Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 22.05.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 183 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 183
Üye: 0
Toplam: 183

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 112,051,535
  • Bugün: 22,350
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 22, 2022
  • 01:28 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Gülay (Sezer)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15450 okuma)

Sanatçı: Gülay (Sezer)
GÜLAY (SEZER)

FOTO GALERİ
Tam adı Gülay Sezer, 24.05.1970 tarihinde İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer’in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi.

Müziğin yanı sıra uzun yıllar diş teknisyenliği de yapan Gülay 2000 yılında diş teknisyenliğini bıraktı. Daha sonra girdiği Doğu Akdeniz Üniversitesi (KKTC) Müzik Bölümü Kompozisyon eğitimini birincilikle tamamladı.

Türk sinemasında son yıllarda çevrilen en iyi filmlerden biri olarak nitelendirilen ‘İstanbul Kanatlarımın Altında’nın konusu ve oyuncuları kadar filminin müziği de çok konuşuldu. Hatta filmin müziğinin filmden bir gömlek daha üstün olduğu yazıldı. ‘İstanbul Kanatlarımın Altında’, müziğini yapan Tuluyhan Uğurlu’yu daha geniş kitlelere ulaştırırken filmde temanın sözlerini yazdığı “Aşk” şarkısını seslendirerek herkesin dikkatini çeken Gülay ise bu filmin referansıyla ünlendi.

Daha sonra bir albüm olarak da piyasaya sürülen ‘İstanbul Kanatlarımın Altında’nın film müziği, kolektif de olsa Gülay’ın aynı zamanda ilk albümü olmuştu.

Gülay 1995 yılında ilk albümü olan ‘Cesaretin Var mı’yı BMG Müzik’ten çıkardı ve bunu 1997 yılında “Bir Sevi Masalı” adlı albüm izledi. “Bir Sevi Masalı” adını verdiği bu albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkan Gülay, bu çalışmada kendine güvenen ve ne yaptığını bilen bir sanatçı portresi çizdi. “Bir Sevi Masalı”, “Bu Bahar” ve “Gerizler Başı” türkülerini seslendirerek gitmesi gereken yolu da çizdi. Ancak ne yazık ki, ‘Bir Sevi Masalı’nın hak ettiği yeri bulduğunu söylemek çok zor. Ardından da talihsiz bir rahatsızlık geçirerek bir süre tedavi gören Gülay, BMG Müzik’ten ayrılan Gülay bir süreliğine albüm çalışmalarına ara verdi.

Derin sessizliğini bir güzel albümle bozdu. 1999 yılında BRT Televizyonu’na “Damlalar” isimli halk müziği programını hazırladı ve sundu.

Gülay aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği de yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nde kompozisyon eğitimi almaya başladı.

2000 yılında Kalan Müzik’ten “Damlalar 1” halk müziği albümlerini çıkardı. Albüm için yapılan yorumlarda şunlar söylenmişti: “Baştan sona bir hüzün hakim albüme. Hem türküler hüzünlü, hem de Gülay’ın sesi. Hele ilk şarkısı “Sen Gelmez Oldun” yok mu? Bu Azeri türküsü hem uzun süredir ortalıkta görünmeyen hayranlarının Gülay’a çağrısı niteliğinde; hem de Gülay’ın gümbür gümbür gelişinin ayak sesleri: “Deyiptin baharda görüşelim / Bahar geldi geçti sen gelmez oldun / Yaradan eşkine ne olur dön / Kuşlar geldi geçti sen gelmez oldun” Sanatçının bu türküdeki ses rengi Azerbaycan’ın dünyaca ünlü sanatçısı Azize Mustafa Zadeh’inkine o kadar benziyor ki! Bir Azeri türküsü ancak bu kadar güzel söylenir. Albümün ikinci güzel parçası ise “Sarı Gelin”. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl bu türkünün aidatı hayli tartışılmış; ama Ermenilere mi, Türklere mi ait olduğu kesin bir sonuca bağlanamamıştı. Gülay bu türkünün bu sefer Azeri versiyonunu almış albüme. ‘Damlalar’ın üçüncü güzel türküsü ise Gülay’ın doktorlarına armağan ettiği hepimizin bildiği “Aman Doktor” parçası. Baştan sona hüzünlü türkülerle dolu albümde yine Gülay’ın “Romen Kızı” yorumuna da diyecek yok. Birbirinden usta müzisyenlerin çaldığı “Damlalar” albümünde yer alan tüm türküleri saymak zor; en iyisi bu albümü edinmek.”

2002 yılında “Damlalar 2” adlı halk müziği albümlerini çıkardı. “Damlalar 1” ve “Damlalar 2” adlı albümlerle büyük bir çıkış yapan ve özellikle halk müziği alanında oldukça ilgi gören Gülay’ın sonraki çalışması “Adı Yok”, Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

“Damlalar” albüm serisinden faklı olarak bu çalışma, halk türküleri yerine bestelerden oluşuyor. Bu bestelerin bir kısmı Özdemir Erdoğan, Metin Eryürek, Tahir Alnar gibi usta bestecilerin artık klasik olmuş şarkılarından, diğer kısmı ise bu albümde ilk kez duyulan oldukça başarılı şarkılardan oluşuyor. Düzenlemelerini Aykut Gürel, Sunay Özgür, Ömer Avcı, Mustafa Elmas ve Jehat Hekimoğlu gibi birbirinden oldukça farklı müzisyenlerin yaptığı albüm, oldukça renkli bir müzikal ‘sound’ içeriyor.

2005 yılının başında da “Adı Yok” isimli pop müzik albümünü çıkardı. Gülay ‘Adı Yok’un CD kitapçığındaki yazısında “Yedi yıl aradan sonra türkülere bir süreliğine de olsa ara vererek ve tüm türkü severlerin affına sığınarak yaptığım bu albüm, bütün bu süre içinde sabırla bekleyip türkülerimize de destek ve sevgi veren tüm popüler müzik dinleyicilerinin hakkı ve benim onlara olan borcumdu...” diyor. Şaka bir yana “Adı Yok”, içinde türkü ruhunun huzurla salındığı son derece kaliteli bir pop albümü. Gülay’ın sesi, yorumu, parça seçimleri, düzenlemeler baştan aşağı doğru bir iş olmuş. “Albümdeki 13 şarkı, yatağını bulmuş dere nasıl akarsa öyle akıyor işte. Özdemir Erdoğan şarkısı (türküsü demek daha doğru olur) “Gurbet” Salim Dündar’ın yorumuyla yıllar öncesinden sevdiğimiz Metin Eryürek şarkısı “Aynalar”, Aykut Gürel düzenlemesiyle Gülay’ın sevilen şarkısı “Cesaretin Var mı Aşka”,“Takvimlerden Haberin Yok mu”, son dönemde dikkatimi fazlasıyla çeken Sunay Özgür’ün başarılı düzenlemesiyle ‘Aşkın Kederi’ ve Aykut Gürel düzenlemesiyle ‘Zeytin Çekirdeği’ni özellikle dinlemenizi öneriyorum.” (- Alıntı )-

2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla “Dalgalar” isimli yeni bir halk müziği albümü yaptı.

Ayrıca “Yaşama Hakkı” adlı filmin soundtrack albümünde de aynı adı taşıyan şarkının sözlerini yazdı ve seslendirdi. “Hamam” isimli filmin soundtrack albümünde ise “İstanbul Uyurken” adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jenerik şarkılarını seslendirdi.

Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi’nden 3 yıl boyunca müzik dalında ‘Yılın İletişimcileri’ ödülünü, 1996 yılında ‘İFA Müzik Ödülü’nü, 2000 yılında Motif Halk Bilim Ödülleri’nden ‘Müziğe Teşvik ödülü’nü, yine 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği’nden ‘Yılın Programcısı’ ödülünü, 2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nden ‘En iyi Halk Müziği Programı’ ödülünü ve bunlar gibi birçok kurum ve kuruluştan çeşitli ödüller aldı.

2008 Haziran’da ise “Gülay İle 9/8 Roman Havaları / Şukar Yarim (Deli Pire)” isimli albümünü yaptı.

25 Şubat 2011’de Seyhan Müzik etiketiyle 13 şarkılık “Aşkhane” isimli albümü yayınlandı.

Gülay Damlalar III

Türk Halk Müziği severler tarafından uzun zamandır beklenen Damlalar serisinin sonuncusu “Damlalar III”, 10 yıl aradan sonra müzik marketlerde yerini aldı.

Bu albüm, Gülay’ın kendi şirketi olan GNP GEN Prodüksiyon tarafından piyasaya çıkarılmış.

Albümde, “Al Eyvan”, “Hayatları Değirmi (Aman Eşref)”, “Bulut Bulut Üstüne”, “Havada Bulut Yok”, “Yokluk Beni Mecbur Etti”, “Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş”, “Zalim Dünya”, “Evlerinin Önü Handır”, “Esti Seher Yeli”, “Şifa İstemem”, “Ervah-ı Ezelde”, “Alamanya Gardaşımı Geri Ver”, “Bugün Ayın Üçüdür” gibi anonim türküler ve bestelerden oluşan 13 esere yer vermiş Gülay.

Birçok değerli müzisyenin eşlik ettiği albümün düzenlemeleri ise, Gürkan Karaman imzası taşıyor.

Gülay, “Sevenlerimin çok beğenerek dinleyeceklerini ümit ettiğim Damlalar serisi birçok sürprizle devam edecek.” diyor.
(Albüm açıklaması)

Gülay’dan ‘Gri Şarkılar’

Farklı türlerde başarı kazanmış “Cesaretin Var mı?”, “Damlalar 1-2-3” ve “Aşkhane” gibi albümlere imza atan Gülay, dinleyicisinin karşısına bu defa yürek burkan unutulmaz eserlerin bir araya geldiği yepyeni albümü “Gri Şarkılar” ile çıkıyor. Akustik ve yalın, iddiasını sadeliğinden alan, 11 şarkıdan oluşan “Gri Şarkılar” albümü Pasaj Müzik etiketiyle 5 Nisan Salı raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.
(Albüm açıklaması [2016])

06.02.2018 tarihinde “Cesaretin Var Mı Aşka” şarkısı, Zehirbaz yorumuyla, Gülay'ın da düet yaptığı single çalışması Garaj Müzik etiketiyle yayımlandı.

10.05.2019 tarihinde de Z Müzik etiketiyle “Damlalardan Seçmeler” isimli 2 CD lik bir çalışma yayımlandı.

16 Temmuz 2019 tarihinde ise Garaj Müzik etiketiyle Aklan Akdağ’ın çıkardığı “Affet” isimli tekli şarkısına Gülay da düet yaparak kendi yorumuyla katkıda bulundu.

Gülay’ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı var.

Gülay “Özledim” Diyor

Gülay’ın, Aralık ayında tamamı yayınlanacak olan “Sarı Şarkılar” albümünden son teklisi “Özledim” yayınlandı.

Pasaj & Garaj Müzik etiketi ile yayınlanan “Özledim”, albümde daha önce seslendirilmemiş tek şarkı. Söz ve bestesi Okan Atakay’a ait olan “Özledim”, Gülay’ın derin ve güçlü yorumuyla uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız bir parça.

Harems stüdyolarında hazırlanan, düzenlemesi Hüseyin Çebişci’ye ait olan ‘Özledim’in kayıtları albümdeki diğer şarkılar gibi Mert Yüksel’e, miks ve mastering’i ise Evren Arkman’a ait.
(Kaynak: www.magazinci.com - 22.10.2021)

Gülay’dan Bir Marc Aryan Bestesine Acıklı Ve İçten Yorum: “Kalbin Yok Mu?”

Gülay’ın, 3 Aralık’ta tamamı yayınlanacak olan “Sarı Şarkılar” albümüne ait son teklisi, bir Marc Aryan bestesi olan “Kalbin Yok Mu?” tüm dijital platformlarda yayında.

Pasaj & Garaj Müzik etiketi ile yayınlanan “Kalbin Yok Mu?”, Aralık’ta tamamını dinleyeceğimiz “Sarı Şarkılar” albümünün son single’ı olacak. Sözleri, Marc Aryan bestelerinin söz yazarı olarak bilinen Fecri Ebcioğlu’na ait olan ‘Kalbin Yok Mu?’nun düzenlemesi ise, albümdeki diğer tüm şarkılar gibi Hüseyin Çebişci’ye ait.

Gülay daha önce bu albümdeki “Biliyorsun”, “Martılar”, “Deli Yarim”, “Olmaz Olsun” şarkılarını, son olarak da Ekim ayında “İki Parça Can” ve ‘Özledim’i sevenleriyle buluşturmuştu.

Harems stüdyolarında hazırlanan albümün kayıtları Mert Yüksel, miks ve mastering’i ise Evren Arkman tarafından yapılıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 12.11.2021)

Gülay’dan Temposu Yüksek Bir Şarkı: “Eyvah”

Gülay’ın, Pasaj Müzik etiketiyle single olarak yayımladığı “Sarı Şarkılar” albümüne ait son teklisi “Eyvah”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“Eyvah”, Aralık’ta tamamını dinleyeceğimiz “Sarı Şarkılar” albümünün en hareketli şarkısı. Söz ve müziği Can Mutlu’ya ait şarkının düzenlemesi ise, albümdeki diğer tüm şarkılar gibi Hüseyin Çebişci’ye ait.

Gülay daha önce bu albümdeki “Biliyorsun”, “Martılar”, “Deli Yarim”, “Olmaz Olsun”, “İki Parça Can”, “Özledim” şarkılarını, son olarak da Kasım ayında ‘Kalbin Yok Mu’yu sevenleriyle buluşturmuştu.

Harems Stüdyoları’nda hazırlanan albümün kayıtları Mert Yüksel, miks ve mastering’i ise Evren Arkman tarafından yapılıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 10.12.2021)

Gülay’dan Ogün Sanlısoy Şarkısı: “Geçer Zaman”

Gülay’ın, Pasaj Müzik etiketiyle single olarak yayımladığı “Sarı Şarkılar” albümüne ait son teklisi bir Ogün Sanlısoy şarkısı “Geçer Zaman” müzikseverlerle buluştu.

Gülay “Sarı Şarkılar” albümünde birbirinden değerli sanatçılara ve eserlerine yer verdi. Bunlardan biri de rock müziğin önemli isimlerinden Ogün Şanlısoy’un “Geçer Zaman” şarkısı.

Gülay albüme apayrı bir tat katan bu şarkıda da güçlü yorumculuğunu konuşturuyor. Söz ve müziği Ogün Şanlısoy’a, düzenlemesi Cihangir Aslan’a ait şarkı Harems Stüdyoları’nda kaydedildi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 10.12.2021)

Gülay’dan Yeni Albüm: “Sarı Şarkılar”

Gülay “Gri Şarkılar” albümünün devamı niteliğindeki, sevdiği sanatçı dostlarının şarkılarından oluşan “Sarı Şarkılar” albümünü, geçtiğimiz yıl belirli aralıklarla single olarak yayımlamıştı.

Albüme ait son single’ı ‘Aşk Olsun’un da yer aldığı ‘Sarı Şarkılar’ın tamamı Pasaj Müzik etiketiyle 10 Şubat Perşembe günü sevenleriyle buluştu.

Gülay, 11 şarkıdan oluşan “Sarı Şarkılar” albümünden ilk single’ını Temmuz ayında yayımlamıştı. Albüme ait son eser ise sözü ve müziği Bahadır Sağlam’a ait “Aşk Olsun” oldu. Unutulmaz eserlerin bir araya geldiği ‘Sarı Şarkılar’da Gülay; Sezen Aksu, Altan Çetin, Fecri Ebcioğlu, Marc Aryan, Fikret Kızılok, Can Mutlu, Alper Arundar, Ahmet Hamdi Önal, Oktay Kaynarca, Ercan Saatçi, Bahadır Sağlam, Ferhat Tunç, Ogün Sanlısoy, Okan Atakay gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserlerini yorumladı.

Harems stüdyolarında hazırlanan albümün kayıtları Mert Yüksel, miks ve mastering’i ise Evren Arkman tarafından yapıldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 17.02.2022)

Diskografi:
199x
Her Akşam (Kaset Albüm, Göksoy Plakçılık 0084)

A Yüzü
1- Her Akşam
2- Çakır Gözlüm
3- Maşallah
4- Talihsizler
5- Adresini Ver
B Yüzü
1- Sen Sev Bende Seveyim
2- Le Le Canım
3- Ağlatan Sensin
4- Nasip Et
5- Yolda Bıraktın
6- Çapkın

1995
Cesaretin Var Mı (Albüm, BMG Müzik BMGCD 9503)

1- Gel Yeter - 02:54
2- Bela - 03:40
3- Cesaretin Var mı - 03:44
4- Hadi Bir Şeyler Söyle - 03:16
5- Vur Bizi - 04:55
6- Sevda mıdır Yoksa - 02:30
7- Son Defa
8- Yar - 04:09
9- Affettim Seni - 05:06
10-Zaman Ver - 04:03
11-Tanrıya Şükran (Dua) - 02:00

1996
İstanbul Kanatlarımın Altında (Soundtrack Albüm, BMG Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Aşk (Vokal: Gülay)

1998
Hamam (Soundtrack Albüm, BMG Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İstanbul Uyurken (Hamam Trance Versiyon) - Vokal: Gülay

Bir Sevi Masalı (Albüm, BMG Müzik)

1 - Bir Sevi Masalı - 04:11
2 - Dostum Dostum - 04:36
4 - Bu Bahar - 04:06
5 - Ölüm Türküsü - 04:45
6 - Yine Gelirim - 03:33
7 - Gerizler Başı - 04:35
8 - Bırakamam - 03:53
9 - Sokaklar - 04:30
10-Kozmik Alem - 03:32

2000
Damlalar (1) (Albüm, Kalan Müzik)

1- Sen Gelmez Oldun - 06:21
2- Babuba - 04:06
3- Göç - 04:45
4- Sarı Gelin - 05:39
5- Zalim Poyraz - 03:57
6- Daha Senden Gayri - 03:26
7- Ellerini Çekip Benden - 05:23
8- Romen Kızı - 04:41
9- Asker Yolu (Beklerim) - 05:30
10-Askaros Deresi - 04:13
11-Everek Dağı - 05:37
12-Mendilimin Yeşili - 04:25
13-Sunayı da Deli Gönül - 04:03
14-Sürüler İçinde - 04:29

2002
Damlalar II (Albüm, Kalan Müzik)

1. Gözgöze Uyuyalım - 4:43
2. Yaralandım - 4:44
3. Teselli - 5:42
4. Kıymetim - 5:15
5. Ak Ellerin Sala Sala Gelen Yar - 6:42
6. Ağ Elime Mor Kınalar - 4:16
7. Bir Ah Çektim - 5:16
8. Kalanların Ardından - 4:22
9. Keklik Gibi - 3:23
10.Bab-ı Giz - 4:21
11.Gelmedin Ey Yar - 4:17
12.Beyaz Giyme - 5:20
13.Ağlatma Gelem - 5:13

2003
Asker Türküleri (Karma Albüm, Kalan Müzik 267)
(Sanatçılar: Erdal Erzincan, Cengiz Özkan, Engin Arslan, Ayşegül, Ulaş Özdemir, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kubilay Dökmetaş, Tolga Sağ, Gülay, Yılmaz Çelik, Nida Ateş, Gülseren Tatlıpınar, Mehmet Çalmaşır)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Mızıka Çalındı - 03'35''
2- Asker Ettiler Beni - 03'15''
3- Şu Kışlanın Kapısına - 04'57''
4- Aydın İçinde Kapalı Çarşı - 05'47''
5- İlk Akşamdan Yüklediler Göçümü - 06'37''
6- Asker Oldum Giydim Yelek - 04'41''
7- Asker Yolu Beklerim - 05'29''
8- Karlı Dağlar Karanlığın Bastı mı - 05'23''
9- Teyyaremi Uçurdum - 05'36''
10-Kışlalar Doldu Bugün - 05'30''

2004
Pir Sultan Dostları (Karma Albüm, Atlantis Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Geçti Dost Kervanı (Gülay)

Adı Yok (Albüm, Kalan Müzik 334, 08.12.2004)

1. Gurbet (Söz - Müzik: Özdemir Erdoğan Düzenleme: Sunay Özgür)
2. Gelin Kınası (Söz ve Müzik: Soner Çınar Düzenleme: Aykut Gürel) - 05:26
3. Geri Dönülmez Yoldayım (Söz: Rıfat Şanlıel,Müzik: Tahir Alnar Düzenleme: Ender Akay) - 04:46
4. Takvimlerden Haberin Yok mu? (Söz - Müzik: Adnan Ergil, Düzenleme: Ömer Avcı) - 06:24
5. Aşkın Kederi (Söz: Ülkü Aker, Müzik: Anonim, Düzenleme: Sunay Özgür) - 05:04
6. Zeytin Çekirdeği (Söz ve Müzik: Gülay Sezer Düzenleme: Aykut Gürel) - 05:30
7. Arabesk Keman (Söz ve Müzik: Ahmet Kılıçaslan Düzenleme: Jehat Hekimoğlu) - 05:37
8. Cesaretin Var mı Aşka (Söz ve Müzik: Gülay Sezer, Düzenleme: Aykut Gürel) - 03:34
9. Aynalar (Söz ve Müzik: Metin Eryürek, Düzenleme: Sunay Özgür) - 04:04
10.Karayazı (Söz ve Müzik: Eyüp Ercan Sezer Düzenleme: Ömer Avcı) - 05:22
11.İstanbul Ağlıyor (Söz ve Müzik: Ahmet Kılıçaslan Düzenleme: Jehat Hekimoğlu) - 04:00
12.Mesut Olsun Sevgililer (Söz ve Müzik: Eyüp Ercan Sezer, Düzenleme: Ömer Avcı) - 04:47
13.Hasret (Söz ve Müzik: Anonim Düzenleme: Mustafa Elmas)

2006
Dalgalar (Albüm, Seyhan Müzik, 08.11.2006)

CD 1:
1- Saklambaç Oyunu / A Game Of Hide And Seek - 05:11
2- Ayrılık da Sevdadandır / Under Falling Apart Lies Love - 04:48
3- Aslanım Yarim / Mt Lionhearted Darling - 03:48
4- Bahçada Yeşil Çınar / Green Oak In The Garden - 04:35
5- Bülbül / Nightingale - 03:51
6- Ahirim Sensin (Cahildim Dünyanın Rengine Kandım) / My Successor You - 06:34
7- Vefa Mahnısı / The Song Of Faisthfulness - 05:18
8- Feride (Giresun'un İçinde) / Feride - 04:46
9- Git Ömrüm / Go Away My Soul - 04:08
10-Kendine İyi Bak / Take Good Care Of You - 04:47
11-Uçma Turnam / Don't Fly My Crane - 04:12
CD 2:
1- Dalgalar / The Waves - 06:01
2- Başımda Altın Tacını / Başımda Altın Tacım - 03:52
3- Yeşil Başlı Telli Turnam / My Green Headed Demoiselle - 03:41
4- Aman Doğar Yaz Ayları (Buymuş Kader) / Aman, Comes The Summertime - 07:26
5- Dumanı Da Vardır (Bozdoğan Zeybeği) / Smoky It Is - 05:54
6- Gün Bitti / The Day Is Over - 07:15
7- Akşam Olur Karanlığa Kalırsın (Sevdalı Gelin / Oy Gelin) / Bride In Love - 09:41
8- Feride (Giresun'un İçinde) / Remix Feride - 03:23

2008
Gülay İle 9/8 Roman Havaları / Şukar Yarim (Deli Pire) (Albüm, Ulusum Müzik, 05.06.2008)

1- Şukar Yarim
2- Çamlı Koca
3- Deli Pire
4- Gayda
5- Aman Dale
6- Elindedir Şişesi
7- Roman Oyun Havası
8- Makbule
9- Çatla Patla
10-Arap Oryantal
11-Toz Pembe


2011
Albümsüz Türküler 1 (Albüm)

1- Şu Sivas'ın
2- Leylam
3- Mendilimin Yeşili
4- Ankara'da Yedik
5- Derdim Çoktur
6- Gele Gele Geldik
7- Kalsın Geride
8- Gitme Turnam
9- Ellerini Çekip Benden
10-Çiğdem Der ki

Albümsüz Türküler 2 (Albüm)

1- Zahidem
2- Anam Ağlar
3- Mavi Yelek
4- Bir Ay Doğar
5- Çeşmi Siyahım
6- Kar İdim
7- Allı Gelin
8- Daha Senden Gayri
9- Tamburam Rebap Oldu
10-Hazan İle

Albümsüz Türküler 3 (Albüm)

1- Dertli Dolap
2- Kova Kova İndirdiler
3- Nem Kaldı
4- Unutursun Mihrabim
5- Yeşil Ayna
6- Kevser Irmağı
7- Güzelliğin On Para
8- Şad Olup Gülmedim
9- Ar Gelir Osman Ağa
10-Beni Anlatırsan

Albümsüz Türküler 4 (Albüm)

1- Ahu Gözlerini
2- Gönül Dağı
3- Herkesin Bir Derdi Var
4- Ellerini Çekip
5- Mektup Derken
6- Sıra Sıra gelen
7- Ela Gözlüm
8- Tutam Yar Elinden
9- Nerede Eski Günler
10-Mevlam Gül Diyerek

Albümsüz Türküler 5 (Albüm)

1- Bu Dünyanın Gam Yükünü
2- Aşağıdan Bir Yel Esti
3- Şu Yüce Dağların
4- Harman Yeri
5- Siyah Perçemini
6- Şu Sazıma
7- Acılara Tutunmak
8- Güvel Ördek
9- Telli Turnam

Aşkhane (Albüm, Seyhan Müzik, 25.02.2011)

1. Uzaklara - 04:39
2. Hasret - 03:44
3. Ana - Yaşama Hakkı - 02:23
4. Kan Kırmızı - 05:09
5. Kalp Kırıkları - 04:52
6. Yaz Olmaz - 04:23
7. Taş Duvarlar - 02:27
8. Alışamadım - 03:31
9. Geceleri - 04:05
10.Yine Yalnızım - 04:14
11.Nefes Bile Almadan - 04:45
12.Beni Affet - 02:37
13.Ayrılık - 04:42


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
store.unkapani.digital
www.kitapsan.com.tr
kitapsec.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

2013
Damlalar III (Albüm, GNP Gen Prodüksiyon, 01.04.2013)

1. Al Eyvanda Han Kalmadı
2. Hayatları Değirmi (Aman Eşref)
3. Bulut Bulut Üstüne
4. Havada Bulut Yok / Mızıka Çalınır
5. Gurbeti Ben Mi Yarattım (Yokluk Beni Mecbur Etti)
6. Murat (Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş)
7. Zalim Dünya
8. Evlerinin Önü Handır
9. Esti Seher Yeli
10.Şifa İstemem
11.Ervah-ı Ezelde
12.Alamanya Gardaşımı Geri Ver
13.Bugün Ayın Üçüdür


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapsan.com.tr
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.eganba.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Türkülerimiz Var Bizim 2 - Yusuf Gül ile Düet (THM Albüm, Özdemir Müzik, 15.05.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9. Gülay - Ay Aşar

2016
Yüreğime Ektim Seni / Taylan Ülger feat.Gülay (Single, Güvercin Müzik, 18.02.2016)

1. Yüreğime Ektim Seni (feat.Gülay) - 04:11
2. Yüreğime Ektim Seni (Karaoke) - 04:10

Gri Şarkılar (Albüm, Pasaj Müzik, 05.04.2016)

1. Beni Verme Ellere (Söz&Müzik: Burak Aydos)
2. Mucize (Söz&Müzik: Tuna Kiremitçi)
3 .Sensiz Olmaz (Söz&Müzik: İlhan Şeşen)
4. Son Bir Kez (Söz&Müzik: Keremcem)
5. Kimse Bilmez (Söz: Ömer Hayyam, Müzik: Mehmet Güreli)
6. Hasretler Ayrılıkla Başlar (Söz&Müzik:Serhan Kelleözü)
7. Beni Affet (Söz: İbrahim Sadri, Müzik:Sunay Özgür)
8. Yanımda Kal (Söz:Alpay Nazikioğlu, Müzik: Gianis Parios )
9. Duymak İstiyorum (Söz&Müzik: Cemali)
10.Senin Gibi (Söz&Müzik: Hüsnü Arkan)
11.Kızıma Mektup (Söz&Müzik: Bülent Ortaçgil)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Cesaretin Var Mı Aşka / Zehirbaz feat.Gülay (Single, Garaj Müzik, 06.02.2018)

1. Cesaretin Var Mı Aşka (feat.Gülay)

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2019
Damlalardan Seçmeler (THM Albüm, Z Müzik, 10.05.2019)

CD 1:
1.Şu Dağların Yükseğine Erseler
2. Güzel Bu Nasıl Sevdaymış
3. Çay Benim Çeşme Benim
4. Güzel Ne Güzel Olmuşsun
5. Seyreyle Güzel
6. Kara Çadır
7. Meşelidir Engin Dağlar
8. Zeynep
9. Portakalım Tekerlendi
10.Bulut Bulut Üstüne
11.Baba Bugün Dağlar
12.Çamlığın Başında Tüter
13.Kırmızı Buğday
14.Bülbülün Kanadı Sarı
CD 2:
1. Cevizin Yaprağı Dal Arasında
2. Ayşemin Yeşil Sandığı
3. Değmen Benim Gamlı Yaslı
4. Sunam
5. Şu Dalmadan
6. Beni Görüp Yüzün
7. Allı Gelin
8. Dağlar Yaman Dağlar
9. İzmir'in Kavakları
10.Ay Bulutta
11.Gönül Gurbet Ele Varma
12.Vardım Hint Eline
13.Pınar Başından Bulanır


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Affet / Aklan Akdağ feat. Gülay (Single, Garaj Müzik, 16.07.2019)

1- Affet
Yarına Mektup / Aklan Akdağ (Albüm, Garaj Müzik, 16.07.2019)

1- Affet (feat. Gülay) - 04:16

2021
Beni Ellere Verme (feat. Gülay Sezer ) / Abdullah Bakadan (Single, Çallı Müzik, 11.01.2021)

1- Beni Ellere Verme - 04:27Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Biliyorsun (Single, Garaj Müzik, 02.07.2021)

1- Biliyorsun - 04:44 (Söz – Müzik: Sezen Aksu, Düzenleme: Hüseyin Çebişci)Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Martılar (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 16.07.2021)

1- Martılar - 04:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Deli Yarim (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 30.07.2021)

1- Deli Yarim - 04:12Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Olmaz Olsun (Single, Garaj Müzik, 10.09.2021)

1- Olmaz Olsun - 04:28Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

İki Parça Can (Single, Garaj Müzik, 01.10.2021)

1- İki Parça Can - 03:20Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Özledim (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 22.10.2021)

1- Özledim - 04:23Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kalbin Yok mu? (Single, Garaj Müzik, 12.11.2021)

1- Kalbin Yok mu? - 02:36Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Eyvah (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 10.12.2021)

1- Eyvah - 03:15Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Geçer Zaman (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 24.12.2021)

1- Geçer Zaman - 03:08Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Şakası Yok (Single, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 21.01.2022)

1- Şakası Yok - 03:18Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Sarı Şarkılar (Albüm, Pasaj Müzik & Garaj Müzik, 10.02.2022)

1- Biliyorsun - 04:44
2- Martılar - 04:23
3- Kalbin Yok mu? - 02:36
4- İki Parça Can - 03:20
5- Şakası Yok - 03:18
6- Eyvah - 03:15
7- Deli Yarim - 04:12
8- Aşk Olsun - 03:28
9- Olmaz Olsun - 04:28
10-Geçer Zaman - 03:08
11-Özledim - 04:23

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi [Fan] Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/glyszrfan
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/gulay_sezerr
LastFM Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Gülay
Wikipedia Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Gülay_Sezer
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15450 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag