Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...] 16.05.2022

Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 sonuna kadarki beğenmeler: 432

Beğen

   Kim Online
Şu an sitede, 506 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 506
Üye: 0
Toplam: 506

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 111,796,925
  • Bugün: 40,698
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • May 16, 2022
  • 08:21 pm CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Sema Moritz
Bookmark and Share
    Geri Dön   (18960 okuma)

Sema Moritz (Yörükoğlu)
SEMA MORITZ (YÖRÜKOĞLU)
FOTO GALERİ
Sema Moritz ya da eski soyadı ile Sema Yörükoğlu, 14 Ağustos 1956 tarihinde Ankara’da doğdu. 1980 yılında Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Berlin’e gitti. Klasik Türk Müziği’nden yola çıkarak caz, Brecht Liedler, Yiddish Getto şarkıları, deneysel müzikle kendine özgü yorumunu yarattı.

1984-1986 arasında ‘Ensemble Kreuzberger Freunde’ grubunun solistliğini yaptı. Bu grupla Yunus Emre, Mevlana, Dede Efendi ve Nazim Hikmet’i seslendirdi.

1989'da Alman müzisyenlerden oluşan “Sema&Taksim” adlı kendi grubunu kurdu. Piyano, saksafon, kontrabas, bateri yanında bandeneon ve tabla enstrümanlarını da kullandı. Grup birçok uluslararası festivale katıldı. Yine 1989'da Klarinet ustası Giora Feidman ile tanıştı ve birlikte ortak çalışmalar yaptı.

Taksim grubuyla “İstanbul’u Dinliyorum”, “Sihir-Zauber”, “Hommage In İstanbul” ve “Gülnihal” CD’lerini çıkardı.

1994'te Tuncel Kurtiz’le birlikte “Şeyh Bedrettin Destanı”nı yorumladı. Tuncel Kurtiz ile “Şeyh Bedreddin Destanı”nı Yerebatan Sarnıcı’nda seslendirdi, bu oyunla Türkiye ve Avrupa turneleri yaptı.

1995'te İstanbul’da ilk kez Aya Irini’de “İstanbul’u Dinliyorum”u yorumladı.

1996'da aynı grupla CRR salonunda “Anılarda İstanbul”u seslendirdi. Aynı yıl Almanya'da Erfurt Thomaskirche’de “Kudüs 3000 İçin Hoşgörünün Anısına” adlı konsere Giora Feidman, Rus Ortodoks Korosu Arte Chorale gibi dünyaca ünlü gruplarla katıldı.

1997’de Assos Gösteri Sanatlari Festivali’nde rejisörlüğünü Hüseyin Katırcıoğlu’nun yaptığı gösteride “Safo”nun şiirlerini besteledi ve uluslararası müzisyenlerle seslendirdi. Aynı yıldan itibaren Cumhuriyetin ilk dönemi tangolarını seslendirdi. Bu çalışmalarına “Seven Kalp Böyle Yanar” adlı programını ekledi.

1998 Uluslararasi mekan akustiği uzmanı Andres Bosshard ile Köln Müzik Akademisi’nin düzenlediği per/SON Festivali’nde Trinitatis Kirche’de “21 Donnerrollen” adı altında ilk deneysel ses performansını gerçekleştirdi. Ayni yıl Zürih’de Daniela Zehnder’in yönetiminde ışık-dans-ses performansına katıldı, Mustafa Kaplan ve Hüseyin Katırcıoğlu ile birlikte uluslararası dansçı ve müzisyenlerle çalıştı. Yne aynı yıl Körber Vakfı’nın Bonn’da düzenlediği “Türk-Alman İlişkilerinde Tabulaştırılan Faktör: Din” konulu sempozyuma sanatçı olarak davet edildi, “Sema&Taksim” ile Yunus Emre ve Mevlana ilahilerini seslendirdi.

2000 Yılı Nisan ayında “İlahiler ve Nefesler”i bu kez Berlin’de Heilig Kreuz Kilisesi’nde, farklı bir anlayışla, Henning Schmiedt’in kilise orgu ve çembalo’su, Uli Moritz’in perküsyonu, Süleyman Erguner’in neyi eşliğinde yeniden yorumladı.

2000 İstanbul Tiyatro Festivali’nde 5. Sokak Tiyatrosu’nun prodüksiyonu olan Mustafa Avkıran’ın rejisinde Murathan Mungan’ın yazdığı “Dumrul ile Azrail” adlı oyunda Engin Yörükoğlu ile birlikte müzik yaptı ve rol aldı. Bu oyunla Zürih, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Arnheim, Tunus, Berlin, Donau Tiyatro Festivali (Avusturya)’ne katıldı, turneye çıktı.

2002 İstanbul Tiyatro Festivali’nde rejisini Genco Erkal’ın yaptığı “Nazım’a Armağan” adlı gösteride yer aldı.

2003 İstanbul Müzik Festivali’nde “İlahiler ve Nefesler” projesini 20 Haziran’da Koç Müzesi’nde gerçekleştirdi. Aynı yıl Mustafa Avkıran rejisinde sahnelenen “Asura” gösterisi kadrosunda rol aldı. Bu oyun 2003 yılında Zürich Theater Spektakel festivalinde, Hollanda Rotterdamse Schowburg, Utrecht Stadtschowburg’da gösterildi. Gösterinin Türkiye prömiyeri 2004 İstanbul Tiyatro Festivali programı çerçevesinde yapıldı.

2004 Şubat ayından itibaren Babylon’da “Efsane Hanımlar” adlı dizi konserlerine başladı. Nisan ayında Macaristan Mediawava festivalinde festivalin açılışını Şeyh Bedreddin Destanı ile yaptı.

2005'te İsviçre Bern’de “La Mer Blanche” Festivali’nin kapanış konserini “Efsane Hanımlar” programıyla yaptı.

2005 Ağustos'ta aynı programla Zürcher Theaterpektakel festivaline davet edildi.

2006 yılında operetler, tangolar, fokstrotlar, birbirinden güzel şarkılardan oluşan Ekho / Efsane Hanımlar albümünü çıkardı.

2006 Şubat'ta, Antwerpen/Belçika 0090 Festivali’nde Arjantin, Belçika ve Romanyalı müzisyenlerden oluşan grupla “Efsane Hanimlar”ı “TangoSpirit” başlığı altında yeniden yorumladı.

8 Mart 2006'da Babylon’da “Efsane Hanımlar” Konserini verdi.

2006 Mart'ta Almanya/Nürnberg “Türkei/Deutschland” Film Festivali Kapanış Konserinde sahne aldı.

2006 Nisan ayında Almanya/Bremen’de “Efsane Hanımlar” Konseri verdi.

2006 Mayıs'ta Belçika Yaz Festivali’nde “TangoSpirit” konserinin tekrarı yapıldı. Yine Mayıs'ta Almanya/Dresden “Glauben” Festivalinde ve Bochum “Glauben” Festivalinde “İlahiler ve Nefesler” programını sundu.

2006 Temmuz'da Almanya/Lörrach “StimmenFestival”de üç gün boyunca günde üç kez iki ayrı sanatçı ile birlikte üç ayrı kilisede Süleyman Çelebi’nin “Mevlid”ini okudu. Aynı programı Belçika “Sfinks” festivalinde tekrarladı.

2006 Ağustos'ta İsviçre/Zürich “Theaterspektakel” Festivalinde “Mevlid”i Gessner Allee Tiyatrosu’nda a-capella okudu. 5. Sokak Tiyatrosu (Mustafa-Övül Avkiran) ile “Ashura” gösterilerine katıldı.

2006 Nisan'da İstanbul “garajistanbul”'da konser verdi. Haziran'da Freiburg-Almanya “GlaubenFestival”, Temmuz 'da Lörrach-Almanya “Stimmenfestival”, Ağustos'ta Kopenhag-Odense-Aarhus/Danimarka “Tiyatro Festivali”, yne Ağustos'ta Zürich-İsviçre “Theaterspektakel”, Eylül'de Rotterdam-Hollanda “De Internationale Keuze” Festivali"ne katıldı.

"Dünyayı Oktavlar Arasında Dolaşan Ses" olarak tanınan Sema, 1995 yılından bu yana Berlin-İstanbul,İstanbul-Berlin arasında bir yerde yaşıyor. 1989 yılında kurduğu Taksim grubuyla "İstanbul'u Dinliyorum", "Sihir-Zauber", "Hommage In İstanbul" CD'lerini çıkardı. Tuncel Kurtiz'le birlikte "Şeyh Bedrettin Destanı"nı yorumladı. Türkiye ve Avrupa turnelerini yaptılar ve bir CD hazırladılar.

Türk müziği dışında Giora Feidman ile başladığı çalışmalarla Yiddish lied'leri, özellikle Getto Lied'leri yorumladı. Brecht Lied'ler, ses instelasyon performansları, Seyyan Hanım Tangoları'nın bugünkü yorumları, Sahne-Şan "Workshop"ları Sema'nın üzerinde yoğunlaştığı alanlar.

CD'de Sema'nın 1991 ("İch höre İstanbul") ve 1995 ("Sihir-Zauber") yıllarında Almanya'da çıkardığı iki CD'den seçmeleri bulacaksınız.

2006 tarihli ilk EKHO albümü ile İstiklal Caddesinin vazgeçilmezi olan SEMA, birbirinden güzel 17 klasik eserden oluşan EKHO II ile sevenleri ile tekrar buluşuyor.

Sanatçı şarkılar için şöyle diyor: "Bu şarkılar beni içlerine çeken beni de unutma diyen şarkılardır... Bu hanımlar öyküleriyle etkili, sesleriyle büyülü hanımlardır...

Seyyan Hanım, Afife Hanım, Mürşide Hanım, Deniz Kızı Eftalya... Bize kalan birkaç taş plak, silik fotoğraflar, birkaç afiş, çok az yazılı belge, çok az anı, kulaklarımızda kalan cızırtılı ama şen şakrak, buğulu, duygulu içten gelen inanılmaz yorumlar...

Operetler, tangolar, fokstrotlar, birbirinden güzel şarkılar... Cumhuriyet döneminin kadınları... ‘Bir mum gibi durup mikrofonun önünde şarkı söylerdik, alkışımızı alıp yerimize otururduk, öyle elimizi kolumuzu sallamazdık’ diyen Seyyan Hanım...

Teğmen eşlerine aşık olup, sahneleri terk edip, şarkı söylemekten vazgeçip, onların peşinden şark hizmetine giden Cumhuriyet kadınları... Deniz Kızı Eftalya....

Bindi mi kayığa Boğaz’ın iki yakasından da duyulan efsanevi ses... Anılarda hanımlar... Bu hanımlar teğmen eşlerine aşık olup, sahneleri terk edip, şarkı söylemekten vazgeçip eşleriyle şark hizmetine giden cumhuriyet döneminin kadınlarıdır... Sesleri, kimi kez hüzünlü, kimi kez kırılgan, kimi kez şen şakrak, kimi kez bir bahar çiçeği, kimi kez rüzgarda uçuşan bir kar tanesidir.

Kimi kez de ben seni işte böyle baştan çıkarıveririm dercesine acımasızdır ... Ağlarsınız... Gülersiniz... Eğlenirsiniz... Ve dayanamayıp kulağınıza çarpan sesleri tekrarlamaya başlarsınız.. Ve bilirsiniz ki bu sesler öyle bitip tükenecek gibi değildir..."


Diskografi:
1986
Çok Uzaklardan Geliyoruz. (We Come from A Far) (Ensemble Kreuzberger Freunde LP Albüm, ArtWork/Berlin-Almanya)

Şarkılarım Senin İçin (My Songs are for You) (MC Albüm, Ensemble Kreuzberger Freunde, ArtWork/Berlin-Almanya)

1990
İstanbul’u Dinliyorum (Listening to Istanbul) (Sema & Taksim CD/MC Albüm, Nebelhorn / Berlin-Almanya)

1993
İstanbul’u Dinliyorum (Listening to Istanbul) / Sema & Taksim (MC Albüm, Kalan Müzik 032)

A Yüzü:
1- Kalamış
2- İstanbul’u
3- Yaprak (Münevverin Doğum Günü)
4- Aşkın
5- Zülüf
B Yüzü:
1- Efem
2- Mersin
3- Sandal
4- Kalenin
5- Kiraz

1994
Şeyh Bedreddin Destanı (Tuncel Kurtiz ile CD/MC albüm, Kalan Müzik)

1995
“Günümüz İçin Bir Ayin” Şeyh Bedreddin Destanı - Nazım Hikmet / Tunçel Kurtiz, Sema, Dimo, Martin (Şiir ve Deneysel Albüm, Kalan Müzik)

1- Sedirde - 9:04
2- Bu Göl - 5:50
3- Kıyıda - 10:10
4- Duyduk Ki - 6:58
5- Bir Gece - 6:12
6- Bu Orman - 4:05
7- Sıcaktı - 12:39
8- Karanlıkta - 8:51
9- Yağmur - 6:06

Sihir Zauber (Magic) / Sema & Taksim (CD Albüm, Peregrina PM 50021 / Ludwigsburg-Almanya, Kalan Müzik-Türkiye)

1- Çamlıca (Wir Sind Die Fünf Grazien) - 03:49
2- Derviş (Derwisch) - 05:11
3- Severim (Ich Liebe Dich) - 04:32
4- Güzelliğin (Deine Schönheit) - 03:20
5- Gemiciler (Auf, Auf, Matrosen) - 05:10
6- Tahir und Zühre - 05:39
7- Bir Çift Anı (Erinnerung: Ein Taubenpaar) - 05:14
8- Altın Hizmav (Dein Gülden Nasenschmuck) - 06:24
9- Gülnihal (Rosenzweig) - 03:39
10-Karadeniz (Schwarzes Meer) - 03:10
11-Lavinia - 03:01

1996
Sihir / Sema & Taksim (CD Albüm, Kalan Müzik 080)

A Yüzü:
1- Çamlıca - 03:49
2- Derviş - 05:11
3- Severim - 04:32
4- Güzelliğin - 03:20
5- Gemiciler - 05:10
6- Lavinia - 03:01
B Yüzü:
1- Tahir’le Zühre - 05:39
2- Bir Çift Anı - 05:14
3- Altın Hizmav - 06:24
4- Gülnihal - 03:39
5- Karadeniz - 03:10

Hommage an Istanbul (Hommage to Istanbul) / Sema & Taksim (CD Albüm, Peregrina/Ludwigsburg-Almanya)

1997
Gülnihal / Sema&Taksim (CD Albüm, Kalan Müzik 75)

1- Biz Çamlıca’nın Üç Gülüyüz - 03:49
2- Gönlüm Düşüyor Çırpınarak - 04:07
3- Eğilmez Başın Gibi - 04:57
4- Münevver’in Doğum Günü - 05:10
5- Tahir’le Zühre Meselesi - 05:39
6- Aşkın Aldı Benden Beni - 04:35
7- Bir Çift Anı - 05:14
8- Bir Dalda İki Kiraz - 03:25
9- Evlerinin Önü Mersin - 06:04
10-Dök Zülfünü Meydane Gel - 03:56
11-Gemiciler - 05:10
12-Altın Hızmav - 06:24
13-Gülnihal - 03:39
Yapım: Hasan Saltık, Grafik Tasarım: İhsan Eroğlu, Yapım: Kalan Müzik
Enstrümanlar: Saksofon: Charlie Mariano, Saksofon: Volker Schlott, Kontrbas: Martin Lillich, Tabla: Kamalesh Maitra, Bateri: Uli Moritz, Piyano: Dieter Moritz, Piyano: Henning Schmiedt, Bandoneon: Lothar Hensel

1998
21 Donnerrollen (21 Drum rolls) (Andres Bosshard ile CD Albüm, Raumklang-Architektur/Studio für Akustische Kunst des WDR/Köln-Almanya)

Lost Goddess 3 Try Out (Andres Bosshard ile CD albüm, Special edition/Zürich-İsviçre)

2003
İstanbul Uluslararası Müzik Festivali çerçevesinde Koç Müzesi’nde gerçeklesen konser kaydı (Albüm, Peregrina / Ludwigsburg-Almanya)

2005
İlahiler-Nefesler / Mystische Sufigesänge

1- Hak’dır Allahım, Muhammed Mahim, Ali’dir Sahim - 09:44
2- Aldanma Dünya Varına - 10:26
3- Ey Rahmeti Bol Padişah - 07:34
4- Önüme Bir Cebel Düştü - 06:58
5- Nur-i Cemali Hakk’ın Visali - 06:37
6- Nice Bir Uyursun Uyanmaz Mısın - 04:00
7- A Sultanım Sen Var iken - 05:09
8- Ey Garip bülbül Diyarın Kandedir - 05:58
9- Cün Sana Gönlüm Mübtela Düştü

2006
Ekho / Efsane Hanımlar (Legendary Ladies) (Albüm, Hammer Müzik, 25.05.2006)

1- Hasret
2- Fikrimin İnce Gülü
3- Mon Bey
4- Sarı Yapıncak
5- Cici Bey
6- Kadıköylü
7- Zehra
8- Mazi
9- Suna
10-Kara Kız
11-Gönlüm Sensiz
12-Kırık Gönül
13-Aşk Kerpeteni
14-Karşıyakalı
15-Bayan Bana Bak

2009
Ekho II / Efsane Hanımlar (Legendary Ladies) (Albüm, Hammer Müzik HMCD044, 19.06.2009)

1- Çalıkuşu
2- Gözler Sözler
3- İstanbul Hatırası
4- Seven Kalp Böyle Yanar
5- Memleketim
6- Rita Tango
7- Bir Martı Gibi
8- Çingene
9- Vatan Hatırası
10-Dağ Çilekleri
11-Çapkın
12-Ah Ne Çiçeksin
13-Hayat Gülerken Ağlatır
14-Ah Berelim
15-Aman Esmam
16-Sessiz Tango
17-Menekşelendi Sular


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.plakburada.com
www.plakkitap.com
www.hammeronlineshop.com
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Vazgeçmem (Albüm, Kalan Müzik, 04.02.2020)

1- Gnossienne (No. 1) - 05:42
2- Mavi Liman - 05:03
3- Hüzün Zaman Zaman Deli Dalgalarla Gelir - 05:45
4- Kuş Olup Uçsam - 06:00
5- Sorma Ne Haldeyim - 05:06
6- Nasıl Oldu - 03:10
7- İzler - 03:44
8- Bir Mendil Aldım - 04:54
9- Gel Gel - 03:39
10-Körlük - 03:46

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Hasret (Single, Kalan Ses Görüntü, 21.01.2021)

1- Hasret - 04:38

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Lacivert (Single, Kalan Ses Görüntü, 20.07.2021)

1- Lacivert - 03:53Dijital Satış Noktaları:
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Fikrimin İnce Gülü (Single, Kalan Ses Görüntü, 20.08.2021)

1- Fikrimin İnce Gülü - 04:41

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Kapıldım Gidiyorum (Single, Kalan Ses Görüntü, 19.11.2021)

1- Kapıldım Gidiyorum - 04:41Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2022
Sevmek Seni Bir Suç İse (Single, Kalan Ses Görüntü, 21.01.2022)

1- Sevmek Seni Bir Suç İse - 03:39

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
semamoritzofficial.com
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/semamoritz'
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/semamoritz
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/semamoritz
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/c/SemaMoritzOfficial
Resmi MySpace Adresi:
www.myspace.com/semaekho
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (18960 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag