Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 250 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 250
Üye: 0
Toplam: 250

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 105,881,062
  • Bugün: 21,887
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Dec 05, 2021
  • 08:49 pm CET
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Selda Bağcan
Bookmark and Share
    Geri Dön   (10240 okuma)

Sanatçı: Selda Bağcan
SELDA BAĞCAN

FOTO GALERİ
Özgün ve Protest müziğin usta isimlerinden olan Selda Bağcan, 1971 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde Fizik Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisiyken amatörce başlattığı müzik çalışmalarında ilk iki 45’lik plak satışının bir milyon tavanını zorlamasıyla ister istemez profesyonel oldu. O tarihten itibaren yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler veren sanatçı, aynı yıl içinde bir kaç 45’lik daha çıkarttı. O yıl çıkarttığı 45’liğinin A yüzündeki şarkı isminden esinlenerek Yılmaz Duru yönetmenliğinde Önder Somer ile başrollerini paylaştığı “Adaletin Bu mu Dünya” isimli bir de film çevirdi. Bu onun ilk ve son filmi oldu.

1972 yılında Türkiye’yi Dış İşleri Bakanlığının görevlendirmesiyle Bulgaristan’daki ALTIN ORFE (Golden Orfeus) festivalinde temsil etti. 1973 yılında ilk batı Avrupa turnesini gerçekleştiren sanatçı, bu yıllarda 16 adet 45’lik plak yaptı.

1974’te Kardaşlar ile birleşen Selda, birlikte 20 günlük Anadolu turnesine çıktı. Ancak Kardaşlar’dan baterist Cengiz ile anlaşamaması nedeniyle Finike’de turnenin 10ncu gününde yollarını ayırdılar ve Kardaşlar İstanbul’a döndü. Selda turnenin yarısını turne orkestrası ile tamamladı (Kaynak: HEY Dergisi-1974 Ağustos).

1979 ve 1980 yıllarında Türkiye’deki en önemli sol partinin (CHP) yurt dışı Demokratik kitle örgütü olan HDF (Halkçı - Devrimci, Federasyonu) ile dayanışma içindeki SPD (Alman Sosyal Demokrat Parti) nin yardımıyla Batı Avrupada çeşitli festivallere katıldı. 1980 ve 1987 yılları arasında pasaport verilmeyen şarkıcı, 1986 yılında Peter Gabriel’in desteklediği The Womad Foundation (Word Of Music And Dance) Festivalinden davet aldığında pasaportu olmadığı için gidemedi. Fakat festival komitesi sanatçının bir şarkısına festival plağında yer verdi.

1987 yılında Womad Vakfı’nın ısrarlarıyla pasaportuna kavuşan sanatçı o yıl; 13 Haziran Rotterdam Sanat Festivali (Poetry), 19 Haziran Womad ve Glastonbury Festivali, 20 Haziran Jubile Gardens (London), 25 Haziran Eurls Court (London), 26 Haziran Capital Radio Festivali konserlerini yaptı. 1988 de dört ay süren Batı Avrupa turnesinden sonra, 1989 ve 1990’da Türkiye’de Belediyelerin seçimle Sol Partinin eline geçmesiyle kültür ve sanat hizmetlerinin davetlisi olarak kent festivallerinin yüzbin kişilik seyirci kitlesine hitap etti. Bu konserlerin en büyük özelliği biletlerinin ücretsiz ve halka açık olmasıydı.

Yine 1990 yılında Hollanda’dan Rasa Organition (Interkultureel Centrum)’un davetlisi olarak Utrech, Jmegen, Tilburg şehirlerinde ve Yugoslavya’daki Prizren ve Priştine şehirlerinde konserler verdi. Aynı yıl dört kez İsrail’e giden şarkıcı Acco Festivalinde ‘Khanel Umdan’ adlı Osmanlı kalesinde ve Ehal Hatarbut konser salonunda iki ayrı konser ve iki ayrı televizyon programı yaptı. Ve Danimarka’nın Argus şehrindeki esintiler isimli festivale katıldı.

1992’de Selim Soydan yapımcılığında ve Bilge Orgaç yönetmenliğinde yapılan ve Aytaç Arman, Halil Ergün, Levent Ülgen ve Şerif Sezer’in rol aldığı ‘Kurşun Adres Sormaz ki’ isimli sinema filminin müziğini yaptı.

Bağcan, 2000 yılında konser vermek için gittiği Hatay’da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan sanatçının kazada sol kolu kırıldı, boynu zedelendi. Bağcan, uzun süren tedavinin ardından sağlığına kavuşabildi. Bu güne kadar 30 yıl içinde 17 adet 45’lik, 10 adet LP, 30 adet kaset çalışması olan sanatçı; Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, Belçika, İsveç, Norveç, İsviçre, Avusturya, Avusturalya, Yugoslavya ve İsrail’de konserler yaptı.

Tarz olarak protest müziği benimseyen Selda Bağcan, kendi bestelediği şarkıları söylemeyi tercih ederken, bin yıllık anonim halk türkülerini çağdaş bir uslupla yorumlamasıyla tanınıyor. Kendisini Türk insanının acılı sesi olarak nitelendiren sanatçı, halen İstanbul’da ikamet etmekte ve sahibi olduğu plak şirketinin yöneticiliğini yapmaktadır.

TRT Int’te yayınlanan Kıraç ve Funda Arar tarafından sunulan bir proje kapsamındaki müzik programında 17.03.2007 Cumartesi akşamı Edip Akbayram ile birlikte konuk oldu ve gah kendi gah Funda Arar ve Kıraç ile birlikte eski ünlü şarkılarını seslendirdi.

Selda Bağcan’ın 4 yıl ara verdikten sonra, tüm müzik birikimlerini aktardığı, üst düzey performans sergilediği, bu müzik çalışmasını dinleyen herkesin kalp ve kulaklarını kazanacak gerçek bir müzikal hazine. Her şarkısı belli bir türe ait olmayan ama her türü çok az kişinin yakaladığı kusursuzlukla icra eden o mükemmel sesi sarmalayan zengin bir alt yapısı var bu çalışmanın.

Senelerce yaptığı bütün müzik çalışmalarında özgürlüğü dile getirme isteği insanca bir hayat talebi Selda Bağcan’ın bu çalışmasına da yansıyor. 70li yılların Türkiye’sinden folk rock protest şarkıcı Selda Bağcan’ın söylemek istediğini dile getiren bu albüm başka dünyalara aitmiş hissi veren bildik ve yabancı öğelerin hüznün ve sevincin karışımı. Yeni Albümde 10 adet eser yer alıyor ve ismini “Güvercinleri de Vururlar” adlı parçadan alıyor. Şarkının Sözleri ve Müziği Şehrazat’a ait olan “Güvercinleri de Vururlar” Selda Bağcan’ın mükemmel ses tınısıyla Hrant Dink’e adanmış bir şarkı.

Şiiri Behcet Necatigil’e ait olan “Sevgilerde” adlı parçanın bestesi ise Selda Bağcan’a ait olanö yalın bir piyano eşliğinde başlayan parça belli bir aşamadan sonra senfonik hale geliyor. Yanyana Olunca, Güzel Eller Kollar Beller, Sarılınca Güzel bu yaz diskolarda olmasa da tüm düğün salonlarında söylenecek, halaylar çekilecek ve tarzında hit olacak bir parça deniliyor.

Kendisi de küçük yaşta yetim kalan Selda Bağcan bir Seferberlik Türküsü olan ‘Yetim Türküsü’nü günümüzün acılı şehit çocuklarına ithaf ediyor. Selda Bağcan’a iki küçük çocuk sanatçı vokalleriyle ve “Sarı Gelin” isimli türküde ise 40 kişilik Sayat Nova Korosu eşlik ediyor.

27 Temmuz 2010 tarihinde, daha önce 1986’da Uzelli Kasetçilik tarafından çıkarılan “Selda” isimli kaset albümü, yine Uzelli Müzik’ten CD olarak yeniden basılıp “Dost Merhaba” adı verilerek çıkarılı.

5 Mayıs 2011’de Majör Müzik etiketiyle “Halkım” adlı albümü çıkarıldı.

25 Mart 2015’te Majör Müzik’ten ‘Arşiv 1’den 6’ya kadar 6 arşiv serisi albümler çıkarıldı.

40 Yılın 40 Şarkısı

Hiçbir kategoriye girmeyen eşsiz sesi ve benzersiz yorumuyla tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan efsanevi sanatçı Selda Bağcan’ın; 1971’den bu yana seslendirdiği 40 “hit” şarkısından oluşan “Selda Bağcan – 40 Yılın 40 Şarkısı” albümü raflardaki yerini aldı! Bağcan’ın özenle seçtiği 40 şarkısının, orijinal kayıtlarıyla yer aldığı albüm, müzik marketlerde ve dijital platformlarda satışa çıktı.

Dünya basınında hakkında övgü dolu sayısız yazı yazılan, müziği ve siyasi duruşu ile farklı kategorilerde incelenen Selda Bağcan’ın; 1971’de başlayan sanat hayatında seslendirdiği, tamamı “hit” olmuş 40 şarkısı “Selda Bağcan – 40 Yılın 40 Şarkısı” albümünde bir araya geldi. “40 Yılın 40 Şarkısı” serisinin ilki olan albümde ayrıca, sanatçının biyografisi ile 40 yıllık müzik ve siyasal yaşamının kronolojik olarak anlatıldığı bir bölüm de bulunuyor. “Selda Bağcan – 40 Yılın 40 Şarkısı” albümü, gelecek aylarda sınırlı sayıda LP (Long Play) olarak da müzikseverlerle buluşacak.

Muhteşem sesi ve farklı yorumu ile dünyadaki pek çok müzik araştırmacısında şaşkınlık ve merak uyandıran Selda Bağcan; tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir sanatçı. ABD’de The Times gazetesinde yayınlanan “Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar” listesindeki 81 ismin arasına “Efsane Anadolu Şarkıcısı” olarak adını yazdıran Bağcan; İngiltere’de ise ünlü Rolling Stones dergisinin “100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listesinde yer alıyor. Elijah Wood, Antony Hegarty, Florence Welch gibi birçok dünya starının hayran olduğu efsanevi sanatçının albümleri ise, özellikle DJ’ler ve araştırmacı müzisyenlerin büyük ilgisini çekiyor. Sesiyle, hayatı, acıyı ve isyanı bambaşka bir yorumun ışığında sunan Selda Bağcan; hem yeni albümler yapmaya, hem de dünyanın farklı yerlerinde konserler vermeye devam ediyor.
(Albüm açıklaması)

Selda Bağcan’dan DJ Albümü Geliyor

ASLINDA dünya onun peşinde, bizse başka diyarlarda... Selda Bağcan’dan bahsediyorum. Görüp de sevmeyen, duyup da hayran olmayan var mı? Irina Shayk Türkiye’ye gelir gelmez “Ne olur beni tanıştırın” diyor. Yüzüklerin Efendisi’nin Frodo’su Elijah Wood, Selda Bağcan neredeyse oraya gidiyor, konserlerini takip ediyor. Daha çok, saymakla bitmez.

Şimdi de Selda Bağcan’ın peşine DJ’ler düştü. Ve dünyaca ünlü DJ’lerin hazırladığı albümü önümüzdeki günlerde müzik raflarındaki yerini alacak. Birbirinden güzel Selda Bağcan şarkıları DJ’lerin müzik setinde hayat bulacak. Ve asıl şimdi dinlemeyen varsa da dinleyecek. Çünkü DJ’ler artık çok büyük kitlelere ulaşıyor.
Ve DJ’lerin dönemi

GECE hayatı olsun, davet, parti, açılış, düğün olsun, artık bitmek bilmeyen bir DJ’lerin dönemi var. Ve bitecek gibi de gözükmüyor. Daha da gelişiyor. Artık eğlenceyi iyi müzik yapan DJ belirliyor. Ve çok ciddi de para kazanıyorlar. Masrafı yok, getirisi çok. Sadece iyi müzik yapmanız da gerekmiyor. Şov yapın yeterli. Ama bu işe gönül vermiş, eğitimini almış DJ’ler çok kızıyor tabii. Hatta “Onlar geçici, biz kalıcıyız” diyorlar. Evet her zaman işine emek veren kalıcı olur ama onları da es geçemeyiz. Mesela kimler mi?

- İtalyan işadamı Gianluca Vacchi 60 bin Euro kazanıyor. İyi müzik yapamıyor ama iyi şov yapıyor. Herkes şovunu izlemeye gidiyor.

- Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın geçen sene aylık kazancı 200 bin TL’ydi. Bu sene katladığı konuşuluyor. Sadece DJ setinde sesi açıp kapatıyor. Ama şovu, popo kıvırması herkesin izlemek istediği şey.

- Malumunuz Teoman da DJ oldu. İlk ben yazmıştım. 25 bin TL alıyor.

- Ozan Doğulu iyi bir müzisyen ama son yıllarda DJ setinden kendisini alamıyoruz. Çünkü iyi para kazanıyor. En düşük rakamı 10 bin dolardan başlıyor.

- Okan Kurt da DJ’lik yapmaya başladı. Evet Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt’tan bahsediyorum. Artık birçok mekânda DJ setinde görülüyor.

- Benim pilates hocam bile DJ olmak için yanıp tutuşuyor. Hatta Alaçatı’da spor merkezi açtı ama en çok DJ setinde görülüyor kendisi. O durumdayız anlayacağınız.

Selda ile Cafi buluştu

İŞTE tam da bu albümün hazırladığına denk düşmüş benim 3 Temmuz Pazartesi günü bu köşede yazdığım ‘Miami’de Selda Bağcan rüzgârı’ başlıklı yazım.

Miami’de çalışan ve oldukça tanınan Türk DJ Cafi yani Cafer Palamut’a “Yurtdışında ne çalıyorsun? Kimi dinliyorlar?” dediğimde “Sadece Selda Bağcan’ı çalıyorum. Her gece kapanışta. Bayılıyorlar sesine, hayran kalıyorlar” demişti.

İşte bu röportaj sonrasında Cafi ile Selda Bağcan, Bodrum Türkbükü Bella Sombra’da bir araya geldi. Çünkü Selda Bağcan 16 şarkısını ünlü DJ’lere emanet ediyor. Cafi’yi de tanımak ve hazırlayacağı bir şarkıyı dinlemek istedi. Cafer Palamut, 3 gün 3 gece Selda Bağcan’ın ‘Gine Haber Gelmiş’ şarkısını hazırladı. Selda Bağcan beğendi, albüme aldı.

Şahsen ben de dinledim, olay olmuş. Siz de dinleyince fikirlerinizi yollayın bana. Albümde birçok ünlü DJ yer alıyor. Bu albümde benim vesile olduğum bir durumdan güzel bir çalışmanın da yer alması beni keyiflendirdi. Biz haberciler bazen böyle buluşmalara vesile olabiliyoruz.

Kimler yok ki?

SELDA Bağcan’ın ilk albümünde 12 ya da 16 şarkı yer alacak. Henüz karar vermemiş. Şu an bitmek üzere. Albümü kendi müzik şirketi Majör’den çıkarmaya hazırlanan Selda Bağcan’ın albümünde Acid Pauli ‘Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle’yle, İpek İpekçioğlu ‘Gesi Bağları’yla, Ambassadors ‘Dam Üstünde Çul Serer’le, Moguz ‘Karlı Dağlar’la, Catwork ‘Nem Kaldı’yla, Kozmonotosman ‘Yaz Gazeteci Yaz’la, LVNT&- SAD ‘Bir Çocukluk Şarkısı’yla yer alacak.

Ayrıca Yusuf Hanay, Fattish, Levent Lodos PSYMIX, Cafi, Douglas ve Doğukan Manço gibi isimler olacak.
(Kaynak: www.haberturk.com (Yazar Esin Övet makalesinden) - 28.07.2017)

Selda Bağcan’dan Çok Özel Albüm: 40 Yılın 40 Şarkısı-2

Dünyaca ünlü sanatçı Selda Bağcan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümünün 2. serisi ile müzik severlerle buluşuyor. 20 Mayıs’ta Majör Müzik’ten yayınlanacak 2 CD’lik albümde 40 çok özel eser yer alacak.

Selda Bağcan’ın 40 yıllık müzik serüvenini anlatan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümlerinde protest eserlerin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin seçkin örnekleri de bulunuyor.

1971 yılında müzik hayatına başlayan efsane sanatçı Selda Bağcan, kendine özgü acılı sesi ile kalpleri titretiyor.

Albümde ayrıca, Amerika’da ‘Dünya Müziğinde Efsane 81 Kadın Şarkıcı’ ve İngiltere’de, ünlü Rolling Stones Dergisi’nin ‘100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali’ listesinde yer alan sanatçının biyografisi ile 40 yıllık müzik ve siyasal yaşamının kronolojik olarak anlatıldığı bir bölüm bulunuyor.

Selda Bağcan “40 Yılın 40 Şarkısı” serisinin 2. ile birlikte toplamda 80 başyapıtı müzik severlere sunmuş oluyor. Serinin daha da devam edeceğini belirten sanatçı 240 şarkının önümüzdeki serilerde günyüzüne çıkacağını belirtiyor. Önümüzdeki yıl sanat hayatında 50. Yılı kutlayacak olan Bağcan, Senfoni Orkestrası ile konserler vermeye devam edecek.

Majör Müzik’ten yayınlanacak “40 Yılın 40 Şarkısı - 2” albümü 20 Mayıs 2020’de CD ve Plak olarak tüm müzik marketlerde ve de dijital platformalarda müzikseverlerle buluşacak.
(Kaynak: www.magazinci.com - 19.05.2020)

Selda Bağcan İle Ramiz ‘Yaz Gazeteci Yaz’da Buluştu

Türk müziğine kattığı etnik yorumu ve bakış açısı ile dünyada takip edilen, Türk Halk Müziği’nin dev seslerinden Selda Bağcan ile rapin ünlü ismi Ramiz’in “Yaz Gazeteci Yaz” düeti Majör & Woop Müzik etiketiyle, ONErpm dağıtımcılığında tüm dijital platformlarda yayında.

Selda Bağcan’ın ilk kez 45 yıl önce seslendirdiği “Yaz Gazeteci Yaz”, bu kez Ramiz’in yorumunun eklendiği, günümüz altyapı ve soundlarıyla birleşerek gündeme geliyor. Toplumun sorunlarını irdeleyen, gazetecilere ithafen yazılan şarkının söz yazarı Ali Sultan’ın kelimelerine, günümüzde hala devam sorunlara ironik bir yaklaşımla Ramiz dokunuşu göze çarpıyor.

Ramiz, playlistinin vazgeçilmez şarkılarından ‘Yaz Gazeteci Yaz’ı her dinlediğinde “Bu şarkıya rap yapılır.” düşüncesi ile şarkıyı tasarladı. Ünlü rapçi Selda Bağcan ile birlikte 1976 orjinal kayıtlarının üstüne beat yapıp, söz yazıp, vokali ile de muhteşem bir düete imza atmış oldu.

Ramiz, Selda Bağcan ile böyle bir projede olmaktan onur duyduğunu belirtirken, “Bu proje benim için unutulmaz bir gurur kaynağı oldu. Selda Bağcan gibi topluma mal olmuş bir sanatçıyla bu işe imza atmaktan çok mutluyum.” diyerek duygularını dile getirdi. Şarkının video klip yönetmenliğini de Ramiz Bayraktar ve Buğra Karaçam üstlendi.

Selda Bağcan’ın ‘Yaz Gazeteci Yaz’da Ramiz ile yaptığı düet sanatçının yeni projesinin ilk teklisi. Hem dünyadan hem Türk sanatçılar ile şarkılarını yeniden yorumladığı yeni projesinde Bağcan, farklı müzik tarzlarından isimlerle buluşacak. Projenin ikinci teklisi de 17 Aralık’ta dünyadan bir isimle yayınlanacak.
(Kaynak: www.magazinci.com - 19.11.2021)

Diskografi:
1971
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle / Mapushane İçinde Mermerden Direk (45’lik, Sel Plak 1001)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın TATLI DİLLİM (Neredesin Sen) / Mapushanelere Güneş Doğmuyor (Düz.: Selda, Derleyen: Ali Ercan) (45’lik, Sel Plak 1002)

Mendilimde Gül Oya / Toprak Olunca (45’lik, Sel Plak 1003)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Çemberinde Gül Oya / Toprak Olunca (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1537)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Adaletin Bu mu Dünya / Dane Dane Benleri (Ali Ercan/ Neşet Ertaş) (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1538)

Seher Vakti / Uzun İnce Bir Yoldayım (45’lik, Yavuz/Türküola Plak)

1972
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Yalan Dünya / Kalenin Dibinde (Moğollar ile 45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1541)

Büyütmek için T ıklay ın Eyvah! Gönül Sana Eyvah! / Zalim Sevgililer Bu Sözüm Size (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1546)

1973
Büyütmek için T ıklay ın Bölemedim Felek İle Kozumu / Bülbül (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1549)

Büyütmek için T ıklay ın ALTIN KAFES / Gesi Bağları (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1555)

1974
Büyütmek için T ıklay ın Nem Kaldı / Rabbim Ne İdim Ne Oldum (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1570)

Büyütmek için T ıklay ın Aşkın Bir Ateş (Aranj.Orij.: Española-Niño De Murcia) / O Günler (Aranj.Orij.: Kamino-Lili Ivanova) (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1572)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Anayasso (Söz: Şemsi Belli, Müzik: Selda Bağcan) / Bad-ı Sabah (Geleneksel-Düzenleme:Zafer Dilek) (45’lik, Yavuz/Türküola Plak 1575)

Türkülerimiz 1 (1971-1974) (Moğollar ile LP Albüm, Türküola)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Uyandım Sabah İle
2- Yüce Dağ Başında
3- Giderim Bre Annem
4- Karacaoğlan Der Ki
5- Semah
6- Yatamadım Meraktan Kasvetten
B Yüzü:
1- Sarı Yaylamda
2- Varın Söyleyin İrfaniye
3- Kabul Olur Güzellerin Duası
4- Felek Sana Sualim Var
5- Pınara Gel Ki Görem

1975
Büyütmek için T ıklay ın DOSTUM DOSTUM / Yuh Yuh (45’lik, Türküola Plak 215)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın Kaldı Kaldı Dünya / İzin İze Benzemiyor (45’lik, Türküola Plak 221)

Selda 4 (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 475)

Türkülerimiz 2 (LP Albüm, Türü: Protest, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Yaz Gazeteci Yaz
2- Dost Uyan
3- Meydan Sizindir
4- İnce İnce Bir Kar Yağar
5- Kızıl Dere
6- Mehmet Emmi
7- Niye Çattın Kaşlarını
8- Gitme
9- Yine Haber Gelmiş
10-Yaylalar

1976
Görüş Günü / Şaka Maka (45’lik, Türküola Plak 224)

Büyütmek için T ıklay ın Almanya Acı Vatan / Kıymayın Efendiler (45’lik, Türküola Plak 226)

Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın ALDIRMA GÖNÜL / Suç Bizim (45’lik, Türküola Plak 227)

Aldırma Gönül / Ankara'da Türlü Türlü Plan Var (45’lik, ?)

Türkülerimiz 3 (LP Albüm, Türü: Protest Müzik, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Utan Utan
2- Bundan Sonra
3- Maden Dağı
4- Beri Gel Halo
5- O Yana Dönder
6- Beni Karacaoğlan
7- Maden İşçileri
8- Gezden
9- Gözden
10-Arpacıktan
11-Gardaşım Hasso
12-Acıyı Bal Eyledik
13-Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi
14-Hasan Kalesi

Selda Bağcan (LP Albüm, Türküola No. 304)
Ön Kapak-Büyütmek için T ıklay ın Sol iç Kapak-Büyütmek için T ıklay ın Sağ iç Kapak-Büyütmek için T ıklay ın Arka KapakBüyütmek için T ıklay ın
A. Yüzü:
1- Kızıldere
2- Mehmet Emmi
3- Nasırlı Eller
4- İnce İnce Bir Kar Yağar
5- Gine Haber Gelmiş
6- Yaylalar
B. Yüzü:
1- Dam Üstünde Çul Serer
2- Dost Uyan
3- Yaz Gazeteci Yaz
4- Gitme
5- Niye Çattın Kaşlarını
6- Meydan Sizindir

Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi (LP Albüm, Türküola No. 305)
Büyütmek için T ıklay ın
A. Yüzü:
1- Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi
2- Utan Utan
3- Karaoğlan
4- Acıyı Bal Eyledik
5- Askerin Türküsü
6- Maden Dağı
B. Yüzü:
1- Maden İşçileri
2- Gardaşım Hasso
3- Bundan Sonra
4- Gözden Gezden Arpacıktan
5- Ecoya Dönder Beni
6- Zamanı Geldi

1977
Yuh Yuh (Kaset Albüm, Türküola Kaset No 699)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yuh Yuh
2. Maden Dağı
3. Acıyı Bal Eyledik
4. Zamanı Geldi
5. Karaoğlan
6. Utan Utan
7. Askerin Türküsü
8. Dostum Dostum
9. Kardeşim Hasso
10.Bundan Sonra
11.Karlı Dağlar
12.Ecoya Dönder Beni
13.Gözden Gezden Arpacıktan
14.Maden İşçileri

1978
Almanya Acı Vatan (LP Albüm, Türküola LP No. 1031)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Almanya Acı Vatan
2. Kıymayın Efendiler
3. Sorsunlar Beni
4. Jenderme
5. Mevlam Gül
6. Hele Yar
7. Kaldı Kaldı Dünya
8. Ona Dön
9. Aldırma Gönül
10.Irgat
11.Hızır Paşa
12.Suç Bizim
13.İzin İze Benzemiyor
14.Ayağında Kundura
15.Tüh Be Yokluk
16.Ah Ne Olur Bizim Köyde

1979
(LP Albüm, Türküola LP 324)
A Yüzü:
1- Galdı Galdı
2- Almanya Acı Vatan
3- Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
4- Sorsunlar Beni
5- Ona Dön
6- Hele Yar
B Yüzü:
1- Ayağında Kundura
2- Ah Ne Olur Bizim Köyde
3- Hızır Paşa
4- Cenderme
5- İzin İze Benzemiyor
6- Kıymayın Efendiler

1980
(LP Albüm, Türküola LP 346)

1981
Yeni Bir Dünya (Albüm, Türküola No. 345)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Yeni Bir Dünya
2- Boyacı Çocuk
3- Dursun Kaptan
4- Alamanya Beyleri
5- Deli Kuşun Öttüğü
6- Çöplük
B Yüzü:
1- Dağlar Yeşil Boyandı
2- Evlerinin Önü Yıldız Piyade
3- Gel Gidelim Dosta Gönül
4- Bu Yürek Sizin
5- Turna Semahı

1982
Türkülerimiz 5 (LP Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Dam Üstüne Çul Serer
2- Turna Semahi
3- Uyandım Sabah İle
4- Giderim Bre Annem
5- Karacaoğlan Der ki
6- Yüce Dağ Başında
7- Varın Söyleyin İrfaniye
8- Sarı Yaylamda
9- Yatamadım Kasavetten, Meraktan
10-Kabul Olur Güzellerin Duası
11-Felek Sana Sualim Var
12-Pınara Gel ki Görem

1983
Türkülerimiz 6 (LP Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Kaç Guzulu Ceylan - 05:20
2. Unutursun Mihribanım - 04:16
3. Hacıali Obası - 04:05
4. Gayrı Dayanamam (Uzun Hava - Bozlak) - 04:54
5. Havada Turna Sesi Gelir - 04:44
6. Pirim Hacıbektaş (Uzun Hava - Bozlak) - 06:30
7. Bad-ı Sabah - 04:23
8. Bir İncecik Duman Tüter Bacadan - 04:41
9. Baba Bugün Dağlar (Uzun Hava - Bozlak) - 04:07
10.Ceviz Arasında - 04:10
11.Ankara Divan Ayağı - 02:42
12.Acem Kızı - 04:39
13.Topal Oyun Havası (Enstrumantal) - 02:08
14.Şekeroğlan - 03:23

1984
Hacıali Obası (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1779)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Unutursun
2. Mihribanım
3. Hacıali Obası
4. Gayrı Dayanamam
5. Kaç Kuzulu Ceylan
6. Şeker Oğlan
7. Sen Bilir misin Avrupalı
8. Dargın Mahkum
9. Körolası Gözlerin
10.Katipler Oturmuş
11.Ey Şahin Bakışlım
12.Topal Oyun Havası
13.Havadan Durna Sesi Gelir
14.Ankara Divan Ayağı
15.Bad-ı Sabah

Selda Bağcan (LP Albüm, Türküola EU 436)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Dönsün Gurbettekiler
2. Turna Semahi
3. Yeni Bir Dünya
4. Alamanya Beyleri
5. Bu Yıl Benim Yeşil Bağım Kurudu
6. Ben Dönmezem Yolumdan
7. Hey Göklere Duman Vurmuş
8. Evlerinin Önü Yaldız
9. Baba Bugün Dağlar
10.Ben Yana Yana
11.Dost Dost Diye
12.Dursun Kaptan

1985
Memleketim (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 1942)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Memleketim
2. Yiğidim Aslanım
3. Telli Telli
4. Ayrılık
5. Kaytağı
6. Sensiz Yaşayabilmirem
7. Dom Dom Kurşunu
8. Küs Kara Toprak
9. Kavak
10.Selam Getirmişem
11.Hoştur Menim Vatanım
12.Ölem Ben
13.Küstürdüm Barışamam
14.Su Akar Güldür Güldür
15.Gönül Hanem Virane
16.Lingo Bak

1986
Selda (Kaset Albüm, Uzelli Kaset No. 1155)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Dost Merhaba
2. Hey Gidi Kavak Hey
3. Böyle Olur Mu
4. Öyle Bir Yerdeyim Ki
5. Aslı Horasanlı Pirim Hacı Bektaş
6. Haydar Haydar
7. Sarhoş
8. Ozanım Ozan
9. Karanlıklar İçinde
10.Ağlama Bebek
11.Böyleymiş Kara Yazımız
12.Bir İncecik Duman Tüter

Dost Merhaba (Albüm)

xxxx
Hasret Türküsü (Albüm, Türküola)
Büyütmek için T ıklay ın
A Yüzü:
1- Memleketim
2- Yiğidim, Aslanım
3- Ayrılık
4- Kaytağı
5- Mihribanım
B Yüzü:
1- Telli Telli
2- Selam Getirmişem
3- Uca Dağlar Başında
4- Hacıali Obası
5- Lingo. Bak

1987
Yürüyorum Dikenlerin Üstünde (Albüm, Uzelli 1200)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yürüyorum Dikenlerin Üstünde
2. Dost Elinden Gelen Turnam
3. Felek Çakmağını
4. Sabahtan Cemalin Seyran Eyledim
5. Gece Rüyamda Sohbetin
6. Bütün İnsanlardan Arzumuz
7. Hasretin Beni Hasta Eyledi
8. Bebek Nenni
9. Tabibler Şahından Derman mı Geldi?
10.Dünyadan El Çek Divane Gönlüm
11.Hakikat Şehrinin Dükkanıyım Ben
12.Kaçma Benden Sevdiğim
13.Deli Gönlüm Sana Nasihatım Var
14.Dağlar Duman Olur

Ey Şahin Bakışlım (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 2231)
1. Ey Şahin Bakışlım
2. Almanya Acı Vatan
3. Uyandım Sabah İle
4. Memleketim
5. Dargın Mahkum
6. Bu Yürek Sizin
7. Acıyı Bal Eyledik
8. Hızır Paşa
9. Dağlar Ağlar
10.Uzun İnce Bir Yoldayım
11.Yuh Yuh
12.Güzellerin Duası
13.Kuzum Kuzum
14.Yüce Dağ Başında
15.Çemberimde Gül Oya
16.Alamanya Beyleri
17.Dom Dom Kurşunu
18.Kaç Kuzulu Ceylan
19.Dane Dane Benleri Var
20.Unutursun Mihribanım
21.Kavak
22.Yiğidim Aslanım
23.Bülbül

1988
Özgürlük ve Demokrasiyi Çizmek (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Tahliye Olanın Ardından
2. Dünyanın Bütün Çiçeklerini Getirin Bana
3. Özgürlük ve Demokrasiyi Çizmek
4. An Gelir
5. Ben Bir Papatyayım
6. Sıcak Saklayın Gecelerimi
7. Metris'ten Bir Haber Geldi
8. Üşür Ölüm Bile
9. Bayılırım Düzenli Dünyaya
10.Adaletin Bu mu Dünya?
11.Mapushane İçinde Mermerden Direk
12.Mapushanelere Güneş Doğmuyor
13.Sivas Ellerinde Sazım Çalınır
14.Acıyı Bal Eyledik
15.Boyacı Çocuk
16.İlkbahar Geldi
17.Esen Yeller
18.Bir Avuç Gökyüzü

İşçi Vatandaş (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 2370)

1989
Felek Beni Adım Adım Kovaladı (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Felek beni adım adım kovaladı
2- Hasretin Beni Yakıyor
3- Pirim Pir Sultan
4- Ala Gözlü Nazlı Pirim
5- Eski Libas Gibi Aşık'ın Gönlü
6- Minnet Eylemem
7- İki Turnam Gelir Dost Ellerinden
8- Çok Dertliyim Efkarlıyım Erenler
9- Hızır Paşa Bizi Berdar Etmeden
10-Ne Kadar Meyletsen Derman Olansın
11-Alemler Derdine Derman Olansın
12-Dünya Yalancı
13-Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller
14-Meyrik

Telli Telli (Kaset Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın

1990
Anadolu Konserleri-Müzikte 20 Yılım (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Anayasso
2. Acıyı Bal Eyledik
3. Aldırma Gönül
4. Ben Bir Papatyayım
5. Kıymayın Efendiler
6. Yuh Yuh
7. Yaz Gazeteci Yaz
8. Deli Kuşun Öttüğü
9. Yıkılası İstanbul
10.Üşür Ölüm Bile
11.Gesi Bağları
12.Sol Kolum Yaralı
13.Dünyanın Bütün Çiçekleri
14.Memleketim
15.Hey Gidi Kavak Hey
16.Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
17.Ayrılık
18.Telli Telli
19.Sensiz Yaşayabilmirem
20.Yürüyorum Dikenlerin Üstünde
21.Şahin Serçe Peşinde
22.Garip Yolcu
23.Unutursun Mihribanım
24.Hacıali Obası
25.Oy Dere Kızıl Dere

Güzellerin Duası (Cd Albüm, Türküola CD 8043)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Güzellerin Duası
2. Kaç Kuzulu Ceylan
3. Unutursun Mihribanım
4. Güzellerin Duası
5. Uyandım Sabah İle
6. Dağlar Ağlar
7. Hızır Paşa
8. Yuh Yuh
9. Almanya Acı Vatan
10.Uzun İnce Bir Yoldayım
11.Kara Toprak
12.Almanya Beyleri
13.Dom Dom Kurşunu
14.Kavak
15.Dostum Dostum
16.Yüce Dağ Başında
17.Jenderme
18.Irgat
19.Yaz Gazeteci Yaz

1992
Ziller ve İpler (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Ziller ve İpler
2. Asya Ağlıyor
3. Sürgün
4. Ellerinle Bana Baharlar Getir
5. Küçük Afrikalı Çocuk
6. Köleydim Herzaman
7. Oku Tar
8. Gülüşün Kalır Bende
9. Beni Unutma
10.Acıların Rıhtımında
11.Silahları Yandırın
12.Bulutlara Selam Ver

1993
Uğurlar Olsun (Albüm, Türü: Özgün Müzik, Major Müzik, Studio, Stereo, 1993)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Uğurlar Olsun (Mumcu'ya Ağıt)
2- Pir Sultan Ölür Dirilir
3- Felek Çarkın Kırılsın
4- Havaisin Deli Gönül
5- Feridem
6- Vicdan Mahkemesi
7- Anam Irgat Babam Irgat
8- Ben Dönmezem Yolumdan
9- Karlı Dağlar
10-Sorsunlar Beni
11-Katipler Oturmuş
12-Ey Şahin Bakışlım
13-Ben Yana Yana

Anadolu Ezgileri 1 (Kaset Albüm, Türküola Kaset No. 12474)

1994
Koçero (Selda ve Akmet Kaya Albümü, )
Büyütmek için T ıklay ın
1. Koçero
    Gocunmayın Güzel Beyler, Hanımlar...
2. Koçero
    Paralar Girsin Diye...
3. Koçero
    Bir Akşam Birdenbire...
4. Fadike
5. Gül Dikeni
6. Uçun Kuşlar Uçun
7. Kurşun Kurşun Üstüne
8. Ekranda CNN
9. Doğma Gardaşımdan Aralıyam Ben
9. Doğma Gardaşımdan Aralıyam Ben
10.Yar Ali, Yaradan Ali
11.Canımı Yakanlar, Baktı Dumana
12.Çaçane, Hawar Le, Mem U Zin

1995
Türkülerimiz -1 (Albüm, Türü: Protest Müzik, Major Müzik, 1995)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle
2- Adaletin Bu mu Dünya
3- Çemberimde Gül Oya
4- Yalan Dünya
5- Kalenin Dibinde Taş Ben Olaydım
6- Tatlı Dillim
7- Maphushanelere Güneş Doğmuyor
8- Maphushane İçinde Mermerden Direk
9- Dane Dane Benleri
10-Gesi Bağları
11-Altın Kafes
12-Bülbül
13-Bölemedim Felek ile Kozumu
14-Eyvah Gönül Sana Eyvah
15-Anayasso (Söz: Şemsi Belli, Müzik: Selda Bağcan)
16-Nem Kaldı
17-O Günler

1996
Türkülerimiz -2 (Albüm, Türü: Protest Müzik, Major Müzik, Studio, Stereo, 1996)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Yaz Gazeteci Yaz
2- Dost Uyan
3- Meydan Sizindir
4- İnce İnce Bir Kar Yağar
5- Kızıl Dere
6- Mehmet Emmi
7- Niye Çattın Kaşlarını
8- Gitme
9- Yine Haber Gelmiş
10-Yaylalar

1997
Çifte Çiftetelli (Albüm, Türü: Protest Müzik, Major Müzik, Studio, Stereo, 1997)
Büyütmek için T ıklay ın
1- Çifte Çiftetelli
2- Vurma
3- Bir Beşiktaş Tramvayı
4- Hay Hay Eyvallah
5- Kedili Şarkı
6- Bahra Lambaya
7- Bir Çocukluk Şarkısı
8- Ağlama Anne
9- Nice Nice Yıllara
10-Bilgisayar Dünya
11-Kirvem
12-Semah - İlahiler

1998
Türkülerimiz -3 (Albüm, Türü: Protest Müzik, Majör Müzik, Studio, Stereo)
1- Utan Utan
2- Bundan Sonra
3- Maden Dağı
4- Beri Gel Halo
5- O Yana Dönder
6- Beni Karacaoğlan
7- Maden İşçileri
8- Gezden
9- Gözden
10-Arpacıktan
11-Gardaşım Hasso
12-Acıyı Bal Eyledik
13-Vurulduk Ey Halkım- Unutma Bizi
14-Hasan Kalesi

Yuh Yuh (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Yuh Yuh
2. Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
3. Şaka Maka
4. Ona Dön
5. Yıl Benim Yeşil Bağım Kurudu
6. Kaldı Kaldı
7. Dostum Dostum
8. Ah Ne Olur Bizim Köyde
9. Tuh Be Yokluk
10.Ayağında Kundura
11.Zamanı Geldi
12.Zam Zam

1999
Türkülerimiz 4 (Albüm, Türü: Protest Müzik, Major Müzik, Studio, Stereo, 1999)
1- Yuh Yuh
2- Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
3- Şaka Maka
4- Ona Dön
5- Bu Yıl Benim Yeşil Bağım Kurudu
6- Kaldı Kaldı
7- Dostum Dostum
8- Ah Ne Olur Bizim Köyde
9- Tüh Be Yokluk
10-Ayağında Kundura
11-Zamanı Geldi
12-Zam Zam

200x
SELDA (Derleme Albümler, onstagerecords.)
Selda Bagcan (1976 Album)
• Vurulduk Ey Halkım (1976 Album)
forbidden album about political protest from 70's great folkloric sound
• Yeni Bir Dünya - (1981 Album)

2001
Türkülerimiz 5 (Albüm, Majör Müzik)
(1982'de çıkarılan albümün [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- Dam Üstüne Çul Serer
2- Turna Semahi
3- Uyandım Sabah İle
4- Giderim Bre Annem
5- Karacaoğlan Der ki
6- Yüce Dağ Başında
7- Varın Söyleyin İrfaniye
8- Sarı Yaylamda
9- Yatamadım Kasavetten, Meraktan
10-Kabul Olur Güzellerin Duası
11-Felek Sana Sualim Var
12-Pınara Gel ki Görem

2002
Ben Geldim- Sivas'ın Yolları-Yeniden (Albüm, Majör Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
1. Ağladım anne
2. Ahmet'e
3. Yarim İstanbul
4. Anne...Ben geldim
5. Hesapta yoktu (Urfa Sıra Gecesi)
6. Dünyayı ters döndüremem (Urfa Sıra Gecesi)
7. Sabreden Derviş (Urfa Sıra Gecesi)
8. Sivas'ın yollarına
9. Mevlam bir çok dert vermiş
10.Aynı cemin bülbülüyüm
11.Dön gel birtanem
12.Giresun üstünde

35 Yılın Şarkıları - Ülkü Aker (Kollektif Albüm, Universal/ Neşe Müzik)
Büyütmek için T ıklay ın
5- O Günler - Seldan Bağcan

2004 Büyütmek için T ıklay ın
1. Düşen Hep Yerde mi Kalır? - 5:15
2. Ay Işığı Yana Yana - 3:24
3. Selam Sana - 4:47
4. Ah Yalan Dünya - 4:50
5. Dünya İkimizin - 4:59
6. Duvarda Sazım - 5:02
7. Batman'dan Diyarbekir'e (Le Caney)- 3:46
8. Adıyaman Türküsü - 5:14
9. Kahta Halayı - 3:56
10.Bulgur'unan Tarhana - 3:51
11.Denizlerin Dalgasiyim - 5:50
12.Oğul - 4:53
13.Gülüm Erzincan - 5:22
14.Semah-Miraçlama-Tevhid - 7:48
15.Eman Dilo - 5:14
16.Mahzuni Şerif'e Ağıt - 3:50

2006 Büyütmek için T ıklay ın
1. Kaç Guzulu Ceylan - 05:20
2. Unutursun Mihribanım - 04:16
3. Hacıali Obası - 04:05
4. Gayrı Dayanamam (Uzun Hava - Bozlak) - 04:54
5. Havada Turna Sesi Gelir - 04:44
6. Pirim Hacıbektaş (Uzun Hava - Bozlak) - 06:30
7. Bad-ı Sabah - 04:23
8. Bir İncecik Duman Tüter Bacadan - 04:41
9. Baba Bugün Dağlar (Uzun Hava - Bozlak) - 04:07
10.Ceviz Arasında - 04:10
11.Ankara Divan Ayağı - 02:42
12.Acem Kızı - 04:39
13.Topal Oyun Havası (Enstrumantal) - 02:08
14.Şekeroğlan - 03:23

2008
Güvercinleri de Vururlar (Albüm, Majör Müzik, 12.06.2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Güvercinleri de Vururlar (Söz & Müzik: Şehrazat)
2- Sarı Gelin (Söz & Müzik: Anonim)
3- Sevgilerde Şiir: Behçet Necatigil, Beste: Selda Bağcan)
4- Magusa Limanı (Söz & Müzik: Anonim)
5- Bir Yetim Türküsü (Söz & Müzik: Anonim)
6- Halkım (Söz & Müzik: Mehmet Özcan)
7- Sana Geldim Can (Hüseyin Merhaba) Kerbela Ağıdı (Söz: Halis Kızılateş, Müzik: Kazım Birlik)
8- Yanyana Olunca Güzel (Söz & Müzik: Mehmet Özcan)
9- Hene (Söz & Müzik: Anonim)
10-Yara Min E (Söz & Müzik: Anonim)


2010
Dost Merhaba (Albüm, Uzelli Müzik, 27.07.2010)
(1986'da Uzelli Kasetçilik tarafından çıkarılan Selda isimli kasetin CD olarak yeniden basımıdır))
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Dost Merhaba
2. Hey Gidi Kavak Hey
3. Böyle Olur Mu
4. Öyle Bir Yerdeyim Ki
5. Aslı Horasanlı Pirim Hacı Bektaş
6. Haydar Haydar
7. Sarhoş
8. Ozanım Ozan
9. Karanlıklar İçinde
10.Ağlama Bebek
11.Böyleymiş Kara Yazımız
12.Bir İncecik Duman Tüter


2011
Halkım (Albüm, Majör Müzik, 05.05.2011)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- Erzincanlı
2- Bir Daha Gel Samsun'dan
3- Nenni Balam
4- Efkarlıyım Erenler
5- Eski Libas Gibi
6- Kerbela Ağıdı
7- Tevhid Tabibi
8- Hak Cam İçinde
9- Halkım
10-Çorum - Sivas - Maraş - Gazi
11-Can Cana Olunca
12-Erzincanlı (2. Versiyon)

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)

2012
Sufi Soul / Neyim 2012 (Albüm, Majör Müzik, 16.02.2012)

1. He Is All
2. My “Ney”
3. Yourself
4. Runaway To Me
5. It’s Beautiful With You
6. One Is The Other
7. Always You
8. Come

2015
Arşiv 1 Box Set (3 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1
1. Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle (Sivas Ellerinde Sazım Çalınır)
2. Adaletin Bu Mu Dünya
3. Çemberimde Gül Oya
4. Yalan Dünya / Selda Moğollar
5. Kalenin Dibinde Taş Ben Olaydım / Selda Moğollar
6. Tatlı Dillim
7. Mapushanelere Güneş Doğmuyor
8. Mapushane İçinde Mermerden Direk
9. Dane Dane Benleri
10.Gesi Bağları
11.Altın Kafes
12.Bülbül
13.Bölemedim Felek İle Kozumu
14.Eyvah Gönül Sana - Eyvah
15.Anayasso / Selda  Moğollar
16.Nem Kaldı / Selda  Kardaşlar
17.O Günler
CD-2
1. Yaz Gasteci Yaz
2. Dost Uyan
3. Meydan Sizindir
4. İnce İnce Bir Kar Yağar
5. Kızıldere
6. Mehmet Emmi
7. Niye Çattın Kaşlarını
8. Gitme
9. Gine Haber Gelmiş(U.H.)
10.Yaylalar
CD-3
1. Utan Utan
2. Bundan Sonra
3. Maden Dağı
4. Beri Gel Halo
5. O Yana Dönder Beni
6. Karaoğlan
7. Maden İşçileri
8. Gezden,Gözden,Arpacıktan
9. Gardaşım Hasso
10.Acıyı Bal Eyledik
11.Vurulduk Ey Halkım,Unutma Bizi
12.Hasan Kalesi

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com

Arşiv 2 Box Set (3 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1
1. Yuh Yuh
2. Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana
3. Şaka Maka
4. Ona Dön
5. Bu Yıl Benim Yeşil Bağım Kurudu
6. Kaldı Kaldı
7. Dostum Dostum
8. Ah Ne Olur Bizim Köyde
9. Tuh Be Yokluk
10.Ayağında Kundura
11.Zamanı Geldi
12.Zam Zam
CD-2
1. Dam Üstüne Çul Sezer
2. Turna Semahı
3. Uyandım Sabah İle
4. Giderim Bre Annem
5. Karacaoğlan Der Ki
6. Yüce Dağ Başında
7. Varın Söyleyin İrfaniye
8. Sarı Yaylamda
9. Yatamadım Kasavetten,Meraktan
10.Kabul Olur Güzellerin Duası
11.Felek Sana Sualim Var
12.Pınara Gel Bi Görem
CD-3
1. Kaç Guzulu Ceylan
2. Unutursun Mihribanım
3. Hacı Ali Obası
4. Gayrı Dayanamam
5. Havada Turna Sesi Gelir
6. Pirim Hacı Bektaş
7. Bad-I Sabah
8. Bir İncecik Duman Tüter
9. Baba Bugün Dağlar
10.Ceviz Arasında
11.Ankara Divan Ayağı
12.Acem Kızı
13.Topal Oyun Havası
14.Şekeroğlan

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com

Arşiv 3 Box Set (3 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1
1. Tahliye Olanın Ardından
2. Dünyanın Bütün Çiçeklerini Getirin
3. Özgürlük ve Demokrasiyi Çizmek
4. An Gelir
5. Ben Bir Papatyayım
6. Sıcak Saklayın Gecelerimi
7. Metris'ten Bir Haber Geldi
8. Üşür Ölüm Bile
9. Bayılırım Düzenli Dünyaya
10.Adaletin Bu mu Dünya
11.Mapushane İçinde Mermerden Direk
12.Mapushanelere Güneş Doğmuyor
13.Sivas Ellerinde Sazım Çalınır
14.Acıyı Bal Eyledik
15.Boyacı Çocuk
16.İlkbahar Geldi
17.Esen Yeller
18.Bir Avuç Gökyüzü
CD-2
1. Anayasso
2. Acıyı Bal Eyledik
3. Aldırma Gönül
4. Ben Bir Papatyayım
5. Kıymayın Efendiler
6. Yuh Yuh
7. Yaz Gazeteci Yaz
8. Deli Kuşun Öttüğü
9. Yıkılası İstanbul
10.Üşür Ölüm Bile
11.Gesi Bağları
12.Sol Kolum Yaralı
13.Dünyanın Bütün Çiçekleri
14.Memleketim
15.Hey Gidi Kavak Hey
16.Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
17.Ayrılık
18.Telli Telli
19.Sensiz Yaşıyabilmirem
20.Yürüyorum Dikenlerin Üstünde
21.Şahin Serçe Peşinde
22.Garip Yolcu
23.Unutursun Mihrabanım
24.Hacı Ali Obası
CD-3
1. Felek Beni Adım Adım Kovaladı
2. Hasretin Beni Yakıyor
3. Pirim Pir Sultan
4. Ala Gözlü Nazlı Pirim
5. Eski Libas Gibi Aşık'ın Gönlü
6. Minnet Eylemem
7. İki Turnam Gelir Dost Ellerinden
8. Çok Dertliyim Efkarlıyım Erenler
9. Hızır Paşa Bizi Berdar Etmeden
10.Ne Kadar Meyleysen Dünya Malına
11.Alemler Derdine Derman Olansın
12.Dünya Yalancı
13.Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller
14.Meyrik

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com

Arşiv 4 Box Set (3 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1 
1. Uğur'lar Olsun
2. Pir Sultan Ölür Dirilir
3. Gelek Çarkın Kırılsın
4. Havaisin Deli Gönül
5. Feridem
6. Vicdan Mahkemesi
7. Anam Irgat,Babam Irgat
8. Ben Dönmezem Yolumdan
9. Karlı Dağlar
10.Sorsunlar Beni
11.Katipler Oturmuş/Ev Şahin Bakışlım
12.Ben Yana Yana
CD-2
1. Pop-Opera-Koçero 1
2. Pop-Opera-Koçero 2
3. Fadike
4. Ekranda Can
5. Pir Sultan Ölür Dirilir
6. Vuruldum Düştüm Yere
7. Türk Köylüsü
8. Vicdan Mahkemesi
CD-3
1. Güvercinleri de Vurular
2. Sarı Gelin
3. Sevgilerde
4. Mağusa Limanı
5. Bir Yetim Türküsü
6. Halkım
7. Sana Geldim Can
8. Yanyana Olunca Güzel
9. Hene
10.Yara Mın e

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com

Arşiv 5 Box Set (3 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1
1. Erzincanlı
2. Bir Daha Gel Samsun'dan
3. Nenni Balam
4. Efkarlıyım Erenler
5. Eski Libas Gibi
6. Kerbela Ağıdı
7. Tevhid Tabibi
8. Hak Can İçinde
9. Halkım
10.Çorum-Sivas-Maraş-Gazi
11.Can Cana Olunca
12.Erzincanlı (2. Versiyon)
CD-2
1. Ağladım Anne
2. Ahmet Kaya'ya
3. Yarim İstanbul
4. Anne.... Ben Geldim
5. Hesapta Yoktu
6. Dünyayı Ters Döndüremem
7. Sabreden Derviş
8. Sivas'ın Yolları (2. Versiyon)
9. Mevlam Bir Çok Dert Vermiş
10.Aynı Cemin Bülbülüyüm
11.Dön Gel Birtanem
12.Giresun Üstünde
13.Sivas'ın Yolları (1. Versiyon)
CD-3
1. Düşen Hep Yerde Mi Kalır
2. Ay Işığı Yana Yana
3. Selam Sana
4. Ah Yalan Dünya
5. Dünya İkimizin
6. Duvarda Sazım
7. Batman'dan Diyarbekir'e (Le Caney)
8. Adıyaman Türküsü
9. Kahta Halayı
10.Bulgur'unan Tarhana
11.Denizlerin Dalgasıyım
12.Oğul
13.Gülüm Erzincan
14.Semah-Miraçlama-Tevhid
15.Eman Dilo
16.Mahsun'ı Şerife Ağıt Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.inkilap.com
www.tulumba.com (ABD)

Arşiv 6 Box Set (2 CD) (Albüm, Major Müzik, 25.03.2015)

CD-1
1. Ziller ve İpler
2. Ayşa Ağlıyor
3. Sürgün
4. Ellerinle Bana Baharlar Getir
5. Küçük Afrikalı Çocuk
6. Köleydim Her Zaman
7. Oku Tar
8. Gülüşün Kalır Bende
9. Beni Unutma
10.Acıların Rıhtımında
11.Silahları Yandırın
12.Bulutlara Selam Ver
CD-2
1. Çifte Çiftelli
2. Vurma
3. Bir Beşiktaş Tramvayı
4. Hay Hay Eyvallah
5. Kedili Şarkı
6. Bahra Lambaya
7. Bir Çocukluk Şarkısı
8. Ağlama Anne
9. Nice Nice Yıllara
10.Bilgisayar Dünya
11.Kirvem
12.Semah
13.İlahi

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.inkilap.com
www.tulumba.com (ABD)

Selda Bağcan 40 Yılın 40 Şarkısı (2xCD Albüm, Major Müzik, 20.07.2015)

CD 1 :
1. Adaletin Bu Mu Dünya
2. Sivas Ellerinde Sazım Çalınır
3. Çemberimde Gül Oya
4. Tatlı Dillim
5. Gesi Bağları
6. Anayasso
7. İnce İnce Bir Kar Yağar
8. Acıyı Bal Eyledik
9. Kızıldere
10.Vurulduk Ey Halkım Unutma
11.Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
12.Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
13.Ziller İpler
14.Yuh Yuh
15.Yürüyorum Dikenlerin Üstünde
16.Uğurlar Olsun (Uğur Mumcu'ya Ağıt)
17.Sivasın Yolları
18.Denizlerin Dalgasıyım
19.Ah Yalan Dünya
20.Sarı Gelin
CD 2 :
1. İlkbahar Geldi
2. Ağlama Anne
3. Oku Tar
4. An Gelir
5. Sevgilerde
6. Gülüşün Kalır Bende
7. Beni Unutma
8. Anne Ben Geldim
9. O Günler
10.Sürgün (İstanbul Balat Yahudilerinin Ninnisi)
11.Vurma
12.Güvercinleri de Vururlar (Hrant Dink'e Ağıt)
13.Duvarda Sazım
14.Mağusa Limanı
15.İlahi (Erler Demine Destur Alalım)
16.Ayrılık (Azeri)
17.Altın Kafes
18.Oğul
19.Nenni Balam
20.Boyacı Çocuk


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.tulumba.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.ttnetmuzik.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Selda Bağcan 40 Yılın 40 Şarkısı (LP=2xPlak Albüm, Major Müzik, 20.07.2015)

1. Adaletin Bu Mu Dünya
2. Sivas Ellerinde Sazım Çalınır
3. Çemberimde Gül Oya
4. Tatlı Dillim
5. Gesi Bağları
6. Anayasso
7. İnce İnce Bir Kar Yağar
8. Acıyı Bal Eyledik
9. Kızıldere
10.Vurulduk Ey Halkım Unutma
11.Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
12.Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
13.Ziller İpler
14.Yuh Yuh
15.Yürüyorum Dikenlerin Üstünde
16.Uğurlar Olsun (Uğur Mumcu'ya Ağıt)
17.Sivasın Yolları
18.Denizlerin Dalgasıyım
19.Ah Yalan Dünya
20.Sarı Gelin
21.İlkbahar Geldi
22.Ağlama Anne
23.Oku Tar
24.An Gelir
25.Sevgilerde
26. Gülüşün Kalır Bende
27.Beni Unutma
28.Anne Ben Geldim
29.O Günler
30.Sürgün (İstanbul Balat Yahudilerinin Ninnisi)
31.Vurma
32.Güvercinleri de Vururlar (Hrant Dink'e Ağıt)
33.Duvarda Sazım
34.Mağusa Limanı
35.İlahi (Erler Demine Destur Alalım)
36.Ayrılık (Azeri)
37.Altın Kafes
38.Oğul
39.Nenni Balam
40.Boyacı Çocuk
Online Plak Satış Noktaları:
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.nadirkitap.com

2016
İşte Gidiyorum / Ferhat Güneyli Feat.Selda Bağcan (Albüm, Majör Müzik, 02.05.2016)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1- İşte Gidiyorum (Şiir: Yusuf Hayaloğlu, Beste: Ferhat Güneyli)


2017
Selda Bağcan Remix (Albüm, Majör Müzik, 23.08.2017)

1. Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle - Acid Pauli & Jamie Remix
2. Yine Haber Gelmiş - Cafi Remix
3. Gesi Bağları - İpek İpekçioğlu Remix
4. Dam Üstünde Çul Serer - Ambassadors Remix
5. Karlı Dağlar - Moguz Remix
6. Nem Kaldı - Catwork Remix
7. Ölem Ben - Hey Douglas / VeYasin Remix
8. Yaz Gazeteci Yaz - Kozmonotosman Remix
9. Ziller ve İpler - Doğukan Manço Remix
10.Ben Yana Yana - Fattish Remix

Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com

2019
Yalan Dünya (feat. Selda Bağcan) / Ece Toprak (Single, DMC, 01.02.2019)

1- Yalan Dünya (feat. Selda Bağcan)


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

İşte Gidiyorum / Ferhat Güneyli (Dijital Albüm, Be Müzik, 02.07.2019)
(Majör Müzik tarafından 2016 yılında CD ve 2017 yılında Dijital formatta çıkarılan albümün kapak resmi değiştirilerek DİJİTAL olarak [YENİ BASIMI])
Büyütmek için T ıklay ın
1- İşte Gidiyorum (feat.Selda Bağcan)

2020
40 Yılın 40 Şarkısı Vol.2 (CD & LP Albüm, Major Müzik, 20.05.2020)

CD 1 :
1- Yaz Gazeteci Yaz
2- Yaylalar
3- Mehmet Emmi
4- İnce İnce Bir Kar Yağar
5- Nem Kaldı
6- Rabbim Ne İdim Ne Oldum
7- Yalan Dünya
8- Kalenin Dibinde Taş Ben Olaydım
9- İp Attım Ucu Kaldı
10-Bir Beşiktaş Tramvayı
11-Bilgisayar Dünya
12-Acıların Rıhtımında
13-Gardaşım Hasso
14-Dostum Dostum
15-Utan Utan
16-Yuh Yuh
17-Asya Ağlıyor
18-Ziller ve İpler
19-Bir Çocukluk Şarkısı
20-Bahra Lambaya
CD 2 :
1- Anayasso
2- Acıyı Bal Eyledik
3- Aldırma Gönül
4- Kıymayın Efendiler
5- Dam Üstüne Çul Serer
6- Mevlam Bir Çok Dert Vermiş
7- Dön Gel Bir Tanem
8- Felek Çakmağını Üstüme Çaktı
9- Efkarlıyım Erenler
10-Hasretin Beni Yakıyor
11-Eski Libas Gibi
12-Ala Gözlü Nazlı Pirim
13-Hızır Paşa Bizi Berdar Etmeden
14-Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller
15-Pirim Pir Sultan
16-Minnet Eylemem
17-Kerbela Ağıdı
18-Semah Miraçlama Tevhid
19-Kirvem
20-Sensiz Yaşayabilmirem

Online CD ve PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com [CD]
www.esenshop.com [PLAK]
www.hepsiburada.com [CD]
www.hepsiburada.com [PLAK]
www.pandamuzik.com [CD]
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com [CD]
www.opus3a.com [PLAK]
www.amazon.de [CD] (Almanya)
www.amazon.de [PLAK] (Almanya)

2021
Yaz Gazeteci Yaz / Selda Bağcan & Ramiz (Single, Majör & Woop Müzik, 19.11.2021)

1- Yaz Gazeteci Yaz - 02:38

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.seldabagcan.com.tr
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/bagcanselda
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/pages/Selda-Bagcan
Wikipedia Sayfa Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Selda_Bağcan
Lastfm.com.tr Web Sayfa Adresi:
www.lastfm.com.tr/music/Selda+Bağcan
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (10240 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag