Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

\n

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432


   Kim Online
Şu an sitede, 231 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 231
Üye: 0
Toplam: 231

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 84,125,212
  • Bugün: 54,085
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Oct 31, 2020
  • 05:39 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mabel Matiz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10799 okuma)


ETKİNLİK: ·04-11-2020    Mabel Matiz -> Bostancı Gösteri Merkezi, İstanbul
ETKİNLİK: ·07-11-2020    Mabel Matiz -> İzmir Arena, İzmir

Mabel Matiz
Mabel Matiz
Mabel Matiz
FOTO GALERİ

31 Ağustos 1985 Mersin doğumlu asıl adı Fatih Karaca olan Mabel Matiz, Şarkıcı, şarkı yazarı, müzisyen ve diş hekimi.

Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma adından alır. Matiz ise, müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve «çok sarhoş, düşkün kimse» anlamlarına gelen eski yunanca kökenli (bkz. «methusos, methiysosis, metizmenos») argo bir kelimedir.

Mabel, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını, müziğinin hammaddesini borçlu olduğunu söylediği, bir Akdeniz kasabası olan Erdemli’de geçirmiştir. İlkokulu Tömük Dr. Mustafa Erden İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Erdemli Anadolu Lisesi’nde tamamlamış; 2003’te üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşerek 2008’de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans öğrencisidir.

Lise ve üniversite yıllarında kısa süreli gitar ve şan dersleri almış, üniversitede ilk müzik çalışmaları sayılabilecek birkaç cover grubu denemesinden sonra kendi içine dönerek kendi şarkılarını yazmaya ve daha sonradan adını duyuracağı ilk kişisel ev kayıtlarını almaya başlamıştır. 2008’den bugüne, gitar vokal ağırlıklı kaydettiği şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamaktadır. 2009 yazında müziğine büyük ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk solo albümünün hazırlıklarına başlamış, proje dahilinde Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir. Mabel, müzikal prodüktörlüğünü ve bütün aranjelerini Alper Gemici ile birlikte üstlendiği ve 1 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı, kendi adını taşıyan ilk albümünü Mayıs 2011’de çıkardı.

Yeni neslin yeni sesi, soluğu “Mabel Matiz” kendi adını taşıyan ilk albümüyle Türk müzikseverleri selamlamaya hazırlanıyor. Daha önce bestelediği şarkılarını internet üzerinden geniş bir kitleye ulaştırmayı başaran sanatçı 1,5 yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümünün müjdecisi olarak ilk klipini “Arafta” adlı şarkısına çekti. Klibin yönetmenliğini Devrin Usta üstlenirken çekimler 2 gün boyunca Kırklareli’nin şirin Karadeniz sahil kasabası olan İğneada’da gerçekleşti.

Mabel Matiz, Mabel adını Kumral Ada Mavi Tuna adlı romandan alıyor. Matiz ise müziğini en iyi tanımladığına inanarak adına eklediği ve ‘çok sarhoş, düşkün kimse’ anlamlarına gelen eski Yunanca kökenli argo bir kelime. 2008’den bugüne gitar-vokal ağırlıklı kaydettiği kendi şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayımlayan Mabel Matiz, 2009’da müziğine ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk solo albümünün hazırlıklarına başladı, Türkiye’nin en önemli aranjör ve prodüktörlerinden Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek ilk albümü için stüdyo çalışmalarına başladı.

Matiz, kendi adını taşıyan ilk albümünü Zoom Kurumsal ve Esen Müzik işbirliğiyle piyasaya sürerken albümün onuruna 29 Nisan Cuma günü İKSV – Salon’da verdiği ilk konseriyle de kendisini uzun yıllar internetten takip eden meraklı hayranları ve seçkin izleyici kitlesinden tam puan almayı başardı. Konserin finalinde sahneye çıkan ve Mabel ile birlikte 2 şarkı seslendiren Teoman ise gecenin bir diğer sürpriziydi. Hayranlarının yaptığı müzik türünü “Matizm” olarak değerlendirdiği sanatçı bu konuda yepyeni bir akımın yaratıcısı olarak da dikkat çekiyor.

Mabel Matiz hali hazırda Keremcem, Teoman ve Göksel gibi isimlerin henüz piyasaya çıkmamış yeni albümlerine verdiği söz ve bestelerle de Türk müzik sahnesinde çok önemli bir besteci ve söz yazarı olarak da yer alacağının ilk sinyallerini vermiş durumda.

İnsanın içine işleyen sözler, baş döndürücü melodiler, kısacası uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz gerçek bir kent ozanı, Türk müzik sahnesine bu albümle büyük bir merhaba diyor. 10 Mayıs 2011 günü raflardaki yerini almış olacak olan ilk Mabel Matiz albümünün diğer dikkat çeken parçaları ise bestesi Mabel Matiz’e ait olan, Aysel Gürel anısına yazılmış bir Yalçın Tosun şiiri olan “Peruk Gibi Hüzünlü“ bestesi yine Matiz’e ait olan ve bir Birhan Keskin şiiri olan “Zaman”, Hrant Dink’in ölümü üzerine yazılmış olan söz ve bestesi Mabel Matiz’e ait olan “Öteki”, “Barışırsa Ruhum”, “Filler ve Çimen”, “Söylese O Ben Söyleyemem”.

Bu yılın belki de müzik adına en heyecan verici albümüne imza atan Mabel Matiz için söyleyebileceğimiz en önemli şey “Dinleyin ve Dinletin“ Müzik paylaştıkça güzeldir !!!

Mabel Matiz’den Yeni Klip!

Mabel Matiz, köklere dönüşü vurguladığı yeni albümü Maya’nın 2. video klibini “A Canım” isimli şarkısına çekti.

Senaryosunu Mabel Matiz’in yazdığı ve Sinan Tuncay tarafından çekilen video klipte, sanatçıya Muğla Yaraş köyü Kadın Tiyatro Topluluğu eşlik etti.

Geleneksel ritüellerin canlandırıldığı klibin görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız üstlendi. Mabel Matiz’in Anadolu folklöründen uyarlanan özel kostümleri Anıl Can ve Nihal Burakgazi tarafından hazırlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 26.10.2018)

Mabel Matiz: “Bugüne Kadarki En Dokunaklı Eserim”

Asırlardır gizemini sürdüren, hakkında türlü efsaneler yazılan Nemrut Dağı, şimdi de Mabel Matiz’in katmanlı müziğine ve mistik iç dünyasına ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, geçtiğimiz yaz yayınladığı Maya albümünün yeni video klibini, bu eşsiz coğrafyada “Mendilimde Kırmızım Var” isimli şarkısına çekti.

Adıyaman ve Nemrut çevresinde, kar altında 5 gün süren yoğun çalışmalarla tamamlanan ve kısa film olarak çekilen klibin yönetmenliğini Erhan Arık üstlendi.

Hikaye ve kreatif direktörlüğü Mabel Matiz’e ait olan ve şifayen bir yolculuğun izlerini süren klipte genç oyuncu Güneş Sayın da yer aldı.

Klibin görüntü yönetmenliği Meryem Yavuz’a, kostüm tasarımı ise Nihal Burakgazi & 248 Fashion House’a ait.

Sözü ve müziği Mabel Matiz’e, düzenlemesi Sabi Saltiel’e ait olan; güçlü ritüelik perküsyonları, psikedelik synthleri ve türkü geleneğine yakınsayan sözleriyle, Anadolu sufizmine yoğun göndermeler yapan şarkıda, Mabel Matiz’e Türk müziğinin güçlü kadın vokallerinden Sibel Gürsoy eşlik ediyor.

Mabel Matiz’in “bugüne kadarki en dokunaklı eserim” dediği ve sanatçının dönüşüm serüveninde bir mihenk taşı olmaya aday olan “Mendilimde Kırmızım Var” 23 Ocak 2019 günü Netd Müzik Youtube resmi kanalında ve bütün müzik kanallarında yayında...
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 23.01.2019)

Mabel Matiz’den Yeni Klip!

Mezopotamya’nın binlerce yıllık kalabalık kentlerinden ıssız düzlüklerine, neşe içinde gezinen yepyeni şarkısı “Gözlerine”, Ortadoğu’nun kalbinden, yer yer mistik, psikedelik bir oyun havası.

Sanatçı, yeni döneminin açılışı olarak tanımladığı eserini “herkese mutluluk ve aşk getirmesi” ümidiyle dinleyicisiyle paylaşıyor.

‘Gözlerine’nin sözleri Mabel Matiz’in, bestesi ise Matiz ve Sezen Aksu’nun ortak imzasını taşıyor. Eser, bu anlamda Mabel Matiz’in kariyerinde bir ilk olma özelliğine sahip. Şarkının düzenlemesi, sanatçının uzun zamandır işbirliği yaptığı başarılı aranjör Sabi Saltiel’e ait.

‘Gözlerine’nin, stüdyoda, siyah beyaz olarak, şık ve stilize çekilen video klibinin bütün yaratıcı safhaları, Mabel Matiz ve Ufuk Sarı tarafından tasarlandı. İkili, klibin yönetmenliğinin yanı sıra, hikaye ve bütün kreatif tasarımını üstlendi.

“Gözlerine” video klibi, Mabel’in önceki işlerinde de olduğu gibi varoluşun dünyevi ve ilahi boyutlarından alt metinler içeriyor. Vav - elif teması altında, insanları ortak ve evrensel bir aşk aurası içinde anlatan klip, içerdiği absürd öğelerle hem gülümsetiyor, hem de izleyicisine yeni sorgular açıyor. Mabel Matiz, bu çalışmada köklerine, kendisine ilham veren isim ve ekollere, doğumundan sonraki adını almış olduğu Fatih Sultan Mehmet’e de atıfta bulunuyor.

Klibin görüntü yönetmenliği Vedat Özdemir’e, stylingi ise Mert Yemenicioğlu ve Ece Agiç’e ait.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.10.2019)

Mabel Matiz’den Yeni Single Çalışması “Toy”

Türk Pop müziğinin yenilikçi ismi Mabel Matiz, yeni teklisi ve klibi “Toy” ile bir kez daha dinleyicisini selamlıyor.

Genç kuşağın başarılı prodüktörlerinden Dj Artz ile bir araya gelen sanatçı, şarkısında, Anadolu deyişlerinin saflığını, yoğun 808 ve distorted seslerle birleştirerek, pop temasına yeni bir boyut kazandırıyor.

Kapak tasarımını Peru’lu sanatçı Jordy García Paredes’in yaptığı şarkının video klibi, belgesel ve video art çalışmalarıyla tanınan sanatçı Osman Özel tarafından çekildi. Kayaköy ve Patara gibi Türkiye’nin önemli kültürel miras noktalarında çekilen ve çekimleri 4 gün süren klipte kalabalık bir dans ve cast ekibi sanatçıya eşlik etti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.10.2020)

Diskografi:
2011
Mabel Matiz (Albüm, Esen Müzik, 09.05.2011)

1- Arafta (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
2- Filler Ve Çimen (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
3- Kül Hece (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
4- Söylese O Ben Söyleyemem (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
5- Mori’nin Meyhanesi (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
6- Öteki (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
7- Barışırsa Ruhum (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
8- Peruk Gibi Hüzünlü (Söz: Yalçın Tosun, Müzik: Mabel Matiz)
9- Matizin Şarkısı (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
10-Hercai Menekşe (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
11-Zaman (Söz: Birhan Keskin, Müzik: Mabel Matiz)
12-Şüpheli Şarkının Şairi (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
Online CD Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2012
Yaşım Çocuk (Dijital Albüm, DMC, 28.12.2012)

1. Krallar
2. Yaşım Çocuk
3. Yıllar Saçlarına
4. Zor Değil
5. Aşk Yok Olmaktır
6. Alaimisema
7. Tamburu Yokuştan
8. Aldanıyor
9. Sefil Çıplak Korkusuz
10.Kerem Gibi
11.Ölü Pantolon
12.Ah Bu Sefer


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Yaşım Çocuk (CD Albüm, DMC Müzik, 04.01.2013)

1. Krallar
2. Yaşım Çocuk
3. Yıllar Saçlarına
4. Zor Değil
5. Aşk Yok Olmaktır
6. Alaimisema
7. Tamburu Yokuştan
8. Aldanıyor
9. Sefil Çıplak Korkusuz
10.Kerem Gibi
11.Ölü Pantolon
12.Ah Bu Sefer


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

Mabel Matiz - 2’li Box Set (2xCD Albüm, Esen / DMC, 26.12.2013)

1- Arafta (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
2- Filler Ve Çimen (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
3- Kül Hece (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
4- Söylese O Ben Söyleyemem (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
5- Mori’nin Meyhanesi (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
6- Öteki (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
7- Barışırsa Ruhum (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
8- Peruk Gibi Hüzünlü (Söz: Yalçın Tosun, Müzik: Mabel Matiz)
9- Matizin Şarkısı (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
10-Hercai Menekşe (Söz & Müzik: Mabel Matiz)
11-Zaman (Söz: Birhan Keskin, Müzik: Mabel Matiz)
12-Şüpheli Şarkının Şairi (Söz & Müzik: Mabel Matiz)

CD 2 - Yaşım Çocuk
1. Krallar
2. Yaşım Çocuk
3. Yıllar Saçlarına
4. Zor Değil
5. Aşk Yok Olmaktır
6. Alaimisema
7. Tamburu Yokuştan
8. Aldanıyor
9. Sefil Çıplak Korkusuz
10.Kerem Gibi
11.Ölü Pantolon
12.Ah Bu Sefer


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2014
Kör Heves / Ceylan Ertem (feat. Mabel Matiz) (Single, Ada Müzik, 22.01.2014)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Kör Heves (feat. Mabel Matiz) - 05:17

Alaimisema 2014 Radio Edit (Single, DMC, Temmuz 2014)

1- Alaimisema 2014 Radio Edit

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Gök Nerede (Albüm, DMC, 05.03.2015)

1. Tuzla Buz (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
2. Gel (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
3. Sarışın (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
4. Bir Hadise Var (Söz ve Müzik : Nazan Öncel)
5. Atlar Yoruldu (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
6. Fena Halde Bela (Söz: Mabel Matiz, Müzik: Mabel Matiz / Ezgi Altıner / Barış Manço)
7. Vals ( feat.Evgeny Grinko ) (Söz: Mabel Matiz, Müzik : Evgeny Grinko)
8. Dört Duvar (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
9. Adını Sen Koy (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
10.Ahu (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
11.Geziyorum Dünya İşte (Söz: Mabel Matiz / Sinem Sal, Müzik: Mabel Matiz / Cihan Mürtezaoğlu / Ali Kocatepe)
12. Kaba Kağıt (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
13.Gök Nerede (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)
14.Pullarımı Gömdüğüm Deniz (Söz ve Müzik : Mabel Matiz)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.idefix.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
play.google.com
www.ebay.com
www.napster.com

2016
Gök Nerede ([LP=Longplay] Plak Albüm, DMC, 08.02.2016)

(05.03.2015 tarihinde CD olarak çıkarılan albümün plak formatında [YENİ BASIMI])
LP1
A Yüzü:
1- Tuzla Buz
2- Gel
3- Sarışın
4- Bir Hadise Var
B Yüzü:
1- Atlar Yoruldu
2- Fena Halde Bela
3- Vals (feat. Evgeny Grinko)
LP 2
C Yüzü:
1- Dört Duvar
2- Adını Sen Koy
3- Ahu
4- Geziyorum Dünya İşte
D Yüzü:
1- Kaba Kağıt
2- Gök Nerede
3- Pullarımı Gömdüğüm Deniz


Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.nadirkitap.com
www.opus3a.com
www.pandamuzik.com

Mavi / Ah! Kosmos & Mabel Matiz (Albüm, Ah! Kosmos & Mabel Matiz, 06.12.2016)

1- Mavi

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

Fena Halde Reworks (Single, DMC, 09.12.2016)

1. Fena Halde (Ah! Kosmos Rework)
2. Fena Halde (Bela Kaan Düzarat Rework)
3. Fena Halde (Serkan Alkan Rework)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2017
Ya Bu İşler Ne (Single, Zoom, 11.08.2017)

1- Ya Bu İşler NeDijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com

www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
artistxite.com
www.emusic.com

2018
Öyle Kolaysa (Single, Zoom, 02.02.2018)

1- Öyle KolaysaDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Maya (2xCD Digipack Deluxe Version Albüm, Zoom Müzik, Dijital 20.06.2018, CD 21.06.2018)

CD 1 :
1. Intro
2. Fırtınadayım
3. A Canım
4. Mendilimde Kırmızım Var (Feat.Sibel Gürsoy)
5. Öyle Kolaysa
6. Babamı Beklerken
7. Sarmaşık
8. Çukur
9. Ya bu İşler Ne
10.Ayrılık Buna Denir
11.Dualar Değişir (Feat. Ah!Kosmos)
CD 2 :
1. Kalbimde Azap (Feat.Gülden Karaböcek)
2. Boyalı Da Saçların
3. Yaban
4. Pembe
5. Sarışın Değil
6. Mükemmeli
7. Yıldızların Peşinde
8. Dualar Değişir (Alternative Version)
9. Kara Beyaz Kedi
10.Pembe (Taner Yücel Version)
Dijital Bonus:
(22) 1- Canki
(23) 2- Comme un animalOnline CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.esenshop.com (Digipack Deluxe Versiyon)
www.dr.com.tr
www.dr.com.tr (Digipack Deluxe Versiyon)
www.idefix.com
www.idefix.com (Digipack Deluxe Versiyon)
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Gözlerine (Single, Pose Records, 24.10.2019)

1- Gözlerine - 04:22

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Toy (Single, Pose Records, 16.10.2020)

1- Toy - 03:14

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.mabelmatiz.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/mabelmatiz
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/mabelmatiz
Resmi FriendFeed Sayfa Adresi:
www.friendfeed.com
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Mabel_Matiz

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10799 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag