Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432

Beğen ve

   Kim Online
Şu an sitede, 237 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 237
Üye: 0
Toplam: 237

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 100,017,612
  • Bugün: 6,641
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2021
  • 04:16 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Flört (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (39132 okuma)

Flört (Grup)
Flört (Grup)
Flört (Grup)
FOTO GALERİ

1989 senesinin 4 Mayıs gününde Ozan Kotra ve Ata Akdağ’ın tanışmasıylakuracakları grubunun ilk temeli atılmış oldu. O dönemde ikisi de lise öğrencisiydi. Yanlarına iki öğrenci arkadaşlarını daha alarak “SOS ve 6 kulak” adlı bir amatör grup kurdular. Takvimler 1991 senesini gösterdiği günlerde, gruba teorik bilgisi nispeten daha iyi durumda olan gitarist Barış Bölükbaşı dahil oldu. Ozan, Ata, Barış ve davulcuları Armağan (Armi/Army) ile birlikte “Bekarlar” grubunu kurdular. Grup ilk kez ’91 senesinde bir düğün salonundaki çay partisinde çaldı ve yaşadıkları yer olan Pendik’in en önemli grubu oldu.

Kısa sürede konserlere başladılar. O dönemde çok az sayıda olan Beyoğlu’ndaki rock barlarda (Gitanes, Bilsak) Elvis Presley, Beatles; Rolling Stones gibi ünlü grupların parçalarını, kendi bestelerini ve türkülerin kendi düzenledikleri sert rock yorumlarını çalmaya başladılar. Barlarda müthiş bir izleyici potansiyeli bulmalarına rağmen yeterli para kazanamıyorlardı. 1993 senesinde davulcu Army bir trafik kazası geçirdi ve hayata gözlerini yumdu. Grup davulcularını kaybetmenin şokuyla aylarca bir araya gelemedi. Bu dönemde Ozan Kotra pop piyasasında enstrümanistlik yapmaya başladı. Ata ile Barış ise barlarda ikili olarak çalmaya devam ettiler. 1994 senesinde gruba (sonradan grupta Timsah lakabı takılan) Hakan Çağlar katıldı ve zorunlu davulcu değişikliği ile grup tekrar birleşti.

O dönemlerde Fuat Gürer’le tanıştılar ve yıllarca sürecek olan usta-çırak ilişkisi böylece başlamış oldu. 1998 senesine kadar birçok bestelerini demo kayıt haline dönüştürdüler. Fakat hiçbir plak şirketi onları ticari bulmadığı için bir türlü albüm yapamadılar. Nihayet 1998 senesinde Hilmi Topaloğlu bir rastlantı eseri onları sahne aldıkları barda izledi ve sihirli değneğini “Bekarlar” dörtlüsüne dokundurdu. Onları görür görmez “KİM BUNLAR?” diye bağırınca grubun ismi “Kim Bunlar” olarak değişti.

Prestij Müzikle anlaşmalarıyla birlikte albüm projesi hemen oluştu. Sahnede çaldıkları türkülerin saundunu biraz yumuşatarak “Dağlar Kızı Reyhan-Atabarı” isimli albümü gerçekleştirdiler. Kayıtlar 3,5 ay kadar sürdü. Bir anda dikkatleri üzerlerine çektiler ve satışları “Atabarı” adlı ilk klipleri ile 100.000 rakamını geçti. İçinde bulunduğumuz dönemin en ünlü ve satış yapan gruplarından biri olan “Kim Bunlar” grubu kalıcı müzik yapan ender gruplardan biri olma yolunda ilerlemeye başladı. (NOT: İlk albümleri “Dağlar Kızı Reyhan-Atabarı” kaybettikleri eski davulcuları Armağan Atar’a ithaf edilmiştir.)

Albümü takiben gerçekleşen 38 konserlik yaz turnesi ve zorlama Beatles imajıyla yaşanan bu macera sonucunda grup, dişe dokunur bir para kazanamadan bu gereksiz ünlü ve çoksatar hali sonlandırmaya ve kendini gerçek duruşuyla ortaya koymaya karar verdi.

İlk albümü iyi satış yapan grup, Prestij’in patronlarını “Dünyada yeni bir salgın müzik var ve bunu Türkiye’de ilk biz yapacağız. Punk gibi bişey…İnanın çok tutacak” diye ikna ettikten sonra, Erekli Tunç stüdyosunda çalışmaya başladılar. Prestij patronları grubun fazla deneysel bir albüm hazırlamasını önlemek üzere Yıldıray Gürgen’i aranjör olarak başlarına getirdiler. Öte yandan Prestij patronları, ticari işleri ile tanıdıkları Gürgen’in de deneysel açılımlara hazır olduğundan bihaberdiler. Yıldıray Gürgen’in de katılımıyla 2 ay prova ve 28 gün kayıt olmak üzere 3 ayda albüm tamamlandı. Prestij müzik patronları yaşadıkları şoku atlattıktan hemen sonra; Blur’den Beatles’ın Sergeant Pepper’ına uzanan, zaman zaman enerjinin, zaman zaman da deneyselliğin tavanına vuran “Ve...” albümü yayınlandı. Kim Bunlar adıyla 1999’da çıkardıkları albümü “Ve...” isimli albümlerine “Döverim” adlı esere Cem Şeftalicioğlu tarafından hazırlanmış bir klip çektiler.

Prestij’deki mali sıkıntılar, albümün az satışı, Reha Muhtar’ın grup üyeleri ile ilgili yaptığı Satanizm atıflı haberler derken grup, zaten üzerinde yük olan Kim Bunlar ismini Prestij müziğe ve 2001 krizi sonrası da TMSF’ye bırakarak yeni bir rotaya doğru dümen kırdı.

Bu süreç sonunda, Kotra’nın deyimiyle “3 senelik ün, şan, şöhret maymunluğunu terk etmiş, cebinde bir kuruş parası olmayan, müzik piyasasının artıkları konumundaki bir avuç müzisyendiler”. Bu dönemin hemen başında Barış Bölükbaşı, Akdağ ve Kotra ikilisinin baskın konumundan kaynaklanan mutsuzluğunu gruptan ayrılarak kökten sona erdirmeye karar verdi. Bölükbaşı’nın yerine Kotra’nın 1996 yılında, bir konser videosunda izleyip beğendiği Çağatay Kehribar gruba alındı.

Kehribar’ın grubun müziğini daha önceden takip ediyor olması, bu ekip için önemli bir avantajdı. Ekip, Flört ismini benimsedi ve Ağdaş Müzik adlı bir firma ile anlaşarak albüm kayıtlarına başladılar. Ancak, bu albüm kayıtları sırasında Kotra ve Akdağ arasındaki o zamana kadar yaratıcı olan gerilim, grubu zaman zaman kopma noktasına getirirken albüm sırasında ayrılıklar arka arkaya geldi. Gruptan Ata Akdağ ve Timsah ayrıldı. Kaydedilen albüm ise 2001 yılında Flört adıyla yayınlandı. “Yalnızlık Mevsimi” albümün çıkış parçası olarak düşünülmüş ve ilk klip de bu şarkıya çekilmişti.

Ata Akdağ’ın ayrıldığı dönemde Kotra ve Kehribar birlikte şarkı üretmeye başladılar. Bu dönemde Kotra’nın mistik bir arayışa girmesi albümün de akışına damgasını vurdu. Orkun Bagatur davulcu ve Uğur İşgüder’in bas gitarist olarak gruba katıldığı albümde Ozan Kotra akustik gitarın yanı sıra bas çalmayı da sürdürdü. Bu albüm ile birlikte Kotra ve Kehribar ikilisi kıvamını tamamen bulmuştu. Grubun klavyecisi olmasa da gayet elektronik soundların da kullanıldığı bu albüm, 8 ayda kaydedildi.

Grubun 2003’te yapımcılığını Dirlik Film Müzik’in prodüktörlüğünü de Gazanfer ve Eyüp Dirlik’in üstlendiği Seyhan Müzik etiketiyle çıkardıkları “Cemiyette Pişiyoruz” adlı albümlerinin hemen ardından, grubun solisti Ozan Kotra’nın 2004 yılı sonunda aniden askere alınışı ile çalışmalarına ara vermek zorunda kalmış, albüm promosyonu ve konserler ertelenmişti. Kotra’nın askerlikten dönüşünü takiben 2005 yılında Shaft gibi bazı mekânlarda albüm kadrosu ile konser verilse de bu kadro da sürekli olmadı. BKM organizasyonu ile çalışmalarına tekrar başlayan grup ilk olarak Ankara’da dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Türkçe Sözlü Pop-Rock tarzında müzik yapan grup üyeleri etkilendikleri tasavvuf felsefesini de bestelerinde tema olarak kullanıyorlar. Tüm parçaları kendilerine ait olan grup, Yunus Emre’nin bir şiirini de bestelemiş.

Türk Dili’nin en doğru şekilde kullanılması gerektiğine inanan Flört, şarkıları aracılığıyla dinleyicileriyle flört ettiklerine inanıyorlar. Üç sesli vokal anlayışlarıyla dikkat çeken grup elemanları, albümlerinin stüdyo kayıtlarını kendileri yapıyor.

Kotra’nın askerlikten dönüşünü takiben 2005 yılında Shaft gibi bazı mekânlarda albüm kadrosu ile konser verilse de bu kadro da sürekli olmadı. 2007 yılına kadar süren bu ara dönemde Kotra, dublaj çalışmalarına ağırlık verirken Kehribar, Flört öncesinde başladığı Yaşar Kurt’a sahnede eşlik çalışmalarına devam etti.

2006 Eylül’ünde Timsah gruba yeniden dâhil olunca grup Bayar Stüdyosunda trio olarak 2 şarkı kaydetti. Akabinde, Timsah’ın ayrılması üzerine davulda gruba 2003 yılında BKM konserlerinde eşlik etmiş olan Ataç Ülker yeniden katılırken ve Ülker’in tavsiyesi ile basta Özgür Yenilmez de gruba alındı. Böylelikle, yeniden dörtlü olan grup, 6 yeni şarkı daha kaydetti. 2007’ye kadar kadrosunda Ozan Kotra (vokal, gitar) Çağatay Kehribar (vokal, gitar), Ataç Ülker (davul) ve Özgür Yenilmez (bas) olarak bir süre devam ettiler.

2007 yılına kadar süren bu ara dönemde Kotra, dublaj çalışmalarına ağırlık verirken Kehribar, Flört öncesinde başladığı Yaşar Kurt’a sahnede eşlik çalışmalarına devam etti. 2007 yılında Kotra ve Kehribar, birlikte Bay Papağan adlı dublaj ve müzik stüdyosunu kurunca ilk etapta 2 yeni şarkının prova kaydını yaptılar.

2008 başı itibari ile grup, Bayar stüdyosunda kaydedilen eserlerin yeniden kaydı dâhil olmak üzere albüm versiyonlarının kayıtlarına başlamışken, bu kez gruba eklenen Ülker ve Yenilmez grup dışı kaldılar. Bu dönemde, Timsah’ın gruba katılımıyla birlikte tüm albüm yeniden kaydedildi.

Flört’ün kaydı devam eden albüm sonrasındaki rotada ise öncelikle sadece plak olarak basılması düşünülen psychedelic bir albüm ve akabinde “Sürreal” adını verdikleri Astomkonte’de denedikleri gibi Dada ve elektronik deneylerle örülü bir albüm. Albümün çıkışı çeşitli nedenlerden dolayı 2010 Nisan’ını buldu. Yeni albümleri “Demli”yi 27 Nisan 2010 tarihinden yine Seyhan Müzik etiketiyle çıkardılar.

Flört’ten Anadolu Beat

Rasta Baba, Eski Dostum, Yola devam, Cemiyette pişiyoruz gibi şarkılarıyla sıkı bir dinleyici kitlesi yaratan ‘Flört’ üçlüsü, 2010 yılında yayınladıkları “Demli” albümünün ardından “Anadolu Beat” adlı merakla beklenen albümleri 2012 Haziran başında sundu.

Seyhan Gold etiketiyle plak olarak yayınlanacak albümün CD ve dijital yayınları da plak kopyasından alındı.

İstanbul’da başlayıp Berlin’de son bulan albümün bütün kayıtları son aşamasına kadar analog olarak hazırlandı.

12 şarkının yer aldığı albüme, Ozan Kotra, Çağatay Kehribar ve Hakan Çağlar’dan oluşan Flört üçlüsüne yaylı orkestradan bakır sazlara kadar pek çok usta müzisyen de emek verdi.

Şarkıları, konser performansları ve kendilerine has mizah anlayışlarıyla Flört üçlüsü, ‘Anadolu Beat’ albümleriyle yerleşik bütün kalıplara hem müzikal hem de politik bir alternatif öneriyor.

Yönetmenliğini Tuna Kiremitçi, görüntü yönetmenliğini Soykut Turan’ın yaptığı, 16mm. filme çekilen ilk “Anadolu Beat” albümünün ilk videosu ‘Dün TRT’de İzledim’in ilk gösterimi 30 Mayıs’da Jolly Joker konserinde yapılacak ve çok kısa zamanda müzik kanallarında gösterime girecektir.
(Kaynak: yuksekbasinc.blogspot.de (Mayıs 2012) - 07.06.2012)

Flört Hücuma Geçti!

Flört’ten arşivlik bir çalışma: ‘Hücum Kayıtlar’

“Rasta Baba”, “Eski Dostum”, “Yola Devam”, “Cemiyette Pişiyoruz” gibi şarkılarıyla sıkı bir dinleyici kitlesi yaratan FLÖRT’ün yeni albümü “HÜCUM KAYITLAR” Pasaj Müzik etiketiyle Ekim ayında raflardaki yerini alıyor.

Albümün ilk video klibi “Boşver Aldırma” şarkısına çekildi. 10 şarkıdan oluşan ‘Hücum Kayıtlar’ albümü, Flört’ün konser repertuvarlarında yer alan, artık orijinal albüm kayıtları kolay bulunamayan ve daha önce herhangi bir albümde kullanılmamış yeni şarkılarının canlı kayıt versiyonlarından oluşuyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.09.2014 13:05)

Flört’ten “Aşk Böyleymiş Meğer”

Bir kelebek ömrü gibidir aşk…

Hepimiz günün birinde yüreğimizi delip geçecek bir aşkla tanışmak isteriz.

Bir gün, o çok istediğimiz, hep hayalini kurduğumuz aşk elimizden tutuverir. Belki yağmurlu bir gündür. Hiçbir adrese çıkmayan sokaklarda bir aşağı bir yukarı yürürüz. Bir de bakarız ki, “iç çamaşırımıza kadar ıslanmışız”. Hiç umursamayız. Aşk içimize işlemiş, bizi ısıtmaktadır.

Belki güneşli, pırıl pırıl bir gündür. Masmavi bir gökyüzünde bembeyaz, minicik bir kelebek uçup durmaktadır. Nicedir ayrı kaldığımız doğaya, unutulmuş güzelliklere götürür bizi. Aşk bu kez bir kelebeğin kanat çırpışındadır.

Aşk bazen acıtır. Gururumuz yerin dibine yuvarlanır. Yorulsak da vazgeçmeyiz. “Olsun, gittiği yere kadar” diye mırıldanırız. Öyle ya, “Aşk Böyleymiş Meğer”... Ve ilk kez anlarız ki, “Aşk, bir kelebek ömrü gibidir, kısacık ama alabildiğine yoğun yaşanan”…

İnsanız. Elbette hata yaparız. Önemli olan, yaptığımız hatayı anlamaktır. Anlarız. Yüreğimizin ta içinden “Özür dilerim” deriz. “Nasıl üzmüşüm seni, nasıl kırmışım kalbini” diye hayıflanırız.

Özrümüz kabul edilir. Gelir. Tüm gemileri yakarak gelir. “Hoş Geldin” deriz. “Aramıza Sen de Hoş Geldin”… Aşk bu kez tüm insanlığa, barışa ve sevgiye bir davettir.


Ozan Kotra, Ata Akdağ, Çağatay Kehribar ve (Timsah) Hakan Çağlar’dan oluşan müzik grubu Flört’ün yeni albümü “Aşk Böyleymiş Meğer”de, aşk ve aşkın bıraktığı etkiler böyle anlatılıyor işte…

Flört dinlemek kaçamak bir bakışla, öylesineymiş gibi söylenen bir sözle, arkanızdan gelene kapıyı tutmakla başlayacak kadar basit ve yalın, ama bir o kadar derindir.

Flört müziği, dijital teknolojinin alabildiğine yayıldığı günümüzde, analog kaydın sıcaklığını bize ulaştıran, kulağımızın pasını silen nadir deneyimlerden biridir.

Grup geçen yıllarda Flört, “Cemiyette Pişiyoruz”, “Demli”, “Anadolu Beat” ve “Hücum Kayıtlar” gibi unutulmaz albümlere imza attı. Şimdi de “Aşk Böyleymiş Meğer” ile diskografisinde yepyeni bir sayfa açıyor. Grubun uzun yıllardır dostu ve ustası Fuat Güner ise albümde prodüktör kimliğiyle yer alıyor. Kurulduğu dönemki kadrosuna kavuşan ve bu gücü Fuat Güner’le perçinleyen Flört, hala genç ve hala tutkulu.

Albüm, 26 Mayıs’ta Pasaj Müzik etiketiyle, CD ve plak formatlarında raflarda yerini alıyor. Dinleyelim ve bakalım, biz de “Aşk Böyleymiş Meğer” diyecek miyiz…
(Albüm açıklaması)

Flört’ten İzmir Marşı

Flört grubu ‘İzmir Marşı’nı yeniden yorumlayarak Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle paylaşıyor.

Yönetmenliğini Gökhan Palas’ın yaptığı klipte eski videolar ve fotoğraflar kullanılmıştır.

Ayrıca marşın sözlerini İşitme Engelliler Milli Federasyonu Başkanı ve eğitmen Ercüment Tanrıverdi işaret dili ile çevirmiştir.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 08.02.2017)

Türk Pop-Rock müziğinin köklerine saygı duruşunda bulunan ve kabına sığmayan bir albüm: “BAMBAŞKA”

Tüm zamanları kapsayıp, hiçbir zamana ait olmayan bir sesin peşinde olan Flört, gürültülü, radikal ve esprili ilişkilerini yansıtan yepyeni albümü “Bambaşka” ile müzikseverlerle buluşuyor.

SADIK DİNLEYİCİLERE BÜYÜK SÜRPRİZ

“Bambaşka” albümünde dinleyicileri bir sürpriz bekliyor.

16 Yıl önce yazılan ve grubun en önemli hitlerinden biri olan Rasta Baba’nın devam şarkısı, “Rasta Baba 2”, isimiyle albümde yeralıyor.

Dört Flört üyesinin de birbirleriyle olan gürültülü, radikal ve esprili ilişkilerini yansıtan “Sende Kalsın”, “Dedim”, “Türkish Rock’n Roll”, “Benim Suçum” gibi şarkıların yanı sıra aşk hayatlarına dair “Hasret”, “Ömre Bedelsin”, “Yorgun Düştüm” gibi şarkılar da müzikseverlerin beğenisine sunulmuş durumda.

Flört’ün her albümü gibi “Bambaşka” da analog mecraya kayıt edilmiş, tüm albüm LP formatında hazırlanıp, dijital mecraya da o şekilde sunulmuş durumda. Albümün sound’unda ise ünlü ses mühendisi Babis Biris’in imzası bulunuyor.
(Albüm açıklaması)

Ozan Kotra’dan İlk Single!

Flört grubunun üyelerinden Ozan Kotra, solo kariyerinin ilk ürünü ‘Senin Yüzünden’i All Stars Music etiketiyle yayımlamaya hazırlanıyor.

Fuat Güner prodüktörlüğünde yapılan, hassas bir çalışmanın ürünü olan “Senin Yüzünden”, ünlü orkestra şefi Hakan Şensoy’un yaylı partisyonlarıyla bezendi.

Türk Müziği için çok yeni bir sound olan ve Fuat Güner’in çaldığı Hawain gitar, şarkının başrollerinden biri olarak düşünüldü ve icra edildi.

‘Senin Yüzünden’in klibi Goril Yapım tarafından çekildi. Klibin yönetmeni, genç jenerasyonun önemli yeteneklerinden Oğuzhan Ejder. Şarkının genel atmosferini ve naifliğini yansıtan klipte, modern dans takipçilerinin yakından tanıdığı Burcu Sütçü, Ozan’ın sözlerine eşlik ediyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.09.2018)

Flört Grubu Üyeleri:
Ozan Kotra (Vokal, bas gitar) : 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Grupta bas gitarda yer alıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu
Çağatay Kehribar (Vokal, gitar)
Hakan Çağlar (Timsah) (Davul)
Ata Akdağ (gitar)

(NOT: Biyografi, grup hakkındaki facebook grup sayfasından ve munimonde.com sitesindeki Münir Tireli-Ocak 2008 yazısından alıntı yapılarak derlenmiştir.)

Diskografi:
1998
(Dağlar Kızı) Reyhan - Atabarı (Kim Bunlar adına Albüm, Prestij Müzik)

1. (Dağlar Kızı ) Reyhan
2. Ata Barı
3. Deriko
4. Iğdır
5. Yüksek Yüksek Tepeler
6. Hey Onbeşli
7. Lingo Lingo
8. Tımbıllı
9. Kara Basma İz Olur
10.Bahçelerde Börülce
11.Kız Annem
12.Ha Bu Diyar

1999
Ve... (Kim Bunlar adına Albüm, Prestij Müzik)

1- Intro
2- Topaç Enişte
3- Arabamın Atları
4- Yalnızlık Mevsimi
5- Olay Ters, Mevzu Başka
6- Efkarlar Yalan Bugün
7- Dört Kafadar
8- Kekemenin Şarkısı
9- Hiç Tadım Yok
10-Ah Kızlar
11-Yollar Yollar
12-Döverim (Senin Ciğerin Var mı)
13-Seni Seviyorum Derken Bile
14-Bilmece

2001
Flört (Albüm, Ağdaş Müzik)

1- Denize Doğru
2- Yalnızlık Mevsimi
3- Ayaküstü Sohbet
4- Balon
5- Apolitik
6- Trafik
7- Aşk Dediğin Buysa
8- Onun Adı Hasan
9- Rasta Baba
10-Beyoğlu
11-Dilber
12-Mavi
13-Yola Devam

2003
Cemiyette Pişiyoruz (Albüm, Dirlik Film Müzik / Seyhan Müzik)

1- Cemiyette Pişiyoruz - 04:33
2- Bir Tek Sen Gelmedin - 04:21
3- İstanbul - 04:53
4- Manolya - 04:45
5- Tek Arzum - 03:01
6- Modern Ortam Romantikleri - 03:37
7- Şakalar - 04:35
8- Bize Dervişler Geldi - 03:44
9- Astomkonte - 03:46
9- Bu Havalarda Dönme Bana - 02:45
10-Extra - 02:59

2010
Demli (Albüm, Seyhan Müzik, 30.04.2010)

1. Uyanman Lazım - 03:50
2. Kafayı Yedim - 03:45
3. Yüzüm Gözüm Şiş - 03:18
4. Sevmez Olaydım - 04:17
5. Aşka Dair - 03:17
6. Eski Dostum - 03:06
7. Mutluyuz - 04:16
8. Sen Yokken - 03:17
9. Toprak Ana - 03:38
10.Özledim - 04:28


2012
Anadolu Beat (CD ve LP [Plak] Albüm, Seyhan Müzik, 06 / 07.06.2012)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Dün TRT'de İzledim
2. Yine De Seni Seviyorum
3. Biz
4. Sevgiye Doğru
5. Hala Çok Güzelsin
6. Ne Güzel
7. Suskun
8. Lan Oğlum Böyle Olmaz
9. Sevgili Gönül
10.Suzan Yüzünden
11.Minik Kuş
12.Sevgiye Doğru (Enstrümantal)


İnternet Satış Noktaları:
CD olarak:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digital
LP Plak olarak:
www.opus3a.com
www.hepsiburada.com

2014
Hücum Kayıtlar (Albüm [Boşver Aldırma-Dijital Şarkı], Pasaj Müzik, 23.09.2014)

1- Boşver Aldırma

Hücum Kayıtlar (Albüm, Pasaj Müzik, 20.10.2014)

1. Rasta Baba 2011 - 02:49
2. Cemiyette Pişiyoruz - 03:20
3. Boşver Aldırma - 03:16
4. Senin Yüzünden - 02:18
5. Şakalar - 04:18
6. Bir Tek Sen Gelmedin - 03:20
7. Bu Havalarda Dönme Bana - 02:59
8. Hep Beraber - 03:55
9. Yola Devam - 06:14
10.Rasta Baba 2014 - 02:48


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2015
Onun Adı Hasan (Albüm, Sarı Ev, 11.12.2015)

1- Onun Adı Hasan

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Aşk Böyleymiş Meğer (Albüm, Pasaj Müzik, 26.05.2016)

1. Aşk Böyleymiş Meğer (Kotra & Akdağ)
2. Of! (Kotra & Akdağ)
3. Kelebek (Kehribar)
4. Donuma Kadar Islandım Bu Yağmurda (Kotra & Akdağ)
5. Ağlamak Yok (Kotra & Akdağ)
6. Cafer'in Evinde (K&A&K&T)
7. Sen De Hoşgeldin (Kehribar)
8. Özür Dilerim (Kotra & Akdağ)
9. Arkadaşlarımın Zoruyla (Hakan Çağlar [Timsah])
10.Sakin (Kotra & Akdağ)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
İzmir Marşı (Single, Arpej Müzik, 08.02.2017)

1- İzmir Marşı


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bambaşka (Albüm, Arpej Müzik, [Dijital 07.07.2017] 14.07.2017)

1- Dedim
2- Yorgun Düştüm
3- Sende Kalsın
4- Maç Başladı
5- Rasta Baba II
6- Hasret
7- Ayrılış
8- Benim Suçum
9- Türkish Rock’n Roll
10-Ömre Bedelsin


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.eganba.com
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Senin Yüzünden / Ozan Kotra (Solo Single, All Stars Music, 01.06.2018)

1- Senin Yüzünden


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Mevzu Benmişim (Solo Single, Garaj Müzik, 05.10.2018)

1- Mevzu Benmişim


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.qobuz.com
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
play.google.com

Bir Tek Sen Gelmedin / Ozan Kotra (Solo Single, Garaj Müzik, 30.10.2018)

1- Bir Tek Sen Gelmedin


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Manolya / Ozan Kotra (Solo Single, Pasaj & Garaj Müzik, 27.11.2018)

1- Manolya


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Rasta Baba II (2019) (Single, Arpej Müzik, 05.07.2019)

1- Rasta Baba II (2019)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bu Havalarda Dönme Bana (Live 2019) (Single, Arpej Müzik, 21.11.2019)

1- Bu Havalarda Dönme Bana (Live 2019)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Hava Durumu / Ozan Kotra (Solo Albüm, Garaj Müzik, 22.05.2020)

1- Sorma Arkadaş - 03:46
2- Hasta mı Oldun, Şifa mı Buldun - 03:23
3- Hava Güzel Kadıköy’de - 03:09
4- Sen Varsın - 03:15
5- Mevzu Benmişim - 02:44
6- Dön Bir Tanem - 05:00
7- Halim Yok - 03:28
8- Unutulmuyor (Senin Yüzünden) - 04:42
9- Mehtaba Karşı - 03:24
10-Humbarap Yaya - 01:48Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Bize Özel (Albüm, Arpej Müzik, 04.06.2021)

1- Yol Aldım - 03:32
2- Kehribarım - 03:49
3- Yalanlar - 03:36
4- Kolay Mı Sanki - 03:40
5- Kutup Ayısı - 03:30
6- Hayırdır Birader - 03:41
7- Sivas’tan Çıkmış Yola - 03:55
8- Durmadan - 03:52
9- Senden Kalan - 04:13
10-Bize Özel - 02:28

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.flortmuzik.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/flortofficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/flortmuzik
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/muzikflort
Anatolianrock Sayfa Adresi:
www.anatolianrock.com/Flört
Last.Fm Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Flört
Çağatay Kehribar Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/people/Cagatay-Kehribar
Hakan Çağlar Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/people/Hakan-Caglar
Kim Bunlar Grubu Last.Fm Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Kim+Bunlar

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (39132 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag