Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 179 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 179
Üye: 0
Toplam: 179

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 69,556,426
  • Bugün: 32,075
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Feb 25, 2020
  • 06:35 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Grup Laçin
Bookmark and Share
    Geri Dön   (14559 okuma)

Sanatçı: Grup Laçin
GRUP LAÇİN

Grup Laçin 1991 yılında Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarında okuyan 4 öğrenci tarafından kuruldu. Halk müziğinde daha önce denenmemiş modern bir yaklaşımı ilke edinen grup o yıllarda özellikle gençler tarafından dinlenmeyen türküleri onlara sevdirmeyi kendilerine misyon edindi.

1994 yılında piyasaya çıkardıkları "Türküden Sevgiye" adlı ilk albüm halkın beğenisini kazanırken, Grup Laçin ulusal bazda da tanınmaya başladı. 1996 yılında çıkan "Doğaçlama Yürek" adlı albümle başarı grafiği yükselen Grup Laçin yurtiçi ve yurtdışında konserler vermeye başladı ve müzikal kimliklerini perçinledi.

Grubun kurucularından Hüseyin Turan, 1997 yılında grubu bıraktı.

1998 yılında "Bekar Gezelim" albümünü çıkardılar. O yıl 1998 Altın Kelebek "Türkiye'nin en iyi Grubu" Ödülü ve aynı yıl yine Magazin Gazetecileri Derneği'nce "Yılın En İyi Çıkış Yapan Grup" Ödülü verildi.

2000 yılında "Sevdalım" adlı albümlerle de müzik piyasasının zirvesine oturan grup, 98 ve 99 yıllarının türkü yılları olmasını sağlayarak, pek çok grup ve sanatçıya örnek oldular.

Türkiye'nin tamamı başta olmak üzere türküyü büyük küçük herkese sevdiren Grup, beşinci albümlerinde de en az diğerleri kadar başarılı ve hit olacak türkülere imza attılar.

Prodüktörlüğünü İbrahim Tatlıses, Müzik Yönetmenliğini Kıvanç Hakkı Haseki'nin yaptığı albümün çoğunluğunu anonim türküler oluşturuyor. Albüme adını veren beste "Ayşe'lerin Ayşe"'si ise senenin hit parçası olmaya aday. Mahmut Tuncer'in yıllar önce yorumladığı ve onu zirveye taşıyan "Dübeş Attım Yek Geldi" adlı besteyi, Grup Laçin'den dinlemek ayrı bir zevk olacak gibi. Albümde ayrıca "Halide" ve "Leyla'm" adlı zevkle dinleyeceğiniz iki tane de Azeri Türküsü var.

Albümdeki "Yoğurt Koydum Dolaba", "İzmir'in Kavakları", "Sular Durulur Derler" adlı sevilen anonim türküleri Grup Laçin'den dinlerken bir kez daha seveceksiniz. Ali Yavuz'un Zeytin Karası Gözlerin, Ersin Özyurt'un "Bir Anası Bir de Kızı", Mehmet Akyıldız'ın "Ayşe'lerin Ayşe"'si, Aşık Mahsuni Şerif'in "Zevzek"'i, Erkan Hıdırbozan'ın "İki Turna Gördüm"'ü, Grup Laçin'in yorumuyla bu senenin en çok söylenen türküleri oldu.

2000 yılında Sevdalım, 2002 yılında "Ayşelerin Ayşesi", 2004 yılında "Laçin" ve 2007 yılında "Grup Laçin (Şinanari)" albümüyle sevenlerine 13 yılda 7 albüm sundular.

2009'da da "Mor Fistan" türküsünün düzenlemesi ve buna çekilen klip ile tekrar gündeme geldiler. Aşağıda kaynak olarak gösterilen müzik ve magazin gazeteleri albüm müjdesi vermişti ama albümün müzik markeetlerde yer aldığına dair henüz bir haber çıkmadı.

Grup Laçin, uzun bir aradan sonra Mor Fistan albümüyle dinleyicilerine yeniden merhaba diyor.

Su Müzik yapımcılığında gerçekleşen albümün prodüktörlüğünü Serdar Uygun üstlenirken çıkış parçası olan "Mor Fistan" adlı modern türkünün sözleri Tarkan Erkan ve Ersin Kuşkanat'a, müziği ise Tarkan Erkan'a ait.

Albümde yer alan ve hepsi de birbirinden özel olan modern türkülerin pek yakında radyo ve televizyonların vazgeçilmezleri arasına girmesi beklenirken grubun hayranları ise bu uzun ayrılığın ardından Laçin türküleriyle coşmayı bekliyor.

Albüme ait ilk klip "Mor Fistan" adlı parçaya Yönetmen Mehmet Ali Nalbant tarafından Seferihisar'da çekildi. Grubun doksanlı yıllardaki efsane türküsü "Bekar Gezelim"'e gönderme yapılan klipte Aşuk'la Maşuk ögesine fazlasıyla yer verildi.

Bu arada yaz konserlerine devam eden Grup Laçin, Anadolu'nun çeşitli bölgelerindeki etkinliklerde göz dolduruyor. 7'den 70'e her kesim tarafından beğenilerek dinlenen grup, 90'lı yılların sonunda Türkiye'de bir fenomen haline gelmiş ve türküleri dilden dile aktarılmıştı.

1998 ile 2000 yılları arasında Türkiye'de 385, Avrupa'da 90 ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ise iki kez olmak üzere 7 kenti kapsayan turneleri gerçekleştiren Grup Laçin, hayranlarının ısrarlı çağrılarına hayır demeyerek yeniden stüdyoya kapandı ve "Mor Fistan" adlı albümü Türkiye'ye kazandırdı. (Kaynaklar: www.sacitaslan.com/magazin - 08.07.2009 / www.magazinkolik.com - 10.07.2009)

Ancak çıkan bu klibin ve ilgili haberlerin ardından, beklenen albüm çıkmadı. Hakan Alkar, 2004 Haziran'da "Bekar Gezmeyelim / Hekimoğlu" adıyla çıkardığı ilk solo albümü ile solo çalışmalar yapacağının sinyallerini vermişti. 2007'de grup olarak "Grup Laçin" diğer adıyla "Şinanari" adıyla bir albüm daha yaptılar. 2009'da "Mor Fistan" albümüne niyetlenilmiş, hatta bir de klip çıkartılmıştı ama arkası gelmedi ve Hakan Alkar, 2010'dan itibaren çeşitli etkinliklere yalnız olarak katılmaya ve solo albüm çalışmalarına başladı.

Hakan Alkar'dan “Çoştur Ankara’lım”!

“Bekar Gezelim” parçası ile tanıdığımız Laçin grubunun efsane solisti Hakan Alkar, 5 yıllık bir suskunluğun ardından “Çoştur Ankara’lım” albümü ile müzik severleri çoşturmaya devam ediyor.

Mostr Production, Mehmet Okan Gürdoğan prodüktörlüğünde, Arma International etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan albümün çıkış parçası ise aynı zamanda albüme de adını veren sözü Yusuf Bulut’a, bestesi Taner Solak’a ait olan “Çoştur Ankara’lım”.

Yılların usta ismi Tarık Ağansoy aranjörlüğünde hazırlanan albümde Hakan Alkar’a Ali Yılmaz (Motor Ali), İsmail Tunçbilek ve Kemal Alaçayır gibi usta müzisyenler eşlik etti.

Albümün tam bir performans albümü olduğunu söyleyen Hakan Alkar, “Genel olarak Orta Anadolu türkülerinin yer aldığı albümümüz 8 aylık bir çalışmanın ürünü, albümde hem çok güzel bir repertuar yaptık hem de usta isimlerle çalıştık. 10 hareketli eserin yanı sıra 4 tanede slov olmak üzere 14 parçamız bulunuyor. Harika şıkır şıkır bir albüm oldu.” dedi. (Altan Kozak / Su Magazin) (Kaynak: www.magazinci.com - 02.07.2012)

Hakan Alkar'dan 15 Yıl Sonra Yeniden 'Bekar Gezelim'

Efsane türküyü ilk yorumlayan ses olan Hakan Alkar, yoğun istek üzerine yeniden “Bekar Gezelim” pop düzenlemesiyle yeniden yorumladı.

90’lı yılların en çok dinlenen türküsü yeniden hayat buldu.

İbrahim Tatlıses’in keşfettiği Grup Laçin’in 1998 yılında seslendirdiği “Bekar Gezelim” türküsü o yılın en çok dinlenen şarkılarından biri olmuş ve grubun 2 milyon albüm satmasına vesile olmuştu.

Efsane türküyü ilk yorumlayan ses olan Hakan Alkar, yoğun istek üzerine yeniden “Bekar Gezelim” pop düzenlemesiyle yeniden yorumladı.

Şarkının yeni düzenlemesini radyolarda ve müzik kanallarında yeniden duyanlar çok beğendi. Türk Halk Müziği’nin duaye seslerinden Kazım Alkar’ın oğlu olan Hakan Alkar aradan geçen 15 yılda türküde olduğu gibi bekar gezmiyor. Evlenen ve iki de çocuk sahibi olan Alkar, memleketi İzmir’de çektiği klibinde eşini ve oğlunu da oynattı.

“Bekar Gezelim” İbrahim Tatlıses’in silahlı saldırıya uğramadan önce üzerine çalıştığı albümün repertuarında da bulunuyordu. İbo’dan önce davranan Hakan Alkar, “15 yıl önce söylediğimiz şarkının hala enerjisini koruması bize ilham verdi” dedi.

Grup Laçin'den Single ve Klip!

Grup Laçin 2 Aralık 2013'te "Samsak Dövmeci" isimli single'ını Poll Production'dan yayınladı. Şarkıya çekilen klip de yayına girdi.

Grup Üyeleri:
Evren Çelik (vokal)
Kıvanç Hakkı Haseki (klavye, vokal)
Ali Abacı (bağlama, vokal)
Şerif Baldemir (akordeon, vokal)
Teoman Dalcı (ritm sazlar, vokal)

Eski Üyeler:
Hakan Alkar (solist vokal)
Timur Ümüt (davul)
Alaskar Abbasov (bas gitar)


Diskografi
1994
Türküden Sevgiye (Albüm, Barış Müzik)

1996
Doğaçlama Yürek (Albüm, Duygu Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Barış Türküsü
2- Dağlar Beni Nice Eylesin
3- İçersin Kutu Kola
4- Hekimoğlu
5- Ormancı- Yansın Bodrum
6- Çek Katarı Ben Gelirem
7- Karpuz Kestim Nar Gibi
8- Nazife Hanım
9- Ne Ola Ki
10-Zap Suyu
11-Gurbete Gidişimdir
12-Gez Göz Arpacık

1998
Bekar Gezelim (Albüm, İdobay Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bekar Gezelim
2- Çekirge
3- Kayadan İndim Bugün
4- Eylen Sunam
5- Mezarımın Taşı
6- Armut Ağacı
7- Deniz Koydum Adını
8- Kiziroğlu
9- Uçun Kuşlar
10-Güzelliğin On Par Etmez
11-Vardım Hint Eline
12-Bir Dahaki Sefere (Enst.)

2000
Sevdalım (Albüm, Bayar Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Sevdalım
2- Yaban Gülü
3- Nidem Elim Varmaz Yare
4- Şirindir
5- Haydar Haydar
6- Kapı Kilitli
7- Kanda Kan
8- Laçin
9- Seko Seko
10-Yandım Ayşe
11-Garip Bir Kuştu Gönlüm
12-Yeşil Çimen

İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.idefix.com

2002
Ayşelerin Ayşesi (Albüm, İdobay Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Ayşelerin Ayşesi - 3:33 Söz ve Müzik: Mehmet Akyıldız
2- Dübeş Attım Yek Geldi - 4:02 Söz ve Müzik: Urfa'lı Babi
3- Halide - 3:03
4- Leylalı - 3:56
5- Zeytin Karası Gözlerin - 3:56 Söz ve Müzik: Ali Yavuz
6- Yoğurt Koydum Dolaba - 3:36
7- Ayvaz Güzellemesi - 3:35 Müzik: Ahmet Okyay
8- Zevzek - 4:03 Söz ve Müzik: Aşık Mahzuni Şerif
9- İki Turna Gördüm - 3:24 Söz ve Müzik: Erkan Hıdırbozan
10-Bir Anası Bir de Kızı - 2:22 Söz ve Müzik: Ersin Özyurt
11-Sular Durulur Derler - 3:19
12-İzmirin kavakları - 4:52

İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.idefix.com

2004
Bekar Gezmeyelim / Hekimoğlu (Hakan Alkar Solo Albüm, DFM [=Demetrios Film Music] Prodüksiyon / Dirlik Müzik, 28.06.2004)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Bekar Gezmeyelim - 03:22
2- Limonum Portakalım - 04:08
3- Gitme Uzaklara - 05:56
4- Dertli - 03:36
5- Ağla Sevgilim - 03:36
6- Bu Aşk - 03:52
7- Hekimoğlu - 04:30
8- Bebeğimsin - 03:26
9- Maçka - 03:06
10-Abalim (Zeybek) - 04:38
11-İki Durnam - 04:38
12-Gül Kuruttum - 03:13
(Katkıda bulunanlar: Çetin Akdeniz (Bağlama), Eyüp Hamis (Zurna), Hüsnü Şenlendirici (Klarnet), Seyfi Ayta (Ritm gitar), Yaşar Akpençe (Davul))


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.allmusic.com

Laçin (Albüm, Seyhan Müzik, 05.08.2004)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Arabacı - 02:48
2- İstanbul`un Kızları - 03:34
3- Ağlama - 05:06
4- Bir Güzelin Aşığıyım - 05:34
5- Oy Nananna - 03:09
6- Sevgi Yetmiyor - 04:38
7- Menevşe Koymuşlar - 03:22
8- Entarisi Dım Dım Yar - 03:08
9- Altın Hızma - 05:44
10-İstanbul`un Kızları (Playback - 03:32

İnternet Satış Noktaları:
www.seyhanmuzik.com
www.idefix.com

2007
Anadolu Sevdası-Rengahenk Türküler (Albüm, Art Vizyon)
Büyütmek için T ıklay ın
12-İbrişim Örmüyorlar / Grup Laçin

Grup Laçin [Şinanari] (Albüm, Seyhan Müzik, 11.07.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Şinanari - 04:05 (Söz & Müzik : Anonim)
2. Ağlama - 05:11 (Söz: Ömer Faruk Güney, Müzik : Namig Naghdaliev)
3. İstanbul`un Kızları - 03:34 (Playback)
4. Oy Nananna - 03:09 (Söz & Müzik : Anonim)
5. Bir Güzelin Aşığıyım - 05:34 (Söz: Pir Sultan Abdal)
6. Sevgi Yetmiyor - 04:38 (Söz: Abdurrahim Karakoç, Müzik: Edip Emre Döktür)
7. Entarisi Dım Dım Yar - 03:08 (Söz & Müzik : Anonim)
8. Altın Hızma - 05:44 (Söz & Müzik : Anonim)
9. Menevşe Koymuşlar Adını - 03:22 (Söz & Müzik : Anonim)
10.Arabacı - 02:47 (Söz & Müzik : Anonim)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.hepsiburada.com
www.cinarmuzik
okwww.idefix.com
www.mephisto.com.tr
okwww.tulumba.com (ABD)
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com

2009
Mor Fistan (Albüm, ÇIKARILMADI!)
1- Mor Fistan

2012
Çoştur Ankara’lım Çoştur / Hakan Alkar (Solo Albüm, Arma Müzik, 01.06.2012)
1- Çoştur Ankaralım
2- Esmerim
3- Hayal misin? Gerçek misin?
4- Ne Senden Geçerim
5- Ankaralım
6- Şapkanı Ters Giydirdim
7- Mahşere Kadar
8- Nergiz
9- Has Gelin
10-Mapushane
11-Limonum Portakalım
12-Kopalım
13-Hayda
14-Gönül Kimi Sevse

İnternet Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.aveamuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2013
35’lik / Hakan Alkar (Solo Dijital Single, İMM Müzik, 19.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1- 35’lik - 04:47
2- Bekar Gezelim - 04:19


İnternet Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

Samsak Döveci (Dijital Single Albüm, Poll Production, 02.12.2013)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Samsak Döveci - 03:36


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr (muud)
turkcellmuzik.turkcell.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2016
Bekar Gezmeyelim / Hekimoğlu (Hakan Alkar Solo Albüm, Taşkın Müzik, 01.03.2016)
(28.06.2004 tarihinde DFM [=Demetrios Film Music] Prodüksiyon / Dirlik Müzik tarafından çıkarılan albümün DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])

1- Bekar Gezmeyelim - 03:22
2- Limonum Portakalım - 04:08
3- Gitme Uzaklara - 05:56
4- Dertli - 03:36
5- Ağla Sevgilim - 03:36
6- Bu Aşk - 03:52
7- Hekimoğlu - 04:30
8- Bebeğimsin - 03:26
9- Maçka - 03:06
10-Abalim (Zeybek) - 04:38
11-İki Durnam - 04:38
12-Gül Kuruttum - 03:13

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2019
Bekar Gezelim (Single, Poll Production, 06.09.2019)

1- Bekar Gezelim

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Grup Laçin
Resmi Web Site Adresi:
www.gruplacin.com

Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/pages/GRUP-LAÇIN
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Grup_Laçin
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Grup+Laçin
Hakan Alkar
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/hakan.alkar
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/alkarhakan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (14559 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag