Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 206 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 206
Üye: 0
Toplam: 206

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 69,558,170
  • Bugün: 33,819
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Feb 25, 2020
  • 07:34 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
İrem Candar
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2216 okuma)

İrem Candar
İREM CANDAR
FOTO GALERİ
Çocukluğundan bugüne hep müzikle iç içe olan ve ilk enstrümanını (piyano) 8 yaşında çalmaya başlayan İrem Candar orta öğrenimini St.Michel Fransız Lisesi'nde tamamlamıştır. Ardından 'Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi' bölümünü Bilgi Üniversitesi'nde bitiren İrem Candar, müziğe olan ilgisini aldığı eğitimlerle güçlendirmiş; bu alanda Elizabeth Erkul (Piyano), Jacqueline Çarkçı, Gül Sabar (Şan Dersleri), Mümtaz Sevinç, Ragıp Savaş (Oyunculuk Eğitimi) gibi önemli isimlerle çalışmıştır. Bir yandan aranjörlük de yapan İrem, kendi bestelerinin yanında çeşitli film müzikleri de yapmaktadır. Bunların yanında reklam müzikleri de seslendirmiştir.

Aktif müzik ve sahne hayatına ise 2006 yılında (ilk adı "FLU'X" sonradan) "Monopop" grubuna katılarak başlayan İrem Candar, 'Gitar', 'Studiolive' ve iki seneye yakın zaman da 'Kemancı'da Monopop ile birlikte performans sergiledikten sonra 2008 yılında piyasaya çıkan 'Söz-Müzik Teoman' adlı albümde Teoman'ın 'Duş' şarkısına yeni bir soluk getirmiş ve dinleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Aynı albümdeki bazı parçalara da back vokal yapan İrem Candar ile Teoman'ın yolları 2011 yılında Teoman'ın son albümü olan 'Aşk ve Gurur'da yeniden kesişmiş, albümdeki tüm kadın vokalleri seslendirmekle beraber 'Bana Öyle Bakma' isimli parçada Teoman'la yeni bir düet yapan İrem Candar bu performansıyla bir çok olumlu eleştiri almıştır.

Bunlara ek olarak 2008-2009 yılları arasında da İskender Paydaş'la "Zamansız Şarkılar" adlı projede solist olarak performans gösterdi.

İrem Candar Sony Music etiketiyle ilk solo albümüne hazırlanıyor

Teoman’la önce “Söz Müzik Teoman” albümünde “Duş”, daha sonra da “Aşk & Gurur” albümünde “Bana Öyle Bakma” şarkısını birlikte seslendiren İrem Candar bu kez Sony Music etiketiyle yayımlayacağı ilk solo albümü “Erik Ağacı” ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yılın başında İskender Paydaş’ın ”Zamansız Şarkılar” albümünde genç yaşta aramızdan ayrılan Kerim Tekin’in orijinal vokal kayıtlarının da kullanıldığı “Kar Beyaz”ı yorumlayarak yıllar sonra stüdyo imkanlarıyla Tekin’le yapmış olduğu düetle ve sevilen televizyon dizisi “Behzat Ç.”de yayımlanan kendi şarkısı “Yoldan Geçen Adam” ile dikkatleri çeken Candar çıkış şarkısını dinleyicilerinin beğenisine sundu.

Sözlerini İrem Candar’ın kendisinin yazdığı, bestesine de Gürsel Çelik ile birlikte imza attığı “Bi’ Şey Olsun” isimli şarkı dijital müzik platformlarında yayımlandı. Şarkıya Bora Tarhan yönetmenliğinde New York’ta pek çok farklı mekanda çekilen, korkularından ve geçmişinden kaçan bir kadının öyküsünün çeşitli simgeler kullanılarak anlatıldığı bir de video klip çekildi.

İrem Candar'dan Rüya Gibi Klip!

İrem Candar, küçük yaşlarda başladığı müzik hayatında Teoman’ın “Duş” ve “Bana Öyle Bakma” şarkılarına yaptığı düetler ile duyurdu.

Hala sevilerek dinlenilen ve dillere pelesenk olmuş bu düetlerin ardından İrem Candar, geçtiğimiz aylarda “Erik Ağacı” isimli albümünün habercisi olan “Bi’şey Olsun” isimli şarkısı ve klibini müzikseverler ile paylaştığı gün listelere hızlı bir giriş yapmıştı.

İrem Candar, tüm şarkıların sözleri kendisine ait, bestelerini ise albümün prodüktörü olan ve tüm düzenlemelerin de sahibi Gürsel Çelik ile ortak yaptığı “Erik Ağacı” isimli albümünde yer alan “Rüya” isimli şarkısı için de kamera karşısına geçti.

Gülşen Aybaba yönetmenliğinde çekilen klip sinematogratif bir anlatım ile sembolik öğeler kullanılan rüya sahnelerinden oluşuyor. İrem Candar’ın rüyasında kendini, aşkını ve çocukluğunu arayan bir kadını canlandırdığı klipte kullanılan odalar, Sevtap Tuzcu‘nun sanat yönetmenliğinde titiz bir dekor çalışması ile özel olarak hazırlandı.

İrem Candar’ın “Erik Ağacı” isimli albümü 2013’ün ilk günlerinde Sony Music etiketiyle raflardaki yerini alacak. (Kaynak: www.magazinkolik.com / www.kralmagazin.com.tr / www.sozmuzik.com - 27.12.2012)

İrem Candar, küçük yaşlarda başladığı müzik hayatında adını Türkiye’nin en önemli rock vokallerinden biri olan Teoman’ın “Duş” ve “Bana Öyle Bakma” şarkılarına yaptığı düetler ile duyurdu. Hala sevilerek dinlenilen ve dillere pelesenk olmuş bu düetlerin ardından İrem Candar, geçtiğimiz aylarda “Erik Ağacı” isimli albümünün habercisi olan “Bi’şey Olsun” isimli şarkısı ve klibini müzikseverler ile paylaştığı gün listelere hızlı bir giriş yapmıştı.

İrem Candar albüm çıkışı için “Rüya” isimli şarkısı için de kamera karşısına geçti. Gülşen Aybaba yönetmenliğinde çekilen klip sinematogratif bir anlatım ile sembolik öğeler kullanılan rüya sahnelerinden oluşuyor. İrem Candar’ın rüyasında kendini, aşkını ve çocukluğunu arayan bir kadını canlandırdığı klipte kullanılan odalar, Sevtap Tuzcu‘nun sanat yönetmenliğinde titiz bir dekor çalışması ile özel olarak hazırlandı.

İrem Candar’ın müzikal kariyerinin ilk solo albümü “Erik Ağacı” pop, jazz ve rock altyapıları ile dinleyicilere geniş bir müzikal kalite sunuyor. “Erik Ağacı” albümündeki 9 adet şarkının bestelerini Gürsel Çelik ile ortak yapan İrem Candar, sözleri de kendisi yazdı. Albümdeki tüm düzenlemeler de aynı zamanda albümün prodüktörü de olan Gürsel Çelik imzası taşıyor. Albüme ismini veren şarkı “Erik Ağacı”, Türkiye’nin en sevilen dizilerinden “Behzat ǔnin bir bölümünde yayınlanmış ve çok beğenilmiş olan “Yoldan Geçen Adam”, albümün habercisi ve ilk klibi “Bi’şey Olsun”, jazz tınıları ile süslenmiş.

İrem Candar Feat. Fırat Tanış “Sevmeye Geldik”

İrem Candar’ın Garaj Müzik etiketli “Gül ile Akide” adlı ikinci albümünün yeni video klibi, Fırat Tanış ile beraber söylediği “Sevmeye Geldik” olarak belirlendi. Şarkının video klibi Yalçın Konuk yönetmenliğinde çekildi.

Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan uzaklaşmanın biraz gevşeyip “birbirimizi sevmeye geldiğimizi anlamakla” başlayacağını düşünen İrem Candar yeni parçasında bunu hatırlatmak istedi.

“Şehrin göbeğinde onca kaosun içinde de kendine ve sevdiklerine sarılabilmeli insan. Gerçek sevgiyi hatırlamalı, hatırlatmalı. O zaten hep orada ve herkes bunu hak ediyor” diyen Candar’a klibinde Alper Akçay eşlik etti.

“Gül ile Akide” içinde her biri kendi kişiliğinden yola çıkan ve farklı tarzda olan dokuz şarkıyı barındırıyor. Şarkılar, dinleyicisinde güzel düşüncelere yer veren sözlere sahip. Candar, albümünde sevginin en büyük iyileştirici olduğu düşüncesini ve güzel günlerin geleceği umudunu hissettiriyor.

Teoman’ın “Söz Müzik Teoman” adlı albümündeki “Duş” tanınmasını sağlayan ilk şarkı oldu. Yine Teoman’ın 2011’de çıkardığı “Aşk ve Gurur” albümündeki “Bana Öyle Bakma” şarkısına düet yaparak popülerliğini artırdı. Bu İskender Paydaş’ın dikkatini çekti ve 2012’deki “Zamansız Şarkılar” projesinde “Kar Beyazdır Ölüm” şarkısını söylemek için davet aldı. Aynı yıl çıkış albümü olan “Erik Ağacı”ını yayınladı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 26.08.2019)

Diskografi:
2008
Söz Müzik Teoman (Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 06.02.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
9. Duş - İrem Candar - 03:42

2009
Ayakta Kal (Orjinal Film Müzikleri) (LP Plak Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3- Duş - Teoman feat.İrem Candar

Söz Müzik Teoman ( (Kolektif LP Plak Kolektif Albüm, Avrupa Müzik, 21.05.2009)
Büyütmek için T ıklay ın
9. Duş - İrem Candar - 03:42

2011
Aşk & Gurur / Teoman (Albüm, Avrupa Müzik, 16.05.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4- Bana Öyle Bakma (İrem Candar ile düet) (Söz & Müzik: Teoman)

Zamansız Şarkılar / İskender Paydaş (Pop Albüm, DMC Müzik, 09.12.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4- Kar Beyaz - İskender Paydaş feat. Kerim Tekin & İrem Candar (Söz: Beste Açar, Tayfun Duygulu, Müzik: Tayfun Duygulu)

2012
Yoldan Geçen Adam (Single, Sony Music, 07.09.2012)

1- Yoldan Geçen Adam

Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

Bi´ Şey Olsun (Dijital Single, Sony Music, 07.09.2012)

1- Bi´ Şey Olsun
2- Rüya


Dijital Satış Noktaları:
open.spotify.com

Rüya (Single, Sony Music, 07.09.2012)

1- Rüya

2013
Erik Ağacı (Albüm, Sony Müzik, 07.01 Dijital / 15.01.2013)

1- Erik Ağacı
2- Yoldan Geçen Adam
3- Rüya
4- Kaledibi
5- Bi' Şey Olsun
6- Bir Işık
7- Nazlı Jazz
8- Bu Gece Farklı
9- Dua

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.zihni.com
www.kitapsan.com.tr
www.kitapyurdu.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.kitapyurdu.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com
www.deezer.com
open.spotify.com

Su ve Ateş - Bilmezdim (Orijinal Film Müziği) (Single, Kalan Müzik, 05.11.2013)

1- Bilmezdim - İrem Candar (Su ve Ateş Film Müziği)

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
open.spotify.com

itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com

2018
Gül ile Akide (Albüm, Garaj Müzik, Dijital 18.05.2018, CD 24.05.2018)

1- Beni Bana Bırakıp - 03:39
2- Duvarlar - 03:41
3- Sordum Bekledim - 04:08
4- Bir Gün Parlamışsın - 03:36
5- Gitme Kal - 03:47
6- Gül ile Akide - 03:01
7- Sevmeye Geldik (feat. Fırat Tanış) - 03:32
8- Vicdanım Lekeli - 03:06
9- Yol - 04:09
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:

www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
Resmi Web Site Adresi:
www.iremcandar.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/iremcandar
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/iremcandarmusic
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/iremcandar
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/iremcandar
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2216 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag