Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 161 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 161
Üye: 0
Toplam: 161

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 107,297,681
  • Bugün: 21,845
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jan 21, 2022
  • 06:31 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mavi (Ayşegül Turan)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (12756 okuma)Mavi (Ayşegül Turan)
Mavi (Ayşegül Turan)
Mavi (Ayşegül Turan)
FOTO GALERİ

Mavi (Ayşegül Turan) aslında mavi saçlı bir avukat. Bir gün yaşadığı hayattan ve etrafındaki takım elbiseli adamlardan sıkıldı. İşinden istifa etti. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen, şarkı söylemeye başladı. Bir de albüm hazırladı. Çıkışını da 30 yaşındaki kadınların marşı olmaya aday “30” isimli şarkıyla yaptı. Bize de bir kadının hayatını nasıl değiştirebileceğini anlattı.

Mavi’nin (31) gerçek adı Ayşegül. Bu ismi arkadaşları yıllar önce mavi gözlerinden dolayı taktı ve öyle de kaldı. Çevresinde herkes onu Mavi olarak tanıdı, arkadaşları arkasından öyle seslenip çağırdı. Kendisi de bu durumdan çok memnundu. Öyle ki, sonunda saçlarını bile maviye boyadı: “Bildiğim tek şey, herkesin zamanla biraz ismine dönüştüğü. O gün bugündür, bana bir mavilik peydah oldu” diyor.

Selanik göçmeni avukat bir anneyle, Gümüşhaneli avukat bir babanın kızı. İlk konser teşebbüsünü dün gibi hatırlıyor. Beş yaşındayken, Efes Antik Tiyatrosu’nda üstsüz bir haldeyken elini mikrofona dönüştürdü. Mekanın akustiğinden de faydalanarak, karşısındaki Alman turist kafilesine Ajda Pekkan şarkıları söyledi. Okul yıllarında, favori müzik grubu Duran Duran’ın parçalarını koridorlarda bağıra çağıra seslendirdi. Ardından müzik okuma aşkına kapıldı. Ama önünde büyük bir engel vardı: Ailesi!

“Ailem şarkıcıların ve oyuncuların günümüzden farklı algılandığı bir dönemde benim müzikle uğraşmamı istemedi. Üniversiteye girerken de sinema-televizyon yazmak istedim. Babam ‘oyuncu kız istemem’ dedi. Garantili bir mesleğim olması için ısrar etti. Kısaca tutucu bir ailem vardı. Hala da öyleler” diyor Mavi. (Kaynak: wowturkey.com - 13.12.2010)

Tam adı Ayşegül Turan olan Mavi, 16.02.1979’da İstanbul’da doğdu. Amatör olarak şiirle, fotoğrafla, oyunculukla, avukatlıkla, yetişkinlikle uğraştı. Profesyonel olarak yaşamakla, öğrenmekle ve durmamakla. Şimdi biraz durup anlatmak istiyor. Artık herkesin anlatma saplantısına bulandığını, kimsenin pek de artık kimseyi dinlemediğini, dinlese bile içinden karşı tarafın susmasını ve bir an önce kendi sözüne başlayabilmesini beklediğini bile bile.

İlk hikayesi Pasaj Müzik etiketiyle huzurunuzda. Mavi, kendi adını taşıyan, 4 şarkı ve 1 remiksin yer aldığı ilk albümünü Pasaj Müzik etiketiyle Eylül ayında müzik dinleyicisinin beğenisine sundu.

Orkun Tunç ve Taner Yurdunkulu’nun müzikal direktörlüğünde hazırlanan, Seyyal Taner’in 80’li yıllarda söylediği, retro bir anlayışı temsil eden “Neler Oluyor” şarkısının da yer aldığı albümde ayrıca söz ve müziği Mavi’ye ait olan “Düş”, “Bırak”, “30” ve “Bırak” şarkısının remiks versiyonu yer alıyor.

Müzik sektörüne çok uzak bir noktadan bu projeye başlayan, iki sene içerisinde hazırladığı albümü ‘amatörlük heyecanı’ taşıyan bir çalışma olarak tanımlayan Mavi, “Varılacak sonuçtan çok, şu geçirdiğimiz süreç başlı başına çok mutlu ediyor bizi, ve eğleniyoruz, önemli olan da bu” diye ekliyor.

Albümün ilk video klip şarkısı olan “30”daki hissin esasen gözlemlediği 30 yaş ruh halini de özetlediğini belirten Mavi; “20’leri devirip, artık aşktan kimsenin ölmediğini anladığımız, büyük dramatik sahnelerin ardından hayatın bir şekilde işleri yoluna koyduğunu gördüğümüz, gerçekte neyin önemli olduğunu kavradığımız ve olaylardan derslerimizi alıp, öğrenerek yolumuza devam ettiğimiz bir ömür dilimi bence 30 ve sonrası."

“Şahsen kendimi nihayet tanımaya, kabullenmeye başladığım, etrafımdan beklentilerimin daha gerçekçi, kendimden beklentilerimin daha insaflı olduğu, hayır demekten çekinmeden, sıradan sayılmaktan korkmadan, doğru anlaşılmanın bir lüks olduğunu ve hep gerçekleşme ihtimalinin sürekli loto tutturma ihtimaliyle aynı olduğunu kabullenerek ve en çok da neyi niye istediğimi bilerek ilerlediğim bir zaman dilimi benim 30 yaşım” diyor.

Mavi ’’Kaptan’’ıyla Geldi!

Geçtiğimiz sene çıkardığı kendi adını taşıyan albümü ve “30” şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Mavi, 2012 yılının kış aylarında yayınlayacağı yeni albümü öncesi, biri remiks olmak üzere 3 şarkıdan oluşan “Kaptan” isimli çalışmasını DMC etiketiyle Haziran ayında yayınlandı.

Yaz hitlerinden olmaya aday, söz ve bestesini Mavi’nin, yazdığı son derece pozitif sözlere, eğlenceli ve ritmik bir yapıya sahip çıkış şarkısı “Kaptan”ın düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. “Kaptan”ın single’da yer alan remiks versiyonunu da Can Hatipoğlu hazırladı. Single’da yer alan diğer yeni bir şarkı da söz ve bestesi Mavi’ye düzenlemesi Hasan Meten’e ait “Bilirim”.

Mavi’nin çıkış şarksı Kaptan’ın video klibi, İzmir’in kültür mirası Birgi Köyü ve 3000 metre yüksekliğinde yer alan Bozdağ Krater Gölünde, Cüneyt Karaahmetoğlu ve Yiğit Eken yönetmenliğinde çekildi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 25.06.2012 / www.ttnetmuzik.com.tr / www.sozmuzik.com - 26.06.2012)

Mavi Yeni Klibini New York Sokaklarında Çekti!

Mavi, kış aylarında DMC’den çıkan “Aç Kapıyı” çalışmasına isim veren Özdemir Erdoğan imzalı “Aç Kapıyı Gir İçeri” şarkısına New York’ta klip çekti.

Klipte ünlü İspanyol yönetmen Salva Ferrando ile çalışan Mavi; “New York geçmişte yaşadığım ve beni ifade eden bir şehir. O sebeple klibin de hayatın içinden ve şarkının duygusuna uygun olmasına özen gösterdik. Umarım zevkle izlersiniz” dedi.

Çekimleri dört günde tamamlanan klibin sanat yönetmenliğini Berin Yavuzlar üstlendi. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 17.05.2013)

Mavi’den Rengarenk Klip!

“30” ve “Kaptan” gibi şarkılarıyla tanınan müzik dünyasının farklı ismi Mavi, yeni albümü ‘Şimdi’nin çıkış parçası olan “Yakışmaz Bana” şarkısını müzikseverlerle buluşturdu.

Gözlerinin renginden dolayı kendisine takılan lakapla anılan Mavi, yeni albümünü müzikseverlerle buluşturmak için ise gün sayıyor.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığı 10 şarkıdan oluşan “Şimdi” albümünde söz yazarı ve besteci kimliğiyle de öne çıkan Mavi, yeni albümünün çıkış parçası olan ‘Yakışmaz Bana‘yı DMC etiketiyle dijital platformlarda dinleyicinin beğenisine sunarken “Şimdi” adını verdiği albümü 17 Şubat tarihinde yayınlanacak.

Sözü ve müziği Mavi’ye ait olan “Yakışmaz Bana” şarkısında sanatçıya müzisyen Gökcan Sanlıman eşlik etti. İkilinin ayrılmış sevgilileri canlandırdıkları ve Gökhan Özdemirin yönetmenliğini yaptığı klip televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı.
(Kaynak: kralmagazin.com.tr / cadde.milliyet.com.tr / geceturk.com / www.ttnetmuzik.com.tr - 28:01:2014 / www.magazinkolik.com 29.01.2014)

Mavi “Şimdi” İle Yaza Merhaba Diyor!

Türk pop müziğinin genç ve özgün isimlerinden Mavi, uzun süredir üzerinde çalıştığı albümü ‘Şimdi’yi DMC etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu

Avukatlık kariyerini bırakarak çocukluk hayalini gerçekleştirmek için 2011 yılında müzik dünyasına giriş yapan Mavi’yi, “30” ve “Kaptan” şarkılarından sonra geçen yıl yayınladığı “Aç Kapıyı” albümüyle dinledik.

Yeni albümünde ağırlıklı olarak kendi söz ve bestelerine yer veren sanatçı albümünde hayranlık duyduğu Onno Tunç’a ait bir beste olan ‘Bir Kış Masalı’nı da seslendirdi.

10 parçadan oluşan ve müzik direktörlüğünü Hasan Meten’in üstlendiği albümde Mavi, duygusal, cesur ve güçlü bir kadının hikayesini bütün içtenliğiyle anlatıyor.

Albümün çıkış parçası olan ‘Yakışmaz Bana’yı Gökcan Sanlıman’la birlikte seslendiren Mavi, 23 Mart’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki lansman konserinde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.03.2014)

Mavi’den Yeni Klip “Bütün Şehir Rüyada”

İkinci klibini de yine albümün hareketli şarkılarından biri olan sözü ve bestesi kendisine ait “Bütün Şehir Rüyada” isimli parçaya çekti.

“Şimdi” adını verdiği albümünü Şubat ayında DMC müzik etiketiyle piyasaya çıkaran Mavi, “Yakışmaz Bana” isimli parçası ve klibiyle kısa sürede listelerde yerini almış ve müzikseverlerden yoğun ilgi görmüştü.

İkinci klibini de yine albümün hareketli şarkılarından biri olan sözü ve bestesi kendisine ait “Bütün Şehir Rüyada” isimli parçaya çeken Mavi, bu klipte eğlenceli bir yol hikayesi anlatmak istediklerini söyledi.

Rengarenk görüntülerle bezenmiş ve Mavi’nin yeşilçam filmlerindeki tatlı bela karakterlerden etkilendiği klibin yönetmenliğini Gökhan Özdemir, sanat yönetmenliğini ise Berin Yavuzlar üstlendi.

Beykoz ve Poyrazköy’de çekilen klip önümüzdeki günlerde tüm müzik kanallarında yayınlanmaya başlayacak.
(Kaynak: www.magazinci.com / geceturk.com/ www.magazinkolik.com / www.powerturk.com / www.sinematur.com/ haberler.geliyoo.com / www.artukluhaber.net - 06.05.2014)

Mavi’den Sezen Aksu Şarkısına Yeni Klip!

Türk pop müziğinin kendine has söz ve besteleriyle adından söz ettiren ismi Mavi, yepyeni klibi ile müzikseverlerin karşısında!

“30” isimli şarkısıyla tanıdığımız Mavi, son albümünde yer alan “Yakışmaz Bana” ve “Bütün Şehir Rüyada” şarkılarının ardından ‘Bir Kış Masalı’nı kliplendirdi.

Kendine has söz ve besteleriyle adından söz ettiren Mavi, yepyeni klibi ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

“Şimdi” isimli albümü ile sevilen şarkılara imza atan sanatçı, Sezen Aksu’nun 80’li yıllarda yorumladığı, sözleri Yıldırım Türker’e bestesi Onno Tunç’a ait olan “Bir Kış Masalı” isimli şarkısının klibini hayranları ile buluşturdu.

Çekimleri Fas’ın mavi köyü ‘Chefchaouen’in masalsı atmosferinde, 3 günde tamamlanan klipte zaman zaman hayal ve gerçek birbirine karışıyor. Mavi’nin önceki kliplerinin de yönetmenliğini üstlenen genç yeteneklerden Gökhan Özdemir’le çalıştığı ‘Bir Kış Masalı’ klibi, ilk olarak NetD’de daha sonra tüm müzik kanallarında olacak.
(Kaynak: www.dha.com.tr/ www.maviistanbul.net / www.medya365.com / www.habergundem.com / www.yurtgundemi.com - 15.09.2014)

Mavi’den Klip Rekoru! 9 Ayda 5 Klip

Pop müzikte genç kuşağın özgün temsilcilerinden Mavi; geçtiğimiz yıl çıkardığı “Şimdi” albümünün beşinci klibini “İnceldiği Yerden Kopmasın” isimli şarkısına çekti.

Sözü-müziği kendine ait olan şarkının düzenlemesi Serkan Ölçer imzası taşıyor. Diğer kliplerinde olduğu gibi yine yönetmen Gökhan Özdemir’le çalışan MAVİ, bir yıl içerisinde beş parçasına klip çekerek bir rekora da imza atıyor.

MAVİ’nin duru güzelliğini makyajsız ve kostümsüz olarak sergilediği “İnceldiği Yerden Kopmasın” önümüzdeki günlerde dijital platformlar ve televizyonlarda olacak.
(Kaynak: www.magazinci.com - 09.04.2015)

Mavi “İki Ateş” Arasında Kaldı!

2014 yılında çıkardığı “Şimdi” isimli albümüyle müzik dünyasında alternatif yorumuyla dikkatleri üzerine çeken Mavi yeni single çalışması “İki Ateş” ile müzik severlerle buluştu.

Sözü Mavi’ye bestesi ise Bora Duran’a ait şarkının düzenlemesi de Mustafa Ceceli imzası taşıyor.

Mavi’nin yaşadığı gerçek aşkı anlattığı “İki Ateş”, Antalya’da Gökhan Özdemir yönetmenliğinde 3 günde çekilen klibiyle de çok konuşulacak.

Modern bir Ferhat ile Şirin aşkının adeta görsel bir şölen ile anlatıldığı ‘İki Ateş’in klibinde ise Mavi’ye Engin Türker eşlik etti.
(Kaynak: www.milliyet.com.tr - 01.05.2016 / www.magazinkolik.com - 04.05.2016)

Mavi Yeni Şarkısı “Dişi Kuş” İçin Kanatlandı

Pop müziğin özgün temsilcilerinden Mavi, yeni teklisi ‘Dişi Kuş’u Pasaj Müzik etiketiyle sevenleriyle buluşturdu.

“Yuvayı da ben yaparım, yüzüğü de icabında ben takarım”

“30” isimli ilk şarkısından beri şehirli özgür kadının sözcüsü olan besteleriyle dikkat çeken Mavi, yeni şarkısında da aynı geleneği sürdürüyor. “Yuvayı da ben yaparım, yüzüğü de icabında ben takarım” nakaratıyla dikkat çeken şarkının sözleri Mavi’ye, bestesi İlker Yeter’e düzenlemesi Bora Duran’a ait.

Eğlenceli ve ironik sözlerinin yanı sıra dinamik altyapısı ile dinleyicisini şaşırtacak olan Mavi, Balkan tınıları taşıyan kıpır kıpır şarkısı ile kariyerinin en özel çalışmasının heyecanını taşıyor.

Mavi, bu klibinde de son kliplerinde olduğu gibi genç yönetmen Gökhan Özdemir’le çalıştı. Üsküdar’daki Plato”da çekilen klip 25 kişilik bir ekip tarafından 20 saatte tamamlandı. Çekim boyunca eş zamanlı olarak “dişi kuş” hashtag’i ile sosyal medyada paylaşımlar yapıldı ve hayranlardan gelen yorumlar klibin seyrinde dikkate alındı.

Mavi’nin önceki kliplerinde ağırlıkta olan kısa film tadının aksine bu kez yakın planların ve orkestrasıyla olan canlı performans görüntülerinin öne çıktığı klipte; bir sürpriz de klip hazırlığı sürecinin bizzat klibin içinde olması.
(Kaynak: www.haberturk.com - 11.08.2016 / www.magazinci.com - 13.08.2016)

Mavi’den Yepyeni Şarkı!

“30” isimli çıkış şarkısından bu yana lirik pop türünde şarkılar yayımlayan Mavi, “Saz Söz Mavi” isimli yepyeni projesinin akustik tınılara sahip ilk şarkısı ‘Gidersen’i dinleyicileriyle buluşturdu.

Mavi, sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Caner Karamukluoğlu’na ait şarkısını Balat’taki eski bir radyo tamircisinde kliplendirdi. “Saz Söz Mavi” projesi kapsamında; her ay kendi yazdığı şarkıları yayımlayıp kliplerini de ilk olarak sosyal medya üzerinden paylaşacak olan Mavi, sene sonunda yayımladığı şarkılardan oluşan albümünü müzikseverlerin beğenisine sunacak.
(Kaynak: www.turktelekommuzik.com - 26.04.2017)

Mavi’nin ”Silmesinler İzlerimi” Şarkısı Yayında!

Mavi’nin, Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan “Saz Söz Mavi” albümünde yer alan “Silmesinler İzlerimi” isimli şarkısı, video klibi yayında.

Şarkının söz ve müziği Mavi’ye ait.
(Kaynak: muzikonair.com - 05.06.2017)

Mavi’den “Kaçak”

Mavi, her ay bir şarkısını yayınladığı ‘Saz Söz Mavi’ albümünün altıncı şarkısı ‘Kaçak’ı 18 Ocak günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sözü ve müziği Mavi’ye, düzenlemesi Caner Karamukluoğlu’ya ait olan şarkının klibi İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde Bizans mimarisinin günümüze taşınan son örneklerinden olan Kurşunlu Han içinde bir atölyede çekildi. Böylelikle projenin diğer videoları gibi ‘Kaçak’ da İstanbul’un farklı bir köşesi ekrana taşınmış oldu.

“Kaçak”, aynı zamanda sözlerinin içine gizlenmiş ipuçlarıyla projenin en ilgi gören şarkısı olan ‘Silmesinler İzlerimi’nin de devamı niteliğinde. Sürpriz düetlerle devam edecek olan ‘Saz Söz Mavi’ projesi önümüzdeki aylarda albüm olarak yayınlanacak.
(Kaynak: www.powerapp.com.tr/powerturk - 18.01.2018)

“Saz Söz Mavi” Projesinin Yeni Şarkısı: “Masa Etrafında”

“Saz Söz Mavi” projesiyle farklı bir yol seçerek albümün şarkılarını her ay bir tanesini olmak üzere videolarıyla beraber yayınlayan Mavi, bu kez projeyi sürpriz bir düetle sürdürüyor.

Türkiye’nin ilk reggae grubu olan Sattas’ın solisti Orçun Sünear’ın eşlik ettiği “Masa Etrafında” şarkısı Pasaj Müzik etiketiyle dijital platformlarda yayınlandı.

Projenin diğer şarkıları gibi ‘Masa Etrafında’nın sözü ve müziği Mavi’ye ait. Caner Karamukluoğlu’nun aranjörlüğünü yaptığı şarkının, Yoros Kalesi’nden Beylerbeyi’ne uzanan hüzünlü bir İstanbul masalı diyebileceğimiz videosunun yönetmenliğini Gökhan Özdemir üstlendi.

“Beceremedim, hakkını veremedim sana” cümlesiyle başlayan şarkı, kadın ve erkeğin iç hesaplaşmalarıyla devam ediyor. Bugüne kadar yayınlanmış yedi şarkısına ek olarak gün ışığına çıkmamış yeni şarkıların da olacağı “Saz Söz Mavi” albümü Mart ayında müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak.
(Kaynak: www.magazinci.com - 21.02.2018)

Yeni bir yayın şekli, yepyeni şarkılar “SAZ SÖZ MAVİ”

Son yılların en üretken şarkı yazarlarından Mavi, kendi içsel yolculuğunu güçlü kalemi ve zengin melodilerle harmanladığı ikinci stüdyo albümü ‘Saz Söz Mavi’yi, 6 Nisan 2018’de Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Söz ve müziği Mavi’ye ait olan albümün çıkış şarkısı “Ufalandım”ın Bartu Güngör yönetmenliğinde Belgrad Ormanı, Kadıköy ve Moda’da çekilen video klibinin görüntü yönetmeliğini İtalyan Giovanni Busnach yaptı.

2017 baharına “Saz Söz Mavi” adını verdiği projesiyle merhaba diyen Mavi, albüm şarkılarını her ay bir tane olmak üzere albüm yayınlanmadan önce paylaşmaya ve hepsini kliplendirip internet üzerinden dinleyicilerine sunmaya başlamıştı.

Projenin ilk şarkısı “Gidersen” ile başladığı yayınlara; “Silmesinler İzlerimi”, “Dünya Güzeli”, “Müstahak”, “Selametle”, “Kaçak” ve Orçun Sünear’ın da eşlik ettiği “Masa Etrafında” ile devam etti. Kliplerde “İstanbul’un Hazineleri” konseptine bağlı kalarak Agora Meyhanesi’nden Yoros Kalesi’ne, Feshane’den Beylerbeyi’ne uzanan Mavi, Türk müziğinden aşina olduğumuz enstrüman ve nağmeleri popüler müzikle, renkli ve uçarı duruşunu İstanbul nostaljisiyle harmanladı.

Yeni şarkıların da eklenmesiyle on şarkı olarak yayınlanacak olan albüm, TNK grubundan hatırladığımız Caner Karamukluoğlu’nun müzikal direktörlüğünde kaydedilirken, Mavi’nin hem yorumcu hem şarkı yazarı olarak katettiği yolu gözler önüne seriyor.
(Albüm açıklaması)

Mavi’nin Buğulu Sesinden Bir Bodrum Masalı “Hiçedönük”

“Saz Söz Mavi” albümüyle geniş kitlelerin beğenisini kazanan Mavi’den sevenlerine müjde! Karya Kayıtları adını taşıyan projenin ilk şarkısı “Hiçedönük” yayında.

Mavi, bugüne kadar yayınlamış olduğu şarkıları arasından seçtiklerini Karya Kayıtları’nda yeni bir müzikal yaklaşımla yorumluyor. Şimdinin Mavi’si geçmişinin şarkılarını söylüyor!

Bu projede; Karya Uygarlığı’nın hatıralarına, hüzne, melankoliye, karanlığa ve zamansız sevgilere Mavi’ce bir sesleniş duyacaksınız.

Müzikte ve hayatta sadelik zamanı

Projenin açılışını yapan teklisi ‘Hiçedönük’te, Mavi’nin şairane sözleri ve güçlü melodilerine, Berkant Çelen’in büyülü gitarı ve incelikli düzenlemesi eşlik ediyor.

Gümüşlük’e yerleşen Mavi’nin, Bodrum’dan aldığı ilhamla yola çıktığı, hazırlıkları ve düzenlemeleri yine aynı şehirde yapılan Karya Kayıtları’nın ilk şarkısı ‘Hiçedönük’ün fotoğrafları ve videosu bölgenin vahşi ve hırçın doğasında Ceylan Süzer tarafından melankolik, yalnız ve içe dönük duygusunun yansıtıldığı görsellikle sunuldu.

İçe dönük varoluşların müzik aracılığıyla dile geldiği ‘Hiçedönük’te, özellikle son günlerde hayatta hasretle aradığımız sadeleşmeyi, içtenliği ve yanı başımızda çalınıp söyleniyormuş hissi yaratan o sıcaklığı bulacaksınız.
(Kaynak: www.magazinci.com - 02.06.2020)

Mavi’den “Karya Kayıtları”

Mavi, bugüne kadar yayınlamış olduğu parçaları arasından seçtiklerini ‘Karya Kayıtları’nda yeni bir müzikal yaklaşımla yorumluyor

Mavi, bugüne kadar yayınlamış olduğu parçaları arasından seçtiklerini ‘Karya Kayıtları’nda yeni bir müzikal yaklaşımla yorumluyor. Gümüşlük’e yerleşen şarkıcının, Bodrum’dan aldığı ilhamla yola çıktığı, hazırlıkları ve düzenlemeleri Bodrum’da yapılan projenin fotoğrafları ve video’ları da yine orada çekildi.

Bu projede; Karya Uygarlığı’nın hatıralarına, hüzne, melankoliye, karanlığa ve zamansız sevgilere Mavi’ce bir sesleniş duyacaksınız. Karya Kayıtları projesini “Hiçedönük” isimli teklisiyle açan şarkıcı, “Acaba” isimli ikinci teklisi ve video’suyla devam etti. Eklenen dört yeni şarkısıyla altı parçalık bir EP olarak dijital platformlarda 18 Aralık Cuma günü yerini alacak “Karya Kayıtları”...

YÖNETMEN OLACAK

EP’nin diğer şarkıları da tıpkı önceki tekliler gibi Berkant Çelen’in düzenlemelerini ve gitar eşliklerini taşıyor. Söz ve müziğin Mavi’ye ait olduğu şarkılar hem bir sanatçı seçkisi hem bir kişisel barışma niteliğinde... Diskografisinin en çok dinlenen şarkısı olan ‘Silmesinler İzlerimi’yi EP’den çıkacak ilk video olarak belirleyen Mavi, yönetmenlik görevini üstlenerek Bodrum çevresinin eski yerleşimlerinde ve turkuaz sularında görsel açıdan zengin bir klip hazırladı.
(Kaynak: Snob Magazin - www.haberler.com - 13.12.2020)

Mavi’den Yeni Şarkı: “Umduğum Gibi”

Mavi, 2020’de çıkardığı retrospektif albüm ‘Karya Kayıtları’ndan sonra, çıktığı yeni yolun ilk meyvesi ‘Umduğum Gibi’yi müzikseverlerin beğenisine sundu.

‘Karya Kayıtları’nı, Ege’ye taşınması ile başlayan değişim sürecinin bir habercisi ve bir geçiş albümü olarak gören Mavi, yeni şarkısı “‘Umduğum Gibi’yi amatör ruhunu kaybetmemiş bir yetkinliğin ilk meyvesi” olarak tanımlıyor.

‘Umduğum Gibi’nin altyapısı, müzikal trendlerin hem içinde hem dışında, şarkının sözlerinde aktarıldığı gibi bir rüyayı çağrıştırmak üzere tasarlandı. “Umduğum Gibi”, TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu tarafından, indie-pop, R&B, elektro pop ve neo soul elementlerini modern şekilde bir araya getirilmesiyle düzenlendi.

Mavi ve Caner, daha önce “Saz Söz Mavi” projesinde, yine başarılı bir işbirliği gerçekleştirmişlerdi.

Mavi, ‘Umduğum Gibi’nin görsel dünyasını ise fotoğrafçı Begüm Koçum ve klip yönetmeni Çağla Çağlar ile birlikte tasarladı. Bu üç kadının birlikteliğinden şarkıdaki zarif iddiayı yansıtan fotoğraflar ile modern dans ve rüya sembolizmi ile süslenmiş bir video klip ortaya çıktı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 17.11.2021)

Diskografi:
2010
Mavi (Maxi Single, Pasaj Müzik, 17.09.2010)

1- 30
2- Bırak
3- Düş
4- Neler Oluyor
5- Bırak (Into The Night / Elektro House Mix)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com

2012
Kaptan (Maxi Single, DMC Müzik, 05.07 / 06.07.2012)

1- Kaptan (Söz ve Müzik: Mavi, Düzenleme: Mustafa Ceceli)
1- Kaptan (Söz ve Müzik: Mavi, Düzenleme: Mustafa Ceceli)
2- Bilirim (Söz ve Müzik: Mavi, Düzenleme: Hasan Meten)
3- Kaptan (Remix) (Söz ve Müzik: Mavi, Remiks: Can Hatipoğlu)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com

Aç Kapıyı (Maxi Single, DMC Müzik, Dijital 24.10.2012 / 20 - 26.11.2012)

1. Yine Aynı Hikaye
2. Aç Kapıyı Gir İçeri
3. Bilirim
4. Kaptan


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2014
Yakışmaz Bana (feat.Gökcan Sanlıman) (Single, DMC, 24.01.2014)

1- Yakışmaz Bana (ft.Gökcan Sanlıman) - 04:34

Dijital Satış Noktaları:
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com

Şimdi (Albüm, DMC, 24.02.2014)

CD 1 :
1. Bütün Şehir Rüyada (Söz & Müzik: Mavi)
2. Yakışmaz Bana (ft.Gökcan Sanlıman) (Söz & Müzik: Mavi)
3. Savdım Sıramı (Söz & Müzik: Mavi)
4. Acaba (Söz & Müzik: Mavi)
5. Bir Kış Masalı (Söz: Yıldırım Türker, Müzik: Onno Tunç)
6. İnceldiği Yerden Kopmasın (Söz: Mavi, Müzik: Mavi & Hasan Meten)
7. Gamsız Balo (Söz & Müzik: Mavi)
8. İki Küçük Kız (Söz: Mavi, Müzik: Mavi & Hasan Meten)
9. Hiçedönük (Söz: Mavi, Müzik: Mavi & Hasan Meten)
10. Pazar (Söz: Mavi, Müzik: Mavi & Hasan Meten)
CD 2 :
1. Yine Aynı Hikaye (Söz: Mavi, Müzik: Sanne Putseys)
2. Aç Kapıyı Gir İçeri (Söz & Müzik: Özdemir Erdoğan)
3. Bilirim (Söz & Müzik: Mavi)
4. Kaptan (Söz & Müzik: Mavi)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttmuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.napster.com

2016
İki Ateş (Single, DMC, 02.05.2016)

1- İki Ateş


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

Dişi Kuş (Single, Pasaj Müzik, 10.08.2016)

1- Dişi Kuş


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.napster.com
www.qobuz.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2017
Gidersen (Saz Söz Mavi) (Single, Pasaj Müzik, 25.04.2017)

1- Gidersen

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Silmesinler İzlerimi (Saz Söz Mavi) (Single, Pasaj Müzik, 05.06.2017)

1- Silmesinler İzlerimi


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr

www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.deezer.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Dünya Güzeli (Saz Söz Mavi) (Single, Pasaj Müzik, 07.07.2017)

1- Dünya Güzeli


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Müstahak (Saz Söz Mavi) (Single, Pasaj Müzik, 15.09.2017)

1- Müstahak

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
play.google.com

Selametle (Single, Pasaj Müzik, 14.11.2017)

1- Selametle - 03:30


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.napster.com
www.qobuz.com
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

2018
Kaçak (Saz Söz Mavi) (Single, Pasaj Müzik, 18.01.2018)

1- Kaçak


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr

Masa Etrafında (feat. Orçun Sünear) (Single, Pasaj Müzik, 20.02.2018)

1- Masa Etrafında (feat. Orçun Sünear)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Saz Söz Mavi (Albüm, Pasaj Müzik, 05.04.2018)

1. Gidersen
2. Kaçak
3. Müstahak
4. Selametle
5. Kayık Tabaklar
6. Masa Etrafında
7. Ufalandım
7. Ufalandım
8. Dünya Güzeli
9. Silmesinler İzlerimi
10.Kaçak (Akustik)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.adakitap.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com

2020
Hiçedönük (Akustik) (Single, Mavihaller, 22.05.2020)

1- Hiçedönük (Akustik) - 05:49Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
open.spotify.com
www.qobuz.com

Acaba (Akustik) (Single, Mavihaller, 14.08.2020)

1- Acaba (Akustik) - 03:51Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Karya Kayıtları (Maxi Single, Mavihaller, 18.12.2020)

1- Hiçedönük (Akustik) - 05:49
2- Acaba (Akustik) - 03:51
3- Yakıs¸maz Bana (Akustik) - 04:37
4- Silmesinler I·zlerimi (Akustik) - 04:09
5- Savdım Sıramı (Akustik) - 03:11
6- Kaptan (Akustik) - 03:57Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Umduğum Gibi (Single, Mavihaller, 12.11.2021)

1- Umduğum Gibi - 03:19Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Odalardan (Single, Mavihaller, 07.01.2022)

1- Odalardan - 04:17

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.mavihaller.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/mavihaller
www.facebook.com/pages/MAVI
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/mavihaller
Resmi Tumblr Adresi:
mavihaller.tumblr.com
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/mavivideo

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (12756 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag