Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 25.05.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 218 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 218
Üye: 0
Toplam: 218

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 145,445,158
  • Bugün: 9,301
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 25, 2024
  • 07:48 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Erdem Yener
Bookmark and Share
    Geri Dön   (11361 okuma)

Erdem Yener
ERDEM YENER
FOTO GALERİ
08.05.1981 tarihinde İskenderun’da doğdu. Lise mezunu, sonrasında her türlü işi yapmış, bir sürü şeyle uğraşmış.

Sanatçımız 18 yaşındayken 1999 yılında Yalçın Altınkaynak adlı bir dostuyla bir grup kurdu. Adını “+4” koydular. O gün bugündür, müziği bırakmadı. Ergenlik yıllarında dans gösterileri yaptı, yerel bir radyoda DJ’lik yaptı, oyunculuk yaptı ve daha bir sürü şey... Bu zaman zarfında hayatımı idame ettirmek için hep çalıştı. Sigorta ekspertiz bürosunda hasar raporları yazmaktan, tekstil atölyesinde çalışmaya kadar uzanan geniş bir iş yelpazesinde müzikle alakasız işler yaptı. ''Sanata dair sanırım her şeyle ilgilendi ama yine de para kazanamadı. Bu yüzden para kazanmak için yapılacak her işi yaptım'' diyor sanatçımız.

2003 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşındı ve burada her şeye sıfırdan başlamak gerektiğini çok sonra anladı. Burada kendini kabul ettirmek ve albüm yapabileceği doğru yerlere ulaşmak için büyük bedeller ödemek, büyük bir sabra sahip olmak gerekiyordu. Erdem Yener için bunların altından kalkmak da epey zaman aldı.

Kedi Müzik çatısı altında, Sunay Özgür ve Ezel Akay’ın imzasını taşıyan bazı işlerde o da söz yazarı, besteci, aranjör ve icracı sıfatlarıyla yer aldı. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Bir İhtimal Daha Var filmlerinin yanında, Müslüm Gürses (Mucize ve Buluşma), Aylin Aslim (Gulyabani) vs. gibi albümlerde görev aldı.

Kirli, işte o ayakta kalmaya çabaladığı dönemde, kendisiyle barışıp, kendisini büyüttüğü dönemin adı. Her şeyin ve herkesin kirli olduğunu kabul ettiği, her şeyden önce en büyük kirlinin önce kendisinin olduğuma ikna olduğu bir ‘adam olma süreci’ni anlatıyor. Bir iki şarkı hariç, bütün albümü o dönemde yazdı.
(Yukarıdaki bölüm, Müzik.ekolay.net’teki bir röportajından derlenmiştir)

Erdem Yener, Avea Reklamları ile de izleyicilerin gönlünü fethetmişti.

Erdem Yener’den Rock Dünyasına “Kirli” Armağan...

10 yılı aşkın süredir müzik dünyasında birçok önemli projeye imzasını atan genç müzisyen Erdem Yener, ilk albümü “Kirli”yi takipçilerinin ve rock müzik severlerin beğenisine sunuyor.

Yener’in tüm enstrümanlarını kendisinin çaldığı, söz, müzik ve düzenlemelerini üstlendiği albümü, Pasaj Müzik bünyesindeki ‘Mucize İşler’ etiketiyle Ekim ayının ortasında raflardaki yerini alacak.

Bugüne dek birçok albüm ve film müziği projesinde söz yazarı, besteci, aranjör ve icracı sıfatlarıyla karşımıza çıkan ve henüz albüm çıkarmadan sıkı takipçiler edinen genç müzisyen Erdem Yener, onları ve tüm rock müzik camiasını “Kirli” adlı albümüyle selamlıyor.

Albümünü, kirli olan her şeye kısaca hepimize ithaf eden Erdem Yener, her şarkısında farklı ruh hallerini anlatmakla birlikte, aslında hepsinde “umut”u saklıyor. Genç yaşına onlarca tecrübeyi sığdıran Yener, söz, müzik ve düzenlemelerini üstlendiği albümde, tüm enstrümanları çalmasıyla da dikkat çekiyor. Yapımcılığını Berent Baytekin’in, süpervizörlüğünü ise Tanju Eren’in üstlendiği albüme misafir müzisyenler de katkıda bulundu. Mastering’i Apocalyptica, Sentenced, Amorphis gibi dünyaca ünlü grupların da çalıştığı Finnvox Stüdyoları’nda yapılan albüm, alternatif rock, pop-rock, grunge ve elektronik soundları içerisinde barındırıyor. Kirli; Kaybeden, Belki, Sert, Öz, Geç, O, Anlama, Hayvan, Uyu ve Son adlarında 10 şarkıdan oluşuyor. Yener ilk klibini, yine umudu işlediği “Belki” isimli parçaya çekti. Yönetmenliğini Alper Özyurtlu, Caner Özyurtlu’nun üstlendiği ve Eylül sonu itibariyle ekranlara gelecek olan klip, listelerin üst sıralarında yer almaya aday.

Yener’in 10 yılı aşkın müzik geçmişinin bir ürünü olan albüm, tüm müzik marketleri “Kirletecek”. Erdem Yener 1981 yılında Iskenderun’da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Yener, ailesinin akademik anlamdaki beklentilerini oldukça yükseltti. İlkokul yıllarında ders çalışmaya ihtiyaç duymadığı için böyle bir alışkanlığı olmayan müzisyen enerjisini, ilerleyen yıllarda derslerden çok sanata yöneltince her ne kadar hayal kırıklığı yaratmış olsa da kendi yolunu çizmeye başladı. Müziğin yanı sıra; karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen müzisyen, ergenlik çağından itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı.

13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara’da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca Ankara merkez olmak üzere, bir çok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.

Erdem Yener, 2003 yılında Istanbul’a yerleşti ve Kedi Müzik’te bir süre mutfağı topladıktan sonra müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.

Yener, müziğin yanı sıra bir film prodüksiyon şirketinde cast direktörü ve oyuncu koçu olarak çalışmaktadır.

Yönetmenliğini Meltem Bozoflu, Genel Sanat Yönetmenliğini Tuğçe Akbulut yapan Murat Kepez, Nisan Hakan Özkan, Caner Karaaydın, Levent Pala tarafından kaleme alınan Star TV’de Her Perşembe Saat 22:00’de oynayan “İnsanlar Alemi” programında Ali Sunal, Alper Kul, İrem Sak, Okan Çabalar, Aylin Kontente ile birlikte Erdem Yener de rol alıyor.

Erdem Yener’den Beklenen Single!

"Kirli" albümü ile büyük hayran kitlesi oluşan Erdem Yener, uzun süreli sessizliğini yeni single’ı “Rüyalar Kızı” ile bozuyor.

Oyuncu ve müzisyen kimliği ile adından söz ettiren Erdem Yener, uzun bir aradan sonra beklenen single’ı “Rüyalar Kızı” ile geri dönüyor.

Genç sanatçının single’ı, yeni albümün habercisi niteliğinde, 2013’ün ilkbaharında yayımlanacak. Kirli albümünden “Geç”, “Belki” gibi hit şarkıları ile büyük beğeni toplayan Erdem Yener, yepyeni single’ı “Rüyalar Kızı”nı dinleyicisi ile sadece dijital ortamdan paylaşacak.

Söz ve Müziği Erdem Yener’e ait olan single’ın müzik prodüktörlüğü ise Demir Demirkan’a ait. Parça ayrıca davulda Volkan Öktem, gitarda Erdem Yener, Demir Demirkan, Aytunç Savga ile bas gitarda Gürkan Bozacı imzasını taşıyor.

Erdem Yener “Rüyalar Kızı”nı, “Zamanında anlatamadığım duygularımı içeriyor. Artık daha direkt ve netim. -Neden? sorusuna veremediğim cevapları şimdi açıkça anlatıyorum. Şarkı birini çok severken terk etmenin gerçekliği ile yüzleştiriyor insanı.” sözleriyle ifade ediyor. (Kaynak: ttnetmuzik.com.tr - 16.01.2013)

Erdem Yener ‘Gece’ Şarkısını Kliplendirdi!

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Erdem Yener yepyeni albümü ‘Çıplak’ın ilk klibini “Gece” isimli şarkısına çekti.

Berent Baytekin’in yönetmenliği ve Firar Güney Kayran’ın görüntü yönetmenliğinde çekilen klip; toplamda iki günde Tuzla, Şile ve Ümraniye Platoları olmak üzere üç ayrı mekanda çekildi.

Erdem Yener ve müzisyen arkadaşlarının da sahnelerinin bulunduğu klipte; Onat Bulut, Doğa Bursalı, Özge Özbay, Emre Uğur Sezgin ve Sema Arslan dört yakın arkadaşın paylaştığı anıları ve platonik bir aşk hikayesini izleyici ile buluşturuyor.

Erdem Yener, ‘Çıplak’ albümü ve içerisinde bulunan 9 şarkısı ile insanlara yargılanmaktan korkmamak ve net olmak kavramını bir kez daha hatırlatmak istiyor.

Alternatif rock müziğe yeni bir soluk getiren Erdem Yener’in ‘Gece’ klibi ve ‘Çıplak’ albümü 11 Kasım’da müzikseverler ile buluştu.
(Kaynak: www.magazinci.com - 18.11.2016)

Erdem Yener Kendi Yönettiği Klibinde Kendi Çocukluğunu Ve Büyümenin Hikâyesini Anlattı

Alternatif rock müziğe yeni bir soluk getiren Erdem Yener, “Çıplak” adlı son albümünün ikinci video klibini “Olsun” isimli şarkısı için çekti.

Söz ve bestesi kendisine ait olan şarkının klibi için ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Yener, kendi hayatından yola çıkarak, büyümeyi ve çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor

Erdem Yener, 2016’nın Kasım ayında müzikseverlerle buluşturduğu Çıplak adlı son albümünün ikinci video klibini, söz ve bestesi kendisine ait olan “Olsun” isimli şarkısına çekti. Yönetmenliğini Erdem Yener’in, görüntü yönetmenliğini ise Firar Güney Kayran’ın üstlendiği, çocuk oyuncu Doğan Can Sarıkaya’nın rol aldığı klipte, sanatçı kendisinden yola çıkarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş hikâyesini anlatıyor.

Erdem Yener klibin hikâyesiyle ilgili; “Kendisiyle ve hayatıyla barışık insanlar günün tadını çıkarır. Kalanının ise tek umudu ‘yarın’dır. Büyümek de böyle bir şey. Gelecekten beklentin; seni daha iyi bir yere taşımasıdır. Ama büyüyünce anlıyorsun ki hayatta varabileceğin en üst nokta çocuk olmaktır. Onu da büyüme hayaliyle geçirmişsindir. Duygusal yapısı ve sosyal konumu gereği, insanın kendi ve hayatıyla barışmaya en müsait yılları da çocukluk yıllarıdır. Ama bunun önemini anlayamayacak kadar da tecrübesizdir çocuk. Bu paradoksun çarpıcılığı beni böyle bir hikâye çekmeye itti.” açıklamasını yapıyor.

Erdem Yener, “Çıplak” albümünün, daha düz ve doğrudan bir iletişim biçimi için kendisine aldığı notlardan oluştuğunu söylüyor. Albümde, yargılanmaktan korkmamak gerektiğini anlatan müzisyen, artık çok daha düz ve net konuştuğunu söylüyor ve ekliyor: “Giyinik olanı herkes soymak ister ama çıplak olana dokunmak cesaret ister.”

Ozan Tügen’in prodüktörlüğünü üstlendiği, 9 şarkıdan oluşan “Çıplak” isimli albümde, 8 şarkının söz ve müziği Erdem Yener’in kaleminden yazıldı. Albümün mix’leri Deniz Doğançay, mastering’i ise Evren Göknar imzası taşıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.12.2017)

Erdem Yener - Ferman Akgül... İkisi Bir Arada!

Oyuncu ve müzisyen Erdem Yener’in 2008 yılında çıkardığı “Kirli” albümünde bulunan efsane şarkısı “Belki”, şarkının 10. yılına özel yepyeni düzenlemesi, yeniden yorumu ve Ferman Akgül düeti ile birlikte “Belki10” ismiyle hayranlarının karşısına çıktı.

Söz ve müziği, projenin aynı zamanda prodüktörlüğünü üstlenen Erdem Yener’e ait olan ve Ferman Akgül’ün şarkının rap bölümlerini yazıp seslendirdiği şarkı, çok eski ve yakın iki arkadaşı ortak projede bir araya getiriyor.

Umudu tekrardan gün yüzüne çıkaran “Belki10” ile düet çalışmasına imza atan ikili, şarkının video klibinde ise sosyal mesaj içeren konusu ile etkileyici ve çarpıcı bir çok görüntüyü bir arada izleyiciye sunuyor.

360 derece video klip!

Erdem Yener’in yönetmenliğini üstlendiği ve 360 derece video tekniğinin kullanıldığı klipte, Erdem Yener ve Ferman Akgül’ün yanı sıra özel olarak seçilen ve nadir görülen tüm dünyadan çarpıcı görüntüler, bu 360 dünyada duvarlara yansıtılmış bir şekilde izleyici ile buluşuyor.

Yepyeni bir sound ile harmanladığı Belki10’da müzikal olarak dinleyiciye farklılıklar sunan Erdem Yener, eskiye nazaran daha fazla elektronik öğeler ve synth’ler kullanarak şarkıyı günümüze eviriyor.

“Naif bir dilekten, sert bir tokata”

Erdem Yener, şarkının 10. yılına özel olarak hazırladığı versiyonu için duygularını: “İnsan sıfatıyla geldiğimiz dünyadan yine aynı sıfatla ayrılmayı umut etmek kolektif hayatın ne kadar çirkin olduğunu gösteriyor.

Lafa gelince hayata atıyoruz çamuru çünkü herkesin olduğu insanla ilgili bir bahanesi var. Ayrıca doğayla birlikte hareket eden tüm canlıları düşününce insan olmanın tam olarak nesi güzel bilmiyorum.

Sanırım ‘insan olmak’ arzusu bir güzellemeden ibaret. Bundan yola çıkarak 10 yıl sonra da aynı ironiyle ‘Belki ölmeden insan olunur yine’ diyorum.”
şeklinde ifade ediyor.

Erdem Yener ft. Ferman Akgül - “Belki10”, Erdem Yener’in kendi plak şirketi Pop Rock Mahsülleri Ofisi etiketiyle tüm platformlarda yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 07.01.2019)

Erdem Yener’le “Film Olmuş Şarkılar”

Başarılı sanatçı Erdem Yener, “Film Olmuş Şarkılar” isimli projesi ile unutulmaz eserleri nostalji severler için gün yüzüne çıkarıyor.

1960’lı yıllardan itibaren Yeşilçam’a damga vuran filmlerin akıllara kazınan şarkılarının seçkilerinden oluşan “Film Olmuş Şarkılar” projesi, projede bulunan şarkıların yeniden düzenlemesi ve Erdem Yener’in etkileyici yorumu ile farklı bir duygu kazanıyor.

Albümdeki şarkıları her ay tek tek dinleyici ile buluşturacak olan sanatçı, projenin ilk şarkısı ‘Bana Yalan Söylediler’i 15 Mart’ta müzikseverlerin beğenisine sundu.

Proje için uzun zamandır çalışmalarını devam ettiren sanatçı, “Bana Yalan Söylediler” şarkısının video klibinde, “Eğer 70’lerde yaşasaydım ne olurdu” diye sorduğu sorunun cevabını verirken aynı zamanda gülümsetiyor. Klipte Erdem Yener’e, başarılı oyuncu Aylin Kontente Kul, İzzet Öz ve yakın arkadaşları eşlik ediyor.Erdem Yener, “Film Olmuş Şarkılar” projesi ile ilgili duygularını: “Bir müzisyen ve oyuncu olarak; iki mesleğimi birleştirmek, nostaljiyi yenilikçi bir pencereden değerlendirmek istedim.” sözleriyle anlatıyor.

Prodüktörlüğünü yine kendisinin üstlendiği “Film Olmuş Şarkılar” albümünde Erdem Yener, klasik rock ve elektronik ögeleri harmanlayarak yepyeni bir sound ile dinleyicinin karşısına çıkıyor.

Türk sineması hayranları ve dinleyiciler için bir hediye niteliğinde olan bu özel projede Erdem Yener, her şarkı için ayrı ayrı dönemsel kurgular hazırlayarak tüm şarkıları görsel ile destekleyecek.

Film Olmuş Şarkılar projesinin ilk şarkısı “Bana Yalan Söylediler” ve klibi, Erdem Yener’in kendi müzik yapım şirketi Pop Rock Mahsülleri Ofisi (PRMO) etiketiyle tüm dijital platformlarda..
(Kaynak: www.magazinci.com - 20.03.2019)

Erdem Yener’in ‘Film Olmuş Şarkılar’ın İkincisi Yayında

Film Olmuş Şarkılar isimli projesi ile nostalji tutkunlarını sevindiren Erdem Yener, projenin ikinci şarkısı ‘Adaletin Bu Mu Dünya’yı 26 Nisan’da dinleyici ile buluşturdu.

Döneme damga vuran ve hala en sevilen eserlerden olan “Adaletin Bu Mu Dünya” şarkısına yepyeni bir yorum ile özgün bir hava katan Erdem Yener, aynı zamanda projenin prodüktörlüğünü de üstleniyor.

1971 yılı yapımı olan ‘Adaletin Bu Mu Dünya’ filmine de ismini veren unutulmaz şarkının söz ve müziği Ali Ercan imzası taşıyor. Şarkının düzenlemesinde Erdem Yener ve Sertan İpek birlikte çalıştı.

Yapımını Yener Film ve Müşterek Görsel Hikaye Anlatıcıları’nın gerçekleştirdiği “Adaletin Bu Mu Dünya” klibi için Aykut Tanrıkulu’nun yönetmenliğinde kamera karşısına geçen sanatçı, klipte 70’lerde yaşayan bir taksi şoförünü canlandırıyor.

İnsan hallerini etkileyici bir görselle izleyiciye sunuyor.

Yarattığı Film Olmuş Şarkılar konsepti ile dinleyiciyi geçmişe götüren ve döneme damga vuran efsane şarkılara kattığı farklı yorum ve şarkıların düzenlemeleri ile büyük beğeni toplayan sanatçı, serinin ikinci klibinde bir taksi şoförünün şahit olduğu insan manzaraları ve durumlarını klipte etkileyici bir şekilde işliyor.

Erdem Yener’in Film Olmuş Şarkılar projesinin ikinci teklisi “Adaletin Bu Mu Dünya”, 26 Nisan tarihinde Pop Rock Mahsülleri Ofisi (PRMO Müzik) etiketiyle tüm platformlarda ve klibi Erdem Yener YouTube kanalında yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 28.04.2019)

Erdem Yener’in Yeni Şarkısı “Bağrı Yanık Dostlara”!

Erdem Yener, Film Olmuş Şarkılar serisinin üçüncü single’ı olan “Bağrı Yanık Dostlara” şarkısını müzikseverler ile buluşturdu.

Sözleri Zihni Küçümen’e, bestesi Selmi Andak’a ait olan şarkının düzenlemesi Gürkan Bozacı ve Erdem Yener imzası taşıyor.

Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği projede, dönemin iz bırakan şarkılarından Bağrı Yanık Dostlara şarkısının klip çekimi için ekip arkadaşları ile kamera karşısına geçen Erdem Yener, eski Türk filmlerinden görüntülere yer verilen çekimde art çalışma hazırlarken klibin yönetmenliğini de kendisi üstlendi.

Erdem Yener’in Film Olmuş Şarkılar projesinin üçüncü teklisi “Bağrı Yanık Dostlara”, 31 Mayıs tarihinde PRMO (Pop Rock Mahsülleri Ofisi) etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 31.05.2019)

Erdem Yener’den “Şeytan Bunun Neresinde?”

‘Film Olmuş Şarkılar’ isimli projesi ile her ay dinleyicilerine Türk sinema dünyasında yer etmiş şarkıların yeniden yorumu ve düzenlemesiyle sürpriz yapan Erdem Yener, projenin dördüncü teklisi olan ‘Şeytan Bunun Neresinde’yi yayınladı.

1952 yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun yazdığı, Metin Erksan’ın yönettiği Türkiye’nin sansürlenerek yasaklanan ilk filmi olan ve Aşık Veysel’in hayatını anlatan “Karanlık Dünya” filminin şarkılarından; sözleri Aşık Dertli’ye ait olan “Şeytan Bunun Neresinde”, Erdem Yener’in kendine has yorumu ve yeniden düzenlemesi ile bir kere daha hayat buldu.

Şeytan Bunun Neresinde klibinde, “Karanlık Dünya” filminden karelere yer veren Erdem Yener, 1800’lerde saz çalmayı “şeytan işi” addeden zihniyet karşısında şiirini yazan Aşık Dertli’ye ve 1900’lerin ilk yarısında yine aynı zihniyete karşı bu satırları yorumlayan Aşık Veysel’e selam gönderiyor ve duygularını “Aşık Dertli’nin satırları üzerinden neredeyse iki yüzyıl sonra bile aynı zihniyetin festival iptal ettirdiği şu ortamda gitarımı gösterip o meşhur soruyu yineliyorum; Şeytan Bunun Neresinde?” şeklinde ifade ediyor.

Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği ‘Film Olmuş Şarkılar’ projesinin dördüncü teklisi ‘Şeytan Bunun Neresinde’nin düzenlemesini Erdem Yener ve Sertan İpek birlikte üstleniyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 30.06.2019)

Erdem Yener’den Yepyeni Single: “Kan Ve Gül”

“Film Olmuş Şarkılar” isimli projesi ile her ay dinleyicilerine Türk sinema dünyasında yer etmiş şarkıların yeniden yorumu ve düzenlemesiyle sürpriz yapan Erdem Yener, projenin beşinci teklisi olan ‘Kan ve Gül’ü yayınladı.

Söz ve müziği İskender Doğan’a ait olan eser Erdem Yener’in kendine has yorumu ve yeniden düzenlemesi ile bir kez daha hayat buldu. Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği “Film Olmuş Şarkılar” projesinin beşinci teklisinin düzenlemesini Erdem Yener ve Gürkan Bozacı birlikte üstleniyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 03.08.2019)

Erdem Yener’den yeni şarkı: “Dört Duvar”

Hem oyunculuk hem de müzik alanında kendini ispatlamış ve birçok önemli işe imza atmış olan Erdem Yener kariyerinin başından beri sanatın farklı dallarında gösterdiği başarı ile öne çıkıyor. Birçok kişinin ‘Güldür Güldür’den tanıdığı Erdem Yener yeni şarkısı ‘Dört Duvar’da bu kez güldürmüyor ve nihai yalnızlığı anlatıyor.

Erdem Yener hem iz bırakan şarkılarla dolu müzik kariyeriyle hem de oyuncu kimliğiyle tanınıyor. 2008’de dinleyiciyle buluşan ilk albümü ‘Kirli’nin çıkış parçası ‘Belki’ hala dillerde. Bugüne dek şarkılar yazan, albümler çıkarıp konserler veren Erdem Yener aynı zamanda reklam filmlerinde, ekranda, sinemada yer aldı. Özellikle ‘Güldür Güldür’ ile kendine büyük bir hayran kitlesi yarattı.

Öncesinde Ankara’nın hareketli müzik piyasasında tanınmış bir isimdi Erdem Yener. O dönemki grubuyla başkentin neredeyse tüm mekanlarında çaldı. Ardından İstanbul’a gelip stüdyo müzisyenliği yapan Yener, Kedi Müzik çatısı altında; ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü’ ve ‘Bir İhtimal Daha Var’ gibi sinema filmleri ile Aylin Aslım’ın ‘Gülyabani’, Müslüm Gürses’in ‘Mucize ve Buluşma’ albümleri gibi projelerde söz yazarı, besteci, aranjör veya enstrümanist olarak yer aldı.

2013’te ‘Rüyalar Kızı’ teklisi, 2016’da ‘Çıplak’ albümünü yayınladı. Ardından ‘Film Olmuş Şarkılar’ projesi ve ara vermeden yayınladığı şarkılar geldi.

2013’ten bu yana ekranların en çok izlenen programları arasında yer alan ‘Güldür Güldür’de izleyici karşısına çıkan Erdem Yener bir komedi oyuncusu olarak da kitlelerin sevgilisi haline geldi. Yener’in en büyük avantajı doğal komikliği. Konu müzik olunca da başarılı vokali kadar şarkı yazarlığı konusundaki yeteneği de herkesin kabul ettiği bir gerçek.

Erdem Yener son şarkısı “Dört Duvar” ile müzik severlerle buluşuyor. Yener’in kendi müzik şirketi Pop Rock Mahsulleri Ofisi’nden (PRMO Müzik) çıkan teklinin prodüksiyonu, sözü, müziği ve düzenlemesi yine Erdem Yener’e ait.

Erdem Yener bu şarkı için şöyle diyor: “‘Dört Duvar’ nihai yalnızlığı simgeleyen bir tanım. Geçmişe kırgınlığı tarif eden ama hayatı olduğu gibi kabulleniş neticesinde affettiğini anlatan sözlere sahip. Modern ve retro sound’ların harmanıyla düzenlenmiş bir pop-rock şarkısı.”
(Kaynak: www.haberturk.com / www.baskentgazete.com.tr - 23.02.2023)

Erdem Yener Üzgün Ve Kırgın Bir Özeleştiri: “Her Sabah”

Hem oyunculuk hem de müzik alanında kendini ispatlamış ve birçok önemli işe imza atmış olan Erdem Yener yeni şarkısı “Her Sabah” ile müzik severlerle buluştu.

Hem iz bırakan şarkılarla dolu müzik kariyeriyle hem de oyuncu kimliğiyle tanınan Erdem Yener’in “Dört Duvar” şarkısı müzik listelerindeki yerini korurken şimdi de “Her Sabah” ile dinleyicisinin karşısında.

Şarkının sözü, müziği Erdem Yener’e, düzenlemesi ise yine kendisine ve Efe Arar’a ait.

‘Her Sabah’ı bugüne kadar şarkılarını yayınladığı kendi müzik şirketi Pop Rock Mahsülleri Ofisi’nden çıkaran Erdem Yener şöyle diyor:

“Çağımızda iletişimin arttığı yanılgısı birbirimizden ne kadar uzaklaştığımız gerçeğini görmemizi engelliyor. Bu duruma eleştirel bir yaklaşımla yazdığım ‘Her Sabah’ üstenci bir dile sahip olsa da üzgün ve kırgın bir özeleştiridir.”
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 11.05.2024)

Diskografi:
2006
Tanju Eren 40 (Kolektif Albüm, Pasaj Müzik, 27.03.2006)

12.Öz / Erdem Yener - 06:02
13.Aşk Yok Aslında / Erdem Yener - 05:35

2008
Kirli (Albüm, Mucize İşler, 22.10.2008)

1. Input - 00:48
2. Kaybeden - 03:17
3- Belki - 03:40
4. Sert - 03:17
5. Öz - 04:12
6. Geç - 04:02
7. O - 03:06
8. Anlama - 03:38
9. Hayvan - 03:14
10.Uyu - 03:15
11.Son - 04:19
12.Output - 03:29Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2013
Rüyalar Kızı (Single, Esen Müzik, 16.01.2013)

1- Rüyalar Kızı

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Çarşı Pazar / Erdem Yener, Ayhan Taş (Single, A1 Müzik Yapım, .12.03.2015)

1- Çarşı Pazar

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Çıplak (Albüm, Avrupa Müzik, 11.11.2016)

1- Gece - 04:13
2- Dünya - 03:15
3- Olsun - 03:36
4- Ahh - 04:30
5- Yangın - 01:47
6- Aynı - 03:31
7- Sen Uyurken - 04:38
8- Hüsran - 02:49
9- Kaybeden - 02:55Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.opus3a.com
www.zihni.com (2.EL)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Belki 10 (feat. Ferman Akgül) (Single, PRMO Müzik, 07.01.2019)

1- Belki10 (feat. Ferman Akgül) [360 derece]Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bana Yalan Söylediler (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 15.03.2019)

1- Bana Yalan Söylediler (Film Olmuş Şarkılar)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Adaletin Bu Mu Dünya (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 26.04.2019)

1- Adaletin Bu Mu Dünya - 03:15Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bağrı Yanık Dostlara (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 31.05.2019)

1- Erdem Yener - Bağrı Yanık Dostlara (Film Olmuş Şarkılar)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Şeytan Bunun Neresinde (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 28.06.2019)

1- Şeytan Bunun NeresindeDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kan ve Gül (Film Olmuş Şarkılar) (Single, PRMO Müzik, 26.07.2019)

1- Kan ve GülDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ceviz Ağacı (Film Olmuş Şarkılar) (Single, Garaj Müzik, 25.11.2019)

1- Ceviz Ağacı (Film Olmuş Şarkılar)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Film Olmuş Şarkılar (Albüm, PRMO Müzik, 19.03.2021)

1- Bağrı Yanık Dostlara - 04:27
2- Bana Yalan Söylediler - 03:04
3- Adaletin Bu Mu Dünya - 03:15
4- Ceviz Ağacı - 03:55
5- Şeytan Bunun Neresinde - 02:38
6- Fahriye Abla - 03:29
7- Kan ve Gül - 04:14Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ateşler (Single, PRMO Müzik, 15.08.2022)

1- Ateşler - 02:34Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
N’olur Git (Single, PRMO Müzik, 05.05.2023)

1- N’olur Gİt - 02:24Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2024
Dört Duvar (Single, PRMO Müzik, 23.02.2024)

1- Dört Duvar - 04:18Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Her Sabah (Single, PRMO Müzik, 10.05.2024)

1- Her Sabah - 03:03

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.erdemyener.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/erdemyener
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/erdemyener
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/erdemyener
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/erdemyener
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/MrOzihancan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (11361 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag