Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 07.12.2023

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 340 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 340
Üye: 0
Toplam: 340

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 140,184,420
  • Bugün: 22,064
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 07, 2023
  • 06:52 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ebru Gündeş
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15702 okuma)

Sanatçı: Ebru Gündeş
EBRU GÜNDEŞ

FOTO GALERİ
Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul´da doğdu. Konfeksiyon isçisi olarak çalıştığı yıllarda sesinin güzelliğini duyan bir tanıdık vasıtasıyla Neşe Demirkat´a götürülür. Amaç, Ebru Gündeş´in Allah vergisi güçlü sesini değerlendirmek ve müzik piyasasına kaliteli ve genç bir ses sunmaktır. Neşe Müzik Yapım, o günlerde henüz kurulmadığı için Neşe Demirkat, bu sesi değerlendirmeleri için Marş Müzik Yapım´ın o zamanki yöneticisi Koral Sarıtaş ve ünlü kemanı ve besteci Selçuk Tekay´a yönlendirir onu. Gündeş, bu iki önemli müzik adamından da tam not alarak Marş Müzik Yapım´la anlaşır.

Albüm hazırlıklarına başlamadan önce sahne tecrübesi kazanmak ve şöhret dünyasının büyüleyici dünyasına alışabilmek için bir süre Emel Sayın´a vokalistlik yapar. Güzel sanatçı, çok kısa sürede uyum sağlayarak ilk albümünün hazırlıklarına başlar.

1993 yılında 'Tanrı Misafiri' adlı ilk albümü müzik dünyasına bomba gibi düşer. Selçuk Tekay´in prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde Gündeş, ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır. Bu albümle birçok ödüle layık görülen Gündeş, 1994 yılından başlayarak Kral TV Video Müzik Ödülleri´nde 'En İyi Kadın TSM Sanatçısı' ödülünü üç yıl boyunca kimseye kaptırmaz.

Ebru Gündeş, ilk albümün ardından 1994'te hemen ikinci albümün hazırlıklarına başlar ve ertesi yıl 'Tatlı Bela' yayınlanır. Genç sanatçı, 'Tatlı Bela'da bu sefer ağırlıklı olarak slow ve romantik parçalar seslendirir.

'Ben Daha Büyümedim' adlı üçüncü albümü 1995 yılında çıkar.Albüm, 'Fırtınalar' adlı ilk hitiyle ses getirirken Gündeş, 'Ben Daha Büyümedim' ve 'Çok mu Gördünüz' adlı parçalarla eleştirilere sitem eder. Bu albüm, Ebru Gündeş´in müzik hayatında Serdar Ortaç´la olan birlikteliğin de başlangıcı olur.

'Kurtlar Sofrası' adlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkar. Bu arada oyunculuk tekliflerini de değerlendiren Ebru Gündeş, albümlerinin ismini taşıyan televizyon dizilerinde başrol alır.

İki yıllık bir aranın ardından 1998 yılında 'Sen Allahın Bir Lütfusun' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini alır. Albüm, Selçuk Tekay´ın yanında Kerem Ökten´in yönetmenliği ve aranjörlüğünde gerçekleşir. Oniki şarkının yer aldığı albüm, Ebru Gündeş´in kendi tarzını sağlamlaştırdığı bir çizgidedir.

Ebru Gündeş, 2000 yılında hayranlarının karşısına yepyeni bir albümle çıktı. 'Dön Ne Olur' adını taşıyan bu albümünün stüdyodaki tanıtımı sırasında , basın mensupları önünde beyin kanaması geçiren Ebru Gündeş, bir süre hastanede kaldıktan sonra, uzun bir süre de dinlenerek hayranlarından uzak kaldı. Ancak hayranları ona olan sevgilerini albümüne yansıttılar ve Ebru Gündeş´in 'Dön Ne Olur' albümü milyon barajını geçerek büyük bir rekora imza attı. Tarık Ağansoy´un düzenlemelerini yaptığı albümde, genç söz yazarı ve bestecilerin de parçaları bulunuyor. Sezgin Büyük, Altan Çetin, Sinan Özşeker, Ertuğrul Polat, Hakkı Yalçın´ın yanısıra Sezen Aksu´nun unutulmaz 'Hata' parçası da albümde yer alıyor. Sanatçının alışılagelen çizgisini sürdürdüğü albümde bir de sürpriz yaptığı 'Deli Deli' isimli çocuk parçası da yer alıyor.

Uzun bir süre dinlenme döneminin ardından, ilk konserini 11 Mart 2000 gecesi Bostancı Gösteri Merkezi´nde veren Ebru Gündeş, konserin tüm gelirini Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Vakfı Hastanesi Reanimasyon Kliniği´ne bağışladı.

2000 yılında Universal / Marş Müzik etiketiyle "Dön Ne Olur" isimli albümünü çıkardı.

2001'de de aynı müzik etiketiyle "Ahdım Olsun" albümünü yayınladı. Aynı yıl klasik şarkılardan oluşan "Ebru Gündeş Klasikleri" isimli 3 CD'lik albümü çıkarıldı.

2002'de Universal / Neşe Müzik etiketiyle "Hayat, Kadere İnat Seni Sil Baştan Yaşayacağım / Ahdım Olsun" isimli albümü çıkardı.

2003 senesinde Erol Köse Prodüksiyon etiketiyle "Şahane" albümü çıktı.

10.12.2004 tarihinde Emre Plak'tan "Bize de Bu Yakışır" isimli albümü müzik marketlerde yerini aldı.

13.12.2006 tarihinde yine Emre Plak'tan Arabesk tarzındaki "Kaçak" isimli albümü piyasaya çıkarıldı.

2007 yılında Kayahan ve Yılmaz Erdoğan'ın şiirlerinin de yer aldığı ve "Ben Olmayınca" isimli şarkıda Cengiz İmren ile düet yaptığı 15 şarkılık "Arabesk" isimli albümü yayınlandı.

09.10.2008 tarihinde Emre Plak'tan "Evet" isimli albümü yayınlandı.

Bonus Müzik / Avrupa Müzik şirketi Universal Müzik bünyesinde olan Marş Müzik, Neşe Müzik gibi şirketleri devralması nedeniyle Ebru Gündeş'in bu şirketlerin etiketiyle 90'lı yıllarda çıkardığı şimdilerde ise artık nostalji olan albümlerini çıkarmaya başladı. İlk olarak 08.12.2010 tarihinde Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından aslında 1997'de Universal / Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan "Kurtlar Sofrası" isimli albümün yeni basımı olarak tekrar çıkarıldı.

24.12.2010 tarihinde yine Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından orijinali 1993'te Marş Müzik / Raks Müzik tarafından çıkarılan "Tanrı Misafiri" albümü yeniden basılarak çıkarıldı.

17.01.2011 tarihinde yine Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından aslında orijinali 1994'de Universal / Marş Müzik tarafından çıkarılan "Tatlı Bela" albümü yeniden basıldı ve müzik marketlere dağıltıldı.

Ebru Gündeş, 03.02.2011 tarihinde yepyeni "Beyaz" isimli albümünü Emre Plak etiketiyle yayınladı.

Ebru Gündeş'in 6 Haziran 2012 tarihinde müzik marketlerde yerini almaya hazırlanan yepyeni albümünün adı, "13,5", Emre Müzik etiketiyle yayınlacak.

Ebru Gündeş Ters Köşe Yaptı, Hayranlarını Şaşırttı!..

Ebru Gündeş, ilk klibini söz ve müziği Sezen Aksu‘ya ait ‘Müstehak’ adlı şarkıya çekti.

‘Araftayım’ albümünü kısa süre önce çıkaran Ebru Gündeş, ilk klibini söz ve müziği Sezen Aksu‘ya ait ‘Müstehak’ adlı şarkıya çekti.

Hayranları ilk klibin, çıkış şarkısı ‘Araftayım’a çekilmesini beklerken; Gündeş ters köşe yaptı. Balat’ta eskiden fabrika olarak kullanılan bir binada çekilen klipte Alman, İspanyol, Rus ve Türk dansçılardan oluşan 10 kişilik ekip yer aldı.
(Kaynak: www.internethaber.com / www.ankarameydani.com / cadde.milliyet.com.tr / www.ankarameydani.com / www.muzikonair.com / www.aksam.com.tr / www.gazetebalikesir.com / www.ajanskonya.net - 29.11.2014)

Ebru Gündeş’ten Yeni Klip!

Ebru Gündeş son albümünde yeralan şarkıları kliplendirmeye devam ediyor.

Albümünde yeralan söz ve müziği Serdar Ortaç'a Aranjesi Ozan Çolakoğlu'na ait olan “Aynı Aşklar” şarkısını Ergin Turunç yönetmenliğinde kliplendirdi. Klip ilk kez Kral Pop TV ekranlarında yayınlandı. (Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 16.07.2015)

Ebru Gündeş’ten Hayranlarına Müjde!

Ebru Gündeş, yeni çıkaracağı solo albümünün yayın tarihini sosyal medya hesabından duyurdu.

Gündeş’in albümü 31 Ocak’ta çıkacak.

Gündeş, paylaştığı video ile albümünün çıkış tarihinin 31 Ocak olduğunu ilan etti. Şarkıcının paylaşımına kısa süre içerisinde binlerce yorum ve beğeni yağdı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.yasemin.com - 28.01.2019)

“Aşık” Yayında!

Türk müziğinin güçlü sesi Ebru Gündeş, kariyerinin 15.inci albümüyle sevenleriyle buluştu. Başarılı yorumcu “Aşık” isimli yeni albüm çalışmasıyla 5 yıllık hasret dönemine son verdi.

12 şarkıdan oluşan albüm Yıldız Tilbe, Gökhan Tepe, Ayla Çelik, Sinan Akçıl, Niran Ünsal, Şebnem Sungur, Günay Çoban, Ertuğ Ergin, İlker Tekyaygil, Ahmet Enes, Turaç Berkay, Ayşen ve Kemal Şimşekyay gibi birbirinden değerli isimlerin imzasını taşıyor. Albümdeki şarkıların aranjelerini ise başarılı müzik adamları Taşkın Sabah, Erhan Albayrak ve Çağlar Kocatepe yaptı.

5 YILLIK HASRET BİTTİ!

Albümün ilk klibi ve çıkış parçası olma özelliği taşıyan “Aşık” isimli şarkının klip çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası’nda yapıldı. Çekimleri yaklaşık 12 saat süren klibin yönetmen koltuğunda Metin Arolat oturdu.

Blue Music yapımcılığında hazırlanan albümün fotoğraf çekimlerini ise Emre Doğru gerçekleştirdi. “Aşık” bugün tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 01.02.2019)

Ebru Gündeş Ve Murat Boz’dan Yeni Düet! “Sonsuza Dek”

Türk müziğinin iki dev ismi Ebru Gündeş ve Murat Boz yeniden bir düet yaparak gündeme geldiler. Daha önceki düetleriyle milyonların kalbini kazan Ebru Gündeş ve Murat Boz bir kez daha beraber kamera karşısına geçtiler.

14 Şubat Sevgililer Günü öncesi aşıkların kalbine dokunacak olan şarkıda, ikili “Sonsuza Dek” dedi.

Ebru Gündeş ve Murat Boz, O Ses Türkiye yarışmasındaki eğlenceli tavırları ve mükemmel sesleriyle herkes tarafından seviliyor. İkili 2017 yılında birlikte seslendirdikleri ‘Gün Ağardı’yla tüm platformlarda zirveyi yakalamıştı.

Gündeş ve Boz, 5 yıl aradan sonra yine bir düetle hayranlarıyla buluştu. Söz ve müziğine Nezih Üçler’in imza attığı şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. ‘Sonsuza Dek’in klip çekimlerinde yönetmen koltuğunda Gülşen Aybaba oturdu.

15 saat süren çekimlerde iki yıldız isim, Kemerburgaz’da bir villada kamera karşısına geçti. “Sonsuza Dek” bugün Blue Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 11.02.2022)

“Ebru Gündeş Söylüyor” Sürprizi

Türk müziğinin güçlü sesi Ebru Gündeş “Ebru Gündeş Söylüyor” projesini sevenlerinin beğenisine sundu. Yıllardır hem dinlemekten hem de söylemekten keyif aldığı şarkılardan oluşan projenin ilk ayağı “Ebru Gündeş Söylüyor 1” bugün tüm dijital platformlarda yerini aldı.

11 parçadan oluşan “Ebru Gündeş Söylüyor 1”, “Hayat”, “Kal Benimle”, “Dün Gece Resmini Öptüm De Yattım”, “Sana Benziyor”, “Çok Üzgünsün Arkadaş”, “Seni Yazdım Kalbime”, “Dün Gece Aklımda Yine Sen Vardın”, “Rüzgar Söylüyor”, “Yeşil Ördek Gibi”, “Bir Fırtına Tuttu Bizi” ve “Sen Gençliğimin Katilisin” gibi türk müziğinin sevilen parçalarını Ebru Gündeş yorumuyla dinleyicilerle buluşturdu.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 01.04.2022)

Ebru Gündeş’ten Albüm Öncesi İki Yeni Şarkı!

Ebru Gündeş, kariyerinin 16’ıncı solo albümünden iki şarkıyı yoğun istek üzerine sevenleriyle buluşturdu.

Merakla beklenen albümden “Bodrum” ve “Bir Sebebi Var” isimli şarkıları hayranlarının beğenisine sunan Gündeş’in iki şarkısının da aranjelerini başarılı müzisyen Ozan Doğulu yaptı.

İki şarkıdan ‘Bodrum’un sözlerine Hakkı Yalçın, müziğine Ayla Çelik ve Serdar Arslan imza attı. Gündeş’in albümden verdiği diğer şarkı daha önce İkilem’in seslendirdiği “Bir Sebebi Var” oldu.

Sevenleri Gündeş’in şarkıları paylaşmasını “Beklenen albümünün ayak sesleri” olarak yorumladı.

“Bodrum” ve “Bir Sebebi Var” Blue Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 07.07.2023)

Ebru Gündeş’ten 16’ncı Albüm, 16 Şarkı!

Ebru Gündeş hayranlarının merakla beklediği, sanatçının kariyerinin 16’ncı solo albümü “Aşığım Hâl┠piyasaya çıktı.

Gündeş’in, 5 yıl aradan sonra çıkardığı 16 şarkılık albümün çıkış parçası “Vakitsiz Geldin” oldu.

Şarkının Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilen klibi için stüdyoda çöl ortamı oluşturuldu. İstanbul’daki bir stüdyoda yapılan çekimler 16 saatte tamamlandı.

“Aşığım Hâl┠albümünde; Ayla Çelik, Birkan Şener, Ceyhun Çelikten, Çağrı Telkıvıran, Emirkan Sitane, Gökçe Turan, Gökhan Tepe, Gökhan Türkmen, Hakkı Yalçın, Mansur Ark, Meral Turan, Mert Carim, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Nezih Üçler, Oğuzhan Koç, Serdar Arslan, Serhat Karan, Sıla Gençoğlu, Sinan Akçıl ve Şebnem Sungur’un şarkıları yer aldı.

Albümdeki şarkıların düzenlemelerini ise; Alper Atakan, Ceyhun Çelikten, Çağrı Telkıvıran, Gürsel Çelik, Mustafa Ceceli, Ozan Doğulu ve Serkan Ölçer yaptı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com - 17.11.2023)

Diskografi:
1993
Tanrı Misafiri (Albüm, Türü: TSM, Marş Müzik Prodüksiyon/Raks Müzik)

1- Unutma Sakın - 04:21
2- Demir Attım - 04:57
3- Tanrı Misafiri - 04:12
4- Yaralım - 03:21
5- Gel Diyemem - 04:18
6- Yalan mıydı - 04:51
7- Aman Kimseler Duymasın - 04:09
8- Her Şey Seni Hatırlatıyor - 04:3
9- Kurşun Yerine - 04:45
10-Beni mi Buldun - 04:18
11-Şimdi Git Güle Güle - 04:46
12-Hayret Birşeysin - 03:20
13-Güller Arasında - 03:23
14-Potpori - 05:24

1994
Tatlı Bela (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon)

1. Ben Aşkı Ölümsüz Bilenlerdenim
2. Gurur
3. Tatlı Bela
4. Gül Koklar mıyım
5. Şıpsevdi
6. Bir Şarkım Var
7. Ölü Bir Deniz
8. Bana Öyle Gel
9. Beterin Beteri Var
10.Hoşgör Sen

1995
Ben Daha Büyümedim (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon)

1- Tutuştu Yüreğim - 05:18
2- Fırtınalar - 04:21
3- Ben Daha Büyümedim - 04:46
4- Unutuverdim - 03:32
5- İki Gözüm, İki Bulut - 04:22
6- Sevme Yanarsın - 03:18
7- Elimiz Mahkum - 04:10
8- Çok mu Gördünüz - 04:27
9- Yorgun Geceler - 03:29
10-Dayanamıyorum - 05:22
11-Sen Olsaydın< - 03:40
12-Potpori

1997
Kurtlar Sofrası (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon 146066 / 17909)

1- Şırnaşık Sevgilim - 04:08
2- Yalancı Bahar - 03:17
3- Ölüyorum Kederimden - 04:13
4- Hayat mı Bu - 02:59
5- Yalnızlık Burcu - 03:10
6- Yakışıklı - 02:44
7- Tazem - 03:07
8- İyi Günde Kötü Günde - 04:12
9- Kurtlar Sofrası - 04:03
10-Deli Divane - 03:46
11-Bir Dolu Efkardayım - 03:38
12-Esirgeme Benden - 03:15
13-Potpori (Aldırma Gönül / Koca Dünya) - 04:49

1998
Sen Allahın Bir Lütfusun (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon 19884)

1. Sen Allahın Bir Lütfusun
2. Efkar
3. Erkekler
4. Kurbam Olam Yaradana
5. Eğlen de Gel
6. Gezme Ceylan
7. Niyetini Bozma
8. Özledim Seni
9. Karayağızım
10.Harem Ağası
11.Dünya
12.İçimde Hasretin(Gönlüm Takıldı)

1999
Dön Ne Olur (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Dön Ne Olur - 04:56
2- Çingenem - 03:07
3- Hata - 03:34
4- Ben Yokum Bu İşte - 03:18
5- Annem İçin - 04:53
6- Yalan - 04:55
7- Unuturum - 04:27
8- Tutsak - 03:03
9- Affet - 03:44
10-Deli Deli - 04:04
11-Unuturum (Remix: Altan Çetin, Özgür Yedievli) - 04:54


2000
Dön Ne Olur (Albüm, Universal/Marş Müzik Prodüksiyon FRS/9722174)
(Yukaridaki 1999 yılında çıkan albümün ön kapak değiştirilerek [İKİNCİ BASIMI])


2001
Ahdım Olsun (Albüm, Universal / Neşe Müzik 9724354)

1- Ahdım Olsun - 05:47
2- Sensizim - 05:29 br>3- Akıllı Ol - 03:38 br>4- Seni Seviyorum - 05:07
5- Telafi - 04:15
6- Senin Olmaya Geldim - 04:31
7- Sevdim İnkar Etmedim - 03:47
8- Sabahlar Uzak - 06:49
9- Kaybedenler - 05:58
10-Allah Seninle Olsun (Sonun Olurum) - 3:56
11-Vazgeçmem - 04:04
12-Benim Dünyam - 05:11
13-Bir İnat Uğruna - Muallaktayım - 05:00

Ebru Gündeş Klasikleri (3xCD Albüm, Marş Müzik / UM3 23925)

1. Sen Allahın Bir Lütfusun
2. Efkar
3. Erkekler
4. Kurban Olam Yaradana
5. Eğlen de Gel
6. Gezme Ceylan
7. Niyetini Bozma
8. Özledim Seni
9. Karayağızım
10.Harem Ağası
11.Dünya
12.İçimde Hasretin (Gönlüm Takıldı)
13.Unutma Sakın
14.Demir Attım
15.Tanrı Misafiri
16.Yaralım
17.Gel Diyemem
18.Yalan Mıydı
19.Aman Kimseler Duymasın
20.Her Şey Seni Hatırlatıyor
21.Kurşun Yerine
22.Beni Mi Buldun
23.Şimdi Git Güle Güle
24.Hayret Birşeysin
25.Güller Arasında
26.Potpori
27.Tutuştu Yüreğim
28.Fırtınalar
29.Ben Daha Büyümedim
30.Unutuverdim
31.İki Gözüm İki Bulut
32.Sevme Yanarsın
33.Elimiz Mahkum
34.Çok Mu Gördünüz?
35.Yorgun Geceler
36.Dayanamıyorum
37.Sen Olsaydın
38.Potpori

2002
Ahdım Olsun (Hayat, Kadere İnat, Seni Sil Baştan Yaşayacağım) (Albüm, Universal Türkiye / Neşe Müzik 9750152)

1- Vazgeçmem (Yeni Versiyon-Remix)
2- Ahdım Olsun
3- Sensizim
4- Akıllı Ol
5- Seni Seviyorum
6- Telafi
7- Senin Olmaya Geldim
8- Sevdim İnkar Etmedim
9- Sabahlar Uzak
10-Kaybedenler
11-Allah Seninle Olsun (Sonun Olurum)
12-Vazgeçmem
13-Benim Dünyam
14-Bir İnat Uğruna - Muallaktayım

Can Yoldaşım 1 (Karma Kaset Albüm, Universal Müzik)
(Shell'in Diesel Extra Club Card üyelerine hediyesi olarak verilmek amacıyla sadece kaset formatında üretilen bu proje Türkiye'nin en ünlü sanatçılarının parçalarını içeriyor. Bu proje aynı zamanda 2002 yılında Türkiye'de üretilen Premium projeler arasında üretim adedi bazında 1. büyük proje olma özelliğini koruyor.)
6- Ebru Gündeş - Demir Attım

2003
Şahane (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon)

1- Biliyorsun - 04:50
2- Ceza Mı? - 04:40
3- Alev Alev - 05:17
4- Bir Garip Serçe - 05:51
5- Yanar Döner Geceler - 04:54
6- Herkes Yaralı - 05:02
7- Erkeksen Söyle - 05:05
8- Sevmekten Gidince - 05:22
9- Arayı Soğutmayalım - 03:42
10-Ben Olmayınca - 03:49
11-Mümkünse - 04:31
12-Anlatamam - 05:11
13-Ben İnsan Değil miyim? - 04:30
14-Tövbekar - 03:12
15-Şahane - 04:27

2004
Bize de Bu Yakışır (Albüm, Emre Plak H.E 136, 10.12.2004)

1- Seninle Çok İşim Var
2- Söyleyin
3- Bir Gece Vakti
4- Yaşamak Bu Değil
5- Hani
6- Adam Olsaydın
7- Hasret Rüzgarları
8- Tek Tabanca
9- Senden Gayrı
10-Bize De Bu Yakışır
11-Dahası Var
12-Tanımam Senden Başka
13-Ben Seçilmem Seçerim

2006
Kaçak (Arabesk Albüm, Emre Plak H.E. 142, 13.12.2006)

1. Hayatta Başarılar Diliyorum - 03:30
2. Mazi - 03:39
3. Kaçak - 04:27
4. Seni Unuturum - 04:08
5. Dertler Benim Olsun - 05:17
6. Mutluluklar Diliyorum - 03:28
7. Saygılarımla - 05:41
8. İyi Şanslar - 04:22
9. Gidiyorum - 04:39
10.Seni Sevmediğim Yalan - 05:49
11.Seni Sevmeyen Ölsün - 04:21

2007
Arabesk (Arabesk Albüm, Emre Plak)

1- Sabahlar Uzak (Kayahan) (Şiir)
2- Sevmekten Gidince (Yılmaz Erdoğan) (Şiir)
3- Yaşamak Bu Değil
4- Dertler Benim Olsun
5- Senin Olmaya Geldim
6- Hasret Rüzgarları
7- Saygılarımla
8- Ben Olmayınca (Cengiz İmren) (Düet)
9- Seni Sevmediğim Yalan
10-Seni Sevmeyen Ölsün (Remix)
11-Anlatamam
12-Benim Dünyam
13-Tanımam Senden Başka
14-Ben İnsan Değil miyim
15-Tövbekar

2008
Evet (Albüm, Emre Plak H.E. 151, 09.10.2008)

1- Harika (Söz & Müzik: Serdar Ortaç)
2- Ölümsüz Aşklar (Söz & Müzik: Abdurrezzak Ravi İncigöz)
3- Evcilik Oynayamam (Söz: Fettah Can, Altay Biber, Müzik: Altay Biber, Fettah Can)
4- Sadece Sevdim (Söz & Müzik: Reza Zarrab)
5- Evet (Söz & Müzik: Altay Biber)
6- Tükeneceğiz (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
7- Kızıl, Mavi (Söz & Müzik: Ersay Üner)
8- Dert Faslı (Söz & Müzik: Reza Zarrab, İlyas Keçeci)
9- Evlenir Miydik (Söz: Hakkı Yalçın, Müzik: Emirkan)
10-Dünya Dönüyor (Söz & Müzik: Orhan Gencebay)


2010
Kurtlar Sofrası (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 08.12.2010)
(1997'de Universal / Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1- Sırnaşık Sevgilim - 04:11
2- yalancı bahar - 03:20
3- Ölüyorum Kederimden - 04:15
4- Hayat mı Bu - 03:01
5- Yanlızlık Burcu - 03:12
6- Yakışıklı - 02:47
7- Tazem - 03:11
8- İyi Günde Kötü Günde - 04:14
9- Kurtlar Sofrası - 04:05
10-Deli Divane - 03:48
11-Bir Dolu Efkardayım - 03:42
12-Esirgeme Benden - 03:21
13-Potpuri (Aldırma Gönül / Koca Dünya) - 04:49


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Tanrı Misafiri (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 24.12.2010)
(1993'te Marş Müzik Prodüksiyon/Raks Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1. Unutma Sakın - 04:21
2. Demir Attım - 04:57
3. Tanrı Misafiri - 04:12
4. Yaralım - 03:21
5. Gel Diyemem - 04:18
6. Yalan mıydı - 04:51
7. Aman Kimseler Duymasın - 04:09
8. Her Şey Seni Hatırlatıyor - 04:32
9. Kurşun Yerine - 04:45
10.Beni mi Buldun - 04:18
11.Şimdi Git Güle Güle - 04:46
12.Hayret Birşeysin - 03:20
13.Güller Arasında - 03:23
14.Potpori - 05:24


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)

2011
Tatlı Bela (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 17.01.2011)
(1994'de Universal/Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1. Ben Aşkı Ölümsüz Bilenlerdenim - 05:22
2. Gurur - 04:12
3. Tatlı Bela - 03:39
4. Gül Koklar mıyım - 05:31
5. Şıpsevdi - 03:51
6. Bir Şarkım Vardı - 05:18
7. Ölü Bir Deniz - 04:28
8. Bana Öyle Gel - 05:30
9. Beterin Beteri Var - 04:05
10.Hoşgör Sen - 02:49


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Beyaz (Albüm, Emre Plak, 03.02.2011)

1- Ağlamayacağım (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
2- Vatan (Söz: Ayla Çelik, Müzik: Gökhan Tepe)
3- Ferman (Söz & Müzik: Serdar Ortaç)
4- Beyaz
5- Hayrandım (Söz & Müzik: Ersay Üner)
6- Bir Gün Olacak (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)
7- Yazık (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
8- Cumartesi (Söz & Müzik: Serdar Ortaç)
9- Hiçbir Zaman (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Farina, Minello)
10-Aldırma Deli Gönlüm (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
11-Severek Öleceğim (Söz: Şebnem Sungur, Müzik: Gökhan Tepe)
12-Kime Ne? (Söz & Müzik: Ersay Üner, Kutsi)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.kitapyurdu.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2011
Sen Allahın Bir Lütfusun (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 14.02.2011)
(1998'de Universal / Marş Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1. Sen Allahın Bir Lütfusun
2. Efkar
3. Erkekler
4. Kurbam Olam Yaradana
5. Eğlen de Gel
6. Gezme Ceylan
7. Niyetini Bozma
8. Özledim Seni
9. Karayağızım
10.Harem Ağası
11.Dünya
12.İçimde Hasretin(Gönlüm Takıldı)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com


Dön Ne Olur (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 19.03.2011)
(1999 ve 2000 yılında Universal / Marş Müzik Prodüksiyon tarafından çıkarılan albümün, şarkı sıraları değiştirilerek YENİ BASIMI)

1- Affet
2- Annem İçin
3- Ben Yokum Bu İşte
4- Çingenem
5- Deli Deli
6- Dön Ne Olur
7- Hata
8- Tutsak
9- Unuturum (Kabahatin Çoğu Sende)
10-Yalan


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.amazon.com (ABD)

Bir Gün Olacak (Remix) (Single, Emre Grafson, 25.08.2011)

1- Bir Gün Olacak (Remix)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2012
13,5 (Albüm, Emre Müzik, 06.06.2012)

1. Seni İstiyorum
2. Sen Yoluna Ben Yoluma
3. İkimizin Yerine
4. Unutamam
5. Yaparım Bilirsin
6. Hovarda
7. Sonuna Kadar
8. Kahpe Kader
9. Unut
10.Söz Vermiştin Bana


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.eganba.com
www.zihni.com
www.nadirkitap.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Asya / Murat Yeter (Pop Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 04.04.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Gönlümün Efendisi – Ebru Gündeş (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Murat Yeter)

2014
130 bpm Moderato / Ozan Doğulu [Pop Albüm, DMC, 18.07.2014]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4. “Meyhaneci” - feat. Ebru Gündeş (Söz & Müzik: Çelik Erişçi)

Araftayım (Albüm, Emre Müzik, 16.10.2014)

1. Oku Canıma
2. Her Durumda
3. Araftayım
4. Müstehak
5. Nerdeydin
6. Aynı Aşklar
7. Bir Devir Bitti
8. Aramızda
9. Aşkın Huzurunda
10.Soğuk Odalar
11.Mecbursun
12.Üfelediler Söndüm
13.Sor Bakalım


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Arşiv (3 CD) (Albüm, Emre Müzik, 26.01.2015)

CD 1: Bu Bize Yakışır
1. Seninle Çok İşim Var
2. Söyleyin
3. Bir Gece Vakti
4. Yaşamak Bu Değil
5. Hani
6. Adam Olsaydın
7. Hasret Rüzgarları
8. Tek Tabanca
9. Senden Gayrı
10.Bize de Bu Yakışır
11.Dahası Var
12.Tanımam Senden Başka
13.Ben Seçilmem Seçerim
CD 2: Kaçak
1. Hayatta Başarılar Diliyorum
2. Mazi
3. Kaçak
4. Seni Unuturum
5. Dertler Benim Olsun
6. Mutluluklar Diliyorum
7. Saygılarımla
8. İyi Şanslar
9. Gidiyorum
10.Seni Sevmediğim Yalan
11.Seni Sevmeyen Ölsün
CD 3: Evet
1. Harika
2. Ölümsüz Aşklar
3. Evcilik Oynayamam
4. Sadece Sevdim
5. Evet
6. Tükeneceğiz
7. Kızıl, Mavi
8. Dert Faslı
9. Evlenir Miydik
10.Dünya Dönüyor

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com

2016
Janti / Murat Boz (Albüm, DMC, 07.04.2016)

5. Gün Ağardı (düet: Ebru Gündeş)

2019
Aşık (Albüm, Blue Music, Dijital 31.01.2019, CD 31.01.2019, 01.02.2019)

1- Gidiniz - 04:10
2- Âşık - 04:01
3- Gık - 03:34
4- Ben de Bir İnsan Evladıyım - 04:50
5- Çağırın Gelsin - 04:56
6- Çabuk Unutma - 03:51
7- Ararsam Gelme - 04:38
8- Off - 03:46
9- Dibe Vurgun - 04:13
10- Cennet - 03:33
11- Tanrım Nerden - 03:41
12- Kim Bu Gözlerindeki Yabancı - 03:27


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.turkkitap.de (Almanya)

Aşık([LP=Longplay] PLAK Albüm, Blue Music, 07.03.2019)

A Yüzü:
1. Gidiniz
2. Aşık
3. Gık
4. Ben De Bir İnsan Evladıyım
5. Çağırın Gelsin
B Yüzü:
1. Ararsam Gelme
2. Çabuk Unutma
3. Dibe Vurgun
4. Off
5. Cennet
6. Tanrım


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.gereksizseyler.com

2022
Sonsuza Dek / Ebru Gündeş ve Murat Boz (Single, Blue Music, 11.02.2022)

1- Sonsuza Dek - 03:59

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ebru Gündeş Söylüyor 1 (Albüm, Blue music, 01.04.2022)

1. Hayat - 04:09
2. Kal Benimle - 03:42
3. Dün Gece Resmini Öptüm de Yattım - 04:34
4. Sana Benziyor - 04:20
5. Çok Üzgünsün Arkadaş - 04:03
6. Seni Yazdım Kalbime - 03:45
7. Dün Gece Aklımda Yine Sen Vardın - 03:56
8. Rüzgar Söylüyor - 04:06
9. Yeşil Ördek Gibi - 04:00
10.Bir Fırtına Tuttu Bizi - 02:35
11.Sen Gençliğimin Katilisin - 03:49Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İstesen De (Ebru Gündeş Dinliyor) / Ceren Tekinarslan & Ebru Gündeş (Single, Blue Music, 09.12.2022)

1- İstesen De (Ebru Gündeş Dinliyor) - 04:05Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Ebru Gündeş 2023 [feat. Ozan Doğulu] (Single, Blue music, 07.07.2023)

1- Bir Sebebi Var (feat. Ozan Doğulu) - 03:11
2- Bodrum (feat. Ozan Doğulu) - 03:42Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Aşığım Hala (Albüm, Blue music, 20.10.2023)

1- Azap - 04:48
2- Vakitsiz Geldin - 03:41
3- Söylemeyin - 03:24
4- Silerim - 03:03
5- Dünden Beri - 03:20
6- Çakır - 02:55
7- Hürmet - 03:25
8- Son Söz - 03:35
9- Bembeyaz - 03:35
10-Bodrum (feat. Ozan Doğulu) - 03:42
11-iki Nefes - 03:42
12-Beni Anlat - 04:09
13-Bu Gece - 03:58
14-Aşığım Hâlâ - 03:43
15-Mahşer - 03:45
16-Bir Sebebi Var (feat. Ozan Doğulu) - 03:11

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
web.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresleri:
www.ebrugundes.com.tr
www.ebrugundessatiyor.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/EbruGundes
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/ebrugundes
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/ebrugundesofficial
Resmi Vimeo Kanal Adresi:
www.vimeo.com/EbruGundes
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Ebru_Gündeş
LastFM Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Ebru_Gündeş
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15702 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag