Hoş Geldin Sevgili Konuk!    [ Müzikli Gezintiler Dileğimizle ...]   


Türk Pop Müzik Ana Menü 
Anasayfa
Giriş (Site Planı)
Editörün Notu
Kronolojik Gezinti
Sanatçılar
(Biyo & Diskografileri)
Top 10 Müzik
Listeleri
En Son (Sitemize)
Kaydedilen Sanatçılar
En Son Albümler
En Son Çıkan Klipler
Kolektif, Karma veya
Derleme Albümler 
Müzik Yarışmaları  
Eurovision Türkiye
Müzik Etkinlikleri
Basından Müzik Haberleri
Kısa Pop Tarihi ve Müzik
Terimleri Sözlüğü
Tarihte Müzik Olayları
KARAOKE VİDEOLAR
DİĞER VİDEOLAR
Hazır Şarkı Listeleri
Flashplayer Şarkı Listeleri
Top 10'lar :
Kronoloji (Yıllar)

Sanatçılar

Hazır Playlistler

Müzik Yarışmaları
  Altın Mikrofon (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Milliyet Liselerarası Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Müzik Yarışmaları
  Altın Güvercin Müzik
  Yarışmaları (Yıllar)

Eurovision (Yıllar)

Diğer
DİĞER LİNKLERİMİZ 
Dünya Müzik Listeleri
(Kronolojik)
Beatles Türk
Beatles Haberleri

Kronoloji
1926 - 1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve sonrası

Şarkıları (Kronolojik)
1957 - 1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970 ve Sonrası

Şarkıları (Alfabetik)
A - B
C - D - E
F - G - H
I -J
M - N - O
P - R - S
T - Z

Diskografi (Karaoke)
İngiltere Albümleri
Diğer Albümleri

Film (& Soundtrack Albümleri)   
A Hard Day’s Night
Help!
Magical Mistery Tour
Yellow Submarine
Let It Be

45'likleri (Singles)

EP (Extended Play)'leri

(Givenaway) Diğer
müzisyen ve gruplar
için yaptıkları besteleri

YARDIM 
S.S.S
© by Turkpopmuzik.net

   Sitede Ara
   Sosyal Paylaşım

2020 yılına kadarki beğenmeler: 432

Beğen ve

   Kim Online
Şu an sitede, 248 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

   Ziyaretçi Bilgileri
Hoşgeldin, Misafir
Şu An Bağlı:
Ziyaretçi: 248
Üye: 0
Toplam: 248

   Sitemizi Destekleyin!
Sitemizi desteklemek için Görüşlerinizi bize iletin!

   Bizi Önerin!
Bizi Arkadaşlarınıza, Dostlarınıza Önermek için buraya tıklayın!

   Sayfa Hit Toplamı
Şu ana kadar
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç:
2005

   Site Bilgileri
Sunucu TrafiğiSunucu Trafiği
  • Toplam: 100,018,023
  • Bugün: 7,052
Sunucu BilgileriSunucu Bilgileri
  • Jun 14, 2021
  • 04:35 am CEST
 

TÜRK POP MÜZiK.NET - Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)
Sıla (Gençoğlu)
Bookmark and Share
    Geri Dön   (14489 okuma)Sanatçı: Sıla (Gençoğlu)
SILA (GENÇOĞLU)
FOTO GALERİ
Yedi yıldır Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapan Sıla Gençoğlu artık yoluna yalnız devam edecek. Sıla kendi adını verdiği ilk albümü ile adını duyururken artık Doğulu ile çalışmadığı için, içinin buruk olduğunu söylüyor..

ATV’nin sevilen dizisi ‘Sıla’ kadar, dizinin jeneriğindeki “Can Perperişan” şarkısı da ilgi görmüştü. Şarkının sahibi Sıla Gençoğlu, üzerinde dört yıldır titizlendiği ilk albümünü bitirdi. Ve kendisiyle aynı adı taşıyan albümü, geçen hafta (23.10.2007) satışa çıktı. Yedi yıldır Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapan; Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu ve Ferhat Göçer’in albümlerine şarkı veren Sıla, kendi albümünü Ozan Doğulu’ya emanet etti. Kenan Doğulu da albümün çıkış şarkısı “...Dan Sonra”ya da yazdığı rap sözlerle eşlik ediyor. Gençoğlu bu şarkı için; “Biraz öncü, sivri bir şarkı. Hepimizin içinde sakladığı agresif tarafları göz önüne serdik” diyor.

Sıla’dan Yeni Proje: “Joker”

Türk pop müziğinin en güçlü kadın vokallerinden biri olan Sıla, “Joker” ismini verdiği yeni projesiyle muhteşem bir müzik ziyafetine davet ediyor.

Hepsi birbirinden önemli müzisyenlerden oluşan orkestrası ile birlikte Olimpos’da bir otelde çekilen “Joker”de DVD+CD şeklinde hem görüntülü hem audio olarak Sıla’nın en sevilen şarkıları, daha önce hiç duymadığınız yeni düzenlemeleri ile yer alıyor.

“Sevişmeden Uyumayalım”, “Alain Delon”, “Köşe Yastığı”, “Yoruldum”, “Vur Kadehi” gibi en sevilen şarkılarının yanı sıra sözü ve bestesi kendisine ait, daha önce başka sanatçıların albümlerinde yer alan “Bodrum’un Suları” ve yine sözleri kendisine ait bestesini ise Efe Bahadır ile ortak yaptığı “Pardon”u ilk kez Sıla’nın sesinden duyarken daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış yepyeni şarkısı “Gözlerine Teslimim”i de ilk kez bu özel projede dinleme şansınız olacak.

Her müzikseverin arşivinde mutlaka yer alması gereken “Joker”, bu çekim yolculuğunda yaşanan unutulmaz anları, özel kamera arkası görüntüleri ve röportajlarıyla birlikte sizi hem güleceğiniz hem hüzünleneceğiniz müzikal bir yolculuğa davet ediyor.

Sıla’yı daha önce hiç görmediğiniz çalışma ortamında ya da Olimpos’un olağanüstü doğasında yürüyüşe çıkarken izleyebileceğiniz “Joker” isimli bu özel DVD+CD, 1 Haziran 2012 Cuma günü Sony Music etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Sıla, “Vaveyla” isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor!

2007 yılında kendi adını taşıyan albümünü çıkaran Sıla, “...Dan Sonra” isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çekerek “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödüllerine layık görüldü.

Sözleri ve besteleriyle çok konuşulan ve beğeni toplayan sanatçı, 2. albümü “İmza” ile bu sefer de 2009 yılında “Yılın Kadın Sanatçısı”, “Yılın Albümü” ve “Yılın Şarkısı” gibi birçok ödül alarak yerini sağlamlaştırdı.

Sıla 2010 yılında “Konuşmadığımız Şeyler Var” isimli albümü ile en çok satan albümler ve en çok dinlenen şarkılar listelerinin en üst sıralarından uzun süre inmedi. Verdiği konserler ile başarısını her geçen gün büyüten sanatçının, 2012 Mart ayında sevenlerine sürpriz olarak DVD+CD’den oluşan “Joker” isimli projesi piyasaya sürüldü ve Sıla eski şarkılarının yeni versiyonlarını seslendirerek yine satış listelerinde ve dijital platformlarda zirveye oturdu.

9 Ekim Salı günü “Vaveyla” isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sıla; sözleri kendisine ait olan ve bestesini Efe Bahadır ile ortak yaptığı “İmkânsız” isimli çıkış şarkısını, tüm radyo ve dijital ortamlardan müzikseverlerin beğenisine sundu. Ayrıca şarkı ve albüm adı açıklandığı andan 10 dakika sonra Twitter’da en çok paylaşılan gündem başlıkları listesine 3. sıradan girdi.

“Vaveyla” albümünde iki adet versiyon dahil olmak üzere toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümün mastering çalışmasını Adele, Beyonce, Maroon 5 ve Usher gibi dünya starlarının albümlerinde çalışan Tom Coyne üstlendi. Babajim stüdyolarında titiz bir çalışma sonucunda tüm kayıtların canlı enstrümanlar ile akustik kaydedildiği “Vaveyla” albümünde, tüm yaylı kayıtlar da ünlü topluluk Bratislava Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.

Yaptığı besteler ve yazdığı sözlerle Türk pop müziğinin en güçlü kadın vokallerinden biri olan Sıla, “Joker” ismini verdiği projesiyle ve LP Formatla sizi muhteşem bir müzik ziyafetine davet ediyor.

2012 yılının yaz aylarının başında, hepsi birbirinden önemli müzisyenlerden oluşan orkestrası ile birlikte Olimpos’ta bir otelde çekilen “Joker”de DVD+CD şeklinde hem görüntülü hem audio olarak Sıla’nın en sevilen şarkıları, daha önce hiç duymadığınız yeni düzenlemeleri ile yayınlanmış ve büyük beğeniyle karşılanmıştı. “Sevişmeden Uyumayalım”, “Alain Delon”, “Köşe Yastığı”,“Yoruldum”, “Vur Kadehi” gibi en sevilen şarkılarının yanı sıra sözü ve bestesi kendisineait, daha önce başka sanatçıların albümlerinde yer alan “Bodrum’un Suları” ve yine sözleri kendisine ait bestesini ise Efe Bahadır ile ortak yaptığı “Pardon”u ilk kez Sıla’nın sesinden bu projede yer alırken, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış yepyeni şarkısı “Gözlerine Teslimim”i de ilk kez bu albümde dinleyenlerin beğenisine sunuldu

SILA’DAN DİNLEYİCİLERİNE HEDİYE : “DEMOLAR”

Sıla, müzikal kariyerinde kendisini yalnız bırakmayan ve hep yanında olan dinleyicilerine bir sürpriz yapıyor. “Yeni Ay” albümünde yer alan şarkıların demolarını da ikinci bir cd’de biraraya getiren Sıla, bu albümde dinleyicileri şarkıların tüm hazırlık sürecine dahil ediyor.

Yeni Ay

1) Ayın güneş hizasından yeni ayrıldığı andır. İncecik görünümü ile güneşin batışından kısa bir süre sonra batıda görülür. Ay, dünya ile güneş arasında olduğundan güneşe dönük olan parlak yüzü dünyadan görülmez.

2) Eskiye ait olan her şeyi siler ve yeni bir döngüyü selamlar. Başlangıçları müjdeler.

3) Bundan binlerce yıl önce yaşamış insanlar ayın Tanrıça olduğunu sanıyor, insanlara uğur ve zenginlik getirdiğine inanıyorlardı. Günümüzde yeni ay çıktığında dilek tutup önce aya sonra sevdiğinin yüzüne bakmak ya da altına el sürmek burdan gelir.

Sıla “Yeni Ay” Albümünün İkinci Video Klibini “Yabancı” Şarkısına Çekti!

“Yeni Ay” albümünün ilk video klibi “Vaziyetler” ile müzik dünyasının gündemine oturan Sıla, albümün ikinci video klibi için; “Yabancı” şarkısını seçti.

“Yeni Ay” albümünün ilk video klibi “Vaziyetler” ile müzik dünyasının gündemine oturan Sıla, albümün ikinci video klibi için; sözleri kendisine, müziği Efe Bahadır’a, düzenlemesi ise İskender Paydaş’a ait olan “Yabancı” şarkısını seçti.

İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde çekilen video klibin çekimleri yaklaşık bir günde tamamlandı. Yönetmenliğini Ergin Turunç’un üstlendiği çalışmanın görüntü yönetmenliğini Soykut Turan yaptı.

18 Şubat’ta Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan “Yeni Ay” albümünün açılış şarkısı olan “Yabancı”, aynı zamanda düzenlemesi Bedük tarafından yapılan hızlı versiyonuyla albümün kapanışını da yapıyor.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.acunn.com / haftasonu.com.tr / www.maximusic.com.tr / www.yurtgundemi.com - 05.06.2014)

Sıla’nın Hediye’si!

Beşinci stüdyo albümü “Yeni Ay” ile hem fiziki hem de dijital albüm satışlarında zirveye oturan Sıla, albümün dördüncü video klibi “Hediye” ile dinleyicilerle buluştu.

Fas’ın Marakeş şehrinde çekilen ve yaklaşık 2 günde tamamlanan klipte, 25 kişilik bir teknik ekip görev aldı.

Sözleri Sıla Gençoğlu, müziği Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır’ın ortak imzasını taşıyan ve düzenlemesini İskender Paydaş’ın yaptığı “Hediye” şarkısının klip yönetmenliğini Ergin Turunç üstlendi.
(Kaynak: www.sabah.com.tr / www.aksam.com.tr / www.magazinci.com / www.radyomuzik.com - 17.03.2015)

Sıla’nın Yeni Albümü “Mürekkep” Çıktı!

Sıla, sabırsızlıkla beklenen altıncı stüdyo albümü “Mürekkep”i müzikseverlerle buluşturdu.

Albüm yayınlandığı günden bu yana iTunes’da zirvenin sahibi olurken, çıktığı hafta fiziki satış listelerinin de zirvesine oturdu.

Toplam 12 şarkıdan oluşan albümdeki tüm şarkı sözleri Sıla Gençoğlu’na ait. Bestelerin bir kısmı her zamanki gibi Efe Bahadır ortaklığında. Efe Bahadır’ın yanı sıra Fatih Ahıskalı da beste ortaklarından. “Yeni Ay” albümünde Bedük’le çalışan sanatçı, bu albümde de kuralını bozmuyor.

29 Nisan’da tüm dijital platformlar ve radyolar aracılığıyla dinleyiciyle buluşan ve henüz yayımlandığı gün zirveye oturan, albümün çıkış şarkısı “Afitap”ın müziği Florent Boshnjaku imzası taşıyor. Albümde emeği geçen isimlerden biri, düzenlemeleriyle İskender Paydaş. Diğer sürpriz aranjör isim de iki şarkıdaki düzenlemeleriyle Ozan Bayraşa. Yurt içi ve yurt dışında üç ayrı stüdyoda gerçekleştirilen kayıtların mix’leri Arzu Alsan, Alp Turaç ve Dimitris Mourras’a ait. Mastering ise Sterling Sound’ta Steve Fallone tarafından yapıldı. Albümün müzikal sürprizlerinden bir diğeri de Prag Filarmoni Orkestrası’nın bir şarkıdaki konukluğu.

“Mürekkep” albümünün fotoğrafları için Emre Ünal’ın objektifinin karşısına geçen Sıla, Cengiz Abazoğlu’nun hazırladığı kıyafetlerle yenilenmiş bir imaj sunumunda.

Albümün yayınlanmasının hemen ardından yurt içi ve yurtdışı albüm turnelerine başlayacak olan Sıla, “Mürekkep” albümüyle 6 Mayıs’ta tüm müzik marketlerde ve iTunes’da dinleyicilerle buluştu!
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 10.05.2016)

Sıla Durmak Yok, Yola Devam

Geçtiğimiz Mayıs ayında son albümü “Mürekkep” ile dinleyicilerle buluşan Sıla, albümünün ikinci video klibi “Engerek”i bugün müzikseverlerle buluşturdu.

“Mürekkep” albümünün ardından Ege ve Akdeniz’de konser turnesine çıkan Sıla’nın yeni klibi “Engerek”, turnedeki konser ve prova görüntülerinden oluşuyor.

Yönetmen koltuğunda Rahşan Gülşan’ın oturduğu klipte Sıla’ya yıllardır konserlerinde birlikte sahne aldığı müzisyen dostları eşlik ediyor.

“Mürekkep” albümünün beste ortaklarından Efe Bahadır, klipte elektrik ve akustik gitar performanslarıyla klipte yer almakta.

Sahnede Sıla’ya eşlik eden diğer müsizyenler ise;tuşlu çalgılarda Burak Erkul, kemanda Semih Çelikel, davulda Alpdoğan Türeci, bass gitarda Cudi Genç, Fatih Ahıskalı ud,cümbüş ve gitar ve geri vokallerde Sibel Gürsoy, Tuba Önal ve Dünya Kızılçay.

Sıla’nın stil danışmanlığını Hande Kızıl üstlendi.

Sıla’nın sözleri kendisine ait olan, bestesi ise Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır ortak imzası taşıyan “Engerek” şarkısının video klibi, tüm müzik kanallarında ve Sıla Vevo YouTube kanalında yayına girdi.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 10.09.2016)

Sıla Karaköy Sokaklarında Klip Çekti!

Türk pop müziğinin en sevilen şarkı yazarı ve yorumcularından Sıla, film tadındaki klibi ‘Yan Benimle’yi dinleyicilerle buluşturdu.

Son albümü “Mürekkep” ile aylardır müzik listelerinin üst sıralarındaki yerini koruyan Sıla; sözleri kendisine, bestesi Fatih Ahıskalı’ya, düzenlemesi ise Efe Bahadır’a ait olan, albümünün büyük yankı uyandıran duygusal şarkısı ‘Yan Benimle’nin video klibi için geçtiğimiz günlerde kamera karşısına geçti.

Senaryosunu Bedran Güzel’in yazıp yönettiği dörtte üçü tek plan çekilen “Yan Benimle” video klibinin görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstlendi.

Çekimleri Cihangir “Aramızda”, Karaköy ve Galata’nın çeşitli sokaklarında gerçekleştirilen, ayrılık sonrası yaşanan ve her gün tekrarlanan bir acıyı kadın gözünden vurgulayan klipte Sıla’ya 50 kişilik ekip ve 30 kişilik oyuncu grubunun yanı sıra başrol olarak da ünlü oyuncu Yurdaer Okur eşlik etti.

Sıla, bu klipte ilk kez bir hikaye içerisindeki oyunculuğuyla da kamera karşısına geçmiş oldu. Sevilen sanatçının stil danışmanlığını Hande Kızıl gerçekleştirdi.

Performans sahnelerinde Sıla’ya gitarda Efe Bahadır, bas gitarda Cudi Genç, piyanoda Burak Erkul, udda Semih Çelikel ve davulda Kerem Yiğitgiray eşlik etti.

Müzikseverlerin uzun zamandır merakla beklediği “Yan Benimle” klibi SılaVEVO YouTube kanalı ve tüm müzik kanalları aracılığıyla dinleyicilere ulaştı.
(Kaynak: www.magazinkolik.com - 04.03.2017)

Sıla’dan Müzik Dünyasında Devrim Yaratacak Hamle!

Türk pop müziğinin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Sıla, başarılarla dolu müzik yolculuğunda, milyonların sevgisini kazanan eserlerine bir yenisini daha ekliyor.

Dört şarkıdan oluşan yepyeni EP’si “Acı”yı dinleyicilerle buluşturan Sıla, müzik kariyerinde ilk kez bir EP yayındı.

“Acı”ya bir giriş niteliğinde olan, enstrümantal “Ağrı” ile açılan EP’de yer alan tüm şarkıların sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşıyor. EP’den ilk olarak; geçtiğimiz Çarşamba günü YouTube üzerinden “Sabır”ın akustik versiyonunu dinleyicilerle paylaşarak adeta sürpriz yapan Sıla, bu şarkının albümde yer alan versiyonunun bestesini Efe Bahadır’la birlikte yaparken, şarkının düzenlemesini ise Gürsel Çelik’e emanet etti. EP’de “Sabır”ın Efe Bahadır imzalı bir Club Remix versiyonu da yer alıyor. EP’nin duygusal çalışması “Medet” ise Sıla ve Sezen Aksu ortaklığında hayat buluyor. Sözleri Sıla Gençoğlu, müziği Sezen Aksu’ya ait olan “Medet”in düzenlemesinde ise Burak Erkul’un imzası var.

İlk olarak Efe Bahadır’la birlikte kaydettikleri “Sabır”ın akustik versiyon videosunu dinleyicilerle buluşturan Sıla, 1 Mart 2019’da ise “Acı” EP’sini tüm dijital platformlar üzerinden müzikseverlerle paylaştı.

“Acı” ile birbirini tamamlayacak olan 3 EP daha yayınlamaya hazırlanan Sıla’nın sizlere bir mesajı da var.

SILA’DAN MESAJ

Sıla, bugün çıkan EP albümü ‘Acı’nın basın bültenini kendi el yazısıyla gazetecilere servis etti.

Sıla, “Bu defa ben yazayım istedim. Planlamamıza şayet hayat karışmazsa, bir sene içinde bu dört kelimenin arkadaşlığıyla bir cümle benden size hediye olacak. Albümümüzü dörde böldük, “Acı”, “Ağrı”, “Sabır” ve ‘Medet’ten oluşuyor” diye yazdı.

“Bugüne kadar benim adıma bilgilendirici basın bültenleri aldınız. Bu defa ben yazayım istedim. Üretim hayatımda kalbimi ve zihnimi dinç ve aydınlık tutan nadir dinamiklerden biri. Hali hazırda geldiğimiz noktada tüketim de bir o kadar hızlı ve sabırsız. Güncel ve çağdaş kalabilmek adına yeniliğe doğru yola çıkmanın bizim için doğru olacağını düşündüm, düşündük. Şarkılarımızı, duygu ve düşüncelerimizi sizlere yavaş zerk etme yolunda kanaat getirdik. Albümümüzü dörde böldük. Herbiri tek kelimeden oluşuyor. Planlamamıza şayet hayat karışmazsa bir sene içinde bu dört kelimenin arkadaşlığıyla bir cümle benden size hediye olacak. İlk kelamımız “ACI”. “Acı”, “Ağrı”, “Sabır” ve “Medet”ten oluşuyor. Sizlerle 1 Mart’ta buluşacaklar. Beğeneceğiniz umuduyla hepinizi can-ı gönülden kucaklıyorum.

İyi zamanlarımız olsun.

Çok sevgilerimle.

Sıla Gençoğlu”


Bu bilgilerden anlaşıldığına göre Sıla ve ekibi şık bir manevra yaparak hazırladıkları yeni albümü dörde bölüp, yıl içinde albümü dört bölüm halinde yayına verecekler.

İlk yayınlanan bölüm üç şarkıdan oluşuyor ve bu bölümün adına “Acı” konulmuş. Dört bölümün isimleri yan yana konunca ise bir cümle ortaya çıkacak.
(Kaynak: www.magazinkolik.com / www.magazinci.com / www.kralmuzik.com.tr - 01.03.2019)

Sıla ‘Meşk’e Geldi!

Türk pop müziğinin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Sıla, ‘Acı’dan sonra “Meşk” ile cümlesine bir kelime daha ekliyor.

Sıla, yepyeni üç şarkısının yer aldığı yeni EP’si “Meşk” ile 26 Temmuz Cuma günü dinleyicilerle buluşacak. Sevilen sanatçı; ‘Meşk’in içinde bulunan “Karanfil”, “Haytalar Dükkanı” ve “Zeybek” ile dinleyicilerin yeniden kalbine dokunacak.

EP’nin çıkış şarkısı ‘Karanfil’in sözü ve müziği Umut Yaşar Sarıkaya, Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır’ın ortak imzalarını taşırken, şarkının aranjesi ise Gürsel Çelik’e emanet edildi.

Sıla ve Efe Bahadır ortaklığında ortaya çıkan “Haytalar Dükkanı” ve Sezen Aksu ile İlker Bayraktar imzalarını taşıyan “Zeybek” ise EP’nin duygusal şarkıları olarak öne çıkıyor.

Sıla, uzun zaman sonra “Karanfil” şarkısının video klibi için kamera karşısına geçti. Ege’nin en büyük gölü olan Muğla’ya bağlı Bafa Gölü’nde çekilen klibin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel otururken, klibin görüntü yönetmenliğini ise Veli Kuzu üstlendi.

Stil danışmanlığını Hande Kızıl’ın yaptığı ‘Karanfil’in klibinde sevilen sanatçıya yıllardır aynı sahneyi paylaştığı orkestrası da eşlik etti.

“Acı” ile başladığı cümlesine devam eden Sıla’nın ikinci EP’si “Meşk”, 26 Temmuz Cuma günü Sony Music Türkiye etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr / www.magazinkolik.com / www.magazinci.com - 26.07.2019)

Sıla’dan Sürpriz Şarkı: “İnandım”

Sanat hayatının 13. yılını kutlayan Sıla, kendisi için çok özel olan bu günü yeni bir şarkıyla taçlandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir duyuru ile heyecanını paylaşan ve müzik yolculuğundaki 13. yılında tüm sevdiklerine yeni bir şarkı armağan edeceğini müjdeleyen Sıla, yeni şarkısı “İnandım” ile sevenleriyle buluşuyor.

Sözleri Sıla, müziği Efe Bahadır, düzenlemesi ise Ozan Bayraşa imzalı “İnandım” ile kalplere dokunacak olan Sıla, bu özel şarkısını Bedran Güzel yönetmenliğinde Bodrum’da kliplendirdi.
(Kaynak: www.kralmuzik.com.tr - 23.10.2020)


Diskografi:
2007
Sıla (Albüm, Sony BMG, 23.10.2007)

1. Kenar Süsü - 4:12
2. Cebren ve Hile ile - 3:19
3. Malum - 4:58
4. Uşak Makamı - 4:17
5. Bıktım - 3:37
6. ...dan Sonra (Sıla & Kenan Doğulu) - 3:39
7. Ne Desem İnanırsın - 3:55
8. Egeli Lodos - 3:35
9. Dön Demeyi Unuttum - 3:59
10.Köşe Yastığı - 5:14
11.Özledim Onu - 4:03
12.Rus Ruleti - 4:06
13.Korkma (Sıla & Efe Bahadır) - 4:38
14.Sıla - 3:06
15.Kenar Süsü (Alternatif) - 4:21

2008
Plajda / Orijinal Film Müzikleri (Kolektif Albüm, Sony BMG, 10 Mart 2008)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
1. Sıla & Kenan Doğulu / ...Dan Sonra - 03:39

Shaker / Ciclon feat. Sıla (Albüm, Sony BMG, 15 Mayıs 2008)

1. Pegaito - Yaz Geliyor Heyoo (Söz: Numberto Judex & Sıla Gençoğlu, Beste: Numberto Judex) - 03:42
2. Manila - Bimem (Söz: Numberto Judex & Sıla Gençoğlu, Beste: Numberto Judex) - 03:54
3. No Quieros mas Na - Zor (Söz: Numberto Judex & Sıla Gençoğlu, Beste: Numberto Judex, Carlos Olivella, Jasmil Marrufo) - 03:10
4. Si Nos Volvieramos a Ver - Yeniden Başlasam (Söz: Numberto Judex & Sıla Gençoğlu, Beste: Numberto Judex, Jorge Luis Chacin, Sergio George, Rodolfo Castillo) - 03:59
5. Con sabor a mi Tierra (Söz: Numberto Judex, Beste: Numberto Judex, Rodolfo Castillo, Bellina)Castellano Yo Quiero Un Amor) - 03:49
6. Yo Quiero un Amor (Söz: Numberto Judex, Beste: Numberto Judex, Carlos Vives, Carlos Mario Olive) - 03:54
7. Estoy Pegao (Söz: Numberto Judex, Beste: Numberto Judex, Sergio George, Alex Polo, Notch) - 03:47
8. Lucecita (Söz & Beste: Numberto Judex) -
8. Si Nos Volvieramos a Ver (Salsa Versiyonu) (Söz: Numberto Judex & Sıla Gençoğlu, Beste: Numberto Judex, Jorge Luis Chacin, Sergio George, Rodolfo Castillo) - 04:07


2009
İmza Sıla (Albüm, Sony-BMG Müzik, 24.03.2009)

1- Sevişmeden Uyumayalım
2- Bitse De Gitsek
3- Masumum
4- Yara Bende
5- İnşallah
6- En Doğru Zaman
7- Bana Biraz Renk Ver
8- Her An Aksilik Çıkabilir
9- Ne Çok (Yaban Gülü Dizi Jenerik Müziği)
10-Yoruldum

Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.arkadas.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com

2010
130 Bpm / Ozan Doğulu (Albüm, Dmc Müzik, 15/18.06.2010)
Büyütmek için T ıklay ın Büyütmek için T ıklay ın
4- Alain Delon (feat.Sıla)

Konuşmadığımız Şeyler Var (Albüm, Sony Müzik, 24.11.2010)

1. Öndeyiş
2. Acısa Da Öldürmez
3. Kafa
4. Oluruna Bırak
5. Boş Yere
6. Gol
7. Boşver
8. Tam Da Bugün
9. Cam
10.Kafoz
11.Zamanında
12.Vur Kadehi Ustam


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.arkadas.com.tr
www.kitapsan.com.tr
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
www.amazon.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.qobuz.com
www.amazon.com (ABD)

2012
Joker (DVD+CD Albüm, Sony Müzik, 01.06.2012)

1- Masumum (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
2- Cam (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
3- Bodrum’un Suları (Söz & Beste: Sıla Gençoğlu)
4- Sevişmeden Uyumayalım (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
5- Malum (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
6 – Ne Desem İnanırsın (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır & Yalın)
7- Pardon (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
8- Boşver (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır & Kerem Türkaydın)
9- Vur Kadehi (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
10-Köşe Yastığı (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
11-Yoruldum (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
12-Alain Delon (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Ozan Doğulu)
13-Gözlerine Teslimim (Söz: Sıla Gençoğlu, Beste: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.kitapsan.com.tr
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Vaveyla (Albüm, Sony Müzik, 09.10.2012)

1. Çocuk (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
2. Her Şey Yolunda (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Efe Bahadır)
3. Açık Deniz (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
4. İmkansız (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
5. Panik Atak (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Kerem Türkaydın)
6. Hâla (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Efe Bahadır)
7. Esaret (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Efe Bahadır)
8. Zor Sevdiğimden (Söz & Müzik: Sıla Gençoğlu)
9. Leylâ (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır)
10.Issız Ada (Söz: Sıla Gençoğlu Müzik: Kerem Türkaydın)
11.Aslan Gibi (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sezen Aksu)
12.(K)açık Deniz (Versiyon Düzenleme: Burak Erkul & Arzu Alsan)
13.(C)esaret (Versiyon Düzenleme: Burak Erkul & Arzu Alsan)


Online CD Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapyurdu.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Joker (LP [Long Play Plak] Albüm, Sony Müzik, 13.11.2012)

A:
1- Masumum
2- Cam
3- Bodrum'un Suları
4- Sevişmeden Uyumayalım
5- Ne Desem İnanırsın
B:
1- Vur Kadehi
2- Köşe Yastığı
3- Yoruldum
4- Alain Delon
5- Gözlerine Teslimim

Online PLAK Sipariş / Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.kitapsan.com.tr
www.turnalarplak.com
vibeby.com
www.goldplak.com
www.plakveben.com

2013
Özel (Single, Sony Music Türkiye, 01.12.2013)

1- Açık Deniz (Remix) - 03:45
2- Pardon - 02:55
3- Aslan Gibi (Video Klip) - 04:17

Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr

2014
Yeni Ay (Albüm, Sony Müzik, 18.02.2014)

1. Yabancı (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Efe Bahadır, Düzenleme: İskender Paydaş)
2. Vaziyetler (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır, Düzenleme: Efe Bahadır)
3. Yeter (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır Düzenleme: Efe Bahadır)
4. Reverans (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır, Düzenleme: İskender Paydaş)
5. Sevgili Kaybım (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır Düzenleme: Efe Bahadır)
6. Merhabalar (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır Düzenleme: Efe Bahadır)
7. Doldur (Söz: Can Baydar & Sıla Gençoğlu, Müzik: Can Baydar, Düzenleme: Efe Bahadır)
8. Hediye (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Sıla Gençoğlu & Efe Bahadır, Düzenleme: İskender Paydaş)
9.Saki (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Fatih Ahıskalı, Düzenleme: Efe Bahadır & Fatih Ahıskalı)
10.Tamam mıyız? (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Efe Bahadır, Düzenleme: Efe Bahadır)
11.Yabancı (Bedük Versiyon) (Söz: Sıla Gençoğlu, Müzik: Efe Bahadır, Düzenleme: Bedük)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.tikla24.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2015
Yeni Ay (2xLP=Plak Albüm, Sony Müzik, 09.07.2015)

LP 1 :
A:
1. Yabancı
2. Vaziyetler
3. Yeter
4. Reverans
5. Sevgili Kaybım
6. Merhabalar
B :
1. Doldur
2. Hediye
3. Saki
4. Tamam mıyız
5. Yabancı (Bedük Versiyon)

LP 2 :
A :
1. Geldik (Demo)
2. Sevgili Kaybim (Demo)
3. Yeter (Demo)
4. Yabancı (Demo)
5. Vaziyetler (Demo)
6. Doldur (Demo)
B :
1. Merhabalar (Demo)
2. Tamam mıyız (Demo)
3. Saki (Demo)
4. Reverans (Demo)
5. Hediye (Demo)
6. Gittik (Demo)

Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com
www.ozhizo.com
vibeby.com
www.adakitap.com

Vaveyla (LP=Plak Albüm, Sony Müzik, 10.08.2015)

A :
1. Çocuk
2. Her Şey Yolunda
3. Açık Deniz
4. İmkansız
5. Hala
B:
1. Esaret
2. Zor Sevdiğimden
3. Leyla
4. Issız Ada
5. Aslan Gibi

Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.turnalarplak.com
www.goldplak.com
vibeby.com

Konuşmadığımız Şeyler Var (LP=Plak Albüm, Sony Müzik, 10.08.2015)

A :
1. Öndeyiş
2. Acısa Da Öldürmez
3. Kafa
4. Olurunu Bırak
5. Boş Yere
6. Gol - Boşver
B :
1. Tam da Bu Gün
2. Cam
3. Kafa (Kafoz Versiyon)
4. Zamanında
5. Vur Kadehi Ustam


Online PLAK Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.goldplak.com

Afitap (Single, Sony Müzik, 29.04.2016)

1. Afitap - 03:56

Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
www.qobuz.com
www.napster.com

Mürekkep (Albüm, Sony Müzik, 05.05.2016)

1. Lacivert
2. Ziyan
3. Can Dostum
4. Engerek
5. Afitap
6. Müstehcen
7. Yan Benimle
8. Bırak
9. Münferit
10.Kurşun
11.Günaydın Sevgilim
12.Engerek (Bedük Remix)


Online CD Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.dr.com.tr
www.idefix.com
www.arkadas.com.tr
www.hepsiburada.com
www.pandamuzik.com
www.pandamuzik.com
www.opus3a.com
www.tulumba.com (ABD)
www.amazon.com (ABD)
www.tikla24.de (Almanya)
www.turkkitap.de (Almanya)
Dijital Satış Noktaları:
www.turktelekommuzik.com
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

Mürekkep ([LP=Longplay] Plak Albüm, Sony Müzik, 19.08.2016)

1. Lacivert
2. Ziyan
3. Can Dostum
4. Engerek
5. Afitap
6. Müstehcen
7. Yan Benimle
8. Bırak
9. Münferit
10.Kurşun
11.Günaydın Sevgilim
12.Engerek (Bedük Remix)


Online Plak Satış Noktaları:
www.esenshop.com
www.pandamuzik.com
www.hepsiburada.com
www.opus3a.com
www.zihni.com
www.plakveben.com
www.goldplak.com
vibeby.com

2017
Muhbir (Single, Sony Müzik, 23.10.2017)

1- Muhbir - 04:22


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
itunes.apple.com/tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com

2019
Sabır (Akustik Versiyon) (Single Şarkı, Sony Music Türkiye, 27.02.2019)

1- Sabır (Akustik Versiyon)

Acı (Maxi Single, Sony Music Türkiye, 01.03.2019)

1- Ağrı - 00:49
2- Sabır
3- Medet - 04:46
4- Sabır (Club Remix) - 04:18


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
play.google.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

Meşk (Maxi Single, Sony Music Türkiye, 26.07.2019)

1- Karanfil - 03:07
2- Haytalar Dükkanı - 05:01
3- Zeybek - 03:45


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
play.fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2020
Hikayesi Var / Nükhet Duru (Albüm, Poll Production, 14.02.2020)

1- Yaralım - Nükhet Duru & Sıla - 03:39

İnandım (Single / Albüm, Columbia / Sony Müzik, 23.10.2020)

1- İnandım - 03:32Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)

2021
Ver O Zaman Gömleklerimi / Sıla & Yalın (Single, Y Prodüksiyon, 01.01.2021)

1- Ver O Zaman Gömleklerimi - 03:26

Kapat

Şarkılardan örnekleri sayfaya gömülü Dinle!


Dijital Satış Noktaları:
www.muud.com.tr
fizy.com (turkcellmuzik)
itunes.apple.com/tr
www.deezer.com
open.spotify.com
www.napster.com
www.qobuz.com
tidal.com (Norveç)
Resmi Web Site Adresi:
www.silagencoglu.com/tr
Resmi Facebook Sayfa Adresi:
www.facebook.com/Sila.Gencoglu
Resmi Twitter Adresi:
www.twitter.com/silagencoglu
Resmi Instagram Adresi:
www.instagram.com/silagencoglu
Resmi YouTUBE Kanal Adresi:
www.youtube.com/user/silaVEVO
Wikipedia Adresi:
tr.wikipedia.org/wiki/Sıla_(Şarkıcı)
YUKARI | TOP | OBEN


Geri Dön

Sanatçılar (Biyografi ve Diskografileri)

Telif Hakkı © Gönderen: Turkpopmuzik.net - (14489 okuma)


Sitede kullanılan materyallerin büyük bölümü genel kullanıma sunulmuş internet sitelerinden temin edilmiş olup burada yayınlanmasından herhangi bir ticari amaç güdülmemektedir. Bunlar üzerinde hak iddia ediyor ve telif talebinde bulunuyorsanız, siteden çıkarılması veya link verilmesi için lütfen bizimle bağlantı kurunuz.
[Detayları için BURAYA tıklayınız] turkpopmuzik@gmail.com
PHP-Nuke Copyright © 2004-2006 by Francisco Burzi. Bu bir free software programı olup GPL lisansıyla kullanılmaktadır. Sitemiz, PHP-Nuke v.7.6'dan geliştirilerek PHP 5.3.x versiyonlarına uyarlanmış SEO uyumlu RavenNuke (v.2.5) ile desteklenmektedir..
Hosted By  webhoster.ag