Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 217 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 217
Üye: 0
Toplam: 217

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 105,882,025
  • Bugün: 22,850
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 05, 2021
  • 09:46 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Cenk Tevet
Bookmark and Share
    Geri Dön   (4125 okuma)

Cenk Tevet[oğlu]
CENK TEVET[OĞLU]
FOTO GALERİ
2006’da Star TV’de yapılan ‘Popstar Yarışması’’nda adını duyuran, (araları pek iyi olmadığı bilinse de) Tarkan’ın amcasının oğlu Cenk Tevetoğlu, 6 Ocak 1979 yılında İstanbul / Şişli’de dünyaya geldi. Resim ve müziğe küçük yaştan itibaren ilgi duyuyordu. İlkokulda resim sergilerinin ve müzikli müsamerelerin vazgeçilmez öğrencisiydi. 10 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi’nin ilkokul öğrencileri için açtığı resim kurslarını birincilikle bitirdi.

Ortaokulda flüt vasıtasıyla notalarla tanıştı ve akabinde gitara merak duymaya başladı. 14 yaşında yaz tatilinde ailesinden habersizce gitarlarını alıp Bodrum-Akçabük’teki Mor Bar’da canlı müzik yapmaya kaçtı ve Cenk’in ilk sahne deneyimi böylece çok çok amatör şekilde gerçekleşti.

Daha sonra lisedeyken birçok festival, lise konseri, vakıf dinletilerine katıldı. 1995 liseler arası müzik yarışmasında beste ve en iyi solist dalında ilk ödülünü aldı. Liseden sonra resim tutkusu müzikle beraber devam ediyordu ve bunun sonucunda 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk eğitim fakültesi Resim Bölümünü kazanarak öğrenimine devam etti.

Sahneye çıktığında insanları dinleterek eğlendirme düşüncesini kendine felsefe olarak benimsediğinden, eğlence sektöründen hayat şartları sınırınca uzak durup genelde genç ve üniversiteli kitleye alkolsüz cafe ve salonlarında konser tadında dinleti ve performanslar verdi.

Cenk’in Artvin Kafkasör, Susurluk, Bayrampaşa, Erdek, Avşa, Kemer ve birçok yerde aralarında 25 bin kişilik solo konserlerinin de olduğu birçok heyecan verici tecrübesi oldu.

2006 yılında Star TV’de yayınlanan Popstar Türkiye Yarışması’na katıldı. 21 Mayıs 2006 Pazar günki performans haftasında çok iyi bir performans sergilemesine karşın elenmekten kurtulamadı.

Piyasa denilen kavrama cok sıcak bakmayan Tevetoğlu sahnede kendine ve tarzına uygun bulduğu parçaları süre, tarz ve solo kalıplarının dışına çıkartarak doğaçlama olarak yorumlamakta.

Cenk Tevetoğlu stüdyoda ve arta kalan zamanlarda dünya, Türkiye etnik müzikleri başta olmak üzere birçok tarzın sentezini yapmaya çalışarak deneysel müzik çalışmalarına devam etmekte.

Modern yaşama ve hayata kültürünü kaybetmeden adapte olmayı ve oldurmayı felsefe edinen Cenk Tevetoğlu söylemleri ile sahnede ön plana çıkan gitarından dolayı (gitarbaz) lakabını aldı. “O kadar şanslıyız ki. Çünkü kültürümüzde yüzlerce enstrüman ve notaya sahibiz. Bunların yerli yerinde sentezleri,modern ve geleneksel harmanla kalıplar dışına itildiğinde kimse ne çıkacağını asla bilemez. Bunu kullanmalıyız. Coğrafyamızın mistik yapısına bütün dünya hayran .mesela;oryantel rock, çığlıklar içerisindeki bir elektro gitar bir darbuka ve bir dansözü gözünüzde canlandırın” diyor Cenk.

Cenk Tevetoğlu yaptığı eserlerin bir bölümünü 2009’da kendi çabalarıyla bir albümde toplayarak, kar beklemeksizin internet aracılığı ile SHÇEK (sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu) yararına yardım ricası ile halka sundu: “BENDEN SİZLERE ŞARKILAR, SİZDEN ONLARA GELECEK.”
(Kaynak: Sanatçının facebook sayfası)

Cenk Tevetoğlu, 4 şarkı 1 versiyondan olusan 5 şarkılık “Ayna” adlı albümünü dinleyicileriyle buluşturuyor.

Son yıllarda sahnede, artan bir dinleyici kitlesine performans sergileyen Cenk Tevetoğlu sahnede; kendi tarzına uygun bulduğu parçaları süre, tarz ve solo kalıpların dışına çıkartarak doğaçlama olarak yorumlamakta. Bu sebepten dolayı Cenk Tevetoğlu’na dinleyicileri tarafından “Gitarbaz” lakabı takılmıştır.

Sanatsal olgunluğa erişme yolunda ilerleyen Tevetoğlu söz ve müziklerini kendisinin hazırladığı 5 parçalık akustik olarak yapılmış “Ayna” adlı albümünü Prestij Müzik etiketiyle dinleyicileriyle paylaşmak için büyük bir heyecan içinde.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 30.01.2012)

En az Tarkan kadar yetenekli olan Cenk Tevetoğlu daha ilk albümü ile geliyor. Tarkan’ın kuzeni olan Cenk Tevetoğlu artı bir olan bu avantaj ile müziğe merhaba diyecek. “Ayna” albümü kendisine ve şarkılarına Ayna tutabilecek mi acaba bunu zaman gösterecek.
(Kaynak: www.newvideomusic.com - 04.02.2012)

“Ayna” albümü 17 Şubat 2012 itibariyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Soyadı Tevetoğlu’ndaki “oğlu” kelimesini çıkarttırrark Cenk Tevet adıyla Kasım 2016’da “Kalmadı” isimli teklisini A1 Müzik Yapım etiketiyle çıkardı.

Haziran 2020’de Cenk Tevet adıyla “Yabancı” isimli teklisini JingleBox Müzik Yapım etiketiyle çıkardı.

Hastane Odasından Çıkan Şarkı!

20 yıllık müzik kariyerine “Salgın” ismini verdiği yeni çalışmasıyla devam eden Cenk Tevet, bu şarkısını koronavirüse yakalandığında yattığı hastanenin duvarlarına bakarken besteledi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında Covid-19 virüsü ile mücadele eden ve bir süre hastanede yatan Cenk Tevet, “Salgın” isimli son şarkısını bestelerken hastanede çok duygu yüklü zamanlar geçirdiğini, ölümü çok yakınında hissederken bu melodilerin aklında döndüğünü ve bu şarkıyı yazdığını söyledi.

Megastar Tarkan’ın kuzeni olan Cenk Tevet, yıllar boyunca Tarkan’ın kuzeni olarak anıldığını ama bunu istemediğini ve hatta bu yüzden kısa bir süre önce soyadını değiştirdiğini, Tevetoğlu’ndaki “oğlu” kelimesini çıkarttırdığı sözlerine ekledi.

İlk albümünü Cenk Tevetoğlu olarak çıkardığında başına gelmeyenin kalmadığını megastar Tarkan’ı da bu tarz haberlerle uğraştırmak istemediğini de sözlerine ekledi.
(Kaynak: www.bursahakimiyet.com.tr / www.milliyet.com.tr / www.haberturk.com / www.gazetevatan.com / www.magazinkolik.com - 12.06.2020)

Cenk Tevet’den “Son Şans”

Cenk Tevet, dijital performans platformu Musixen ile müzik kariyerinde büyük bir ivme yakaladı. Sanatçının Hüsnü Şenlendirici’nin de klarnetiyle eşlik ettiği yeni şarkısı “Son Şans”, Musixen uygulamasıyla her coğrafyadan müziksevere ulaştı. Tevet, platformdaki çalışmalarına devam edecek.

Dijital performans platformu ve müzisyen pazaryeri Musixen, sanatçılara uluslararası arenada görünür olma fırsatı sunuyor. Musixen ile müziklerini tüm dünyaya ulaştırma şansına erişen isimlerden biri de Cenk Tevet. 20 yıldır aktif olarak müzikle ilgilenen ve sahneye çıkan Cenk Tevet, hayalindeki ivmeyi Musixen ile yakaladı.

Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin de sanatçıya eşlik ettiği “Son Şans” şarkısı da bu uygulamayla neredeyse her coğrafyadan müziksevere ulaştı.

“EVLERE MİSAFİR OLUYORUM”

Sahne aldığı mekanlarda kısıtlı bir kitleyle buluştuğunu, dijital uygulama sayesinde ise telefon ekranlarından tüm dünyadaki müzikseverlerin evlerine konuk olabildiğini söyleyen Cenk Tevet, platform üzerindeki çalışmalarına devam edecek:

“Burada sadece dinleyiciyle baş başayım ve yalnızca müziğe hizmet ediyorum. Kimsenin beni dinlemek için lüks mekanlara gelmesine gerek kalmıyor, ben onların evine misafir oluyorum. Bu kocaman ailenin üyesi olmaktan ve ‘Son Şans’ projesini Musixen ile hayata geçirmiş olmaktan çok mutluyum”
(Kaynak: www.magazinci.com - 26.11.2021)

Diskografi:
2012
Ayna (Maxi Single, Prestij Prodüksiyon, 17.02.2012)

1- Ayna...
2- Sen Varsın
3- Unuttum Derken
4- Doğum Günüm
5- Ayna... (Akustik)
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Cenk Tevetoğlu)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Kalmadı (Single, A1 Müzik Yapım, Kasım 2016)

1- Kalmadı - 03:53
2- Portakal - 03:34Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

2020
Salgın (Single, JingleBox Müzik, 26.04.2020)

1- SalgınDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yabancı (Single, JingleBox Müzik, 10.06.2020)

1- Yabancı - 03:48Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Küçük Prens / Cenk Tevet Ft. Kürşat Başar (Single, Esen Müzik, 08.07.2021)

1- Cenk Tevet Ft. Kürşat Başar - Küçük PrensDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

En Azından (Single, Tevet Yapım, 14.10.2021)

1- En Azından - 03:54

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Son Şans (Single, Müsixen, 22.11.2021)

1- Son Şans - 03:54

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.cenktevet.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Cenk-Tevetoğlu
Resmi Twitter Web Sayfa Adresi:
www.twitter.com/CENKTEVET
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/cenktevet
Resmi YouTUBE Web Sayfa Adresi:
www.youtube.com/user/cenktevet
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (4125 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag