Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.06.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 498 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 498
Üye: 0
Toplam: 498

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 113,726,502
  • Bugün: 10,841
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 25, 2022
  • 03:53 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Emel Sayın
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12740 okuma)

Sanatçı: Emel Sayın
EMEL SAYIN
FOTO GALERİ
20 Kasım 1945, Sivas doğumlu, 40 yıla yaklaşan sanat hayatı boyunca Türkiye’nin el üstünde tuttuğu sanatçılardan biri oldu Emel Sayın. Koylara ismini veren mavi gözleri (Marmaris - Datça arasında yer alan ülkemizin eşsiz koylarından biri ‘Emel Sayın Koyu’ ismini taşır), sarı saçları, hanımefendi kişiliği, güleryüzü, sıcak kişiliği ve ‘bülbül sesi’yle tüm Türk halkının gönlünde taht kurdu. Ve bugüne değin bu özellikleriyle hep gündemde oldu.

Dört çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Emel Sayın, 20 Kasım 1945’de Sivas’ta dünyaya geldi. Küçük yaşında şarkıcı olmaya karar veren Sayın, onüç yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı oldu. Üç yıl Münir Nurettin Selçuk’tan ders alarak müzik eğitimine devam etti. Çapa Lisesi’nden mezun olduktan sonra üç yıl süresince İstanbul Belediyesi Konservatuarı Şan Bölümü’nde okudu. Bu arada Hürriyet Haber Ajansı’nın açtığı yarışmada Münir Nurettin Selçuk’a ait ağır bir klasik okuyarak ‘Ses Kraliçesi’ seçildi. Henüz onyedi yaşındayken Ankara Gençlik Parkı’nda Necdet Yazar’ın gazinosunda ilk defa sahnelerle tanıştı. 1963 yılında Ankara Radyosu’na imtihanla solist olarak girdi ve yaklaşık yedi yıl hizmet verdi. Ankara seyircisi karşısında iyi bir sınav veren ve sahne tecrübesi kazanan sanatçı, Egemen Bostancı’nın teklifiyle İstanbul müzik piyasasına transfer oldu ve Lalezâr Gazinosu’nda assolist olarak sahne almaya başladı. Bu arada İstanbul Radyosu’na geçti ve İstanbul’a yerleşti. Artık bir yıldız olan Emel Sayın, yoğun bir çalışma dönemine girmişti.

“Ankara’da Köşk Gazinosu’nda çıkıyordum, İstanbul’da da film çekiyordum. Sabah uçağı ile hergün İstanbul’a gelip film çekimlerine katılıyordum. Akşam uçağı ile Ankara’ya gidip programımı yapıyor, iki üç saat uyuyup tekrar İstanbul’a geliyordum.” şeklinde anlatıyor o günleri.

Emel Sayın, bir önceki albümün üzerinden üç buçuk yıl geçtikten sonra S Müzik’le anlaşarak sanat hayatındaki yirmibeşinci albümünü çıkardı. 1997 yılında çıkan ve “Başrolde Emel Sayın” adını taşıyan albümde, yetmişli yılların sonlarına kadar başrol oynadığı onbeş filmde yer alan şarkıları yorumladı. Tarık Akan, Metin Akpınar, Zeki Alasya gibi isimlerle oynadığı “Düşman”, “Feryat”, “Süreyya”, “Rüyalar Gerçek Olsa”, “Mavi Boncuk”, “Feride”, “Rüzgar” ve “Gülizar” adlı filmlerde yorumladığı şarkılardan ondördüne yer verdi albümde. Söz ve müziği Yıldırım Gürses’e ait olan, albümün çıkış parçası “Feryat”, Emel Sayın’ın sanat hayatındaki ilk video klip olma özelliğini de taşıdı. Deniz Akel tarafından yönetilen klip yüzondört kişilik bir ekiple gerçekleştirildi. Artık Emel Sayın’la özdeşleşen “Mavi Boncuk” albümün en sevilen şarkılarından birisi oldu. Yumuşak, kadife sesiyle yorumladığı parçalardan bir diğeri ise Tanju Okan’la ünlenen “Öyle Sarhoş Olsam Ki” oldu. Müzik yönetmenliğini bestekâr Muzaffer Özpınar’ın aranjörlüğünü ise Osman İşmen’in yaptığı albümde Teoman Alpay’a ait “Ayrılmalıyız Artık”, Mehmet Yüzüak ve Bülent Şençalar çalışması “Kemancı”, Hulki Saner'e ait “Feride”, Ali Tekintüre ve Muzaffer Özpınar imzalı “Tanrım Beni Baştan Yarat”, Selami Şahin’a ait “Rüzgar” gibi klasikleşmiş ve akıllarda yer etmiş şarkılar yer aldı.

Ayrıca Emel Sayın mars gezeginine fotografı (NASA Uzay kurumun sayesinde) gönderilen ilk sanatçı ve Londra Postahanesi’nde pulu çıkarılan tek Türk sanatçısı! Belirtmek gerekir ki Ebru Gündeş gibi sanatçılar onun sayesinde seslerini onun vokalistleri olarak tanıtmayı başarmışlardır!

Bir bakıma kırk yıllık sanat hayatını özetleyen albüm üzerine duygularını şöyle dile getiriyor sanatçı: “Eskilerin kokusu var, yaşanmış bir onbeş yıl var bu şarkılarda. Duygularım, küskünlüklerim, sevinçlerim, başağrılarım, hayal kırıklıklarım, filmlerde yaşadığım o heyecanlar var, anılar var. Bu şarkıları okurken de bunları hep yaşadım...”

Emel Sayın, günümüzde bazı TV dizilerde yer almanın yanı sıra, ilk günkü heyecanı ve güzelliğiyle müzik çalışmalarını da sürdürüyor.

2009’da 2 şarkıdan oluşan single çalışmasında Emel Sayın sözlerini Günay Çoban bestelerini Serkan’ın yaptığı eserlerin düzenlemelerinde aranjör olarak Sadun Ersönmez-Serkan imzalarını görüyoruz.

“Haylazım” adını taşıyan bu single çalışmasıyla “Toprak Çağırmadan Gel” ve “Haylazım” adlı parçaları hayranlarının beğenisine sunan Emel Sayın yeni albümünü yılbaşında müzikseverlere sunmak için çalışmalara bitirdi. Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single’ın yapımcısı Hakan Eren.

21.12.2010 tarihinde Emel Sayın’ın Modern Folk Üçlüsü birlikte yaptıkları çalışma olan “İstanbul Şarkıları” isimli albüm, YapıKredi Kültür Sanat etiketiyle çıktı. Bu albüm, aslında 1996 yılında YKM etiketiyle kaset olarak çıkarılan albümün 1 şarkı ilavesiyle CD formatında İkinci Basımı.

28 Aralık 2010 tarihinde ikinci basım olarak çıkarılması öngörülen “Münir Nurettin Selçuk Söylüyor” isimli albümün kayıtları 2006 yılında İş Sanat Kültür Merkezinde gerçekleştirilen unutulmaz konser serisinde kaydedilmiş ve o yıllarda Balet Plak tarafından müzik marketlere sunulmuştu. Albüm, Türk Sanat Müziğinin en önemli ismi üstad Münir Nurettin Selçuk’un en seçkin eserleri, eski öğrencisi Emel Sayın tarafından yorumlanıyor.

Şef Timur Selçuk eserleri, Senfoni Orkestrası, Türk Sanat Müziği sazları ve koro için çok sesli olarak yeniden düzenledi. Üstad Münir Nurettin Selçuk’un “Sensiz Ey Şuh”, “Hatırla Maziyi”, “Kalamış”, “Senfonik Nihavent Longa”, “Aziz İstanbul”, “Rindlerin Akşamı”, “Endülüste Raks” ve “Kör Kuyular” gibi eşsiz 16 eserini nadide ses Emel Sayın, Timur Selçuk’un şefliğinde Senfoni Orkestrası, Türk Sanat Müziği sazları ve Koro ile birlikte yorumluyor.

17.01.2011 tarihinde, aslında 2001’de Universal / S Müzik tarafından çıkarılan “Dinle” isimli albümü Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından tekrar basılarak müzik marketlere sunuldu. Yine aynı yıl 14.02.2011 tarihinde bu kez, daha önce 1997’de Universal Müzik grubundan S Müzik tarafından MC 37 katalog no. ile çıkarılan “Başrolde (Emel Sayın)” isimli kaset albümü, Bonus Müzik / Avrupa Müzik tarafından CD formatında yeniden basılarak piyasaya sürüldü.

26.07.2011 tarihinde “Mavi Boncuk” isimli Maxi Single albümü Ulus Müzik etiketiyle çıkarıldı.

14.09.2012 tarihinde de Yavuz Plak etiketiyle “Assolist” isimli albümünü çıkardı.

Yavuz Plak, 25.09.2012 ve 22.10.2012 tarihlerinde Emel Sayın’ın “Sizlerle / Sevgisiz Yaşayamam” adı altında çıkardığı albümü, aynı şirket tarafından daha önce 1987’de çıkardığı “Sevgisiz Yaşayamam” isimli LP albüm ile 07.12.2007 tarihinde CD olarak çıkardığı “Sizlerle” isimli albümlerin karma olarak kapak değiştirilerek yeniden basılmış halidir.

Emel Sayın, Poll Production etiketi ve Polat Yağcı prodüktörlüğünde çok yakında piyasaya çıkacak olan single’ı “Hep Bana” için gün sayıyor.

Bugüne kadar her kesime hitap eden, yıllardır çizgisinden ödün vermeyen Emel Sayın, ilk defa kendi tarzının dışına çıkarak pop şarkısı seslendirdi.

Uzun bir aradan sonra tekrar sevenleri ile buluşacak olmanın heyecanını yaşayan Emel Sayın, Megastar Tarkan’dan şarkı alarak sürpriz yaptı. Sözü ve müziği Tarkan’a ait olan, aynı zamanda single ile aynı adı taşıyan “Hep Bana” şarkısının düzenlemesi ise Atınç Tombak’a ait.

Emel Sayın’ın sevenlerine bir diğer sürprizi de, son yılların ünlü bestecisi ve her şarkısı hit olan Sinan Akçıl’dan geldi. Sözü, müziği ve düzenlemesi Sinan Akçıl imzalı “Dönme Dolap” müzik severleri mest edecek.

Yeni single’ı “Hep Bana” ile herkesi kendine bir kez daha hayran bırakacak olan sayın, sevenlerinin karşısına bambaşka bir şekilde çıkmaya ve müzik sektörüne hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Diskografi:
1968
İstanbul’u Artık Hiç Sevmiyorum / Ansızın Çıka Gel (45’lik, Philips 357349)

Çile Bülbülüm Çile / Niçin Baktın Bana Öyle (45’lik, Philips 357420)

Sus Kalbim Sus / Hıçkırık (45’lik, Philips 357421)

Güz Çiçeği / Her Çiçeğe Konmak İstersin (45’lik, Philips 357431)

Mavi Gökte Hep Sen / Bekleyeceğim (45’lik, Philips 357449)

1969
Yalancı Dünya / Söz Verip de Zalim Aldattın Beni (45’lik, Philips 357484)

Hüsnüne Güvenme / Kara Bulutları Kaldır Aradan (45’lik, Philips 357485)

Gel Gel Gel / Tatlım (45’lik, Philips 357486 / Balet Plak BN 68)

Karakaşlı Haticem / Perişanım (45’lik, Philips)

1970
Büyütmek için T ıklay ın Aşkın Kanunu / Senin Yüzünden (45’lik, Arya Plak/Balal H-81A)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Aşkın Kanunu / Senin Yüzünden (45’lik, Balet BN46)

Bir Kara Gözlüye / Yazılanlar Demek Başa Gelecek (45’lik, Balet BN47)

Büyütmek için T ıklay ın Bekliyorum Yolunu / Talihin Elinde Oyuncak Oldum (45’lik, Balet BN48)

Mavi Gökte / Hep Sen Bekleyeceğim (45’lik, Balet BN57)

Yalancı Dünya / Söz Verip de Zalim Aldattın Beni (45’lik, Balet BN58)

Kendim Ettim Kendim Buldum / Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim (45’lik, Balet BN61)

Güz Çiçeği / Her Çiçeğe Konmak İstersin (45’lik, Balet BN67)

Gel Gel Gel / Tatlım (45’lik, Balet BN68)

Sus Kalbim Sus / Hıçkırık (45’lik, Balet BN69)

1971
İstanbul’u Artık Hiç Sevmiyorum / Ansızın Çıka Gel (45’lik, Balet BN86)

Kaybettim mi Seni Ben / Postacı (45’lik, Balet BN113)

Gel de İçme Şu Dünyanın Kahrına / Dikenli Aşk (45’lik, Balet BN120)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Kemer Gibi Belindeyim / Doymadım Sana (45’lik, Balet BN136)

Büyütmek için T ıklay ın Feryat / Beyaz Gül (45’lik, Saner 501)

Makber / Kavanoz Dipli Dünya (45’lik, Saner 1011)

Büyütmek için T ıklay ın Dudaklarında Arzu - Bilemezsin ki - Kara Kara Gözler- Ne Birleştik Ne Ayrıldık (EP, Saner 1014)

Feride / Sevil de Sevme (45’lik, Saner 1015)

Sus Kalbim Sus (Albüm, Balet LBN72)
A Yüzü :
1- Sus Kalbim Sus
2- Hüsnüne Güvenme
3- Mavi Gökte Hep Sen
4- Niçin Baktın Bana Öyle
5- İstanbul’u Artık Hiç Sevmiyorum
B Yüzü :
1- Aşkın Kanunu
2- Yazılanlar Demek Başa Gelecek
3- Tatlım
4- Bekleyeceğim
5- Kara Bulutları Kaldır Aradan

Doymadım Sana (Albüm, Balet LBN73)
A Yüzü :
1- Doymadım Sana
2- Gel de İçme Şu Dünyanın Kahrına
3- Geçiş Taksimi
4- Hıçkırık
5- Kemer Gibi Belindeyim
B Yüzü :
1- Nihavend Peşrev Uşşak Peşrev
2- Bekliyorum Yolunu
3- Ansızın Çıka Gel
4- Dikenli Aşk
5- Geçiş Taksimi
6- Çile Bülbülüm Çile

Gel Gel Gel (Albüm, Balet LBN121)
A Yüzü :
1- Her Çiçeğe Konmak İstersin
2- Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
3- Senin Yüzünden
4- Kaybettim mi Seni Ben
5- Postacı
6- Bir Kara Gözlüye
B Yüzü :
1- Yalancı Dünya
2- Söz Verip de Zalim Aldattın Beni
3- Kendim Ettim Kendim Buldum
4- Gel Gel Gel
5- Güz Çiçeği
6- Talihin Elinde Oyuncak Oldum

1972
Büyütmek için T ıklay ın
Rüyalar Gerçek Olsa / Dört Mevsimde Sen (45’lik, Saner 1020)

Hicran / Yeşil Gözlüm (45’lik, Saner 1021)

Meyhanelerde Akşam / Aşk Ateşi (45’lik, Saner 1024)

Büyütmek için T ıklay ın O Ağacın Altı - Tabancamın Sapını / Mavi Dünyam - Seni Kırda Görmüşler (4 Gelin Çiçeği, Gülizar Filminden - EP, Saner 1025)

Gülizar / Elveda Meyhaneci (45’lik, Saner 1026)

Son 10 Yılın En Sevilen 10 Şarkısı (LP Albüm, Saner SP- LP1)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü :
1- Nasıl Geçti Habersiz
2- Ben Gamlı Hazan
3- Dertleri Zevk Edindim
4- Avuçlarımda Hala
5- Aşkın Kanunu
B Yüzü :
1- Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim
2- Sensiz Kalan Gönlümde
3- Ömrümce Hep Adım Adım
4- Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
5- İnleyen Nağmeler

1973
Yalancı Yarim / Elbet Bir Gün Buluşacağız (45’lik, Saner 1040)

Aşk Bilmecesi (EP, Saner 1042)
Öyle Sarhoş Olsam ki - İntizar - Elbet Bir Gün Buluşacağız - Tövbeler Tövbesi

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Boğaz Köprüsü / Doymadık Birbirimize (45’lik, Saner 1050)

1972 Senesinin En Sevilen On Şarkısı (LP Albüm, Saner SPLP 4)

Emel Sayın (LP Albüm, Saner SPLP)
(Bu plak İstanbul Plak’dan yayınlandı)
A Yüzü :
1- O Ağacın Altı
2- Bu Yara Başka Yara
3- Elveda Meyhaneci
4- Dudaklarında Arzu
5- Kulakların Çınlasın
B Yüzü :
1- Bir Garip Yolcu
2- Gözlerini Gözlerimden Ayırma Hiç
3- Sevil De Sevme
4- Rüyalar Gerçek Olsa
5- O Ağacın Altını; Anmaz Olurmuyum Hiç

Emel Sayın ’73 (LP Albüm, Saner SPLP)
A Yüzü :
1- Elbet Bir Gün Buluşacağız
2- İntizar
3- Doymadık Birbirimize
4- Ağlar Gezerim
5- Gözlerin Bir Aşk Bilmecesi
B Yüzü :
1- Madem Küstün Dargındın
2- Yalancı Yarim
3- Feryat
4- Mavi Dünyam
5- Ayrılmalıyız Artık

1974
Tanrım Beni Baştan Yarat / Çalma Kapımı (45’lik, Saner 1054)

Hasret / Bir Gece Ansızın Gelebilirim (45’lik, Saner 1055)

Ayyaş / Son Ümidim de Bitti (45’lik, Saner 1057)

Büyütmek için T ıklay ın O Dudaklar / Pencereden Kuş Uçtu (45’lik, Saner 1060)

Ayyaş / Son Ümidim de Bitti (45’lik, İstanbul 9288)

Yalancı Yarim / Elbet birgün Buluşacağız (45’lik, İstanbul 9290)

O Dudaklar / Pencereden Kuş Uçtu (45’lik, İstanbul 9291)

Emel Sayın ’74 (LP Albüm, Burç Plak LP 501)
(Bu albüm daha sonra Yavuz plak tarafından Emel Sayın-2 olarak tekrar yayınlandı, MC 522)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü :
1- Silemezler Gönlümden
2- Bak Yeşil Yeşil
3- Dargın Ayrılmayalım
4- Pişman Olur da Birgün
5- Kimler Unutmadı Ki
6- At Kadehi Elinden
B Yüzü :
1- Tanrım Beni Baştan Yarat
2- Artık Bu Solan Bahçede
3- Bir Dünya Yarattım
4- Saymadım Kaç Yıl Oldu
5- Kadehinde Zehir Olsa
6- Artık Yeşerecek Bir Dalım Yok

Tanrım Beni Baştan Yarat (Kaset, Almanya, Alparslan Müzik)
(Bu kasette daha önce hiç bir yapıtta yer almayan “Senden Başka” adlı eser var)
Kısım A: Tanrım Beni Baştan Yarat, Çalma Kapımı, Doymadık Biz Birbirimize,
Aşk Bilmecesi, Öyle Sarhoş Olsam Ki, Tövbeler Tövbesi, Ağlar Gözlerim, Senden Başka
Kısım B: Bir Gece Ansızım Gelebilirim, Hasret, İntizar, Elbet Bir Gün Buluşacağız,
İnleyen Nağmeler, Bilemezsin Ki, Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Boğaz Köprüsü

Emel Sayın / Zeki Müren (Karma Kaset, Almanya, Türküola Kaset 490)

Dinleyici İstekleri (Karma Kaset Albüm, Türküola Almanya 9000 102)
(İnci Çayırlı, Gönül Akkor, Emel Sayın, Erol Büyükburç)

Kısım 1 :
1. Feride (Emel Sayın)
5. Sevil de Sevme (Emel Sayın)
Kısım 2 :
1. Bilemezsin ki (Emel Sayın)
5. Dudaklarımda Arzu (Emel Sayın)
7. Kara Kara Gözler (Emel Sayın)
8. Aşk Ateşi (Emel Sayın)

1975
O Ağacın Altı - Tabancamın Sapını - Mavi Dünyam - Seni Kırda Görmüşler (EP, İstanbul 9321)

Gel Kalbime Gir (Aşk Bestesi) / Bu Son Olsun Demedim mi? (45’lik, Burç 7003)

Kirpiklerim Islak / Ağlatırsa Mevlam (Dertli) (45’lik, Burç 7004)

Emel’in Dünyası (LP Albüm, Burç 502)
1- Bu Yalnız Geceler
2- Unutma Sevgilim
3- Saçların İpek midir
4- Saçların Tarümar
5- Son Demimde
6- Olmuyor
7- Beni De Yaktın
8- Mor Elbise

Emel Sayın (MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık)
1- Dert Şarkısı
2- Ölünceye Kadar
3- Unutma Sevgilim
4- Mor Elbise
5- Garibin Ahı
6- Aramızda Kara Kedi
7- Baharı Bekleyen
8- Gözlerin Bir İçim Su
9- Saçların Tarümar
10-Düşenin Dostu Olmaz
11-Kırk Yıllık Dost Gibiyiz
12-Hasret Kolay mı Çekilir
13-Kemancı
14-Deli Gibi Sevdim

Emel Sayın (LP Albüm, İstanbul SS- LP13)
(Saner Plak’ın Emel Sayın ’73 albümüyle ile aynı)

Emel Sayın (LP Albüm, İstanbul SS- LP17)
A Yüzü :
1- Tanrim Beni Baştan Yarat
2- Son Ümidim de Bitti
3- Pencereden Kuş Uçtu
4- Çalma Kapımı
5- Öyle Sarhoş Olsam ki
B Yüzü :
1- Ayyaş
2- Hasret
3- O Dudaklar
4- Bir Gece Ansızın Gelebilirim
5- Boğaz Köprüsü

1975’in En Sevilen Şarkıları (LP Albüm, Asöcal LP)

Emel Sayın (Kaset, Gülses 684)
Kısım A:
Tanrım Beni Baştan Yarat, Çalma Kapımı, Meyhanelerde Akşam Olunca Beni Ara, Aşk Ateşi, Elbet Bir Gün Buluşacağız, Tövbeler Tövbesi, Aşk Bilmecesi, Öyle Sarhoş Olsam Ki, İntizar
Kısım B: Rüyalar Gerçek Olsa, Dört Mevsimde Sen, Ayrılmalıyız Artık, Feryat, Dudaklarında Arzu, Bilemezsin Ki, Kara Kara Gözler, Ne Birleştik Ne Ayrıldık, Güzel İzmirim, Yalancı Yarim

1976
Sen Mevsimler Gibisin / Dudağından Bir Öpsem (45’lik, Burç 7011)

Yeşil Gözlerinden Muhabbet Kaptım / Unutma Sevgilim (45’lik, Burç 7012)

Büyütmek için T ıklay ın Albümdeki Resimler / Göreceksin (45’lik, Burç 7014)

Gideceğin Yere Beni de Götür / Herşey Bitmiştir Deme (45’lik, Burç 7015)

Kemancı / Gözlerime Bak da İnan (45’lik, Burç 7016)

Yaşadım mı Öldüm mü / Sensiz Olmuyor (45’lik, Burç 7017)

Emel Say&ın 1976 (LP Albüm, Burç 504)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü :
1- Kemancı
2- Nankör
3- Gideceğin Yere Beni De Götür
4- Seni Ne Çok Sevdiğimi Söylesem De Bilemezsin
5- Gönül Hasta
6- Gözlerime Bak da İnan
B Yüzü :
1- Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor
2- Aynalar
3- Ölüyorum Kederimden
4- İçimde Kim Vardır Bir Bilebilsen
5 -Unuttun Mu Aşkımıza Ettiğimiz Yemini
6- Deli Gibi Sevdim

Şarkılardan Hitparade 1 (Karma Kaset, Almanya, Türküola Kaset)
(Bu karışık sanatçılardan oluşan kasette Emel Sayın´ın “Gel Kalbime Gir” ile “Derman Kar Eylemez” adlı eserleri bulunuyor)

Emel Sayın (Kaset, Türküola Kaset No. 753)
Kısım A: Kemancı, Aynalar, Gönül Hasta, Sensiz Olmuyor, Yudum Yudum İç, Seni Ne Çok Sevdiğimi, Gözlerime Bakıp Da İnan
Kısım B: Unuttun Mu Aşkımıza Ettiğimiz, Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor, Deli Gibi Sevdim, İçimde Kim Vardır, Nankör, Yaşadım Mı Öldüm Mü, Sevme Beni

1977
Büyütmek için T ıklay ın Acı Hatıralar (Söz Sadri Alisik, Müzik Coskun Sabah) / Aşk Duası (Söz Ali Tekin Türe, Müzik Coşkun Sabah) (45’lik, Burç 7018)

Yudum Yudum İç / Unut Git Sevme Beni (45’lik, Burç 7019)

Emel Sayın (LP Albüm, İran baskısı)
(Dum Dum Miyat, Sekine D. Gezi, Çile Bülbülüm Çile, Ku Yarem Ku, Ayrılık gibi bazı parçalar Batı Müziği tarzında yapılmış)
A yüzü :
Dum Dum Miyat
Sekine D. Gezi
Çile Bülbülüm Çile
Aynalar
At Kadehi Elinden
B yüzü :
Kırk Yıllık Dost Gibi
Ku Yarem KU
Ayrılık
Kemancı
Deli Gibi Sevdim

1978
Sensiz Olmuyor (LP/MC Albüm, Burç LP 506)
A Yüzü :
1- Derman Kar Eylemez
2- Gözlerinden İçti Gönlüm Neşeyi
3- Senin Sesini Gözlerinin Rengini
4- Bir Beyaz Gülüm Vardı
5- Belki Bir Sabah Geleceksin
6- Sensiz Olmuyor
B Yüzü :
1- Kalplerden Dudaklara
2- Yarap Kalbimin Sahibi Nerde
3- Acı Hatıralar
4- Bir Tanrıyı Bir De Beni Sakın Unutma
5- Potpori
6- Vay Sürmeli Vay

Emel Sayın 3 (CD/MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık)
1- Derman Kar Eylemez
2- Gözlerinden İçti Gönlüm
3- Senin Senini
4- Bir Beyaz Gülüm Vardı
5- Belki Bir Sabah Geleceksin
6- Sensiz Olmuyor
7- Gideceğin Yere Benide Götür
8- Gözlerime Bakta İnan
9- Kalplerden Dudaklara
10-Acı Hatıralar
11-Aynalar
12-Ölüyorum Kederimden
13-Nankör
14-Potpori

1979
Rüzgar (Emel Sayın Kaset Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık)
A Yüzü :
1- Rüzgar
2- Ayrı Dünyalar
3- Bir Güneş Bir Ay Gibiyiz
4- Yağmurla Ağladım
5- Senin Olmaya Geldim
B Yüzü :
1- İşte Bu Bizim Hikayemiz
2- Düştün Gözümden Artık
3- Her Şeyi Unutmuşsun
4- Son Yalvarış
5- Beddua

1980
Emel’in Seçtikleri (Albüm, Burç 510)
1- Gözümde Daim
2- Abu Tab İle Bu Seb
3- Gülzara Nazar Kıldım
4- Gurub Etti Güneş
5- Ok Gibi Hublar
6- Nideyim Sahni Çemen
7- Niçin A Sevdiğim Niçin
8- Firkatın Aldı
9- Hastayım Yalnızım
10-Ey Dilberi İşve Baz

Beklenen Sensin / Sevene Sor (45’lik Almanya, Türküola EU-106)

Rüzgar (LP Albüm, Almanya, Türküola LP 348)
1- Rüzgar
2- Ayrı Dünyalar
3- Bir Güneş Bir Ay Gibiyiz
4- Yağmurla Ağladım
5- Senin Olmaya Geldim
6- İşte Bu Bizim Hikayemiz
7- Düştün Gözümden Artık
8- Her Şeyi Unutmuşsun
9- Son Yalvarış
10-Beddua

1981
Seçmeler (Kaset Albüm, Almanya, Türküola LP 399)
1- Derman Kar Eylemez
2- Gözlerinden İçti Gönlüm
3- Senin Sesini Gözlerinin Rengini
4- Bir Beyaz Gülüm Vardı
5- Belki Bir Sabah Geleceksin
6- Kalplerden Dudaklara
7- Yarap Kalbimin Sahibi Nerde
8- Acı Hatıralar
9- Baharı Bekleyen Kumrular Gibi
10-Potpori

Her Şeyinle Güzelsin (Kaset, Almanya, Türküola 1433)
Kısım 1: Taksim, Her Günüm Maziden Kalmış, Yasemenler Dile Geldi, Gül Derler Bana, Her Halinle Her Şeyinle Güzelsin, Havada Bulut Yok, Gurbet Ellerindeyim, Taksim, Aldırma Gönül Aldırma
Kısım 2: Taksim, Fariğ Olmam, Senin Yazın Kışa Benzer, Yalanım Yoktur Asla, Tambur Taksimi, Baharın Gülleri Açtı, Bıktım Artık Beklemekten, Hani Gelecektin Bana

1982
Bir Şarkıdır Yalnızlığım (LP/Kaset Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık Burç 511)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Bir Şarkıdır Yalnızlığım
2- Bayramın Olsun
3- Bir Kulunu Çok Sevdim
4- Her Şeyim Oldun
5- Diyemedim
6- Bilmece
7- Şarkımı Senin İçin
8- Yanıma Gel Ne Olur
9- Gitme Sana Muhtacım
10-Bu Zamanda Aşk mı Kaldı
11-İyimserim
12-Neyin Var

Söyle Derdini (Kaset, Almanya, Türküola 1591)
Kısım A:
1- Ey Çerhi Sitem
2- Söyle Derdini Kaç Yıl Çekecek
3- Unutamam Seni
4- Abütabu İle Bu Şevk
5- Firkatın Aldı Beni
Kısım B:
1- Silemezler Gönlümden
2- Saymadım Kaç Yıl Oldu (Bilmem Yüzün Güldü Mü?)
3- Tanrım Beni Baştan Yarat
4- Kadehinde Zehir Olsa
5- Bak Yeşil Yeşil
6- Gideceğin Gurbet Eldir

1983
Bir Şarkıdır Yalnızlığım (Kaset Albüm, Almanya, Uzelli Kaset 850)
Kısım A:
1- Bir Şarkıdır Yalnızlığım
2- Bayramın Olsun
3- Bir Kulunu Çok Sevdim
4- Her Şeyim Oldun
5- Bilmece
6- Ahım Yerde Kalmaz
7- Şarkımı Senin İçin
Kısım B:
1- Yanıma Gel Ne Olur
2- Gitme Sana Muhtacım
3- Bu Zamanda Aşk Mı Kaldı
4- Diyemedim
5- İyimserim
6- Neyin Var

1984
Bu Son Olsun (Kaset Albüm, Almanya, Türküola 1821)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1- Gideceğin Yere Beni De Götür
2- Her Şey Bitmiştir Deme
3- Garibin Ahı
4- Hasret Kolay Mı Çekilir
5- Düşenin Dostu Olmazmış
6- Bu Son Olsun
7- Dudaklarında Arzu
8- Pişman Olur Da Bir Gün
9- Göreceksin
Kısım B:
1- Artık Yeşerecek Bir Dalım Yok
2- Aşk Ateşi
3- Ne Birleştik Ne Ayrıldık
4- Ölüyorum Kederimden
5- Seni Benden Alamazlar
6- Bilemezsin Ki
7- Dudağından Bir Öpsem
8- Ölünceye Kadar

1985
Sevgiler Yağsın (LP Albüm, Asöcal LP 1040)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Gökten Yağmur Değil Sevgiler Yağsın
2- Aşkın Çeşmesi
3- Neyleyim Ben Sensiz Aşkı Sevgiyi
4- Her Sevgiyi Rüya Gibi
5- Şarkılara Sordum
6- Ben Sana Yıllarca
7- Susmuş Dilin Neyin Var
8- Gidenler Dönmez
9- Falcı
10-Yunus Gibi

Sevgiler Yağsın (Kaset Albüm, Almanya, Türküola 1940)
Büyütmek için T ıklay ın
Kısım A:
1- Gökten Yağmur Değil Sevgiler Yağsın
2- Aşkın Çeşmesi
3- Neyleyim Ben Sensiz Aşkı Sevgiyi
4- Her Sevgiyi Rüya Gibi
5- Şarkılara Sordum
Kısım B:
1- Ben Sana Yıllarca
2- Susmuş Dilin Neyin Var
3- Gidenler Dönmez
4- Falcı
5- Yunus Gibi

1986
İntizar (MC Albüm, Harika Müzik MC 3100)
Büyütmek için T ıklay ın
1- İntizar
2- Doymadık Birbirimize
3- Ağlar Gezerim
4- Gözlerin Bir Aşk Bilmecesi
5- Madem Küstün Dargındın
6- Yalancı Yarim
7- Hasret
8- Bir Gece Ansızın
9- Elveda Meyhaneci
10-Gülizar
11-Son Ümidimde Bitti

Emel Sayın 2 (CD/MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık Yavuz MC 522)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Silemezler Gönlümden
2- Bak Yeşil Yeşil
3. Dargın Ayrılmayalım
4- Pişman Olur Da Birgün
5- Kimler Unutmadı ki
6- At Kadehi Elinden
7- Seni Ne Çok Sevdiğimi
8- Gönül Hasta
9- Artık Bu Solan Bahçede
10-Bir Dünya Yarattım
11-Sayamadım Kaç Yıl Oldu
12-Artık Yerecek Bir Dalım Yok
13-Kadehinde Zehir Olsa
14-Unuttun mu Aşkımıza Ettiğin Yemini
15-İçimde Kim Vardır

1986?
Anılardan Bir Demet 1 (Albüm,?)
Büyütmek için T ıklay ın
Beklenen Sensin
Göreceksin Bir Gün Yine
Hasret
Olmuyor
Sevene Sor
Unutma Sevgilim
Yudum Yudum İç
Sakın Bir Söz Söyleme
Dudağından Bir Öpsem
Bak Yeşil Yeşil
Gülünce Gözlerinin
Sana Bakan Bir Çift Göz
Seni Andım Bu Gece
Bir Garip Yolcuyum
Gözlerini Gözlerimden
Aşkın Kanunu
Gönlümün Sızısı
Gittiğin Yolları
Kemanımla Ona Bir Ses
Tövbeler Tövbesi
Ku Yarem (Acemce)
Soltaaneh Ghalbhaa (Acemce)
Aziz Joon (Acemce)

1987
Sevgisiz Yaşayamam (LP/MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, Asöcal LP 1045 / MC 572)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Sevgisiz Yaşayamam
2- Yağdır Mevlam Su
3- Böyle Kutlanırmış Hep Ayrılıklar
4- Seni Sevdi Gönlüm
5- Kız Sen İstanbul’un Neresindensin?
B Yüzü:
1- Sen Yokmusun (Benimsin)
2- Aşığım Sana
3- Mor, Lacivert
4- Ne Diyeceğim
5- Arama Beni

1988
Sevdalılar (LP/CD/MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, Asöcal LP 1046/CD 002/MC 577)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Gözyaşımda Saklısın
2- Yağmur Gözlüm
3- Aklında mı
4- Gülerim
5- Yunus’a Yakın
6- Sevdalılar
7- Sen İlk Değil Son Değilsin
8- Yüreğime Kör Düğümler Atılmış
9- Aşk Yaşanır Anlatılmaz
10-Ne Yaparım
11-Ah Şu Sevda Yolları
12-Gülmek Sana Yakışıyor

Sevdalılar (CD Albüm, Türküola CD 8000)

1989
Kanımda Kıvılcım (LP/CD Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, Asöcal LP 1048 / CD 005)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Kanımda Kıvılcım
2- Sevgi Bağları
3- Zulüm Taşıyan Gözler
4- Acı Hasret
5- Gücüme Gidiyor Böyle Yaşamak
6- Güzelleri Kim Sevmez ki
7- Bana Aşkı Öğreten Sensin
8- Seviyorum Sevmesende
9- Güzelsin
10-N’olur Hayatımdan Çıkma
11-Yıllar Oldu Ayrılmamız
12-Seni Ben Unutmak İstemedim ki
13-Mavi Boncuk

Büyütmek için T ıklay ın Kanımdaki Kıvılcım (Kaset Albüm, Almanya, Türküola MC 2328)

Kanımdaki Kıvılcım (CD Albüm, Almanya, Türküola CD 8010)

1990
Üzüldüğün Şeye Bak (CD/MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, Yavuz Plak MC/CD 008)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bilemedik
2- Kader Utansın
3- Üzüldüğün Şeye Bak
4- Sana Gönül Borcum Var
5- Kalpsiz Değilim
6- Yağ Yağmur
7- Bekliyorum
8- Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler (Olsun)
9- Akşam
10-içime Doğdu

Sorma Arkadaşım (Kaset, Almanya, Minareci Kaset No. 4481)
(Bu kaset daha önce başka isim ile yayınlanm&ış olan eserlerden oluşuyor)
Kısım A:
1- Gözüm Gözüne Kurban
2- Kaderimle Başbaşa
3- Tanrıya Yalvardık
4- Elbet Bir Gün Buluşacağız
5- Her Derde Ölünür Mü
6- Ku Yarem Ku (farsça)
Kısım B:
1- Açılır Gonca Güller
2- Solgun Yapraklar
3- Çile Bülbülüm
4- Bir Leyla Bir Şirin
5- Duydum Ya
6- Bu Gece

Rüzgar (CD Albüm, Almanya, Türküola CD 8044)

1992
Gücendim Sana (CD/MC Albüm, Kekeva MC 95/CD 17)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Gücendim Sana
2- Son Gülen
3- Hesap Ver
4- Elveda
5- Haberin Var Mı
6- Tövbeler Olsun
7- Odalarda Işıksızım
8- Üzülen Sen Olursun
9- Başı Boş Saatlerde

Ümitler Biter (Kaset, Almanya, Minareci Kaset 4548)
Kısım 1: Sana Benim Gözümle Bakan, Doymadık, Sen Gönlümdesin, Kaderim Yüzüme Gülmüyor, Böyle Şans, Uyuyamışsan, Neden Ağladın
Kısım 2: Ayrılmalıyız, Ne Güzel, Seven Böyle Eder Mi, Aşk Bilmecesi, Elbet Bir Gün, İçtiğim Kadehi, Kaderimle Başbaşa, Ömre Bedeldir

1992?
Anılardan Bir Demet 2 (Albüm,?)
Büyütmek için T ıklay ın
Kırk Yıllık Dost
Aşk Bilmecesi
Elbet Bir Gün
Duydum Ya (Acemce)
Çile Bülbülüm Çile

Ağlar Gezerim
Albümlerden Çıkarttığın
Anmaz Olur muyum Hiç
Aşk Bilmecesi
Aşk Bu mu
Aşkımızın Üstünden
At Kadehi Elinden
Bir Garip Yolcuyum
Bir Gece Ansızın
Doymadik Birbirimize
Doymadım Sana
Sen Gözlerimde Bir Renk
Gözlerin Aşk Bilmecesi Sorar
Gözümde Yaş
Gurbete
Hicran
İstanbul’u Artık Sevmiyorum
Kara Gözlü Ceylanım
Kara Kara Gözler
Kara Kedi

1993
El Bebek Gül Bebek (MC Albüm, Kekeva)
Büyütmek için T ıklay ın
1- El Bebek Gül Bebek
2- Cok Geç
3- Vay Vay Vay
4- Yemen Türküsü / Sen Dünyalar
5- Med Cezir
6- Aşka Davet
7- Hatırlar mısın
8- Kavak Yelleri

Sevgiyle ’ 93 - Süperlerden Seçmeler - Sev Dünyayı (Kaset)
(Bu çift albümde “Yağdır Mevlam Su” adlı parçasını ve “Sev Dünyayı” adlı parçayı seslendirdi)

1995?
Anılardan Bir Demet 3 (Albüm,?)
Büyütmek için T ıklay ın
Kemer Gibi Belindeyim
Leyla “Live”
Madem Küstün
Mavi Dünyam
Ne Zalim Yar Sevmişim
O Ağacın Altını
Sarhoş Olamıyorum
Senin Yüzünden

Sevil de Sevme
Şu Kalbi Dinle
Sus Kalbim Sus
Tatlım
Yalancı Dünya Gibi
Yalancı Dünya
Yalancı Yarim
Yeşil Gözlüm
İstanbul’u Artık Sevmiyorum - Live
Senden Başka

1996
İstanbul Şarkıları (CD/MC Albüm, YKM)
(Modern Folk Üçlüsü ile kaydedilen Albüm MC olarak basıldı.
Doğan Canku yerini Hasan Cihat Örter’e bırakmış.)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Aziz İstanbul
2- Beyoğlu'nda Gezersin
3- Katibim
4- Adalardan Bir Yar Gelir Bizlere
5- Küçüksu'da
6- Kız Sen İstanbul'un Neresindensin
7- Kalamış
8- Dün Göztepe’nin
9- Cerağan Vakti
10-Çek Küreği Güzelim
11-Biz Heybeli'de
12-Beykoz Konakları

13-Bahar Geldi Gül Açıldı
14-Salat-i Ummiye

1997
Başrolde (MC Albüm, S- Müzik MC 37)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Gideceğin Yere Beni De Götür
2- Feryat
3- Kemancı
4- Öyle Sarhoş Olsam Ki
5- Ayrılmalıyız Artık
6- Rüyalar Gerçek Olsa
7- Mavi Boncuk
8- Bitmese
9- Rüzgar
10-Feride
11-Sen Mevsimler Gibisin
12-Gülizar
13-Mavi Boncuk- Remix

2000
Ah Bu Şarkılar (CD/MC Albüm, Universal/S Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Aşkını Söyle - 4:04
2- Hadi Geri Dön - 3:49
3- Dumraka - 5:08
4- Gözler Kalbin Aynasıdır - 5:48
5- İstanbul Kazan Ben Kepçe - 4:52
6- Sen Misin Gelen (Tango) - 4:37
7- Yorgo’ya Mektup - 5:16
8- Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun - 5:22
9- Talihin Elinde Oyuncak Oldum - 4:38
10-Leyla - 6:07
11-Senede Bir Gün - 3:58
12-O Beni Bir Bahar Akşamı - 3:35
13-Bülbülün Çilesi Yanmakmış Güle - 3:34
14-Mihrabım Diyerek Sana Yüz Vurdum - 3:41
15-Ellerim Böyle Boş Mu Kalacaktı - 2:56

2001
Dinle (Albüm, Universal S Müzik, 16 Şubat)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Gidiyor - 04:51
2- Yüzyılın Aşkı - 03:29
3- Ben Onu Arıyorum - 03:44
4- Çapkın - 03:41
5- Böyle mi Olacaktı - 03:55
6- Kanım Kaynadı Sana - 03:53
7- Dinle - 05:52
8- Yalana Bak - 03:21
9- Çatılmış Kaşlarınla - 03:34
10-Bir Sevda Geldi Başıma - 03:29
11-Aklın Varsa Unutursun - 03:41
12-Cilvelisin - 03:05
(Emel Sayın, yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Garo Mafyan’ın yaptığı yepyeni albümü “DİNLE” ile 16 ŞUBAT 2001’den itibaren tüm müzik marketlerdeki yerini aldı. Yusuf Nalkesen, Selami Şahin, Zekai Tunca, Özkan Turgay gibi büyük bestecilerin eserlerinden oluşan albüm, UNIVERSAL-S Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Emel Sayın bu albümünde yepyeni şarkılarının yanı sıra Türk Sanat Müziği sevenlerinin adeta tutkusu haline gelen unutu1maz alaturka eserlerden scçtiği her biri birbirinden giizel eserleri de seslendiriyor, “Sevda Geldi Başıma”, ''Yalana Bak”, Çatılmış Kaşlarla şarkılardan bazıları. Albümde “Gidiyor”, “Dinle” ve “Ben Onu Arıyorum” parçaları ile hüzünlenirken, “Yüzyılın Aşkı”, “Çapkın” ve “Kanım Kaynadı” adlı şarkılar ile de yerinizde duramayacaksınız. Yine uzun bir zamandır televizyon izleyicilerinin her bölümünü merakla bekledikleri yerli dizi ‘Böyle mi Olacaktı’nın unutulmaz şarkısını da Emel Sayın başarılı yorumu ile albümde bulacaksınız.)

2006
Emel Sayın 2 / Türk Film Müzikleri 2 (Albüm, Yavuz Asöcal, 17 Temmuz 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Silemezler Gönlümden - 03:28
2. Bak Yeşil Yeşil - 04:10
3. Dargın Ayrılmayalım - 03:34
4. Pişman Olurda Bir Gün - 03:01
5. Kimler Unutmadıki - 04:42
6. At Kadehi Elinden - 03:30
7. Seni Ne Çok Sevdiğimi - 04:11
8. Gönül Hasta - 03:11
9. Tanrım Beni Baştan Yarat - 04:23
10.Artık Bu Solan Bahçede - 04:00
11.Bir Dünya Yarattım - 02:55
12.Sayamam Kaç Yıl Oldu - 03:39
13.Artık Yeşerecek Bir Dalım Yok - 03:04
14.Kadehimde Zehir Olsa - 03:12
15.Unuttunmu Aşkımıza Ettiğin Yemini - 03:32
16.İçimde Kim Vardır - 04:50


Munir Nurettin Selçuk Söylüyor (CD Albüm / DVD, Balet Plak/Most, 17 Temmuz 2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Sensiz Ey Şuh - 04:32
2. Kandilli Yüzerken Uykularda - 05:02
3. Ne Doğan Güne Hükmüm Geçer - 03:26
4. Hatırla Maziyi - 05:13
5. Aşıka Bağdat Sorulmaz - 03:16
6. Bu Yılda Böyle Geçti - 04:17
7. Kalamış - 04:54
8. Senfonik Nihavent Longa - 03:53
9. Segah İlahi - 03:50
10.Aziz İstanbul - 06:38
11.Bahçemde Açılmaz - 04:34
12.Rindlerin Akşamı - 05:17
13.Erdi Bahar - 04:01

Dert Şarkısı (MC Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, 01 Ekim 2006)
(Not: İlk 1975’te çıkarılan kaset albümün CD olarak yeniden basımıdır.)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Dert Şarkısı - 05:09
2. Ölünceye Kadar - 03:31
3. Unutma Sevgilim - 03:11
4. Mor Elbise - 04:09
5. Garibin Ahı - 04:17
6. Aramıza Kara Kedi - 04:20
7. Baharı Bekleyen - 04:27
8. Gözlerin Bir İçim Su - 04:10
9. Saçların Tarumar - 04:23
10.Düşenin Dostu Olmaz - 03:32
11.Kırk Yıllık Dost Gibiyiz - 03:05
12.Kemancı - 04:43
13.Hasret Kolay mı Çekilir - 03:55
14.Deli Gibi Sevdim - 05:23

Rüzgar / Türk Filmi Müzikleri 2 (CD Albüm Yeni Basım, Yavuz & Burç Plakçılık, 29.11.2006/15.12.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Sevene Sor
2- Rüzgar
3- Ayrı Dünyalar
4- Bir Güneş Bir Ya Gibiyiz
5- Yağmurla Ağladım
6- Senin Olmaya Geldim
7- Yeşil Gözlerinden
8- Beklenen Sensin
9- İşte Bizim Hikayemiz
10-Düştün Gözüm de Artık
11-Her şeyi Unutmuşsun Sen
12-Son Yalvarış
13-Beddua
14-Yarap

2007
Emel’in Seçtikleri (Albüm, Ossi Müzik, 14.03.2007)
(1980’de Burç Müzik tarafından çıkaraılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Gözümde Daim - 05:37
2. Abu Tab ile Bu Şeb - 05:46
3. Gülzara Nazar Kıldım - 03:23
4. Grup Etti Güneş - 04:29
5. Ok Gibi Hublar - 04:58
6. Nideyim Sahnı Cemen - 03:54
7. Niçin A Sevdiğim Niçin - 03:35
8. Firkatin Aldı - 03:36
9. Yastayım Yalnızım - 03:43
10.Ey Dilberi İşvebaz - 04:39

Sizlerle (CD Albüm, Yavuz & Burç Plakçılık, 07.12.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Yağdır Mevlam Su - 05:00 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Erol Martal)
2- Arama Beni - 03:54 (Beste: Anonim, Söz: Erol Evgin)
3- Sevgisiz Yaşayamam - 04:35 (Beste: Erdoğan Berker, Söz: Halit Çelikoğlu)
4- Kız Sen İstanbul’un Neresindensin - 04:21 (Beste: Ünal Narçın, Söz: Aşık Yener)
5- Benimsin - 03:44 (Beste: Çoşkun Sabah, Söz: Çoşkun Sabah)
6- Böyle Kutlanırmış Hep Ayrılıklar - 04:38 (Beste: Hüsnü Üstün, Söz: Aşkın Tuna)
7- Seni Anladım Bu Gece - 04:12 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Mahmut Oğul)
8- Ne Diyeceğim - 04:28 (Beste: Mustafa Sayan, Söz: Ali Tekintüre)
9- Mor Lacivert - 05:52 (Beste: Muzaffer Özpınar, Söz: İ. Behlül Pektaş)
10-Aşığım Sana - 03:53 (Beste: Aleaddin Şensoy, Söz: Ayla Peken)
11-Sensiz Olacaksa Eğer - 03:16 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Ayla Peken)
12-Seni Sevdim Gönlüm - 05:33 (Beste: Hüsnü Üstün, Söz: Aşkın Tuna)


2009
Haylazım (Maxi Single, Balet Plak, 04/05.08.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Toprak Çağırmadan Gel - 03:59 (Söz: Günay Çoban, Beste: Serkan)
2. Haylazım - 04:38 (Söz: Günay Çoban, Beste: Serkan)
3. Toprak Çağırmadan Gel (Alaturka Versiyon) - 03:54 (Söz: Günay Çoban, Beste: Serkan)


2010
İstanbul Şarkıları / Emel Sayın & Modern Folk Üçlüsü (Albüm, YapıKredi Kültür Sanat, 21.12.2010)
(1996 yılında YKM etiketiyle kaset olarak çıkarılan albümün 1 şarkı ilavesiyle CD formatında İKİNCİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Salat-ı Ümmiye
2- Aziz İstanbul
3- Küçüksu’da Gördüm Seni
4- Beykoz Konakları
5- Çek Küreği Güzelim
6- Çerağan Vakti
7- Kalamış
8- Biz Heybeli'de
9- Bahar Geldi Gül Açıldı
10-Adalardan Bir Yar Gelir
11-Dün Göztepe’nin
12-Beyoğlu’nda Gezersin
13-Kız Sen İstanbul’un Neresindensin
14-İstanbul’u Artık Hiç Sevmiyorum
15-Katibim


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.turkkitap.de (Almanya)
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)

Munir Nurettin Selçuk Söylüyor (Albüm, Most Müzik, 28.12.2010)
(17 Temmuz 2006 tarihinde Balet Plak/Most etiketiyle çıkarılan albümün İKİNCİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Sensiz Ey Şuh - 04:32
2. Kandilli Yüzerken Uykularda - 05:02
3. Ne Doğan Güne Hükmüm Geçer - 03:26
4. Hatırla Maziyi - 05:13
5. Aşıka Bağdat Sorulmaz - 03:16
6. Bu Yılda Böyle Geçti - 04:17
7. Kalamış - 04:54
8. Senfonik Nihavent Longa - 03:53
9. Segah İlahi - 03:50
10.Aziz İstanbul - 06:38
11.Bahçemde Açılmaz - 04:34
12.Rindlerin Akşamı - 05:17
13.Erdi Bahar - 04:01
14.Kör Kuyular
15.Endülüste Raks
16.Otomobil Uçar Gider


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsec.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2011
Dinle (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 17.01.2011)
(2001'de Universal / S Müzik tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Gidiyor - 04:51
2- Yüzyılın Aşkı - 03:29
3- Ben Onu Arıyorum - 03:44
4- Çapkın - 03:41
5- Böyle mi Olacaktı - 03:55
6- Kanım Kaynadı Sana - 03:53
7- Dinle - 05:52
8- Yalana Bak - 03:21
9- Çatılmış Kaşlarınla - 03:34
10-Bir Sevda Geldi Başıma - 03:29
11-Aklın Varsa Unutursun - 03:41
12-Cilvelisin - 03:05

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com

Başrolde (Albüm, Bonus Müzik / Avrupa Müzik, 14.02.2011)
(1997’de Universal Müzik grubundan S- Müzik MC 37 tarafından çıkarılan albümün YENİ BASIMI)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Gideceğin Yere Beni De Götür
2- Feryat
3- Kemancı
4- Öyle Sarhoş Olsam Ki
5- Ayrılmalıyız Artık
6- Rüyalar Gerçek Olsa
7- Mavi Boncuk
8- Bitmese
9- Rüzgar
10-Feride
11-Sen Mevsimler Gibisin
12-Gülizar
13-Mavi Boncuk- Remix


İnternet Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

Mavi Boncuk (TSM Maxi Single, Ulus Müzik, 26.07.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Mavi Boncuk (Remix)
2- Mavi Boncuk (Akustik)
3- Mavi Boncuk (Greek)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
open.spotify.com

2012
Assolist (Albüm, Yavuz Plak, 14.09.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 - Sevdalılar
1. Gözyaşımda Saklısın
2. Yağmur Gözlüm
3. Aklında mı?
4. Gülerim
5. Yunus'a Yakın
6. Sevdalılar
7. Sen İlk Değil Son Değilsin
8. Yüreğime Kör Düğümler Atmışım
9. Aşk Yaşanır Anlatılmaz
10.Ne Yapalım
11.Ah Şu Sevda Yolları
12.Gülmek Sana Yakışıyor
CD 2 - Üzüldüğün Şeye Bak
1. Bilemedik
2. Kader Utansın
3. Üzüldüğün Şeye Bak
4. Sana Gönül Borcum Var
5. Kalpsiz Değilim
6. Yağ Yağmur
7. Bekliyorum
8. Dediler Zamanla Hep Azalırmış Sevgiler
9. Akşam
10.İçime Doğdu


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
itunes.apple.com/tr
www.napster.com

Sizlerle / Sevgisiz Yaşayamam (Albüm, Yavuz Plak, 25.09.2012 / 22.10.2012)
(1987’de “Sevgisiz Yaşayamam” LP ve 07.12.2007 tarihinde CD olarak çıkarılan “Sizlerle” albümünün karma olarak kapak değiştirilerek [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Yağdır Mevlam Su - 05:00 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Erol Martal)
2- Arama Beni - 03:54 (Beste: Anonim, Söz: Erol Evgin)
3- Sevgisiz Yaşayamam - 04:35 (Beste: Erdoğan Berker, Söz: Halit Çelikoğlu)
4- Kız Sen İstanbul’un Neresindensin - 04:21 (Beste: Ünal Narçın, Söz: Aşık Yener)
5- Benimsin - 03:44 (Beste: Çoşkun Sabah, Söz: Çoşkun Sabah)
6- Böyle Kutlanırmış Hep Ayrılıklar - 04:38 (Beste: Hüsnü Üstün, Söz: Aşkın Tuna)
7- Seni Anladım Bu Gece - 04:12 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Mahmut Oğul)
8- Ne Diyeceğim - 04:28 (Beste: Mustafa Sayan, Söz: Ali Tekintüre)
9- Mor Lacivert - 05:52 (Beste: Muzaffer Özpınar, Söz: İ. Behlül Pektaş)
10-Aşığım Sana - 03:53 (Beste: Aleaddin Şensoy, Söz: Ayla Peken)
11-Sensiz Olacaksa Eğer - 03:16 (Beste: Mahmut Oğul, Söz: Ayla Peken)
12-Seni Sevdim Gönlüm - 05:33 (Beste: Hüsnü Üstün, Söz: Aşkın Tuna)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tikla24.de (Almanya)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.amazon.com (ABD)
www.deezer.com
open.spotify.com

2013
Hep Bana (Albüm, Poll Production, 12.09.2013)

1. Hep Bana (Söz & Müzik: Tarkan)
2. Dönme Dolap (Söz & Müzik: Sinan Akçıl)

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitantik.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

2015
Gücendim Sana (LP(=Long Play Plak) Albüm, Yaşar Plak, 14.10.2015)
(1992’de Kaset ve CD olarak çıkarılan albümün LP formatında [YENİ BASIMI])

A :
1. Gücendim Sana (Söz ve Müzik: Cahit Deniz)
2. Son Gülen (Söz: Gülay Tekay, Müzik: Selçuk Tekay)
3. Yorgunum (Söz: Sami Derin Tuna, Müzik: Selçuk Tekay)
4. Potpuri
    Hesap Ver (Söz ve Müzik: Şehrazat)
    Elveda (Ciğerim Yanıyor) (Söz ve Müzik: Sezen Aksu)
    Haberin Var mı (Söz ve Müzik: Coşkun Sabah)
    Tövbeler Olsun (Söz ve Müzik: Orhan Gencebay)
B :
1. Odalarda Işıksızım (Söz ve Müzik: Kayahan)
2. Üzülen Sen Olursun (Söz: Aşkın Tuna, Müzik: Hüsnü Üstün)
3. Başı Boş Saatlerde (Söz ve Müzik: Kayahan)
4. İftira (Söz: Cemal Safi, Müzik: Selçuk Tekay)
5. Senin Gözün Yükseklerde (Söz: Hasan Karakuş, Müzik: Hüsnü Üstün)
6. Seni Nerde Bulacağım (Söz: Nevin Tali, Müzik : Selçuk Tekay)


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com store.unkapani.digital
www.kitapsan.com.tr
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
www.gereksizseyler.com
vibeby.com
www.ergunplak.com.tr
www.plakburada.com
www.plakveben.com

2018
Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar, Vol. 3 (Kolektif Albüm, Poll Production, 19.12.2018)

2- Aradığın Aşkı Söyle Buldun Mu? / Emel Sayın - 05:26

2021
Başrolde (Plak Albüm, Bonus Müzik, 14.01.2021)

A YÜZÜ:
1. Gideceğin Yere Beni de Götür
2. Feryat
3. Kemancı
4. Öyle Sarhoş Olsam ki
5. Ayrılmayız Artık
6. Rüyalar Gerçek Olsa
7. Mavi Boncuk
B YÜZÜ:
1. Tanrım Beni Baştan Yarat
2. Bitmese
3. Rüzgar
4. Feride
5. Sen Mevsimler Gibisin
6. Gülizar

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ergunplak.com.tr
plakpazari.com
www.turnalarplak.com
www.goldplak.com
gereksizseyler.com
www.ruyaplak.com
www.plakburada.com
Facebook Fan Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pg/EmelSayinSayfasi
www.facebook.com/pages/EMEL-SAYIN
www.facebook.com/pages/Emel-Sayin
www.facebook.com/people/Emel-Sayin
www.facebook.com/people/Emel-Sayin
Lastfm.com.tr Web Sitesi:
www.last.fm/music/Emel+Sayın
ILike.com Sayfa Sitesi:
www.ilike.com/artist/Emel+Sayin
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12740 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag