Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 30.09.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 191 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 191
Üye: 0
Toplam: 191

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 118,486,259
  • Bugün: 36,736
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Sep 30, 2022
  • 09:14 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Mustafa Sandal
Bookmark and Share
    Geri Dön   (16530 okuma)

Mustafa Sandal
Mustafa Sandal
Mustafa Sandal
FOTO GALERİ

11 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da hayata merhaba diyen Mustafa Sandal, Özel Dost Kolejindeki ilk öğreniminin ardından İsviçre’de Cenevre yakınlarındaki College Du Leman’da orta ve lise öğrenimini tamamladı. Ardından, üniversiteye Boston New Hampshire College’da başlayan Sandal, 2.5 yıllık üniversite tahsilini yarıda bırakarak Türkiye’ye döndü. Yurt dışında çeşitli ülkelerde geçirdiği uzun yıllar tüm yaşamıyla beraber müziğine de yansıdı.

Aldığı tüm bu eğitime rağmen çocukluk yıllarından beri içinde duyduğu müzik tutkusunu daha fazla bastıramayan Sandal, profesyonel müzik yaşamına İstanbul Gelişim Stüdyosu’nda, Onno Tunç, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Garo Mafyan gibi ülkemizin en ileri gelen müzik adamlarının yanında başladı (1989). Cenevre’deki ortaokul ve lise yıllarında okul DJ’liği ile başlayan bu müzik aşkı İstanbul Gelişim Stüdyosu’na adım atması ile doruğa ulaştı.

Sandal’ın bu kadar kısa sürede kendini kabul ettirmesinin ardında bol ve çeşitli türlerde müzik dinlemesi, aşırı merakı yatıyordu. Kendi müzik ruhunu öğrendikleriyle birleştirerek belki de asıl müzikal kimliği olan bestecilik ve söz yazarlığını ortaya çıkardı. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik ,Ozan Orhon, Burak Kut, Emel Müftüoğlu, Reyhan Karaca, İzel, Sibel Alaş, Asya, Hakan Peker ve Ferda Anıl Yarkın gibi müzik yıldızlarına verdiği besteler, Mustafa Sandal’ı gerçek anlamda peşinden koşulan bir besteci ve söz yazarı konumuna getirdi.

1994 yılında ilk albümü ‘Suç Bende’yi çıkardı ve 1.5 Milyon MC ve 200 Bin CD tirajına ulaştı.. Bu albümün satış tirajı, Mustafa Sandal’ın yıllardan beri yapmış olduğu çalışmaların bir ürünü olurken, özellikle müzikseverlerin kulaklarına beynine yerleşen “Bu Kız Beni Görmeli - Bana Kazak Örmeli” dizeleriyle Sandal Türk Pop Müziği’nin tartışmasız starlarından biri oldu. “Suç Bende” isimli albüm piyasaya verildikten üç ay sonra başlayan Türkiye turnesinde bir seneden çok daha kısa bir süre içerisinde yurt içinde 140, yurtdışında ise 30 konser vererek kırılması güç bir rekora imza attı. İlk albümünün başarısından sonra Sandal, bestecilik ve söz yazarlığı ile yetinmeyerek, aranjörlük yönünü geliştirmeye karar verdi. Evine bir ‘home-studio’ kurarak çalışmalarını daha hızlı ve çok yönlü olarak yapmaya başladı.

1995 yılında, ilk kez bir albümün müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenerek Sibel Alaş’ın “Adam” isimli albümüne imza attı.

1996’da, “Gölgede Aynı” adlı ikinci albümü hazırladı. Bu albümün ilk albümden farkı tam anlamıyla bir Mustafa Sandal prodüksiyonu olmasıydı. Ayrıca, verdiği yüzlerce yurt içi ve yurt dışı konserle birlikte, 2 milyon kaset ve 600 bin CD tirajı, eşine az rastlanır bir Mustafa Sandal fanatizmini de beraberinde getirdi. Bir zamanlar hayal edilmesi bile güç olan stadyum konserlerindeki başarısıyla yetinmeyerek müziğin görsel yanı diyebileceğimiz video kliplerde daha önce denenmemiş temalar kullanıldı. “Bir Anda” adlı şarkısına aksiyon tarzında çektiği klip ilk günden itibaren büyük dikkat çekti.

1997 yılında da Londra’ya yerleşip üniversite eğitimine kaldığı yerden ‘American College Of London’da devam ederken, yine Londra’da İzel’in “Emanet” adlı albümünün müzik direktörlüğünü üstlendi.

1998 Temmuz’unda yayımladığı üçüncü albümü “Detay” ile beklentileri boşa çıkarmadı. Yurt içinde onlarca şehirde, yurtdışında da Amerika, Avustralya, Almanya, Avusturya, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İsveç, Fransa, Türkmenistan, Azerbaycan gibi pek çok ülkede toplam 120 konser veren Mustafa Sandal bu albümde de her zamanki satış tirajlarını yakaladı.

1999 kışında Paris’te Sony Music ile yaptığı anlaşma ile dünyaya açılan Sandal, yurt dışında yayınlanmak üzere “Araba” adlı şarkısına yeni aranjmanıyla Marakeş/Fas’ta klip çekti. Yurt dışında da çok ses getiren ve de sevilen bu single çalışması ile daha önce albümlerinde yorumladığı şarkılardan 12 tanesinin bulunduğu albüm sayesinde Fransa, Almanya, Belçika, İsviçre gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, bir çok TV programına katılıp röportaj verdi. Ayrıca “Araba” şarkısına gelen okuma istekleri doğrultusunda şarkı, Rusça, Arapça ve Yunanca dillerinde yorumlandı.

2000 Haziran’ında “Akışına Bırak” adlı dördüncü albümünü müzikseverlere sundu. Bu albümde önceki albümlerden farklı olarak müzik direktörlüğü kimliğini İskender Paydaş’la paylaşarak, daha çok besteci ve yorumcu kimliğini ortaya çıkardı. Düzenlemelerinin altında Volga Tamöz’ün imzasının da yer aldığı şarkılar, kaliteli alt yapısı ve ses efektleriyle fark yarattı.

2000-2001 konser programlarının arasında, Eros Ramazzotti ile birlikte İstanbul Ali Sami Yen Stadı’nda 25 bin kişi önünde yaptığı düetle, bugün gelmiş olduğu noktaya hakkı ile ulaştığını ispat etti.

2002 yılının ilk aylarında, Yada Sound Studios isimli yeni stüdyosunu kurdu ve “Kop” albümünün kayıtlarını burada gerçekleştirdi. Ayrıca, kendi prodüksiyon firması olan Yada Productions bünyesinde kurduğu ve alt yapı çalışmaları 2 yıllık bir süreyi alan Fan Club’ını, isim ve format değişikliği yaparak yeniledigi www.mustinet.net sitesi üzerinden faaliyete geçirdi.

2002 Haziran’ında çıkardığı “Kop” isimli albümüyle müzik piyasasına yeniden hızlı ve iddiali bir giriş yaparak, 2002 yılının en çok satan prodüksiyonuna imzasını attı. Mustafa Sandal, yaklaşık 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan “Kop” isimli albümünde genç ve dinamik bir ekiple çalıştı. Albüm, 10 Haziran 2002’de Erol Köse Prodüksiyon tarafından piyasaya sürüldü. Bu prodüksiyonda, deneyimli müzik adamlarının yanı sıra yeni yetenekler de dikkat çekiyordu. 10 şarkının bulunduğu albümün müzik direktörlüğünü Mustafa Sandal’ın ‘gelecek vaad ediyor’ dediği Volga Tamöz yaptı.

Müzik hayatının en önemli çalışmalarından birisine imza atan Tamöz, düzenlemelerdeki performansıyla dikkat çekti. Almanya’nın en iyi ses mühendislerinden biri olan Ünal Yüksel, Mustafa Sandal’ın bu prodüksiyonunda yer almak üzere Türkiye’ye geldi. Albümün kaliteli sound’unun oluşmasında önemli rol oynayan Yüksel, tecrübesi ve yeteneğiyle bu prodüksiyona renk kattı. Albümün diğer bir ilginç yanı, ünlü besteci Altan Çetin’in “Helal Et” isimli şarkıda, sanatçı dostu Mustafa Sandal’la buluşmasıydı. Şarkının söz ve müziğinde ortak imzaları olan ikili, çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Ayrıca, sözü ve müziği Erhan Güleryüz’e ait olan “Gururumdan” adlı parçanın kemanlarını Berlin Oda Orkestrası’nın çalmış olması da önemli bir ayrıntıydı. Bu genç ve dinamik ekibin önemli isimlerinden birisi de Şafak Taner’di. Albüm kartonetindeki fotoğraflara imzasını atan genç fotoğrafçı, klasikleşmiş çalışmalardan uzak yorumuyla öne çıktı. Tecrübeli müzisyen Ayhan Sayıner de bu prodüksiyonun temel taşları arasında yer aldı. Tüm bunların yanı sıra albümün en ilginç tarafı, Mustafa Sandal’ın ilk kez sözü ve müziği bir başkasına ait bir çalışmayı çıkış parçası olarak seçmesiydi.

“Pazara Kadar” isimli şarkı, dikkat çeken sözleri ve ritmik yapısıyla dinleyenlere keyif veren bir çalışma olarak yer aldı. Mustafa Sandal, şu ana kadar “Kop” albümünde yer alan “Pazara Kadar”, “Geçmiş Olsun”, “Kopmam Lazım -Remix” isimli şarkılarına klip çekti. Çıktığı ilk günden beri müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan “Kop”, 2002 yılının şu ana dek en çok satan albümlerinden biri olarak yıla damgasını vurdu.

Arkasından 2003’te “Moonlight (Aya Benzer)” ve 2004’te “Seven” ve “İste” isimli albümlerini yayınladı. 2005’te de “Yamalı Tövbeler” isimli Maxi Single çıkarttı.

2007’de Seyhan Müzik’ten çıkardığı albümün ismi ise, “Devamı Var” ismini taşıyor.

13 Ocak 2008’de Türk asıllı Sırp Emina Jahovic ile evlendi.

Mustafa Sandal [nam-ı diğer Musti], 2009’da ‘Karizma’sıyla geri döndü. Sandal, 12 şarkıdan oluşan albümde beş farklı aranjörle çalıştı. Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Cent’in birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandal’ın “Ateş Et ve Unut” ile “Karizma” adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı.

“Baba olarak çıkardığım ilk albüm olan ‘Karizma’ benim için milat olacak” diyen ünlü sanatçının albümü, oğlu Yaman’ın kahkahalarıyla başlıyor. Emina ise, bir şarkıda eşine vokal yaptı. ‘Karizma’nın kapağı, Türkiye’de ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet olma özelliğine sahip.

Mustafa Sandal, “Hiç bu kadar iddialı konuşmamıştım ama ‘Karizma’nın 2009 yılının albümü olacağından eminim. Ateş Et ve Unut ise, tıpkı İsyankar gibi Türk pop müziğine yön verecek şarkılar arasına girecek. Albümde hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk” dedi. Sandal’ın ‘Karzima’sında, Ayman Bahgat ve Amr Moustafa gibi ünlü Arap müzisyenlerin besteleri de yer alıyor.

Albümün ilk klibi, sözü Mustafa Sandal’a, müziği Mustafa Sandal ve Bojan Dugic’e ait olan “Ateş Et ve Unut” adlı şarkıya çekildi. “Ateş Et ve Unut”, farklı alt yapısı ve sıradışı sözleriyle dikkat çekiyor. Bu şarkı, Dugic’in Jennifer Lopez’e vermekten vazgeçip Musti’nin albümüne dahil ettiği şarkının ‘bif melodilerini’ de içinde bulunduruyor. Lopez’e kısmet olmayan diğer şarkı ise “Karizma” oldu.

Albümün ismi son anda değiştirildi. Mustafa Sandal, albümünün isminin baş harflerini “A.Y.S.” olarak açıklamıştı. Sandal, “A.Y.S.” adında sahte albümlerin çıkması ve sözkonusu albümün internette 380 bin kişi tarafından indirilmesi üzerine isim değişikliği yapmak zorunda kaldı. Musti, böylelikle “Alışkanlık Yapmadığı Sürece (A.Y.S.)” ismi yerine ‘Karizma’yı kullandı.

2010 yılında çıkarılan ve kolektif bir çalışma olan “Her Devrin Devleri” isimli albümde 70’lerin ünlü yorumcusu Gökben ile ortak bir düete imza attı. Gökben ile düet yaptığı “Nevrin Döner” isimli şarkı ile albümde yer aldı.

2011 Mayıs sonu Haziran başında müzik ve magazin haber sitelerinde “Şıkır Şıkır” şarkısı ve klibi hakkında şu habere yer veriliyordu. Sözlerini Mustafa Sandal’ın yazdığı, bestesini Mısır asıllı Amr Mostafa Mohammed’in yaptığı “Şıkır Şıkır” adlı şarkıyı Gülben Ergen İle Mustafa Sandal birlikte yorumladılar.

Ünlü sanatçı Gülben Ergen son günlerde büyük bir heyecan yaşıyor. Uzun zamandır albüm çalışması içinde olan sanatçı, önümüzdeki günlerde müzik marketlerde yerini alacak olan “Şıkır Şıkır” adlı single ile bu yaza damgasını vuracak.

Gülben Ergen her zaman olduğu gibi bu single albümünün kapak fotoğraflarını da işinin duayeni Nihat Odabaşına teslim ederken; geçtiğimiz cumartesi günü Kilyos sahillerinde gerçekleştirilen “Şıkır Şıkır” şarkısının Klip yönetmenliğini de Nihat Odabaşı üstlendi.

Single’ın müzik yönetmenliğini Taşkın Sabah üstlenirken Miks ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı.

Gülben Ergen, “Şıkır Şıkır” Single albümünün İstanbul’daki ilk konserini 27 Temmuz’da Kuruçeşme Arena’da sevenlerinin ve hayranlarının karşısına çıkacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 29.05.2011 / www.michaelshow.com / starlounge.tr.msn.com - 01.06.2011)

Gülben’in 2011 Ağustos ayında çıkardığı “Hayat Bi Gün...” isimli albüme “Şıkır Şıkır” şarkısını kendisinden izin almadan albüme dahil ettiği gerekçesiyle Mustafa Sandal ile Gülben Ergen’in arası bozuldu.

Acun Ilıcalı’nın Hollanda’dan Türkiye’ye getirdiği The Voice adlı Türkiye versiyonu “O Ses Türkiye” adlı yarışmada Hadise, Hülya Avşar ve Murat Boz ile birlikte 2011 Ağustos başında Mustafa Sandal da jüri üyeliği yapmayı kabul etti.

Mustafa Sandal, yeni albüm için hazırlıklara başladı.

Mustafa Sandal, yeni albüm çalışmalarına hız verdi. ‘O Ses Türkiye’nin çekimleri dışındaki zamanının tamamını stüdyoda geçiren Sandal, sık sık yurtdışına gidip dünya starlarının aranjörleriyle de bir araya geliyor.

Mustafa Sandal, 2012 baharında çıkaracağı albümde kendi bestelerinin yanı sıra, genç müzisyenlerin çalışmalarına da yer verecek. Sandal, yeni şarkılarını ilk kez Facebook ve Twitter’daki hayranlarıyla paylaşacak!
(Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 20.12.2011 / magazin.haberturk.com - 21.12.2011)

Mustafa Sandal, yeni albümü “Organik” ile üç yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşuyor.

Sandal albümü hakkında “Hayatımın albümü” diyor

“Organik” albümünde 5 şarkının sözü ve müziği, ayrıca 1 şarkının da müziği Mustafa Sandal’a ait. Diğer çalışmalarda ise Soner Sarıkabadayı, Eflatun, Volga Tamöz, Deniz Erten ve Amr Mostafa gibi isimlerin imzası var.

Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle piyasaya sürülen albümün ilk çıkış çalışması “Ego” olacak. Mustafa Sandal’a, “Çek Gönder” isimli şarkısında ise Emina eşlik ediyor. Albümün farklı konsepti ve dünya standartlarındaki sound kalitesiyle 2012 yılına damgası vurması bekleniyor.
(Kaynak: www.michaelshow.com - 06.06.2012)

12.11.2012 tarihinde DMC tarafından çıkarılan Emina’ın Türkiye’de çıkardığı “Kimse Yok Mu?” isimli single şarkısının sözü Mustafa Sandal’a ait.

22.01.2013 tarihinde, Temmuz 2003’te Erol Köse Prodüksiyon tarafından Maxi Sandal 2003-Moonlight (Aya Benzer) adıyla çıkarılan albümün Poll Production tarafından yeni basımı yapılıp “Maxi Sandal 2003” müzik marketlere sunuldu.

Mustafa Sandal’dan Çorba Tarifli Single

Mustafa Sandal albüm hazırlıkları öncesi müzikseverler için bir sürpriz hazırladı.

Sanatçının hit şarkısı “2 Tas Çorba” yepyeni aranjeleriyle 3 versiyon olarak müzikseverlere sunuldu.

Sözleri Mustafa Sandal, bestesi Bülent Tezcan ve Aranjesi Seçkin Özer & Mustafa Sandal’a ait olan şarkının şarkı “ılık” , “sıcak” ve “hiç hesapta yokken” isimli versiyonlarıyla dijital müzik platformlarında satışa açılmış olacak.
(Kaynak: milliyet.com.tr / magazin.haberturk.com / www.michaelshow.com - 14.02.2013)

Mustafa Sandal “Dön Dünya” Dedi

Başarılı şarkıcı Mustafa Sandal, Rising Star’da bir ilki gerçekleştirdi.

Acun Ilıcalı’nın yeni programı Rising Star’da jüri koltuğunda oturan Mustafa Sandal, önceki akşam program konuklarına bir sürpriz yaparak yeni şarkısı ‘Dön Dünya’yı ilk kez seslendirdi.

Rising Star programında bu ilki yaşatan Mustafa Sandal’ın yeni şarkısı çok beğenildi. Uzun bir süre sonra hayranlarıyla buluşan Sandal, programda eşiyle birlikte jüri koltuğunda oturuyor.
(Kaynak: milliyet.com.tr / magazin.haberturk.com / www.michaelshow.com - 14.02.2016)

Mustafa Sandal’dan Yeni Single!

Mustafa sandal “Aşk Kovulmaz” isimli yeni şarkısını hayranlarının beğenisine sundu.

Yeni albüm hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Mustafa Sandal albümünde yer alan “Aşk Kovulmaz” şarkısını hayranlarıyla buluşturdu.

Uzun süredir yeni şarkı bekleyen Mustafa Sandal hayranları “Aşk Kovulmaz” şarkısına kısa sürede büyük ilgi gösterdi
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.01.2018)

Baba - Oğul Klip Çektiler!

Emina Jahovic’le geçtiğimiz aylarda evliliğini sonlandıran Mustafa Sandal, yeni şarkısı “Reset” için kamera karşısına geçti.

Sandal, şarkının klibinde oğlu Yaman’ı da oynattı.

Emina Jahovic’le evlilğini sonlandıran şarkıcı Mustafa Sandal, uzun bir aradan sonra yeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu.

“Reset” isimli şarkısı için rapçi Eypio ile düet yapan Sandal’dan bir de klip geldi.

KLİBİNDE OĞLUNU OYNATTI

Mustafa Sandal, klibinde Emina Jahovic’ten olan oğlu Yaman’ı da oynattı.

“VİTESİ 5’E TAKTIM”

Mustafa Sandal daha önce yaptığı bir açıklamada, “Temmuz ayının ilk haftası yeni parçamızı piyasaya çıkartmış olacağım, kliple birlikte aynı anda çıkmış olacak. Daha bunlar bir şey değil, vitesi 5’e taktım geliyorum” ifadesini kullanmıştı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 08.07.2018)

Mustafa Sandal’dan Yeni Single

Mustafa Sandal, “Masum Gibi” isimli yeni çalışmasını müzik sevelerin beğensine sundu.

Sözü ve müziği Emre Şakar, düzenlemesi Özkan Meydan ve Alican Özbuğutu’ya ait olan ve mixi ise Tarık Ceran tarafından yapılan şarkının klip yönetmenliğini ise Akif Çalgın üstlendi.

Mustafa Sandal’ın Amerika’nın New York şehrinde verdiği konser esnasında gerçekleşen klip çekiminde, New York Polis Departmanı’nda (NYPD) görevli Türk polislerinin de klipte rol alması renkli görüntülere sahne oldu.

“Masum Gibi” DMC etiketi ile tüm dijital platformlar ve radyolarda!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 25.07.2019)

Mustafa Sandal Ve Zeynep Bastık’tan “Mod”

Mustafa Sandal ilk olarak Harbiye’de verdiği konserlerinde sevenlerine “Mod” isimli çalışmasının hazırlıklarına başladığını ve Zeynep Bastık ile düet yapacağını müjdelemişti.

Sözü ve müziği kendisine ait olan, aranjesi Erhan Bayrak tarafından yapılan, yönetmenliğini ise Tolga Akiş’in üstlendiği “Mod” adlı şarkısını, popüler müzikte son dönemin en sevilen ismi Zeynep Bastık ile birlikte yorumlayan Mustafa Sandal, “Her şey yalan, şarkı gerçek, önemli olan hikayeye gerçek şarkılar bırakmak, klibimiz çok samimi, çok yakın, şarkıyı karşı tarafa net geçiren anlamlı bir klip oldu” dedi.

Mustafa Sandal ve Zeynep Bastık’ın düet çalışması olan “Mod” ile dijital platformlardaki yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 13.11.2019)

Mustafa Sandal’dan Alkışlık Hareket!

“Yanında” şarkısının tüm gelirleri sağlık çalışanlarına bağışlanacak...

Mustafa Sandal, karantinadayken Defkhan ve Melis Fis ile “Yanında” adlı şarkısına Instagram’dan düet yaptı.

Musti, bu şarkısının tüm dijital gelirini büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarına bağışlayacağını söyleyerek alkış topladı.
(Kaynak: www.takvim.com.tr - 06.04.2020)

Mustafa Sandal’dan ‘Damar’la Müziğe Devam!

90 ve 2000’li yılların unutulmaz şarkılarının mimarı, Türkçe Pop’un yıldız ismi Mustafa Sandal, yeni şarkısı ‘Damar’ı dinleyicileriyle buluşturdu.

Sözü ve bestesi kendisine ait olan ‘Damar’ın düzenlemesini başarılı aranjör Erhan Bayrak üstlenirken, klibin yönetmen koltuğunda Akif Çalgın oturdu.

Müzik kariyerinde çok fazla sayıda hite imza atmış Mustafa Sandal, yine hit olmaya aday yeni şarkısı “Damar” ile müzikseverleri geçmiş zamanlarda müzikal bir yolculuğa çıkarıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 25.09.2020)

Mustafa Sandal Ve Doğu Demirkol’dan “Tekrar”

Türk pop müziğinin star ismi Mustafa Sandal, ünlü komedyen Doğu Demirkol’la bir araya gelerek, ortak bir projeye imza attı.

“Tekrar” adlı şarkının sözü Doğu Demirkol, müziği direktörlüğü ve aranjesi Hakan Kara imzası taşıyor.

Mix mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Toplam beş farklı mekanda iki günde, 40 kişilik bir ekiple çekilen klibin yönetmenliğini Karan Kardeşler üstlendi.

Mustafa Sandal & Doğu Demirkol “Tekrar” YADA Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda ve klibi NetD’de yayında!
(Kaynak: www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com - 25.01.2021)

Mustafa Sandal’dan Milli Takım’a Özel Şarkı

Mustafa Sandal, Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio’nun seslendirdiği Milli Takım’ın EURO 2020 şarkısı yayınlandı.

Salgın nedeniyle bir yıl ertelenen EURO 2020’de mücadele edecek Türkiye Milli Futbol Takımı için destek şarkısı Mustafa Sandal’dan geldi. Milli Takım’ın EURO 2020 şarkısı ‘Bizim Çocuklar’ı Mustafa Sandal, Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio seslendirdi.

EURO 2020, bu yıl çeşitli önlemler alınarak düzenlenecek. Turnuvaya katılmaya hak kazanan Milli Takım, İtalya, Galler ve İsviçre ile birlikte A Grubu’nda mücadele edecek.

Türkiye Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde Tarkan’ın “Bir Oluruz Yolunda” şarkısının Milli Takım ile özdeşleştiğini belirtmiş ve sanatçıya yeni bir şarkı çağrısı yapmıştı.
(Kaynak: www.magazinci.com - 08.06.2021)

Diskografi:
1994
Suç Bende (Albüm, Şahin Özer Müzik, 11 Temmuz 1994)

1- Bu Kız Beni Görmeli - 03:41
2- Sana İhtiyacım Var - 03:30
3- Beni Ağlatma - 03:25
4- O Hep Bana (Anlatır) - 03:02
5- Suç Bende - 03:16
6- Bize Gidelim - 03:29
7- Anlamazsın - 03:36
8- Neredesin - 03:24
9- Dokunsana - 03:30
10-Bu Şarkı Yarınlara - 03:18

1995
Pop Stars (Kolektif Albüm, Bay Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
3. O Hep Bana Anlatır - Mustafa Sandal

1996

1- Bir Anda (Remix) - 04:35
2- Araba - 04:41
3- Kalmadı - 03:56
4- Denize Doğru - 04:10
5- Bir Tanem - 03:38
6- Bir Anda - 03:11
7- Gidenlerden - 03:57
8- Jest Oldu - 04:14
9- Karanlığa Veda - 03:14
10-Oyalama - 03:33
11-İki Tas Çorba - 3:48
12-Daha Çok Vaktin Var - 4:13
13-Gölgede Aynı - 04:17

1998
Detay (Albüm, Prestij Müzik, 27 Temmuz 1998)

1- Aya Benzer - 03:54
2- Top - 04:09
3- Bombacı - 03:02
4- Teyze - 04:23
5- Onca - 05:31
6- Detay - 03:33
7- Çekilin - 04:49
8- Mevcut - 03:33 (Söz: Mert Ekren)
9- Ya Da - 03:14
10-Niyet - 03:49
11-Bir Başka - 04:05
12-Ve - 04:00

1999
Araba (Single, Sony Music)

1. Araba (Single Version) - 3:53
2. Araba (Extended Version) - 4:34
3. Araba (Club Mix) - 4:46
4. Fıkra - 4:34
5. Araba (Instrumental Version) - 3:52

2000
Akışına Bırak (Albüm, Türü: Pop & Rock, Studio, Stereo, Prestij Müzik)

1- Tek Geçerim - 03:45
2- Hatırla Beni - 02:59
3- Geriye Dönmem - 04:25
4- Güncel Zalim - 03:52
5- Alkışlarla - 04:39
6- Hep Beraber - 03:04
7- Mesela - 03:46
8- Hava Atma - 03:13
9- Esas Duruş - 04:33
10-Hatırla Beni (Greek Duet Featuring Natali) - 02:59
11-Akışına Bırak - 04:29

Şamata 2000 (Derleme Albüm, Universal / Neşe Müzik, 2000)
Büyütmek için T ıklay ın
5.Aya Benzer - 3:53 Seslendiren: Mustafa Sandal

The Best of Prestij (Kolektif Kaset Albüm, Prestij Müzik, 2000)
Büyütmek için T ıklay ın
2- Detay - (Mustafa Sandal)

2002
Kop (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon, 17 Mayıs 2002)

1- Pazara Kadar - 03:26
2- Geçmiş Olsun - 04:09
3- Gururumdan - 03:58
4- Kopmam Lazım - 03:44
5- Bizi Bozar - 04:14
6- Tuşuma Bas - 04:19
7- Yok Gerekçem - 03:21
8- En Kötü İhtimalle - 03:58
9- Aptal Aşık - 04:03
10-Helal Et - 03:52

2003
Maxi Sandal 2003-Moonlight (Aya Benzer) (MC&CD Albüm, Erol Köse Prodüksiyon MC KB 2003-34-Ü-1807-009, Temmuz 2003)

1- Aşka Yürek Gerek - 05:46
2- Moonlight - 03:59
3- Yok Gerekçem - 03:19
4- En Kötü İhtimalle - 03:43
5- Kop (Remix) - 03:08
6- Aşka Yürek Gerek (Orient Mix) - 04:05
7- Aya Benzer (2003 Mix) - 03:59
8- Aşka Yürek Gerek (Dance Mix) - 04:40
9- Aşka Yürek Gerek (Club Trance Mix) - 07:20

Mustafa Sandal-Aya Benzer 2003 (Moonlight) ( feat. Gülcan) (CD-Maxi Albüm, Freizeit/Polydor/Universal-060249809025 Almanya)

1. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (Single Version) 3:54
2. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (English Version) 3:54
3. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (Solo Version) 3:44
4. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (Extended Version) 4:35

Mustafa Sandal-Aya Benzer 2003 (Moonlight) (feat. Gülcan) (Promo CD-Single, Freizeit/Polydor/Universal-06024 9811675 Almanya, 11.08.2003)

1. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (Single Version) 3:54
2. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (English Version) 3:54

Mustafa Sandal-Aya Benzer 2003 (Moonlight) (feat. Gülcan) (CD-Single, Freizeit/Polydor/Universal-06024 9811675 Almanya, 11.08.2003)

1. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (Single Version) 3:54
2. Aya Benzer 2003 (Moonlight) (English Version) 3:54

Seven (Albüm, Universal Music/Freizeit/Polydor 986584-2 Europe [Almanya], 20 Ekim 2003)

1- Gel Aşkım
2- All My Life
3- Aya Benzer 2003 (Moonlight) [Single Version] (feat.Gülcan)
4- Kopmam Lazım (Retro Version)
5- Fıkra
6- Araba 2004
7- Story
8- Knife
9- She Is In Love
10-Moonlight (feat.Gülcan)
11-Aşka Yürek Gerek (New Solo Version)
12-Suç Bende (Magic Version)
13-No Name (Ghost Trakc) [Enstrümental]

Seven (Albüm, Universal Music/Freizeit/Polydor 986584-2 Rusya)

(Yukardaki albümdenki 13.ncü şarkı burada konmamış)

Beşiktaş 100. Yıl Taraftar Albümü (Özel Albüm, DMC)
(Mustafa Sandal, Ufuk Yıldırım)
Büyütmek için T ıklay ın
1- BJK 100. Yıl Marşı (Söz-Müzik-Düzenleme: Mustafa Sandal) (5:14)
2- BJK / BJK 100. Yıl Marşı (Söz: Reha, Müzik-Düzenleme: Ufuk Yıldırım) (3:57)
3- BJK / Şampiyon Kartal (3:56)
4- BJK / Beşiktaş Sen Bizim Her şeyimizsin (3:45)
5- BJK / Bekleriz İnönü'ye (2:40)
6- BJK / Hadi Hisset (Söz-Müzik-Düzenleme: Mustafa Sandal) (2:30)
7- BJK / Samanyolu (3:51)
8- BJK / Kartal Gol (2:44)
9- BJK / Beşiktaş Marşı (3:28)
10-BJK / Beşiktaş Sevgisi Ruhumu Sardı (3:08)
11-BJK / BJK 1903 Marşı (3:42)
12-BJK / Şampiyonlar Sayfası (3:10)
13-BJK / Canımız Feda (3:47)
14-BJK / Kartal Marşı (3:05)
15-BJK / BJK 1 Yıl Marşı (remix) (4:11)
16-BJK / Gol Sonrası - 1 (0:59)
17-BJK / Gol Sonrası - 2 (0:28)
18-BJK / Gol Sonrası - 3 (1:28)


2004
Seven (Albüm, Universal Music/Polydor 9867085 Europe [Almanya], [2NCİ BASKI])

1- Gel Aşkım
2- All My Life
3- Aya Benzer 2003 (Moonlight) [Single Version] (feat.Gülcan)
4- Kopmam Lazım (Retro Version)
5- Fıkra
6- Araba 2004
7- Story
8- Knife
9- Moonlight (feat.Gülcan)
10-Bonus Track (No Name)

İste (Maxi Single, Türü: Pop, Erol Köse Prodüksiyon, 27 Temmuz 2004)

1. İsyankar - 03.50
2. Kavrulduk - 03.56
3. Gel Aşkım - 03.53
4. Fıkra - 04.31
5. All My Life (Remix) - 03.34
6. İsyankar (Oryantal Remix) - 03.42
7. Gel Aşkım (Remix) - 04.01
8. Story< - 03.44
9. All My Life - 03.43
10.Özetle - 04.38

İndigo Çocuklar (Karma Albüm, Ozan Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
6. İsyankar Seslendiren: Mustafa Sandal
10.Aşka Yürek Gerek Seslendiren: Mustafa Sandal

Bravo Hits (Albüm, WMS)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2:
14. Mustafa Sandal - Araba

Draostea Summer Hits (Albüm, UNI)
Büyütmek için T ıklay ın
CD 1:
14. Mustafa Sandal - Araba

2005
Sandal’ca Pop (MC&CD Derleme Albüm, Akbaş Müzik Almanya, 25.04.2005)
(“Detay” ve “Akışına Bırak” albümlerinden derlenmiştir)

1- Hatırla - 3:05
2- Detay - 3:54
3- Hava Atma - 3:16
4- Top - 4:00
5- Hep Beraber - 3:41
6- Bir Başka - 4:04
7- Tek Geçerim - 3:43
8- Niyet - 3:49
9- Aya Benzer - 3:53
10-Akışına Bırak - 3:12
11-Ya Da - 3:13
12-Ve - 3:59

Yamalı Tövbeler (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon, 28 Temmuz/10 Ağustos 2005)

1- Yamalı Tövbeler - 03:45
2- Yamalı Tövbeler - Akustik (Bonova) - 04:34
3- İsyankar (Panjabi MC versiyon) (featuring Gentlemen) - 04:04
4- Kopmam Lazım (Retro Versiyon) - 04:12
5- Araba 2005 (Summer Tone) - 03:55
6- Yamalı Tövbeler (Sense & Trance) - 05:19
7- İsyankar (Kingstone's Senorita Remix) - 03:17
8- Yamalı Tövbeler (Calisun) (featuring İlhan Erşahin) - 04:32

Supreme Orient (Karma Yabancı Albüm,)
12- Mustafa Sandal - Araba

Top of the Pop's (Karma Yabancı Albüm,)
Büyütmek için T ıklay ın
13- Mustafa Sandal - Araba

Seven Reloaded (CD Albüm, Polydor/Universal 9871726, Almanya)

1. Isyankar (Sabor De Amor - Panjabi MC) (feat. Gentleman) - 4:01
2. Kavrulduk - 3:57
3. Fikra - 4:37
4. Aya Benzer 2003 (Moonlight) [Single Version] - 3:54
5. All My Life - 3:40
6. Gel Askim [Album Version] - 3:53
7. Story - 3:45
8. Araba [Single Version] - 3:51
9. Isyankar (Beathoavenz Cut) (feat. Gentleman) - 3:52
10.Isyankar (Summer Breeze Mix) (feat. Gentleman) - 3:57
Extras:
Isyankar (Beathoavenz Cut - Video)
Araba (Video)
Gel Askim (Video)
All My Life (Video)
Isyankar [Turkish Version] (Video) - Rodrigo

Seven Reloaded (Kaset Albüm, AcTpa– 9871726, Ukrayna)


Mustafa Sandal featuring Gentleman-Isyankar (Single ve Maxi Single CD Albüm, Universal/Polydor)
Büyütmek için T ıklay ın
CD-Single (Universal / Polydor / 060249870099) 2005
1. Isyankar (Beathoavenz Cut) 3:52
2. Isyankar (Nad) 4:08

CD-Maxi (Universal / 986 899-1) 30.01.2005
1. Isyankar (Beathoavenz Cut) 3:52
2. Isyankar (Nad) 4:08
3. Isyankar (Sabor de Amor (Panjabi MC)) 4:02
4. Isyankar (Beathoavenz Real Mix) 4:24
5. Isyankar (Kingstone's Senorita Remix) 3:15
6. Isyankar (DJ Friction Club Mix) 4:22
7. Isyankar (Meltdown Mix) 3:24
Extras:
Isyankar (Video)

2006
Seven Reloaded (CD Albüm, Polydor/Universal 9871726/AcTpa 330499, Ukrayna)


2007
Devamı Var (Albüm, Seyhan Müzik, 13.06.2007)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. İndir - 03:39
2. Farketmez - 04:06
3. Çoban - 04:18
4. Melek Yüzlüm - 04:47
5. Mağlubuz - 04:35
6. Gönlünü Gün Edeni - 04:10
7. Kimbilir Kim - 03.40
8. Dayan (featuring İzel) - 04:29
9. Herkes Mecbur - 04:02
10.Zaten - 05:08
11.Ne Şarkılar Yazdım - 04:46
12.Devamı Var - 02:04


2009
Aşktan Yana Sesler (Albüm, 16.06.2009)

1- Tarif
2- Cennetten
3- İnadı Bırak
4- Meyve
5- Devamı
6- Aşktan Yana Sesler
7- Bittik Tükendik
8- Bulur Muydu?
9- Mektup
10-Bahset
11-Yeniden
12-İşte O Ses

Karizma (Albüm, Seyhan Müzik, 08.07.2009)

1. Karizma - 04:07 (Söz: Mustafa Sandal, Müzik. Musfata Sandal, Bojan Durgiç)
2. Demo - 03:28 (Söz: İsa Gülümser, Müzik: Amr Moustafa)
3. En Büyük Hikaye - 04:19 (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Tamar Ali, Ayman Bahgat Amar)
4. Ateş Et Ve Unut - 03:23 (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Musfata Sandal, Bojan Durgiç)
5. Sörf - 04:24 (Söz: Murat Güneş, Habil Ceyhan, Müzik: Murat Güneş)
6. Deli Yangın - 05:18 (Söz: Sezen Kiremit, Müzik. R. Aytaç Özgümüş)
7. Çocuksun - 03:21 (Söz: Mustafa Sandal, Hakkı Yalçın, Müzik: Mustafa Sandal)
8. Adı İntikamdı - 03:51 (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Dİno Merlin)
9. Var Mısın Yok Musun - feat. Elif Kaya - 04:24 (Söz: Gökhan Şahin, Müzik: Emrah Karaduman)
10.Tash - 04:12 (Söz & Müzik: Murat Güneş)
11.Bin Parça - 03:48 (Söz: Mustafa Sandal, İsra Gülümser, Müzik: Amr Moustafa)
12.Alışkanlık Yapmadığı Sürece - 04:06 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digital
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2010
Her Devrin Devleri (Kolektif Albüm, Atlas Müzik, 04.03.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Gökben & Mustafa Sandal - Nevrin Döner

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2011
Şıkır Şıkır / Gülben Ergen & Mustafa Sandal (Single, Seyhan Müzik, 06.06.2011)

1- [Gülben Ergen & Mustafa Sandal ] - Şıkır Şıkır (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Amr Mostafa)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
store.unkapani.digital
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.co.uk (İngiltere)

İste (Maxi Single, Erol Köse Prodüksiyon, 03.05 / 19.06.2012)
(27 Temmuz 2004 tarihinde çıkarılan albümün [YENİ BASIMI]
8 Mart 2016’da dijital olarak tekrar basılmıştır.)


1- İsyankar (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
2- Kavrulduk (Söz & Müzik: Şehrazat)
3- Gel Aşkım (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Bülent Aris)
4- Fıkra (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Bülent Aris)
5- All My Life ( Remix ) (Söz: Kim Sanders, Müzik: Mustafa Sandal)
6- İsyankar ( Oryantal Remix ) (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
7- Gel Aşkım ( Remix ) (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Bülent Aris)
8- Story (Söz: Kim Sanders, Müzik: Mustafa Sandal)
9- All My Life (Söz: Kim Sanders, Müzik: Mustafa Sandal)
10-Özetle (Enstrumantal) (Müzik: Bülent Aris)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.kitapsec.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yamalı Tövbeler (Albüm, Erol Köse Prodüksiyon, 03.05 / 19.06.2012)
(28 Temmuz/10 Ağustos 2005 tarihinde çıkarılan albümün YENİ BASIMI)

1- Yamalı Tövbeler - 03:45 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
2- Yamalı Tövbeler - Akustik (Bonova) - 04:34 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
3- İsyankar (Panjabi MC versiyon) (featuring Gentlemen) - 04:04 (Söz: Mustafa Sandal & Tilmann Otto, Müzik: Mustafa Sandal & Panjabi MC)
4- Kopmam Lazım (Retro Versiyon) - 04:12 (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Mustafa Sandal & Volga Tamöz)
5- Araba 2005 (Summer Tone) - 03:55 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
6- Yamalı Tövbeler (Sense & Trance) - 05:19 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)
7- İsyankar (Kingstone's Senorita Remix) - 03:17 (Söz: Mustafa Sandal & Tilmann Otto, Müzik: Mustafa Sandal & Panjabi MC)
8- Yamalı Tövbeler (Calisun) (featuring İlhan Erşahin) - 04:32 (Söz & Müzik: Mustafa Sandal)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitantik.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Organik (Albüm, Poll Production, 11.06.2012)

1- Ego
2- Kafası Bu
3- Neler Neler
4- Yok Öyle Bir Dünya
5- Kum
6- Çek Gönder
7- Kurşun Geçirmez
8- Ego (Akustik Versiyon)
9- Bi Git Bakalım
10-Organik


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.zihni.com
www.tulumba.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

Kimse Yok Mu? / Emina (Single, DMC, 12.11.2012)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Kimse Yok Mu? (Söz: Mustafa Sandal, Müzik: Emina)

2013
Maxi Sandal 2003 (Albüm, Poll Production, 22.01.2013)
(Temmuz 2003'te Erol Köse Prodüksiyon tarafından Maxi Sandal 2003-Moonlight (Aya Benzer) adıyla çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])

1. Aşka Yürek Gerek
2. Moonlight
3. Yok Gerekçem
4. En Kötü İhtimalle
5. Kop
6. Aşka Yürek Gerek
7. Aya Benzer
8. Aşka Yürek Gerek (Dance Mix)
9. Aşka Yürek Gerek (Clup)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.canplak.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)

2 Tas Çorba (Single, Poll Production, 14.02.2013)

1- 2 Tas Çorba (Sıcak Versiyon)
2- 2 Tas Çorba (Ilık Versiyon)
3- 2 Tas Çorba (Hiç Hesapta Yokken)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com

Aya Benzer (Maxi Single, Ascot Music 05.06.2013)

1. Aya Benzer (Edit Radio)
2. Aya Benzer (Royal G's R&B Mix)
3. Aya Benzer (Royal G's Flutehouse Mix)
4. Aya Benzer (Original Edit)

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.amazon.de (Almanya)

Tesir Altında (Albüm, DMC, 05.08.2013)

1- Tesir Altında (Vokal: Gülşen) (Söz ve Müzik: Gülşen, Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)
2- Vardır Bir Numarası
Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Single Şarkı
1- Tesir Altında (Cihat Uğurel Remix)

Pop 2014 (Derleme Pop Albüm, DMC, 10.01.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Mustafa Sandal - Tesir Altında

Pop Türkçe Mix Yaz 2014 (4xCD Pop Albüm, DMC, 15.09.2014)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2
1. Mustafa Sandal - Tesir Altında

2015
Ben Olsaydım (Single, DMC, 19.06.2015)

1- Kadere Bak
2- Ben Olsaydım
3- Kadere Bak (Akustik Versiyon)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2016
Dön Dünya (Dijital Single, DMC, 22.07.2016)

1- Dön Dünya - 03:34

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Dön Dünya (Single, DMC, 02.09.2016)

1- Dön Dünya - 03:34
2- Hepsi Aşktan
3- İstanbul


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2018
Aşk Kovulmaz (Single, DMC, 23.01.2018)

1- Aşk Kovulmaz


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Reset (feat. Eypio) (Single, DMC, 03.07.2018)

1- Reset (feat. Eypio) - 03:06

Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Gel Bana (Single, DMC, 14.01.2019)

1- Gel Bana


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Masum Gibi (Single, DMC, 25.07.2019)

1- Masum Gibi

Kapat

Şarkılardan örnekleri FlashPlayerde Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
11 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da hayata merhaba diyen Mustafa Sandal, Özel Dost Kolejindeki ilk öğreniminin ardından İsviçre’de Cenevre yakınlarındaki College Du Leman’da orta ve lise öğrenimini tamamladı. Ardından, üniversiteye Boston New Hampshire College’da başlayan Sandal, 2.5 yıllık üniversite tahsilini yarıda bırakarak Türkiye’ye döndü. Yurt dışında çeşitli ülkelerde geçirdiği uzun yıllar tüm yaşamıyla beraber müziğine de yansıdı.

Aldığı tüm bu eğitime rağmen çocukluk yıllarından beri içinde duyduğu müzik tutkusunu daha fazla bastıramayan Sandal, profesyonel müzik yaşamına İstanbul Gelişim Stüdyosu’nda, Onno Tunç, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Garo Mafyan gibi ülkemizin en ileri gelen müzik adamlarının yanında başladı (1989). Cenevre’deki ortaokul ve lise yıllarında okul DJ’liği ile başlayan bu müzik aşkı İstanbul Gelişim Stüdyosu’na adım atması ile doruğa ulaştı.

Sandal’ın bu kadar kısa sürede kendini kabul ettirmesinin ardında bol ve çeşitli türlerde müzik dinlemesi, aşırı merakı yatıyordu. Kendi müzik ruhunu öğrendikleriyle birleştirerek belki de asıl müzikal kimliği olan bestecilik ve söz yazarlığını ortaya çıkardı. Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik ,Ozan Orhon, Burak Kut, Emel Müftüoğlu, Reyhan Karaca, İzel, Sibel Alaş, Asya, Hakan Peker ve Ferda Anıl Yarkın gibi müzik yıldızlarına verdiği besteler, Mustafa Sandal’ı gerçek anlamda peşinden koşulan bir besteci ve söz yazarı konumuna getirdi.

1994 yılında ilk albümü ‘Suç Bende’yi çıkardı ve 1.5 Milyon MC ve 200 Bin CD tirajına ulaştı.. Bu albümün satış tirajı, Mustafa Sandal’ın yıllardan beri yapmış olduğu çalışmaların bir ürünü olurken, özellikle müzikseverlerin kulaklarına beynine yerleşen “Bu Kız Beni Görmeli - Bana Kazak Örmeli” dizeleriyle Sandal Türk Pop Müziği’nin tartışmasız starlarından biri oldu. “Suç Bende” isimli albüm piyasaya verildikten üç ay sonra başlayan Türkiye turnesinde bir seneden çok daha kısa bir süre içerisinde yurt içinde 140, yurtdışında ise 30 konser vererek kırılması güç bir rekora imza attı. İlk albümünün başarısından sonra Sandal, bestecilik ve söz yazarlığı ile yetinmeyerek, aranjörlük yönünü geliştirmeye karar verdi. Evine bir ‘home-studio’ kurarak çalışmalarını daha hızlı ve çok yönlü olarak yapmaya başladı.

1995 yılında, ilk kez bir albümün müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlenerek Sibel Alaş’ın “Adam” isimli albümüne imza attı.

1996’da, “Gölgede Aynı” adlı ikinci albümü hazırladı. Bu albümün ilk albümden farkı tam anlamıyla bir Mustafa Sandal prodüksiyonu olmasıydı. Ayrıca, verdiği yüzlerce yurt içi ve yurt dışı konserle birlikte, 2 milyon kaset ve 600 bin CD tirajı, eşine az rastlanır bir Mustafa Sandal fanatizmini de beraberinde getirdi. Bir zamanlar hayal edilmesi bile güç olan stadyum konserlerindeki başarısıyla yetinmeyerek müziğin görsel yanı diyebileceğimiz video kliplerde daha önce denenmemiş temalar kullanıldı. “Bir Anda” adlı şarkısına aksiyon tarzında çektiği klip ilk günden itibaren büyük dikkat çekti.

1997 yılında da Londra’ya yerleşip üniversite eğitimine kaldığı yerden ‘American College Of London’da devam ederken, yine Londra’da İzel’in “Emanet” adlı albümünün müzik direktörlüğünü üstlendi.

1998 Temmuz’unda yayımladığı üçüncü albümü “Detay” ile beklentileri boşa çıkarmadı. Yurt içinde onlarca şehirde, yurtdışında da Amerika, Avustralya, Almanya, Avusturya, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İsveç, Fransa, Türkmenistan, Azerbaycan gibi pek çok ülkede toplam 120 konser veren Mustafa Sandal bu albümde de her zamanki satış tirajlarını yakaladı.

1999 kışında Paris’te Sony Music ile yaptığı anlaşma ile dünyaya açılan Sandal, yurt dışında yayınlanmak üzere “Araba” adlı şarkısına yeni aranjmanıyla Marakeş/Fas’ta klip çekti. Yurt dışında da çok ses getiren ve de sevilen bu single çalışması ile daha önce albümlerinde yorumladığı şarkılardan 12 tanesinin bulunduğu albüm sayesinde Fransa, Almanya, Belçika, İsviçre gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde, bir çok TV programına katılıp röportaj verdi. Ayrıca “Araba” şarkısına gelen okuma istekleri doğrultusunda şarkı, Rusça, Arapça ve Yunanca dillerinde yorumlandı.

2000 Haziran’ında “Akışına Bırak” adlı dördüncü albümünü müzikseverlere sundu. Bu albümde önceki albümlerden farklı olarak müzik direktörlüğü kimliğini İskender Paydaş’la paylaşarak, daha çok besteci ve yorumcu kimliğini ortaya çıkardı. Düzenlemelerinin altında Volga Tamöz’ün imzasının da yer aldığı şarkılar, kaliteli alt yapısı ve ses efektleriyle fark yarattı.

2000-2001 konser programlarının arasında, Eros Ramazzotti ile birlikte İstanbul Ali Sami Yen Stadı’nda 25 bin kişi önünde yaptığı düetle, bugün gelmiş olduğu noktaya hakkı ile ulaştığını ispat etti.

2002 yılının ilk aylarında, Yada Sound Studios isimli yeni stüdyosunu kurdu ve “Kop” albümünün kayıtlarını burada gerçekleştirdi. Ayrıca, kendi prodüksiyon firması olan Yada Productions bünyesinde kurduğu ve alt yapı çalışmaları 2 yıllık bir süreyi alan Fan Club’ını, isim ve format değişikliği yaparak yeniledigi www.mustinet.net sitesi üzerinden faaliyete geçirdi.

2002 Haziran’ında çıkardığı “Kop” isimli albümüyle müzik piyasasına yeniden hızlı ve iddiali bir giriş yaparak, 2002 yılının en çok satan prodüksiyonuna imzasını attı. Mustafa Sandal, yaklaşık 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünü olan “Kop” isimli albümünde genç ve dinamik bir ekiple çalıştı. Albüm, 10 Haziran 2002’de Erol Köse Prodüksiyon tarafından piyasaya sürüldü. Bu prodüksiyonda, deneyimli müzik adamlarının yanı sıra yeni yetenekler de dikkat çekiyordu. 10 şarkının bulunduğu albümün müzik direktörlüğünü Mustafa Sandal’ın ‘gelecek vaad ediyor’ dediği Volga Tamöz yaptı.

Müzik hayatının en önemli çalışmalarından birisine imza atan Tamöz, düzenlemelerdeki performansıyla dikkat çekti. Almanya’nın en iyi ses mühendislerinden biri olan Ünal Yüksel, Mustafa Sandal’ın bu prodüksiyonunda yer almak üzere Türkiye’ye geldi. Albümün kaliteli sound’unun oluşmasında önemli rol oynayan Yüksel, tecrübesi ve yeteneğiyle bu prodüksiyona renk kattı. Albümün diğer bir ilginç yanı, ünlü besteci Altan Çetin’in “Helal Et” isimli şarkıda, sanatçı dostu Mustafa Sandal’la buluşmasıydı. Şarkının söz ve müziğinde ortak imzaları olan ikili, çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Ayrıca, sözü ve müziği Erhan Güleryüz’e ait olan “Gururumdan” adlı parçanın kemanlarını Berlin Oda Orkestrası’nın çalmış olması da önemli bir ayrıntıydı. Bu genç ve dinamik ekibin önemli isimlerinden birisi de Şafak Taner’di. Albüm kartonetindeki fotoğraflara imzasını atan genç fotoğrafçı, klasikleşmiş çalışmalardan uzak yorumuyla öne çıktı. Tecrübeli müzisyen Ayhan Sayıner de bu prodüksiyonun temel taşları arasında yer aldı. Tüm bunların yanı sıra albümün en ilginç tarafı, Mustafa Sandal’ın ilk kez sözü ve müziği bir başkasına ait bir çalışmayı çıkış parçası olarak seçmesiydi.

“Pazara Kadar” isimli şarkı, dikkat çeken sözleri ve ritmik yapısıyla dinleyenlere keyif veren bir çalışma olarak yer aldı. Mustafa Sandal, şu ana kadar “Kop” albümünde yer alan “Pazara Kadar”, “Geçmiş Olsun”, “Kopmam Lazım -Remix” isimli şarkılarına klip çekti. Çıktığı ilk günden beri müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan “Kop”, 2002 yılının şu ana dek en çok satan albümlerinden biri olarak yıla damgasını vurdu.

Arkasından 2003’te “Moonlight (Aya Benzer)” ve 2004’te “Seven” ve “İste” isimli albümlerini yayınladı. 2005’te de “Yamalı Tövbeler” isimli Maxi Single çıkarttı.

2007’de Seyhan Müzik’ten çıkardığı albümün ismi ise, “Devamı Var” ismini taşıyor.

13 Ocak 2008’de Türk asıllı Sırp Emina Jahovic ile evlendi.

Mustafa Sandal [nam-ı diğer Musti], 2009’da ‘Karizma’sıyla geri döndü. Sandal, 12 şarkıdan oluşan albümde beş farklı aranjörle çalıştı. Britney Spears, Jennifer Lopez, Sting ve 50 Cent’in birçok şarkısının aranjesini yapan Bojan Dugic, Sandal’ın “Ateş Et ve Unut” ile “Karizma” adlı şarkılarının düzenlemelerine imzasını attı.

“Baba olarak çıkardığım ilk albüm olan ‘Karizma’ benim için milat olacak” diyen ünlü sanatçının albümü, oğlu Yaman’ın kahkahalarıyla başlıyor. Emina ise, bir şarkıda eşine vokal yaptı. ‘Karizma’nın kapağı, Türkiye’de ilk kez HDR fotoğraf tekniğiyle oluşturulan kartonet olma özelliğine sahip.

Mustafa Sandal, “Hiç bu kadar iddialı konuşmamıştım ama ‘Karizma’nın 2009 yılının albümü olacağından eminim. Ateş Et ve Unut ise, tıpkı İsyankar gibi Türk pop müziğine yön verecek şarkılar arasına girecek. Albümde hem batıyı yakaladık, hem de Türk ve Arap ezgileriyle insanların ruhlarına dokunduk” dedi. Sandal’ın ‘Karzima’sında, Ayman Bahgat ve Amr Moustafa gibi ünlü Arap müzisyenlerin besteleri de yer alıyor.

Albümün ilk klibi, sözü Mustafa Sandal’a, müziği Mustafa Sandal ve Bojan Dugic’e ait olan “Ateş Et ve Unut” adlı şarkıya çekildi. “Ateş Et ve Unut”, farklı alt yapısı ve sıradışı sözleriyle dikkat çekiyor. Bu şarkı, Dugic’in Jennifer Lopez’e vermekten vazgeçip Musti’nin albümüne dahil ettiği şarkının ‘bif melodilerini’ de içinde bulunduruyor. Lopez’e kısmet olmayan diğer şarkı ise “Karizma” oldu.

Albümün ismi son anda değiştirildi. Mustafa Sandal, albümünün isminin baş harflerini “A.Y.S.” olarak açıklamıştı. Sandal, “A.Y.S.” adında sahte albümlerin çıkması ve sözkonusu albümün internette 380 bin kişi tarafından indirilmesi üzerine isim değişikliği yapmak zorunda kaldı. Musti, böylelikle “Alışkanlık Yapmadığı Sürece (A.Y.S.)” ismi yerine ‘Karizma’yı kullandı.

2010 yılında çıkarılan ve kolektif bir çalışma olan “Her Devrin Devleri” isimli albümde 70’lerin ünlü yorumcusu Gökben ile ortak bir düete imza attı. Gökben ile düet yaptığı “Nevrin Döner” isimli şarkı ile albümde yer aldı.

2011 Mayıs sonu Haziran başında müzik ve magazin haber sitelerinde “Şıkır Şıkır” şarkısı ve klibi hakkında şu habere yer veriliyordu. Sözlerini Mustafa Sandal’ın yazdığı, bestesini Mısır asıllı Amr Mostafa Mohammed’in yaptığı “Şıkır Şıkır” adlı şarkıyı Gülben Ergen İle Mustafa Sandal birlikte yorumladılar.

Ünlü sanatçı Gülben Ergen son günlerde büyük bir heyecan yaşıyor. Uzun zamandır albüm çalışması içinde olan sanatçı, önümüzdeki günlerde müzik marketlerde yerini alacak olan “Şıkır Şıkır” adlı single ile bu yaza damgasını vuracak.

Gülben Ergen her zaman olduğu gibi bu single albümünün kapak fotoğraflarını da işinin duayeni Nihat Odabaşına teslim ederken; geçtiğimiz cumartesi günü Kilyos sahillerinde gerçekleştirilen “Şıkır Şıkır” şarkısının Klip yönetmenliğini de Nihat Odabaşı üstlendi.

Single’ın müzik yönetmenliğini Taşkın Sabah üstlenirken Miks ve masteringini ise Tarık Ceran yaptı.

Gülben Ergen, “Şıkır Şıkır” Single albümünün İstanbul’daki ilk konserini 27 Temmuz’da Kuruçeşme Arena’da sevenlerinin ve hayranlarının karşısına çıkacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 29.05.2011 / www.michaelshow.com / starlounge.tr.msn.com - 01.06.2011)

Gülben’in 2011 Ağustos ayında çıkardığı “Hayat Bi Gün...” isimli albüme “Şıkır Şıkır” şarkısını kendisinden izin almadan albüme dahil ettiği gerekçesiyle Mustafa Sandal ile Gülben Ergen’in arası bozuldu.

Acun Ilıcalı’nın Hollanda’dan Türkiye’ye getirdiği The Voice adlı Türkiye versiyonu “O Ses Türkiye” adlı yarışmada Hadise, Hülya Avşar ve Murat Boz ile birlikte 2011 Ağustos başında Mustafa Sandal da jüri üyeliği yapmayı kabul etti.

Mustafa Sandal, yeni albüm için hazırlıklara başladı.

Mustafa Sandal, yeni albüm çalışmalarına hız verdi. ‘O Ses Türkiye’nin çekimleri dışındaki zamanının tamamını stüdyoda geçiren Sandal, sık sık yurtdışına gidip dünya starlarının aranjörleriyle de bir araya geliyor.

Mustafa Sandal, 2012 baharında çıkaracağı albümde kendi bestelerinin yanı sıra, genç müzisyenlerin çalışmalarına da yer verecek. Sandal, yeni şarkılarını ilk kez Facebook ve Twitter’daki hayranlarıyla paylaşacak!
(Kaynak: www.kralmagazin.com.tr - 20.12.2011 / magazin.haberturk.com - 21.12.2011)

Mustafa Sandal, yeni albümü “Organik” ile üç yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşuyor.

Sandal albümü hakkında “Hayatımın albümü” diyor

“Organik” albümünde 5 şarkının sözü ve müziği, ayrıca 1 şarkının da müziği Mustafa Sandal’a ait. Diğer çalışmalarda ise Soner Sarıkabadayı, Eflatun, Volga Tamöz, Deniz Erten ve Amr Mostafa gibi isimlerin imzası var.

Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle piyasaya sürülen albümün ilk çıkış çalışması “Ego” olacak. Mustafa Sandal’a, “Çek Gönder” isimli şarkısında ise Emina eşlik ediyor. Albümün farklı konsepti ve dünya standartlarındaki sound kalitesiyle 2012 yılına damgası vurması bekleniyor.
(Kaynak: www.michaelshow.com - 06.06.2012)

12.11.2012 tarihinde DMC tarafından çıkarılan Emina’ın Türkiye’de çıkardığı “Kimse Yok Mu?” isimli single şarkısının sözü Mustafa Sandal’a ait.

22.01.2013 tarihinde, Temmuz 2003’te Erol Köse Prodüksiyon tarafından Maxi Sandal 2003-Moonlight (Aya Benzer) adıyla çıkarılan albümün Poll Production tarafından yeni basımı yapılıp “Maxi Sandal 2003” müzik marketlere sunuldu.

Mustafa Sandal’dan Çorba Tarifli Single

Mustafa Sandal albüm hazırlıkları öncesi müzikseverler için bir sürpriz hazırladı.

Sanatçının hit şarkısı “2 Tas Çorba” yepyeni aranjeleriyle 3 versiyon olarak müzikseverlere sunuldu.

Sözleri Mustafa Sandal, bestesi Bülent Tezcan ve Aranjesi Seçkin Özer & Mustafa Sandal’a ait olan şarkının şarkı “ılık” , “sıcak” ve “hiç hesapta yokken” isimli versiyonlarıyla dijital müzik platformlarında satışa açılmış olacak.
(Kaynak: milliyet.com.tr / magazin.haberturk.com / www.michaelshow.com - 14.02.2013)

Mustafa Sandal “Dön Dünya” Dedi

Başarılı şarkıcı Mustafa Sandal, Rising Star’da bir ilki gerçekleştirdi.

Acun Ilıcalı’nın yeni programı Rising Star’da jüri koltuğunda oturan Mustafa Sandal, önceki akşam program konuklarına bir sürpriz yaparak yeni şarkısı ‘Dön Dünya’yı ilk kez seslendirdi.

Rising Star programında bu ilki yaşatan Mustafa Sandal’ın yeni şarkısı çok beğenildi. Uzun bir süre sonra hayranlarıyla buluşan Sandal, programda eşiyle birlikte jüri koltuğunda oturuyor.
(Kaynak: milliyet.com.tr / magazin.haberturk.com / www.michaelshow.com - 14.02.2016)

Mustafa Sandal’dan Yeni Single!

Mustafa sandal “Aşk Kovulmaz” isimli yeni şarkısını hayranlarının beğenisine sundu.

Yeni albüm hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Mustafa Sandal albümünde yer alan “Aşk Kovulmaz” şarkısını hayranlarıyla buluşturdu.

Uzun süredir yeni şarkı bekleyen Mustafa Sandal hayranları “Aşk Kovulmaz” şarkısına kısa sürede büyük ilgi gösterdi
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 24.01.2018)

Baba - Oğul Klip Çektiler!

Emina Jahovic’le geçtiğimiz aylarda evliliğini sonlandıran Mustafa Sandal, yeni şarkısı “Reset” için kamera karşısına geçti.

Sandal, şarkının klibinde oğlu Yaman’ı da oynattı.

Emina Jahovic’le evlilğini sonlandıran şarkıcı Mustafa Sandal, uzun bir aradan sonra yeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu.

“Reset” isimli şarkısı için rapçi Eypio ile düet yapan Sandal’dan bir de klip geldi.

KLİBİNDE OĞLUNU OYNATTI

Mustafa Sandal, klibinde Emina Jahovic’ten olan oğlu Yaman’ı da oynattı.

“VİTESİ 5’E TAKTIM”

Mustafa Sandal daha önce yaptığı bir açıklamada, “Temmuz ayının ilk haftası yeni parçamızı piyasaya çıkartmış olacağım, kliple birlikte aynı anda çıkmış olacak. Daha bunlar bir şey değil, vitesi 5’e taktım geliyorum” ifadesini kullanmıştı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 08.07.2018)

Mustafa Sandal’dan Yeni Single

Mustafa Sandal, “Masum Gibi” isimli yeni çalışmasını müzik sevelerin beğensine sundu.

Sözü ve müziği Emre Şakar, düzenlemesi Özkan Meydan ve Alican Özbuğutu’ya ait olan ve mixi ise Tarık Ceran tarafından yapılan şarkının klip yönetmenliğini ise Akif Çalgın üstlendi.

Mustafa Sandal’ın Amerika’nın New York şehrinde verdiği konser esnasında gerçekleşen klip çekiminde, New York Polis Departmanı’nda (NYPD) görevli Türk polislerinin de klipte rol alması renkli görüntülere sahne oldu.

“Masum Gibi” DMC etiketi ile tüm dijital platformlar ve radyolarda!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 25.07.2019)

Mustafa Sandal Ve Zeynep Bastık’tan “Mod”

Mustafa Sandal ilk olarak Harbiye’de verdiği konserlerinde sevenlerine “Mod” isimli çalışmasının hazırlıklarına başladığını ve Zeynep Bastık ile düet yapacağını müjdelemişti.

Sözü ve müziği kendisine ait olan, aranjesi Erhan Bayrak tarafından yapılan, yönetmenliğini ise Tolga Akiş’in üstlendiği “Mod” adlı şarkısını, popüler müzikte son dönemin en sevilen ismi Zeynep Bastık ile birlikte yorumlayan Mustafa Sandal, “Her şey yalan, şarkı gerçek, önemli olan hikayeye gerçek şarkılar bırakmak, klibimiz çok samimi, çok yakın, şarkıyı karşı tarafa net geçiren anlamlı bir klip oldu” dedi.

Mustafa Sandal ve Zeynep Bastık’ın düet çalışması olan “Mod” ile dijital platformlardaki yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 13.11.2019)

Mustafa Sandal’dan Alkışlık Hareket!“Yanında” şarkısının tüm gelirleri sağlık çalışanlarına bağışlanacak...

Mustafa Sandal, karantinadayken Defkhan ve Melis Fis ile “Yanında” adlı şarkısına Instagram’dan düet yaptı.

Musti, bu şarkısının tüm dijital gelirini büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarına bağışlayacağını söyleyerek alkış topladı.
(Kaynak: www.takvim.com.tr - 06.04.2020)
1- Mod (Söz & Müzik: Mustafa Sandal, Düzenleme: Erhan Bayrak) - 03:03Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Yanında / Mustafa Sandal & Melis Fis & Defkhan (Single, DMC&YaDa, 20.04.2020)

1- Yanında - 03:05Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
www.amazon.com (ABD)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.de (Almanya)

Damar (Single, YaDa Müzik, 25.09.2020)

1- Damar - 03:31Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Tekrar / Mustafa Sandal & Doğu Demirkol (Single, YaDa Müzik, 25.01.2021)

1- Tekrar - 02:42Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Bizim Çocuklar (feat. Eypio) / Mustafa Sandal, Derya Uluğ ve Irmak Arıcı (Single, YaDa & DMC, 09.06.2021)

1- Mustafa Sandal, Derya Uluğ ve Irmak Arıcı feat. Eypio - Bizim Çocuklar - 03:14Dijital Satış Noktaları:
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yoksay / Mustafa Sandal & Indira Elemes (Single, YaDa Müzik, 27.12.2021)

1- Yoksay - 03:48

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
[Resmi Fan] Web Site Adresi:
www.mustinet.net
Resmi {Hayran Klubü] Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/mustafasandal24
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/mustinetnet
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/mustafasandal24/
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/mustafasandaltv
LastFM Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Mustafa+Sandal
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Sandal

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (16530 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag