Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 04.03.2024

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Medya
2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen
   Kim Online
Şu an sitede, 449 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 449
Üye: 0
Toplam: 449

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 142,775,258
  • Bugün: 25,143
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Mar 04, 2024
  • 09:28 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ogün Sanlısoy
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10414 okuma)Sanatçı: Ogün Sanlısoy
OGÜN SANLISOY

12 Mart 1971 tarihinde Gölcük’te doğdu. Babasının görevi dolayısıyla pek çok farklı bölge ve şehirde geçen ilkokul yıllarından sonra Fenerbahçe Lisesi’nde ortaokul ve liseyi okudu. 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne girdi ve mezun oldu.

1989 yılında yakın arkadaşı Kubilay Özvardar ile birlikte hazırladığı akustik dinleti onun ilk sahne deneyimiydi. Bu yıllarda Sugar mice grubuyla çalışmaya başladı ve ilk demo kaydını gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli amatör gruplarda solist olarak çalıştı.

1992 yılında Pentagram’a katıldı ve aynı yıl çıkan Trail Blazer albümünde vokaliyle yeraldı. Türkiye’de ve yurtdışında Pentagram’la pek çok konser gerçekleştirdi. 1993 ve 1994 yıllarında Hıbır ve Rock dergilerinin okuyucuları tarafından Yılın En İyi Erkek Rock Şarkıcısı Solisti seçildi.

1994-95 yıllarında Gür Akad’ın kurduğu Klips grubunda solist olarak yeraldı ve bu grupla çeşitli konserler verdi. 1995 yılında piyasaya çıkan Özlem Tekin’in “Kime Ne” adlı ilk albümünde besteci, enstrümanist ve süpervisor olarak çalıştı.

1996 yılında Pentagram grubundan ayrılarak ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. 1999 baharında Tempo (Raks) Müzik’ten çıkan “Korkma” albümü Ümit Kuzer'in prodüktörlüğünde gerçekleştirildi.

2004’teki “O Gün” albümü sanatçının ikinci solo albüm çalışmasıdır.

2006’da “Üç” isimli üçüncü albümü geldi. 24.11.2006 tarihinde Pasaj Müzik / Sony BMG işbirliğiyle çıkarılan “Türk Rock” isimli toplama albümde “Bilmece” adlı şarkısıyla yer aldı.

2007’de “Korkma 07” isimli albümü DVD olarak da çıktı.

Şubat 2009’da yeni single çalışması “Büyüdük Aniden”i yayınlayan Ogün Sanlısoy, şarkının lansmanını da 16 Şubat 2009 tarihinde İstanbul’da verdiği muhteşem konser ile yapmıştı.

Ogün Sanlısoy single çalışmasının yayınlanmasının hemen ardından Giyotin Films işbirliği ile şarkının video çalışmalarına başladı. Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda hazırlanan videonun yayına verilmesinin hemen ardından, Ogün Sanlısoy takipçilerinin sabırsızlıkla beklediği konserler de başlıyor.

Nisan ve Mayıs aylarında yoğun bir konser trafiğine hazırlanan Ogün Sanlısoy, çok yakında sizin de şehrinize gelebilir.

2011 başında “Korkma 07” adlı albümünün 2nci basımı yapılıp satışa çıkarıldı. Ardında da Şubat’ta “Ben” isimli 4ncü albümü yayımlandı.

Ogün Sanlısoy’un merakla beklenen “Ben” isimli 4. stüdyo albümü Pasaj Müzik etiketiyle 2011 Şubatta yayınlandı. Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünü üstlendiği, on üç şarkının yer aldığı albümde, on iki şarkının söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait. Albümde ayrıca Erkin Koray’ın yıllar önce seslendirdiği ‘Anma Arkadaş’ şarkısı da yer alıyor.

Beş ayrı stüdyoda çalışılarak tamamlanan “Ben” albümünün kayıtlarının büyük bölümü Flat stüdyolarında Ender Balcı tarafından yapıldı. Davul kayıtları Serdar Öztop’un stüdyosunda, yaylılar stüdyo Ck’de, bazı vokal ve enstürmanlarda Ankara Mars ve Volkan Başaran home stüdyosunda kaydedildi.

Dünyaca ünlü rock ve metal gruplarının kayıt ve masteringlerinin yapıldığı Helsinki Finnvox stüdyolarında Mika Jussila tarafından masteringi yapılan albümün miskleri Uğur Memiş tarafından Ankara’da Mars stüdyolarında tamamlandı.

Albümün çıkış şarkısı ‘Avunmak Zor’a Mahir Akyol yönetmenliğinde klip çekilirken albüm imaj fotoğraflarında Mehmet Turgut imzası bulunuyor.

Ogün Sanlısoy’un 6. albümü “Akustik 2012” Pasaj Müzik etiketiyle 19 Haziran 2012’de raflarda yerini alıyor.

Bugünlerde etrafımızdaki yüksek tonlardan ve kakafonik seslerden yorgunuz. Ogün Sanlısoy’un Akustik 2012 albümü bu karmaşık ses yumağı içinde çölde vaha gibi. Yorgun zihinleri dinlendirecek dinginlikte ve tatil yollarını kısaltacak kadar akıcı.

Türk Rock müziğinin güçlü kadın vokali Özlem Tekin ile Ogün Sanlısoy “Dayanamam” şarkısında düet yaptılar. Ayrıca albümde “Geçer Zaman” adlı yeni bir şarkı ve 4 kısa enstrümantal parçanın yanı sıra ‘Saydım’, ‘Pencere’, ‘Hadi Beni Güldür’, ‘Bilmece’, ‘Avunmak Zor’ gibi Ogün Sanlısoy hitlerinden 11’inin akustik versiyonları yer alıyor.

Bütün şarkı sözleri ve bestelerin Ogün Sanlısoy’a ait olduğu albümün müzik prodüktörlüğünü Volkan Başaran yaptı. Albümde Gündem Yaylı Grubu, Cengiz Ercümer (perküsyon) ve Çiğdem Erken (piyano) gibi usta müzisyenler konuk olarak yer alıyor. Erekli Tunç stüdyosunda kaydedilen albümün miksleri Ankara’da Mars stüdyolarında Mehmet Uğur Memiş, masteringi ise Los Angeles’ta Dave Collins tarafından yapıldı.

Albümde aynı zamanda bir ilk var. Kartonette tüm şarkıların gitar akor şemaları bulunuyor. Ogün Sanlısoy tarafından bizzat hazırlanan bu özel çalışma sayesinde gitar çalmaya yeni başlayan genç müzisyenler şarkıları albümü alır almaz çalmaya başlayabilecek.

Ogün Sanlısoy’un Albümünün İkinci videosu Yayınlandı

Ogün Sanlısoy 2012 yılında yayımladığı “Akustik 2012” albümünün ikinci video klibi için söz ve müziği kendisine ait olan “Geçer Zaman” şarkısını tercih etti.

Hakan Utangaç’ın yönetmenliğini üstlendiği klibin görüntü yönetmenliğini ise Birol Eroğlu gerçekleştirdi.

İstanbul’un çeşitli semtlerinde siyah beyaz olarak çekilen klip hareketli kurgusu ve zengin sinematografik anlatımı ile dikkat çekerken, cast kullanılmayan klibin bir bölümünde ise oyuncu Janset rol aldı. Klip ekranlarda yayınlanmaya başladı.
(Kaynak: www.aveamuzik.com - 04.12.2013)

OGÜN SANLISOY YEPYENİ ALBÜMÜ “SEN UYURKEN” İLE MÜZİKSEVERLERİN KARŞISINDA!!!

Türk Rock müziğinin en önemli isimlerinden Ogün Sanlısoy, bir süredir heyecanla bekleyen sevenlerinin karşısına yepyeni albümü “Sen Uyurken” ile çıkıyor...

Yıllardır başarılı albümlere imza atmış olan Ogün Sanlısoy’un bu 7. Stüdyo albümünde, söz ve müzikleri kendisine ait toplam 9 şarkı bulunuyor.

Bu zamana kadar sevilen birçok şarkısı olan Ogün Sanlısoy; Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış’ın prodüktörlüğünü üstlendiği “Sen Uyurken” albümündeki parçaların sözlerinde ve bestelerinde de ustalığını ortaya koyuyor.

Albümün ‘masal kitabı’ konseptiyle hazırlanan kartonetindeki illüstrasyonlar Ogün Sanlısoy tarafından yapılıp, kapak tasarımı da yine sanatçının imzasını taşıyor. Ogün Sanlısoy “Sen Uyurken” albümü Sony Music etiketi ile 11 Şubat 2015’te...
(Albüm açıklaması)

Ogün Sanlısoy ‘Son Defa’ Şarkısını Kliplendirdi!

Ogün Sanlısoy’un tüm söz ve besteleri kendisine ait olan son albümünde yer alan “Son Defa” şarkısına video klip çekti.

Türk Rock müziğinin en önemli isimlerinden Ogün Sanlısoy, bir süredir heyecanla bekleyen sevenlerinin karşısına geçtiğimiz hafta çıkardığı yepyeni albümü “Sen Uyurken” ile yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Sanatçı hızlı bir şekilde girdiği Spotify ve Deezer gibi önemli dijital platformlarda listelerin üst sıralarındaki yerini korumaya devam ediyor.

Yıllardır başarılı albümlere imza atmış olan Ogün Sanlısoy’un tüm söz ve besteleri kendisine ait olan bu albümündeki “Son Defa” şarkısına video klip çekildi. Albüm kartonetinin ‘masal kitabı’ konseptine uygun olarak, hüzünlü bir ayrılık temasının Külkedisi masalı ile işlendiği video klibinin yönetmenliğini Mustafa Özen üstlendi.

Çarpıcı sahneleri ile dikkat çeken video klibin performans sahneleri, İstanbul’un simgelerinden olan tarihi Haydarpaşa garında çekildi.

Ogün Sanlısoy’un “Sen Uyurken” isimli yepyeni albümünün ilk video klibi “Son Defa” tüm müzik kanalları ve sanatçının YouTube Vevo sayfasında.

“Sen Uyurken” albümünün çizimlerinin hikayesini anlatan çok özel stop motion video da sosyal medyada büyük ilgi ve beğeni kazanmaya devam ediyor.

Ogün Sanlısoy yepyeni albümü “Sen Uyurken”in konser turnesine 24 Şubat Bursa, 25 Şubat İzmir, 27 Şubat Antalya ve 11 Mart Ankara’dan başlıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 23.02.2015)

Ogün Sanlısoy Derdinize ‘Merhem’ Olacak!

Yaz aylarında ikinci video için çalışmaya başlayan sanatçı “Merhem” şarkısınının klibi için kamera karşısına geçti.

Yıllardır başarılı albümlere imza atmış olan Ogün Sanlısoy’un tüm söz ve besteleri kendisine ait olan “Sen Uyurken” albümünün ilk video klibi “Son Defa” şarkısına çekilmişti.

Yaz aylarında ikinci video için çalışmaya başlayan sanatçı “Merhem” şarkısınının klibi için kamera karşısına geçti. Video klip Harun Işık yönetmenliğinde Ağva’da çekildi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 05.08.2015)

Ogün Sanlısoy Çocukluğunun Geçtiği Yere Klip Çekmek İçin Döndü!

Ogün Sanlısoy, çocukluğunun geçtiği yere 35 yıl sonra klip çekmek için geri döndü.

Ogün Sanlısoy, “Sen Uyurken” albümünün üçüncü klibini, sözü ve müziği kendisine ait “Sen” isimli şarkıya çekti. Sanatçı, ilk kez bu klipte yönetmenlik yönünü ortaya koyarak kamera arkasına da geçti.

Klip, Karamürsel Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda, Ogün Sanlısoy’un çocukluğunun geçtiği askeri üste çekildi. Sanatçı, subay olan babasının bir dönem görev yaptığı ve Ogün Sanlısoy’un da iki yıl yaşadığı bu merkeze, 35 yıl sonra ilk kez giderek buradaki klip çekme hayalini gerçekleştirdi.

Karamürsel Eğitim Merkezi Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’ndan alınan izinlerle, eğitim merkezi girişinde çekim yasak tabelalarını, çekim malzemesi dolu kamyonlarla ve büyük bir heyecanla geçen 35 kişilik ekip, iki gün süren zorlu ve yoğun çekimler gerçekleştirdi.

Prodüksiyonu Bambu Film Evi’nin gerçekleştirdiği klibin görüntü yönetmenliğini ise Murat Tuncel üstlendi. Yaşadığı yeri, sevdiği kişiyi ve geçmişini geride bırakıp belirsizliğe giden bir kadın ile hayallerinde onu arayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı klipte, Ogün Sanlısoy’a Fransız model Maryon Bertrand eşlik etti.

Aynı zamanda merasim kıyafetleriyle Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, yelken takımıyla yaklaşık 250 kişi ile birlikte klipte yer aldı.

MÜZİĞİN KANINA GİRDİĞİ YERDE PERFORMANS

Müziğin kanına ilk girdiği an olan Barış Manço konserini izlediği sahnede klip için bir performans gerçekleştiren Ogün Sanlısoy’a sahnede davulda Sertan Soğukpınar, bas gitarda Semih Keçeci, gitarda Hakan Şavklı eşlik etti.

Kısa bir sinema filmi tadı veren kliple çocukluğuna da bir selam çakıyor Ogün Sanlısoy. Bu kliple, müziğe başlamasına neden olan Barış Manço’ya da borcunu ödüyor bir anlamda.

Amerikan filmi havasındaki mekanda yapılan çekimlerle Sanlısoy, yönetmenliğiyle sinemasal anlatıda da kendini kanıtlıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 24.05.2016)

Ogün Sanlısoy ve Oğlu Ozan Barış Otizm Farkındalık Ayı İçin Birlikte Söyledi!

Ogün Sanlısoy, otizm farkındalık ayında “Yağmur Çocuk” şarkısını oğlu Ozan Barış Sanlısoy ile birlikte seslendirdi.

İnsanların otizmlilere bakış açısını sorgulayacakları naif ve vurucu sözleriyle dikkat çeken şarkıda otizmli Ozan Barış’ın “İnsanlar bilmiyorlar, farkımı görmüyorlar” sözlerini seslendirdiği bölüm şarkının tüm duygusunu ve sıcaklığını yansıtıyor.
(Kaynak: wwww.kralmuzik.com.tr - 20.04.2018)

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Albüm: “Yaşamaya Devam”

Ogün Sanlısoy, beklenen yeni albümü “Yaşamaya Devam” ile dinleyiciyle buluşuyor.

Sony Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanan ve 11 şarkının yer aldığı albümde Ceylan Ertem düetinin yanı sıra bir de müziği Melih Kibar’a, sözleri Çiğdem Talu’ya ait olan Hep Böyle Kal şarkısının yeniden yorumu yer alıyor.

Çıkış şarkısı “Kaldım İstanbul’da” ile de dikkatleri üzerine çekecek sanatçı, akustik Rock sound’un, geleneksel Türk sazları ile harmanlanmış bir versiyonu sunuyor.

Yedisi yeni, dördü eski şarkıların akustik versiyonu olan ve 11 şarkıdan oluşan “Yaşamaya Devam” albümünün prodüktörlüğünü Ogün Sanlısoy üstlendi. Davulda Alpay Şalt, bas gitarda Cem Gürel ve gitarda Fırat Öz’ün ana gövdesini oluşturduğu albümün koordinatörlüğünde ise Serap Dirican yer aldı.

Kayıtları Babajim Stüdyoları’nda gerçekleştirilen albümde bir şarkıda piyanosuyla Dengin Ceyhan, vurmalı çalgılarla Cengiz Ercümer, çellosuyla Çağ Erçağ, kemanıyla Veysel Samanlıoğlu, ud ve cümbüşü ile Fatih Ahıskalı, ukulelesi ile Metin Türkcan, akordiyon ve buzikisi ile Ozan Tügen dikkat çekiyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 05.02.2021)

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Albümün İlk Klibi: “Kaldım İstanbul’da”

Ogün Sanlısoy, uzun zamandır beklenen yeni albümü ‘Yaşamaya Devam’ı dinleyiciyle buluşturduktan sonra şimdi de albümün çıkış şarkısı “Kaldım İstanbul’da” şarkısının klibiyle sürpriz yapıyor.

Yönetmenliğini kendisinin üstlendiği klipte bambaşka bir İstanbul yüzünü sunan sanatçı, “Fikir olarak terk edilmiş bir İstanbul’da tek başına kalmış ve gidenleri arayan bir kişinin durumunu tasvir etmekti amacım. İstanbul insanı kendine aşık eden bir şehir, son yıllardaki yoğun kalabalığına, karmaşasına ve betonlaşmasına rağmen, ağlarına takıldığımız ve ondan kopamadığımız bir yer. Caddelerde, yollarda, parklarda kimsenin olmadığı bir zamanı yakalamak pek mümkün değildir bu koca şehirde, fakat pandemi koşulları ve sokağa çıkma yasakları bu çekimin yapılmasını mümkün kıldı. Hava koşulları ve izinler için sabırlı davranıp çok bekledik ama sonunda istediğimiz görüntüleri yakalayabildik. Her gün on binlerce insanın gezdiği, geçtiği yollar, sokaklar, parklar insanlar yokken nasıl görünüyor, bunu bu klip sayesinde çekebilme fırsatım oldu” diyor.

Sözü ve müziği Ogün Sanlısoy, düzenlemesi ise Ogün Sanlısoy, Fırat Öz, Alpay Şalt, Cem Gürel imzası taşıyan ve perküsyonda Cengiz Ercümer, kemanda Veysel Samanlıoğlu, ud ve cümbüşte Fatih Ahıskalı katkısının da hissedildiği “Kaldım İstanbul’da” şarkısının Ogün Sanlısoy yönetmenliğinde çekilen klibi, sanatçının youtube kanalında yayınlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 05.02.2021)

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Albümün İlk Klibi: “Kaldım İstanbul’da”

Ogün Sanlısoy, uzun zamandır beklenen yeni albümü ‘Yaşamaya Devam’ı dinleyiciyle buluşturduktan sonra şimdi de albümün çıkış şarkısı “Kaldım İstanbul’da” şarkısının klibiyle sürpriz yapıyor.

Yönetmenliğini kendisinin üstlendiği klipte bambaşka bir İstanbul yüzünü sunan sanatçı, “Fikir olarak terk edilmiş bir İstanbul’da tek başına kalmış ve gidenleri arayan bir kişinin durumunu tasvir etmekti amacım. İstanbul insanı kendine aşık eden bir şehir, son yıllardaki yoğun kalabalığına, karmaşasına ve betonlaşmasına rağmen, ağlarına takıldığımız ve ondan kopamadığımız bir yer. Caddelerde, yollarda, parklarda kimsenin olmadığı bir zamanı yakalamak pek mümkün değildir bu koca şehirde, fakat pandemi koşulları ve sokağa çıkma yasakları bu çekimin yapılmasını mümkün kıldı. Hava koşulları ve izinler için sabırlı davranıp çok bekledik ama sonunda istediğimiz görüntüleri yakalayabildik. Her gün on binlerce insanın gezdiği, geçtiği yollar, sokaklar, parklar insanlar yokken nasıl görünüyor, bunu bu klip sayesinde çekebilme fırsatım oldu” diyor.

Sözü ve müziği Ogün Sanlısoy, düzenlemesi ise Ogün Sanlısoy, Fırat Öz, Alpay Şalt, Cem Gürel imzası taşıyan ve perküsyonda Cengiz Ercümer, kemanda Veysel Samanlıoğlu, ud ve cümbüşte Fatih Ahıskalı katkısının da hissedildiği “Kaldım İstanbul’da” şarkısının Ogün Sanlısoy yönetmenliğinde çekilen klibi, sanatçının youtube kanalında yayınlandı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 05.02.2021)

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Klip: “Geri Dönemem”

Ogün Sanlısoy, yayınlandığı günden bu yana büyük ilgi gören “Yaşamaya Devam” albümünden ikinci video klip çalışmasını müzikseverlerle buluşturuyor.

Bugün sanatçının youtube kanalında yayınlanan “Geri Dönemem” şarkısının klibinin yönetmen koltuğunda ise Ogün Sanlısoy oturuyor.

Geçmişe duyulan özlem ama dönüşün olanaksızlığını hatırlatan şarkı, dinleyene her günün aynı gibi görünse de zamanın ve değişimin durdurulamaz hızını anlatıyor. Sözü ve müziği Ogün Sanlısoy imzası taşıyan “Geri Dönemem” şarkısının klibi de bu anlamda yalnızlığa kaçan ve geri dönmeyi istemeyen bir ruh halinin dışa vurumu.

Albümün ilk klibi ‘Kaldım İstanbul’da’da İstanbul’un boş caddeleri, parkları, sokaklarında gördüğümüz sanatçı, bu kez Adalar’dan şehre bakıyor.

Babajim Stüdyoları’nda performans çekimlerinin yanı sıra, Büyükada’da yapılan dış çekimlerle bütünlenen klipte, şehirden de uzaklaşıp daha sakin, daha huzurlu, doğaya ve içine dönen bir ruh dünyasını görüyoruz. Aslında önceki kliple birbirinin devamı olarak yorumlanabilecek bu klipte ise performans çekimlerinde davulda Alpay Şalt, bas gitarda Cem Gürel, gitarda Fırat Öz ve bu şarkıya piyanosu ile konuk olan Dengin Ceyhan eşlik ediyor.
(Kaynak: www.magazinci.com - 07.07.2021)

Ogün Sanlısoy’dan Albüm Öncesi İlk Şarkı!

Ogün Sanlısoy, uzun zamandır merak edilen yeni albümüne dair heyecanlı bekleyişi sonlandırıyor. 5 şarkılık EP’sinin ilk şarkısı olan “İnan Buna” yayında.

14 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak ve albümün ilk part’ı olma özelliği taşıyan, 5 yeni şarkıdan oluşan EP’nin yayınlanacağını müjdeleyen sanatçı, EP’den ilk şarkıyı ise 31 Mart’ta yayında. Sony Music etiketiyle yayınlanacak “GEL” EP’sinden ilk şarkı olan ‘İnan Buna’nın sözü, bestesi ve düzenlemesi Ogün Sanlısoy’a ait.

Prodüktör koltuğunda Ogün Sanlısoy’un oturduğu, daha önce yayınlanmış ve çok sevilen şarkıların ruhunu taşıyan, fakat güncel ve modern sound’larla harmanlanmış bu EP’nin ayak seslerini taşıyan “İnan Buna” şarkısı 31 Mart’ta tüm platformlarda yayında.

Her şeye rağmen tutkunun, aşkın ve hedeflerin peşinde koşmayı anlatan ve güncel yapay zeka teknolojisiyle üretilen klibi de şarkıyla aynı anda sanatçının youtube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 31.03.2023)

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Klibiyle Önemli Mesaj!

Ogün Sanlısoy, beş yeni şarkıdan oluşan EP’si ‘Gel’de yer alan tüm şarkıları kliplendirdi. Bu kez dikkatleri ‘çocuk gelinler’e çektiği “Biçare” şarkısının klibiyle dinleyiciyle buluşuyor.

Yapay zeka teknolojisiyle hazırlanan “Bu klipteki kişiler gerçek kişiler değildir. Gerçek kişiler maalesef hayatın içinde, duvarların ardında” diyerek duyurduğu klibi ve “Biçare” şarkısı için sanatçı, “Kimse sormuyor ne istediklerini, zira söz hakları yok! Gönülleri olmadan, rızası olmadan evlendirilen, reşit olmayan kız çocuklarının sesi olsun bu şarkı” diyor ve ekliyor: “Henüz oyun çağında, çocukluklarının baharında iken, bilmedikleri, sevmedikleri kişilere eş olmak zorunda olan çocuk gelinlerin dramını hatırlatmaya çalıştım. Kızların sessiz çığlıklarına kayıtsız kalanlara, umursamayan, hatta gelenek veya normal bulanlara empati yapma çağrısıdır bu. (O kız sen olsaydın eğer?) Oyuncak bebekle oynaması gerekirken, anne olan çocuklar… Bu video yapay zeka teknolojisi ile yapıldı. Görüntülerde kullanılan kişiler gerçek değildir, yapay zeka ile üretilmiş, sembolik kişilerdir. Gerçek kişiler hayatın içinde, hapsedildikleri evlerin içindedir. O yüzden duyulmaz sesleri kalın duvarlardan. Zaten… Kulaklarımız da ağır işitiyor bu konularda.”

Ogün Sanlısoy’un “Biçare” şarkısı tüm dijital platformlarda, klibi de Ogün Sanlısoy youtube kanalında yayında.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 08.06.2023)

Diskografi :
1999
Korkma (Albüm, Tempo Müzik)

1. Başkoyduk
2. Anla Dünü
3. Kaybettik Severken
4. Tetikçi
5. Korkma
6. Konuştuğun Sensin
7. N’olur
8. Değişme
9. Git
10.Böyleyiz
11.Ol Öl

2004
O Gün (Albüm, Sony BMG, 10.06.2004)

1- Pencere - 04:11
2- Saydım - 04:14
3- Ben De Özledim - 03:28
4- Bana Bi Sor - 05:13
5- Kimdi - 04:21
6- Kendine Gel - 04:37
7- Düşmez Kalkmaz - 04:51
8- Diyorlar - 04:11
9- De Bi Da - 03:26
10-Yar Olmadın - 04:32
11-Yaşıyoruz - 03:59
12-Sana Dedim - 04:05

2006
Üç (Albüm, Sony BMG, 29.03.2006)

1. Bilmece - 05:21
2. Hadi Beni Güldür - 04:56
3. Bir Ben (Şebnem Ferah ile düet) - 04:49
4. Gitme Dönmezsin - 05:17
5. Hiç Kimse Bilmedi - 04:47
6. Umudum Var - 05:00
7. Ne Yerdeyim Ne Gökte - 05:07
8. Kendin Oldun - 04:44
9. Kucakla - 05:32
10.Parası Var - 03:56
11.Dön Evine - 09:29

Türk Rock (Albüm, Pasaj Müzik / Sony BMG, 24.11.2006)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4. Ogün Sanlısoy / Bilmece - 05:22

2007
Korkma 07 (Albüm+DVD, Yön Sanatsal, 01.08.2007)

1. Başkoyduk - 03:51
2. Anla Dünü - 04:37
3. Kaybettik Severken (Klavye: Hayko Cepkin) - 05:00
4. Tetikçi - 03:34
5. Korkma - 04:51
6. Konuştuğun Sensin - 04:37
7. N`olur - 05:19
8. Git - 04:20
9. Değişme - 03:43
10.Böyleyiz - 03:54
11.Ol Öl - 03:27
12.Korkma `07 (Hayko Cepkin ile Düet) - 05:12
13.Kaybettik Severken `07 - 04:36
14.Anla Dünü `07 - 04:45

2009
Büyüdük Aniden (Single, Ogün Sanlısoy, 16.02.2009)

1. Büyüdük Aniden - 04:42

2011
Korkma 07 (Albüm, 31.01.2011)
(01.08.2007’de Yön Sanatsal etiketiyle çıkan albümünün YENİ BASIMI)

1. Başkoyduk - 03:51
2. Anla Dünü - 04:37
3. Kaybettik Severken (Klavye: Hayko Cepkin) - 05:00
4. Tetikçi - 03:34
5. Korkma - 04:51
6. Konuştuğun Sensin - 04:37
7. N`olur - 05:19
8. Git - 04:20
9. Değişme - 03:43
10.Böyleyiz - 03:54
11.Ol Öl - 03:27
12.Korkma `07 (Hayko Cepkin ile Düet) - 05:12
13.Kaybettik Severken `07 - 04:36
14.Anla Dünü `07 - 04:45Online CD Siariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
www.amazon.co.uk (İngiltere)
www.amazon.fr (Fransa)

Ben (Albüm, Pasaj Müzik, 07.02.2011)

1- Ben
2- Avunmak Zor
3- Anma Arkadaş (Söz & Müzik: Selahattin Sarıkaya)
4- Bu Ne Biçim Aşk
5- Dikenli Menzil
6- Küçük Mafya
7- Çek
8- Son Kez
9- Yalnız Gittin
10-Büyüdük Aniden
11-İstanbul Sular Altında
12-Gidenlerden
13-Yukarıya Bak
(Anma Arkadaş dışındaki Tüm şarkılarda Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.idefix.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
open.spotify.com

2012
Akustik 2012 (Albüm, Pasaj Müzik, 19.06.2012)

1. Intro (Müzik: Ogün Sanlısoy)
2. Dayanamam (Konuk: Özlem Tekin) (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
3. Bilmece (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
4. Saydım (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
5. Geçer Zaman (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
6. Hadi Beni Güldür (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
7. Egeli (Enstrümantal) (Müzik: Ogün Sanlısoy)
8. Pencere (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
9. Düşmez Kalkmaz (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
10.Yukarıya Bak (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
11.Foça (Enstrümantal) (Müzik: Ogün Sanlısoy)
12.N’olur (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
13.Yalnız Gittin (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
14.Avunmak Zor (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
15.Duy (Enstrümantal) (Müzik: Ogün Sanlısoy)
16.Diyorlar (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)
17.Yar Olmadın (Söz & Müzik: Ogün Sanlısoy)Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
open.spotify.com

2015
Sen Uyurken (Albüm, Sony Müzik, 10.02.2015)

1. Merhem
2. Sonsuza
3. Çal
4. Son Defa
5. Sen
6. İsterse
7. Gün Olur
8. Onbeş
9. AğaçOnline CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.pandamuzik.com
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

Kaset Zamanları [Kollektif Rock Albüm, Gar Müzik Yapım, 02.04.2015]

3. Ogün Sanlısoy – Akacak Kan Yerinde Durmaz

2016
Sen Uyurken ([LP=Plak] Albüm, Sony Müzik, 25.08.2016)

1. Merhem
2. Sonsuza
3. Çal
4. Son Defa
5. Sen
6. İsterse
7. Gün Olur
8. Onbeş
9. AğaçOnline Plak Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.zihni.com
vibeby.com

2018
Yağmur Çocuk / Ogün Sanlısoy & Ozan Barış Sanlısoy (Single, Sony Müzik, 20.04.2018)

1- Yağmur Çocuk - 03:33Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Aslında Gülmek Gerek (Single, Babajim İstanbul, 08.03.2019)

1- Aslında Gülmek Gerek - 04:10Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Hep Aklımdasın (Single, Babajim İstanbul, 26.04.2019)

1- Hep Aklımdasın - 04:08Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Yaşamaya Devam (Albüm, Columbia / Sony Music Entertainment Turkiye, 05.02.2021)

1- Hep Böyle Kal - 03:15
2- Geri Dönemem - 04:34
3- Kaldım İstanbul’da - 04:04
4- Ayrı - 04:11
5- Bekledim - 04:38
6- Sonsuza (Akustik) - 04:39
7- Merhem (Akustik) - 04:14
8- Mavi Gökyüzü - 05:07
9- Kaybettik Severken (Akustik) - 05:24
10-Bana Bi Sor (Akustik) - 05:23
11-Yaşamaya Devam - 03:56Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2023
İnan Buna (Single, Sony Music Türkiye, 31.03.2023)

1- İnan Buna - 03:40

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)

GEL (Maxi Single = EP, Sony Music Türkiye, 14.04.2023)

1- İnan Buna - 03:40
2- Gelgit - 04:31
3- Anlatsana - 04:18
4- Biçare - 04:38
5- İllallah - 03:11

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
music.amazon.com (ABD)
music.amazon.co.uk (İngiltere)
music.amazon.de (Almanya)
Resmi Web Site Adresleri:
www.ogunsanlisoy.com.tr
www.ogunsanlisoy.info
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/OgunSanlisoyOffical
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/osanlisoy
Resmi MySpaceAdresi:
www.myspace.com/ogunsanlisoy
Resmi Flickr Adresi:
www.flickr.com/people/ogunsanlisoy
Resmi Youtube Kanal Adresi:
www.youtube.com/OgunSanlisoyBand
Resmi Vimeo SayfaAdresi:
www.vimeo.com/ogunsanlisoy
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10414 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag