Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 337 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 337
Üye: 0
Toplam: 337

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 98,766,081
  • Bugün: 10,013
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 10, 2021
  • 05:54 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Derya Uluğ
Bookmark and Share
    Geri Dön   (5413 okuma)

Derya Uluğ
Derya Uluğ
Derya Uluğ
FOTO GALERİ

21 Şubat 1986’da İzmir’de dünyaya geldi. Babası tekstilci annesi ev hanımı 3 kardeşin en küçüğü. 8 yaşında ulusal bir radyoda düzenlenen ses yarışmasına katılıp 1. olmakla başladı müzik hayatı. 9 yaşında Nursal Ünsal Birtek’in yönettiği Rakım Elkutlu İzmir musiki derneği çocuk korosuna başladı. Nota ve nazariyat eğitimi gördü. 11 yaşında Keman eğitimine başladı. Bu süreçte bir çok yerde konserlerde yer aldı enstrümanist ve solist olarak 15 yaşında 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölüm başkanı Alper Kazancıoğlu’ndan şan dersleri almaya başladı. Bu süreçte gelen teklifler üzerine İzmir’de profesyonel olarak sahne almaya başladı. Jazz ve Türkçe pop söyledi. 16 yaşında Zafer Çebi’den piyano dersi almaya başlayıp onunla aynı sahneyi paylaştı.

Liseyi bitirdikten sonra girdiği bir çok konservatuvar sınavını kazandı, fakat o Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü tercih etti. Burayı dereceyle bitirdikten hemen sonra İstanbul Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında yüksek lisans yapmaya başladı. İlk dönem Alaaddin Yavaşça’dan Türk müziği eğitimi aldı 2. Dönem opera ve konser şarkıcılığı bölümüne geçiş yaptı. Burada önemli hocalarla çalıştı.

Sonrasında yolları Ebru Gündeş’le kesişti ve kendi aldığı sahneler dışında back vokali olarak çalışmaya başladı. 3 buçuk yıl gibi bir süre Ebru Gündeşle çalıştıktan sonra kendi albüm projesi için ayrıldı. 15 yaşından beri gerek özel geceler gerek klüplerde aktif olarak sahne almaya devam eden Derya Uluğ “Okyanus” adlı ilk single ile sizlerle.

Derya Uluğ’dan “Okyanus” İle Merhaba

İzmirli genç solist Derya Uluğ’un DMC etiketiyle yayınlanan “Okyanus” adlı şarkısı müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı.

Söz ve müziği Derya Uluğ - Asil Gök imzası taşıyan şarkının aranjesini Burak Yeter üstlendi.

Muğla’da Müzik Öğretmenliği eğitiminin ardından Haliç Üniversitesi Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü’nde yüksek lisans yapan Derya Uluğ, Türkiye’nin önemli seslerinden Ebru Gündeş’in back vokalliğini 3.5 yıl sürdürdükten sonra kendi albüm çalışmasına yöneldi.

“Okyanus” adlı şarkıyla müzik sektörüne giriş yapmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını belirten Derya Uluğ, “Tüm yaz sezonu boyunca herkesin dans, edip, eğlenebileceği ve dillerden düşmeyecek bir şarkı oldu. Keyfini tüm müzikseverlerle birlikte çıkartacağız” dedi. (DHA İZMİR)
(Kaynak: www.hurriyet.com.tr - 03.06.2016)

Ebru Gündeş’ten Vokalistine Tam Destek!

Derya Uluğ’a büyük destek...

Yıllardır Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapan Derya Uluğ, ilk single’ı “Okyanus”u DMC etiketiyle piyasaya sürdü. Uluğ’a en büyük destek yine Gündeş’ten geldi.

Ünlü sanatçı, eski vokali için sosyal medya hesaplarında şu mesajı paylaştı: “Güzel yürekli, güzel yüzlüm. Ne kadar başarılı bir iş çıkarmışsın. Yolun açık olsun.” diyerek destek verdi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 16.06.2016)

Derya Uluğ’dan Canavar Yolda!

Derya Uluğ’dan yeni şarkı, yeni klip...

Derya Uluğ, geçtiğimiz gün “Canavar” isimli yeni single çalışmasına Ulaş Ergin yönetmenliğinde Ayazağa’da bir stüdyoda klip çekti.

Ocak Ayında Müzikseverlerin beğenizine sunmayı planladığı şarkısıyla ilgili konuşan Derya Uluğ, bu hareketli şarkıyı “Okyanus” şarkısında olduğu gibi Asil Gök ile birlikte yazdıklarını söyledi.

Aranjesi Ozan Çolakoğlu’na ait olan şarkıyı Almanya konserine giderken uçakta yazdıklarını söyleyen şarkıcı, bu hareketli şarkının klibinin konusunu ise aşkın değerini bilmeyen insanları içerdiğini söyledi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 22.12.2016)

‘Canavar’ Gibi Klip

Çıkış şarkısı ‘Okyanus’la 100 milyon kez dinlenerek rekor kıran Derya Uluğ, bu kez yeni single’ı ‘Canavar’ı müzikseverle buluşturuyor.

‘Canavar’a bir de klip çeken Uluğ, Ozan Çolakoğlu imzalı şarkısıyla yine iddialı geliyor. (www.olay.com.tr)

Derya Uluğ’un İçinden ‘Canavar’ Çıktı!

İlk çıkış şarkısı ‘Okyanus’ ile 100 milyon kez dinlenmeyi başaran Derya Uluğ, bu kez yeni single’ı ‘Canavar’ı DMC etiketi ile müzikseverle buluşturuyor.

Uluğ, ‘Canavar’ı geçtiğimiz günlerde Ayazağa’da hazırlanan platoda Ulaş Elgin yönetmenliğinde kliplendirdi.

‘Canavar’, 13 Ocak Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sunulacak. Derya Uluğ’un bu hareketli şarkıyı da ‘Okyanus’ şarkısında olduğu gibi Asil Gök ile birlikte yazdığı öğrenildi. ‘Canavar’ın aranjesi ise Ozan Çolakoğlu imzasını taşıyor.
(Kaynak: www.olay.com.tr / www.magazinkolik.com - 11.01.2017)

Derya Uluğ’dan 2. Hit Geliyor “Canavar”

2016 yılının en iyi çıkış yapan bayan sanatçısı olarak sayısız ödüller alan Uluğ, ‘Canavar’ı geçtiğimiz günlerde Ayazağa’da hazırlanan platoda Ulaş Elgin yönetmenliğinde kliplendirdi.

İlk çıkış şarkısı “Okyanus” ile 100 milyon kez dinlenmeyi başaran Derya Uluğ, bu kez yeni single’ı ‘Canavar’ı müzikseverle buluşturuyor.

2016 yılının en iyi çıkış yapan bayan sanatçısı olarak sayısız ödüller alan Uluğ, ‘Canavar’ı geçtiğimiz günlerde Ayazağa’da hazırlanan platoda Ulaş Elgin yönetmenliğinde kliplendirdi. Klip 13 Ocak 2017’de youtube’da yayınlandı.

Derya Uluğ bu hareketli şarkıyı da “Okyanus” şarkısında olduğu gibi Asil Gök ile birlikte yazdı. ‘Canavar’ın aranjesi ise Ozan Çolakoğlu imzasını taşıyor.

“Canavar” isimli single çalışması Türkiye’de ilk defa aynı şarkıya 2 ayrı baskı yapılarak çift CD olarak basıldı.

2 albüm kapağı arasında kararsız kalan Derya Uluğ’a DMC ve Samsun Demir ayrı 2 ayrı baskıdan oluşan çift CD süprizi yaptı.

Bugün itibari ile müzik marketlerde ve digital platformlarda yer alacak olan şarkıyı, ulusal ve yerel radyolarda dinleyebilir ve tüm müzik kanallarından izleyebilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 16.01.2017)

Derya Uluğ’dan “Nabız 180” Klibiyle Yayında

Derya Uluğ’nun, DMC etiketiyle yayınlanan “Nabız 180” isimli tekli çalışması video klibi yayınlandı.

Harika sesi ve yaz dönemi boyunca sahne aldığı mekanları tıklım tıklım doldurmasıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Derya Uluğ, slow bir tekli olan son tekli çalışması “Nabız 180” ile karşımızda.

Uzun süredir beklenen bu ilk slow deneyimi olan parçası şimdiden sevenlerinden tam not aldı.

Farklı Tarzda Bir Derya Uluğ, Ozan Çolakoğlu İmzasıyla

Söz ve müziği sanatçının kendisi Derya Uluğ ile Asil Gök’e ait olan harika parçanın düzenlemesinde ise altına imzasını attığı her işte mutlaka farkını konuşturan Ozan Çolakoğlu var. Parçanın karakterine uygun büyüleyici klibinin yönetmen koltuğunda ise deneyimli isimlerden Murat Joker bulunuyor.

Okyanus, Canavar Derken Listelerin Nabız 180’e Vurması Çok Doğal

Daha önce bizlerle buluştuğu ve hepimizin ezberinde olan parçalardan farklı bir tarzda yorumladığı “Nabız 180” teklisi şimdiden radyolarda ve dijital müzik listelerinde zirveye doğru tırmanışta.

Klibiyle aynı anda bizlerle buluşan tekliye tüm dijital müzik platformlarından, parçayla tam uyumlu harika klibine ise netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.
(Kaynak: www.haberankara.com / www.medyaege.com.tr / karnaval.com - 27.10.2017)

Derya Uluğ Yeni Teklisi “Ne Münasebet” İçin Yönetmen Oldu

“Okyanus”, “Canavar” ve “Nabız 180” şarkıları ile bir çok rekora imza atan Türk Pop Müziğinin güçlü sesi Derya Uluğ “Ne Münasebet” adlı yeni teklisinin heyecanını sosyal medya hesabından sevenleri ile paylaştı.

Sözü Gökhan Şahin, Bestesi Asil Gök’e ait şarkının aranjesi Asil Gök ve Görkem Oker imzası taşıyor.

“Ne Münasebet” adlı yeni teklisi için ilk yönetmenlik deneyimini yaşayan Derya Uluğ, klibin yönetmen koltuğuna oturmanın yanı sıra her detayı ile de kendisi ilgilendi.

DMC etiketi ile hem fiziki hem dijital platformlarda 16 Şubat itibarı ile yerini alan şarkı bu yazın hitleri arasında olmaya aday.

1 KLİP/4 MODACI

Çekimleri Vialand Eğlence ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen video klip için 4 farklı modacı kostüm tasarladı. Klipte styling Özgür Yüksel ile çalışan Derya Uluğ’a ünlü tasarımcılar, Barış Avcı, Gülnur Güneş, Saniye Gökçe ve Çiğdem Karavit bir birinden farklı konseptte 4 ayrı kostüm tasarladılar.

KLİPTE PROFESYONEL CAST

Dans koreografileri için uzun bir çalışma süreci geçiren ekipte çocuk ve yaşlı profesyonel oyuncular kullanıldı.

10 Parmağında 10 Marifet

Hem yorumcu hem besteci kimliği ile kısa sürede müzik severlerin gönlünde taht kuran Derya Uluğ, şimdi de yönetmen koltuğuna oturunca sevenlerinden sosyal medyada “10 Parmağında 10 Marifet” yorumları yağdı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 16.02.2018)

Derya Uluğ Hem Yönetti Hem Yeniden Yorumladı!

Derya Uluğ, 2000’lerin en özel şarkılarından ‘Sürgün Aşkımız’ı hem yeniden yorumlayıp hem de klibini yönetti.

Çekimleri Burdur Salda Gölü’nde yapılan klipte Derya Uluğ’a görüntü yönetmeni olarak Veli Kuzlu ve 30 kişilik bir ekip eşlik etti.

Emrah Karaduman’ın “BombarDuman” albümünde yer alan “Sürgün Aşkımız” isimli şarkıya yepyeni bir yorum katan Derya Uluğ, klibiyle 11 Eylül’de (bugün) dinleyicisiyle buluşuyor.

Sözleri Günay Çoban’a, bestesi Mertol Şalt’a ait olan “Sürgün Aşkımız” isimli şarkıyı sahneye çıkmaya başladığı ilk yıllardan beri seslendirdiğini belirten ve Emrah Karaduman’la ilk kez bir projede bir araya gelen Derya Uluğ, kendine has yorumuyla dinleyicisiyle yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 11.09.2018)

Derya Uluğ Çocuklar İçin Rap Söyledi

Şarkıcı Derya Uluğ, kelebek çocuklar için söylediği “Göremedim Bi de Sen Bak” adlı şarkısına klip çekti.

Uluğ’un Asil Gök ile kaleme aldığı, rap bölümüyle de dikkat çeken şarkının klip çekimleri İstanbul Sarıgöl Mahallesi, Küba Mahallesi ve Arnavutköy’de tamamlandı.

Derya Uluğ, farkındalık yaratmayı amaçladığı bu şarkının gelirini Kelebek Çocuklar Derneği’ne bağışlayacağını açıkladı.

Çekimlerin ardından ünlü şarkıcı, “Önce kendimi, sonra çevremi, ardından tüm insanlığı eleştirdiğim, hepimize ayna olmasını istediğim bir şarkım var. Adı ‘Göremedim Bi de Sen Bak’. Bakıp da göremediğimiz o kadar çok şey var ki... Mesela kelebek çocukları hiç duydunuz mu? Kelebek hastalığı nadir görülen bir deri hastalığı. Henüz hastalığa çözüm bulamıyoruz ama onların acılarını dindirebiliriz. Biz de onlara merhem olmak için şarkımızın tüm gelirini Kelebek Çocuklar Derneği’ne bağışlamaya karar verdik. Dilerim hep birlikte onlara şifa oluruz” dedi.

Şarkısında kendisini ve tüm insanlığı eleştirdiğini de söyleyen Derya Uluğ, parça üzerinde Asil Gök ile birlikte yaklaşık bir yıl çalıştıklarını belirtti.
(Kaynak: www.milliyet.com.tr / www.msn.com/tr-tr - 18.11.2019)

Derya Uluğ’dan “Kanunlar Gibi” Geliyor

Derya Uluğ, yeni single çalışması ‘Kanunlar Gibi’yi 30 Nisan’da sevenlerinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Derya Uluğ, sözü ve müziği Emrah Karakuyu, aranjesi Ozan Bayraşa ve Asil Gök imzalı yeni şarkısı için Emrah Karakuyu’nun objektifine poz verdi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 21.04.2021)

Diskografi:
2016
Okyanus (Single, DMC, [Dijital 03.06.2016] 15.07.2016)

1- Okyanus - 03:23Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Canavar (Single, DMC, Dijital 13.01.2017, CD 19.01.2017)

1- CanavarDijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.seyhanmuzik.com

Nabız 180 (Single, DMC, 27.10.2017)

1- Nabız 180Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2018
Ne Münasebet (Single, DMC, 16.02.2018)

1- Ne Münasebet


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.de (Almanya)
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.amazon.com (ABD)

BombarDuman / Emrah Karaduman (Albüm, DMC, 03.09.2018)

2- Sürgün Aşkımız (feat. Derya Uluğ)

Pop Turk (Remix) / DJBünyamin (Remix Albüm, Ateş Müzik, 29.10.2018)

3- Okyanus (Remix) / Derya Uluğ - 04.30

Kafalar Karışık (Orijinal Film Müzikleri) (Film Müziği Albümü, ILS Music, 07.12.2018)

1. Derya Uluğ & Ece Seçkin / Kafalar Karışık - 03:09 (Söz & Müzik: Ümit Sayın)

2019
Ah Zaman (Single, Noya Yapım, 02.07.2019)

1- Ah Zaman - 03:14Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Göremedim Bi de Sen Bak (RAP Single, Noya Yapım, 18.11.2019)

1- Göremedim Bi de Sen BakDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Şu Saniye (Akustik Cover) (Single, SöylüyorduAkustik, 09.12.2020)

1- Şu Saniye (Akustik Sezen Aksu Cover)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Perişanım Şimdi (Akustik Cover) (Single, SöylüyorduAkustik, 09.12.2020)

1- Perişanım Şimdi (Akustik Sezen Aksu Cover)

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Kanunlar Gibi (Single, Derya Uluğ, 30.04.2021)

1- Kanunlar Gibi - 02:55

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.deryaulug.com
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/deryaulug
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/deryaulugg
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/deryaulugg

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (5413 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag