Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 20.05.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara




   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen





   Kim Online
Şu an sitede, 377 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 377
Üye: 0
Toplam: 377

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 111,969,541
  • Bugün: 25,935
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 20, 2022
  • 04:35 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mehmet Erdem
Bookmark and Share
    Geri Dön   (11889 okuma)


ETKİNLİK: ·27-05-2022    Mehmet Erdem -> Casablanca Bistro Pub, Niğde

Mehmet Erdem
MEHMET ERDEM
FOTO GALERİ
31 Aralık 1978 Manisa doğumlu ve aslen Malatyalı’dır. Ortaöğrenimini İzmir Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmış ve Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sanatçının müzikle ilgisi, klarnet icracısı babası ve bağlama icracısı dayısı sayesinde çocuk yaşlarında başladı. Mehmet Erdem’in ilk çaldığı enstrüman 5 yaşındayken sahip olduğu mandolindi. Sanatçı daha sonra bağlama, ud ve cümbüş de çalmaya başladı.

Öğrencilik yılları da dahil olmak üzere müzikten hiç kopmayan Mehmet Erdem, lise döneminde çeşitli gruplarda enstrümanist ve vokalist olarak yer aldı, bir çok sanatçının albümünde stüdyo müzisyenliği yaptı. Bu dönemde önemli müzisyenlerden ud, cümbüş, perdesiz gitar, bağlama dersleri aldı.

1999 - 2006 yıllar arasında ‘Kardeş Türküler’ grubu içinde yer aldı.

Sanatçı 2008 yılında “Deli Deli Olma” adlı filme Özgür Akgül ile beraber yaptığı müzikle “Altın Portakal Film Festivali”nde “En İyi Film Müziği” dalında ödül aldı.

Mehmet Erdem uzun yıllardır farklı projelerle müzik dünyasının içinde yer aldı. Özellikle yaptığı film ve dizi müzikleriyle isminden sıkça söz ettirdi. “Deli Deli Olma” adlı filme Özgür Akgül ile beraber yaptığı müzikle “Altın Portakal Film Festivali”nde “En İyi Film Müziği” dalında ödül alan Mehmet Erdem ayrıca kariyeri boyunca “Çalgı Çengi”, “Memleket Meselesi”, “Sizi Seviyorum”, “Polis”, “Dol”, “Avrupa Avrupa”, “Kalbim Seni Seçti”, “Kalpsiz Adam”, “Sınıf” gibi bir çok başarılı film ve dizinin de müziklerine imza attı.

Sanatçı son dönemin en sevilen ve izlenen dizilerinden “Leyla ile Mecnun”un da müziklerini yapıyor.

Mehmet Erdem kendine has vokalini geniş kitlelere ulaştıracağı “Herkes Aynı Hayatta” isimli albümünün çıkış şarkısı olan, söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait “Hakim Bey”i geçtiğimiz günlerde dijital müzik platformları, radyo ve televiyon aracılığıyla müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkıya Evren Arasıl yönetmenliğinde, Hüsnü Şenlendirici’nin de klarnet solosuyla rol aldığı, performans görüntülerinden oluşan bir klip çekildi. Şarkı ve video klibi; müzik blogları başta olmak üzere dijital dünyada fırtınalar estirdi.

“Leyla ile Mecnun” dizisinin müziklerini beraber yaptığı Alper Atakan’nın prodüktörlüğünde kaydedilen “Herkes Aynı Hayatta” isimli albümde 10 şarkı yer alıyor. Hem Mehmet Erdem’in kendi bestelerinin, hem de unutulmaz eserlerin ustalıkla harman edildiği albümde “Leyla İle Mecnun” dizisiyle tanınan ve dijital platformlarda dinlenme rekorları kıran “Yalan”, “Polis” filminin soundtrack’i olan ve Mehmet Erdem’in etkileyici sesini kitlelere duyuran “Olur Ya” şarkılarının yanısıra “Bir Harmanım Bu Akşam”, “Sen Mutlu Ol Ne Olur”, “Dünya Dönüyor” gibi daha önce seslendirilmiş ve klasikleşmiş eserler bulunuyor. Sözü ve müziği Mehmet Erdem’e ait “Hayat Bu”, “Haydi Gel Gidelim” ve albüme adını veren, Cihan Güçlü ile söz ve bestesini ortak yaptığı, aynı zamanda “Sınıf” dizisinin soundtrack’ı olan “Herkes Aynı Hayatta” şarkıları da müzikseverlerle buluşmayı bekliyor.

“Türkiye’nin en etkileyici erkek sesi”

Mehmet Erdem internet dünyasında birçok takipçisi olan başarılı e-dergi sitesi Madam Brownie’nin düzenlediği “O Konuşsun Yeter Derecesindeki Etkileyici Erkek Sesleri” anketinde aday oldu ve oylamada açık ara önde gidiyor. Anketteki diğer adaylar ise Haluk Bilginer, Çetin Tekindor, Okan Bayülgen, Erdal Beşikçioğlu ve Nejat İşler gibi önemli isimlerden oluşuyor.

Mehmet Erdem’in kendine has vokalini daha geniş kitlelere tanıtacağı ve Türk Pop müziğine yeni bir heyecan katacak olan albümü 5 Nisan Perşembe günü Sony Music etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Mehmet Erdem’den “Hiç Konuşmadan”

Geçtiğimiz sene Sony Music etiketiyle "Herkes Aynı Hayatta" isimli ilk albümünü yayımlayan ve milyonların beğenisini kazanarak bir fenomen haline gelen Mehmet Erdem, yeni albümünü tamamladı.

"Hiç Konuşmadan" isimli 2. solo albümü ile 26 Kasım'da yine Sony Music etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak olan sanatçı yeni albümüyle de oldukça iddialı!

"Olur Ya", "Hakim Bey", "Herkes Aynı Hayatta" ve "Haydi Gel Gidelim" şarkılarıyla geçtiğimiz yıldan beri dillerden ve müzik listelerinin zirvesinden düşmeyen Mehmet Erdem, "Hiç Konuşmadan" isimli yeni albümünde 3 tanesi yeni, 7 tanesi de diğer isimlerden dinlediğimiz, Mehmet Erdem'in sahne performanslarında söylemeyi çok sevdiği şarkılardan oluşuyor.

Albümün çıkış şarkısı Cihan Güçlü'ye ait olan "Acıyı Sevmek Olur Mu?". Ahmet Kaya'nın "Kum Gibi", Sertab Erener'in "Aldırma Deli Gönlüm", Barış Manço'nun "Gibi Gibi", İlhan Şeşen'in "Bir Ucuz Gitar", Erkin Koray'ın "Aşkımız Bitecek", Fatih Erdemci'nin "Ben Ölmeden Önce" ve Tanju Okan'ın "Kadınım" şarkıları da Mehmet Erdem yorumuyla dinleyiciye sunuluyor. (Kaynak: sozmuzik.com - 16.11.2013)

Mehmet Erdem Cevabı Arıyor... ‘Acıyı Sevmek Olur Mu?’

2013 yılının ödül rekortmeni olan Mehmet Erdem'in ikinci solo albümü 'Hiç Konuşmadan' 26 Kasım'da müzik marketlerdeki yerini alacak.

Geçtiğimiz yıl Sony Music etiketiyle yayımladığı 'Herkes Aynı Hayatta' albümüyle milyonların beğenisini kazanarak bir fenomen haline gelen ve aldığı "En İyi Erkek", "En İyi Çıkış" ve 'Yılın Müzisyeni' gibi ödüllerle 2013 yılının ödül rekortmeni olan Mehmet Erdem'in ikinci solo albümü 'Hiç Konuşmadan' 26 Kasım'da müzik marketlerdeki yerini alacak.

'Hakim Bey', 'Herkes Aynı Hayatta', 'Olur Ya' ve 'Haydi Gel Gidelim' şarkılarıyla geçtiğimiz yıldan bu yana müzik listelerinin zirvesinde yer alan Mehmet Erdem, sözü ve müziği Cihan Güçlü'ye ait olan 'Acıyı Sevmek Olur Mu?' isimli çıkış şarkısını radyolar aracılığı ile müzik severlerin beğenisine sundu. (Kaynak: www.magazinkolik.com / muzikonair.com - 18.11.2013)

Mehmet Erdem Şarkılarını İlk Kez Jolly Joker'da Söylüyor!

Mehmet Erdem şarkılarını ilk defa Jolly Joker İstanbul’da vereceği albüm lansman konseri ile müzikseverlerle paylaşacak.

26 Kasım’da ikinci solo albümü “HİÇ KONUŞMADAN”ı müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Mehmet Erdem albüm çıkışı öncesinde yeni şarkılarını ilk defa Jolly Joker İstanbul’da vereceği albüm lansman konseri ile müzikseverlerle paylaşacak.

Geçtiğimiz yıl Sony Music etiketiyle yayımladığı “Herkes Aynı Hayatta” albümüyle dinleyicilerle buluşan ve fenomen haline gelen Mehmet Erdem, merakla beklenen yeni albümünün yayımlanmasından hemen önce sözü ve müziği Cihan Güçlü’ye ait olan “Acıyı Sevmek Olur Mu?” isimli çıkış şarkısını radyolar aracılığıyla paylaşmış ve kısa sürede büyük beğeni toplamıştı.

21 Kasım Perşembe akşamı Jolly Joker İstanbul sahnesinde yeni albümü “Hiç Konuşmadan”ın şarkılarıyla ilk kez sahneye çıkacak olan Mehmet Erdem, “Hakim Bey”, “Herkes Aynı Hayatta”, “Haydi Gel Gidelim” gibi ilk albümünün sevilen eserlerini de seslendirerek, kendisini dinlemeye gelenlere keyifli saatler yaşatacak. (Kaynak: www.yakamozyakut.com - 19.11.2013)

Mehmet Erdem “Hiç Konuşmadan”, “Gibi Gibi”ye Klip Çekti!

Mehmet Erdem, “Hiç Konuşmadan” albümünde yer alan “Gibi Gibi” şarkısını kliplendirdi.

Geçtiğimiz aylarda Sony Music etiketiyle yayımladığı 'Hiç Konuşmadan' albümüyle yine adından ve başarılarından sıkça söz ettiren, hem fiziki hem de dijital satış listelerinin zirvesindeki yerini alan Mehmet Erdem, albümünün ikinci video klibi 'Gibi Gibi' ile ekranlardaki yerini aldı.

'Hiç Konuşmadan' albümünde; Türkiye'de rock müziğe yön veren usta isimlerden Barış Manço'nun bir klasik haline gelen 'Gibi Gibi' şarkısını seslendirerek müzikseverlerin beğenisini kazanan Mehmet Erdem, dinleyicilerin de yoğun isteği üzerine albümünün ikinci video klibini bu şarkıya çekti.

Çekimleri üç günde tamamlanan klibin yönetmenliğini Erman Tong üstlendi. Fade Out Stüdyoları ve Burgazada da çekilen klibin performans sahneleri ise Mehmet Erdem'in 25 Mart'ta İstanbul Jolly Joker sahnesinde verdiği konseri sırasında çekildi.

Görüntü yönetmenliğini Barış Konbal ve Emre Kabaşabanoğlu'nun birlikte üstlendiği klipte yaklaşık 15 kişilik bir teknik ekip görev aldı. Dinamik kurgusu, Mehmet Erdem'in doğal konser performansı ve renkli sahneleriyle dikkat çeken klipte, Ceren Yılmaz ve Ferdi Sancar da gülümseten ve eğlenceli bir hikayeyi ekranlara yansıtıyor. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.04.2014)

Mehmet Erdem’in Yeni Klibi Yayında

Mehmet Erdem, sözü ve bestesi Cihan Güçlü’ye ait ve albüme de adını veren şarkısının video klibi için kamera karşısına geçti.

İlklerin kanalı Kral Pop TV’de biribinden değerli sanatçıların klipleri ilk kez yayınlanmaya devam ediyor.

2013 yılında Sony Music etiketiyle yayımladığı 2. stüdyo albümü “Hiç Konuşmadan” ile yine adından ve başarılarından sıkça söz ettiren, hem fiziki hem de dijital satış listelerinin zirvesindeki yerini alan ve yine sayısız konserler veren Mehmet Erdem, sözü ve bestesi Cihan Güçlü’ye ait ve albüme de adını veren şarkısının video klibi için kamera karşısına geçti.

Önümüzdeki aylarda 3. Stüdyo albümünü yayınlayacak olan Mehmet Erdem’in “Hiç Konuşmadan” albümünün 4. ve son video klibinde siyah beyaz yakın planlardan oluşan çok özel görüntüleri yer alıyor. Yönetmenliğini Emre Erdem ve Güral Varol’un yaptığı klipte sanatçıya prodüktörü Alper Atakan ve orkestra arkadaşları klavye, kontrbas, trompet ve saksafon ile eşlik ediyorlar.

70x100 stüdyolarında çekilen klip, bugün ilk kez Kral Pop TV ekranlarında yayınlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 15.07.2015)

Mehmet Erdem’den Yeni Albüm: ‘Hepsi Benim Yüzümden’

Ünlü müzisyen Mehmet Erdem, "Herkes Aynı Hayatta" ve "Hiç Konuşmadan" albümlerinden sonra 3. albümü 'Hepsi Benim Yüzümden' ile geliyor...

Hakim Bey şarkısına getirdiği farklı yorumu hala beğeniyle dinlenen ünlü şarkıcı Mehmet Erdem üçüncü albümü "Hepsi Benim Yüzümden"de 12 şarkıya yer veriyor.

"Sarı Çizmeli Mehmet Ağa", "Seni Kimler Aldı", "Hey Gidi Koca Dünya" gibi eski şarkıları yeniden yorumlayan Erdem'in yeni albümü yine çok sevileceğe benziyor.
(Kaynak: www.poptakip.com - 07.12.2015)

Başarılı müzisyen Mehmet Erdem, Sony Music Türkiye etiketiyle yayınladığı son albümünün üçüncü klibini, albüme adını veren “Hepsi Benim Yüzümden” şarkısına çekti.

Müzik kariyerine adım attığı günden beri sayısız konsere imza atan ve şarkılarıyla listelerde zirveden inmeyen Türk müziğinin önemli isimlerinden Mehmet Erdem’in yeni klibi, sözü ve müziği Cihan Güçlü’ye, düzenlemesi ise Alper Atakan’a ait olan ‘Hepsi Benim Yüzümden’e çekildi.

Albümün en sevilen slow şarkılarından biri olan ‘Hepsi Benim Yüzümden’in klip yönetmenliğini bir çok başarılı işte imzası olan Emir Khalilzadeh üstlendi. Siyah beyaz renklerle dinleyiciyle buluşacak olan klibin çekimleri Beykoz Kundura Fabrikasında, bir günde tamamlandı.

Bir önceki klibi ‘Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’nın hareketli temposundan sonra, daha ağır bir video klip ile izleyici karşısına çıkan Mehmet Erdem’in yeni klibi geçen hafta tüm müzik kanallarında, bugün ise sanatçının YouTube VEVO kanalında yayınlanmaya başladı
(Kaynak: www.magazinci.com - 13.01.2017)

Mehmet Erdem “Neden Böyleyiz?”!

Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü ‘Neden Böyleyiz’i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Sözü ve müziği Murat Ak’a, düzenlemesi Alper Atakan’a ait olan ve daha önce Çamur grubu tarafından seslendirilen “Hara”, yeni aranjesi ve Mehmet Erdem yorumuyla albümün çıkış şarkısı olarak dinleyicilerle buluşuyor.

Tüm radyo ve müzik kanallarında yayına giren ‘Hara’nın video klibi Bedran Güzel imzası taşıyor.

Performans sahneleri ve görsel efektleri kadar dans sahneleriyle de dikkat çeken klipte Mehmet Erdem’e kendi orkestrası eşlik ediyor.

Görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu’nun üstlendiği video klip, Çatalca’da eski bir boya fabrikasında 16 saatte tamamlandı.

“Hara” şarkısı yarın (9 Mart Cuma günü) tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşurken, klibi de sanatçının vevo kanalı ve müzik kanallarında yayında olacak.
(Kaynak: magazinkolik.com / www.ntv.com.tr - 08.03.2018)

Mehmet Erdem’den Sürpriz Klip: “Ateş-i Aşka!”

Son albümünün çıkış şarkısı “Hara” ile müzik listeleri ve dijital müzik platformlarında en çok dinlenen sanatçılar arasında olan Mehmet Erdem, albümün ikinci video klibini sürpriz bir şarkıya çekti.

Alper Atakan’ın yeni aranjesi ve Mehmet Erdem yorumuyla albümdeki cover şarkılar arasında farklı bir yere sahip olan anonim eser, sözleri Seyyid Nesimi’ye ait olan “Ateş-i Aşka”.

İzmir, Çanakkale, Bursa ve Bilecik konserlerindeki performans görüntüleri ve renkli sahnelerden oluşan klipte sanatçıya kendi orkestrası eşlik etti.

Yönetmenliğini Gökhan Fırat’ın, görüntü yönetmenliğini Turhan Daştan’ın üstlendiği “Ateş-i Aşka”nın video klibi tüm dijital müzik platforlarında yayına girdi.

3. KLİP YOLDA...

Konserlerden klip çekmeye fırsat bulamayan başarılı sanatçı en kısa sürede albümde öne çıkan diğer şarkıları da kliplendireceğinin müjdesini verdi.

Sanatçının yurt içi ve yurt dışı konserleri aralıksız olarak devam ediyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.10.2018)

Mehmet Erdem’den Aytap (Iotape) Antik Kentinde Yeni Video Klip!

Mehmet Erdem’in son albümü ‘Neden Böyleyiz’in üçüncü video klibi, albümün en beğenilen şarkılarından ‘Sensiz Ben Olamam’a çekildi.

Sözleri ve müziği Erdem Ergün’e, düzenlemesi Alper Atakan’a ait olan şarkının beklenen video klibi, Antalya Gazipaşa’da dağlar ve Akdeniz’in kesiştiği tarihi kentlerin muhteşem doğal görüntüleri eşliğinde kaydedildi.

8 YIL ARADAN SONRA GAZİPAŞA’DA BU KEZ KLİP ÇEKTİLER!..

Konser için geldiği Antalya Gazipaşa’nın doğal güzelliğine hayran kalan Erdem; daha önce müziklerini yaptığı “Memleket Meselesi” filminin de yönetmeni olan İsa Yıldız’a burada klip çekmek istediğini söyledi.

Yönetmenliğini İsa Yıldız ve Berkay Akbudak’ın, görüntü yönetmenliğini ise Emrah Özbilen’in üstlendiği klip, 20 kişilik ekip tarafından Antalya Gazipaşa’da Aytap (İotape) Antik Kentinde 1,5 günde tamamlandı.

‘Sensiz Ben Olamam’ın video klibi tüm dijital müzik platformlarında yayına girdi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com / www.mahalligundem.com - 11.01.2019)

Mehmet Erdem ‘Sen De Vur Gülüm’e 20 Yıllık Dostlarıyla Klip Çekti

Mehmet Erdem’in son albümü ‘Neden Böyleyiz’in dördüncü video klibi, albümün en beğenilen şarkılarından ‘Sen De Vur Gülüm’e çekildi.

Sözleri ve müziği Cihan Güçlü’ye, düzenlemesi Alper Atakan’a ait olan şarkının video klibi, İstanbul Gümüşdere sahilinin doğal görüntüleri eşliğinde yönetmen Kemal Başbuğ tarafından kaydedildi.

MEHMET ERDEM DOSTLARIYLA KLİP ÇEKTİ!..

Mehmet Erdem bu klipte; dört albümüne ismini veren eserlerin sahibi, ‘Sen De Vur Gülüm’ü de yazan 20 yıllık yol arkadaşı Cihan Güçlü ve tüm albümlerinin aranjörü, orkestra şefi ve dostu Alper Atakan ile kamera karşısına geçti.

Mehmet Erdem’e, Cihan Güçlü ve Alper Atakan gitarlarıyla eşlik ettiler. Mehmet Erdem de klipte ud çalarak şarkıyı seslendirdi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 11.10.2019)

Mehmet Erdem’den “Sevemedim Kara Gözlüm”

Mehmet Erdem’in dört yıl aradan sonra yayınlanacak olan yeni albümünü müjdeleyen ilk tekli çalışması “Sevemedim Kara Gözlüm” yayımlanıyor.

Mehmet Erdem’in merakla beklenen yeni albümü ‘Bir Şarkı Vardı Ya’nın ilk teklisi olan “Sevemedim Kara Gözlüm” şarkısının sözü Abdullah Nail Bayşu’ya, bestesi Orhan Gencebay’a düzenlemesi ise Alper Atakan’a ait.

Geçmişten günümüze birçok sanatçının seslendirdiği, Türk müziğinin çok sevilen eserlerinden olan “Sevemedim Kara Gözlüm”, Mehmet Erdem, yorumuyla bir kez daha hayat buluyor.

Şubat ayında yayınlanacak olan albümün ilk teklisinin video klibi ise yönetmen Emrah Özbilen imzası taşıyor. Mutlu bir çiftin yediden yetmişe farklı dönemlerinden kesitler sunulan klipte, Mehmet Erdem de performansı ve samimi görüntüleriyle sevenleriyle buluşuyor. “Sevemedim Kara Gözlüm”, 21 Ocak’ta tüm dijital platformlarda ve Mehmet Erdem YouTube kanalında yayınlanacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 20.01.2022)

BARIŞ MANÇO ŞARKISIYLA DÖNDÜ!..

Geçtiğimiz günlerde ‘Bir Şarkı Vardı Ya’nın ilk teklisi olarak müzikseverlerle buluşturduğu “Sevemedim Kara Gözlüm” yorumuyla beğeni toplayan sanatçı, albümün açılışını ise -konserlerinin de olmazsa olmazı - bir Barış Manço klasiği “Ali Yazar Veli Bozar” ile yapıyor. Mehmet Erdem’in kendine özgü yorumu ve aranjesi ile albümde öne çıkan eser, aynı zamanda büyük ustaya da selam duruşu niteliğinde.

Yediden Yetmişe Çok Sevilen Şarkılara Mehmet Erdem Yorumu…

Sahibi ve yorumcuları tarafından yıllarca büyük beğeniyle dinlenen, her biri klasikleşmiş şarkıların yer aldığı Türk müziğinin güzel bir sentezi niteliğindeki albüm; Mehmet Erdem’in buğulu ses rengi ve özel yorumuyla arşivlerdeki yerini alacak.

‘Bir Şarkı Vardı Ya’daki tüm şarkıların düzenlemeleri ve albümün prodüktörlüğünde Alper Atakan’ın imzası bulunuyor. Albüm kayıtları Ahmet Emre ve Kutal Kılıç’a, miks ve mastering ise Özgür Yurtoğlu’na ait. Kapak tasarımı Emre Erdem tarafından hazırlanan albümün fotoğraf çekimi de Yiğit Eken tarafından gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz ay Apple Music’te ön satışa açılan Mehmet Erdem - “Bir Şarkı Vardı Ya” albümü, 18 Şubat Cuma günü tüm dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluştu.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 19.02.2022)

Diskografi:
2012
Herkes Aynı Hayatta (Albüm, Sony Müzik, 03 / 05.04.2012)

1. Bir Harmanım Bu Akşam
2. Herkes Aynı Hayatta
3. Olur Ya
4. Haydi Gel Gidelim
5. Yalan
6. Hakim Bey
7. Hayat Bu
8. Beni Aldatma
9. Sen Mutlu Ol Ne Olur
10.Dünya Dönüyor


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2013
Aşk Kırmızı (Orijinal Film Müzikleri) / Mehmet Erdem & Alper Atakan (Soundtrack Albüm, Sony Music, 07.08.2013)


Hiç Konuşmadan (Albüm, Sony Müzik, 26.11.2013)

1- Acıyı Sevmek Olur mu? - 03:22
2- Bir Ucuz Gitar - 03:28
3- Gibi Gibi - 03:34
4- Ben Ölmeden Önce (feat. Ceylan Ertem) - 06:35
5. Hiç Konuşmadan - 04:24
6- Sen Kimsin - 03:27
7- Kadınım - 05:13
8- Kum Gibi - 05:27
9- Aldırma Deli Gönlüm - 04:16
10-Aşkımız Bitecek - 03:50


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr

2014
Herkes Aynı Hayatta (LP [=PLAK] Albüm, Sony Müzik, 25.09.2014)

A :
1.Bir Harmanım Bu Akşam
2.Herkes Aynı Hayatta
3.Olur Ya
4.Haydi Gel Gidelim
5.Yalan
B :
1.Hakim Bey
2.Hayat Bu
3.Beni Aldatma
4.Sen Mutlu Ol Ne Olur
5.Dünya Dönüyor


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Hiç Konuşmadan (LP [=PLAK] Albüm, Sony Müzik, 25.09.2014)

A :
1. Acıyı Sevmek Olur Mu
2. Bir Ucuz Gitar
3. Gibi Gibi
4. Ben Ölmeden Önce
5. Hiç Konuşmadan
B :
1. Sen Kimsin
2. Kadınım
3. Kum Gibi
4. Aldırma Deli Gönlüm
5. Aşkımız Bitecek


Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

2015
Olur O Zaman (Single, Sony / Columbia Müzik, 18.12.2015)

1- Olur O Zaman - 03:12

Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.deezer.com
play.google.com

Hepsi Benim Yüzümden (Albüm, Sony Müzik, 18.12.2015)

1- Olur O Zaman
2- Gün Gece Oldu
3- Sarı Çizmeli Mehmet Ağa
4- Kimse Bilmez
5- Gidesim Var
6- Hepsi Benim Yüzümden
7- Dur Dinle Sevgilim
8- Hey Gidi Koca Dünya
9- Seni Kimler Aldı
10-Benim Kadar
11-Hoş Mu Sandın
12-Bir Elmanın Yarısı


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.babil.com
www.inkilap.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com

2016
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa (Ufuk Kevser Remix) (Single, Columbia, 24.06.2016)

1- Sarı Çizmeli Mehmet Ağa (Ufuk Kevser Radio Remix) - 04:15
2- Sarı Çizmeli Mehmet Ağa (Ufuk Kevser Extended Remix) - 04:45

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com

Hepsi Benim Yüzümden ([LP=Plak] Albüm, Sony Müzik, 19.08.2016)

1- Olur O Zaman
2- Gün Gece Oldu
3- Sarı Çizmeli Mehmet Ağa
4- Kimse Bilmez
5- Gidesim Var
6- Hepsi Benim Yüzümden
B Yüzü:
1- Dur Dinle Sevgilim
2- Hey Gidi Koca Dünya
3- Seni Kimler Aldı
4- Benim Kadar
5- Hoş Mu Sandın
6- Bir Elmanın Yarısı


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com

Film ve Dizi Müzikleri, Vol. 1 / Alper Atakan & Mehmet Erdem(Soundtrack Albüm, Gloss, 18.11.2016)


Bana Git De (Orijinal Film Müzikleri) (Soundtrack Albüm, Gloss, 25.11.2016)


2017
Yatacak Yerimiz Yok (Cenaze İşleri Orijinal Film Müziği) (Single, Columbia, 08.09.2017)

1- Yatacak Yerimiz Yok (Cenaze İşleri Orijinal Film Müziği) - 02:49

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com

2018
Hara [Neden Böyleyiz] (Single, Sony Müzik, 09.03.2018)

1- Hara


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Neden Böyleyiz (Albüm, Sony Müzik, CD 15.03.2018, Dijital 23.03.2018)

1. Sensiz Ben Olamam
2. Sen De Vur Gülüm
3. Duymak İstiyorum (Feat. Cemali)
4. Söyle
5. Affetmedim Kendimi
6. Hara
7. Neden Böyleyiz
8. Böyle Ayrılık Olmaz (Feat. Rubato)
9. Ateş-i Aşka
10.Sen De Vur Gülüm (Alaturka Versiyon)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Ağlayamam (Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar, Vol. 2) (Single, Poll Production, 20.11.2018)

1- Ağlayamam


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Allah’tan Kork / Aşkın Nur Yengi & Mehmet Erdem (Single, Sony Music Türkiye, 24.05.2019)

1- Allah’tan Kork - 03:28 (Söz-Müzik : Sezen Aksu, Düzenleme : İlker Bayraktar-Ayda Tunçboyacı)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Eskidendi Çok Eskiden [Attila Özdemiroğlu Besteleri] (Single, Arda Müzik Yapım, 31.07.2020)

1- Eskidendi Çok Eskiden [Attila Özdemiroğlu Besteleri] - 04:43



Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Sevemedim Kara Gözlüm [bir şarkı vardı ya] (Single, Sony Music Türkiye, 21.01.2022)

1- Sevemedim Kara Gözlüm - 03:46



Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

bir şarkı vardı ya (Albüm, Sony Music Türkiye, 18.02.2022)

1- Ali Yazar Veli Bozar - 03:48 (Söz - Müzik: Barış Manço)
2- Haberin Var mı - 05:13 (Söz: Ahmet Arif, Müzik: Fikret Kızılok)
3- Üzgünüm - 04:19 (Söz: Zeynep Talu, Müzik: Garo Mafyan)
4- Sevemedim Kara Gözlüm - 03:46 (Söz: Abdullah Nail Bayşu, Müzik: Orhan Gencebay)
5- Bir Şarkı Vardı Ya - 04:13 (Söz - Müzik: Cihan Güçlü)
6- Kavak Yelleri - 05:28 (Söz: Ülkü Aker & Nilüfer, Müzik: Buğra Uğur)
7- Hava Nasıl Oralarda - 04:04 (Söz - Müzik: Adnan Ergil)
8- Nefesim Nefesine - 04:25 (Söz: Karacaoğlan, Müzik: Zülfü Livaneli)
9- Yalı Çapkını - 04:29 (Söz: Sema Öziş, Müzik: Ali Müfit Bayraşa)
10-Sevdalılar Beni Anlar - 03:49 (Söz - Müzik: Ferdi Tayfur)

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Zamansız (Tribute [Saygı] Albüm, Pasaj & Garaj Müzik, 11.03.2022)

CD 2:
7- Deliler (Yeni Türkü Zamansız) / Mehmet Erdem - 03:47

Deliler (Yeni Türkü Zamansız) (Single, Pasaj & Garaj Müzik, 11.03.2022)

1- Deliler (Yeni Türkü Zamansız) / Mehmet Erdem - 03:47

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.mehmeterdemmusic.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/mehmeterdemmusic
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/mehmetmusic
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/mehmetmusic
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/MehmetErdemVEVO
YUKARI | TOP | OBEN






Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (11889 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag