Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 303 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 303
Üye: 0
Toplam: 303

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 101,673,635
  • Bugün: 20,568
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Aug 02, 2021
  • 02:38 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Selçuk Basa
Bookmark and Share
    Geri Dön   (2930 okuma)

Selçuk Basa
Selçuk Basa
Selçuk Basa
FOTO GALERİ

Ankara’da doğan Selçuk Basa, Ankara Üniversitesinde Dişhekimliği eğitimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesinde Çene Cerrahisi ihtisası yaptı. Yurtdışı ve yurtiçinde birçok hastane, çalışma grupları ve üniversitelerde gözlemci, konsültan ve öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Dr. Basa, uzun süredir Marmara Üniversitesinde Çene Cerrahisi Profesörü olarak görev yapmaktadır. Bir dönem dekanlık görevi de yürütmüş olup, Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği’nin şimdiki başkanıdır.

100’ün üstünde bilimsel yayını, konusuyla ilgili geliştirdiği teknikler ve kitap bölüm yazarlıkları vardır. Düzenli olarak yurtiçi ve yurtdışında bilimsel toplantılara davetli konuşmacı ve kurslara eğitici olarak katılmaktadır. Özellikle, yüz iskeleti ve çene eklemindeki bozukluklarının düzeltilmesi, çene kemiği kayıplarının onarılması ve implantlarda teknoloji geliştirme ve cerrahi uygulamalardaki başarısıyla tanınmaktadır.

Hariçten Okumalar Projesinin İlk Albümü, “Aşk Bekler Mi?” Müzik Marketlerde!!

Okumalar Projesi, besteci ve yorumcu Selçuk Basa, söz yazarı Yağmur Başar ile besteci ve müzisyen Cem Erman tarafından geliştirilmiş bir Bağımsız Müzik projesi...

Müzik sektörü içinde aktif rol almayan müzik insanlarının ürettikleri müzik eserlerini, profesyonel müzisyenlerin katkılarıyla dünya standartlarında bir müzikal altyapıya ulaştırarak, dinleyicisine ulaştırmayı hedefleyen Hariçten Okumalar Projesi, besteci ve yorumcu Selçuk Basa, söz yazarı Yağmur Başar ile besteci ve müzisyen Cem Erman tarafından geliştirilmiş bir Bağımsız Müzik projesi.

Anlatacak bir hikayesi, söyleyecek bir sözü, farklı bir sesi olan ama sektörde kendisine yer bulamadığı için müziğini geniş kitlelerle buluşturamayan bütün müzisyenlere açık Hariçten Okumalar, yeni ve farklı eserleri müzikalitesini dünya standartlarına ulaştırarak müzik dünyasına kazandırmayı amaçlıyor.

Projenin dinleyenlere sunduğu ilk albüm, Selçuk Basa’nın yorumladığı, besteleri Selçuk Basa’ya, sözleri Yağmur Başar’a ve düzenlemeleri Cem Erman’a ait olan, “Aşk Bekler mi?” isimli çalışma. Albümün yapımcılığını DMC üstlendi.

Selçuk Basa ve Yağmur Başar’ın 25 yıldır birlikte oluşturdukları parçaların yer aldığı album, çok değerli müzisyenlerin katkılarıyla gerçekleştirilmiş.

Burçin Büke, Cem Erman, Eylem Pelit, Cengiz Ercümer, Mehmet Akatay, Kerem Türkaydın, Kerem Sefil, Ali Yılmaz, Reha Falay, İstanbul Ensemble, Göksun Çavdar, Murat Süngü, Mutlu Ödemiş enstürmanlarıyla, Cihan Okan, Sibel Gürsoy, Tuba Önal, Aslı Demirer, Reha Falay vokalleriyle albümde yer alıyorlar.

Müzik hayatına öğrencilik yıllarında tiyatro oyunlarına besteler yaparak başlayan Selçuk Basa, yoğun mesleki kariyerine rağmen, besteler yaparak, gitar, saksafon, flut gibi bir çok enstrüman çalarak ve şarkı söyleyerek müzikle ilişkisini sürdürdü. Söz yazarı Yağmur Başar ile birlikte 25 yıldır pek çok şarkı yaptılar.

“Aşk Bekler mi?” albümünde düzenlemelerini Cem Erman’ın yaptığı; Aşk Bekler mi?, O Gece, Azizim, Bebek Kahvesi, Bir Akşam Üstü, Kim Bozacak Sessizliği, Aynı Gün Aynı Yerde, Yumak, Hezeyan ve Sen Gelmeden Önce isimli parçalar yer alıyor.


Selçuk Basa “Amorf” İle Yeniden Karşımızda!

Selçuk Basa, ilk albümü “Aşk Bekler mi?” ve “Huzursuz” isimli single’ının ardından onbir şarkıdan oluşan “Amorf” albümü ile müzikseverlerle buluşuyor.

Tamamı kendi bestelediği şarkılardan oluşan “Amorf” albümünün prodüktörlüğünü de üstlenen Selçuk Basa, “Amorf”u, “1980’lerin yansımalarına egzotik bir dokunuşla ortaya çıkan ve pop, caz, rock ve funk tınılarını harmanlayan bir efor” olarak tanımlıyor.

Düzenlemeleri Selçuk Basa, Burçin Büke, Emin İnal, Ferhat Hasanoğlu ve Behsat Boran’dan oluşan Amorf Project üyeleri tarafından yapılan şarkıların tümü canlı kaydedildi. Toplam onbir parçadan oluşan “Amorf” albümü, sözleri Yağmur Başar’a ait olan “Faydasız”, “O’nsuz” ve “Uykusuz”, sözleri Selçuk Basa’ya ait olan “Sınırsız”, “Cevapsız”, “İmkansız”, “Huzursuz”, “Yasak Aşklar”, “Bir O Yana Bir Bu Yana” ve “Amorf” isimli şarkılardan oluşuyor. Berkay Özideş, Barış Bölükbaşı, Aytun Gelgin, Halil İbrahim Işık ve İstanbul Strings albüme katkıda bulunan diğer müzisyenler.

Albümün sürprizi ise Selçuk Basa’nın “Yasak Aşklar” isimli şarkısına Türk pop müziğinin Süper Starı Ajda Pekkan’ın yaptığı vokal.

Fotoğraf çekimleri Mehmet Turgut tarafından gerçekleştirilen “AMORF” albümü DMC etiketiyle, 22.01.2016 Cuma günü “Yasak Aşklar (feat. Ajda Pekkan)” ve “Bir O Yana Bir Bu Yana” parçaları, 05.02.2016 Cuma günü ise tüm albüm iTunes‘da çıkacak. Albüm 12.02.2016 Cuma günü tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 21.01.2016)

Ünlü Çene Cerrahı Selçuk Basa Söyledi, Mehmet Turgut Klibini Çekti!

Dünyanın sayılı çene cerrahları arasında yer alan ve aynı zamanda müzisyen kimliğiyle de dikkat çeken Prof. Dr. Selçuk Basa’nın, “Yasak Aşklar” adlı şarkısının klibine başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut imzası! Basa’nın “Amorf” albümünde yer alan “Yasak Aşklar” şarkısının sürpriz ismi ise şarkıya vokalleriyle eşlik eden süperstar Ajda Pekkan!

Üniversite yıllarından beri müzikle uğraşan başarılı çene cerrahı Prof. Dr. Selçuk Basa, tamamı kendi bestelediği şarkılardan oluşan ve prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği “Amorf” albümü kış aylarında DMC etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Prof. Dr. Selçuk Basa’nın albümde yer alan “Yasak Aşklar” şarkısına Mehmet Turgut yönetmenliğinde çektiği klip ise hem ekranlarda hem de dijital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Mehmet Turgut’un gözünden doğa ve müziğin ön plana çıkarıldığı klibin bir kısmı İstanbul yakınlarında trafiğe kapalı, boş bir otoyolda çekildi. Tüm gün süren çekimlerde, Prof. Dr. Selçuk Basa’ya yabancı model Fernanda Rocha eşlik etti. Güvenlik sebebi ile otoyol görüntülerinin drone yardımıyla alındığı klibin görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız üstlenirken, ışık şefi ise Önder İlengir.

“Yasak Aşklar” şarkısının bir diğer sürprizi ise Prof. Dr. Selçuk Basa’ya vokalleriyle eşlik eden, Türk pop müziğinin süperstarı Ajda Pekkan.


(Kaynak: www.magazinci.com - 01.11.2016)

Selçuk Basa’dan “4 Mevsim 1 Hikaye”

İlk albümü, “Aşk Bekler mi?” 2013 yılında, ikinci albümü, “Amorf” 2016 yılında yayınlanan Selçuk Basa’nın 3. Albümü “4 Mevsim 1 Hikaye” Ada Müzik etiketiyle 1 Şubat’ta yayınlanıyor...

Bu albüm; parçalarda yoğun olarak hissedilen caz, latin ve etnik tınıların karışımıyla birlikte dört mevsim bir hikaye’den oluşuyor. Albümde ki şarkıların söz ve müzikleri Selçuk Basa’ya ait. Son parçada Celil Nalçakan söz ve yorumu albümde yer alıyor. Düzenlemeler de ise Burçin Büke imzası var.

Kayıtlar Stüdyo Miam’da yapıldı. Mix ve Masteringi de Erim Arkman yaptı. Vokal, guitalele, bas ve klarnet Selçuk Basa’ya ait. Piyanoda Burçin Büke, Kontrabasta Baran Say, Davulda Erhan Seçkin, Klasik Gitarda Erdinç Şenyaylar, Saksafon ve Neyde Gürtuğ Gök, Perküsyonlarda Mehmet Akatay - Cengiz Ercümer, Çelloda İndira Mas, diğer vokaller ise Güvenç Dağüstün, Özge Fışkın ve Celil Nalçakan... bu albümde emeği geçen isimler...

Sanatçının kendi ifadesiyle “4 Mevsim 1 Hikaye”

“20 yaşında yazdığınız bir şarkının 30 yıl sonra insanlar tarafından dinlendiğini ve hatta, o tınıların, o zaman hayal bile edemeyeceğiniz bir şekilde bütün dünyaya yayıldığını bir düşünün. Birçok enstrüman denedim, hepsinden aldığım ilhamlardan şarkılar türedi. Armonilerin büyüsü belki de yaşamıma yön verdi. Bu şarkılar ortaya çıksın diye yaşadım sevgileri, kavgaları belki. Albümler yapmaya karar verdiğim zaman mükemmel müzisyenlerle tanıştım. Aradığım sesi bulmama yardımcı oldular. Her şarkı, her albüm uzakta beni bekleyen, duyamadığım o sese beni yaklaştırıyor. Birçok konser verdik ve sürekli yeni şarkılar yaptık. Son zamanlarda yazdığım üç şarkı, bana mevsimleri çağrıştırdı ve eksik olan ilkbahar için de bir şarkı yazdım. Adı: “Unutulmuş Aşklar Mevsimi”. “Boş Zamanlar’’ yazı, “Derin Nefes’’ sonbaharı, “Buzdan Hayaller’’ kışı anlatıyor benim dizelerimden ve melodilerimden. Böylece dört mevsim tamamlandı. Parçalarda caz, latin ve etnik tınıların bir karışımı hissedilebilir. Kayıtlar canlı yapıldı ve son şarkıdan sonra sevgili Burçin Büke ile bas, klarnet ve piyano ile düet bir parça çaldık. Sonra aktör Celil Nalçakan tüm şarkıları dinledi ve bu son yaptığımız enstrümantal parçanın üstüne hissettiklerini okudu. Ortaya 4 Mevsim 1 Hikaye çıktı. Hikaye, hepimizin bildiği, “sıradan bir aşk hikayesi.”

Selçuk Basa’nın ‘4 Mevsim 1 Hikaye Albüm’ü Ada Müzik etiketiyle, 1 Şubat’tan itibaren tüm müzik marketlerde, 2 Şubat’ta iTunes’ta, 9 Şubat’tan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayınlanıyor olacak
(Albüm açıklaması - Ocak 2018)

Diskografi:
2013
Aşk Bekler Mi? (Albüm, DMC, 22.04.2013)

1. Aşk Bekler Mi?
2. O Gece
3. Azizim
4. Bebek Kahvesi
5. Bir Akşam Üstü
6. Kim Bozacak Sessizliği
7. Aynı Gün Aynı Yerde
8. Yumak
9. Hezeyan
10.Sen Gelmeden Önce
(Tüm şarkılarda Söz: Yağmur Başar, Müzik: Selçuk Basa)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.turkcellmuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.emusic.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

2014
Huzursuz (Single, DMC, 14.10.2014)

1- Huzursuz - 03:28Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
www.turkcellmuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

2016
Amorf (Single, DMC, 22.01.2016)

1- Yasak Aşklar (feat. Ajda Pekkan)
2- Bir O Yana Bir Bu YanaAmorf (Dijital Albüm, DMC, 05.02.2016)

1- Huzursuz (Remix Version) - 03:27
2- Sınırsız - 04:35
3- Cevapsız - 03:26
4- Yasak Aşklar (feat. Ajda Pekkan) - 03:47
5- İmkansız - 03:53
6- Faydasız - 03:43
7- Uykusuz (O Gece) - 02:39
8- Bir O Yana Bir Bu Yana - 04:30
9- O'nsuz (Sen Gelmeden Önce) - 03:49
10-Belirsiz - 03:25
11-Amorf - 04:14


Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
www.amazon.de (Almanya)

Amorf (CD Albüm, DMC, 05.02.2016)

1- Huzursuz (Remix Version) - 03:27
2- Sınırsız - 04:35
3- Cevapsız - 03:26
4- Yasak Aşklar (feat. Ajda Pekkan) - 03:47
5- İmkansız - 03:53
6- Faydasız - 03:43
7- Uykusuz (O Gece) - 02:39
8- Bir O Yana Bir Bu Yana - 04:30
9- O'nsuz (Sen Gelmeden Önce) - 03:49
10-Belirsiz - 03:25
11-Amorf - 04:14


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.amazon.com
www.amazon.de (Almanya)

2018
4 Mevsim 1 Hikaye (Maxi Single, Ada Müzik, 01.02.2018)

1. Unutulmuş Aşklar Mevsimi
2. Boş Zamanlar
3. Derin Nefes
4. Buzdan Hayaller
5. Son 4’lük


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.eganba.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)

2020
Gram Off/On (Single, Ada Müzik, 29.05.2020)

1- Gram Off/On - 04:30Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Babaların Ömrü / Selçuk Basa & Celil Nalçakan (Single, Ada Müzik, 19.06.2020)

1- Babaların Ömrü - 03:25

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
listen.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.selcukbasa.net
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/selcukbasacom
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/selcukbasa
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/selcukbasa
Resmi LinkedIn Adresi:
tr.linkedin.com/in/selçuk-basa-55732933
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/channel/Selçuk Basa

YUKARI | TOP | OBEN

Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (2930 okuma)

Artists ©

Anasayfa | Top 10 Müzik Listesi | Müzik / Magazin Haberleri | Kronoloji | En Son Çıkan Albümler| Sanatçılar | Yarışmalar | Etkinlik Takvimi | S.S.S.

Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag