Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 210 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 210
Üye: 0
Toplam: 210

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 76,889,480
  • Bugün: 52,401
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 12, 2020
  • 09:39 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Gökçe Kırgız
Bookmark and Share
    Geri Dön   (26852 okuma)

Gökçe Kırgız
Gökçe Kırgız
Gökçe Kırgız
FOTO GALERİ

Gökçe Kırgız, 30 Ekim 1989 tarihinde İstanbul’da doğdu. Üniversite Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Müzikle amatör olarak ilgilenen Gökçe Kırgız lise son sınıftayken internet ortamında paylaştığı “Kalbime Gömerim O zaman” adlı şarkıyla tanındı. Şarkının farklı kişiler tarafından sahiplenilmesi sebebiyle başlayan hukuksal süreç hala devam etmektedir. Şarkının gündeme geldiği dönemde tanıştığı Boğaziçi Müzik Yapım Şirketi sahibi Ozan Oskay’la birlikte müzik çalışmalarına devam eden Gökçe Kırgız yaşı itibariyle o dönemde bir albüm yapma taraftarı olmadı.

“Kalbime Gömerim O Zaman” şarkısıyla Youtube’da milyonlarca kez tıklanan Gökçe Kırgız, bu şarkının Turkcell kullanıcıları tarafından TURKCELL-IM’de 685.413 defa indirilmesiyle birlikte Digital Müzik alanında ‘2007 MÜYAP Müzik Ödülleri’nde ödül almaya layık görüldü.

Daha sonra söz ve bestesi kendine ait olan “Yıldızımdın Sen Yoksun”, “Haketmedin” ve “Kıyabilir miyim?” adlı şarkıları için stüdyoya girdi. İlyas Tetik, Erdem Sökmen ve aranjör Barış Engürlü gibi değerli müzisyenlerle çalıştı. Şarkıları hiç bir ticari amaç güdülmeden radyolarda dinlemek mümkün oldu.

2009 yılında Show TV Ana Haber Bülten’nde Gül Akman ile yaptığı röportajda hem kendisini göstermiş hem de müzik serüvenini ve başından geçenleri sevenleriyle paylaşmıştı. O sırada okulunun devam ediyor olması sebebiyle müzik çalışmalarına ara veren Gökçe Kırgız, 2012 yılında mezun olduktan sonra, İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Levent Güler’den solfej, nazariyat ve repertuar dersleri almaya başladı.

Levent Güler’in sanat yönetmenliğini yaptığı çeşitli Türk Müziği korolarında solist ve korist olarak görev aldı. Hala daha dahil olduğu Suz-i Dil Türk Müziği Topluluğu ile birlikte müzik çalışmalarına devam etmekte.

Alt yapısını sağlamlaştırmak ve müzikle ilgili akademik anlamda da çalışmalar yapabilmek adına 2015 yılında Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Bölümü’nde eğitim almaya başladı.

“Son Rötuş” Tam Not Aldı

Dj Suat Ateşdağlı’nın, Gökçe Kırgız’ı müzikseverlerle tanıştırdığı yeni single’ı Dj Suat Ateşdağlı feat. Gökçe Kırgız “Son Rötuş” müzikseverlerden tam not aldı.

Bu yılın hit şarkılarından olan ‘Son Rötuş’un video klibi de büyük beğeni topladı. Bahadır Tatlıöz’ün yönetmenliğinde çekilen klipte, Ateşdağlı’ya oyuncu Sema Öztürk eşlik etti.

Klipte Suat Ateşdağlı ile iki sevgiliyi canlandıran Sema Öztürk, “İlk kez bir klipte oynadım. Benim için de hoş bir anı oldu” dedi.
(Kaynak: www.milliyet.com.tr - 15.06.2017)

Suat Ateşdağlı feat. Gökçe Kırgız - “Büyük Soru”!

Gökçe Kırgız, Suat Ateşdağlı prodüktörlüğünde hazırlanan ikinci single’ı “Büyük Soru” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Suat Ateşdağlı’nın, Gökçe Kırgız’ı müzikseverlerle “Son Rötuş” şarkısı ile tanıştırmıştı.

‘Son Rötuş’un gördüğü ilginin ardından Gökçe Kırgız, Suat Ateşdağlı prodüktörlüğünde hazırlanan ikinci single’ı Suat Ateşdağlı feat Gökçe Kırgız “Büyük Soru” ile müzikseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

Yılın hit şarkılarından olan ‘Büyük Soru’nun söz ve müziği Murat Güneş’e ait. Şarkının düzenlemesinde ünlü Dj Suat Ateşdağlı’nın imzası var. ‘Büyük Soru’nun remix versiyonu Dj Yalçın Aşan tarafından hazırlandı.

‘Büyük Soru’nun video klibi, Gülşen Aybaba’nın yönetmenliğinde, Veli Kuzlu’nun görüntü yönetmenliğinde şarkının duygusu ve konseptine uygun olarak tasarlanan dekorda Orion Stüdyoları’nda çekildi. Klipte Suat Ateşdağlı ve Gökçe Kırgız birlikte kamera karşısına geçtiler.

Gökçe Kırgız’ın, moda tasarımı Yelda Aslan tarafından yapılan kıyafetler giydiği single’ın fotoğrafları Safa Gülsoy tarafından çekildi.

Dj Suat Ateşdağlı feat Gökçe Kırgız “Büyük Soru” single’ı, DMC yapımcılığında 18.01.2019 Cuma günü yasal dijital platformlarda ve şarkının video klibi netd’deki yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.01.2019)

Gökçe Kırgız “Padişah” İle Tek Başına!

Gökçe Kırgız, Suat Ateşdağlı ile birlikte yaptıkları ve çok ses getiren “Son Rötuş” ve “Büyük Soru” isimli feat çalışmalarından sonra ilk kez tek başına “Padişah” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Başarılı sanatçı, 22 yıl önce Sibel Can’ın yorumladığı bir Serdar Ortaç bestesi olan ‘Padişah’ı yeniden coverladı.

Suat Ateşdağlı, prodüktörlüğünde hazırlanan “Padişah” coverı günümüz soundları ile yeni nesil dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Bu şarkı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Gökçe Kırgız; “Serdar Ortaç’ın besteleyip Sibel Can’ın yıllar önce seslendirdiği bu şarkı ile ilkokulda katıldığım yarışmada 1. olmuştum. Şimdi yeniden ‘Padişah’ı okumanın bana uğur getireceğine inanıyorum” dedi.

“Padişah” şarkısının yönetmen koltuğunda ise Tamer Aydoğdu oturdu.

6 Agustos Salı günü itibari ile DMC etiketiyle yayınlanan yeni cover çalışmasını tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 06.08.2019)

Gökçe Kırgız Bu Kez Ağlatacak!

Hareketli şarkıları ile dikkat çeken Gökçe Kırgız, bu defa sözü ve müziği Murat Güneş’e ait “Mızrak” isimli slow bir şarki seslendirerek yürekleri acıtmayı hedefliyor.

Kendi yaşadığı aşk acısını bu şarkı ile dile getirdiğini söyleyen Kırgız “üzgünüm ağlatacağım” dedi.

Aranjesi Erhan Bayrak tarafından yapılan tekli için çekilen kapak fotoğrafı ise ayrı bir anlam taşıyor.

Kapak fotoğrafına özel bir anlam yükleyen Kırgız, aşkın kendisinin de tıpkı bu fotoğrafta olduğu gibi, insana bazen siyah beyazı yaşattığını bazen de hayata kattığı renkleri olduğunu vurguladı.

Gökçe Kırgız “Mızrak” single çalışması 27 Kasım Çarşamba günü itibari ile DMC etiketi ile müzikseverlerle buluştu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 27.11.2019)

Gökçe Kırgız’dan Yeni Hit Geliyor “Pişmanlar Ülkesi”!

Gökçe Kırgız, sözü ve müziği Murat Güneş’e aranjesi Erhan Bayrak’a ait olan “Pişmanlar Ülkesi” adlı şarkı tam bir hit adayı.

Kırgız “Atara atar, gidere gider yaptım bu şarkıda” diyor. Klip yönetmenliğini Ecem Gündoğdu, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu’nun üstlendiği single çalışmasının kapak fotoğrafları ise Halil Güzel’e ait.

GÖKÇE KIRGIZ’DAN ‘PİŞMANLAR ÜLKESİ’NE DAVET

Korona döneminde dijital toplantılar yaparak bu şarkı üstünde ekip olarak günlerce çalıştıklarını söyleyen Gökçe Kırgız “Bu geçiş döneminde bu şarkıyı dinlemek ve söylemek bana güç verdi. Tüm ülke sınırlarının kapalı olduğu bir dönemde ben kendime bir ülke yarattım adını Pişmanlar Ülkesi koydum. Yakın zamanda yaşadığımız en büyük derslerden bir tanesi önce kendimizin güçlü olması ve sonrada sevdiklerimize sahip çıkmak. Bu şarkıdaki enerji dinleyen herkesi derinden yakalayacak bunu biliyorum ve size de aynı gücü vermesini diliyorum” dedi.
(Kaynak: Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.06.2020)

Gökçe Kırgız Sizi ‘Pişmanlar Ülkesi’ne Davet Ediyor

Gökçe Kırgız, Müzik dünyasına son yıllarda kazandırdığı “Son Rötuş”, “Büyük Soru”, “Padişah” ve “Mızrak” gibi hitlerinden sonra bu kez 2020 yazını “Pişmanlar Ülkesi” ile selamlıyor.

Başarılı şarkıcı Gökçe Kırgız, sözü ve müziği Murat Güneş’e aranjesi Erhan Bayrak’a ait olan “Pişmanlar Ülkesi” adlı şarkı tam bir hit adayı. Kırgız “Atara atar, gidere gider yaptım bu şarkıda” diyor.

Klip yönetmenliğini Ecem Gündoğdu, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu’nun üstlendiği single çalışmasının kapak fotoğrafları ise Halil Güzel’e ait.

Korona döneminde dijital toplantılar yaparak bu şarkı üstünde ekip olarak günlerce çalıştıklarını söyleyen Gökçe Kırgız “Bu geçiş döneminde bu şarkıyı dinlemek ve söylemek bana güç verdi. Tüm ülke sınırlarının kapalı olduğu bir dönemde ben kendime bir ülke yarattım adını Pişmanlar Ülkesi koydum. Yakın zamanda yaşadığımız en büyük derslerden bir tanesi önce kendimizin güçlü olması ve sonrada sevdiklerimize sahip çıkmak. Bu şarkıdaki enerji dinleyen herkesi derinden yakalayacak bunu biliyorum ve size de aynı gücü vermesini diliyorum” dedi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 26.06.2020)

Ödüller
2007 Müyap en çok satan 2.lik
2008 Müyap en çok satan 6.lık

Diskografi:
2007
Kalbime Gömerim O Zaman (Single Şarkı)
1- Kalbime Gömerim O Zaman

2009
Yıldızımdın Sen Yoksun (Single, Boğaziçi Müzik, 01.01.2009)

1- Yıldızımdın Sen de Yoksun - 03:25

2014
Kalbime Gömerim (Single, Boğaziçi Müzik, 30.10.2014)

1- Kalbime Gömerim

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yıldızımdın Sen Yoksun (Albüm, Boğaziçi Müzik, 13.11.2014 [YENİ BASIM])

1- Yıldızımdın Sen de Yoksun - 03:25

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2015
Kalbime Gömerim (Single, Boğaziçi Müzik, 07.12.2015 [YENİ BASIM])

1- Kalbime Gömerim

2015
Fırtınalar (Single, Leta Yapım, 07.12.2015)

1- Fırtınalar

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2017
Son Rötuş / DJ Suat Ateşdağlı feat. Gökçe Kırgız (Dijital Single Albüm, DMC, 06.06.2017)

1- Son Rötuş (feat. Gökçe Kırgız) (Söz ve Müzi: Tarık İster)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Son Rötuş / DJ Suat Ateşdağlı feat. Gökçe Kırgız (CD Single Albüm, DMC, 24.08.2017)

1- Son Rötuş (feat. Gökçe Kırgız) (Söz ve Müzi: Tarık İster)


Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2018
Pop Turk (Remix) / DJBünyamin (Remix Albüm, Ateş Müzik, 29.10.2018)

4- Aşk Çiçeğim (Remix) / Gökçe Kırgız - 05:37

2019
Büyük Soru (feat. Gökçe Kırgız) / Suat Ateşdağlı (Single, DMC, 18.01.2019)

1- Büyük Soru (feat. Gökçe Kırgız) - 03:29
2- Büyük Soru (feat. Gökçe Kırgız) [Yalçın Aşan Remix] - 03:49


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Padişah (Single, DMC, 06.08.2019)

1- Büyük Soru (feat. Gökçe Kırgız) [Yalçın Aşan Remix] - 03:27


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2019
Mızrak (Single, DMC, 27.11.2019)

1- Mızrak - 03:11 (Söz ve Müzik: Murat Güneş, Düz.: Erhan Bayrak)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Pişmanlar Ülkesi (Single, Noya Müzik, 26.06.2020)

1- Pişmanlar Ülkesi - 03:48

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Facebook Adresi:
www.facebook.com/krgzgokce
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/gokcekirgizz
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/gokcekirgizofficial
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/gkchekrgz

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (26852 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag