Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 274 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 274
Üye: 0
Toplam: 274

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 83,890,611
  • Bugün: 55,813
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Oct 28, 2020
  • 06:19 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ceylan Ertem
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12144 okuma)Ceylan Ertem
CEYLAN ERTEM

FOTO GALERİ
26 Aralık 1980 Adapazarı’nda doğdu. 1992’de Adapazarı çocuk ve gençlik korosuna katıldı. 1995’te klavye ve gitar eğitimine başladı. 1999’da Akademi İstanbul müzik bölümünde şan eğitimine başladı.

2000-2001 arası Ünüşan Kuloğlu ile şan tekniğini çalıştı. 2001’de ismi latincedeki karşılığı “ruh” olan ve “ruhani çalmak” anlamına gelen bir müzik teriminden gelen Grup Anima’ya solist olarak dahil oldu. Grubun ismi önce Aura’ydı, sonra aynı isimli bir grup olduğu anlaşılınca Babylon’da konser için ismin değişmesi ile alelacele Aura’ya da yakın diye Aurora ismiyle sahneye çıktılar. Gri, renk, ruh, tin gibi isimleri düşünürken müzik terminolojisinde de derin bir anlam vererek çalmak demek olan Anima ismini aldılar.

2001-2004 arası Müjdat Gezen sanat merkezinde batı müziği eğitimi aldı.

2003’te Hip-hop grubu Barikat’a “Hava,Su,Toprak ve Ateş” albümlerinin, “Gücün Varsa Sevgi Saygı Var” adlı şarkılarında eşlik etti.

2004 yılında girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım fakültesi Duysal Tasarım Progamı Müzikoloji bölümünde eğitimine devam etti.

İmajını değiştirdiğince yaptığı müzikte de fazlasıyla bir farklılık sözkonusu. Deneysele kaymış kendisi, solo albüm serüvenlerini paylaştığı ismine bir blogspotu da mevcut.

Anima, İstanbul’lu alternatif rock grubu. Vokalde Ceylan Ertem, davulda Ekin Cengizkan, basta Murat Çopur ve gitar-mızıkada Tunçay Korkmaz’dan oluşmaktadı. Ayrıca geç katıldığı için kapakta adı geçmese ve klipte gözükmese de, Serkan Çiftçi’nin “Animasal” adlı ilk albümlerine yaptığı katkılar büyüktür. Birkaç parçada trompet çalmış ve bir çok parçada efekt düzenlemeleri yapmıştır. Grubun çıkış şarkısı “Joker” adını taşıyor. İkinci klip “El Kadar Bir Kızım” adlı parçaya çekildi.

Albümün kapak tasarımı yurt içinde ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza atmış olan Bant dergisinden tanıdığımız illüstratör Sadi Güran’a ait. Grafik tasarımı Cemil Nesil, fotoğraf çalışması Şafak Taner tarafından yapılan albüm kitapçığı görsel bütünlüğü ile de tıpkı bir masal kitabını andırırken, bu ilk albümle grup farklı bir bakış yakalamaya çalıştığını gösteriyor.

Herbiri birer Anima sözü, bestesi ve düzenlemesi olan toplam 14 şarkıdan oluşan “Animasal”, 14 anlatı parçasının birbirine eklenmesiyle oluşan bir masal-albüm. O kadar başarılı bir müzikal yapısı var ki şarkı sözlerini çıkarıp sadece müziği dinlediğinizde bile müzikal bir masalın içinde olduğunuzu hissediyorsunuz.

Albüm Fa Minör Mızıka isimli enstrümantal parçayla açılıyor ve nefis bir mızıka-gitar buluşması eşliğinde masalın kahramanıyla uykusunda tanışıyoruz. “Yağmurla Gelen” başladığında vokaliyle hayran bırakan sesiyle ruhumuza sızan Ceylan devreye girer ve ana karakterin gözlerini açtığını, penceresinde yağmuru seyrettiğini görürüz. “Yolgezer”’de şehri keşfe çıkan karakterimiz gördüklerinden bunalmış ve evine dönmüştür. “El Kadar Bir Kız”’da kabuğuna çekilmiştir. Gecenin çökmesiyle korkmaya başlayan karakter “Kızılderili Ruhu” anlatısında kendisini “Joker” ile karşılaşmaya itecek illüzyonları kurmaya başlar. Sonunda “Joker” tüm müzikal ve sözel görkemiyle çıkagelir. Tüm derdi karakterimizi yoldan çıkarmaktır. “Heidi”’de evleri yakan sokakları ateşe veren iki anarşist karakteri vardır artık masalın ve bu içinde caz melodilerinin yer aldığı müzikal bir dil ile anlatılır.

“Kuklalar”da dünyayı sorgularlar, “Bilmece”de karakterimiz dünyanın kaosunu, hiyerarşinin adaletsizliğini sorgulamaya devam eder. "Elveda" bu sorgulamanın sesidir. Karakterimiz, yolundaki ayak izlerinin kendine ait olmadığını farkeder ve “Joker” onun saygıdeğer düşmanı olmuştur. “Saygıdeğer Düşman” aynadaki yansımasındadır. “Sona İki Kala”’da karakter ve içindeki joker karşı karşıya gelirler. “Masal” sona yaklaşır, ana karakter ve joker yol ayrımına gelirler ve kimin feda edileceği yargısına varmaya çalışırlar.

Ve final! “Bana Sorma”da Joker bu oyunu artık oynayamayacağını söyler ve ana karakter jokerini tin toprağının altına gömmek ister. "Son Şarkı"’da karakterimizin evi bomboştur. İç sesini işittiğimiz, bedenini görmediğimiz karakter, bir örümcek gibi hep onarmak için çalışacağı dünyasındadır. Bütün sesleri ve renkleri gömmüştür. Varken bir rüyadır Joker, yokken bir kabus olmuştur. Yağmur diner. Gözlerini yumar... Animasal biter. Albüm baştan tekrar dinlenmeye başlanır. Çünkü animasal dinlendikçe içine girilecek, kolay tüketilmeyecek her dinleyişte yeniden keşfedilecek bir albümdür. Animasal, tüm sesleri ve renkleriyle artık dinleyicisinin masalıdır.

2006’da yapımına başlanan ve 23.11.2007’de gösterime giren, hem yönetmenliğini, hem yapımcılığını ve hem de senaryo yazarlığını yapmış olan Handan İpekçi’nin son filmi “Saklı Yüzler” isimli filmin grubu Anima ile birlikte müziklerini yaptı ve kaydetti.

Anima Grubunun vokalisti yapmakta olan Ceylan Ertem, 2007’nin Kasım ayında resmi fan sitesinde grubun dağıldığı haberini yayınladı. Anima’nın dağılmasıyla Ceylan Ertem boş durmadı ve solo projesi “Müzikten Uzak”ın demo kayıtları tamamlandı. (Röportaj videosu için buraya tıklayınız!)

Müziğe Serkan Çiftçi(trompet), Ekin Cengizkan(davul) Murat Çopur(bas) ve Emre Ataker(klavye) ile kurdukları Friendly Fire ve daha sonra Kpar Kpoh Knah gruplarıyla birlikte devam etti. 2008’de bir bağımsız radyo olan Açık Radyo’nun önemli bir programı olan ve konu olarak ‘Türkiye’den kadın caz müzisyenleri’ konseptini işleyen ve 25 hafta süren ‘Şubidap’ ismiyle radyo programı yaptı.

Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile birlikte Berlin’de caz ağırlıklı yeni bir projeye başladı ve ilk kez Ağustosta Berlin’de performans verdi. Türkiye’de sonradan Ceylan Ertem’in solo albümü için tekrar kaydedilecek olan Philipp Gropper tarafından Berlin’de müziği yapılan “Bırakma” isimli şarkının kaydını yaptı.

Ardından solo albümünün kayıtlarına başladı. Yeni solo albümü “Soluk”ta her şarkının hepsi ayrı ayrı gruplarla birlikte kaydedilmesini planladı. Ceylan Ertem’in ilk solo albümü, Oğuz Büyükberber, Bilal Karaman, Tobias Klein, Ayşe Tütüncü, Ozan Musluoğlu, Çağrı Sertel, Onur Alatan, Gökhan Sürer, Mustafa Özşamlı, Şevket Akıncı, Kardeş Türküler, Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Meriç Demirkol, Gökçe Gürçay, Cihan Mürtezaoğlu ve daha bir çoğu gibi 40’ın üzerinde müzisyenle çalınıp kaydedildi. Albümün prodütörlüğünü Baykuş Müzik’ten Sinan Sakızlı üstlendi. “İnsandık” isimli şarkıya da Gevende grubuyla birlikte Gökçen Dilek Acay tarafından klip çekildi.

Ceylan Ertem, ilk solo albümü “Soluk”un tanıtım partisiyle 23.03.2010 tarihinde Babylon’da sahne aldı. Sanatçıya bu ilk albümünde Şevket Akıncı, Oğuz Büyükberber, Bilal Karaman, Ayşe Tütüncü, Şenol Küçükyıldırım ve Gevende gibi birçok isim de eşlik etti. Albümün ilk klibinin de gösterildiği gecenin ilerleyen saatlerinde Ceylan Ertem’le sahneyi sürpriz sanatçılar da paylaştı.

Ceylan Ertem’in albümü “Soluk” sonunda 25 Eylül’de (2010) çıktı. Albümde bir çok müzisyenin imzası var. Her şarkının ayrı bir ekip tarafından yorumlandığı bu albüm aynı zamanda İstanbul’daki müzik yaşantısının bir izdüşümü niteliğinde. Şevket Akıncı, Oğuz Büyükberber, Ayşe Tütüncü, Ozan Musluoğlu, Şenol Küçükyıldırım, Alp Ersönmez, Tobias Klein, Çağrı Sertel, Cihan Murtezaoğlu, Cenk Erdoğan, Bilal Karaman bu albümde yer alan müzisyenlerden sadece bazıları.

“Soluk”, Ceylan Ertem’in kendi bestelerinin yanı sıra “Kızılcıklar Oldu Mu?”, Neşet Ertaş’tan “Gönül Dağı”, İsmail Hakkı Bey’den “Fikrimin İnce Gülü” eserlerinin yorumlarını da içeriyor.

Albüm Baykuş Müzik’in alt markası olan Pİ Müzik etiketi ile raflarda...

CEYLAN ERTEM “ÜTOPYALAR GÜZELDİR” ALBÜMÜNÜ EYLÜL AYINDA YAYINLIYOR

2010 yılında ilk solo albümü “Soluk” ile dikkatleri üzerine çeken Ceylan Ertem’in ikinci albümü “Ütopyalar Güzeldir”, Ada Müzik etiketi ile Eylül ayı içerisinde raflardaki yerini alacak

Ceylan Ertem, prodüktörlüğünü Cenk Erdoğan ile yürüttüğü ikinci solo albümü “Ütopyalar Güzeldir”de Ediz Hafızoğlu, Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Gökhan Sürer, Murat Çopur, Ertan Şahin, Amy Salsgiver, Aslıhan Güngör, Adam Matta gibi usta müzisyenlerle çalıştı.

Ceylan Ertem kendi şarkılarının yanı sıra söz ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Cennetin Irmakları” ve Ferhan Şensoy’un bu albüme de ismini veren “Ütopyalar Güzeldir” şarkılarını albüme kattı. Bununla birlikte sözleri Ömer Hayyam’a ait “Ne Güzel Gün” şiiri Ertem’in müziği ile yeniden yorumlandı.

Albümün ilk klibi albümün açılış şarkısı olan “Ne Olursan Ol Gelme” şarkısına çekildi. Klibin yönetmenliği Dağhan İş tarafından yapıldı.

Eylül ayının ilk haftalarında yayınlanacak albümün lansman konseri 5 Eylül Çarşamba günü Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda gerçekleşecek.
(Kaynak: adamusic.com.tr - 29.08.2012)

Ceylan Ertem ikinci solo albümü “Ütopyalar Güzeldir”de Ediz Hafızoğlu, Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Gökhan Sürer, Murat Çopur, Ertan Şahin, Amy Salsgiver, Aslıhan Güngör, Adam Matta gibi usta müzisyenlerle çalıştı. Ceylan Ertem kendi şarkılarının yanı sıra söz ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Cennetin Irmakları” ve Ferhan Şensoy’un bu albüme de ismini veren “Ütopyalar Güzeldir” adlı eseri yer almaktadır. Bununla birlikte sözleri Ömer Hayyam’a ait “Ne Güzel Gün” şiiri Ceylan Ertem’in müziği ile yeniden yorumlandı.

Ceylan Ertem ‘Amansız Gücenik’e ‘Bile İsteye’ İlk Klip Geldi!

Türkiye’nin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceylan Ertem, Sony Music etiketiyle yayımladığı yeni albümü ‘Amansız Gücenik’in ilk video klibini “Bile İsteye” şarkısına çekti.

Sözleri Ceylan Ertem, bestesi Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Bile İsteye” şarkısının video klibi için kamera karşısına geçen Ceylan Ertem’e değerli tiyatro oyuncusu Sumru Yavrucuk eşlik etti.

Yönetmenliğini Dağhan İş’in üstlendiği klibin çekimleri Taksim’de bir barda gerçekleştirildi. Özel bir sanat grubu çalışmasıyla pavyona dönüştürülen mekanda çekimler bir günde tamamlandı. Klipte Sumru Yavrucuk; kendinden emin ve güçlü bir pavyon şarkıcısını; Ceylan Ertem ise Sumru Yavrucuk’un asistanını canlandırdı.

Ceylan Ertem’in video klibi tüm müzik kanallarında ve CeylanErtemVEVO YouTube kanalı üzerinden dinleyicilerle buluştu.
(Kaynak: www.canturkhaber.com / www.tarafsizhaber.com / www.aktivistdergi.com / - 07.12.2014 / www.magazinkolik.com / www.haberimport.com / weekly.com.tr - 08.12.2014)

Ceyl’an Ertem “YUH!” ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden Ceyl’an Ertem, kendisinden uzun zamandır beklenen, tamamı cover şarkılardan oluşan yeni proje albümü “YUH!” ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

2014 Mart ayında çalışmalarına başlanan albümde Ceyl’an Ertem; Ahmet Kaya’dan Bergen’e, Tülay German, Sezen Aksu, Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Aşık Mahsuni, Kul Nesimi, Mehmet Güreli’ye dek sevdiği ve saydığı bir çok değerli sanatçının unutulmayan eserlerini yeniden yorumladı.

“YUH!” albümünde Ceyl’an Ertem’in yorumuyla yeniden hayat verdiği 10 şarkı yer alıyor. Yaşadığımız dünyanın haline dertlenen bir repertuvara sahip olan albümün adı, Aşık Mahsuni’nin unutulmaz eserinden yola çıkarak “YUH!” olarak belirlendi.

Tamamı canlı kaydedilen albümde Ceyl’an Ertem’e; Cenk Erdoğan, Can Güngör, Ercüment Orkut, Engin Recepoğulları, Ediz Hafızoğlu, Murat Çopur, Cihan Mürtezaoğlu ve Tamer Karaoğlu gibi müzisyenler eşlik ederken, albümün mix’lerini Berk Kula hazırladı. Düzenlemesi Can Güngör’e ait olan “Bir Erkek Yüzünden” şarkısı dışındaki tüm şarkıların düzenlemesi Cenk Erdoğan tarafından yapıldı.
(Albüm açıklaması)

Ceylan Ertem’den Efsane Şarkıcı Bergen’e Saygı Duruşu!

Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden Ceyl’an Ertem, kendisinden uzun zamandır beklenen, tamamı cover şarkılardan oluşan proje albümü “YUH!” ile geçtiğimiz ay müzikseverlerle buluştu.

Ceyl’an Ertem’in Ahmet Kaya’dan Bergen’e, Tülay German, Sezen Aksu, Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Aşık Mahsuni, Kul Nesimi, Mehmet Güreli’ye dek sevdiği ve saydığı birçok değerli sanatçının unutulmayan eserlerini yeniden yorumladığı “YUH!” albümünün ilk video klibi de dinleyecilerin beğenisine sunuldu.

Sözü ve müziği Cengiz Tekin’e ait olan ve müzik dünyasının unutulmaz yorumcularından Bergen’in 1989 yılında yayımladığı son albümü “Yıllar Affetmez”de seslendirdiği “Bir Erkek Yüzünden” şarkısı Ceyl’an Ertem’in yorumuyla “YUH!” albümünde yeniden hayat bulurken, Ceyl’an Ertem de geçtiğimiz günlerde şarkının video klibi için kamera karşısına geçti. Miray Kuzucu yönetmenliğinde Karaköy Suma Han’da çekilen klipte mercek ve aynalar yardımıyla kaleidoskop efekti kullanıldı. 80’li yıllara bir gönderme yapılan klipte, obje geçişlerinde çeşitli prizmalar ve saydam küreler yardımıyla sürreal bir anlatım yakalandı. Sanat yönetmenliğini Sıla Karaca’nın üstlendiği klipte 5 kişilik bir sanat ekibi görev aldı. Bergen’in sahnesini ve kulisini postmodern bir anlatımla ekranlara yansıtan klibin görüntü yönetmenliğini Bilal Eroğlu üstlendi.

“YUH!” albümündeki düzenlemesi Can Güngör tarafından yapılan “Bir Erkek Yüzünden” video klibiyle CeylanErtemVEVO YouTube kanalı üzerinden dinleyicilerle buluştu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 22.12.2015)

Ceyl’an Ertem Her Şeye Rağmen, “Yine de Amin”!

Alternatif müziğin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem, Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan yeni albümü “Yine de Amin” ile dinleyiciyle buluşuyor.

Bir yanıyla hayata gülümseyen ve umutla tutunan; diğer yanıyla acıları, yalnızlıkları, korkuları taşıyan ve hiçbir zaman susmayan, durmayan, cesaretle yürüyenlerin dili ve sesi “Yine de Amin”. Albüm adını, genç şair Sinem Sal’ın şiir kitabından alıyor.

Ceyl’an Ertem’in prodüktörlüğünü üstlendiği, 11 şarkı ve 1 remix ile toplam 12 şarkıdan oluşan albümün kayıtları 2016 Kasım ayı içinde, Gaziantep’teki Gaziantep Üniversitesi’ne ait Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nin konser salonunda canlı çalınarak gerçekleştirildi.

Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Adem Gülşen, İstanbul Strings gibi Türkiye’nin birbirinden yetenekli müzisyenlerinden kurulu 25 kişilik kadro Gaziantep’teki konser salonunda 5 gün boyunca “Yine de Amin”in oluşmasında emek verdi.

‘Yine De Amin’in aranjörleri arasında birbirinden değerli isimlerin katkıları da büyük önem taşıyor. Cenk Erdoğan, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Steven Kamperman ve Tunç Çakır’ın aranjeleri yaptığı albümün miksleri Berk Kula, mastering’i Alex Psaroudakis tarafından hazırlandı.

Bu beşinci stüdyo albümünde, albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in albüm kapak görseli ise ünlü Türk ressam Taner Ceylan’ın 2012 yılına ait “Ten Kafesi (Cage of Flesh)” ismini verdiği tuval üzerine yağlıboya eseri oldu.

SILA VE YILDIZ TİLBE DE “YİNE DE AMİN” ALBÜMÜNDE...

“Amansız Gücenik” albümünde Ceylan Ertem’ e orjinal bir şarkı olan “Kahroloji”yi ve eski bir şarkısı olan “El Adamı”nı hediye eden Yıldız Tilbe, “Yine de Amin”de de yepyeni bir şarkısını armağan ederek bu çok sevgi ve ilgi gören Ertem-Tilbe birlikteliğinin devamını sağlamış oldu. Albümde “Hiçbir Şeyimsin” adlı şarkının Tunç Çakır tarafından hazırlanan remix versiyonu da yer alıyor.

Albümün bir diğer sürprizi ise “Esmer” ve “Kovdum” isimleri ile albümde yer alan iki şarkının, Türk pop müziğinin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla imzası taşıyor olması. Sözü ve bestesiyle Sıla’nın duygulu kaleminden dökülenler, Ceyl’an Ertem’in özel yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor.

“Yine de Amin”, bugün tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde. Ayrıca albümün çıkış şarkısı olan sözü Ceyl’an Ertem bestesi Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya”nın klibi de yakında sanatçının Vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında...

18 Şubat’ta “Yine de Amin” albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.birgun.net - 10.02.2017)

Ceylan Ertem “Esmer” Klibi Yayında!

Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden Ceyl’an Ertem, Sony Music etiketiyle yayınlanan ve yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören “Yine de Amin” albümünün ikinci klibini “Esmer” şarkısına çekti.

Dinleyicinin de merakla beklediği ve sözleri Sıla Gençoğlu, müziği Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır imzası taşıyan şarkının klibinde yönetmen koltuğunda Umut Eker oturuyor.

Görüntü yönetmenliğini Fırat Sözbir’in üstlendiği klipte, tarzıyla da göz dolduran sanatçının stil danışmanlığını önceki klibi “Efsunlu Dünya”da da birlikte çalıştığı Rabia Yaman üstlendi.

Bozcaada’nın enfes manzarasında, çekimleri iki gün süren ve Ceylan Ertem’in büyülü sesiyle dinleyicinin kalbine dokunan şarkının klibi, bugün sanatçının YouTube VEVO kanalında ve tüm müzik kanallarında yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 20.09.2017)

Ceylan Ertem, Aşık Mahsuni’nin “Zalım” isimli eserini ‘Çukur’ Dizi Müziği için yorumladı ve bu yorum ayrıca “Mahzuni’ye Saygı” adlı tribute (saygı) albümünde de yer aldı. Ayrıca “Zalım” şarkısı, bu saygı albümü çıkmadan birkaç gün önce de 11 Aralık 2017’de Ceylan Ertem yorumuyla “Zalım” teklisi olarak yayınlandı.

Ceylan Ertem’den Albüm Öncesi Tadımlık Tekli “Mavi Çocuklar”

Alternatif müziğin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceylan Ertem, Aralık ayında yayınlanacak olan “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünün öncesinde müzikseverlere bir single sürprizi yaptı.

Ceyl’an Ertem’in müzik kariyerinde ilk kez single olarak yayınladığı bir şarkı olan “Mavi Çocuklar” yeni albümün de habercisi niteliğinde.

Sözleri Ceyl’an Ertem’e, bestesi ve düzenlemesi ise Cenk Erdoğan’a ait olan “Mavi Çocuklar” sanatçının son Bozcaada tatilinde yazdığı bir şiirle hayata geçerken, dinleyicilere de yaz mevsimini özlemle hatırlayacağımız bu dönemde ilaç gibi gelecek.

Bu teklinin fotoğrafları ve video klibi için Aytekin Yalçın’ın kamerasının karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in stil danışmanlığını ise Rabia Yaman üstlendi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 15.10.2018)

Ceyl’an Ertem’den “Seni Senin Gibiler Sevsin”

Türk alternatif pop müziğinin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem, Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan yenialbümü “Seni Senin Gibiler Sevsin” ile dinleyicilerle buluştu.

Ekim ayında yayınladığı teklisi “Mavi Çocuklar” ile albüm haberini aylar öncesinden veren Ceyl’an Ertem, çıkardığı “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünde, bugüne kadar ötekileştirilmiş olan, istenmeyen, korkulan ve sevilmeyen tüm canlılara selam veriyor.

Albüm adını, sanatçının yakın arkadaşı Özen Yula’nın bir sözünden alıyor.

SEZEN AKSU, SILA VE MABEL MATİZ’İN YEPYENİ ŞARKILARI CEYL’AN ERTEM’E EMANET

Ceyl’an Ertem’in altıncı stüdyo albümü olan ‘Seni Senin Gibiler Sevsin’de Sezen Aksu, Sıla ve Mabel Matiz yepyeni şarkılarını sanatçıya emanet etti.

Albümün çıkış şarkısı ise sözleri Sibel Algan’a, müziği ise Ceyl’an Ertem’in “Kahramanım, çocukluk dostum, dert ortağım, şifacım, ezginin ve şiirin büyücüsü” olarak nitelendirdiği Sezen Aksu’ya ait olan “Nafile Kelam” oldu.

Türk müziğinin en sevilen şarkılarına yeniden hayat veren Ceyl’an Ertem; bu albümde de Mehmet Güreli’nin “Koş Git Bir De Sen Bak”, Kenan Doğulu’nun “Bugünüm Sensiz Geçti” ve Cihan Mürtezaoğlu’nun “Deli” şarkılarını özel yorumuyla yeniden seslendirdi.

Efe Bahadır, Sinem Sal, Cenk Erdoğan, Ahmet Ali Arslan ve Tamer Karaoğlu’nun da söz ve müziklerinde imzalarının bulunduğu “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünde Ceyl’an Ertem de üç şarkının sözüne bir şarkının ise bestesine kendi imzasını attı.

Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, 11 şarkıdan oluşan albümün kayıtları Moda’da ve Anadoluhisarı’nda gerçekleştirildi.

Aranjelerinde; bir şarkıda Can Güngör’ün, diğer tüm şarkılarda ise Cenk Erdoğan’ın imzasının bulunduğu albümün miksleri Berk Kula, mastering’i ise Grammy ödüllü Randy Merrill tarafından yapıldı.

Albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceyl’an Ertem’in albüm kapak görselinin tasarım uygulaması Ece Gürlü, illüstrasyonları ise Sadi Güran tarafından yapıldı.

“Seni Senin Gibiler Sevsin” 21 Aralık’ta tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerdeki yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.12.2018)

Ceylan Ertem’den Yeni Albüme İlk Video Geldi!

Ceylan Ertem, Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan yeni albümü “Seni Senin Gibiler Sevsin” ile dinleyicilerle buluştu. Yeni albümün ilk videosunu da “Nafile Kelam” şarkısına çekti.

Sevilen sanatçı albümün ilk video klibini, sözleri Sibel Algan’a, bestesi ise Ceyl’an Ertem’in “Kahramanım, çocukluk dostum, dert ortağım, şifacım, ezginin ve şiirin büyücüsü” olarak nitelendirdiği Sezen Aksu’ya ait olan “Nafile Kelam” şarkısına çekti. Şarkının düzenlemesi ise Cenk Erdoğan imzası taşıyor.

Ceyl’an Ertem “Seni Senin Gibiler Sevsin” albümünde; bugüne kadar ötekileştirilmiş olan, istenmeyen, korkulan ve sevilmeyen tüm canlılara selam veren Ceyl’an Ertem, klibinde de aynı pencereden bakıyor.

Vfx tekniği ile çekilen klibin yönetmenliğini Murat Joker üstlendi. Stil danışmanlığını Bilgecan Kocana’nın yaptığı klipte 30 kişilik bir teknik ekip görev aldı.

Klipte Ceyl’an Ertem’e İlayda Evgin ve Ekin Ançel de danslarıyla eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 27.12.2018)

Diskografi:
2006
Animasal (Anima Albümü, Sony BMG Müzik, 19.01.2006)

1- Fa Minör Mızıka - 03:28
2- Yağmurla Gelen - 05:23
3- Yolgezer - 03:53
4- El Kadar Bir Kız - 04:19
5- Kızılderili Ruhu - 07:18
6- Joker - 02:41
7- Heidi - 02:51
8- Bilmece - 03:13
9- Kuklalar - 03:12
10-Elveda - 05:56
11-Saygıdeğer Düşman - 05:25
12-Sona İki Kala - 06:52
13-Bana Sorma - 05:02
14-Son Şarkı - 06:40

2007
Anima - O Kadar Mutluyum ki (21.09.2007)
Yönetmen: Burak Günaydın, Görüntü Yönetmeni: Selin & Tuncer, Montaj: Doğan Taşel, Kamera: Çağdaş Helvacı, Işık: Film Teknik, Prodüksiyon Amiri: Hayrettin Karaoğuz - Bektaş Erdoğan, Prodüksiyon: Alican Ökmen

Saklı Yüzler (Film müziği)


2008
Friendly Fire ve Kpar Kpoh Knah gruplarıyla performans şarkıları:
1. Bak
2. Fikrimin İnce Gülü
3. Gönül Dağı
4. Müzikten Uzak
5. punk funk phunk on peyote
6. Satie
7. WAYSmonk Rock - Live Peyote

2010
Soluk (Albüm, Pİ Müzik, 25 / 30.09.2010)

1- Evim Nerde
2- İnsandık

3- Bırakma
4- Gidip Dinlenmeliyim
5- Mi Minör
6- Torun
7- Fikrimin İnce Gülü
8- Nazım’a
9- Kızılcıklar Oldu Mu?
10-Sombahar
11-Çok Yakın
12-Müzikten Uzak
13-Gönül Dağı (Intro)
14-Gönül Dağı
15-Şenay
(MÜZİSYENLER: Ceylan Ertem, Ayşe Tütüncü, Gökhan Sürer, Çağrı Sertel, Bilal Karaman, Berkant Çelen, Cenk Erdoğan, Cihan Mürtezaoğlu, Levent Özer, Şevket Akıncı, Barış Ertürk, Can Ömer Uygan, Ersin Özer, Mert Fehmi Alatan, Meriç Demirkol, Oğuz Büyükberber, Serhan Erkol, Sinan Sakızlı, Tobias Klein, Ahmet Kenan Bilgiç, Elif Dikeç, Gaye Biçer, Gaye Su Akyol, Mustafa Özşamlı, SehaCan, Gökçen Dilek Acay, Ömer Öztüyen, Tom Camidge, Çoşkun Karademir, Amy Salsgiver, Kerem Sefil, Alp Ersönmez, Cemil Tatlıpınar, Kağan Yıldız, Murat Çopur, Okan Kaya, Ozan Musluoğlu, Can Güngör, Ediz Hafızoğlu, Gökçe Gürçay, Kerem Öktem, Onur Alatan, Şenol Küçükyıldırım)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
store.baykusmusic.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2011
Xenopolis / Barana & Ceylan Ertem (Albüm, Baykuş Müzik, 11.12.2011)

1- Sulugroove - 04:28
2- Birinci Sınıf - 04:37
3- Yeraltı - 06:16
4- Arabesk - 07:30
5- Zelzele - 07:04
6- Simit Mimit - 03:40
7- Sustum - 07:05
8- Click Here - 03:51
9- Dansapolis - 05:58

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
store.baykusmusic.com (ABD)
store.baykusmusic.com (Hollanda)
www.focusmusic.sk (Slovakya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2012
Ütopyalar Güzeldir (Albüm, Ada Müzik, 20.09.2012)

1. Hayal Et (Intro)
2. Ne Olursan Ol Gelme
3. Oğlan Acı Çekiyor
4. Kış Suçlu Çok
5. Cennetin Irmakları
6. Orman
7. İstisna
8. Ertesi Gece
9. Kaçıncı Yarın
10.Ne Güzel Gün
11.Annem Duysa Üzülüyor
12.Ütopyalar Güzeldir


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2014
Kör Heves / Ceylan Ertem (feat. Mabel Matiz) (Single, Ada Müzik, 22.01.2014)

1- Kör Heves (feat. Mabel Matiz) - 05:17

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.amazon

Amansız Gücenik (Albüm, Sony Müzik, 13.11.2014)

1. Hırpalandı Mayıs (Söz ve Müzik : Ceyl'an Ertem)
2. Beş Gündür (Söz : Ceyl'an Ertem, Müzik : Cem Tuncer)
3. Gidiyor (Söz ve Müzik : Ceyl'an Ertem)
4. Bile İsteye (Söz ve Müzik : Ceyl'an Ertem)
5. Umut Var (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
6. Naif (Söz : Ceyl'an Ertem, Müzik: Ceyl'an Ertem - Ediz Hafızoğlu)
7. Kahroloji (Söz ve Müzik :Yıldız Tilbe)
8. Yorgun Eller (Söz ve Müzik : Can Güngör)
9. Bu Bardak Dolsun (Söz ve Müzik : Ceyl'an Ertem)
10.Gideni Tutma (Söz ve Müzik : Elif Çağlar)
11.Bitince (Söz : Ceyl'an Ertem, Müzik: Cihan Mürtezaoğlu)
12.El Adamı (Söz ve Müzik : Yıldız Tilbe)
13.Şarkıcınım (Söz : Ceyl'an Ertem, Müzik: Cem Tuncer)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Yuh! (Albüm, Sony Müzik, 17.11.2015)

1. Mapushane İçinde
2. Bir Erkek Yüzünden
3. Oyuncak Dünya
4. Odam Kireçtir Benim
5. Arka Mahalle
6. Beynim Zonkluyor
7. Uçurtma
8. Haydar Haydar
9. Son Bakış
10.Yuh Yuh


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2016
Yuh! ([LP=Longplay] Plak Albüm, Sony Müzik, 25.08.2016)

A Yüzü:
1. Mapushane İçinde
2. Bir Erkek Yüzünden
3. Oyuncak Dünya
4. Odam Kireçtir Benim
5. Arka Mahalle
B Yüzü:
1. Beynim Zonkluyor
2. Uçurtma
3. Haydar Haydar
4. Son Bakış
5. Yuh Yuh


Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.goldplak.com
www.nadirkitap.com
www.kitapsan.com.tr
www.plakveben.com
kitapdevrimi.com
www.adakitap.com.tr

2017
Yine de Amin (Albüm, Sony Müzik, 09.02.2017)

1. Efsunlu Dünya
2. Nilüfer
3. Beni Öyle Bilme
4. İnadına
5. Esmer
6. Sevmek Gerekli
7. Korsan
8. HiçbirŞeyimsin (Hayallerim Yokluğundan)
9. Kovdum
10.İzin
11.Bırak Kendini
12.HiçbirŞeyimsin (Remix)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

Yine de Amin (LP=Longplay Plak Albüm, Sony Müzik, 09.05.2017)

LP - Side A
1. Efsunlu Dünya
2. Nilüfer
3 İnadına
4. Esmer
5. Sevmek Gerekli
LP - Side B
1. Korsan
2. HiçbirŞeyimsin (Hayallerim Yokluğundan)
3. Kovdum
4. İzin
5. Bırak Kendini
12.HiçbirŞeyimsin (Remix)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.nadirkitap.com
www.opus3a.com
vibeby.com

Zalım (Single, Arda Müzik, 11.12.2017)

1- Esmer


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
open.spotify.com
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Mahzuni’ye Saygı [2xCD Kolektif THM Albüm, Arda Müzik, 19.12.2017]

CD 1 :
3. Ceylan Ertem – Zalım

2018
Hileli / Kolektif İstanbul & Ceyl’an Ertem (Single, Ada Müzik, 29.03.2018)

1- Hileli - 03:49


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Gel Sevelim (Çukur Dizi Müziği) (Single, Kalan Ses Görüntü, 02.04.2018)

1- Gel Sevelim - 05:36

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bana Sor (Canlı) / Cihan Mürtezaoğlu & Ceylan Ertem (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 12.10.2018)

1- Bana Sor (Canlı)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

Mavi Çocuklar (Single, Sony Müzik, 12.10.2018)

1- Mavi Çocuklar


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Seni Senin Gibiler Sevsin (Albüm, Sony Müzik, 20.12.2018)

1- Peri [Mabel Matiz ile]
2- Nafile Kelâm
3- Putlar Yaptım
4- Anonim Sevgili
5- Duydun Mu?!
6- Koş Git Bir De Sen Bak
8- Aşk Aşısı
9- Kara Gider
10-Deli
11-Zehir


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Mahzuni’ye Saygı [2x Kolektif [LP] Plak Albüm, Arda Müzik, 18.12.2018]
(19.12.2017 tarihinde CD ve Dijital olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

Plak 1 / A Yüzü:
3. Ceylan Ertem – Zalım

2019
Mahzuni’ye Saygı: Zalım (Ceylan Ertem), Kanadım Değdi Sevdaya (Burcu Güneş) - (45’lik Single [LP] Plak, Arda Müzik, 18.01.2019)

A Yüzü: 1. Zalım - Ceylan Ertem
B Yüzü: 2. Kanadım Değdi Sevdaya - Burcu Güneş

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
www.plakkitap.com
www.gereksizseyler.com

130 BPM Kreşendo / Ozan Doğulu [Pop Albüm, DGL Prodüksiyon, 27.05.2019]

6- Çukur Benim (feat. Kubilay Aka & Ceylan Ertem) - 03:06

2020
Câhille Sohbeti Kestim (Albüm, Kalan Müzik, 17.01.2020)

1- Al Fadimem - 03:34
2- Gönül (feat. Gökhan Türkmen) - 05:10
3- Dargın Mahkum - 04:04
3- Dargın Mahkum - 04:04
5- Ey Zahit Şaraba Eyle İhtiram (feat. Coşkun Karademir) - 04:07
6- Yaktın Yandırdın Beni - 02:58
7- Farketmeden (feat. Can Güngör) - 03:36
8- Bahçe Duvarından Aştım - 04:15
9- Fosforlu Cevriye (feat. Yusuf Taşkın) - 03:32
10-Gide Gide Bir Söğüde Dayandım - 04:48
11-Yolcu - 04:17
12-Gel Sevelim - 05:32


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com

Adem Olan Anlar (Single, Kalan Ses Görüntü, 08.03.2020)

1- Adem Olan Anlar - 04:25Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Dünya Heveslisi (Single, Ceylan Ertem x Wovie, 09.10.2020)

1- Datlım Gıymatlım - 03:42
2- Yalnızlık Ölüm Boyu - 04:19

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
facebook.com/CeylanErtemOfficial
facebook.com/pages/Ceylan-Ertem-Official
Resmi Twitter Adresi:
twitter.com/ceylanertem_
Resmi Blog Adresi:
ceylanertem.blogspot.com
Resmi Vimeo Adresi:
vimeo.com/ceylanertem
vimeo.com/dorukceylan
Resmi Frickr Adresi:
www.flickr.com/photos/ceylanertem
Fotoğrafçılığıyla ilgili Resmi Devianart Sayfa Adresi:
fiilimsi.deviantart.com
Lastfm.com.tr Sayfa Adresi:
www.last.fm/tr/music/Ceylan+Ertem
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12144 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag