşen) - 04:52
10.Arkadaş (Düet:Halit Ergenç) (Söz & Müzik : Şanar Yurdatapan) - 03:47

Pop Mix (Kolektif Albüm, DMC, 13.08.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Ayten Alpman / Sen Benim Şarkılarımsın - 04:49

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 5 (Kolektif Albüm, Odeon Müzik, 06.12.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
6- Ayten Alpman / Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: S.Tracey)

2008
Sevdim Seni Bir Kere / Çeşitli Sanatçılar (Kolektif Albüm, Odeon Müzik, 23.01.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Ayten Alpman / Ben Böyleyim - 03:20

100 Türkçe Pop (7xCD Kolektif Albüm, DMC, 01.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
3. Ayten Alpman - Sen Benim Şarkılarımsın - 04:49

Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 5´i bir yerde (5xCD Kolektif Albüm, Odeon Müzik, 04 Mart 2008)
Büyütmek için Tıklayın Büyütmek için Tıklayın
CD 1: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 1
12-Sensiz Olamam - Ayten Alpman
CD 2: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 2
9- Son Bir Defa - Ayten Alpman
CD 3: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 3
6- Ben Böyleyim - Ayten Alpman
CD 4: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 4
5- Ömrüm Senindir - Bin Defa - Ayten Alpman
CD 5: Bak Bir Varmış Bir Yokmuş 5
6- Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana - Ayten Alpman

Memleketim (Albüm, Seyhan Müzik, 30.04.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Memleketim (Bayram) - 04:23
2. Memleketim (İntizam) - 03:31
3. Memleketim (Hars) - 02:51
4. Memleketim (Hüzün) - 04:48

İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com

Just For Fun, Just For You / Cahide Sayfiye (Karma/Derleme Albüm, Ossi Müzik, 08.08.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
5. Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var - Ayten Alpman - 04:26

Güldünya Şarkıları (Kolektif Albüm, DMC Müzik, 26.11.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
13-Ayten Alpman / Ve Tanrı Aşkı Yarattı (Söz: Fikret Şeneş, Müzik: Burch- Grutchfield)

2011
Ülkü Aker - 35 Yılın Şarkıları (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 17.01.2011)
(2002 yılında Universal / Neşe Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
3- Tek Başına - Ayten Alpman
7- Hey Gidi Günler - Ayten Alpman, Ferdi Özbeğen, Akrep Nalan, Nil Burak
12-Yanımda Olsa - Ayten Alpman

2012
120 Türkçe Pop (9xCD Kolektif Albüm, DMC Müzik, 15.02.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 4:
3. Ayten Alpman - Sen Benim Şarkılarımsın

2013
Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana / Son Bir Defa (Albüm, Odeon Müzik, 01.01.2013 / Temmuz 2013 / Şubat 2015)

1. Son Bir Defa
2. Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana
3. Yaşamak İçin
4. Bir Başkadır Benim Memleketim
5. Tanrı Aşkı Yarattı
6. Bin Defa
7. Aynalar Aynalar
8. Sensiz Olmam

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Dokuz Sekiz Müzik Yaza Veda (Derleme Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 01.10.2013)
Büyütmek için Tıklayın
4- Hani Bazen - Cem Adrian & Ayten Alpman - 06:16

Bir Başkadır Benim Memleketim (Albüm, Odeon Müzik, 28.02.2013)

1. Son Bir Defa
2. Neden Sanki Dünya Dar Gelir
3. Yaşamak İçin
4. Bir Başkadır Benim Memleketim
5. Tanrı Aşkı Yarattı
6. Bin Defa
7. Aynalar Aynalar
8. Sensiz Olmam
9. Ömrüm Senindir

Dijital Satış Noktaları:
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2014
Bir Başkadır Benim Memleketim (Single, Odeon Müzik, 01.09.2014)

1. Bir Başkadır Benim Memleketim
2. Yaşamak İçin

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Ayten Alpman Klasikleri (Türk Pop Tarihi) (Albüm, Ada Müzik, Haziran 2014)
(Eski 45’likler [Türk Pop Tarihi] adıyla 1999 yılında çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI]) aalpman-aytenalpmanklasikleri

1. Memleketim
2. Tek Başına
3. Ben Böyleyim
4. Unutsana
5. Yanımda Olsa
6. Birazcık Umut
7. Neden Sanki
8. O Sabah
9. Son Bir Defa
10.O Gün
11.Ve Tanrı Aşkı Yarattı
12. Ben Varım

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ömrüm Senindir (Single, Odeon Müzik, 24.08.2014)
(1969 yıiıinda çıkarılan 45’liğin DİJİTAL formatta [YENİ BASIMI])

1- Ömrüm Senindir - 02:26
2- Tanrı Aşkı Yarattı - 02:11

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Son Bir Defa (Single, Odeon Müzik, 29.08.2014)
(1977 yıiıinda EMI tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL formatta [YENİ BASIMI])

1- Son Defa - 03:51
2- Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana - 03:03

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Ben Böyleyim (45’lik) (Single, İstanbul Plak, 31.07.2015)
(1975 yıiıinda Ses Plak tarafından çıkarılan 45’liğin DİJİTAL formatta [YENİ BASIMI])

1. Ben Böyleyim
2. Mutlu Olamadım

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Bir Başkadır Ayten Alpman ([LP=Longplay] Plak Albüm, Ossi Müzik, 15.02.2017)
(2007 Mayıs ayında CD olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1. Seninleyim (E Penso a Te) (Söz : Fikret Şenes, Müzik : Lucio Battisti) - 04:02
2. Yaz Yağmuru (Söz & Müzik : Serdar Ortaç) - 04:27
3. Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var (Söz : Fikret Şenes, Müzik : Garo Mafyan) - 04:26
4. Erkekler Ağlamaz (Söz & Müzik : Nilüfer Yumlu) - 04:15
5. Söyleyemedim (Face a Face) (Söz : Ülkü Aker, Müzik : L.De Suza) - 03:47
B Yüzü:
1. Pencere (Söz & Müzik : İskender Timur Türsen [Tual]) - 05:04
2. Sesini Duyur (Söz : Seda Akay, Müzik : Cenk Taşkan) - 04:26
3. Herkes Kendi Yolunda (Koursa Thanatou) (Söz : Ülkü Aker, Müzik : G.Parios) Sen Benim Şarkılarımdasın - 02:44
4. Sen Benim Şarkılarımsın (Söz & Müzik : İlhan Şeşen) - 04:52
5. Arkadaş (Düet:Halit Ergenç) (Söz & Müzik : Şanar Yurdatapan) - 03:47Online Plak Satış Noktaları:
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ozzyturk.com
www.nadirkitap.com
www.goldplak.com

2019
Türk Pop Tarihi / Eski 45’Likler ([LP=Longplay] Plak, Ada Müzik, 09.09.2019)

A YÜZÜ:
1. Memleketim
2. Tek Başına
3. Ben Böyleyim
4. Unutsana
5.Yanımda Olsa
6. Birazcık Umut
B YÜZÜ:
1. Neden Sanki Dünya Dar Gelir İnsana
2. O sabah
3. Son Bir Defa
4. O Gün
5. Ve Tanrı Aşkı Yarattı
6. Ben VarımOnline PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.ozhizo.com
www.ozzyturk.com
www.rainbow45records.com
www.ergunplak.com.tr
www.hammeronlineshop.com

2021
Bir Başkadır Ayten Alpman (Chill Out Mix 2021) (Albüm, Ossi Müzik, 25.06.2021)

1- Yaz Yağmuru (Chill Out Mix 2021) (Söz - Müzik: Serdar Ortaç (DMC Edisyon), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:22
2- Sen Benim Şarkılarımsın (Chill Out Mix 2021) (Söz - Müzik: İlhan Şeşen (Median Müzik), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:02
3- Sesini Duyur (Chill Out Mix 2021) (Söz: Seda Akay, Müzik: Cenk Taşkan (Ossi Müzik), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:41
4- Erkekler Ağlamaz (Chill Out Mix 2021) (Söz - Müzik: Nilüfer Yumlu (Ossi Müzik), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 05:12
5- Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var (Chill Out Mix 2021) (Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik), Müzik: Garo Mafyan (Ossi Müzik), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:53
6- Herkes Kendi Yolunda (Chill Out Mix 2021) (Koursa Thanatou) (Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon), Müzik: Alexis Papadimitriou - Evangelia Droutsa, Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 05:14
7- Seninleyim (Chill Out Mix 2021) (A Penso A Te) (Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik), Müzik: Lucio Battisti-Mogol, Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:24
8- Söyleyemedim (Chill Out Mix 2021) (Face A Face) (Söz: Ülkü Aker (Universal Taksim Edisyon), Müzik: Linda De Suza - Michel Sorel-Jean Claude Petit, Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 04:34
9- Pencere (Chill Out Mix 2021) (Söz-Müzik: İskender Türsen (Ossi Müzik), Düzenleme: Sadun Ersönmez) - 05:11

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Ayten+Alpman
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Ayten_Alpman
Birzamanlar.net Sayfa Adresi:
www.birzamanlar.net/biyografi/aytenalpman
Sinemalar.com Sayfa Adresi:
www.sinemalar.com/sanatci/75581/ayten-alpman
Sinematurk.com Sayfa Adresi:
www.sinematurk.com/kisi/8100-ayten-alpman
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12938 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag