Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 15.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 154 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 154
Üye: 0
Toplam: 154

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 146,980,662
  • Bugün: 12,196
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 15, 2024
  • 10:21 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Fettah Can
Bookmark and Share
    Geri Dön   (37047 okuma)

Fettah Can
Fettah Can
Fettah Can
FOTO GALERİ

Besteleriyle hem sanatçıların hem de müzik severlerin gönlünde taht kuran Fettah Can, farklı yorumu ve tarzıyla kendi albümünü satışa sundu.

Fettah Can, Hande Yener, Gülben Ergen, Levent Yüksel, Nilüfer, Ebru Gündeş ve daha bir çok sanatçıya verdiği 250`den fazla besteyle tanınıyor.

Yaklasık 15 senedir besteci kimliği ile müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden biri olarak tanıdığımız Fettah Can sonunda kendi albümü için kolları sıvadı.

Sezen Aksu, Hande Yener, Gülben Ergen, Sibel Can, Ebru Gündeş, Işın Karaca, İzel, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, Murat Boz ve daha bir çok sanatçı ile çalışarak her sene müzik sektörüne uzun yıllar unutulamayacak şarkılar kazandırdı ve bestecilik kariyerinde çok önemli bir yere sahip oldu.

Ve şimdi yorumcu kimliğiyle karşımızda. Fettah Can, kendi şarkılarından oluşan albümünden önce “Hazine” ismini taşıyan şarkısıyla geçtiğimiz yaz bizlere albümden ipuçları verdi.

''Hazine'', Albüme de adını veren şarkı oldu. 10 şarkıdan oluşan albümün tüm söz ve müzikleri tabiki Fettah Can’a ait. Sezen Aksu, Alper Narman ve Fettah Can’ın birlikte yazdıkları ve bir zamanlar Türkiye’de yeri yerinden oynatan şarkı “Armağan” da bu albümde. Sahibinin sesinden dinleyeceğimiz iki sürpriz şarkı daha var, bunlardan biri Alper Narman’la birlikte yazdıkları ve Emel’in daha önce okumuş olduğu “Ara Ara” bambaşka bir lezzetle sevenlerine sunuluyor. Bir diğeri ise ilk İzel’den dinlediğimiz ve yine bir kült olma yolunda ilerleyen “Işıklı Yol”.

Arajmanların Fettah Can, Serkan Ölçer ve Cem İyibardakçı’ya ait olan şarkıların mixi Çağrı Kodamanoğlu, Mastering ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Prodüksyonu CF Müzik tarafından üstlenilen albümün prodüktörlüğünü Cansu Kurtcu ve Fettah Can birlikte yaptılar. Yapımda Europian Records, Yapımcı Acar Acabey imzası taşıyan albüm artık müzik marketlerde yerini aldı.

Yıllardır yazdığı şarkı sözleri ve yaptığı bestelerle adından sıkça söz ettiren, müzik sektörüne birçok hit kazandıran Fettah Can, geçen yıl çıkardığı ilk solo albümünün ardından 2011 yazını yepyeni bir şarkı ile karşılıyor : “Sana Affetmek Yakışır”

Sözü, bestesi ve düzenlemesi Fettah Can imzası taşıyan “Sana Affetmek Yakışır” aynı zamanda sonbaharda çıkacak olan yeni albümünün de habercisi.

Fettah Can’ın yepyeni şarkısı, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle, Ahmet Çelenk yapımcılığında, yalnızca dijital müzik platformlarında ve tüm radyolarda.
(Kaynak: www.dokuzsekiz.com.tr)

2012 yılında yayımlamayı planladığı yeni albümü öncesi ‘‘Boş Bardak’’ı digital platformda dinleyici ile buluşturan Fettah Can’ dan sevenlerine tatlı süpriz. Sözü müziği ve düzenlemesi kendi imzasını taşıyan ”Boş Bardak”ın fotoğrafları ise Onur Erçoşkun‘a ait. ”Boş Bardak” öncelikle digital platformda müzik severlerle buluştu. (Kaynak: www.eneger.com)

Bugüne kadar Türk müziğine kazandırdığı hitler dışında, yurtdışında da birçok projeye imza atan Fettah Can, unutulmayan 10 şarkısını “Aklımda Kalanlar” albümü için seçti.

Geçtiğimiz yaz ve yılbaşında çıkan “Sana Affetmek Yakışır” ve “Boş Bardak” singelları ile radyoların en çok çaldığı isim olan Fettah Can, bu şarkılarla birlikte şimdiye kadar Işın Karaca, Hande Yener, Gülben Ergen, Levent Yüksel, Zeynep Casalini, Demet Akalın gibi isimlerden dinlediğimiz şarkılarını yeniden düzenleyerek, kendi yorumu ile albümüne taşıdı.

“Aklımda Kalanlar” albümde, Fettah Can’ın söz ve bestelerinin yanı sıra; Sezen Aksu, Alper Narman ve Cansu Kurtcu ile birlikte yazdığı şarkılar da yer alıyor.

Stüdyo kayıtları tamamen canlı olarak gerçekleştirilen albümde düzenlemeleri Fettah Can ve Cem İyibardakçı birlikte yaptı. Mix ve Mastering çalışması Tarık Ceran imzası taşıyor.

Albümünün fotoğraflarını çeken Burak Ertaş aynı zamanda video klibin yönetmenliğini üstlendi. Kartonet tasarımı ise Nilşah Ağaoğlu tarafından hazırlandı.

“Aklımda Kalanlar” Ahmet Çelenk yapımcılığında Dokuzsekiz Müzik etiketiyle 19 Mart’ta dinleyicisiyle buluştu.

Fettah Can Rüzgar Ekti

2012 yılının ilk baharında yayınladığı “Aklımda Kalanlar” adlı albümünde daha önce farklı yorumculardan duyulan bestelerini yorumlayan Fettah Can, sonbahara yeni bir şarkı ile girdi.

Sözü ve müziği kendisine ait “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim” adlı şarkısını dijital müzik kanalları vasıtasıyla müziksevere sunan Fettah Can, yeni şarkısının kayıtlarını Marşandiz stüdyo’da Tarık Ceran’ın mixi ve masteringi ile gerçekleştirdi.
(Kaynak: www.michaelshow.com - 15.10.2012)

Fettah Can, ‘Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim’i Kliplendirdi.

Söz, beste ve düzenlemesi Fettah Can’a ait, yayımlandığı günden itibaren müzikseverler tarafından büyük ilgi gören “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim”, melodisi ve hayatın içinden sözleri ile dikkat çekti.

Ulusal ve yerel radyoların yoğun ilgi gösterdiği, listelerde zirveyi kimselere bırakmayan “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim” şarkısı dinleyicilerden gelen yoğun istek üzerine video kliplendi. Yönetmenliğini Akın Çetin’in, görüntü yönetmenliğini Güney Eker’in yaptığı REFB’in video klibi Şile’de çekildi. Fettah Can’ın genç bir ekiple çalıştığı video klibin çekimleri, güneşli bir kış gününde yaklaşık on saatte gerçekleştirildi.

Türkiye Müzik Ödülleri’nde bu yıl “En İyi Single” dalında “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim” ile yarışan Fettah Can, şarkısına gösterilen ilgiden oldukça memnun.

‘Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim’i Ahmet Çelenk yapımcılığında, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayımlayan Fettah Can, 2013 baharında çıkaracağı “Aklımda Kalanlar II” albümünün hazırlıklarına devam ediyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 25.03.2013 )

Fettah Can Yalanlar Cumhuriyeti’nden Sesleniyor

Fettah Can’ın üçüncü stüdyo albümü “Yalanlar Cumhuriyet”i Dokuzsekiz Müzik etiketiyle Eylül ayında yayınlanıyor.

Albümden önce sosyal platformlar aracılığı ile albümün isim şarkısı “Yalanlar Cumhuriyeti” paylaşıma açan Fettah Can şarkısının ITunes’da dikkatleri çekmesinden mutluluk duyduğunu söylüyor.

Sözleri Cansu Kurtcu ’ya bestesi Cansu Kurtcu ve Fettah Can ’a ait olan “Yalanlar Cumhuriyeti”nin düzenlemesinde ise Fettah Can’ın imzası yer alıyor. “Yalanlar Cumhuriyeti”nin mix ve masteringini Tarık Ceran üstlendi.

Fettah Can şarkılarının naifliğini taşıyan “Yalanlar Cumhuriyeti”nin sözlerindeki sitemkar ayrılık hikayesi, Akdeniz esintileri taşıyan melodisi ile keyifli bir hale bürünüyor.

“Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde, dinleyicilerin sahibinin sesinden duymak istediği, daha önce değerli şarkıcılar tarafından yorumlanmış Fettah Can şarkılarının yanı sıra yepyeni şarkılar da yer alıyor. Sürprizlerle dolu albüm için geri sayım devam ederken “Yalanlar Cumhuriyeti” sosyal medya ve radyolar aracılığıyla müzikseverlerle buluşuyor.
(Kaynak: www.aveamuzik.com / www.istanbulfm.com.tr / www.kralmagazin.com.tr - 16.08.2013)

Tamamı Canlı Kayıt ‘Yalanlar Cumhuriyeti’!

Fettah Can’ın merakla beklenen üçüncü stüdyo albümü ‘Yalanlar Cumhuriyet’i Dokuzsekiz Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı.

Fettah Can’ın 21 yıldır söz yazarı ve besteci olarak devam ettirdiği, yüzlerce hit şarkıya imza attığı müzik kariyeri, yorumculuğu ile de aynı başarıyla devam ediyor.

Sanatçının üçüncü stüdyo albümü “Yalanlar Cumhuriyeti”, uzun bir ön çalışma ve stüdyo dönemi sonrası müzikseverlerin beğenisine sunulmaya hazır hale geldi.

“Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde, dinleyicilerin sahibinin sesinden duymak istediği, daha önce değerli şarkıcılar tarafından yorumlanmış Fettah Can şarkılarının yanı sıra yepyeni şarkılar da yer alıyor.

Fettah Can’ın bu yeni albümüne repertuarından 10 şarkı seçildi. Albüme giren Yangın Kızılı, Yonca Bahçesi, Özledim, Eskiden Olsa, Son Gülen İyi Güler, Solan Çiçekler ve geçtiğimiz yılın en popüler şarkılarından ‘Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim’in söz ve besteleri Fettah Can tarafından yapıldı.

Albümün ismini taşıyan, radyolar ve sosyal platformlar aracılığıyla dinleyiciye sunulan ilk şarkı “Yalanlar Cumhuriyeti” ile ”Söz” şarkılarının sözlerini Cansu Kurtcu yazarken bu şarkıların müziklerini ise iki müzisyen birlikte yaptı.

Albüm şarkılarından ‘Kalp Ağrısı’nın sözleri yine Cansu Kurtcu’ya ait. “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde yer alan tüm düzenlemelere Fettah Can imza atarken mix ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı.

Albüm kayıtlarında ağırlıkla sahnede birlikte çaldığı müzisyen arkadaşları ile çalışmayı tercih eden Fettah Can, şarkıların düzenlemelerini yaparken tamamını canlı kayıtlar üzerine kurdu.

Şarkıların akışına göre Erdem Sökmen, Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Altuğ Öncü, İstanbul Strings, Ceyhun Çelikten, İsmail Tunçbilek, Yonca Kocadağ ve Murat Aziret gibi alanlarında Türkiye’nin en önemli müzisyenleri ile de Fettah Can stüdyoya girdi.

Fettah Can’ın “Yalanlar Cumhuriyeti” adını taşıyan üçüncü albümünün fotoğraflarını moda ve stil fotoğrafçısı Osman Özel çekerken, albüm tasarımı ise Nilşah Ağaoğlu’nun elinden çıktı.

Albümün ilk video klibi, albümün de isim şarkısı olan ‘Yalanlar Cumhuriyeti’ne çekildi. Film sokağı stüdyolarında 16 saatte Burak Ertaş yönetmenliğinde çekilen video klipte 35 kişilik bir ekip görev aldı. Video klip farklı ışık kompozisyonları ve imaj görüntüleri ile farklı fonlarda çekildi. Fettah Can video klipte iki farklı kostüm kullandı. ‘Yalanlar Cumhuriyeti’nin video klibi sosyal platformlar ve tüm kanallarda yayına girdi.

İlk konser bu cumartesi İstanbul Jolly Joker’de.

Fettah Can yeni albümünün ilk İstanbul konseri için 21 Eylül 2013 cumartesi akşamı Jolly Joker’de sahneye çıkıyor. Yeni şarkılarını İstanbullu müzikseverlerle canlı olarak ilk kez paylaşacak olan Fettah Can, bu konsere özel bir dekorda performansını sergileyecek.

“Yalanlar Cumhuriyeti”, Fettah Can şarkılarının kimliğine sahip, dinleyen herkesin gerçek duygularını yansıtan, her ruh haline uygun şarkıları ile Ahmet Çelenk yapımcılığında, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle 17 Eylül 2013’de müzik marketlerde.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 18.09.2013)

Fettah Can’ın Yeni Klibi “Kalp Ağrısı” Yaratacak!

Fettah Can’ın 21 yıldır söz yazarı ve besteci olarak devam ettirdiği, yüzlerce hit şarkıya imza attığı müzik kariyeri, yorumculuğu ile de aynı başarıyla devam ediyor.

Sanatçının üçüncü stüdyo albümü “Yalanlar Cumhuriyeti”, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluştu.

Albümünün ikinci video klibi “KALP AĞRISI” şarkısına çekildi.

Sözleri Cansu Kurtcu’ya müziği Fettah Can’a ait olan şarkının düzenlemesi yine Fettah Can imzası taşıyor. Şarkının Mix ve Mastering çalışmasını Tarık Ceran yaptı.

Bedran Güzel yönetmenliğinde çekilen video klibin çekimleri İstanbul’da bir otelin içinde ve terasın da gerçekleştirildi. Görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu’nun yaptığı klip romantik görüntüleri ile dikkat çekiyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 07.01.2014)

Fettah Can’ın Yeni Single’ı “Delirme” Yayında!

Yorumcu ve besteci kimliği ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan, müzik dünyasının sevilen ismi Fettah Can, “Delirme” isimli yeni şarkısı ile müzikseverlerle buluşuyor.

Sözleri Cansu Kurtcu’ya müziği ve düzenlemesi Fettah Can’a ait olan şarkının Mix çalışması Onur Koç, mastering çalışması ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Fettah Can şarkılarının naifliğini taşıyan “Delirme” şarkısı, Hasan Kuyucu yönetmenliğinde Sapanca bölgesinde özel bir tesiste gerçekleşen çekimlerle kliplendi. Klipte sanatçıya dört oyuncu eşlik etti.

“Delirme”, Ahmet Çelenk prodüktörlüğünde, Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında video klibi ile birlikte tüm platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinekibi.com - 12.08.2015 / www.magazinkolik.com / www.powerturk.com - 13.08.2015)

Fettah Can’dan Yeni Video Klip “Yalan Bu Dünya”

Şimdiye kadar dillerden düşmeyen bir çok hit şarkıya imza atan Fettah Can, 4. solo albümünün hazırlıklarını sürdürmekte.

Sanatçı yakında yayınlayacağı albümünde yer alan ve geçtiğimiz günlerde radyolar aracılığı ile müzik sevenlerle buluşturduğu “Yalan Bu Dünya” şarkısı için kamera karşısına geçti.

Söz ve müziği Fettah Can’a, mix ve mastering çalışmasını Tarık Ceran’a ait olan “Yalan Bu Dünya” şarkısının video klibi Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekildi.

Hayatın içinden farklı karakterlerin bir araya geldiği klip, samimi görüntüleri ile dikkat çekmekte
(Kaynak: www.magazinci.com - 24.01.2016)

Fettah Can’dan “Sen En Çok Aşksın”

Yakın dönemde single olarak yayınladığı ve dinleyiciler tarafından çok sevilen “Delirme” ve “Yalan Bu Dünya” şarkılarınında yer aldığı albümde ayrıca 8 yeni şarkı bulunmakta. Tüm düzenlemeler Fettah Can imzası taşıyor. Mix ve mastering çalışmasını Tarık Ceran’ın hazırladığı albümde söz ve besteleri ile albüme katkıda bulunan diğer isimler ise Cansu Kurtcu, Onur Koç ve Çağrı Telkıvıran.

Albüm fotoğrafları için Lara Sayılgan ile çalışan Fettah Can, albümün çıkış şarkısı ‘Sen En Çok Aşksın’ın video klibi için Bedran Güzel yönetmenliğinde kamera karşına geçti.
(Albüm açıklaması)

Fettah Can’ın ‘Sen En Çok Aşksın’ı Yayında

Türkiye’nin en önemli söz yazarı, besteci, yorumcu ve aranjörlerinden, Fettah Can’ın, dördüncü solo albümü ‘Sen En Çok Aşksın’ DokuzSekiz Müzik yapımcılığında müzikseverlerle buluştu.

Bugüne kadar yaptığı hitler ile Türk müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran, otoritelerin ve müzik eleştirmenlerinin yakından takip ettiği Fettah Can’ın, geçtiğimiz kış çıkardığı teklileri de içine aldığı yepyeni albümü “Sen En Çok Aşksın” 10 şarkıdan oluşuyor.

Müzikal birlikteliklerine devam eden Cansu Kurtcu ve Fettah Can, bu albümde birlikte 5 şarkıya imza attılar. 3 şarkının söz ve bestesinde tek başına Fettah Can’ı gördüğümüz “Sen En Çok Aşksın”da, bir de Onur Koç şarkısı “Dipsiz Kuyu” yer alıyor. Albümdeki konuk müzisyenlerden biri de Çağrı Telkıvıran. Cansu Kurtcu, Fettah Can ve Çağrı Telkıvıran, sözleri Fettah Can’a ait “Sağanak Gibi” şarkısının müziğine birlikte imza attılar.

“Fettah Can Müziği”nin ön planda olduğu albümde tüm kayıtlar canlı olarak yapıldı. Marşandiz Stüdyoları’nda yapılan kayıtlar üç hafta sürdü. Tüm şarkıların düzenlemelerini de üstlenen Fettah Can’ın, yeni albümünün mix ve mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından gerçekleştirildi.

Fettah Can, fotoğraf çekimleri için stil danışmanı Alexander Kokoskeriya ile seçtiği özel kıyafetlerle şehirli ve çok şık bir adam olarak Lara Sayılgan’ın objektifinin karşına geçti.

“Sen En Çok Aşksın” albümünün ilk video klibi albümün isim şarkısına çekildi. Bedran Güzel yönetmenliğinde Beykoz Kundura Fabrikası’nda, kurulan özel dekorlarda çekilen video klipte ünlü müzisyene Hollandalı model Polly Polijaniuk eşlik etti. “Sen En Çok Aşksın” şarkısının video klip yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.05.2016)

Fettah Can’dan 5. Video Klip “Sağanak Gibi”

Fettah Can’ın “Sen En Çok Aşksın” albümünün beşinci video klibi “Sağanak Gibi” şarkısına çekildi.

Sözlerini Cansu Kurtcu’nun yazdığı, müziği Cansu Kurtcu, Çağrı Telkıvıran ve Fettah Can ortak çalışması olan “Sağanak Gibi” şarkısı İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde kliplendi.

Video klipte, Fettah Can’a perküsyonda Kemal Kılıç, gitarda Erkan Erzurumlu ve dansçı Sinem Yalnız eşlik etmekte.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 03.04.2017)

Fettah Can Sessizliğini Yeni Teklisi “Kalakaldın mı” Şarkısıyla Bozdu!

Türk pop müziğine sayısız şarkı kazandıran Fettah Can, yeni teklisi “Kalakaldın mı” şarkısı ile kariyerini taçlandırmaya devam ediyor.

En son 2016 Mayıs ayında “Sen En Çok Aşksın” albümünü müzikseverlerle buluşturan Fettah Can, yaklaşık 2 yıllık sessizliğini yeni teklisi “Kalakaldın mı” ile bozdu.

Sözleri Cansu Kurtcu, müziği Cansu Kurtcu ve Fettah Can’a ait olan şarkının düzenlemesi Fettah Can’a ait.

Yaklaşık 16 saat süren “Kalakaldın mı” şarkısının video klibini Nihat Odabaşı çekti. Etiler’de bir mekanda başlayan çekimler, Nişantaşı sokaklarında son buldu.

Fettah Can “Kalakaldın mı” şarkısı ile 15 Ocak 2018 tarihinde radyo, TV ve tüm dijital platformlarında...
(Kaynak: www.powerapp.com.tr/powerturk - 15.01.2018)

Fettah Can, Aradığı Aşkı Denizde Buldu

Fettah Can, “Aradığım Aşk” adını verdiği single’ını hayranlarıyla buluşturdu.

Ünlü şarkıcının klipte bir yelkenliyi yüzdürebilmek için yedi gün boyunca özel eğitim aldığı öğrenildi.

Fettah Can yeni teklisi “Aradığım bugün itibarıyla tüm dijital platformlarda yerini aldı. Dokuzuncu single çalışmasına 11 metrelik bir yelkenlide klip çeken ünlü şarkıcı çekim esnasında kullandığı yelkenliyi yüzdürebilmek için yedi gün boyunca özel eğitim aldı.

Sanatçının denizde, tek başına yelkenlide geçirdiği bir günün anlatıldığı klibin çekimlerinin yaklaşık 16 saat sürdüğü öğrenildi. Fettah Can’ın kullandığı yelkenlinin görüntüleri zodiac bot ile çekildi.
(Kaynak: www.haberturk.com - 16.08.2018)

Fettah Can’dan Yeni Single: “Siyah İnci”

Müzikal çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Fettah Can, yeni şarkısı ‘Siyah İnci’yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

Söz ve müziğinde Alper Narman ile birlikte imzasını attığı “Siyah İnci” şarkısınının düzenlemesinde ise Ara Akan imzası bulunuyor.

Şarkının Mix - Mastering çalışmasını Özgür Yurtoğlu yaparken klibin ise İllustrasyon ve Animasyonunda Fatih Kocatürk imzası var.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 15.10.2021)

Fettah Can’dan Yeni Single

Fettah Can, “Nasıl Durumlar” adlı teklisini hayranlarıyla paylaştı. En az yorumculuğu kadar, yaptığı şarkılarla da müzikseverlerin gönlünde taht kuran Fettah Can, yine romantizmin daimi eşlikçisi şarkılarına bir yenisini daha ekledi.

Şarkının klibi için Safa Gülsoy’un objektifinin karşısına geçen Fettah Can, klibinde İsveç’te bir müzayededen satın alınan 1930’lu yıllara ait bir antika sallanan sandalye kullandı.

Severek ayrılan ve sonrasında kavuşan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı klip 12 saatte bir platoda çekildi. Klibe özel hazırlanan bir ev bir de otel odası dekoru gerçeğini aratmadı.

Sözleri Cansu Kurtcu’ya ait olan “Nasıl Durumlar” şarkısının müziğinde ve aranjesinde de Fettah Can’ın kendi imzası bulunuyor.

Yeni şarkısını dinleyicileri ile buluşturmanın heyecanını yaşayan Fettah Can “Şarkımızda ve klibinde birbirine özlem duyan ve tekrar devam kararı alan bir aşk hikayesi var. Bu şarkımız da yarım kalan aşklara bir umut olsun. Baharın gelişi ile birlikte ‘aşk’ olsun diyoruz” dedi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.05.2022)

Fettah Can’ın Özel Proje Albümünden İlk Single! “Zaten Yaz Üç Aydı”

Fettah Can, Türkiye’nin en önemli söz ve müzik yazarlarının şarkılarından oluşan yeni albümünün hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Yorumculuğu kadar söz yazarı ve besteci kimliğiyle de gönüllerde taht kuran sanatçının yeni albümünün müjdecisi ve aynı zamanda ilk teklisi olan “Zaten Yaz Üç Aydı” isimli şarkı Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanıyor.

Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan şarkı; Ara Akan’ın düzenlemesi ve Fettah Can’ın güçlü yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

YALNIZLIK TEMALI ŞARKININ KLİBİ BODRUM’DA KLİPLENDİ!

Yalnızlık temasının hakim olduğu ‘Zaten Yaz Üç Aydı’nın video klibi Bodrum’da İzzet Başlak tarafından çekildi.

“Zaten Yaz Üç Aydı” Sony Music Türkiye etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında!..
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 06.09.2023 / www.magazinci.com - 08.09.2023)

Fettah Can “Yola Devam” Diyor

Fettah Can, Türkiye’nin en önemli söz ve müzik yazarlarının şarkılarından oluşan yeni albümünün hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Yorumculuğu kadar söz yazarı ve besteci kimliğiyle de gönüllerde taht kuran sanatçının yeni albümünün müjdecisi ve ikinci teklisi olan “Yola Devam” isimli şarkı Sony Music Türkiye etiketiyle yayımladı.

Sözü ve müziği Ertuğ Ergin’e ait olan şarkı, Ara Akan’ın düzenlemesi ve Fettah Can’ın duygu dolu, güçlü yorumuyla yeniden hayat bularak, dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Sözleri ve müziğiyle umut dolu olan şarkının video klibi ise yönetmen İzzet Başlak tarafından çekildi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 27.10.2023 / www.kralmuzik.com.tr - 01.11.2023)

Fettah Can’dan 21 Yıl Sonra: “Dön Gel”!..

Fettah Can, Türkiye’nin en önemli söz ve müzik yazarlarının hit şarkılarından oluşan yeni albümünden sürprizler yayınlamaya devam ediyor.

Yorumculuğu kadar söz yazarı ve besteci kimliğiyle de gönüllerde taht kuran sanatçının heyecan yaratan yeni albümünün dördüncü teklisi olan “Dön Gel” isimli şarkı Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanıyor.

Kenan Doğulu imzası ve yorumuyla Türk pop müziğinde bir döneme damgasını vuran şarkılarından olan “Dön Gel”, Fettah Can’ın kendine has yorumu ve duygusuyla farklı bir anlam kazanıyor. Aranjesinde Ara Akan imzası bulunan kült şarkının mix & masteringi ise Özgür Yurtoğlu’na ait.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 31.05.2024)

Diskografi:
2009
Hazine (Single, Çınar Müzik)

1. Hazine
2. Hazine (Akustik)
3. Hazine (Club Mix)

2010
Hazine (Albüm, Çınar Müzik, 21.07.2010)

1- Hazine
2- Kahpe Diller
3- Işıklı Yol
4- Oyuncak
5- Armağan
6- Unuttum
7- Gecenin Yarısı
8- Aydınlık Sabahlar
9- Atmosfer
10-Ara Ara


2011
Yanan Ateşi Söndürdük / Demet Akalın & Fettah Can (Maxi Single, Seyhan Müzik, 24.02.2011)

1. Yanan Ateşi Söndürdük - 04:24
2. Yanan Ateşi Söndürdük (Club Versiyon) - 05:14
3. Yanan Ateşi Söndürdük (Akustik Versiyon) - 03:45
4. Yanan Ateşi Söndürdük (Ballad Versiyon) - 02:14


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

Sana Affetmek Yakışır (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 08.06.2011)

1- Sana Affetmek Yakışır


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Boş Bardak (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 26.11.2011)

1- Boş Bardak

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Aklımda Kalanlar (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 19.03.2012)

1. Mandalinalar (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
2. Yalnızlık (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
3. Sana Affetmek Yakışır (Söz & Müzik: Fettah Can)
4. Duvar (Söz & Müzik: Sezen Aksu & Alper Narman & Fettah Can)
5. Bu Aşkın Katili Sensin (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
6. Yanan Ateşi Söndürdük (Söz: Cansu Kurtcu, Müzik: Fettah Can)
7. Evlilik Sandalı (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
8. Alem Biliyor (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
9. Milat (Söz & Müzik: Fettah Can)
10.Boş Bardak (Söz & Müzik: Fettah Can)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com
www.napster.com

Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 13.10.2012)

1- Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com

Aklımda Kalanlar (LP [=Long Play Plak], Dokuz Sekiz Müzik, 20.11.2012 / 11.04.2013)

A Yüzü:
1. Mandalinalar (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
2. Yalnızlık (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
3. Sana Affetmek Yakışır (Söz & Müzik: Fettah Can)
4. Duvar (Söz & Müzik: Sezen Aksu & Alper Narman & Fettah Can)
5. Bu Aşkın Katili Sensin (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
B Yüzü:
6. Yanan Ateşi Söndürdük (Söz: Cansu Kurtcu, Müzik: Fettah Can)
7. Evlilik Sandalı (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
8. Alem Biliyor (Söz & Müzik: Alper Narman & Fettah Can)
9. Milat (Söz & Müzik: Fettah Can)
10.Boş Bardak (Söz & Müzik: Fettah Can)

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.ozhizo.com
www.goldplak.com
www.nadirkitap.com

Yalanlar Cumhuriyeti (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 13.08.2013)

1- Yalanlar Cumhuriyeti - 03:18 (Söz: Cansu Kurtcu, Müzik: Cansu Kurtcu, Fettah Can)

Yalanlar Cumhuriyeti (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 17.09.2013)

1. Yalanlar Cumhuriyeti
2. Yangın Kızılı
3. Kalp Ağrısı
4. Yonca Bahçesi
5. Özledim
6. Söz
7. Eskiden Olsa
8. Son Gülen İyi Güler
9. Solan Çiçekler
10.Rüzgâr Ektim Fırtına Biçeceğim


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2015
Delirme (Single, Dokuzsekiz Müzik, 11.08.2015)

1- Delirme - 03:28


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

Yalan Bu Dünya (Single, Dokuz Sekiz Müzik, 31.12.2015)

1- Yalan Bu Dünya - 03:35


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2016
Sen En Çok Aşksın (Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 28.04.2016)

1. Sen En Çok Aşksın (Söz: Cansu Kurtcu - Müzik : Cansu Kurtcu - Fettah Can)
1. Sen En Çok Aşksın (Söz: Cansu Kurtcu - Müzik : Cansu Kurtcu - Fettah Can)
2. Olan Bize Oldu (Söz - Müzik : Fettah Can)
3. Bahardan Kalma (Söz- Müzik : Fettah Can)
4. Dipsiz Kuyu (Söz - Müzik : Onur Koç)
5. Delirme (Söz: Cansu Kurtcu - Müzik : Fettah Can)
6. Hayata Merhaba De (Söz : Cansu Kurtcu - Müzik : Fettah Can)
7. Ben Söyledim Sen Anla (Söz : Cansu Kurtcu - Müzik : Cansu Kurtcu - Fettah Can)
8. Sağanak Gibi
9. Yalan Bu Dünya (Söz- Müzik : Fettah Can)
10.Kalbime Güvendim (Söz- Müzik : Fettah Can)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.zihni.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com

2018
Kalakaldın mı? (Single, CF, Müzik, 15.01.2018)

1- Kalakaldın mı


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Aradığım Aşk (Single, CF Müzik, 16.08.2018)

1- Aradığım Aşk

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 2 [Kolektif Tribute Albüm, Poll Production, 19.12.2018]

CD 2 :
6- Fettah Can / Liselim

2019
Bırak Ağlayayım (Single, CF, 25.10.2019)

1- Bırak Ağlayayım - 02:53Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Piyanist / Sinan Akçıl (Albüm, Lets Menajerlik, 21.02.2020)

9- Gurur - Fettah Can Feat. Sinan Akçıl
Hasret [Attila Özdemiroğlu Besteleri] / Fettah Can & Cansu Kurtçu (Single, Arda Müzik Yapım, 07.08.2020)

1- Hasret - 04:35Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Mecnunum Leylamı Gördüm / Burcu Arı & Fettah Can (Single, GTR Müzik, 28.05.2021)

1- Mecnunum Leylamı Gördüm - 03:49

Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Siyah İnci (Single, CF Müzik, 12.10.2021)

1- Siyah İnci - 03:05Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Nasıl Durumlar (Single, CF Müzik, 06.05.2022)

1- Nasıl Durumlar - 03:30Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
Zaten Yaz Üç Ayd? (Single, Sony Music Türkiye, 08.09.2023)

1- Zaten Yaz Üç Ayd? - 03:02Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Yola Devam (Single, Sony Music Türkiye, 27.10.2023)

1- Yola Devam - 03:09Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

2024
Kimse Olmadı (Single, Sony Music Türkiye, 19.04.2024)

1- Kimse Olmadı - 03:33 (Söz ve Müzik: Cansu Kurtcu)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

Dön Gel (Single, Sony Music Türkiye, 31.05.2024)

1- Dön Gel - 03:25

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları / Platformları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresi:
www.fettahcan.comtr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/FettahCanOnline
www.facebook.com/pages/Fettah-Can
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/fettahcan
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/fettahcan
Resmi Fan YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/FettahCanFanClub

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (37047 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag