Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 14.06.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 501 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 501
Üye: 0
Toplam: 501

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 146,089,064
  • Bugün: 16,364
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2024
  • 12:13 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Hüsnü Şenlendirici
Bookmark and Share
    Geri Dön   (15829 okuma)Sanatçı: Hüsnü Şenlendirici
HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ

FOTO GALERİ
Laço Tayfa:

Nurhat Şensesli-bas gitar, Burç Şensesli-klavye, Volkan Öktem-davul, Mehmet Akatay-ritim, perküsyon, Nuri Lekesizgöz-kanun, Ergun Hepbildik-keman, Özkan Alıcı-bağlama, Hüsnü Şenlendirici-klarinet

Türk müziği geleneklerini en güncel şekilde ifade eden ve bunu cazın vazgeçilmez ögeleri ile harmanlayan Laço Tayfa son albümü “Hicaz Dolap”ın ardından çıktığı Türkiye turnesinde müzikseverlerle buluştu. Yeni çalışmalar içinde olan bu mini-orkestra ateşli doğaçlamalar seslendirdi...

Laço Tayfa ve Hüsnü Şenlendirici:

Başta Türk Müziğinin çeşitli dallarındaki sanatçılar olmak üzere, Türk Pop ve cazının önemli sanatçılarına sahne ve albüm kayıtlarında eşlik eder. Bunlardan bazıları Özdemir Erdoğan, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kibariye, Fatih Kısaparmak, Zara, Kubat, Kayahan, Seda Sayan, Emel Sayın, Adnan Şenşes, Zerrin Özer, Cengiz Kurtoğlu, Candan Erçetin, Fatih Erkoç Serdar Ortaç, Athena, İzel, Ayna, Hande Yener, Hasan Cihat Örter, İlhan Erşahin, Mercan Dede...

1996 yılında, askerdeyken Pozitif’ten gelen teklif sonrası New York’lu acid jazz, funk topluluğu Brooklyn Funk Essentials ile ortak bir albüm ve konser yapmak amacıyla Türk Müziğine özgü enstrümanlardan oluşan 13 kişilik bugünün ünlü “Laço Tayfa”’sını kurar. Brooklyn Funk Essentials ve Laço Tayfa ortaklığından doğan “In the Buzbag” albümünün gördüğü ilgi sonucu “Laço Tayfa” şimdiki 8 kişilik halini alır. 2000 yılında ise ilk solo albümü “Bergama Gaydası”nı Doublemoon etiketiyle çıkar. “Bergama Gaydası”, Türkiye’den sonra dünyanın en prestijli etnik müzik plak şirketlerinden biri sayılan Traditional Crossroads tarafından tüm dünyada dağıtılır. Ardından yurtiçi ve yurtdışı konserleri gelir.

Şenlendirici, ayrıca Türk Müziğini yurt dışında tanıtmak ve daha geniş kitlelere sevdirmek amacıyla beş kişilik ‘Hüsnü Şenlendirici ve Saz Arkadaşları’ adıyla bir grup daha kurar. Her iki grubuyla yurtiçi ve yurtdışında konserler verir; başta Turizm Bakanlığı’nın teklifiyle EXPO 2001-Hannover-Almanya’da, Mayfest festivali çerçevesinde, Mayıs 2002’de A.B.D.-New York-Central Park’ta ve 35 kişiyi biraraya getirerek oluşturduğu “Laço Tayfa” ve “Big Band” ile Temmuz 2002’de, 9. Uluslararası İstanbul Caz Festivali konserleri gibi. “Laço Tayfa” grubundan bağımsız olarak da çalışmalar yürüten Hüsnü Şenlendirici T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve Kültür Bakanlığının katkılarıyla 2002 yılında gerçekleşen “Anadolu Güneşi” projesi kapsamında Lütfi Kırdar Salonunda Kubat ve Belkıs Akkale’ye Senfoni Orkestrası’na eşlik etti.

Ayrıca Aya İrini’de Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ile ve Adana Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Şenlendirici ayrıca, Yavuz Turgul-Mustafa Oğuz’un yönetmenliğinde çekilmekte olan yeni bir TV dizisinin müziklerini besteledi ve düzenledi. Grubu “Laço Tayfa” ile gerçekleştirdiği ve Şenlendirici’nin iki bestesinin yer aldığı, 2. albümü “Hicaz Dolap” 2002’nin Ekim ayında Doublemoon’dan çıktı. Laço Tayfa, 26 Şubat - 15 Mart tarihleri arasında, “Hicaz Dolap” başlığı altında 11 şehirlik bir Türkiye turnesini gerçekleştirdi. 2003 yazında most production tarafından düzenlenen açık hava konserleri kapsamında grubu “Laço Tayfa” ile karşı tarafın devi Vasilis Saleas’la muhteşem bir konser verdi...

Hüsnü Şenlendirici:

12.07.1976 Bergama doğumlu Hüsnü Şenlendirici, müzikal geleneğe sahip bir ailenin çocuğudur. Dedeleri Hüsnü Şenlendirici (klarnet, trompet) Fahrettin Köfteci (klarnet) Babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi müzikal bir geleneğe sahip bir ailenin üyesi olan Hüsnü de 5 yaşında klarnet çalmaya başlar. Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu’nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkar.

1988’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girer, 4 yıl sonra okuldan ayrılır. Vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’in o yıllardaki “Magnetic Band” grubu ile çalmaya başlayan Hüsnü, grupla birlikte yüzlerce festivalde Türkiye’yi temsil eder. O sırada, dünyaca ünlü “Embrio” grubunun albüm kaydında çalar ve birlikte turneye çıkarlar. Aynı zamanda, babası Ergun Şenlendirici’nin 6 kişilik grubu “Laço Tayfa” ile yurtdışında birçok önemli festivallere de katılan Hüsnü, profesyonel müzik yaşamını böylece zenginleştirir.

2005’te ‘Laço Tayfa’nın kurucusu, Türkiye’nin en önemli klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici’nin beklenen solo albümü “Hüsn-ü Klarnet” Tüm D&R’larda... 11 parçanın yer aldığı enstrümantal albümde Hüsnü Şenlendirici; “Tatlı Dillim”, “İstanbul İstanbul Olalı”, “Leylim Ley”, “Kumsalda” gibi bilinen parçalara usta klarnetiyle farklı bir yorum getiriyor.

Anonim eserlerin ve sanatçının kendi bestesine de yer verdiği “Hüsn-ü Klanet” albümü; zeybekten, oyun havasına, Türk Sanat Müziği ne kadar farklı tatlar barındırıyor. Hüsnü Şenlendirici albümde piyanoda Orhan Şallıel, perküsyonlarda Mehmet Akatay, Buzuki de Orhan Osman, bağlamada İsmail Tunçbilek, klavye ve akordeon da Ceyhun Çelikten, kanunda Nuri Lekesizgöz ve Aytaç Doğan, gitarlarda Serhan Yastıman, Erdinç Şenyaylar ve Gültekin Kaçar gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

HÜSN-Ü AVARE!

Klarnetin büyüsünü kendine has üslubuyla ülke sınırları dışında da geniş kitlelere ulaştıran ve Türkiye’nin klarnet sesi olan Hüsnü Şenlendirici, üçüncü solo albümü “Hüsn-ü Avare” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Sanatçının kulaklara klarnetin büyülü sesini taşıdığı 12 şarkıdan oluşan albümde farklı müzik ustalarının klasikleşmiş eserleri Hüsnü Şenlendirici’nin nefesinde yeniden hayat buluyor.

Sezen Aksu’nun yazmış olduğu sözlerle ölümsüzleşen “Beni Yak” ve “Tuana” şarkısından, Köyden İndim Şehre filmi ile ünlenen “Saffet Bey”e, Şükrü Tunar’n bestesi Hicazkar Oyun Havası’ndan, Thomaso Albinoni’nin dünyaca ünlü bestesi “Adagio” gibi yerli ve yabancı eserlerin yer aldığı “Hüsn-ü Avare” albümünde dinleyenleri çok sevindirecek bir de sürpriz bekliyor; Bestesi Hüsnü Şenlendirici’ye sözleri ise Gökhan Şahin’e ait “Serçe” şarkısı ile sanatçı ilk kez kendi albümünde vokal kimliği ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. Düzenlemesi Hüsnü Şenlendirici’ye ait şarkıda bir de dünya çapında üne ulaşan Taksim Trio’yu görüyoruz.

İsmail Tunçbilek, Aytaç Doğan, Ceyhun Çelikten, Serhan Yasdıman,İlter Kurcala gibi önemli müzisyenlerin de eşlik ettiği, fotoğrafları Emre Göloğlu tarafından çekilen “Hüsn-ü Avare” albümünün çıkış parçası ise Sadri Alışık’ın filmi ile de klasikleşmiş, “Avare” şarkısı oldu. (Albüm açıklaması)

Hüsnü Şenlendirici “Avare” Kliplendi!

Türkiye’nin klarnet sesi olan Hüsnü Şenlendirici, üçüncü solo albümü “Hüsn-ü Avare”nin çıkış parçası “Avare” ile sevenlerinin karşısında!

15 Kişilik ekipten oluşan, yönetmenliğini Emre Erdem’in, görüntü yönetmenliğini ise Barış Konal’ın yaptığı klipte Hüsnü Şenlendirici’ye başarılı dansçı Deniz Yiğiter eşlik ediyor.

Bestesi Pachal Jaikishan ve R S Shankar Singh a ait olan şarkısının düzenlemesi ise Ceyhun Çelikten’e ait.Yaylı Düzenleme’sinin İsmail Tunçbilek’e ait olduğu “Avare”nin bağlamalarında yine ünlü müzisyen Tunçbilek’i görüyoruz.

Ayrıca konserlerinde de sanatçıyı yanlız bırakmayan müzisyen arkadaşları İlter Kurcala, Ömer Arslan, Emrah Günaydın ve Baran Aytaç‘ı da enstrumanları ile Şenlendirici’ye klipte eşlik ediyor.

Sanatçının kulaklara klarnetin büyülü sesini taşıdığı 12 şarkıdan oluşan albümde farklı müzik ustalarının klasikleşmiş eserleri Hüsnü Şenlendirici’nin nefesinde yeniden hayat buluyor.

Sony Music etiketi ile yayınlanan “Hüsn-ü Avare” albümünün çıkış parçası “Avare”nin klibi bugün ilk kez Kral TV’de yayınlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 11.12.2015)

Taksim Trio’dan Yeni Single!

Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan’dan oluşan Taksim Trio yeni single çalışmaları ‘Gel Gör Beni’yi sevenlerinin beğenisine sunuyor.

Bu kez Taksim Trio yorumuyla dinleyeceğimiz “Gel Gör Beni” şarkısı dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.

Pandemi süresince üretmeye ve müzikal çalışmalarına ara vermeyen Taksim Trio, yeni çalışmalarının klibini de pandemi sürecince hazırladılar.

Klip, Hüsnü Şenlendirici’nin Bergama’daki, İsmail Tunçbilek’in Demre ve Aytaç Doğan’ın İstanbul’daki görüntülerinden oluşuyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 07.08.2020)

TAKSİM TRİO Üçüncü solo albümü ‘AHİ’nin hazırlıkları tamamladı

Enstrümanlarına tutkun üç müzisyenin Aytaç Doğan, Hüsnü Şenlendirici ve İsmail Tunçbilek’in bir araya geldiği, müzikal zenginlikleriyle dünya müziğinde son yılların en dikkat çekici gruplarından sayılan Taksim Trio, yine çok özel eserleri bu albümde bir araya getirdi.

Taksim Trio, 11 eserden oluşan albümde kendi bestelerinin yanı sıra, John McLaughlin, Dorantes, Cahit Berkay, Carles Benavent, Josep Mas Kitflus gibi ünlü müzisyenlerin eserlerini yorumladı.

“Tek Başına” şarkısının düzenlemesi Hüsnü Şenlendirici ve İsmail Tunçbilek ortak çalışması. Diğer tüm eserlerin düzenlemeleri ise İsmail Tunçbilek imzası taşıyor. Albümün kayıt, mix ve mastering çalışması Tunçbilek stüdyosunda Ümit Yücedağ tarafından yapıldı.

Albüm fotoğraflarını Bahadır Tanrıöver çekti. Grafik tasarımı ise Emre Erdem tarafından yapıldı.

Albümün ilk video klibi, Cahit Berkay’ın unutulmaz eseri ‘Devlerin Aşkı’na İmre Haydaroğlu tarafından çekildi. Video klip, albümle birlikte yayında olacak.
(Albüm açıklaması - 2016)

Diskografi :
1998
In The BuzzBag (Brooklyn Funk Essentials & Laço Tayfa - Albüm, Doublemoon)

1- By And Bye
2- İstanbul Twilight
3- Magick Karpet Ride
4- In The Buzzbag
5- Keep It Together
6- Selling Out
7- Ska Ka-Bop
8- You Don't Know Nothing
9- Freeway To Üsküdar
10-Zurna Preserve
Brooklyn Funk Essentials:
Bassy Bob Brockman: Bas gitar
Papa Dee: Perküsyon, vokal, tamburin, saz ve şiirler
Yancy Drew Lambert: Vokal
Lati Kronlund: Vokal
Stephanie McKay: Rap vokal, şiirler
E.J. Rodriguez: Trompet
Joshua Roseman: Trombon
Sha-Key: Davul
Paul Shapir: Gitar, efektler
ATN Stadwijk: Alto ve tenör saksofon & flüt
Everton Sylvester: Ud
Ziggy Zerang: Darbuka

Laço Tayfa:
Hüsnü Şenlendirici: Klarnet
Nuri Lekesizgöz: Keman
Gökcan Şenaşık: Kanun
Yıldıran Göz: Ney
Türker Dinletir: Saz
Alpay Dinletir: Ney
Murat Gezgin: Saz
Özkan Alıcı: Ney
Suat Karahan: Saz
Necati Şenol: Ney
İpek Şenol: Saz

Açıklama: New York'un önde gelen müzik gruplarından Brooklyn Funk Essantials'a, yeni albümleri 'In the Buzzbag'de Anadolu ve İstanbul funk'ıyla Laço Tayfa eşlik ediyor. Bu proje çerçevesinde Brooklyn Funk Essantials ve Laço Tayfa, İstanbul ve New York gibi farklı görünen ama aslında birbirine çok benzeyen iki büyük metropol ve aynı zamanda iki önemli müzik kültürü arasında mekik dokuyor. Sonuç olarak iki grup, iki farklı müzik kültürünün derinliklerini birlikte keşfedip, ortaya Brooklyn funk'ıyla çingene funk'ının, acid-jazz, funk-jazz, reggae ve dub'ın başarılı bir sentezini çıkartıyor. (Doublemoon)

1999
Bergama Gaydası (Laço Tayfa - CD Albüm, Doublemoon)
(Artist: Laço Tayfa, Hüsnü Şenlendirici)

1- Fidayda (4:49)
2- Onbeşli (3:48)
3- Çiftetelli (5:28)
4- Bazalika (3:29)
5- Harmandalı (7:08)
6- Malatya (2:38)
7- Ay Gız (6:32)
8- Bergama Gaydası (3:41)
9- İzmir'in Kavakları (7:36)
10-Ramize (Deryalar) (3:22)
11-Gökte Yıldız Ay musun - Tabancamın Sapı (2:21)

2002
Hicaz Dolap (Laço Tayfa - CD Albüm, Doublemoon)

1- Surmat (5:13)
2- Erkilet Güzeli (3:59)
3- Zülüf (5:36)
4- Estergon Kalesi (3:59)
5- Uşşak (4:14)
6- Püsküllü (3:55)
7- Gel Yad'a Salma Dilber (5:30)
8- Hicaz Dolap (4:49)
9- Atmaca (4:30)
10-Kütahya'nın Pınarları (4:39)
11-Divane Aşık Gibi (3:43)
12-Surmat (Remix) (5:58)
13-Erkilet Güzeli (Remix) (5:38)

Harikalar Diyarı (Wonderland) / İlhan Erşahin & Hüsnü Şenlendirici (Albüm, Nublu Records, 09.03.2002)

1- Oriental Wind - 07:05
2- Girl / Nil Karaibrahimgil - 03:44
3- Husch - 06:09
4- Aşk - 07:45
5- Fly / Lara Di Lara - 03:41
6- Gör - 05:48
7- Sensiz Yaşamam / Bora Uzer - 06:11
8- Ennio - 04:07

East 2 West Global Departures From İstanbul, Flight 001 (Albüm, Doublemoon Müzik/Rh Pozitif, 22.06.2002)

1- Vefaname - Mercan Dede (& Hüsnü Şenlendirici)
2- By And Bye - Brooklyn Funk Essentials feat. Laço Tayfa
3- Hayat - Aziza A
4- Angels - Wax Poetic
5- Kuşu Kalkmaz - Sultana
6- Theme From Bosporus Bridge - Orientation
7- Habibi -Burhan Öçal & Jamaladeen Tacuma feat. Natacha Atlas
8- Anam - Baba Zula
9- Dijiribludu - Craig Harris & The Nation Of Imagination feat . Barbaros Erköse
10-Jungle - İlhan Erşahin
11-Essence - Aydın Esen
12-Sair Zamanlar - İstanbul Blues Kumpanyası
13-Bergama Gaydası - Hüsnü Şenlendirici & Laço Tayfa
14-Kuşu Kalkmaz - Bonus Video : Sultana

2005
Hüsn-ü Klarnet (Hüsnü Şenlendirici - CD Solo Albüm, Türü: Caz, Doublemoon, 03-09-2005)

1. Oyun Havası - 04:26
2. Çığ - 04:38
3. Fla-Mango - 03:55
4. İstanbul İstanbul Olalı - 04:51
5. Şina Nari - 03:11
6. Leylim Ley - 04:36
7. Bülbülüm Altın Kafeste - 06:07
8. Kumsalda - 04:50
9. Kimseye Etmem Şikayet - 04:16
10.Tatlı Dillim - 05:00
11.Dört Zeybek - 06:08

Organize İşler (Albüm, RH Pozitif, )

4. Magick Karpet Ride - Brooklyn Funk Essentials Featuring Laço Tayfa
5. Ska Ka-Bop - Brooklyn Funk Essentials Featuring Laço Tayfa
7. Sina Nari - Hüsnü Senlendirici
8. In The Buzzbag - Brooklyn Funk Essentials Featuring Laço Tayfa
9. Selling Out - Brooklyn Funk Essentials Featuring Laço Tayfa
17.Keep It Together - Brooklyn Funk Essentials Featuring Laço Tayfa

2007
Onno Tunç Şarkıları (Kolektif CD Albüm, Rh Pozitif, 22 Mayıs 2007)

13. Hüsnü Şenlendirici / Yalnızca Sitem - 06:34

Çeyrek / Ezginin Günlüğü (25.Yıl Özel Albümü-Çeşitli Sanatçılar) (Kolektif Albüm, Seyhan Müzik, 24.08.2007)

9. Hüsnü Şenlendirici / Signomi - 04:13

Taksim Trio (Aytaç Doğan - Hüsnü Şenlendirici - İsmail Tunçbilek) (Albüm, Doublemoon, 01 Ekim 2007)

1- Biçare - 07:40
2- Gözüm - 07:27
3- Bağlama Solo - 06:55
4- Derdin Ne - 06:31
5- Güle Yel Değdi - 04:17
6- Klarnet Solo - 03:09
7- Gitti De Gitti - 05:24
8- Kanun Solo - 02:21
9- Belalım - 08:03
10-Uşşak Oyun Havası - 08:39
11-Muhayyer Kürdi Saz Semaisi - 03:40


2008
Homegrown İstanbul / Volume 2 (Derleme Albüm, Pozitif Müzik, 28.01.2008)

7- Taksim Trio - Derdin Ne Müzik: İsmail Tunçbilek

2009
Dünya (Yıldız Usmonova Albümü, Yavuz Plak, 16.09.2009)

10-Dünya (Esntrümantal) feat. Hüsnü Şenlendirici (Müzik: Yıldız Usmonova)

2010
Ege’nin İki Yanı / Hüsnü Şenlendirici ve Trio Chios (Enstrümantal Albüm, Doublemoon, 15.04.2010)

1- Mini Mini Nihavend Peşrev (Müzik: Hüseyin Sadeddin Arel)
2- Gel Gel Kayıkçı (Söz: Cengiz Onural, Müzik: Anonim)
3- Pare Ta Hnaria Mou ( Klarnet Edit ) (Söz: Virvos Konstantinos, Müzik: Dervento Theodoros)
4- Şeftalisi Ala Benziyor (Söz & Müzik: Anonim)
5- Bekledim De Gelmedin (Söz & Müzik: Yesari Asım Arsoy)
6- İzmir’in Kavakları (Müzik: Anonim)
7- Ta Ziliarika Sou Matia (Söz & Müzik: Markos Vamvakaris)
8- Ada Sahilleri (Söz & Müzik: Anonim)
9- Buzuki Taksim (Müzik: Manolis Stathis)
10-Iroini Ke Mavrika (Söz: Dimitrios Karanopoulos, Müzik: Sotiris Gavalas)
11-Bergama Zeybeği (Müzik: Anonim)
12-Kanun Taksimi (Müzik: Aytaç Doğan)
13-Kadifeden Kesesi (Söz & Müzik: Anonim)
14-Pare Ta Hnaria Mou (Söz: Virvos Konstantinos, Müzik: Dervento Theodoros)
15-I Lahanades (Söz & Müzik: Vagelis Papazoglou)
Bonus Track:
16-Bekledim De Gelmedin (Söz & Müzik: Yesari Asım Arsoy)

İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com

2011
Hüsn-ü Hicaz (Enstrümantal Albüm, Sony Müzik, 28.10.2011)

1- Hüsn-ü Hicaz
2- Garip - Hicaz Saz Semaisi
3- Böyle Ayrılık Olmaz
4- Sevda
5- Dert Bende
6- Dance Of Fire
7- I Love You
8- Misirliou
9- Keman Taksim
10-Senede Bir Gün
11-Başımda Altın Tacım
12-Gelin Ne Olur
13-Benim Dünyam
14-Saatin 25'i
15-Böyle Ayrılık Olmaz (Remix)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitapyurdu.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)

2013
Taksim Trio 2 (Aytaç Doğan - Hüsnü Şenlendirici - İsmail Tunçbilek) (Albüm, DSM, 11.04.2013)

1. Unutmamalı / Tarkan (Söz & Müzik: Tarkan)
2. Yeşil Başlı Gövel Ördek / Anonim (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Kazım Dirlik)
3. İç Benim İçin / Orhan Gencebay (Söz: Cemal Safi, Müzik: Orhan Gencebay)
4. Seni Kimler Aldı / Sezen Aksu (Söz & Müzik: Sezen Aksu)
5. Elfa Laila / Anonim (Söz & Müzik: Anonim)
6. Sevda Değil / Zülfü Livaneli (Söz: Ahmet Çuhacı, Müzik: Zülfü Livaneli)
7. Naz / Hüsnü Şenlendirici (Müzik: Hüsnü Şenlendirici)
8. Kumsalda Dans / Sendur (Müzik: Sendur Güzelel)
9. Unutmadım / Barış Manço (Söz & Müzik: Barış Manço)
10.Mahur Saz Semaisi / Anonim (Söz & Müzik: Anonim)
11.Yalan Dünya / Neşet Ertaş (Söz & Müzik: Neşet Ertaş)
12.Hicaz Mandıra / Anonim (Söz & Müzik: Anonim)


İnternet Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tikla24.de (Almanya)

Asya / Murat Yeter (Pop Albüm, Dokuz Sekiz Müzik, 04.04.2013)

1. Gel Geç – Hüsnü Şenlendirici (Müzik: Murat Yeter)

2015
Hüsn-ü Avare (Enstrümantal Albüm, Sony Müzik, 26.11.2015)

1. Gerizler Başı
2. Beni Yak
3. Avare
4. Ta Uzak Yollardan
5. Neylerem
6. Yaz Akşamı
7. Adagio G Minor
8. Hicazkar Oyun Havası
9. Mastika
10.Saffet Bey
11.Tuana
12.Serçe


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Ahi / Taksim Trio (Enstrümantal Albüm, DokuzSekiz Müzik, 27.09.2016)

1. Lotus Feet / Beste : John McLaughlin
2. Devlerin Aşkı / Beste : Cahit Berkay
3. Nil / Beste : Aytaç Doğan
4. Orobroy / Beste : Dorantes
5. Karadeniz Uşağı / Aytaç Doğan, İsmail Tunçbilek
6. Joanna / Carles Benavert , Josep Mas Kitflus
7. Tek Başına / Hüsnü Şenlendirici
8. Leylifer / İsmail Tunçbilek
9. Hüzün / Hüsnü Şenlendirici
10.L’asila / İsmail Tunçbilek


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.emusic.com
www.deezer.com

2020
Millionerche (Single, Alto Records, 19.06.2020)

1- Millionerche - 05:22Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Gel Gör Beni / Taksim Trio (Single, Sütlü Kahve, 07.08.2020)

1- Gel Gör Beni - 05:31Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Naz Barı (Single, Sütlü Kahve, 29.09.2020)

1- Naz Barı - 04:07

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Solo Quiero Caminar (Single, Sütlü Kahve, 27.01.2021)

1- Solo Quiero Caminar - 04:40Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2024
Büyük Yalan (Emrah 40 Yıl) (Solo Single, Seyhan Müzik, 26.01.2024)

1- Hüsnü Şenlendirici - Büyük Yalan (40 Yıl) [ENSTRÜMANTAL] - 05:24

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
music.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
>Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/HusnuSenlendirici
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/HsnSnlndrc
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/husnusenlendirici22
Resmi Fan Facebook Sayfa Adresleri:
www.facebook.com/SenlendiriciHusnu
www.facebook.com/pages/Hüsnü-Şenlendirici
LastFM Sayfa Adresi:
www.last.fm/music/Hüsnü+Şenlendirici
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Hüsnü_Şenlendirici
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (15829 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag