Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 19.07.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 445 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 445
Üye: 0
Toplam: 445

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 147,118,934
  • Bugün: 18,382
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jul 19, 2024
  • 02:58 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Merve Akıncı
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2361 okuma)

Merve Akıncı
Merve Akıncı
Merve Akıncı
FOTO GALERİ

Merve Akıncı Müzik Yolculuğunda İlk Adımı Attı!

15 yıldır TV ve sahnede yaptığı başarılı sunuculuklarının yanında, sanata olan sevgisini, sevgililer gününde sevenlerine hediye ettiği single çalışmasıyla daha da gösterdi.

Sözü ve müziği Ayaz Uris’e ait olan ve aranjörlüğünü Tamer Özkan’ın, Mix-Mastering’ini Candar Köken’in yaptığı, “Vazgeçilmezsin” isimli şarkısı, birçok kişinin güzel anlarının vazgeçilmez şarkıları arasına girdi bile.

“Sevmek, önce kendine biçtiğin değerle başlar” diyen Merve Akıncı, “Vazgeçilmezsin” şarkısı ile sanat yolculuğuna da adım attı.

(Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.02.2022)

AYAKTA ALKIŞLANAN DÜET

SMA hastalarına tüm sahne gelirinin bağışlandığı BizBize fasılda yapılan özel gecede Aygün Karadoğan sahnesi yoğun ilgi gördü. Aygün Karadağan, konuğu Merve Akıncı ile birde düet eser seslendirdi.

Türk sanat müziğinin seçkin eserlerini özel kurulmuş bir orkestra eşliğinde sevenlerine icra eden Aygün Karadağan, konuğu Merve Akıncı ile birde düet eser seslendirdi.

Demirören Medyada Milli Piyango sunucusu olarak çalışan ekranların ve özel gecelerin güzel sunucusu Merve Akıncı, Usta yorumcu Aygün Karadoğan tarafından sahneye davet edilince kısa süre şaşkınlık yaşandı.

Konservatuar mezunu olan ve Tamer Özkan aranjörlüğünde “Vazgeçilmezsin” isimli teklisiyle de dikkat çeken Merve Akıncı, usta yorumcu Aygün Karadoğan ile bağış gecesinde muhteşem bir düet eser seslendirdi. İkili provasız olmasına rağmen sahnedeki uyum ve esere kattıkları yorumla geceye katılanlar tarafından ayakta alkışlandılar.

(Kaynak: cekicmagazin.com - 28.02.2022)

Merve Akıncı’nın İkinci Teklisinde Arabesk Tercihi!

Televizyon ekranlarının ve özel gecelerin başarılı sunucusu Merve Akıncı, “Dayan” isimli ikinci tekli şarkısıyla müzik severlerle buluştu.

“Dayan” isimli şarkının söz ve müziği Mustafa Arapoğlu imzası taşırken, aranjör koltuğunda da yine usta müzik adamı oturdu. “Dayan” isimli eserin klip çalışması, Diyarbakır’da bulunan 16.yüzyıldan kalma, adeta bir sanat eseri görüntüsü olan Hevsel bahçelerinde yönetmen İdris Haydar tarafından Merve Akıncı performansı ile yapıldı.

İlk tekli çalışmasındaki pop müzik tarzını arabesk müziğe kaydırdığı da görülen Merve Akıncı “Aslında ben, Okuduğum bilişim bölümünün dışında ek olarak Türk Sanat Müziği eğitimi de aldım. Oradan zaten Sanat Müziği ve arabeske ayrı ilgim oldu. Birazda zor bir dönemden geçiyoruz. Duygular yoğun insanlar hassas. Böyle bir eserin, yüreklerde ayrı bir yer edineceğini düşündüm.”

“Toplum seviyor bu tarzı, ama genel esasta, daha keyifli ya da akustik aşk şarkıları söylüyorum” dedi. Yaz aylarının gelmesiyle hazırladığı diğer eserleri de arka arkaya çıkaracağını dile getiren Merve Akıncı, “Yaptığım her iki işte de başarıma güveniyorum bu sebeple de birbirine köstek değil destek olacak branşlar sonuçta, sahnedeyim” vurgusunu yaptı.

Sahne performansı için çalışmalarına başladığını sözlerine ekleyen Merve Akıncı, yazın sahnelerde olacağını da duyurdu.

(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 03.04.2023)

Merve Akıncı’dan “Kitaplar Yazacak Aşkımızı”

Merve Akıncı sunuculuk kariyerindeki başarısının yanında yeni single çalışması olan “Kitaplar Yazacak Aşkımızı” ile müzik kariyerine de hızla devam ediyor ve yeni şarkısıyla duygulara dokunmaya hazırlanıyor.

Söz ve müziği Mert Kayıkçıoğlu’na, aranjesi ise Akmal Azimov’a ait olan çalışmanın klip yönetmenliği Sinan Güzel tarafından gerçekleştirildi.

En çok ihtiyacımız olan, samimi sevgi ve paylaşımların aktarıldığı şarkı, DMC Müzik etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

(Kaynak: www.sozmuzik.com - 17 Nisan 2023)

Merve Akıncı Röportajı!

“Kitaplar Yazacak Aşkımızı” isimli yeni single çalışmasını DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşturan Merve Akıncı, müzikal yolculuğunu Mine Ayman’a anlattı.

- Merve Akıncı müzik yolculuğuna nasıl başladı ve single çıkarmadan önce neler yaptı?

“Ne mutlu ki, müziği ve sanatı seven iyi bir ailenin kızıyım. Bu yüzden bu yolculuğa ilk adımım, çocuk yaşta oldu. Hep destekledi ailem. 5 – 6 yaşındayken bile odaya kapanır şarkılar söylermişim 🙂 Ablamla abimle çocukken ne düetler yapardım 🙂 Sonra zaten keyif aldığımı ve sanatın bana iyi geldiğini farkettim. Ailemle beraber Antalya’da yaşadığım süreçte, katıldığım birçok özel gecede konuk olarak şarkı söyledim. Lisede “Albatros” isminde bir müzik grubum vardı. Ve çok sevdiğim müzisyen ailemle özel gecelerde profesyonel müzikler yaptık. Konser veriyorduk 🙂 Yani mikrofonu sevmekle başlıyor her şey. Hatta devlet tiyatrosunda oyuncuydum o yıllarda, 7 Kocalı Hürmüz’ü oynuyordum. Hürmüz rolünde bile bir şarkı söyleme sahnesi vardı. Onu bana vermişlerdi. Herşey bir puzzle gibi görüyorsunuz ki. Ardından İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda Türk Sanat Müziği eğitimi aldım. Bu arada tabi ki, beraberinde sunuculuk hayatım da başlamıştı. Sahne bir bütündür. Akdeniz ve Ege bölgesindeki birçok festival ve organizasyonu sunmaya başladım, hala devam ediyorum. 14 yıl oldu. Bilişim öğrencisi olarak okumaya gittiğim Kıbrıs’ta beş sene yaşadım. Orada hem televizyon programları yaptım, hem de şarkı yarışmalarına katıldım. Dereceler aldım. Sunuculuk, hayatımda epey yer kapladığı için, müzik ve single çalışmalarına 2022 senesinde anca vakit buldum. Bu arada bir sürü şarkı yazmaya beste yapmaya da devam ediyorum.”

- Şarkılarını yayınlamaya nasıl karar verdin? Daha önce yayınlanan şarkılarından da bahseder misin?

“Ben duygularımı şarkı söyleyerek anlatmayı seven bir ruhum. Bazı dönemlerde TV ve sunum yoğunluğum, albüm çıkarmamı engelledi ama herşeyin bir dönemi var anladım. Vaktinden önce çiçek açmaz. İlk şarkımı 14 Şubat 2022’de çıkardım. Adı ‘Vazgeçilmezsin’di. Sonra deprem dönemindeki hüznü aktaran, duygusal bir alaturka çalışma olan Arapoğlu’nun eseri “Dayan” bu sene Mart’ta çıktı. Hemen üstüne “Kitaplar Yazacak Aşkımızı” DMC etiketiyle tüm müzikal platformlara girdi. Ve bu yolculuktaki tınılar, çok güzel projelerle, çok yakında arka arkaya dinleyicilerimle buluşacak.”

- Yeni şarkın ‘Kitaplar Yazacak Aşkımızı’nda kimlerle çalıştın ve şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

““‘Kitaplar Yazacak Aşkımızı’ sözü ve müziği Mert Kayıkçıoğlu’na, aranjesi Akmal Azimov’a ait ve Caner Güneysu, Eylem Pelit ve Özdemir Güz gibi önemli isimlerle de hayat bulan bir çalışma. Ben bu sene ruhuma hitap eden bir şarkı arayışındaydım. Hatta kendi şarkılarımı da sentezliyordum. Sonra birgün sevgili Mert dedi ki “Merve sana ve sesine uygun bir elbise lazım.” Beni etkileyen bir cümledir. Ve Bu şarkı doğdu. Şanslı olduğumu düşünüyorum.”

- “Kitaplar Yazacak Aşkımızı” ile ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsun?

“En çok şu cümleyi duyuyorum. ‘Şarkıyı 4 – 5 kez dinliyorum ve her dinlediğimde daha da içine giriyorum’ diyor herkes. Marş olarak tribünlere girer diyen de var 🙂 Nasıl güzel bir dokunuş diyorlar. Bu önemli. Birçok kişi ilk dans şarkısı olarak düşünmeye başladı. Yumuşacık, içe dokunan sözler ve melodiye sahip ‘Kitaplar Yazacak Aşkımızı’. Ben de elimden geldiğince bu ruhu aktarmaya çalıştım. İnşallah birçok insanın güzel hikayelerine rehberlik eder bu şarkı.”

- Klibin oluşum süreci nasıl gelişti ve yönetmenliğini kim yaptı?

“Biz aslında bu şarkıyı 14 Şubat 2023’te çıkarmaya karar vermiştik. Fakat, araya maalesef zor bir dönem girdi ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Ve projelerimizi herkes gibi bizler de durdurduk. O dönemde klibimizi tamamladık ve bekletmeye aldık. Klibin yönetmenliği sevgili Sinan Güzel ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Bu şarkıda samimi duygular çok fazla olduğu için, dans eden bir çift görmek istedim klibimde. Ben bu hikayeyi anlatan taraf olmaya karar verdim. Ve böyle güzel bir sonuç çıktı…”

- Kendi müzik tarzını nasıl tanımlarsın?

“Türk Sanat Müziği mezunuyum aslında ama sanat müziğini ne kadar çok sevsem de, makamlara saygı duysam da, ben akustik şarkılar söylemeyi şarkıları farklı ruhta yorumlamayı ve cover yapmayı daha çok seviyorum. Bu arada şunu da belirteyim, uzun yıllar radyoda da calıştım. TRT FM’de First FM’de yapmış olduğum programlarda hem halk müziği eserleri söylüyorduk, hem de program yönetiyordum. O yüzden halk müziğinin de hikayelerininde ben de yeri ayrıdır. Kültürümüz.”

- Bundan sonra yayınlamayı düşündüğün başka şarkılar var mı? Sıradaki şarkı nasıl olacak ve ne zaman çıkacak?

“Şu anda hazırlık aşamasındayım, yaza hareketli bir şarkı ile gireceğim süpriz olsun 🙂 Ayrıca yazmış olduğum on tane şarkı var, onların içerisinden de çok güzel şarkılar ortaya çıkacak. Cover çalışmalarım da yolda.”

Sunuculuk çalışmaların devam ediyor, sahne çalışmaların da olacak mı ve bu yaz için nasıl bir planın var?

- “Evet bir televizyon programı düşünüyorum. Müziği de sunuculuğuda bir arada götürebileceğim bir program olacak. Onun dışında bu yaz artık sahnelere başlayacağım. Ama güzel bir ekiple, grupla akustik konserler vermeyi istiyorum. Sunucu olduğum organizasyonlarda, artık orkestramla da sahne almaya ne mutlu ki adım adım başlıyorum. Nice sahnelerde özel şarkılarda bütün olmak güzel anları paylaşmak dileğiyle 🙂 ” (Röportaj: Mine Ayman)

(Kaynak: www.sozmuzik.com - 25 Nisan 2023)


Diskografi:

2020

Yaz Tılsımı (Single, Merve Akıncı, 05.09.2020)1. Yaz Tılsımı - 03:00

2. Beginning - 02:02

3. Relaxing Brain - 02:502022

Vazgeçilmezsin (Single, Ra Müzik, 14.02.2022)1-
Vazgeçilmezsin

- 04:01Dijital Satış Noktaları:

www.muud.com.tr

fizy.com (turkcellmuzik)

itunes.apple.com/tr

www.deezer.com

open.spotify.com

www.qobuz.com

tidal.com (Norveç)

music.amazon.com (ABD)

music.amazon.co.uk (İngiltere)

music.amazon.de (Almanya)2023

Dayan (Single, Replay Music, 30.03.2023)1-
Dayan
- 03:28Dijital Satış Noktaları:

itunes.apple.com/tr

www.deezer.com

open.spotify.com

www.qobuz.com

tidal.com (Norveç)

music.amazon.com (ABD)

music.amazon.co.uk (İngiltere)

music.amazon.de (Almanya)


Kitaplar Yazacak Aşkımızı (Single, DMV, 17.04.2023)1-
Kitaplar Yazacak Aşkımızı

- 03:02Dijital Satış Noktaları:

www.muud.com.tr

fizy.com (turkcellmuzik)

itunes.apple.com/tr

www.deezer.com

open.spotify.com

www.qobuz.com

tidal.com (Norveç)

music.amazon.com (ABD)

music.amazon.co.uk (İngiltere)

music.amazon.de (Almanya)2024

Yeniden Deneyelim (Single, Avrupa Müzik, 15.03.2024)1-
Yeniden Deneyelim

- 03:33
Kapat


Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!

Dijital Satış Noktaları:

fizy.com (turkcellmuzik)

music.apple.com/tr

www.deezer.com

open.spotify.com

www.qobuz.com

tidal.com (Norveç)

music.amazon.com (ABD)

music.amazon.co.uk (İngiltere)

music.amazon.de (Almanya)

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2361 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag