Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 20.05.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 426 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 426
Üye: 0
Toplam: 426

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 111,970,607
  • Bugün: 27,001
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 20, 2022
  • 05:09 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mor ve Ötesi (Grup)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (13889 okuma)Sanatçı: Mor ve Ötesi (Grup)
MOR VE ÖTESİ (GRUP)

FOTO GALERİ
1995 yılının Ocak ayında Kerem Kabadayı, Harun Tekin, Derin Esmer ve Alper Tekin tarafından kuruldu. Daha önce çeşitli gruplarda bir arada çalışmış olan bu dört kişinin hedefi, kendi bestelerini yaparak varolmayı başarmaktı. Kurulduğu yılın ilk yarısını şarkı yazımı ve düzenlemeleri üzerinde çalışarak geçiren grup, aynı yılın Ağustos ayında sekiz şarkılık bir kayıt yapmak üzere Stüdyo Spectrum'a girdiğinde ilk albümünü kaydettiğinden habersizdi.

Mor ve Ötesi'nin bu kayıttaki amacı bestelerini düzgün bir şekilde kaydedip elle tutulur hale getirmekti. Oldukça zorlu geçen stüdyo süreci, sekiz gün (64 saat) sürdü ve ortaya çıkan sonuç, grubu bir plak şirketi aramaya itti. Ada Müzik, uzun süren görüşmelerden sonra albümü yayınlamayı kabul etti, ancak grubun gönlü albümü o haliyle çıkarmaya razı olmadığından, eldeki iki yeni şarkı da 1996'nın Ocak ayında kaydedilerek albüme dahil edildi. Albümün görsel tasarımı Ali Soner ve etkileyici kapak fotoğrafını da çeken İlker Alp'in yardımlarıyla hazırlandı. Grubun ilk albümü "Şehir", aynı yılın Haziran ayında piyasaya çıktı. Grubun ilk video klibi "Yalnız Şarkı", farklı tarzıyla büyük ilgi çekti.

1997 yılı grup adına önemli gelişmelere sahne oldu. İstanbul dışındaki ilk konserini ODTÜ'de veren mor ve ötesi'nde ilk eleman değişikliği de bu yıl gerçekleşti ve Burak Güven, Alper Tekin'in yerine gruba dahil oldu. Şubat 1998'den itibaren Captain Hook'ta ilk düzenli bar programını yapan mor ve ötesi, bir yandan da yeni albümünü hazırlıyordu. Ada Müzik Stüdyosu'nda Volkan Gürkan'la beraber kaydedilen "Bırak Zaman Aksın"ın ardından Derin Esmer gruptan ayrılırken Kerem Özyeğen gruba katıldı. Albüm 1999 Mart ayında Ada Müzik tarafından yayınlandı.

1999 yılının Ağustos ayına gelindiğinde grup bir Bülent Ortaçgil bestesi olan "Sen Varsın" üzerinde çalışıyordu. Tam o günlerde benzersiz bir felaketle karşılaştı Türkiye. 17 Ağustos'tan sonra, herkes gibi, grup da bir süre kendine gelemedi.

2000 yılının başlarında mor ve ötesi ülke çapındaki nükleer karşıtı kampanyaya destek verdi. Bu destek hem konserlerle, hem de zamanın Cumhurbaşkanı'na canlı yayında yöneltilen bir soruyla sürdürüldü. Akkuyu'ya nükleer santral kurulması büyük bir toplumsal uzlaşma sonucu engellendi. 16 Haziran'daki H2000 müzik festivalindeki konser çok başarılı geçti, Temmuz ayında ise grubun "Sen Varsın"la katıldığı "Şarkılar Bir Oyundur" adlı Ortaçgil'e saygı albümü yayınlandı. Mor ve Ötesi üçüncü albümünün kayıtlarına girmeden önceki en önemli performansını 16 Aralık'ta Hilton Convention & Exhibition Center'da Placebo'nun ön grubu olarak gerçekleştirdi.

Üçüncü albüm "Gül Kendine"nin kayıtları, 27 Aralık günü Volkan Gürkan prodüktörlüğünde Ada Müzik Stüdyosu'nda başladı, ve albüm 2001 Aralık ayında piyasaya çıktı. Grubun resmi web sitesi www.morveotesi.com da aynı ay içerisinde faaliyete geçti.

2002 Nisan ayında mor ve ötesi ilk Türkiye turnesine çıktı. İzmir, Denizli, Bursa, Adana, Antalya ve Antakya'yı kapsayan bu turne, Fil Yapım'la başlayan uzun soluklu bir işbirliğini müjdeliyordu. 2 Temmuz 2002 akşamı H2000'de Mor ve Ötesi tarihinin en başarılı konserlerinden birini verdi. Çeşitli basın yayın organlarınca görsel ve işitsel bir şölen olarak nitelenen performansa yaklaşık 5000 kişi tanıklık etti.

2003 yılı dünyanın gördüğü en görkemli muhalefet dalgasıyla başladı. Yaklaşan Amerikan saldırganlığına karşı ses çıkaran milyonlara Mor ve Ötesi de sanatçı dostlarıyla birlikte katıldı. Grubun bestelediği ve Aylin Aslım, Athena, Bülent Ortaçgil, Feridun Düzağaç, Koray Candemir, Nejat Yavaşoğulları ve Vega ile birlikte seslendirilen "Savaşa Hiç Gerek Yok" adlı parça, savaş karşıtı hareketin marşlarından biri oldu ve 1 Mart 2003 günü Ankara'da 100.000 kişiyle birlikte söylendi.

2003 Mayısı'nda mor ve ötesi "Yaz" isimli bir single yayınladı. Bu single'da yer alan Şehrazat bestesi "Yaz Yaz Yaz" yaza damgasını vururken, grup Fanta Gençlik Festivali kapsamında 17 kenti kapsayan bir turne gerçekleştirdi. Sonbaharla birlikte dördüncü albüm çalışmalarına hız verilirken, grup bir yandan da Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Herşey" filminin müziklerini hazırladı.

Ocak 2004'te "Dünya Yalan Söylüyor" için stüdyoya giren grup, çalışmalarını Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde hızla sonuçlandırdı ve albüm 30 Nisan Cuma günü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı. 10 parçadan oluşan albümde grup, genel olarak "Dünya Meseleleri"'ne değiniyor. Ayrıca albümde bir Fikret Kızılok klasiği olan "Sevda Çiçeği"'ne de yer verilmiş. Albümün ilk video klibi için "Mustafa Hakkında Herşey" filminde de kullanılan 'Bir Derdim Var' adlı parça seçildi. İkinci video klip ise "Daha Mutlu Olamam" ve "Yaz Yaz Yaz" kliplerini de yöneten Mahir Akyol tarafından "Cambaz" isimli parçaya çekildi.

2006 Yılında da 'Büyük Düşler' isimli albümlerini yayınladılar.

Sırbistan'da yapılan 2008'teki Eurovision Şarkı Yarışması için TRT, bu kez yaptığı teklif usülü ile Mor Ve Ötesi grubuna görev verdi. Sırbistan'ın Belgrad kentinde Yarı Final Yarışmaları katılan ülkelerin çokluğundan dolayı iki aşamada yapılması kararlaştırılınca İlk Yarı Final 20 Mayıs 2008 Salı, Türkiye'nin de katıldığı İkinci Yarı Final 22 Mayıs 2008'de gerçekleştirildi. Mor Ve Ötesi Belgrad'ta 24 Mayıs 2008 Cumartesi yapılan Final yarışmasında ise "DELİ" adlı şarkısıyla 138 puan alarak 7nci oldu.

2008'de Mor ve Ötesi iki buçuk yıllık bir aradan sonra yeni bir albümle tekrar dinleyicileriyle buluşuyor. ‘Başıbozuk’ adlı albümde grubun popüler Eurovision şarkısı “Deli”nin yanısıra iki yepyeni şarkı, canlı konser kayıtları ile Büyük Düşler albümünün bazı parçalarının ve “Deli” ile “İddia”nın remixleri yer alıyor.

Adı gibi düzen yıkan, ezber bozan, alışılmışın dışında bir Mor ve Ötesi albümü olan bu çalışmayla, grup tarihinde ilk defa resmi olarak canlı kayıtlar ve remix çalışmaları yayımlanıyor. Yeni stüdyo kayıtlarından olan albümün çıkış şarkısı “İddia” ise melodik ve enerjik yapısıyla yeni bir mor ve ötesi klasiği olmaya aday.

Canlı kayıtlar ise grubun 15 Şubat 2008 tarihinde gerçekleştirdiği Eurovision şarkı lansmanı konserinden. TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda hiçbir kaydedilen bu sıradışı performans, ek kayıt kullanılmadan, o geceki özel atmosferiyle bu CD’ye taşınarak dinleyicilerle paylaşılıyor.

Albümün geri kalanı ise mor ve ötesi’nin, yaratıcılıklarına ve kabiliyetlerine güvendiği DJ çevresine emanet ettiği sekiz adet remix parçadan oluşuyor. Bu remixlerin arasında Eurovision şarkısı “Deli” ve yeni şarkılardan “İddia” da bulunuyor. Elektronik müziğin farklı kulvarlarından örnekleriyle albümde yer alan remixler, mor ve ötesi dinleyicilerine yepyeni renkler vaadediyor.

Sıradışı kapak tasarımıyla da öne çıkan bu albümün sonunda ise özellikle sıkı mor ve ötesi dinleyicilerini şaşırtacak ve memnun edecek bir sürpriz yer alıyor!

Mor ve Ötesi, iki yıllık bir aradan sonra yeni stüdyo albümüyle dönüyor. Albüm, şimdiden internet mecralarında, sosyal medya sitelerinde ve medyada yarattığı etki ve beklentiyle ilgi odağı olmuş durumda.

Grup bu albümde de, uzun süredir birlikte yürüdüğü temel prodüksiyon ekibini bozmadı. Bunun sağladığı verim ve yaratıcılığı besleyen ortam, albüme birebir yansıdı. Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük’ün üstlendiği, miksleri Londra’da Chris Sheldon, mastering Los Angeles’da Evren Göknar tarafından yapılan albümde 11 şarkı bulunuyor.

Tüm söz ve müziği her zaman olduğu gibi Mor ve Ötesi’ne ait olan albümün çıkış şarkısı “Yorma Kendini”, Mor ve Ötesi’nin bugüne kadar yazdığı belki en enerjik ve aydınlık şarkı. Şarkının bu niteliğini eşleyen, coşkulu, mizahi, sıradışı bir klibi de, gözde yönetmen Murat Onbul tarafından çekildi ve yayına girdi.

Bu albüm, bugüne kadar dinleyen müzik ve medya sektörü mensuplarınca, mor ve ötesi’nin dev albümü Dünya Yalan Söylüyor’ un sahip olduğu “çarpıcı enerji, söz karakteristiği ve şarkı yapılarını barındırıyor” şeklinde yorumlanıyor.

Sıradışı kapak tasarımıyla da öne çıkan bu albümün 2010 yılının en fazla ses getirecek eserlerinden biri olacağı şimdiden hissediliyor. Ayrıca, bu albüm için özel olarak tasarlanan www.masumiyetinziyanolmaz.com adresli mikrositenin aldığı ziyaret ve yorum sayıları bu beklentinin niceliği hakkında da fikir veriyor.

2010 Aralık ortalarından "Loveliest Mistake" isimli 2 İngilizce şarkıdan oluşan bir dijital single çıkardılar.

Mor ve Ötesi, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni ve yedinci stüdyo albümü "Güneşi Beklerken"’i çıkartıyor ve albümün ilk konserini 16 Kasım 2012 Cuma günü Ghetto’da veriyor. Kasım ayında Rakun ve DMC ortak yapımı olarak yayımlanacak albüm, barındırdığı 12 şarkıyla dinleyenlerde derin izler bırakacak bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

Dünya Yalan Söylüyor albümü Plak formatında!

Mor ve Ötesi hayranlarının en sevdiği albümlerin başında gelen ve yayınlandığı yıl büyük bir satış başarısı elde eden albüm, plak için remastered yapılmış, yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte, orijinaline sadık kalınarak yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

2004 yılında yayınlandığı zaman grubun kariyerinde ayrı bir dönemi başlatan "Dünya Yalan Söylüyor" albümünde grubun diskografisinin en önemli şarkıları, 'Cambaz', 'Bir Derdim Var', 'Sevda Çiçeği', 'Aşk İçinde', 'Uyan' yer alıyor. Toplam 10 şarkıdan oluşan albüm, otoritelerce Türk Rock tarihinin gelmiş geçmiş en önemli albümlerinden birisi sayılmaktadır.
(Albüm açıklaması)

20. YIL KUTLAMALARININ İLK SÜRPRİZİNİ “ANLATAMIYORUM” SİNGLE’I İLE YAPIYOR

İlk albümünü 1996 yılında çıkaran mor ve ötesi, 20. yılını sürprizlerle kutlamaya hazırlanıyor. Grup, üç yıllık bir aradan sonra DMC etiketiyle yayımlanan “Anlatamıyorum” isimli single ile müzikseverlerle buluşuyor.

Rock müziğin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 1996 yılında başlayan müzik yolculuğunda bu sene 20. yılını kutluyor. Nakaratı büyük şair Orhan Veli’nin aynı adı taşıyan şiirinden oluşan “Anlatamıyorum” bugün ilk kez TTNET Müzik’te https://www.turktelekommuzik.com/ss/464642/4890060 linkinde dinleyiciler ile buluşacak.

Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde kaydedilip mikslenen “Anlatamıyorum” isimli şarkının masteringi Grammy ödüllü ses mühendisi Evren Göknar tarafından Los Angeles’ta yapıldı.

HELSİNKİ VE İSTANBUL’DA ÇEKİLEN ETKİLEYİCİ KLİP TÜM MÜZİK KANALLARINDA AYNI ANDA YAYINDA

mor ve ötesi “Anlatamıyorum” isimli single’ın klip çalışmasını yönetmen Serdar Ferit ile gerçekleştirdi. Çekimleri için İstanbul ve Helsinki’de iki ayrı set kurulan klibin İstanbul ayağında duayen görüntü yönetmeni Uğur İçbak ve grubun ilk iki video klibinin yönetmenliğini de üstlenmiş olan ödüllü sanat yönetmeni Natali Yeres yer alırken, Helsinki çekimlerinin sanat yönetmenliğini ise Finlandiya Devlet Opera ve Balesi’nden Erika Turunen üstlendi.

mor ve ötesi’nin yeni single’ı “Anlatamıyorum” bugünden itibaren TTNET, Youtube, radyolar ve tüm müzik kanalları üzerinden dinleyiciyle buluşuyor.

Mor Ve Ötesi 20. Yıl Kutlamalarına Sürprizlerle Devam Ediyor

İlk albümünü 1996 yılında çıkaran mor ve ötesi, 20. yılını sürprizlerle kutlamaya devam ediyor. Grubun 20. yılı için özel olarak hazırlanan box setlerin ilki müzikseverlerle buluşuyor.

Rock müziğin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 20. yılı için özel olarak hazırlanan arşivlik box setlerin ilkini bugün DMC etiketiyle yayımladı. Mayıs ayında çıkardıkları “Anlatamıyorum” single’ının ardından bu kez de “Kayıtlar 1996-2004” adını taşıyan ilk box set raflardaki yerini aldı. Grubun 20 yıllık müzikal geçmişinin ilk yarısını yansıtan bu box setin devamı da önümüzdeki aylarda gelecek.

Cuma günü çıkan 5 CD’lik ilk kutuda grubun ilk 4 albümü ve son teklisi “Anlatamıyorum” yer alırken, “Şehir”, “Bırak Zaman Aksın” ve “Gül Kendine” albümleri ise ilk defa remastered olarak dinleyiciyle buluşuyor.

Bu derlemenin ikincisi olan ve yeni bir tekli de içeren “Kayıtlar 2005-2016” Kasım ayında müzikseverlerle buluşacak.

Grubun 20 yıllık külliyatıyla birlikte tüm şarkı sözlerinin, hiç yayımlanmamış görsellerin ve bazı özel sürprizlerin yer alacağı 8 CD’lik üçüncü kutu ise Aralık ayında sınırlı sayıda basılacak.

Her üç kutunun görsel tasarımını da yenilikçi yaklaşımıyla her geçen gün adını daha çok duyuran genç sanatçı Hüseyin Sandık üstlendi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.10.2016)

Mor ve Ötesi’nden 20. Yıl Single’ı!

Bu sene 20. yılını kutlayan, rock müziğin en önemli gruplarından mor ve ötesi yeni single’ı ‘Melekler Ölmez’i müzik severlerin beğenisine sundu.

20. yıl kutlamalarına “Anlatamıyorum” şarkısıyla başlayan grup, DMC ve Rakun etiketiyle yayımlanan “Melekler Ölmez” isimli single ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

İlk albümünü 1996 yılında çıkartan ve bu sene 20. yılını farklı sürprizlerle kutlayan mor ve ötesi’nin sözü ve müziği kendisine ait olan yeni şarkısı “Melekler Ölmez” bugün tüm müzik platformlarında dinleyiciler ile buluştu.

mor ve ötesi’nin “Melekler Ölmez” klibi de şarkı ile aynı anda uayında!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.milliyet.com.tr - 14.12.2016)

Mor ve Ötesi “Sultan-ı Yegah” İle Geri Dönüyor

2016’da iki yeni single ve 9 CD’den oluşan iki boxset ile 20. yılını kutlayan Mor ve Ötesi, popüler müzik tarihimizin en önemli şarkılarından ‘Sultan-ı Yegah’ı yorumladı.

Attila İlhan’ın aynı adı taşıyan şiirinden Ergüder Yoldaş tarafından bestelenen eser, Nur Yoldaş’ın efsanevi performansıyla 1981 yılında yayımlanmış ve benzersiz tarzıyla farklı kuşaklardan müzikseverlerin kulaklarında yer etmişti.

Mor ve Ötesi daha önce hiç yeniden yorumlanmayan şarkıyı kendi diline tercüme ederek yeni kuşaklarla buluşturmayı hedefliyor.

Kayıtları Babajim İstanbul Stüdyoları’nda yapılan Sultan-ı Yegah’ın miksi, daha önce Depeche Mode, Skunk Anansie, Moby, Royskopp, Manic Street Preachers gibi dünyaca ünlü isimlerin sayısız şarkısını miksleyen Dave Bascombe tarafından İngiltere’de gerçekleştirildi. Kaydın mastering işlemleri ise Grammy ödüllü Türk ses mühendisi Evren Göknar tarafından Los Angeles’ta yapıldı.

Şarkının Mahir Akyol tarafından çekilen video klibinde gruba İstanbul’un çeşitli üniversitelerinden genç dinleyicileri eşlik etti.
(Kaynak: www.cnnturk.com / www.hurriyet.com.tr / www.posta.com.tr / www.magazinkolik.com - 23.03.2018)

Mor ve Ötesi’nden Yeni Tekli: “Forsa”

Mor ve Ötesi, uzun bir aranın ardından “Forsa” adlı yeni bir tekli yayınladı.

Rock müzik grubu Mor ve Ötesi’nin yeni teklisi “Forsa”, tüm dijital yayın platformlarında dinleyicilerle buluştu.

Rakun Müzik etiketiyle yayınlanan teklinin söz ve müziği gruba ait.

Grup tekliyi yayımlamadan önce Instagram’da Hazal Kaya, Can Gürses, Melisa Sözen, Ahsen Eroğlu, Ece Temelkuran, Erman Yaşar, Koray Candemir, Can Kazaz, Mert Fırat, Kaan Sezyum, Rojda Demirer’in de aralarında bulunduğu birçok ismin ‘MV֒ logolu fotoğraflarını şarkı sözleriyle paylaştı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.12.2021)

Mor ve Ötesi Grubunun Yeni Şarkısı Yayında! “Dünyaya Bedel”

Uzun süre sonra yayınladıkları “Forsa” ile en çok dinlenenler arasında yerini alan Mor ve Ötesi, iki haftalık bir aranın ardından “Dünyaya Bedel” adlı yeni şarkılarını bugün yayınladı.

Sözü ve müziği Mor ve Ötesi’ne ait olan parça, aynı zamanda grubun 10 yıl aradan sonra çıkaracağı ilk stüdyo albümünü de müjdeliyor.

Albümün 2022 başlarında yayınlanması planlanırken albüme dair tüm ayrıntılar grubun sosyal medya hesaplarından yakında paylaşılacak.

‘Dünyaya Bedel’in Aslı Çelikel imzalı video klibi yayında.

Dikkat çekici video klipte gruba Beril Şenöz ve Mert Öztekin etkileyici danslarıyla eşlik ediyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 24.12.2021 / www.magazinkolik.com - 25.12.2021)

Mor Ve Ötesi, “İstiklal” Şarkısının Klibini Yayınladı

mor ve ötesi, yeni albümü Sirenler’in üçüncü video klibi ‘İstiklal’i 14 Şubat akşamı yayınladı. Albümün Çiçek Pasajı’nda gerçekleşen ve canlı yayınıyla sosyal medyanın gündemine oturan lansman gecesinde çekilen video klip yine Aslı Çelikel imzası taşıyor.

Klipte İstiklal Caddesi, Akdeniz heykeli ve mor ve ötesi ile birlikte başrolü, Beyoğlu’nda özgürce eğlenmeye gelen iki genç kadını canlandıran Sıla Doğan ve Ezgi Dülgar paylaşıyor.

“Forsa” ve ‘Dünyaya Bedel’den sonra albümün üçüncü klip şarkısı olan “İstiklal”, bir konsept albüm olarak tasarlanan ‘Sirenler’ albümünün gelecek/umut bölümünde yer alıyor. Grup şarkıda İstiklal Caddesi’nin zamansız değerine ve gelecekte tekrar kavuşacağına inandıkları yaşama sevincine vurgu yapıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 14.02.2022)

Grup Üyeleri:
Harun Tekin (vokal, gitar)
Kerem Kabadayı (davul)
Burak Güven (bas, vokal)
Kerem Özyeğen (gitar, vokal)
Grubuna stüdyoda yardımcı olan müzisyen:
Mert Topel (klavye)

Diskografi :
1996
Şehir (Albüm, Ada Müzik)

1. Sabahın Körü
2. Yalnız Şarkı (Klip Versiyon)
3. Uyku
4. Şehir
5. Sessizlik
6. The Faithful Lover
7. Rüya
8. Reality
9. Past
10.İthaf

Derin Esmer: Vokal, Gitar, Klavye, Flüt, Viyolonsel Aranjmanları
Kerem Kabadayı: Vurmalı Çalgılar, Şehir Uğultusu
Alper Tekin: Vokal, Bas Gitar
Harun Tekin: Vokal, Gitar
Evren Karayel: Viyolonsel
Felicitas von Dobschütz: Flüt
Osman Refik Akyüzü: Kayıt, Mix
Mor ve Ötesi: Mix

1999
Bırak Zaman Aksın (Albüm, Ada Müzik)

1. Son Giden
2. Şarkıcı Çocuk
3. Özgürlük
4. Mucize
5. Yeşillik
6. Pis
7. 23
8. TV'deki Kız
9. Boşver
10.Çelişki
11.Bırakmazlar Yakamı
12.Beyaz
13.Ne
14.Balıklar

Harun Tekin: Gitar, Vokal
Kerem Kabadayı: Vurmalı çalgılar, Turntable
Burak Güven: Bas Gitar, Klavye, Vokal
Derin Esmer: Gitar, Klavye, Vokal
Pelin Çotal: Obua
Can ve Cana Çankaya: Trompet
İlhan Babaoğlu: Saksafonlar
Cenk Erbiner: Viyola
Kayıt ve Miksaj: Volkan Gürkan

2000
Şarkılar Bir Oyundur (Bülent Ortaçgil İçin Söylenmiş Bülent Ortaçgil Şarkıları)
(Tribute-Bülent Ortaçgil Saygı Albümü, Ada Müzik, 11 Mayıs)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
8- Mor ve Ötesi - Sen Varsın (3:01)

2001

1. Daha Mutlu Olamam
2. Doğru Yanlış
3. Gül Kendine
4. Hayat
5. Hep Aynı
6. Eksik
7. Orda Durma
8. Gece
9. Bazen
10.Canlı Yayın
11.Bir


2003
Savaşa Hiç Gerek Yok (Kolektif Albüm, Ada Müzik, 04.02.2003)
(Sanatçılar: Athena - Aylin Aslım - Bülent Ortaçgil - Feridun Düzağaç - Koray Candemir - Mor ve Ötesi - Nejat Yavaşoğulları - Vega)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Savaşa Hiç Gerek Yok - 03:38
2- Savaşa Hiç Gerek Yok (Burak Güven+G Point Remiks) - 05:53
3- Savaşa Hiç Gerek Yok (Akustik Versiyon) - 03:33

Yaz (Single, İlk-m Müzik)

1- Yaz Yaz Yaz (Söz & Müzik: Şehrazat Kemali Söylemezoğlu)
2- Güneye Giderken (Söz & Müzik: Nejat Yavaşoğulları)
3- Bazen (Söz & Müzik: Tekin, Özyeğen, Kabadayı, Güven)
(NOT: Bu Çalışma, 1 Mart 2003 Cumartesi Günü Ankara Sıhhiye Meydanı'nı folduran ve "Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi" sesleriyle T.B.M.M.'nin "İkinci Tezkere"yi reddetmesinde önemli rol oynayan 100.000'i aşkın Barışsevere adanmıştır.)

2004
Dünya Yalan Söylüyor (Albüm, Pasaj Müzik, 05.2004)

1 . Yardım Et
2 . Cambaz
3 . Bir Derdim Var
4 . Re
5 . Sevda Çiçeği
6 . Serseri
7 . Aşk İçinde
8 . Az Çok
9 . Son Deneme
10.Uyan


Söz Vermiş Şarkılar (CD ve MC Albüm, Ada Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
14.Telli Telli - Mor ve Ötesi

2005
Yaz (CD, EP Albüm, Pasaj Müzik [YENİ BASIM])

1- Yaz Yaz Yaz (Söz & Müzik: Şehrazat Kemali Söylemezoğlu)
2- Güneye Giderken (Söz & Müzik: Nejat Yavaşoğulları)
3- Bazen (Söz & Müzik: Tekin, Özyeğen, Kabadayı, Güven)
Enhanced
1- Foto Albüm
2- Video Klip
3- Yaz Turnesi
(NOT: Bu Çalışma, 1 Mart 2003 Cumartesi Günü Ankara Sıhhiye Meydanı'nı folduran ve "Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi" sesleriyle T.B.M.M.'nin "İkinci Tezkere"yi reddetmesinde önemli rol oynayan 100.000'i aşkın Barışsevere adanmıştır.)

2006
Büyük Düşler (Albüm, Pasaj Müzik/Rakkun, 09 Mayıs 2006)

1 . Parti - 03:26
2 . Kördüğüm - 04:50
3 . Ayıp Olmaz mı? - 04:48
4 . Şirket - 03:32
5 . Küçük Sevgilim - 04:13
6 . Durma Öyle - 03:41
7 . Kış Geliyor - 04:23
8 . Darbe - 03:33
9 . Saklama - 04:53
10.Sonu Belli - 04:03
11.Çocuklar ve Hayvanlar - 04:48
12.Büyük Düşler - 05:13
(Tüm şarkılarda Söz ve Müzik: Tekin, Özyeğen, Kabadayı, Güven)

Türk Rock (Albüm, Pasaj Müzik / Sony BMG, 24.11.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
2. Mor ve Ötesi / Cambaz - 03:51

2007
Onno Tunç Şarkıları (Kolektif CD Albüm, Rh Pozitif, 22 Mayıs 2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. Mor ve Ötesi / 1945 - 04:50

2008
Deli (Single CD, Mayıs 2008)

1- Deli

Başıbozuk (Albüm, Rakun Müzik, 26.11.2008)

1- Deli - 03:04
2- İddia - 03:58
3- Sonbahar - 03:03
4- Kış Geliyor (Canlı) - 04:17
5- Re (Canlı) - 03:24
6- Bir Derdim Var (Canlı) - 03:20
7- Parti (Flatliners Killa Mix) - 03:37
8- Kördüğüm (Emian & Emre Remix) - 05:04
9- Ayıp Olmaz Mı (Kaan Düzarat & Fuchs Rework) - 04:54
10-Küçük Sevgilim (Kaan Düzarat Remix) - 04:52
11-Darbe (Burak Güven & Serkan Hökenek Remix) - 03:22
12-Çocuklar ve Hayvanlar (DJ Kambo Remix) - 04:57
13-Deli (Luna Remix by Cihan Barış) - 03:25
14-İddia (Kerem Kabadayı & Serkan Hökenek Remix) - 13:58
(Tüm şarkılarda Söz ve Müzik: Mor Ve Ötesi)


2009
Loveliest Mistake (Dijital Single, Rakun Müzik, 21.09.2009)

1. Loveliest Mistake
2. Dependence Day

2010
Masumiyetin Ziyan Olmaz (Albüm, Rakun Müzik, 12.05.2010)

1- Korkma - 04:11
2- Meksika - 03:26
3- Sor - 04:26
4- Yorma Kendini - 03:47
5- Festus - 04:29
6- Araf - 04:08
7- Camgezer - 03:31
8- Nakba - 03:47
9- Kara Kutu - 04:16
10-2012 - 04:24
11-Bisiklet - 04:48
(Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Mor ve Ötesi)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.opus3a.com
www.canplak.com
www.nadirkitap.com
www.kitantik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2011
Sev Beni (Single, Rakun Müzik, 07.04.2011)

1- Sev BeniDijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2012
Güneşi Beklerken (Albüm, DMC / Rakun Müzik, 17.11.2012)

1. Güneşi Beklerken
2. Eski Şarkısı
3. Oyunbozan
4. Sana Değmez
5. Son Sabah
6. Yağmur, Teşekkürler
7. Bahar
8. Gel Söndür Beni
9. Tamiri Mümkün Kalbinin
10.Boş Bir Dünya
11.Mermiler
12.Denize Doğru


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)
tidal.com (Norveç)

2013
13 Düet / Nilüfer (Albüm, DMC, 21.02.2013)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
7- Dokun Bana (Nilüfer & Mor ve Ötesi)

Esirgemeden (Derleme Albüm, İrem Emre Müzik, Mayıs 2013)
Büyütmek için TIKLAYIN Büyütmek için TIKLAYIN
3. Büyük Düşler / mor ve ötesi

2014
12 + 13 Düet / Nilüfer (Albüm, DMC, 26.02.2014)

CD 2 - 13 Düet
7. Dokun Bana / Nilüfer & Mor Ve Ötesi

Rock (Derleme Albüm, DMC, 2014)
Büyütmek için TIKLAYIN Büyütmek için TIKLAYIN
3- Mor ve Ötesi - Oyunbozan

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (Original Motion Picture Soundtrack) (Soundtrack Albüm, Sony Music, Aralık 2014)
Büyütmek için TIKLAYIN Büyütmek için TIKLAYIN
4- Oyunbozan (Outtake) / mor ve ötesi

2016
Anlatamıyorum (Single, DMC, 17.05.2016)

1- Anlatamıyorum - 04:27


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Dünya Yalan Söylüyor ([LP=Longplay] Plak Albüm, Rainbow45 Records / Rakun Müzik, 02.09.2016)
(05.2004 tarihinde Pasaj Müzik tarafından çıkarılan albümün Plak formatında [YENİ BASIMI])

A Yüzü:
1 . Yardım Et
2 . Cambaz
3 . Bir Derdim Var
4 . Re
5 . Sevda Çiçeği (Söz & Müzik: Fikret Kızılok)
B Yüzü:
1 . Serseri
2 . Aşk İçinde
3 . Az Çok
4 . Son Deneme
5. Uyan
(A Yüzündeki 5nci şarkı dışında yüm şarkılarda Söz ve Müzik: Tekin, Özyeğen, Kabadayı, Güven)


Online Plak Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.inkilap.com
www.gramofonevi.com
www.nadirkitap.com


Kayıtlar 1994-2004 (5xCD Pop / Rock Albüm, DMC, 14.10.2016)

CD 1- Şehir 1996 (Remastered)
CD 2- Bırak Zaman Aksın 1999 (Remastered)
CD 3- Gül Kendine 2001 (Remastered)
CD 4- Dünya Yalan Söylüyor 2004 (Remastered)
CD 5- Bonus CD Anlatamıyorum (Single) 2016


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Melekler Ölmez (Single, DMC & Rakun Müzik, 13.12.2016)

1- Melekler Ölmez - 03:38


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kayıtlar 2005-2016 (4 CD Rock Albüm Set, DMC, 21.12.2016)

CD.1- Büyük Düşler 2006
CD.2- Masumiyetin Ziyan Olmaz 2010
CD.3- Güneşi Beklerken 2012
CD.4- Diğer Kayıtlar 2016


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.eganba.com
www.kitapsec.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Unutulmaz Şarkılar / Büyük Besteciler, Büyük Yorumcular [6 CD Pop Albüm, Esen Müzik, 21.12.2016]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 1 - Mor ve Ötesi / Güneşi Beklerken
1. Güneşi Beklerken / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
2. Eski Şarkısı / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
3. Oyunbozan / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
4. Sana Değmez / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
5. Son Sabah / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
6. Yağmur, Teşekkürler / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
7. Bahar / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
8. Gel Söndür Beni / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
9. Tamiri Mümkün Kalbinin / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
10.Boş Bir Dünya / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
11.Mermiler / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi
12.Denize Doğru / Söz & Müzik: Mor ve Ötesi


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.kitapyurdu.com
www.tikla24.de (Almanya)

2017
13 Düet / Nilüfer (LP [Plak] Albüm, DMC, 20.12.2017)

A Yüzü :
5. Dokun Bana - Nilüfer & Mor ve ötesi

2018
Sultan-ı Yegah (Single, Rakun Müzik, 23.03.2018)

1- Sultan-ı Yegah


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

BD9R (Albüm, Rakun Müzik, 20.09.2018)

1- Büyük Düşler (Onur Yenihayat Remix) - 04:55
2- Büyük Düşler (Kaan Ceylani Remix) - 04:39
3- Büyük Düşler (Furkan Kalemci Remix) - 06:30
4- Büyük Düşler (Mert Özçiftçi Remix) - 03:38
5- Büyük Düşler (Hakan Atmaca Remix) - 03:32
6- Büyük Düşler (Batuhan Oğuz Remix) - 05:06
7- Büyük Düşler (Arın Kamiloğlu Remix) - 03:38
8- Büyük Düşler (Anıl Gün Remix) - 03:42
9- Büyük Düşler (Günkut Adalı Remix) - 05:21


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Bir Derdim Var (Canlı Senfonik) (Single, Rakun Müzik, 28.12.2018)

1- Bir Derdim Var (Canlı Senfonik)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Canlı Senfonik - Aya İrini (Canlı) (Albüm, Rakun Müzik, 08.02.2019)

1- Oyunbozan (Canlı) - 04:40
2- Melekler Ölmez (Canlı) - 03:46
3- Güneşi Beklerken (Canlı) - 05:15
4- Çocuklar Ve Hayvanlar (Canlı) - 04:45
5- Cambaz (Canlı) - 04:14
6- Deli (Canlı) - 03:19
7- Canlı Yayın (Canlı) - 05:54
8- Araf (Canlı) - 04:24
9- Son Deneme (Canlı) - 03:09
10-2012 (Canlı) - 04:24
11-Küçük Sevgilim (Canlı) - 04:22
12-Uyan (Canlı) - 05:24
13-Bir Derdim Var (Canlı) - 04:16


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Canlı Senfonik - Aya İrini ([LP=Longplay] PLAK, Rainbow45 Müzik, 11.04.2019)
(08.02.2019 tarihinde Dijital olarak çıkarılan albümün PLAK formatında [YENİ BASIMI])

LP 1
A Yüzü:
1. Oyunbozan
2. Melekler Ölmez
3. Güneşi Beklerken
B Yüzü:
1. Çocuklar ve Hayvanlar
2. Cambaz
3.Deli
LP 2
C Yüzü:
1. Canlı Yayın (Canlı) - 05:54
2. Araf
3. Son Deneme
4. 2012
D Yüzü:
1. Küçük Sevgilim
2. Uyan
3. Bir Derdim Var


Online Plak Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.ozhizo.com

2020
Harbiye Açıkhava [Canlı Senfonik] (Albüm, Rakun Müzik Film, 25.12.2020)

1- Aşk İçinde (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:06
2- Kış Geliyor (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:22
3- Nakba (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:07
4- Yağmur, Teşekkürler (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:24
5- Cambaz (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:09
6- Deli (Harbiye Açıkhava, 2019) - 03:23
7- Son Deneme (Harbiye Açıkhava, 2019) - 03:09
8- Oyunbozan (Harbiye Açıkhava, 2019) - 04:43
9- Uyan (Harbiye Açıkhava, 2019) - 05:09
10-Bir Derdim Var (Harbiye Açıkhava, 2019) - 05:33Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Masum Değiliz / Harun Tekin (Solo Single, Babajim İstanbul, 25.08.2021)

1- Masum Değiliz - 04:58Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Forsa (Single, Rakun Müzik, 10.12.2021)

1- Forsa - 03:50Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Dünyaya Bedel (Single, Rakun Müzik, 24.12.2021)

1- Dünyaya Bedel - 05:52

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
mor ve ötesi - Sirenler (Albüm, Rakun Müzik, 21.01.2022)

1- Adamın Dibi - 04:37
2- Dünyaya Bedel - 05:48
3- Linç - 04:10
4- Canavar - 02:25
5- Forsa - 03:47
6- Hazinende - 04:47
7- Kaptan - 05:37
8- Ağrılar - 03:32
9- Tünel - 05:22
10-İstiklal - 05:22
11-Park - 06:37

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.morveotesi.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/morveotesi
Resmi Twitter Adresi:
twitter.com/mvoofficial
Resmi Ilike Sayfa Adresi:
www.ilike.com/artist/mor+ve+ötesi+(official)
Resmi Vimeo Kanal Adresi:
vimeo.com/morveotesi
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Mor_ve_Ötesi
LastFM Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Mor_ve_Ötesi
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (13889 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag