Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432

Beğen ve

   Kim Online
Şu an sitede, 198 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 198
Üye: 0
Toplam: 198

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 100,018,886
  • Bugün: 7,915
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2021
  • 05:19 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Ömür Gedik
Bookmark and Share
    Geri Dön   (13557 okuma)

Ömür Gedik
Ömür Gedik
Ömür Gedik
FOTO GALERİ

22 Aralık 1970 tarihinde doğan Ömür Gedik, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında okulun Müzik Kulübü’nde aktif olarak çalıştı, iki yıl Yönetim Kurulu’nda görev yaptı.

6 yıl çok sesli rock müzik yapan Mavi Topluluk’la çalıştı ve okul içi ve dışı pek çok konser verdi. Müziğin yanı sıra sinemaya olan ilgisi de üniversite yıllarında devam etti. Bölümün seçmeli olarak verdiği Sinema derslerine katıldı. Ayrıca sınırlı sayıda öğrenciyle gerçekleştirilen Creative Writing derslerinde 5 dönem boyunca hikaye ve senaryo yazımı üzerinde çalışmalar yaptı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda muhabir olarak çalışmaya başladı. 1993 yılnda Hürriyet’e geçti ve gazetenin eklerinde muhabirliğe devam etti. Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği formasyonu alarak 1 yıl Boğaziçi Üniversitesi hazırlık bölümünde okutmanlık yaptı.

Uzun yıllar Hürriyet Dergi Grubu’na ait Focus Dergisi’nin yazı kurulunda yer aldı. 1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başladı. Kısa bir süre Londra’ya gitti ve sinema kurslarına katıldı. Sonrasında gazetenin sinema sayfalarını hazırlamaya başladı.

TÜRSAK Sinema Seminerleri’ne katıldı. Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi var. Pek çok yerli-yabancı yapımcı, yönetmen ve oyuncuyla röportajlar yaptı. Yabancılar arasında Oliver Stone, Akive Goldsman, Doug Liman, Woody Harrelson, Adam Brody, Harvey Keitel, David Carradine, Gerard Depardieu, Kevin Costner ve Clive Owen gibi isimler de bulunuyor.

İki yıl İstanbul Avrupa Korosu’nun çalışmalarına katıldı, AKM’de Devlet Senfoni Orkestrası ile konsere çıktı. Müzik çalışmalarına AG34 akapella korosu ve Ladies and Gentleman ile devam etti.

Televizyonculuğa 2004 yılında başladı. Bir yıl boyunca TV8’de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005 yılından itibaren Kanal D’de yayınlanan ve ekranların en çok izlenen sinema programı olan Cinemania’yı hazırlayıp sunmakta. Hürriyet Kelebek ekinde Salı ve Perşembe günleri popüler kültür, Keyif ekinde ise Cumartesi Pazar günleri sinema yazıları yazıyor. Sinema kadar hayvan hakları konusundaki yazıları da dikkat çekmekte. HAYTAP ile ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonlarda hayvan hakları konusunda pek çok soruna parmak basmaya devam ediyor.

Ömür Gedik Haçiko isimli Tüylü ve tüysüz hayvanları koruma derneğini kurdu ve başkanı oldu.

2011’de DMC etiketiyle bu dernek yararına “Hop Dedik Orada Kal” isimli ilk albümünü çıkardı. Bu albümüyle Kral Müzik Ödülleri Sosyal Sorumluluk Ödülü aldı.

Biri remiks 4 şarkılık albümden “Portakal Orda Kal” şarkısında Teoman ile, “Aşk Var Ya” şarkısında Burak Kut ile ve 3ncü şarkı olan “Paramparça” şarkısında da Halil Sezai Paracıkoğlu ile düetlere imza attı. Bunların üçüne de birer klip çekildi.

2012 Haziran başından itibaren TV’de yayına başlayan “Benzemez Kimse Sana” isimli, katılan ünlülerin her hafta başka bir ünlüyü taklit ederek puan almaya çalıştıkları ve o hafta 10.000 TL’lık ödülü kazananın da temsil ettikleri dernek veya vakıflara bağışladığı programa kendi derneği Haçiko adına katılmakta.

Ömür Gedik Artık Yalnız, Bu Kez Düet Yok!

Müzik dünyasına kısa sürede başarılı işler sunan Ömür Gedik, 3 şarkıdan oluşan 3. maxi single çalışması ‘Kaliko’yu DMC etiketiyle yayınlıyor.

Ömür Gedik albüm adı olarak üç renkli ve genelde dişi olan sokak kedilerine verilen ad olan ‘Kaliko’yu seçti.

Single çalışmasının Gözde Ançel imzalı çıkış şarkısı ‘Radyoda’nın düzenlemesi son zamanlarda başarılı prodüksiyonlara imza atan İskender Paydaş tarafından yapıldı.

Albümünde Manolis Aggelopoulos imzalı “Ağla Halime” cover çalışması Orkun Tunç tarafından yeniden düzenlenirken; Burak Yeter de “Sana Neler Edeceğim”e yaptığı düzenleme ile şarkıya taze bir enerji ve hız kattı.

Daha önceki çalışmalarında Teoman, Halil Sezai, Burak Kut, Al Bano gibi isimlerle düet yapan Gedik, 3.projesinde tek başına söylediği şarkılara yer vererek bu kez yalnız yürümeyi tercih etti.

ÖMÜR GEDİK “RADYODA”
Söz & müzik : Gözde Ançel

Düzenleme: İskender Paydaş
(www.magazinci.com / www.magazinkolik.com / www.magazincity.com / www.kralmagazin.com.tr - 30.07.2013 / www.sozmuzik.com / www.aveamuzik.com / www.michaelshow.com - 31.07.2013)

Ömür Gedik ve Umut Kuzey’den Sevgililer Günü Sürprizi!

Ömür Gedik ve Umut Kuzey büyük bir aşkın ve ayrılığın anlatıldığı video klipte, birbirlerini hala seven iki eski sevgiliyi canlandırıyor.

Ömür Gedik ve Umut Kuzey, yepyeni bir projeye imza attı. Birlikte seslendirdikleri “Dokun Bana” şarkısı dışında, akustik konserler vermeyi de planlayan ikili bu iş birliğinden son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Umut Kuzey bir araya gelme hikayeleri için “Ben, ‘Dokun Bana’ şarkısını Ömür Gedik için yazdım, ve Ömür’e dinletmek için aradım. Bir araya geldik,dinlediğin de şarkının sözlerinden çok etkilendi ve birlikte okuyalım dedi. Benim için de bu düet sürpriz oldu.” dedi.

Çok yakında tüm müzik kanalların da yayına girecek olan video klip, Gökhan Palas’ın yönetmenliğin de Beyoğlun’da nostaljik bir otelde çekildi.

Ömür Gedik ve Umut Kuzey büyük bir aşkın ve ayrılığın anlatıldığı video klipte, birbirlerini hala seven iki eski sevgiliyi canlandırıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / gecce.com / muzikonair.com - 28.01.2014)

Ömür Gedik Russell Crowe’un Sevdiği Türküyü Coverladı!

Ömür Gedik, Russell Crowe’un ‘Son Umut (The Water Diviner)’ filminde yer verdiği “Hey Onbeşli” türküsünü Balkan-Rock tarzında modern bir versiyonla coverladı.

Ömür Gedik, geçtiğimiz hafta vizyona giren “Son Umut” filminde Cem Yılmaz’ın seslendirdiği “Hey Onbeşli” türküsünü yorumladı. Çanakkale Savaşı yüzünden sonsuza kadar ayrılmak zorunda kalan iki aşığın hikayesini anlatan türkü için Russell Crowe, “ilk duyduğumda büyülendim” yorumunda bulunmuştu.

Filmi basın gösteriminde, vizyona girmesinden 1 ay önce izlediğini ve çok beğendiğini söyleyen Ömür Gedik ise ‘Son Umut’un en çarpıcı sahnelerinden biri Cem Yılmaz‘ın ‘Hey Onbeşli’yi söylediği sahneydi.

Russell Crowe’un da “çok etkilendim” dediği bu türkü, “filmle birlikte tüm dünyada dinlenecek ve konuşulacak. Biz de modern bir versiyonla yeniden seslendirmenin doğru olacağını düşündük” dedi.

Doğulu stüdyolarında kaydedilen, aranjesini Emirhan Cengiz’in yaptığı şarkının vokallerinde Ömür Gedik’e Cihan Okan eşlik etti. DMC etiketiyle piyasaya çıkan şarkının klibi bu hafta sonu müzik kanallarında olacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com / www.magazinkolik.com / www.ttnetmuzik.com.tr - 29.12.2014)

Ömür Gedik İle “Karşılaşma” Zamanı Geldi!

Ömür Gedik, söz ve müziği Zeki Güner’e, düzenlemesi ise Selim Çaldıran’a ait olan “Karşılaşma” adlı yeni duygusal şarkısı ile sürpriz yaptı.

Genelde sevenlerinin karşısına eğlenceli şarkılarla çıkan Ömür Gedik, DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini alan “Karşılaşma” şarkısı ile eski aşkları yeniden gündeme getirecek!

Yönetmenliğini Hasan Kuyucu’nun, görüntü yönetmenliğini ise “Çakallarla Dans” serisiyle tanınan Murat Tuncel’in yaptığı “Karşılaşma” klibi Şile’de çekildi.

Klipte Gedik’e Paramparça, Fatmagül’ün Suçu Ne, Huzur Sokağı dizilerinde ve Karaoğlan ile Recep İvedik filmlerinde rol almış oyuncu Cihan Çulfa eşlik etti. Faslı Jihane Ahmid ve Sinem Aladağ ise klipte danslarıyla yer aldı.

Ömür Gedik’in kurucusu olduğu Haçiko’nun, üç yıl önce ölümden döndürdüğü sokak köpeği “Punny” de klibin oyuncuları arasındaydı.

Gedik, klipte ünlü modacı Melih Yazgan imzalı kıyafetlerle oynadı. Bir araba kazasıyla başlayan ve ormanda fantastik bir atmosferde devam eden klip hafta sonundan itibaren müzik kanallarında gösterilmeye başlayacak.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 02.04.2015)

Ömür Gedik’den Beklenen Single!

Ömür Gedik, “İlişki Durumu Çelişkide” adlı yeni single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Bestesi Mısırlı Mohamad Gabr’a ait olan Joseph Attieh’nin “Rayhin Ala Betna” şarkısının coverı olan ‘İlişki Durumu Çelişkide’nin Türkçe sözleri Ömür Gedik’e ait.

Klibini Hasan Kuyucu’nun çektiği şarkının, pop ve pop rock olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. İlk kez şarkı sözü yazan Gedik, şarkının pop versiyonunda Haydar Yılmaz ile düet yaptı. Seçkin Özer’in aranjörlüğünü yaptığı “İlişki Durumu Çelişkide” DMC etiketi ile dijital platformlardaki yerini aldı. (Kaynak: www.magazinkolik.com - 15.09.2015)

Ömür Gedik Dünyaca Ünlü Şarkıcıyı Unutmadı

Geçtiğimiz günlerde vefat eden ünlü ABD’li rock gitaristi, şarkıcı ve besteci Eagles grubunun gitaristi Glenn Frey’in ölümü Ömür Gedik’i çok üzdü.

Gedik ünlü sanatçının anısına tüm dünyada hala en çok dinlenen ve söylenen şarkılar arasında ilk sırayı alan ve Frey bestesi olan “Hotel California” şarkısını seslendirmek için stüdyoya girdi.

Ömür Gedik. “Frey’in şarkıları hayatımın en özel ve önemli anlarını hatırlatır, ölümü beni çok üzdü, günlerdir uyumuyorum. Bu nedenle show dünyasının acımasız ve yalan yüzünü bu şarkıyı söylerek anlatmak istedim”<(em> dedi. (Kaynak: www.magazinci.com / gecce.com - 04.02.2015)

Ömür Gedik: “Özgür Olmak İstiyorum!”

Ömür Gedik, “İlişki Durumu Çelişkide” isimli son single çalışmasını geçtiğimiz yaz müzikseverlerin beğenisine sunmuş ve şarkının pop versiyonunun klibi 8 milyon tıklanma rakamına ulaşmıştı.

Ömür Gedik, Türkçe sözleri kendisine ait olan şarkının rock versiyonuna seksi bir klip çekti ve “bu klipte kısıtlamalar olmadan, tamamen özgür olmak istedim” dedi.

Bestesi Mısırlı Mohamad Gabr’a ait olan Joseph Attieh’nin “Rayhin Ala Betna” şarkısının cover’ı olan “İlişki Durumu Çelişkide”’nin rock versiyonuna çekilen klip çok ses getireceğe benziyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 29.03.2016)

Ömür Gedik “Aşk Mı Dedin, Kimin Umurunda” Diyor

Ömür Gedik’in “Aşk mı Dedin!” adlı yeni şarkısı ve klibi radyo ve müzik kanallarına hızlı bir giriş yaptı.

Klipte peşini bırakmayan eski sevgilisi ve yeni aşkı arasında kalan bir kadını canlandıran Ömür Gedik’e Polonyalı manken Adrian Grygianiec ve Amerikalı oyuncu Jason Shah eşlik ettiler.

Ömür Gedik, “Ayrılıklarda geriye değil, önümüze bakmak lazım, sözleri ‘Üzülmem ben her şey yolunda, aşk mı dedin o da kimin umurunda’ diye başlayan bu şarkıda da geçmişteki ilişkisine veda eden ama asla eğilmeyen, dik duran bir kadın var” dedi.

Sözü Haydar Yılmaz, Sude Bilge Demir ve müziği Haydar Yılmaz ile Emirhan Cengiz’e ait olan “Aşk mı Dedin” adlı şarkının düzenlemesi Emirhan Cengiz’e ait.

DMC etiketi ile çıkan ‘Aşk mı Dedin’in klibi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde Yalova’da çekildi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 28.04.2016)

Yazın Hiti Ömür Gedik - Yalçın Aşan İkilisinden!

Ömür Gedik konser maratonu devam ederken uzun zamandır ünlü DJ/prodüktör Yalçın Aşan ile üzerinde çalıştığı DMC etiketli yeni single’ı “Sana Ne Kime Ne” cover’ı ile sevenlerinin karşısına çıktı.

Şarkının Evren Arasıl tarafından çekilen klibinde sözlere uygun bir styling çalışması yapılırken, Gedik modacıların son gözdesi şapka ayakkabı konseptini de bol bol kullandı.

Ömür’den şapka ayakkabı modası

Ömür Gedik bu ortak çalışma için: “ “Sana Ne Kime Ne”, yıllardır sahnede söylemekten büyük keyif aldığım bir Ajda Pekkan parçası. Yalçın ile şarkının modern, günümüz sound’una uygun bir versiyonuna imza attık. Yaz daha bitmedi, bu şarkıyla daha yeni başlıyor” dedi.

Tarkan’ın gözde DJ’yi olarak bilinen Yalçın Aşan ise şarkının düzenlemesini hem kulüpler hem de radyolara uygun olarak hazırladığını söyledi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / muzikonair.com / www.gazetemag.com - 19.08.2016)

Ömür Gedik’den Dört Mevsimlik ‘Ölümsüz Aşk’!

Ömür Gedik, DMC etiketiyle çıkan ‘Aşk mı Dedin?’ adlı maxi single’ın ikinci şarkısı olan, söz ve müziği kendine ait ‘Ölümsüz Aşk’ şarkısına Kubilay Kasap yönetmenliğinde klip çekti.

Klip için değiştirdiği saç rengi ve Fransız kadını stiliyle öncekilerden farklı, sıra dışı bir imajla kamera karşısına geçen Gedik’e Arjantinli model Esteban Perdome eşlik etti.

Aranjörlüğünü Alper Atakan’ın yaptığı ‘Ölümsüz Aşk’ın sözlerini başından geçen acı bir kaybın ardından yazdığını söyleyen Ömür Gedik “Kayıpların acı gerçekler olsa da aşkın sonu olduğa inanmıyorum. Bu yüzden şarkının adı ‘Ölümsüz Aşk’” dedi.

‘Ölümsüz Aşk’ın klibi için özel makinelerle kar ve yağmur yağdırıldı.

Gedik soğuk havada çekilen klipte yazlık kıyafetlerle olan sahnelerde kayakçıların kullandığı vücut ısı bantlarından taktı.

Klibin stil danışmanlığını Ceren Eken, oyuncu koçluğunu ise Meltem Pamirtan Kasap yaptı.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 06.12.2016)

‘Gece Hayvanı’ İddialı Geliyor! Ömür, Tescilli Yakışıklıyla Sevgili Oldu

Ömür Gedik, sözü ve müziği kendisine ait olan Gece Hayvanı şarkısının klibinde 2014’te Best Model of the World birincisi seçilen oyuncu Caner Tanrıverdi ile kamera karşısında geçti.

Çukurcuma’da bir otelin çatı katında ve Nişantaşı sokaklarında çekilen klipte Gedik ile Tanrıverdi müzisyen iki sevgiliyi canlandırdılar.

DMC etiketiyle çıkan, düzenlemesini Caner Karamukluoğlu’nun yaptığı ‘Gece Hayvanı’ şarkısının klibini, tiyatrocu Behzat Uygur’un oğlu Behzat Uygur çekti.

Müzik kariyerine de devam eden Uygur bu kliple birlikte ilk kez yönetmen koltuğuna oturdu ve bu işte de iddialı olduğunu gösterdi.

Rock tarzındaki klibin styling’ini modacı Zeynep Şimşek yaptı.

“Klipte dünya güzeli müzisyen bir sevgilim var, çok şanslıyım” diyen Ömür Gedik, şarkıyı Tom Ford’un Gece Hayvanları (Nocturnal Animals) filminden esinlenerek yazdığını ve çalışmanın bu yazın en sıradışı işi olacağına inandığını söyledi.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 13.07.2017)

Ömür Gedik’ten Yeşilçam Parçası

Ömür Gedik, aranjörlüğünü Yalçın Aşan’ın yaptığı ‘Ömürlük Şarkılar’ın ilk parçası ‘Kulakların Çınlasın’la, müzikseverlerle buluştu.

Şarkıcı, Aşan’la ikinci çalışması için tekrar bir araya geldi. 1972 yılında ‘Gülizar’ filminde Emel Sayın tarafından seslendirilen parça, Gedik’le yeniden hayat buldu. (www.milliyet.com.tr)

Ömür Gedik Feat. Yalçın Aşan – Kulakların Çınlasın Kliplendi!

Ömür Gedik ve Yalçın Asan’ın, DMC etiketiyle yayınlanan “Kulakların Çınlasın” isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik’te yayında.

Sözleri Ülkü Aker’e, müziği Şekip Ayhan Özışık’a ait olan şarkının düzenlemesi Yalçın Aşan tarafından yapıldı.

Şarkının video klibinde yönetmenliği Alişan Günay Yıldırım üstlendi. (muzikonair.com)
(Kaynak: www.milliyet.com.tr - 15.08.2018 / muzikonair.com - 14.08.2018)

Ömür İle Serdar’ın Sürpriz Düeti

Ömür Gedik ve Serdar Ortaç, düet yaptıkları “Aşka Bağlan” şarkısı ile müzikseverlerle buluştu.

İkili, sözleri Ömür Gedik’e bestesi ise Serdar Ortaç’a ait olan “Aşka Bağlan” adlı yeni şarkıları için geçtiğimiz günlerde renkli bir klip çekti.

Düzenlemesi Emirhan Cengiz’e ait olan şarkının Beykoz Kundura Fabrikası’nda çekilen klibinin yönetmenliğini ise Erkan Nas üstlendi.

İkiliye klipte, elliye yakın profesyonel dansçı ve fan kulüp üyelerinden oluşan kalabalık bir ekip eşlik etti.

DMC etiketi ile müzikseverlerin beğenisine sunulan şarkının slow versiyonunun akustik düzenlemesini Cenk Kandıralı yaptı.

HER ŞEY YALAN AŞKA BAĞLAN YILIN SLOGANI OLACAK!

İddialı şarkı için Serdar Ortaç “Yeni gençliğe, yeni müzik yaptık” derken Ömür Gedik ise ‘Her şey yalan, aşka bağlan’ cümlesinin bu yılın sloganı olacağını söyledi.
(Kaynak: www.magazinci.com - 02.11.2018)

Ömür Gedik’in ‘Güneş Seninle Doğar’ı Yayında

Son 10 yılda çıkardığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren ve müzik kariyerinin 10’uncu yılını kutlayan Ömür Gedik, yeni single çalışması ‘Güneş Seninle Doğar’ı müzikseverlerle buluşturdu.

Ömür Gedik, Halil Sezai ile birlikte söylediği “Paramparça” düetinin bestecisi Saki Çimen ile bu çalışmada tekrar bir araya geldi.

İkili, “Güneş Seninle Doğar” için ikinci “Paramparça” yorumunu yaptı.

DMC etiketli, bestesi ve düzenlemesi Saki Çimen’e, sözleri ise Ömür Gedik’e ait olan “Güneş Seninle Doğar” şarkısının Özgür Yıldız tarafından çekilen klibinde sinema ve dizi dünyasının yakından tanığı ödüllü iki oyuncu Ümit Okur ve Tolga Yüce rol aldı.

Bol sürprizli klipte çok seven bir kadının üzerinden entrika dolu bir ajan hikayesi anlatılıyor.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 21.03.2019)

Ömür Gedik’den Ajda Pekkan’a Saygı Duruşu: “Resim” Klibi Yayında!

Ömür Gedik, sahnede söylemeyi en çok sevdiği Ajda Pekkan şarkısı ‘Resim’in cover’ını yaptı.

Söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait olan ve “çerçeve değil resim arıyorum” sözleri ile akıllara kazınan “Resim” için iki ayrı versiyon yapıldı.

Ömür Gedik’e back vokallerde Murat Aziret eşlik etti. Yalçın Aşan tarafından club versiyonu yapılan şarkının pop rock düzenlemesinde 84 grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu’nun imzası var.

Şarkının Ahmet Can Tekin tarafından çekilen aksiyonlu klibinde Ömür Gedik’le birlikte Ukraynalı model Pavel Pokydin ve “Her Senimi Kaybettim” adlı kitabın yazarı oyuncu Eyfel Çoruh da rol aldılar.

Bahçeköy’de çekilen klip için yollar trafiğe kapatıldı ve kovalamacalı ATV sahneleri trafiğe kapalı alanda çekildi.

Ömür Gedik’in kıyafetleri modacı Derya Çopur tarafından tasarlandı. DMC etiketi ile çıkan “Resim” tüm dijital platformlardaki yerini aldı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 09.08.2019)

Ömür Gedik’ten Yeni Single “Aramışsın”

Kendine özgü yorumuyla pop müzikte geniş ve özel bir dinleyici kitlesi bulunan Ömür Gedik sözü ve müziği kendisine ait olan, düzenlemesi ise Cenk Kandıralı’ya ait yeni şarkısı “Aramışsın” ile 2019 yılına veda ediyor.

Şarkının W İstanbul ve Ağaoğlu Maslak 1453’te çekilen klibinin yönetmenliğini Ercan Şencan yaptı.

Klip çekimi için yerden 46 katlı gökdelenin çatısına çıkan ve korku dolu anlar yaşayan Gedik’e, klipte İtalyan manken Antonio ve yavru kedi eşlik etti.

Yerden tam 150 metre yüksekte, güvenlik önlemi almadan çatının kenarına yatarak ölümle burun buruna gelen Gedik; “Kenardaki çekimler yaklaşık 1 saat sürdü. Baş dönmesi ve mide bulantısı nedeniyle zor anlar yaşadım. Uçurum kenarında gökyüzüne bakarken ölümü hissettim” dedi.

Doğan Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının klibi ise netd YouTube kanalında yayında...
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinci.com - 09.12.2019)

2020’nin Ocak ayında ilk haftasında, “Aramışsın” şarkısının Akustik versiyonunu “Aramışsın (Akustik)” adıyla tekli olarak yayımladı.

Ömür Gedik ve Tayfun’un “Yıldızların Altında” Düeti!

Ömür Gedik, sinema ve müziği bir araya getirdiği “1 Film 1 Şarkı”adlı müzikli oyununun çıkış şarkısı olan ‘Yıldızların Altında’da Tayfun Duygulu ile düet yaptı.

Unutulmaz Yeşilçam filmi ‘Yıldızların Altında’nın aynı adlı şarkısını 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladıklarını söyleyen Gedik, “Tüm zamanların en bilinen ve en çok söylenen bu aşk şarkısı konser repertuarımın vazgeçilmezlerinden. Şimdi bu şarkıyı enerji dolu bir düzenleme ile dinleyici ile yeniden buluşturmanın heyecanının yaşıyorum” dedi.

Düzenlemesini Cenk Kandıralı’nın yaptığı şarkının klibi Ercan Şencan tarafından çekildi.

Ömür Gedik ve Tayfun’un birlikte kamera karşısına geçtiği ve tek planda performanslarının çekildiği klip tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 11.02.2020)

Ömür Gedik’den İranlı Mistik Rock Gurubu Rah İle “Leylim Ley” Cover’ı!

Ömür Gedik yeni projesinde, kendisinin de üyelerinden biri olduğu, Türk ve İranlı müzisyenlerden oluşan mistik rock grubu RAH ile işbirliği yaparak, adını kült olmuş eserler listesine altın harflerle yazdıran “Leylim Ley” ile sevenleriyle buluştu.

Özgün projeleriyle adından her dönem sıklıkla söz ettiren başarılı sanatçı Ömür Gedik yeni projesinde, kendisinin de üyelerinden biri olduğu, Türk ve İranlı müzisyenlerden oluşan mistik rock grubu RAH ile işbirliği yaparak, adını kült olmuş eserler listesine altın harflerle yazdıran “Leylim Ley” ile sevenleriyle buluştu.

Sabahattin Ali ve Zülfü Livaneli’nin ölümsüz eseri ‘Leylim Ley’i yepyeni bir altyapıyla coverlayan Ömür Gedik, “Müzigˆi sadece bir egˆlence aracı olarak kullanmayı degˆil, topraklarımızda mevcut olan mistisizmin anlam ve derinligˆini aktarma aracı olarak kullanmayı amaçlayan RAH ile çalışmaktan ve grubun bir parçası olmaktan son derece mutluyum. Çalışmalarımız hem yurt içi hem de yurt dışında yayınlanacak projelerle devam edecek. Topraklarımızdaki değerli hazineleri, eşziz notalarımızı ve evrensel boyuttaki şarkı sözlerimizi, şiirlerimizi dünyaya açacağız.” dedi.

Düzenlemesi Raşit Pekmezci’ye ait olan “Leylim Ley” cover’ının Ercan Şencan tarafından Polenezköy Tabiat Parkı’ndaki ormanın derinliklerinde çekilen klibinde RAH kurucu üyelerinden Mareechi Asu ve Raşit Pekmezci de yer aldı.

Ömür Gedik’in klipte giydiği kırmızı pelerinin tasarımı modacı Binnur Caydaş tarafından hazırlandı.

Ömür Gedik’in yepyeni cover’ı “Leylim Ley” tüm müzik platformlarında yerini aldı.

RAH KİMDİR?

Farsça ‘Yol’ anlamına gelen RAH’ın kullandığı temel müzik enstrümanları, Tanbour, Daf, Divan, Gitar, Elektro Gitar. Duyguyu ifade için yanı sıra Kemençe, Keman ve Davul’dan da destek alıyor. Tanbour, İran Yaresan’ın kutsal ve ana enstrüman.

Daf; tarih boyunca mistik sesiyle şevkin, coşkunun ve zikrin sembolü. Divan; Anadolu’nun mistik sesini temsil ediyor.

Gitar ve Elektro Gitar; kadim ruhu modern müzikle birleştiren, yeni bir ses yaratan önemli bir enstrüman.

RAH, müziği dinlerken dinleyiciyi düşünmeye ve kendini keşfetmeye davet ediyor. Müzik dinlerken kendini keşfetmek elbette ki en büyük coşku.
(Kaynak: magazinkolik.com / www.magazinci.com - 17.06.2020)

Ömür Gedik’den Yaza Veda: “Yaz Yağmuru”

Ömür Gedik, yorumladığı cover şarkılara bir yenisini daha ekledi, söz ve müziği Serdar Ortaç’a ait olan “Yaz Yağmuru” şarkısının yeniden yorumladı.

Aranjörlüğünü Cenk Kandıralı’nın yaptığı şarkıda erbaneyi İran’ın ünlü daf üstat ve üreticilerinden Masoud Habibi çaldı.

Ömür Gedik, bu ve bundan sonraki kliplerinde ülkenin en önemli sanat galerilerinden biri olan Redart İstanbul ile ortaklaşa çalışma yapıyor olacak.

Ünlü ressam Macit Aray’ın torunu olan Gedik, böylece kliplerinde artık müzik ve resim sanatını birleştirmiş olacak çizer Burak Özkan’ın çizimlerinin kullanıldığı “Yaz Yağmuru” şarkısının klibinde güneş altında suni yağmur yağdırıldı. Klibi Ercan Şencan çekti.
(Kaynak: www.magazinci.com - 16.10.2020)

Ömür Gedik Instagram’dan Keşfetti, Düet Yaptı

Ömür Gedik, instagram’da keşfettiği ve hayran kaldığı Ömür Gedik, Ayhan Kavraz’la, söz ve müziği Kavraz’a ait olan “İçimdeki Katil” şarkısında düet yaptı.

Ayhan Kavraz’ın başından geçen travmalı bir aşk hikayesinin ardından yazdığı ‘İçimdeki Katil’deki samimiyete ve acıya inandığını söyleyen Ömür Gedik, “Bu şarkıya çok güveniyorum, yepyeni bir yetenekle tanışacak ve peşini bırakamayacaksınız” dedi.

Şarkının aranjesini Cenk Kandıralı yaptı. Lazzoni Otel’de ve Balat sahilinde Ercan Şencan tarafından çekilen klipte Ömür Gedik ve Ayhan Kavraz, pandemi kurallarına uyarak birbirlerine üç metreden daha fazla yaklaşmadılar. DMC etiketi ile yayınlanan “İçimdeki Katil”, NetD ve tüm dijital platformlarda yayında.
(Kaynak: www.magazinci.com / www.magazinkolik.com - 20.11.2020)

Diskografi:
2011
Hop Dedik Orada Kal (Maxi Single, DMC Müzik, 20.05.2011)

1- Portakal Orda Kal (Teoman düet) - 03:33 (Söz & Müzik: Sezen Aksu, Düz.: Ozan Çolakoğlu)
2- Aşk Var Ya (Burak Kut düet) - 04:22 (Söz & Müzik: Fikret Kızılok, Düz.: Sadun Ersönmez)
3- Paramparça (Halil Sezai Paracıkoğlu düet) - 04:28 (Söz: Halil Sezai Paracıkoğlu, Müzik: Saki Çimen, Düz.: Sadun Ersönmez)
4- Portakal Orda Kal (Teoman düet) (Remix) - 04:08 (Söz & Müzik: Sezen Aksu, Remix: David Şaboy)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.hepsiburada.com
www.tulumba.com (ABD)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2012
100 Aşk Şarkısı [8 CD Box Set Albüm, DMC, 10.02.2012]
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
CD 2 :
13. Ömür Gedik & Halil Sezai – Paramparça

2013
Neden Yoksun feat. Al Bano (Single, Doğan Müzik Yapım, 16.01.2013)

1- Neden Yoksun (feat. Albano) - 04:05 (Türkçe Söz: Nazan Öncel, Müzik: Al Bano)
2- Liberta - 04:05

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Radyoda (Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 30.07.2013)

1- Radyoda - 03:51 (Söz ve Müzik: Gözde Ançel, Düzenleme: İskender Paydaş)

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Kaliko (Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 11.09.2013)

1- Radyoda - 03:50 (Söz ve Müzik: Gözde Ançel, Düzenleme: İskender Paydaş)
2- Ağla Halime - 03:32 (Söz: , Müzik: Manolis Aggelopoulos, Düzenleme: Orkun Tunç)
3- Sana Neler Edeceğim - 03:58 (Söz: , Düzenleme: Burak Yeter)


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

2014
Dokun Bana / Ömür Gedik & Umut Kuzey (Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 24.01.2014)

-1 Dokun Bana - 04:20


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Bekle Bekle (Maxi Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 11.06.2014)

1- Bekle Bekle - 03:50


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com

Hey Onbeşli (Single, Doğan Müzik Yapım (DMC), 30.12.2014)

1- Hey Onbeşli - 03:03


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com

2015
Karşılaşma (Single, DMC, 02.04.2015)

1- Karşılaşma


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

İlişki Durumu Çelişkide (Single, DMC, 14.09.2015)

1- İlişki Durumu Çelişkide (feat. Haydar Yılmaz)
2- İlişki Durumu Çelişkide (Rock Version) - 03:28
3- İlişki Durumu Çelişkide (Playback Version) - 03:48


İnternetten Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com

2016
Hotel California (Cover Şarkı)
1- Ömür Gedik - Hotel California (Cover)

Aşk Mı Dedin (Single, DMC, [Dijital 28.04.2016] 02.0.2016)

1- Aşk Mı Dedin
2- Ölümsüz Aşk


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.de
www.qobuz.com
Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.seyhanmuzik.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)

Sana Ne Kime Ne / Ömür Gedik & Yalçın Aşan (Single, DMC, 19.08.2016)

1- Sana Ne Kime Ne - 02:45


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2017
Gece Hayvanı (Single, DMC, 12.07.2017)

1- Gece Hayvanı


Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
turkcellmuzik (fizy.com)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
www.napster.com
play.google.com
www.emusic.com

2018
Gözyaşlarım Anlatır (Single, DMC, 08.02.2018)

1- Gözyaşlarım Anlatır


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Neredesin Sen (Single, Bordo Müzik, 28.07.2018)

1- Neredesin Sen - 03:27


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Kulakların Çınlasın / Ömür Gedik & Yalçın Aşan (Single, DMC, 14.08.2018)

1- Kulakların Çınlasın


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Aşka Bağlan (feat. Serdar Ortaç) (Single, DMC, 02.11.2018)

1- Aşka Bağlan - 02:49 (Söz: Ömür Gedik, Müzik: Serdar Ortaç)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.napster.com
www.qobuz.com

Aşka Bağlan (Akustik) (Single, DMC, 02.11.2018)

1- Aşka Bağlan (Akustik) - 03:10 (Söz: Ömür Gedik, Müzik: Serdar Ortaç, Düzenleme: Cenk Kandıralı)


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Güneş Seninle Doğar (Single, DMC, 19.03.2019)

1- Güneş Seninle Doğar


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Güneş Seninle Doğar (Yalçın Aşan Remix) (Single, DMC, 10.05.2019)

1- Güneş Seninle Doğar


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Manastırın Ortasında (Akustik) (Single, DMC, 23.05.2019)

1- Manastırın Ortasında (Akustik) - 03:00


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
tidal.com (Norveç)

Resim (Single, DMC, 09.08.2019)

1- Resim - 03:31 (Söz & Müzik: Serdar Ortaç, Düzenleme: Yalçın Aşan)
2- Resim (Yalçın Aşan Remix) - 04:11 (Söz & Müzik: Serdar Ortaç, Düzenleme & Mix: Yalçın Aşan)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Aramışsın (Single, DMC, 09.12.2019)

1- Aramışsın - 03:08 (Söz & Müzik: Ömür Gedik, Düzenleme: Cenk Kandıralı)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Aramışsın (Akustik) (Single, DMC, 05.01.2020)

1- Aramışsın (Akustik) - 03:07


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Yıldızların Altında / Ömür Gedik & Tayfun (Single, DMC, 04.02.2020)

1- Yıldızların AltındaDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Mavrova (Single, Muse İstanbul, 08.05.2020)

1- AramışsınDijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Leylim Ley / Ömür Gedik & Rah (Single, DMC, 16.06.2020)

1- Leylim Ley - 04:49
2- Leylim Ley (Radio Edit) - 03:32Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Yaz Yağmuru (Single, Tayga, 16.10.2020)

1- Yaz Yağmuru - 04:15Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

İçimdeki Katil / Ömür Gedik & Ayhan Kavraz (Single, DMC, 20.11.2020)

1- İçimdeki Katil - 03:41Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
İyi Bak Bana (Single, Tayga, 12.03.2021)

1- İyi Bak Bana - 03:42

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Ayrılık Töreni (Maxi Single, DMC, 14.05.2021)

1- Ayrılık Töreni - 03:57
2- Dön Diyemedim - 04:17
3- İyi Bak Bana - 03:42
4- Yaz Yağmuru [David Şaboy Remix] - 04:08

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.omurgedik.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/OmurGedikOfficial
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/omurgedik
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/gedikomur
Haçiko Web Site Adresi:
www.haciko.org

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (13557 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag